Észak-Magyarország, 1996. március (52. évfolyam, 52-76. szám)

1996-03-25 / 71. szám

1996. Március 25., Hétfő Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sportja 9 Pekli harmadik Ostie (MTI) - Folytatta jó szereplé­st Pekli Mária a cselgáncsozók °limpiai kvalifikációs versenysoro­ztán. Az 56 kg-os ketegóriában szereplő magyar judoka a múlt heti Zrsói harmadik helye után ezúttal az olaszországi Ostieben megrende­zett A kategóriás viadalon szerzett erfékes bronzérmet. A többi magyar versenyző nem került a dobogóra. Pólós vereségek Szeged, Budapest (MTI) - Hazai Medencében sem sikerült nyerniük a szegedieknek a vízilabda LEN Kupa döntőjének első mérkőzésén, sőt, az olaszok egygólos előnnyel 'Járhatják a pescarai visszavágót. Az UTE-Office and Home a horvát padost Zagrebtől szenvedett vere­nget a férfi vízilabda BEK-döntő el­ső mérkőzésén. A férfi vízilabda KEK döntőjében érdekelt BVSC- Westel vasárnap vívta első mérkő­zését, amelyen az olasz AS Roma együttesét fogadta. A vasutasok is Z'osszul kezdték a finálét. Eredmé- nyek: Szegedi VE - Mall Pescara 9-10 (2-2, 2-3, 1-2, 4-3). G.: Molnár T- 5, Dongó 2, Csapó, Mód 1-1. UTE-Office and Home - Mladost Zagreb (horvát) 4-7 (1-1,1-2, 1-3, 1-1). G.: Kásás, Benedek, Vincze, Bene 1-1. BVSC-Westel - AS Ró­nia (olasz) 6-8 (2-2, 1-2, 1-2, 2-2). G.: Varga, Marcz 2-2, Bürg, Gyön­gyösi 1-1. Takács-csúcs Szeged (MTI) - Akárcsak egy esz­tendővel ezelőtt, az idén is új ma­gyar rekorddal tette emlékezetessé fellépését Szegeden, az A kategóri­ás Pick Kupán a magyar női súly­emelés egyik kitűnősége, Takács Mária. A veresegyházi versenyző a hétvégi viadalon a 83 kg-osok kate­góriájában indult, és ott javította to­vább 120,5 kilós országos csúcsát 121 kg-ra. A szegedi versenyen a 10. világbajnoki fellépésére készülő Ta­kács Mária mellett rajthoz állt hú­ga, Erika, a sportág első magyar női összetett világbajnoka is, aki sérü­léséből alig felépülve igen biztonsá­gos versenyzést mutatott be. Har­madik kísérletével már nem is élt egyik fogásnemben sem, így is két mázsa feletti - 202,5 kg (87,5, 115) ~ teljesítménnyel győzött. Poolbiliárd Eb Békéscsaba (MTI) - Egy kisebb és egy nagyobb magyar sikerrel ért vé­get Békéscsabán a poolbiliárd Euró- Pa-bajnokság. Az egyhetes rendez­vénysorozat zárásaként a Icilences Játéknemben Tot Sándor az ötödik lett, az pedig sportdiplomáciai si­kerként könyvelhető el, hogy az eu­rópai szövetség (EPBF) közgyűlé­sén Sólymos Lászlót választotta meg az EPBF sportigazgatójának. További elismerésként értékelhető, hogy az Eb után, ez év novemberé­ben Békéscsabán rendezik meg a Women Classic elnevezésű pénzdí­jas versenyt. DFC: „bukfenc” hazai pályán A Kaba „letaszította" az első helyről a Diósgyőrt Berecz Csaba Vadon (háttal) húzza le a labdát az első diósgyőri gól szerzője, Nagy Sán­dor elől Fotó: Bujdos Tibor Miskolc (ÉM) - Hazai pályán meglepő vereséget szenvedett az eddigi listavezető DFC együttese, s így a piros-fehérek­nek meg kellett válniuk előkelő helyezésüktől. DFC - KCFC-Hajdúszoboszló 2-3 (1-2). Diósgyőr, 4000 néző. Ve­zette: Hajdó (Vámos, Vida). DFC: Hanyecz - Sarlai, Vámosi, Csizi - Varga, Farkas