Észak-Magyarország, 1996. február (52. évfolyam, 27-51. szám)

1996-02-26 / 48. szám

10 A HÉTVÉGÉ SPORT!A zz.: ..... íz Eredmények - Tudósítások — 1996. To tó. 8. Hét 1. Düsseldorf - Schalke 04 2-0 1 2. Karlsruhe - Bremen 1-1 X 3. Bari - Vicenza 0-2 2 4. Cremonese - Cagliari 3-1 1 5. Fiorentina - Napoli 3-0 1 6. Internazionale- Atalanta 1-0 1 7. Padova - Lazio 1-3 2 8. Roma-Torino 1-0 1 9. Sampdoria - Piacenza 3-0 1 10. Udinese - Parma 0-0 X 11. Palermo - Lucchese 2-2 X 12. Reggina - Foggia 1-0 1 13. Salemitana - Brescia 5-0 1 14. Venezia - Pescara 2-1 1 Két győzelem egy napon Todi (ÉM - BCS) - Újabb edzőmérkőzése­ken van túl a DFC Olaszországban túrázó futballcsapata. A diósgyőriek szombaton délután és szombaton este is pályára lép­tek, és mindkét alkalommal győztesen hagyhatták el a játékteret. DFC - Todi 3-1 (0-0). DFC: Czeglédy - Föld­vári (Farkas A.), Vámosi, Csizi - Varga, Buli- ga, Danes (Mbemba), Vitelki - Tóth, Roma- nek, Bíró. Góllövő: Romanek, Vitelki, Danes. DFC - San Venanzo 6-1 (4-0). DFC: Ha- nyecz - Farkas A. (Földvári), Vámosi, Farkas J. - Tábori, Mbemba, Danes, Vitelki - Pitács, Nagy S., Szekeres. Góllövő: Pitács (3), Vitelki, Szekeres, Nagy S. Kövy Zoltánnal, a DFC elnökével - „ügyeletes kapcsolattartónkkal” - vasárnap este beszéltünk telefonon. □ A szombati nap mozgalmasságát hogyan „élte túl” a csapat? • Mindenki játéklehetőséget kapott, s ez volt a lényeg. Volt olyan is, aki mindkét mérkőzé­sen pályára lépett, s ez a pár labdarúgó egy ki­csivel talán jobban örült a vasárnapi pihenő­napnak. □ Deszatnik neve nem szerepel egyik találkozó résztvevői között sem. Miért maradt ki a játé­kos a szombati derbikből? • Csütörtökön este belázasodott, s emiatt nem lehetett ott a többiekkel, de szerencsére ma már nincs semmi baja. QM volt a program vasárnap? • A terveink szerint Rómában jártunk, ahol a délelőtti, kora délutáni városnézést követően megnéztük a Roma-Torino (1-0) olasz A-ligás bajnoki találkozót. □ Mikor játszanak legközelebb edzőmérkőzést? • A szerda és a csütörtök a tervezett meccsna­pok, de hogy melyik napon kivel játszunk, az attól függ, hogy a B-ligás Perugia mikor ér rá. A „nem perugiás” napon egy C-ligás csapat lesz majd az ellenfelünk. Cola-torna — fiúkkal és lányokkal Miskolc (EM) - Szombaton a miskolci műjég­pálya adott otthont az első RC Cola nemzetkö­zi „Mini” jégkorongtornának. A részt vevő csa­patokat (kivéve a MAC-ot, mert ők nem jöttek el) az 1987-ben, és a később született gyerekek képviselték. A csoportok mérkőzések után a két csoport végeredménye: A-csoport: 1. Álba Volán, 2. Kassa, 3. Miskolc II, 4. Miskolc lány, 5. Fradi II. B-csoport: 1. Gölnicbánya, 2. ÚTÉ, 3. Fradi I, 4. Miskolc I, 5. Miskolc III. A helyosztók eredményei: A 9. helyért: Fradi II - Miskolc III 0-2, a 7. helyért: Miskolc lány - Miskolc I 1-8, az 5. helyért: Miskolc II - Fradi 10-2, a 3. helyért: Kassa - UTE 2-5. A döntőben: Álba Volán - Gölnicbánya 5-4 (hosszabbítás után). A torna végeredménye: 1. Álba Volán, 2. Gölnicbánya, 3. UTE, 4. Kassa, 5. Fradi I, 6. Miskolc II, 7. Miskolc 1,8. Miskolc