Észak-Magyarország, 1996. április (52. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-09 / 83. szám

1996» Április 9», Kedd Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 9 DBC elsőség Sárospatak (ÉM) - Nemzetközi Serdülő és Diák korcsoportos sza­badfogású birkózó versenyt rendez­tek a hétvégén Sárospatakon. A rajthoz állt több mint 100 birkózó­palánta a szomszédos Ukrajnából, a romániai Székelyudvarhelyről, va­lamint Magyarországról érkezett, hogy próbára tegye az erejét. A ver­senynek illusztris vendégei is vol­tak, hiszen ez alkalomból Sárospa­takra látogatott Hegedűs Csaba, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke, valamint Repka Attila, a magyar birkózóválogatott legeredménye­sebb versenyzője. A csapatversenyt a DBC együttese nyerte, s a viadal részletes tudósítását holnapi szá­munkban olvashatják. Kézilabda Putnok, Sárospatak (ÉM) - Az NB Il-es kézilabdabajnokság ered­ményei: Putnoki VSE - Bocsi KSC 24-14 (9-6). NB II, női. A legjobb dobók: Holló (7), Szobonya (6), Tábori (5), ill. Rajna (7). Jók: Kovács, Holló, Szobonya, Tábori, ill. Erdődi. A ha­zaiak fokozatosan törték meg a lel­kes vendégek ellenállását. Fehérgyarmat - Ózdvidéki BKC 25-23 (11-10). NB II, férfi. Az Ózdvi- dék legeredményesebb játékosa Bidlek volt 6 góllal. Jók: Bartha, Bidlek, Bencze. A második helyen álló Bányász, és a szintén 19 pontos hazaiak mérkőzése nagy küzdelmet hozott. 23-23-ig fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok, és a hazaiaknak a végén sem remegett meg a kezük. Sárospatak - Záhony 17-15 (9-7). NB II, férfi. A Sárospatak legjobb dobói: Debnár (6), Nagyházi (4), Jo- ván (4). Jók: a legjobb dobók, ill. Be­nő, Balsai, Papp. Csúcseső Tokió (AP) - Hat világcsúcs szüle­tett Tokióban, a súlyemelők Ázsia- bajnokságán. A férfiak 70 kg-os ka­tegóriájában a 26 éves észak-koreai Kim Myong Nam a szakításban 161 kg-ra, a lökésben 193.5 kg-ra, az összetettben pedig 352.5 kg-ra javí­totta a rekordot.A nők 64 kg-os súlycsoportjában a 24 esztendős taj­vani Chen Jun Lien a szakításban 105.5 kg-ra módosította a kínai Li Hongyun 1994-ben felállított 105 kg-os világrekordját. A női 54 kg- osoknál a kínai Zhang Xixiang a lö­késben 113.5 kg-ra, a férfi 64 kg- osok mezőnyében a szintén kínai Wang Guohua a szakításban 148.5 kg-ra javította a világcsúcsot. Döntetlennel debütált a „Magus” Folytatódott a nyeretlenségi sorozat: DFC - Salgótarján 0-0 Gyetvai (fehérben) balettozza el a labdát kapusa Rácz és a gólra éhes Nagy elől Foto: Végh Csaba Berecz Csaba Miskolc (ÉM) - Az idei év máso­dik hazai mérkőzésén sem tu­dott győzni a Verebes Józseffel megerősített Diósgyőr és szom­baton délután gól nélküli dön­tetlent láthattak a diósgyőri stadionba kilátogatok. DFC - SBTC O-O. Diósgyőr, 8000 néző. Vezette: Vág- ner (Ring, Tompos). DFC: Hanyecz - Varga, Vámosi, Farkas J. - Szekeres. Földvári, Bu- liga, Vitelki - Bíró, Nagy, Deszta- nik. Edző: Verebes József. SBTC: Rácz - Sági - Kajli, Gyetvai, Homann - Németh, Oláh, Stark, Forgó - Bencze, Novák. Edző: B. Kovács Zoltán. Csere: Szekeres helyett Csizi