Észak-Magyarország, 1996. március (52. évfolyam, 52-76. szám)

1996-03-18 / 65. szám

1996» Március 18»« Hétfő íz.. : Eredmények - Tudósítások A Hétvége Sporttá 9 Gól szögletből - érintés nélkül A képen a mérkőzés egyetlen gólja, - Kanál szöglete után Venczel már hiába nyújtózkodik, a labda túljutott a gólvonalon. Fotó: Farkas Maya Asztalitenisz Miskolc, Tiszaújváros (ÉM) - Csapatbajnok) eredmények: Sta­tisztika Metalloglobus II. - HCM SC 10-8. Budapest, NB I/A női. Gy: Catana (2), Davidovics (2), Masason (1), Fest (1), a Fest-Masason és a Catana-Davidovics páros. Tiszaúj­város - Szegedi AC 6-10. Tiszaúj­város, NB I/B női. Gy: Badarász (3), Horváth (2), András (1). Sajóke- resztúr - Makói Spartacus 8-10. Miskolc, NB II férfi. Gy: Licsák (3), Boros (2), Tisza (2), Tóth (1). Biliárd eb ‘ ' Békéscsaba (MTI) - Békéscsabán megkezdődött a poolbiliárd Európa- bajnokság. Az egy héten át tartó eseményre minden nevezett ver­senyző megérkezett, így vasárnap­tól 21 ország több mint 100 játékosa vetélkedik a földrész legjobbja cím­ért. Tizennégy asztalon összesen félezernél is több mérkőzést bonyo­lítanak le, mire eldől, hogy a pool­biliárd három ágában, a nők, a fér­fiak, illetve a csapatok vetélkedé­sében kit illet meg az Európa-baj- noki aranyérem. A békéscsabai Fi­ume Hotel ad otthont a kontinen­tális versenysorozatnak, amelyet szombaton este Horst Vondenhoff, az Európai Poolbiliárd Szövetség elnöke nyitott meg. Interliga-döntő Eger (MTI) - A női röplabda Inter- liga döntőjében telt ház fogadta a legrangosabb európai kupasorozat­ban, a Bajnokok Ligájában is re­meklő két csapatot. Ritkán látható magas színvonalú mérkőzésen vé- gülis egri győzelem született: Kor- dax Eger SC - Post Gulet Wien (osztrák) 3:0 (11,11,6). Eger, 1200 néző, vezette: Bajcsi (szlovák), Kul- hanek (osztrák). Remek színvonalú mérkőzésen, igazi presztízscsatát láthatott a két európai hírű együt­tes között a közönség. A hazai csa­patból mindenki dicséretet érdemel, de a jók közül is kiemelkedett Nagy és Fésűs játéka. A Kordax Eger tel­jesen megérdemelten lett idén is az Interliga győztese. Baia eltiltása Lisszabon (MTI) - Amint az vár­ható volt, a Portugál Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsága el­tiltotta a játéktól Vitor Baiát. Az FC Porto válogatott kapusa két hóna­pig nem állhat csapata rendelkezé­sére, amiért a Campomaiorense el­leni 1-0-ás bajnoki diadal alkalmá­val megütötte Pedro Morcelát, a Campomaiorense klub alelnökét. Berecz Csaba Kazincbarcika (ÉM) - Tegnap Kazincbarcikán is megkezdő­dött a tavaszi labdarúgóidény. A hazaiak számára nem a leg­jobban, hiszen a Hajdúnánás „udvariatlan” vendégként ma­gával vitte a három bajnoki pontot. Kazincbarcikai SC - Hajdúná­nási FK 0-1 (0-1). Labdarúgás. NB II, keleti csoport. Kazincbarcika, 1500 néző. Vezette: Vida (Hajdó, Lánczos). KBSC: Venczel - Szabó, Körősi, Földeák, Szaniszló - Lu­kács, Kiser, Remenár, Sándor - Csipke, Császári. Edző: Lipcsei Im­re. Hajdúnánás: Pongor - Raducu, Vonyigás, Szemán, Pipó - Papp, Nagy I, Kanál, Kondora - Nagy II, Vass. Edző: Vígh Tibor. Sárga lap: Császári a 17., Pipó a 40., Remenár a 40., Földeák a 85., Nagy I a 86. percben. Csere: Császári helyett Dolezel a 45., Szabó helyett Sípos a 45., Nagy II helyett Vígh az 57., Vass helyett Boros a 84. percben. 