lány, 9. Mis­kolc III, 10. Fradi II. A vándorserleget és torna különdíjait Ondecs Ferenc, a sportcsarnok igazgatója adta át: a torna legfiatalabb játéko­sának, Bartalis Istvánnak (Álba Volán), a gól­királynak, Benkének (UTE), a legjobb csatár­nak, Sofronnak (Álba Volán), a legjobb kapus­nak, a gölnicbányaiak hálóőrének, a legjobb le­ánynak, Hilóczki Zitának (Miskolc) és a leg­sportszerűbb csapatnak, a Kassának. A torna szervezői elmondták, hogy a „mini” korosztály számára itt Miskolcon rendeztek először tornát. A viadalt jövőre is szeretnék megrendezni. jelenet a Miskolci Jegesmedvék - Ferencváros találkozóról Főrészporoszkált a Barcika Labdarúgó MK-nyolcaddöntő, első mérkőzés: KBSC - UTE 0-3 Fotók: Bujdos Tibor Berecz Csaba Kazincbarcika (ÉM) - Tegnap Kazincbarcikán 13 órakor vette hivatalosan kezdetét az idei labdarúgószezon, hiszen a Ma­gyar Kupa nyolcaddöntőinek további két mérkőzésén egy órával később indult útjára a labda. A barcikaiak az NB I har­madik helyén álló Újpesti TE csapatát fogadták. Kazincbarcika - Újpesti TE 0-3 (0-1). Kazincbarcika, 3000 néző. Ve­zette.' Mohácsi (Birincsik, Márta). KBSC: Fülöp - Lukács, Sztahon, Földeák, Szaniszló - Körősi, Pribék, Remenár, Sándor - Csipke, Császá­ri. Edző: Lipcsei Imre. UTE: Szűcs - Füzesi, Bérczy, Sebők, Szlezák - Jenei, Djordjevics, Szili, Egressy - Szanyó, Wukovics. Edző: Garami József. Csere: Szili helyett Túri (45. perc), Császári helyett Kiser (61. perc), Djordjevics helyett Tomka (67. perc), Egressy helyett Kun (78. perc). Jók: Földeák, Lukács, Csipke, illet­ve Jenei, Sebők, Bérczy, Szanyó. 13. perc: A 16-os vonalánál Eg­ressy a bal oldalról visszagurított Wukovicsnak, aki megpróbált ka­pura lőni, ám a labda a közbelépő Szaniszlóról lepattant a közelben álló Egressy elé, aki a 8 méterről a jobb kapufa külső felére emelte a já­tékszert. 23. perc: A sokat mozgó Szanyó a jobb oldalról a középen kiugró Wu­kovics fejére ívelte a labdát, s a csa­tár a jobb oldalon - mintegy 6 mé­terre a kaputól - Fülöp felett a jobb felső sarokba fejelte a labdát, 0-1. 27. perc: A jobb oldali szögletzász­lónál Csipke hámozta ki magát há­rom újpesti védő gyűrűjéből, majd beadott, ám a labdája egy picit hosszúra sikerült, és átszállt a kapu előtt várakozó Császári feje felett. 30. perc: Szaniszló - az alapvonal­hoz közeli - bal oldali szabadrúgása szinte tükörképe volt az előző hely­zetnek, ám ezúttal Pribék volt „alacsony”, s most az ő feje felett szállt át a labda. 39. perc: Ismét Szanyó volt az, aki meghúzta a jobb oldalon a Barcika védelmét, de begurítását Jenei 16 méterről gyengén mellé lőtte. Még ugyanebben a percben ismételhe­tett az újpesti középpályás, ám má­sodszorra Egressy beadását 6 mé­terről - 6 méterrel a kapu fölé dur- rantotta. 43. perc: A félidő utolsó eseménye­ként a vendégek jobbszélsője - Sza­nyó - remek labdával ugratta ki csatártársát, Wukovicsot, aki kény­szerítőzni próbált Egressyvel, de az olimpiai válogatott játékos „el­szórakozta” a labdát a 16-os vonalá­nál. 47. perc: Egy ritka hazai támadás után Császári bal középről Reme­nár elé tálalt, ám a KBSC idegenlé­giósa gyatrán a kapu mellé küldte a labdát. 