a 26., Bencze helyett Géczi a 46., Földvári helyett Tábori a 60., Buliga helyett Mbemba a 60., Kajli helyett Pala- ticzky a 88., Novák helyett Gubán a 89. percben. Sárga lap: Földvári a 34. percben, Csizi az 51. percben, Forgó az 56. percben, Tábori a 65. percben, Géczi a 72. percben, Farkas J. a 72. perc­ben. Kiállítva: Forgó a 76. percben. Jók: Farkas J., Vámosi, Bíró ill. Sá­gi, Kajli, Németh, Oláh. 4. perc: Szekerest bukatták a taijá- ni védők a jobb oldalon a 16-os vo­nalánál. A szabadrúgást Buliga bal­lal a jobb felső sarok fölé csavarta. 22. perc: Deszatnik viharzott el a jobb oldalon, majd a középen felzár­kózó Bíróhoz passzolt, aki két lépés után nagy lövést eresztett el, de a labda - ha csak centiméterekkel is de - lekerülte a kaput. 31. perc: Oláh remek zsugát adott a bal oldalon felfutó Nováknak, aki kapura húzott, majd 8 méterről éles szögből megpróbálta Hanyecz fölött átemelni a labdát, ami a felső lécről pattant vissza a mezőnybe. 42. perc: Vámosi unta meg az ível- getősdit és a balösszekötő helyéről 24 méterről erős lövést eresztett el, ami centiméterekkel ment mellé. 62. perc: Egy villámgyors vendég­kontra gördült végig pályán, a jobb szélen Németh Vitelki mellett ját­szotta tisztára magát, majd kapura húzott, s már a hazai 16-oson belül járt, amikor a diósgyőriek középpá­lyása utolérte, és szabálytalanul vá­lasztotta el a labdától. Vágner já­tékvezető a 11-es helyett továbbot intett... 76. perc: Forgó a bal oldali 16-osá­nak sarkánál Vargával szemben szabálytalankodott, Vágner a zse­bébe nyúlt, s először a sárga lapot, majd rögtön utána a piros lapot is felmutatta a vendégjátékosnak. A szabadrúgáshoz letett labdát Nagy próbálta meg kapura lőni, minden eredmény nélkül. Meglepően sokan választották programjukul a nagyszombati mis­kolci labdarúgó délutánt. Am ez az érdeklődés nem a gyenge formában lévő labdarúgóknak szólt, hanem a Diósgyőr kispadján először helyet foglaló kétszeres szövetségi kapi­tánynak - Verebes Józsefnek. A mester a hét elején megkötött szer­ződéskor azt vállalta, hogy valóra váltja a Diósgyőr álmait, és az NB I- be vezeti a csapatot. Az összeállítás hozott egy-két meglepetést, de nem a személyeket, hanem a posztokat illetően. Az „örök középpályás” Varga a véde­lemjobb oldalán kezdett, s az eddigi jobbhátvéd Földvári a védelem és a középpálya közötti kapocs és szűrő szerepét töltötte be az első fél órá­ban. Szekeres ezúttal inkább a kö­zéppályán kapott feladatokat, míg a ballábas Bírónak a jobb oldalról in­dulva kellett keresztbe mozognia. Az első félórában a hazaiak nem rontottak neki ellenfelüknek, ha­nem a hátsó alakzat balról beívelt labdáit igyekeztek megjátszani. Ezek a próbálkozások azonban nagy hibaszázalékkal valósultak meg. A második játékrészben tovább szürkült a meccs, s tíz perc eltelté­vel füttyszó jelezte, a közönség elé­gedetlen a mutatott produkcióval. Ebben az időszakban a vendégek komótosan járatták a labdát, és úgy tűnt, nagyon meg vannak elégedve a játék képével, hiszen eleve le­mondtak a gyors támadások vezeté­séről. A Diósgyőr egy óra