A., Buliga, Vitelki - Szekeres, Nagy, Bíró. Edző: Leskó Zoltán. KCFC: Vadon - Usmajev - Szent- miklósi, Kondás, Szilágyi - Kiss, Fekete, Kacsándi, Ternován - Pló- kai, Stancu. Edző: Eich László. Csere: Buliga helyett Tábori a 45. percben, Szekeres helyett Romanek a 45. percben, Kiss helyett Gréczi az 55. percben, Varga helyett Mbemba a 61. percben, Stancu helyett Erdei a 85. percben, Kacsándi helyett Kulcsár a 88. percben. Gólszerző: Nagy a 9. percben (1-0), Fekete a 15. percben (1-1), Plókai a 36. percben (1-2), Stancu a 60. perc­ben (1-3), Romanek a 77. percben (2-3). Sárga lap: Kacsándi a 7. pei’cben, Vámosi a 22. percben, Ternován a 40. percben, Csizi a 47. percben, Szentmildósi a 66. percben. Farkas A. a 69. percben. Kiállítva: Ternován a 85. percben. Jók: Farkas A. ill. Usmajev, Kon­dás, Ternován, Plókai, Stancu. 5. perc: Farkas bal oldali szögletrú- gása után, az alapvonaltól 8 méter­re a hosszú oldalon álló Nagy fejelte a kapu előtt keresztbe a labdát, ám a berobbanó Bíró és Szekeres haj­szállal lemaradt az átadásról. 9. perc: Egy bal oldalon kibontako­zó támadás során a felfutó Farkas a jobb oldalon érkező Nagy fejére ível­te a labdát, áld az ötösön felugorva a rövid sarokba fejelte a labdát (1-0). 15. perc: Az első vendégszögletet Plókai ívelte be a jobb oldalról. Ha­nyecz rosszul futott ki kapujából, Farkas az utolsó pillanatban még elfejelte a labdát a ziccerbe került Kondás elől, de a fejes a kaputól 12 méterre álló Feketéhez pattant, aki egyet igazított rajta, majd a bal alsó sarokba lőtte a labdát (1-1). 25. perc: A jobb oldalon Varga kényszerítőpasszát az alapvonal kö­zelében álló Buliga - a kapunak háttal állva - ollózta kapura és a „hulló falevél” a felső lécről pattant az alapvonalon túlra. 35. perc: Vámosi a bal szélen Csizit szöktette, áld elfutása után az ötös bal sarkán érkező Nagy fejére ívelt, s a középcsatár „ odahomlokozta” a labdát a vele egy vonalban álló Bíró­nak, ám Usmajev a kapáslövés előt­ti utolsó pillanatban kivágta a lab­dát. A beállós felszabadítását Ter­nován szelídítette meg, majd a kö­zépen - abszolút üresen - érkező Plókaihoz továbbított, akit Vámosi próbált meg utolérni, s kiszorítani a gólhelyzetből. Már-már úgy tűnt, hogy sikerülhet a védőnek a csoda, hiszen Vámosi belepöckölt a labdá­ba, de közben egyensúlyát vesztet­te, s a hajdúsági csatár a „billegő” védő és a kapujából kiinduló Ha­nyecz között 12 méterről laposan a bal alsó sarokba lőtte a labdát (1-2). 45. perc: A befelé cselezgető Na­gyot, a kaputól 20 méterre szabály­talanul szerelték. A szabadrúgást Vámosi erőből a jobb alsó sarokra lőtte, de Vadon a gólba tartó labdát ujjheggyel szögletre tolta. 48. perc: Stancu hagyta faképnél Sarlait, akit Vámosi a 16-oson belül ért utói, s gyanús körülmények kö­zött szabadította meg a labdától a román idegenlégióst. 57. perc: Tábori majd Farkas pró­bálkozott távoli lövésekkel áttörni a kábái védőfalat, ám lövéseik nem jelentettek nagy veszélyt Vadon számára. 60. perc: A lesre játszó hazai véde­lem saját csapdájába esett bele, Vá­mosi bennragadt, akit Fekete és Plókai kigurigázott, majd a bal ol­dalon érkező Stancu fejezte be az akciót és 14 méterről senkitől sem zavartatva ballal laposan a jobb al­só sarokba lőtte a labdát (1-3). 77. perc: A bal oldali szögletzászló környékén Nagy mentett meg egy régen elveszettnek hitt labdát majd ballal középre ívelt és a berobbanó Romanek kapáslövését, Vadon már csak a gólvonalon túlról tudta visszahúzni (2-3). 85. perc: A középpályán cselezgető Vitelkit Ternován teljesen fölöslege­sen buktatta, s mivel a kábái közép­pályásnak már volt egy sárga lapja Hajdó játékvezető a második sárga lap után a piros lapot is felmutatta Ternovánnak. 86. perc: Egyenlítési lehetőséget szalasztott el a DFC. Sarlai jobb ol­dali beadását Farkas középen fejjel megcsúsztatta, ám az érkező Roma­nek óriási helyzetben a labda mellé rúgott. A kezdő sípszó után a hazai együt­tes azon nyomban támadólag lépett fel és kapujához szögezte ellenfelét. A DFC-prés hamar behorpasztotta a vendégvédelmet és egy szép góllal hamar vezetést szerzett a Diósgyőr. A minimális előny kiharcolása után a szurkolók további gólokat és szi­porkázó játékot vártak kedvenceik­től, míg a játékosok fellélegeztek és úgy gondolták, hogy a többi majd jön magától, A folytatás a várako­zásnak megfelelően alakult, a kü­lönbség mindössze annyi volt, hogy a további gólokat nem a hazaiak, hanem a kabaiak szereztek. A ven­dégvédelem tengelyében nagysze­rűen muzsikáló Usmajev vezérle­tével a kabaiak remekül védekez- ték ki a tervszerűséget nélkülöző hazai akciókat, és a kontrajáték is­koláját bemutatva megfordították az eredményt. A piros-fehérek al­kalmi védelme nagyon is megérez­te a két „sárga lapos” - Földvári és Farkas J. - hiányát és helyettesítő­ik levegősen őrizték a rájuk bízott két éket, Stancut és Plókait. A szünet után a hazaiak továbbra sem találták meg a cukrosok ellen­szerét, s bár a cserék pályára lépése némi színt ugyan hozott a DFC szür­ke játékába, jelentős változást azon­ban nem eredményezett. Mert hiába küzdöttek, hajtottak ezen a délutá­non semmi sem akart sikerülni. Olyannyira nem, hogy a 60. percben Stancu újabb gólja már egy kiadós zakó felvételét sejtette. Az utolsó fél órában, a hazaiak mindent megtet­tek azért, hogy legalább az egyik pontot sikeiüljön itthon tartani, de a diósgyőri-szív most csak a szépí­téshez volt elegendő, mert a hihetle- nül gyenge játékot a pályára lépők nem tudták kompenzálni - csupán lelkesedéssel. LESKÓ Zoltán: - Ilyen gyengén még egyszer nem tudunk játszani. A kulcsemberek hiányát megérezte a csapat. EICH László: - Fegyelmezett, tak­tikus játékkal szereztük meg a győ­zelmet. Nagyra értékelem, hogy csapatom 0-1-ről tudott fordítani, s bár a vége „meleg” volt, úgy gondo­lom nem érdemtelenül szereztük meg a három pontot. A lelkesedés hozta meg a diadalt A két csereember összjátéka döntötte el a három pont sorsát Bodnár Tibor Nyíregyháza (KM) - A hatvani döntetlen után az FC Sényő nem a megszokott kisméretű sényői pályán, hanem kény­szerből a nyíregyházi váro­si stadionban játszott a vere­séggel rajtoló Kazincbarcika ellen. FC Sényő - Kazincbarcika 1-0 (0-0). Nyíregyházi városi stadion, 1000 néző. V: Mezei (Nyilas, Sza­bó). Sényő: Mező - Sinka, Barna, Czap - Lelt, Rubóczki, Torda, Ko­vács, Balogh - Tóth, Ványi. Edző: Falatovics László. Kazincbarci­ka: Venczel - Lukács, Sztahon, Földeák, Szaniszló - Remenár, Pribék, Kiser, Sándor - Csipke, Dolezel. Edző: Lipcsei Imre. Csere: Rubóczki helyett Horváth, Ványi h. Bernáth (mindkettő 62. perc), Dolezel h. Körösi (74.). Sán­dor h. Sipos (77.), Tóth h. Paulik (83.) Gól: Bernáth (84.) Sárga lap: Lelt (33.), Ványi (53.). Diadalra jöttünk - kiáltotta egy öblös sényői hang a találkozó kez­detekor. Nos, a mérkőzés nem úgy indult, hogy „hazai” győzelem lesz belőle, hiszen már a harmadik percben helyzetbe kerültek a ven­dégek, de Dolezel ziccerben nem jól találta el a labdát. Ezzel azon­ban nagyjából el is lőtték puskapo­rukat a barcikaiak, és bár a vendé­gek játszottak fölényben, a rutinos Mező kapuja szinte egyáltalán nem forgott veszélyben. A sényőiek pedig nem nagyon merészkedtek a vendégtérfélre, így kifejezetten unalmas volt a mérkőzés első negyvenöt perce. A második félidőben végig remény­kedtek a szurkolók, hogy ismét a sényőiek mentik meg a megyei NB Il-es csapatok becsületét, a másik két idegenbeli találkozó eredmé­nye ugyanis folyamatosan ismert volt. Támadgattak a barcikaiak, Mező egyszer bravúrral védte Pri­bék lövését, majd a 65. percben Csipke kevés híján érintés nélküli szögletből talált a kapuba, de a sé­nyői kapus ismét a helyén volt. Érett a vendéggól, jött viszont a meglepetés, Falatovics mester ugyan csak második NB Il-es ta­lálkozóján ült a kispadon (ponto­sabban állt a kispad előtt), de a cserekirály jelző máris dukál neki. Hat perccel a vége előtt ugyanis két csereembere hozta össze a sé­nyőiek győztes gólját. Paulik első megmozdulásával totális káoszt teremtett a barcikai tizenhatoson belül, bal oldali beadására Ber­náth érkezett, és öt méterről a léc alá csúsztatott (1-0). A sényőiek fegyelmezett, lelkes játékkal jutottak a három pont birtokába, és a két mérkőzés után elmondhatják magukról, hogy gólt sem kaptak eddig. A barcikaiak pedig csak magukat okolhatják a vereség miatt, mert végig fölény­ben játszottak, de meddő próbál­kozásaik még olyan formában sem vezettek eredményre, hogy leg­alább a helyzetekig eljussanak. Ami a végén történt, az pedig a labdarúgás törvényszerűsége volt, a lelkesebb csapat ugyanis maga javára írta a mérkőzést. FALATOVICS László: - Csapa­tom ezen a csodálatos délutánon bebizonyította, hogy a valamivel erősebb ellenfeleket is le lehet győzni. LIPCSEI Imre: - Végigtámadtuk a mérkőzést, végül egy huta góllal veszítettünk. A Keleti csoport további eredmé­nyei: Tiszakécske - Salgótaiján 2-0, Hajdúnánás - Tiszavasvári 3-0, III. kér. TVE - Hódmezővásárhely 6-1, Kecskeméti TE - Hatvan 0-2, Eger - Kecskeméti SC-RSC 1-0, Gödöllő - Nyíregyháza 1-0. 