54. perc: Ismét a kék-sárgák kísér­leteztek, de Csipke hiába fordult le két vendégvédőről a 16-os bal sar­kánál, a lövésre már nem tudott koncentrálni, és jócskán a jobb ka­pufa mellé lőtt. 56. perc: A felfutó Bérczy jobb ol­dalról bepasszolt labdáját Egressy Lukács (balra) szereli az újpesti Túrit középről 20 méterről suhintotta ka­pura, és Fülöp csak másodszorra tudta magához ölelni a játékszert. 61. perc: Sándor és Bérczy kézitu- sája után Mohácsi játékvezető meg­lepetésre a hazaiaknak javára ítélt szabadrúgást, amit Csipke csavart Szűcs kapujára, ám az ÜTE hálóőre a mezőnybe tenyerelte a barcikaiak elsőd) kapuralövését. 64. perc: Újra Csipke volt az egyik főszereplő, akinek remek labdája után a bai oldalon Sándor méteres előnyre tett szert Bérczyvel szem­ben, ám nem próbált meg egyedül kapura törni, hanem elaprózta lép­teit, és a visszafutó lila játékosok gyűrűjébe gurított. 66. perc: Jenei a jobb oldalról a 16- os magasságából szabadrúgást vég­zett el, s labdája a az ötösön belül berobbanó Túri fejéről vágódott a barcikai kapuba. 0-2. 84. perc: Csipke 16 méteres jobb ol­dali jól helyezett, középerős lövését Szűcs szép mozdulattal tornázta ki, meghiúsítva ezzel a barcikai „be­csületgólt”. 86. perc: Az alapvonaltól pár mé­terre szabadrúgáshoz jutott a ven­dég együttes. A letett labdának Sza­nyó futott neki, ám egyedül az UTE támadója nem gondolkozott beadás­ban - s mindenki meglepetésére egyből a hosszú felső sarokba csa­varta a lasztit. 0-3. 87. perc: A találkozó utolsó helyze- tecskéjét a hazaiak produkálták, Csipke szöglete után Kiser fejelt volna kapura, de Szűcs most sem hibázott, leszedte a cserejátékos fe­jéről a labdát. A kazincbarcikai stadionba érkezők az első percekben hihették volna, hogy műlovarnők szórakoztatják majd a publikumot meccs helyett, hiszen a „második számú pályát” - a salakost - készítették elő a pálya­munkások, amelyre jelentős mennyiségű fűrészport térítettek. A pálya így foltonként változott, hi­szen ahová jutott elég fűrészpor, ott szárazság uralkodott, ahol viszont nem, ott frecsegett a sár. A váltako­zó talajon a két együttes először a pályával való ismerkedést tartotta fontosnak, s csak ezután kezdődött egymás kipuhatolása. Az ÚTÉ esélyeshez híven bátran próbálkozott, de a lendülettel nem sokra mentek a csúszós talajon a vendégek. A hazaiak betonvédeke­zést alkalmaztak az első félidő első felében, hiszen minden újpesti akci­ót megállítottak, ám az ellentáma­dásra már nem futotta az erőből. A lilák nyugodtan szőtték akcióikat - különösen Szanyó volt agilis ebben az időszakban -, de túl sok elképze­lés nem jellemezte a játékukat- A félidő derekán a mezőnyfólényben játszó vendégek vezetést szereztek, ami után megelégedni látszottak. A kék-sárgák megpróbálkoztak a hát­rányuk egalizálásával, de az első já­tékrészben egyszer sem sikerült ka­pura lőniük. Az UTE öreguras, megelégedett játékán a szünet után sem változta­tott - bár Garami mester cseréi erre irányultak -, továbbra is csendesen „muzsikáltak”. A