elteltével fris­sítésen esett át, hiszen kettős csere következett, ami újabb szerkezeti változtatásokat eredményezett. A lendület azonban a két új játékos becserélésével sem nőtt, s a ven­dégek kezdték elhinni, hogy kis szerencsével akár több pontot is szerezhetnek, s egy-két megvillaná- suk zavarba ejtették a DFC hátsó alakzatát. A hajrára emberelőnybe került Diósgyőr nem tudott mit kezdeni a hősiesen védekező Salgótarjánnal. VEREBES József: - Ez a találko­zó számorm-a nagyon sok kérdésre adott választ a jövőt illetően. A mér­kőzésről szólva úgy gondolom, hogy egy kis szerencsével megnyerhet­tük volna a találkozót. B. KOVÁCS Zoltán: - Hősies küz­delemben szereztünk egy nagyon értékes pontot a bajnokaspiráns otthonában, ami - azt hiszem - ön­magáért beszél. Dolezel szállította a „húsvéti ajándékot” Az NB II Keleti csoportjában: FC Eger - Kazincbarcikai SC 2-2 Berecz Csaba Eger (ÉM) - A húsvéti nyuszi, pontosabban Dolezel egy pon­tot hozott a Barcika konyhájá­ra, hiszen az idegenlégiós két góljával a KBSC döntetlennel távozott az egri vitézek ottho­nából. FC Eger-Egertej - Kazincbar­cikai SC 2-2 (1-1). Eger, 400 néző. Vezette: Sápi (Sza­bó J., Kispál). FC Eger: Molnár - Tóth - Schind­ler, Gyöngyösi - Berecz, Búd, Bá- bik, Márton, Telek - Bezzegh, Szamosi. Edző: Csuhay József. KBSC: Fülöp - Földeák, Pribék - Remenár, Harnócz, Csipke, Kiser, Szaniszló - Császári, Dolezel. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: Csipke helyett Mogyoródi a 67. percben, Császári helyett De­ák a 67. percben, Szamosi helyett Kormos a 71. percben, Dolezel he­lyett Szabó a 84. percben. Sárga lap: Márton a 13. percben, Pribék a 15. percben, Harnócz az 50. percben. Kiállítva: Pribék a 81. percben. Gólszerző: Bábik a 9., Dolezel a 26., Búd az 54., Dolezel a 79. percben. Jók: Harnócz, Dolezel, Kiser, ill. Berecz, Búd, Bezzegh. 9. perc: Telek a bal oldalon a 16- os magasságából szabadrúgást vé­gezhetett el. A letett labdát elcsa­varta a kéttagú sorfal mellett és a jobb oldalon befutó Bábik senkitől sem zavartatva - Fülöp kapujá­nak bal oldalába bólintotta az eg­riek vezető gólját, 1-0. Dolezel kétszer „köszönt" 26. perc: A barcikaiak a hazai 16- os környékén kétszer is megpró­bálták átjátszani az egri védővo­nalat minden siker nélkül. Már úgy tűnt, hogy nem lesz az akció­ból semmi, amikor a bal oldalon Harnócz elé került a labda - a fris­sen „hazaigazolt” középpályás - a bal oldalon lopakodó Dolezelhez gurított, aki néhány lépés után a ballal a kapu bal oldalába lőtte a Barcika egyenlítő gólját, 1-1. 45. perc: Harnócz a jobb oldalon kitűnő labdát adott Remenámak, az apró termetű idegenlégiós elhú­zott Telek mellett, majd 16 méter­ről a kifutó Molnárba vágta a féli­dő utolsó helyzetét. 54. perc: Szamosit a bal oldalon Harnócz szorongatta, már úgy tűnt, hogy az oldalvonalon túlra kerül a labda, de balszélső meg­mentette és befelé húzott, majd a középen érkező Búdhoz gurított, aki egy lövőcsellel elküldte a rátá­madó Sztahont és jobbal a kapu bal felső sarkába lőtt, 2-1. 