8. perc: Kiser szerzett labdát a ven­dégek térfelének közepén, majd ka­pura tört, de Raducu feltartóztatta a hazai középpályást. A megítélt szabadrúgást a sértett végezte el, ám a 20 méterről, jobb belsővel meglőtt labdája a bal felső sarok fe­lett hagyta el a játékteret. 10. perc: A bal oldalon - néhány lé­péssel az oladalvonal mellett - Ka­nál végezhette el szabadrúgást. A középen helyezkedő mezőnyjátéko­sok mindegyike beadást várt, ám Kanál egyből kapura csavartra a labdát, s Venczelnek zsiráf hosszú­ságúra kellett megnyúlnia ahhoz, hogy kitornázza a jobb alsó sarokra tartó lövést. 21. perc: Egy újabb szabadrúgás után - ami szinte egy szöglettel ért fel, hiszen Csipke egy méterre a sa­rokzászlótól végezhette el - Papp fe­jelte saját kapuja felé néhány centi­méterrel a labdát, ami ha egy picit lejjebb megy, szépségdíjas öngól. 30. perc: Csipke bal oldali szöglete után Sándor fejelt az ötösön belül felugorva - két vendégvédő között - egy méterrel a bal kapufa mellé. 37. perc: Egy ritka vendégkontra után jobb oldali szögletrúgáshoz ju­tott a Nánás. A letett labda mögé Kanál állt, s csak úgy, mint nem sokkal ezelőtt ismét kapura csavar­ta a labdát, amely ezúttal a hosszú felsősarokban kötött ki (0-1). 50. perc: lös híján újabb gólt lőttek a vendégek! Körősi hibája után Vass húzott kapura a bal oldalon, akinek 10 méterről küldött lövése az utolsó pillanatban közbelépő Föl­deákról, a labda a mezőnybe pat­tant vissza. 54. perc: A sorozatos hazai próbál­kozások közepette szabadrúgáshoz jutott a Barcika. A letett labdát Ki­ser sietve Sándor elé gurította, aki 14 méterről lövés helyett az alapvo­nalig futott el, majd visszaguritott, de addigra már a védők is visszaér­tek és megmentették a meleg hely­zetet. 62. perc: Ismét Kisertől indult a ha­zai akció, melynek során Lukács fordult le mintaszerűen Kondoráról és balra passzolt Remenámak, aki lendületből elviharzott a szélen, majd Dolezelnek gurított vissza, aki 8 méterre a kaputól az „égbe” perdí- tette a labdát. 65. perc: A sokadik hazai szabadrú­gást ez alkalommal Csipke tolta Kö­rősi elé, az alkalmi hátvéd izomból küldte kapura a labdát, s bizony Pongornak minden tudására szük­ség volt ahhoz, hogy kiüsse a bal al­só sarokra tartó labdát. 78. perc: Kiser unta meg a csatárok tehetetlenségét, előreindult, ám a kaputól 18 méterre Vonyigás tisz­tán szerelte, mire a játékvezető sza­badrúgást ítélt. A pontrúgást maga Kiser végezte el, s jobbal félmaga- san néhány centiméterrel a kapu mellé csavarta a labdát. 83. perc: Csipke szögletét a védők kifejelték, pechükre pont Sándor elé, ám a középpályás most sem tu­dott mit kezdeni az ajándékkal és kapásból a kapu fölé küldte a lab­dát. 89. perc: A felfutó Körősi 20 méter­ről, majd még ugyanebben a perc­ben Sándor 6 méterről kísérelte meg kiegyenlíteni a hátrányt, ered­mény nélkül. A KBSC idei első hazai bajnoki mérkőzését - csakúgy, mint az UTE elleni MK meccsét - a salakpályán volt kénytelen lejátszani. A hazaiak kényszerűségből felforgatott véde­lemmel léptek a télről jól ismert sa­lakpályára és lágy kezdeményezés­be kezdtek.- A vendégek viszont ki­tűnően szervezték meg hátsó alak­zatukat, így Lipcsei Imre tanítvá­nyai a 16-oson belülre nem nagyon tudtak kerülni, míg a távoli lövéskí­sérletek ezen a napon elmaradtak. A Barcika képtelen volt átjátszani a Vonyigás vezette hátsó alakzatot és mmdennél többet mond, hogy az el­ső félidő legveszélyesebb hazai hely­zete Papp saját kapuja felé küldött fejese volt. Am a helyzetek kialakí­tásában a nánásiak sem csillogtat­tak világraszóló erényeket, hiszen a kapu elé csak elvétve jutottak el. S a sors, no és Kanál révén egy érin­tés nélküli szöglet után mégiscsak sikerült gólt szerezniük. A félidő hátralévő részében mmdkét csapat már a szünetet várta. A második félidő nem hozta meg a hazaiak számára az új szellemisé­get, mert ugyan többet és jobban akartak Kiserék, de a lendület hiá­nya és a két szélső középpályás gyengécske játéka miatt nem lehe­tett áttörni a középen tömörülő ven­dégvédelmet. A kettős csere sem se­gített a hazaiakon, akik meddő me­zőnyfölényüket nem tudták gólra váltani és a Nánás nem tette meg azt a szívességet, hogy hozzásegítse a Bareikát az egyenlítő gólhoz. Jók: Földeák, Szaniszló, Kiser, ill. Raducu, Vonyigás, Pipó, Kanál. LIPCSEI Imre: - Végigtámadtuk a mérkőzést és egy szerencsétlen góllal mégis kikaptunk. VÍGH Tibor: - Jobb védőjátékunk­nak köszönhetjük ezt a győzelmet. A hajrára maradtak a gólok Győzelemmel kezdett és rögtön az élre is ugrott a Diósgyőr A Tiszavasvári játékosa, Fecsku próbál meg átkígyózni a diósgyőriek védelmén Fotó:Balázs Attila Tiszavasvári (KM - BT) - Teg­nap piros-fehérbe öltözött Ti­szavasvári. A diósgyőri szur­kolók érezték a lehetőséget, hiszen a KTE szombati döntet­lenjével vendéggyőzelem ese­tén helycsere történt volna a táblázat élén. Kezdés előtt tíz perccel még legalább félezer miskolci szimpatizáns várta, hogy bejusson a pályára. Vé­gül teljesült a miskolciak ál­ma, a DFC győzött és átvette a vezetést a labdarúgó NB II ke­leti csoportjában. Tiszavasvári Alkaloida - Diós­győri FC 1-2 (0-0). Labdarúgás, NB II, keleti csoport. Tiszavasvá­ri, 4500 néző. Vezette: Mohácsi (Bi- rincsik, Márta). Tiszavasvári: Sza­bó - Horváth, Szűcs, Gaica - Ve­res, Kurilco, Fecsku, Szarka, Bo- hács - Erdei, Rosu. Edző: Szikszai Lajos. Diósgyőr: Hanyecz - Föld­vári, Vámosi, Farkas J. - Varga, Farkas A., Buliga, Nagy S., Vitelki - Bíró, Szekeres. Edző: Leskó Zol­tán. Csere: Farkas J. helyett Csizi a 48., Szekeres helyett Pitács a 72., Rosu helyett Dencsuk a 79., Erdei helyett Hegedűs a 85., Veres helyett Havelant a 89. percben. Gólszerzők: Veres (82.), illetve Vá­mosi (86.), Nagy S. (91.). Sárga lap: Veres (28.), Farkas