hazaiak ezt látván ugyan megpróbálkoztak az egyenlí­téssel, ám a középpályásoknak a vé­dekezés után mintha már nem' lett volna erejük a támadás segítésére. Egy órának kellett eltelnie ahhoz, hogy Szűcs kapus igazából is meg­mutassa, hogy mit tud. Ekkor azon­ban egy pontrúgás után növelte elő­nyét a fővárosi együttes, s úgy tűnt, a hazaiak végleg beletörődtek a „megváltozhatatlanba”. Leült a mérkőzés, a csapatok csak (fűrész)poroszkáltak, hiszen a vendégek nem erőltették a támadá­sokat, míg a hazaiak nem tudtak mit kezdi a jól záró UTE-védelem- mel. A hajrában mindent elkövet­tek Lipcsei Imre fiai a szépítésért, ám a két csapat közötti osztály- és tudáskülönbség meghiúsította a szépségtapasz megszerzését. Sőt, négy perccel a találkozó befejezése előtt esett harmadik lila gól már egy kicsit sok is volt a hazai nézők­nek, akik csendben elindultak ha­zafelé. LIPCSEI Imre: - Egy jó, a miénk­nél jobb csapattól kaptunk ki. Ettől függetlenül nem lett volna szabad három pontrúgásból három gólt kapnunk, mert ezzel szinte minden esélyünket elveszítettük a tovább­jutásra. GARAMI József: - A talajjal lapo­san meg kellett küzdeni, de lélekta­nilag jókor jött a fordulat, a máso­dik gólunk megnyugtatta a csapa­tot. Ügy gondolom, hogy ezzel a győ­zelmünkkel a továbbjutás kérdése eldőlt. * További eredmények: Kispest-Honvéd FC - Békéscsa­bai EFC 1-0 (1-0). Góllövő: Árgye- lán (30. p.). Salgótarjáni BTC - Ferencváros 0-2 (0-1). Góllövők: Nyilas (45. p.), Kopunovic (66.). Hollóházi kéziíorna ózdi sikerrel Miskolc (ÉM - PA) - Vasárnap rendezték a miskolci városi sportcsarnokban a IX. Hollóhá­zi Porcelángyár Kupa férfi kézi­labdatornát. Az NB I/B-ben sze­replő Eger csapata nem jött el a tornára, helyette a megyei I osz­tályú Bocsi KSC csapata „ugrott” be. Miskolci KC - Tiszavasvári Al­kaloida 27-32 (9-18L A csapatok góldobói: Trézsi (5), Orosz (4), Bar- nóczki (4), Popovics (4), Virág (2), Szakmáry (2), Kovács Z. (2), Farkas (2), Kovács Gy. (2), ill. Vámosi (7), Dobi (7), Danes (6), Török (6), Le- mák (4), Kovács J.,(2). Bocsi KSC - Ózdi KC 18-36 (9-18). A csapatok góldobói: Sinko- vics (4), Molnár (3), Hornyák (3), Kocsis (3), Berényi, Varga, Takács, Pecsét, Kecskeméti, ill. Ördögh (5), Csörgő (5), Kerekes (5), Bialaszek (4), Fuják (4), Jakab (4), Tóth (3), Fejes (3), Deák (2), Bencze. A 3. helyért: Miskolci KC - Bocsi KSC 27-24 (10-14). A csapatok gól­dobói: Tilaji (8), Kovács Z. (4), Virág (3), Popovics (3), Kiss (2), Orosz (2), Trézsi (2), Kovács Gy. (2), Suhajda, ill. Kecskeméti (7), Pecsét (7), Beré­nyi (4), Varga (3), Kocsis, Kardos, Molnár. A mérkőzés elején sokat hi­bázott a miskolci csapat, amit bizto­san ki is használt a bocsi gárda. A félidőt végig vezetve 4 gólos előny­nyel vonult az öltözőbe a „sörös” csapat. A második játékrész 17. percében fordult a kocka, a miskol­ciak Tilaji révén felzárkóztak, sőt fordítottak. Döntő: Ózdi KC - Tiszavasvári Alkaloida 31-18 (16-11). A csapa­tokgóldobói: Fejes'(10), Ördögh (9), Csörgő (4), Jakab (4), Kerekes (3), Fuják ill. Dobi (12), Török (2), Danes, Lemák, Jankovics, Vámosi. