Észak-Magyarország, 1996. április (52. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-15 / 88. szám

1996. Április 15-, Hétfő Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 9 Igazságos döntetlen született Az NB II keleti csoportjának rangadóján: III. kér - DFC 1-1 Fotók: Nagy Gábor (ISB) Kézilabda Miskolc (ÉM) - Női kézilabda NB II eredmények: Papp-Ker SE - Putnoki VSE 28-21 (13-11). Máté­szalka, NB II női. A putnokiak gól­dobói: Szobonya (7), Holló (4), Mol­nár (3), Kerekesné (3), Németh (2), Tábori (2). Jók: Szobonya, Kovács. A hazai pálya előnyét kihasználták a vendéglátók, míg a vendégek ide­gesen játszottak. Bocsi KSC - Nyírbátori KC 13-13 (8-8). Bocs, NB II női. A haza­iak góldobói: Bikkiné (3), Bak (3), Leskó (3), Rajna (2), Erdődi, Lisz- tóczki. Jók: Bikkiné, Rajna, Bak. A lelkesen játszó Böcsieknek nem si­került megszerezniük a győzelmet. Dócziék sikere Budapest (MTI) - A hóesés és a kellemetlen, borús idő ellenére kö­zel két és fél ezren vágtak neki a margitszigeti Palatínus strand elől a 11. Garancia-Vivicitta városvédő futóversenynek, amelynek kereté­ben 12 km-t teljesítettek a résztve­vők. A Budapesti Sportiroda ren­dezvényén Demszky Gábor főpol­gármester adta meg a rajtjelet. A férfiaknál, nagy fölénnyel Káldy Zol­tán, az ÚTÉ versenyzője győzött, aki megvédte tavalyi elsőségét, s a Vivicitták 1986 óta íródó történeté­ben immár negyedik alkalommal bizonyult a leggyorsabbnak. A nők­nél a veszprémi Dóczi Éva szoros küzdelemben előzte meg a tavalyi győztes Földingné Nagy Juditot. A világ 72 városa mellett három hábo­rú sújtotta boszniai településen, Tuzlában, Szarajevóban és Mostar­ban is megrendezték a Vivicitta fu­tóversenyt, és ott nemcsak a város­ért, a műemlékvédelemért, hanem a békéért is futottak az indulók. Harmati bukott Budapest (MTI) - Rosszul kezdő­dött Harmati Árpád számára az idei superbike Európa-bajnokság. A magyar motorversenyző az idény el­ső, misanói futamán a 18. körben a hetedik helyen száguldott, amikor egy olajfoltra hajtva bukott és a ver­seny feladására kényszerült. A ver­senyen az olasz Mauro Lucchiari volt a leggyorsabb. A legjobbak: 1. Mauro Lucchiari (olasz, Ducati) 38:33.447 perc - 145.310 km/óra át­lagsebesség, 2. Fabrizio Pirovano (olasz, Ducati) 38:54.977. Frits Agnes Budapest (ÉM) - Az NB II keleti csoportjának két első helyezett­je csapott össze tegnap Buda­pesten. a Hévízi úton. A csoport- rangadón végül pontosztozko­dás született, amelynek a Vere­bes József vezette Diósgyőri FC egyáltalán nem örülhetett. III. kér TVE - Diósgyőri FC 1-1 (0-0). Hévízi út, 3500 néző. Vezette: Puhl. III. kér: Lippai - Földvári, Krecs- ka, Varga, Szamosi - Perger, Lend- vai, Király, Kiss - Bencze, Jankov. Edző: Gergely Károly. Diósgyőr: Hanyecz - Farkas J., Pintér, Vitelki - Tábori, Danes, Nagy S., Deszatnik - Tóth Gy., La-' katos, Bíró. Edző: Verebes József. Csere: Bencze helyett Metzger a 46. Bíró helyett Varga a 46., Lendvai helyett Szabó 60., Tábori helyett Mbemba a 60, Király helyett Aubel a 71., és Deszatnik helyett Vámosi a 80. percben. Gólszerzők: Pintér Attila a 66. és Aubel a 75. percben. Sárga lap: Krecska (4.), Farkas J. (10.), Perger (21.), Metzger (53.), Szamosi (82.). Jók: Krecska, Kiss, Perger, Jankov, ill. Danes, Vitelki. 