J. (30.), Nagy s. (37.), Földvári (43.), Have­lant (89.). Igazi rangadóhangulatban kez­dődött a mérkőzés. A vendégek ra­gadták magukhoz a kezdeménye­zést, helyzetek azonban egyik ka­punál sem alakultak ki. A 82. perc­ben Gaica csillogtatta támadóeré­nyeit. Beadása a védőkről Veres elé került, és a fiatal középpályás hat méterről nem is hibázott (1-0). Nagy volt a hazaiak öröme, hi­szen mindenki azt hitte, ezzel el is dőlt a három pont sorsa. A diós­győriek azonban másként gondol­ták, mert négy perccel később egy jobboldali szöglet után a Szabó ve­zérletével bizonytalankodó védők között az előrehúzódó Vámosi a kapu bal oldalába fejelt (1-1). És még mindig nem volt vége. Már túl a rendes játékidőn a végig jól játszó Farkas A. lövése igen gyat­rára sikeredett, olyannyira, hogy a labda a bal oldali szögletzászló kö­zelében el sem hagyta a játékteret. Buliga eszmélt a leghamarabb, kö­zépre ívelt, és Nagy S. ballal a bal sarokba lőtt (1-2). SZIKSZAI Lajos: - Saját magun­kat vertük meg, mert a kapott gó­lok közül legalább az együk elke­rülhető,lett volna. LESKÓ Zoltán: - A kilencvenből hetven percig fölényben játszot­tunk. Ennek ellenére a szerencsé­re is szükségünk volt a győzelem kiharcolásához, de annak van sze­rencséje, aki tesz is érte valamit. 5jC További eredmények: Keleti csoport: Salgótarjáni BTC - III. Kér TVE 0-1 (0-1), Nyír­egyházi FC - Tiszakécskei FC 0-4 (0-2), Kecskeméti SC-RSC - Kecskeméti TE 2-2 (0-2), Hód­mezővásárhely - FC Eger 0-3 (0-1), FC Hatvan - FC Sényő 0-0, Hajdúszoboszló-Kabai Cu­kor FC - Gödöllő 2-0 (0-0). 1. DFC 11 4 1 31- 6 37 2. KTE 11 3 2 23-11 36 3. III. kér. 10 4 2 32-11 34 4.T.kécs. 10 2 4 35-14 32 5.T.vasv. 9 3 4 25-13 30 6. Kaba 9 3 4 25-14 30 7,Ny.háza 9 1 6 31-19 28 8. S.tarján 6 6 4 16-10 24 9. Eger 6 4 6 27-22 22 lO.H.nán. 5 6 5 17-15 21 11 .Gödöllő 4 2 10 12-33 14 12. KBSC 3 4 9 17-22 13 13. Hatvan 3 3 10 14-31 12 14.KRSC 2 5 9 15-24 11 15. Sényő 3 2 11 15-41 11 16. Hódm.* 1­15 6-55 0 Megjegyzés * 3 büntetőpont levonva A 40. percben indult a miskolci gyors Füzesabony (ÉM - BR) - A női kézilabda NB I/B-ben tegnap Füzesabonyba látogatott a Miskolci Honvéd Kórház csapata. Szolga Mik­lós tanítványai szoros első félidő után maga­biztosan gyűjtötték be a két bajnoki pontot. Topker-Fiizesabonyi SC - Miskolci Hon­véd Kórház SE 18-27 (13-15). Kézilabda NB I/B. női. Füzesabony, 350 néző. Vezette: Czéró, Garamvölgyi. Füzesabony: Szűcs - SZEREDI- NÉ 4, BENE 6, Bótáné 3, Katona 1, Gál 3, Né­meth. Csere: Szabó (kapus), Havasi. Edző: At- kári Lajos. Honvéd Kórház : Buócz - Veres, Prok 7, SZÁNTÓ 5, Zelch 5, FODOR 6, Deme­ter 4. Csere: SZEPÉSI (kapus), Lázár, Simon, Benes, Béres. Edző: Szolga Miklós. Hétmétere­sek: 5/4, illetve 7/4. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Az első miskolci gólra — melyet Prok szer­zett - öt percet kellett várni. Ezután egy gól volt a különbség, előbb az abonyiak majd a vendégek javára. A hazaiak átlövője, Bene rendre betalált Buócz kapujába, és a mérkőzé­sen először két gólra húzott el az FSC (12-10). A második játékrészben Szepesi kapus per­cei következtek, aki szinte lehúzta a rolót. A mérkőzés döntő momentumaként a negyvene­dik percben 19-18-as MHK vezetésnél két egyenlítési lehetőséget hárított Szepesi kapus. Szántóék viszont biztosan értékesítették hely­zeteiket, és kilencgólosra növelték a különbsé­get (18-27), miközben ^ hazaiak nem tudtak a kapuba találni. ATKÁRI Lajos: - Sokáig nyílt volt a küzde­lem, kitűnően helytálltak a lányok a listaveze­tővel szemben, de a hajrát már nem bírtuk erővel. SZOLGA Miklós: - Az első félidőben gyengén védekeztünk, magunknak nehezítettük meg a helyzetünket. A szünet után feljavultunk és dicséretes küzdelemben nem volt kétséges a sikerünk. Barcikai angolverők Volverhampton (ÉM) - Tizenhétezer néző előtt lépett pályára Volverhamptonban márci­us 15-én a magyar 1980-as születésű labdarú­gó válogatott a nemzetek közötti bajnokság el­ső mérkőzésén. Anglia - Magyarország 2-3. Az eredmény önmagában is dicséretes, de ami méginkább azzá teszi, az az, hogy a magyarok góljai közül kettőt a barcikai Mogyoródi Gábor készített elő, ezen kívül Kovács Roland, a Ka­zincbarcikai FC kiválósága a mezőny legjobb­jaként szerepelt a tudósításokban. A16 évesek következő megmérettetése ma lesz Wales vá­logatottja ellen. Nőnapi teremfoci Kazincbarcika (ÉM) - Négy csapat részvéte­lével női teremlabdarúgó-tornát rendeztek Sa- jószentpéteren, a Művelődési és Sportközpont­ban. A helyi női labdarúgást a Glas kézilabdá- sai és a Péteri diákválogatott képviselte a meghívott kazincbarcikai csapatok, a 112-es és a Sajtó együttese mellett. Eredmények: Saj­tó - 112-es 0-9, Glas - Péteri Diák 5-1,112-es - Glas 6-0, Péteri Diák - Sajtó 1-3, Sajtó - Glas 3-5,112-es -Péteri Diák 14-1. Végeredmény: 1. 112-es, 2. Glas, 3. Sajtó, 4. Péteri Diák. Labdarúgás, NB I Miskolc (EM) - A magyar labdarúgás élvona­lában is megkezdődött a tavaszi idény. Az NB I 16. fordulójában az éllovasok közül a BVSC és a Ferencváros otthonában nyert, míg az Újpest idegenben ikszelt. Eredmények: Stadler FC - Újpesti TE 0-0 Ferencváros - Debrecen 1-0 (0-0). G.: Jago- dics (89.) BVSC - Pécs 2-0 (1-0). G.: Orosz (42., 11-es- ből), Potemkin (87.) Zalaegerszeg - MTK 3-3 (1-2). G.: Preisinger (5.), Németh (70., 75.), illetve Zsivótzky (35.), Csertői (42.), Illés (50.) Fehérvár - Vasas 0-1 (0-0). G.: Szilveszter (59.) Vác - Haladás 0-0 Csepel - Békéscsaba 1-1 (1-0). G.: Tikosi (2.), illetve Puskás (87.) Győri ETO - Kispest-Honvéd 1-2 (0-2). G.: Urbán (49.), illetve Tóth M. (23.1, Mátyus (45., 11-esből) Az NB I állása 1.BVSC 13 2 1 34-14 41 2. Ferencváros 11­4 28-14 33 3. Újpest 8 5 3 24-14 29 4. Debrecen 8 3 5 24-17 27 5. Vasas 6 6 4 20-18 24 6. Kispest 6 5 5 25-20 23 7. Csepel 6 5 5 29-25 23 8. Vác 6 5 5 27-23 23 9. Stadler 4 9 3 24-23 21 10. MTK 5 5 5 31-26 20 11. Zalaegerszeg 5 4 7 25-30 19 12. Békéscsaba 3 6 7 19-26 15 13. Győri ETO ■V 3; 5: 8 18-29 14 14. Pécs 4 2 10 15-25 11 15. Haladás ■ 2 5 9 13-31 11 16. Fehérvár 3 1 12 15-36 10