1. III. kér. 11 4 2 38­■12 37 2. Diósgyőr 11 4 2 33­■ 9 37 3. KTE 11 3 3 23­■13 36 4. T.kécske 11 2 4 37­-14 35 5. Kaba 10 .1 4 28­■16 33 6. T,vasvári 9 3 5 25­-16 30 7. Ny.háza 9 1 7 31­■20 28 8. Eger 7 4 6 28­•22 25 9. H.nánás 6 0 5 20­-15 24 10. Salgótarján 6 6 5 16­-12 24 II. Gödöllő 5 2 10 13­-33 17 12. Hatvan 4 3 10 16­•31 15 13. Sényő 4 2 11 16­■41 14 14. K.barcika 3 4 10 17­•23 13 15. KRSC 2 S 10 15­-25 11 16. H.vásárhelyi­16 7-61 0 Megjegyzés * 3 büntetőpont levonva Totó. 12. Hét 1. Freiburg - 1. FC Köln 2-0 1 2. Dortmund - Frankfurt 6-0 1 3. Kaiserslautern - Bremen 0-0 X 4. Leverkusen - Bayern München 1-2 2 5. Uerdingen - Düsseldorf 1-3 2 6. Bari - Padova 2-1 1 7. Cremonese - Lazio 2-1 1 8. Fiorentina - Juventus 0-1 2 9. Milan - Parma 3-0 1 10. Roma - Piacenza 2-1 1 11. Sampdoria - Atalanta 2-3 2 12. Udinese - Internazionale 1-2 2 13. Vicenza - Napoli 3-0 Í1 ■ +1. Ferencváros - MTK 3-1 1 Kétesélyes versenyfutás Miskolc (ÉM - B.Gy.) - A Bundesliga 24. for­dulója után is folytatódott a kétesélyes ver­senyfutás a Dortmund és a Bayern München között. A bajnoknak Sammer és Kohler nélkül sem jelentett különösebb akadályt, megalázó vere­séggel hazaküldeni az idegenben harmatosán szereplő frankfurtiakat. Riedle kétszer talált be a szünetig, majd Zorc, Freund, Heinrich és Chapuisat folytatta a gólgyártást. Legnagyobb aranyu győzelmüket aratták az idei bajnok­ságban a sárga-feketék. Hasonló sikert 1993 áprilisában értek el, a Wattenscheid ellené­ben. Otto Rehhagel „fiai” sem engedhettek meg maguknak újabb botlást, pedig a Lever­kusen Haberland-stadionjában nélkülözték Sforzát és Schollt. Ribbeck győzelemre szeret­te volna vezéreim együttesét, mivel még élén­ken él emlékezetében: milyen csúfosan szá­műzték a bajor fővárosból. Nehrlinger gólját ugyan még egalizálta Sergio, ám Matthaus pa­zar találatára nem volt ellenszerük. A kiesés elleni küzdelem megrongálja a já­tékosok idegeit is. A kölni focisták közül Ha- uptmannt és Olisent idő előtt küldte ugyanis zuhanyozni Malbranc. A tavasz legjobbja, a Freiburg így mérsékelt játékkal is könnyedén nyert 2-0-ra. A Fritz Walter-stadion 38 ezer nézője csalódottan szemlélte a Vörös Ördögök vergődését. Bundesliga 24. forduló: Dortmund - Frank­furt 6-0, Leverkusen - Bayern München 1-2, Frieburg - Köln 2-0, Uerdingen - Düsseldorf 1-3, Kaiserslautern - Bremen 0-0, Karlsruhe - Hamburg 3-1, 1860 München - Schalke 04 1-1, Sankt Pauli - Rostock 3-2, Mönchenglad­bach - VfB Stuttgart 1-1. A Bayern München sztárja, Papin (balra) és a Leverkusen játékosa, Lupescu (jobbra) csatázik a labdáért Fotó:AP I. Dortmund 15 6 2 60-25 51 2. B. München 16 2 6 53-31 50 3. Mönchenej. 11 5 7 36-36 38 4. Schalke 04 8 10 5 ; 27-27 34 Az NB I-ben öt pont a vasutasok előnye Budapest (MTI) - Szombaton délután az őszi 15. fordulóban elmaradt mérkőzését pótolta be a Ferencváros és az MTK. A zöld-fehérek győ­zelmükkel 5 pontra megközelítették a listave­zető BVSC-Dreher együttesét. Ferencváros - MTK FC 3-1 (1-1). Üllői út, 12 000 néző. V: Puhl. Gólszerzők: Lisztes (31.) Albert (55., 61.), ill. Illés (27.). 1. BVSC-Dreher 1.3 3 1 36-16 42 2. Ferencváros 12 1 4 32-16 37: 3 Újpest 8 6 3 25-15 30 4. Debrecen 8 4 5 26-19 28 5. Vasas 6 7 4 22-20 25 6. Kispest 6 6 5 26-21 24 7. Csepel 6 6 5 30-26 24 8. Vác 6 6 5 29-25 24 9. Stadler FC 4 10 3 24-23 22 10. MTK 5 6 6 34-31 21 11. Zalaegerszeg 5 5 7 27-32 20 12. Békéscsaba 3 7 7 19-26 16 13. Győri ETO 3 5 9 18-30 14 14. Haladás 3 5 9 14-31 14 15. Fehérvár 4 1 12 17-37 13 16. Pécsi MFC * 4 2 11 16-27 11 * Három büntetőpontot levonva