8. perc: Tóth testcsele után Deszat­nik kapta a labdát a tizenhatoson belül, lépett még vele kettőt, majd 7 méterről a kifutó Lippaiba lőtt. 15. perc: Kiss a 16-os jobb sarkáról vette célba a kaput, az irány jó volt, de a labda egy méterrel a kapu fölött szállt el. 29. perc: Bíró ígéretes helyzetbe került, de öt méterről leadott lövé­sét védte Lippai. 55. perc: Vitelki talált a hálóba, Puhl azonban már előzőleg belesí­polt az akcióba, mert Tóth szabály­talanul csinált helyet magának. 58. perc: Lakatos 20 méterről lőtt kapura, Lippai szögletre ütötte a jobb felső sarokba tartó labdát. 66. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Diósgyőr mintegy 18 méterre Lip­pai kapujától.. Lakatos Pintér elé passzolta a labdát, aki óriási erővel a jobb belső kapufára lőtt, ahonnan a pettyes a kapuba pattant, 0-1. 75. perc: Szabó beadását a csere­Tömegjelenet a III. kerület kapuja előtt ként beállt Aubel tíz méterről fejel­te a kapu jobb oldalába, 1-1. Mit ígért a papírforma? Kellemes tavaszi napsütésben, sok néző előtt, kitűnő játékvezetés niellett játszan­dó igazi rangadót. Április közepén ki kérdőjelezné meg a tavaszi nap­sütést. Ä házigazdák nézőcsúcsra számítottak, a kitűnő játékvezetés­re garancia Puhl Sándor játékveze­tése. A rangadó minősítés pedig iga­zán kijár a mérkőzésnek. Az NB II keleti csoportjának első két helyezettje csap össze a Hévízi utón. De vajon hány gólt láthatnak a szurkolók a mérkőzésen? Mindkét együttes kevés gólt kapott az eddig lejátszott bajnokikon, ami mégis a házigazdák emellett szólt, az az, hogy a csoportban ők rúgták eddig a legtöbb találatot, és persze a tavasz- szal még száz százalékosak. A Di­ósgyőr pedig már nem szeretne pon­tot veszíteni. Ez mindent elmond... Mit hozott a mérkőzés? Az első fél­idő elejen kóstolgatták egymást a csapatok. Nagyrészt a középpályán folyt a játék, a kapuk nem igazán fo­rogtak veszélyben. A kapusoknak csak ritkán kellett játékba avatkoz­ni. A félidő második felében egyér­telműen jobban játszott a Diósgyőr, sok helyzetet dolgoztak ki, ezeket azonban nem tudták értékesíteni. A második játékrészben javult a színvonal, mindkét csapat veszé­lyesnek látszó támadásokat veze­tett, de nem a kapusoknak volt szükségük bravúrok bemutatására, hanem inkább a mezőnyjátékosok puskázták el az ígéretes helyzete­ket. Egyiket a másik után. Úgy tűnt. Pintér Attila góljával eldöntöt­te a mérkőzést, ehhez azonban a há­zigazdáknak is volt még egy-két szavuk - na és persze egy