79. perc: Remenár bal oldali szög­letét a védők röviden fejelték ki, ám pechükre pont Dolezel elé, aki igazított egyet a labdán majd ka­pura lőtt, de a lövés megpattant a az egri védőfalon és jobbra mozdu­ló Molnár mellett a kapu bal olda­lába pattant a labda, 2-2. 81. perc: A földre huppanó Pribék átkarolta Búd lábát, aki a földre esett, mire Sápi játékvezető a - második - sárga kártya után a pi­ros lapot mutatta fel a védőnek. Nem kezdődött rosszul a találkozó, hiszen a minden átütőerőt nélkülö­ző hazai támadások mái' a kilence­dik percben góllá értek. A vezetés után is az Eger maradt támadás­ban. A mezőnyben mindkét gárda rengeteg átadási hibával próbálta építgetni akcióit. Aztán a Barcika ugyanolyan váratlanul egyenlített, mint ahogy a hazaiak megszerez­ték a vezetést. A félidő hátralévő ré­szében az egri vitézek az egál tuda­tában újra nekidurálták magukat, annak reményében, hogy a szünet ­ig ismét előnyre tegyenek szert. Le­hetőségük lett volna erre, de a For­tuna a vendégek kezét fogta ebben az időszakban. Fordulás után ismét kilenc per­cet kellett várni a hazai gólra, amely egy ártatlannak tűnő bal ol­dali egri támadásból született. A hazaiak a vezetés tudatában al­tatták a labdát - és a nézőket. A kettős cserét követően élénkülni látszott a vendégek játéka és a 79. perc meghozta a sikert. Igaz, eh­hez a szerencsére is szüksége volt a Kálmán-fiúknak, hiszen Dolezel lövésébe az egri védők is besegítet­tek és így sikerült gólt elérni. CSUHAY József: - Védójáté- kunk és „támadójátékunk” is gyenge volt, s emiatt meg kellett elégednünk az egyik ponttal. KÁLMÁN Vilmos: - Nem úgy játszott a csapat, ahogyan azt vár­tam, nagyon megszenvedtünk a döntetlenért. Ettől függetlenül örülök a pontszerzésnek. A keleti csoport további eredmé­nyei: Kecskeméti RSC - FC Hat­van 2-0 (0-0), Gödöllő-Naszálytej LC - III. kér. TVE 1-2 (1-0), Haj­dúnánási FC - Nyíregyházi FC 3-1 (1-0), FC Sényő - Kábái Cukor FC-Hajdúszoboszló 0-0, Hódmező­vásárhelyi Astra-VFC - Tisza- kécskei FC 0-0, Kecskeméti TE - Tiszavasvári 0-3 (0-0). A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. III. kér. 13 4 2 44-13 43 2. Diósgyőr 11 5 3 34-12 38 3. Kábái 11 4 4 30-16 37 4. KTE 11 4 4 24-17 .37 5. T.kécske 11 3 5 37-18 36 6. T. vasvári 10 4 5 29-17 34 7. Ny.háza 10 1 8 35-24 31 8. S.tarján 7 7 5 20-12 28 9. H.nánás 7 6 6 23-18 27 10 ■ Eger 7 5 7 30-25 26 11 . Hatvan 5 3 11 17-33 18 12. . KRSC 4 5 10 22-25 17 13, . Gödöllő 5 2 12 14-39 17 14. ,Sénvő 4 4 11 17-42 16 15. . KBSC 3 6 10 20-26 15 16 . H.vásárh *1 ' L •17 7-66 1 *3 büntetőpont levonva _Totó, 14. Hét I. Kispest - Ferencváros 1-0 1 2. Újpest - BVSC 0-0 X 3. Vasas-Csepel 1-1 X 4. Vác - Győr 0-0 X 5. Fehérvár '96 - MTK 3-1 1 6. Dortmund - Bremen 1-1 X 7. Freiburg - Düsseldorf 1-1 X 8. Leverkusen - 1. FC Köln 1-2 2 9.1860 München - Hamburg 5-0 1 10. St. Pauli - Frankfurt 2-1 1 11. Milan - Lazio 0-0 X 12. Cremonese - Internazionale 2-4 2 13. Torino-Juventus 1-2 2 +1 Vicenza - Atalanta 1-0 1 Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. közlése szerint a 14. heti totónyeremények a jövedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt, a következő hétre átvitt nyeremény összege 9 585 532 forint. 