góljuk. Az egyenlítő találat után még jobb lett a mérkőzés, méltó a rangadó címre. Az iramot némelyik NB I-es csapat is megirigyelhette volna. Puhl Sándor apró hibáktól eltekint­ve jól vezette a mérkőzést. GERGELY Károly: - Több gól­helyzetet dolgoztunk ki, de ma nem volt szerencsénk. A játék képe alap­ján megérdemeltük volna a győzel­met, végeredményben azonban a döntetlennel is elégedett vagyok. VEREBES József: - Ez a csapat ebben az összetételben most ját­szott először, s elég sok helyzetet si­került kialakítanunk, viszont ennyi lehetőséget nem lehet büntetlenül kihagyni. Gól- és hószállingózás Barcikán Az „erős" első félidőnek köszönhetően: KBSC - KSC-RSC 4-0 Dolezel csapata harmadik gólját szerzi Fotó: Vajda lános Berecz Csaba Kazincbarcika (ÉM) - Megszakadt a Barcika 1995. szeptember 17-e óta tartó nyeretlenségi sorozata, és a 6. forduló után közel hét hónappal is­mét három bajnoki pontnak örülhet­tek a kék-sárgák. KBSC - Kecskeméti SC-RSC 4-0 (4-0). Kazincbarcika, 700 néző. Vezette: Lánczos (Koch, Varga L). KBSC: Fülöp - Sztahon - Szabó, Föl­deák - Remenár, Lukács, Csipke, Ki­ser, Szaniszló - Császári, Dolezel. Edző: Kálmán Vilmos. KSC-RSC: Kiri - Barna Zs. - Czipó, Kiskapusi, - Varga, Némethy, Kecs­keméti, Werle, Kovács - Ozsváth, Bállá. Edző: loan Patrascu. Csere: Werle helyett Bagi a 39. perc­ben, Némethy helyett Torbavecz a 45. percben, Szabó helyett Deák a 67. percben, Kecskeméti helyett Freyberger a 76. percben, Dolezel helyett Mogyoródi a 80. percben. Sárga lap: Barna a 3. percben, Balia a 9. percben, Dolezel a 28. percben. Kiállítva: Balia a 31. percben. Gólszerző: Dolezel a 9. percben (1-0), Kiskapusi (öngól) a 34. percben (2-0), Dolezel a 36. percben (3-0), Lukács a 45. percben (4-0). lók: Sztahon, Csipke, Kiser, Császári, Dolezel, ill. Ozsváth, Varga. 6. perc: A bal oldalon Császári perdí- tett Csipke elé, aki középre húzott, majd egy testesei után kapura lőtt, de kísérlete gyengére sikerült, így azt a vendégkapus hárítani tudta. 9. perc: )obb oldali KBSC akció futott a pályán, melynek során Császári a leshatáron álló Dolzelhez emelt, s a csatár három lépés után 12 méterről jobbal a kapu közepébe lőtt, I -0. 14. perc: Csipke a kaputól 18 méter­re Remenártól kapott jó labdát, majd két csel után jobbal a bal felső sarok irányába lőtt, ám ezúttal Kiri a helyén volt és biztosan húzta le a labdát. 31. perc: A barcikai térfél jobb olda­lán Bállá hátulról felvágta a róla lefor­duló Remenárt. Az eset közelében ál­ló játékvezető sárga lappal „jutal­mazta" a vendégcsatárt, de miután Baliának már volt egy sárgája, rögtön ezután a piros kártyát is felmutatta Lánczos a kecskeméti játékosnak. 34. perc: Lukács a balszélen az alap­vonaltól 25 méterre szabadrúgást végzett el. A jobbal középre csavart labdája Kiskapusit találta meg, aki sa­ját kapujának bal alsó sarkába csúsz­tatta a játékszert - öngól, 2-0. 36. perc: A vendégek szépítésre tett próbálkozásai során Kiser csent el egy labdát és a hazai kontraakció há­rom a kettő ellen vezethetett táma­dást. Kiser a bal oldalon futó Dolezelt választotta, aki egy csellel becsapta a kapujából kiinduló Kirit, majd a ka púba gyalogolt a labdával, 3-0. 45. perc: A kék-sárgák a KSC kapuja előtt járatták a labdát, s az akció be­fejezéseképpen Csipke Lukácshoz passzolt, s a középpályás egy igazítás után jobbal a bal felső sarokba lőtte a hazaiak negyedik gólját, 4-0. A kiesési rangadó az első percekben szikrázó ütközéseket és taktikai faul­tokat hozott, s emiatt gyakran szólt a játékvezető sípja. A hazaiak a leg­jobbkor, az ismerkedés pillnataiban szerzeték meg a vezetést, amely a folytatásban sem kényeimesítette el Császáriékat. A kék-sárgák újabb gól megszerzésére törekedtek, miközben a vendégek továbbra is szabálytalan­kodásaikkal tűntek ki. Az első félórát lezáró Balla-kiállítás nehéz helyzetbe hozta az addig sem sziporkázó ven­dégeket. A kitámadó vendégek ellen a barcikaiak az első jálérész hajrájá­ban előbb egy szerencsés góllal majd két „rendes góllal" poraikba sújtották a kékmezes kecskemétieket. A második félidőben a hószállm­gózáson kívül egykapuzást láthattak azok a kitartó nézők, akik a Kazinc- barcelona további gólkülönbség javí­tásában reménykedtek. A vendégek azonban az emberhátrányban kapott három gól miatt teljesen feladták a tá­madójátékukat. A hazaiak ebben a játékrészben már közel sem azt pro­dukálták, amit a szünet előtti idő­szakban és az egykapuzás meddő fölényén kívül helyzetekig már nem nagyon jutattak el. Volt ugyan né­hány lehetőségük a gólszerzésre, ám ezekben a kísérletekben már nem volt átütőerő. Összeségében a hazai­ak az első félideji remek teljesítmé­nyüknek köszönhetően megérdemel­ten jutottak a három ponthoz. KÁLMÁN Vilmos: - Az első félidőben megérdemelten szereztünk négygólos vezetést, ám a második játékrészben mutatott játékunk, a könynyen felejt­hető kategóriába tartozik. IOAN Patrascu: - Úgy ítélem meg, hogy a lesből kapott első gól, és az indokolatlan kiállítás eldöntötte a mérkőzés sorsát, de ettől függetlenül egy pár játékosom teljesítménye nagy gondokat okoz nekem. További eredmények: Salgótarján - Hajdúnánás 1-1, Nyíregyháza - Sé- nyő 0-0, Tiszakécske - Gödöllő 1 -1, Tiszavasvári - Eger 3-0, Kaba - Kecs­keméti TE 0-2, Hatvan - Hódmező­vásárhely 2-0. A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1, III. kér. 13 5 2 45-14 44 2. KTE 12 4 4 26-17 40 3. Diósgyőr 11 6 3 35-13 39 4. T.kécske 11 4 5 38-19 37 5. T.vasvári 11 4 5 32-17 37 6. Kaba 11 4 5 30-18 37 7. Ny .háza 10 2 8 35-24 32 8. S.tarján 7 8 5 21-13 29 9. H.nánás 7 7 6 24-19 28 10. Eger 7 5 8 30-28 26 11. Hatvan 6 3 11 19-33 21 12. KBSC 4 6 10 24-26 18 13. Gödöllő 5 3 12 15-40 18 14. KRSC 4 5 11 22-29 17 15. Sényő 4 5 11 17-42 17 16. Hódm. 1 I 18 7-68 1 * 3 büntetőpont levonva Totó. IS. Hét 1. Csepel - Vác 1-0 1 2. Stadler FC - Vasas 1-0 1 3. Zalaegerszeg - Kispest 0-0 X 4. St. Pauli - Bremen 1-2 2 5. Kaisers!. - Hamburg 1-2 2 6. VfB Stuttgart - B. München 0-1 2 7. Atalánta-Cagliari 3-0 1 8. Bari - Cremonese 2-1 1 9. Lazio - Parma 2-1 1 10. Napoli - Milan 0-1 2 11. Piacenza - Torino 1-0 1 12. Udinese- Fiorentina 1-0 1 13. Vicenza - Roma 2-1 1 14. MTK - Debrecen 3-1 1 Lépéselőnyben a Bayern München Miskolc (ÉM - B.Gy.) - A párosversenyben ezúttal a Bayem München lépéselőnybe ke­rült. A bőrnadrágosok ugyanis ősi riválisuk otthonában, Stuttgartban is nyerni tudtak, míg a dortmundiak erejéből csak egy sovány 0- 0-ás döntetlenre futotta. Harcosságának és szerencséjének köszön­hetik a bajorok győzelmüket. Elbertról Ha- mannt a 30. percben ugyanis kiállították. Reh- hagel azonban zseniálisan átszervezte csapa­tát. Lehozta Matthaust és Herzogot, helyettük Scholl és Kreuzer lépett a pályára. Az egykori VfB-sztár, Klinsmann aztán a 48. percben elért góljával talán a bajnoki címet is megsze­rezte a münchenieknek. A dortmundiak vergődtek hazai környezet­ben is. Nem bírtak a Schalke együttesével. Pedig a kék-fehérek karmestere, Olaf Thon húzódása miatt már a szünet előtt elhagyta a játékteret. Ez sem hasznait a címvédő sárga-feketéknek. Bundesliga I., 28. forduló: 1860 München - Uerdingen 2-1, Frankfurt - Rostock 1-3, Mön- chengladbach - Köln 2-1, St.Pauli - Bremen 1- 2, Stuttgart - Bayern München 0-1, Frei­burg - Karlsruhe 0-3, Kaiserslautern - Ham­burg 1-2, Dortmund - Schalke 04 0-0, Lever­kusen-Düsseldorf 0-0. AZ ÉLCSOPORT: 1. Bayern M. 18 3 7 57-35 57 2. Dortmund 15 9 3 61-27 54 3. Mönchengi. 14 5 8 43-40 47 4. Schalke 04 9 13 5 21-28 40 5. Stuttgart 9 12 7 52-50 39 ^Labdarúgás, NB I Budapest (ÉM) - A labdarúgó NB 120. for­dulójának eredményei: Stadler FC - Vasas 1-0 (1-0). Gólszerző: Ru- mán (28. p.) MTK FC - DVSC 3-1 (0-1). Gólszerzők: Illés (67.), Lórincz (70.), Csertői (88.), ill. Madar (4.) Csepel - Vác 1-0 (1-0). Gólszerző: Baranyi (16.) Győri ETO - Fehérvár ’96 0-0 Zalaegerszegi TE - Kispest-Hovéd 0-0 Pécsi MFC - Újpesti TE 0-2 (0-1). Gólszer­zők: Füzesi (45.), Bérczy (79.) BVSC-Dreher - Békéscsabai EFC 1-1 (1-1). Gólszerzők: Orosz (9. - 11-esből), illetve Csató S. (39.) Ferencváros - Haladás VFC 0-0 AZ NB 1 ÁLLÁSA: IIIPPPI 1. BVSC-Dreher 14 5 1 39-17 47 2. Ferencváros 13 2 5 35-17 41 3. Újpest 9 7 4 27-16 34 4. DVSC 9 4 7 28-24 31 5. Kispest 7 8 5 28-22 29 6. Vasas 7 8 5 26-23 29 7. Csepel SC 7 7 6 32-30 28 8. MTK FC 7 6 7 41-35 27 9. Vác 6 8 6 31-28 26 10. Stadler FC 5 11 4 26-25 26 11. ZTE 6 7 7 29-33 25 12. Haladás 5 6 9 18-31 21 13. Békéscsaba 3 9 8 21-31 18 14. Fehérvár 5 .3 12 22-40 18 15. Győri ETO 3 7 10 19-33 16 16. Pécsi MFC* 4 2 14 16-33 11 *3 büntetőpont levonva Felvételünk a 3-1-re végződött MTK - Debre­cen találkozón készült