13 találatos szelvény nem volt, a következő hétre átvitt nyeremény összege 4 012 095 fo­rint. 12 találatos 4 darab, nyereményük egyenként 752 268 forint. All találatos szelvényekre egyenként 34 194 forintot, a 10 találatos szelvényekre egyen­ként 6 956 forintot fizetnek. Góltotó: 4 találatos 1 darab, nyereménye 113 148 fo­rint. 3 találatos 19 darab, nyereményük egyenként 5 955 forint. A közölt adatok nem véglegesek. Kettős hiba Miskolc (ÉM - B.Gy.) - Képtelen kihasználni a tálcán felkínált lehetőséget a Bayem Mün­chen labdarúgócsapata. A Bundesliga 26. já­téknapján a dortmundiak megtették azt a szí­vességet, hogy otthonukban is csak 1-1-re vé­geztek a Bremen ellenében. Ez a ziccer sem vált a „bőrnadrágosok” javára, mert a Mön- chengladbach 3-1 arányban elporolta őket. Mindkét bajnokesélyes hibázott tehát a hétvégén, ám a bajoroké a jóvátehetetlenebb! Patrick Pettersson első találatát ugyan még egalizálta Klinsmann, ám második gócára már nem érkezett válasz. Sőt, a 89. percben Wynhoff az elkeseredetten rohamozó listave­zetőnek megadta a kegyelemdöfést. A rendkí­vül tartalékos sárga-feketék erejéből a bréma­iak ellen csak egy vérszegény döntetlenre tellett. A 26. forduló eredményei: Uerdingen - Karlsruhe 2-3, Kaiserslautern - Schalke 04 0-0, Stuttgart - Rostock 1-1, Leverku­sen - Köln 1-2, Dortmund - Bremen 1-1, St. Pauli - Frankfurt 2-1,1860 München - Hamburg 5-0, Freiburg - Düsseldorf 1-1, Mönchengladbach - Bayem M3-1. AZ ÉLCSOPORT ÁLLÁSA ' I9HI 1. Bayern M. 17 2 7 55-34 53 2. Dortmund 15 7 3 61-27 52 3. Münchengl. 13 5 7 41-37 44 Labdarúgó NB I Budapest (MTI) - A hétvégén a 19. fordulót bonyolították a magyar labdarúgás élvonalá­ban. Eredmények: Haladás VFC - Innstadt Stadler FC 1-0 (1-0). Szombathely, 6000 néző. G.: Negrau (15.). Piros lap: Vacsilja (81.) DVSC-Epona - Pécsi MFC 1-0 (1-0). Debre­cen, 7000 néző. G.: Sándor T. (46.) Békéscsabai EFC - Zalaegerszegi TE 1-1 (1-0). Békéscsaba, 5000 néző. G.: Csató (23.), illetve Horváth Gy. (86.) Vác FC-Samsung - Győri ETO FC 0-0. Vác, 2000 néző. Kispest-Honvéd FC - Ferencváros 1-0 (1-0). Bozsik-stadion, 9000 néző. G.: Warzycha (28.) Vasas Casino Vigadó - Csepel SC 1-1 (0-1). Fáy utca, 3000 néző. G.: Szilveszter (90.), illet­ve Szekeres (9.). Piros lap: Jován (87.) Újpesti TE - BVSC-Dreher 0-0. Megyeri út, 5000 néző. Fehérvár ’96 FC - MTK FC 3-1 (1-1). Szé­kesfehérvár, 4000 néző. G.: Horváth F. (39.), Miriuta (64. - 11-esből), Zimmermann (81.), il­letve Szekeres (6.). piros lap: Strasser (64.) AZ NB I ÁLLÁSA 9SH BÜH—1 1.BVSC 14 ' 4 i 38-16 46 2. Ferencváros 13 1 5 35-17 40 3. Újpest 8 7 4 25-16 31 4. DVSC 9 4 6 27-21 31 5. Vasas 7 8 4 26-22 29 6. Kispest 7 7 5 28-22 28 7. Vác 6 8 5 31-27 26 8. Csepel 6 7 6 31-30 25 9. MTK FC 6 6 7 38-34 24 10. Zalaegerszeg 6 6 7 29-33 24 11. Stadler 4 11 4 25-25 23 12. Haladás 5 5 9 18-31 20 13. Békéscsaba 3 8 8 20-30 17 14. Fehérvár 5 2 12 22-40 17 15. Győri ETO 3 6 10 19-33 15 16. Pécsi MFC* 4 2 13 16-31 11 *3 büntetőpont levonva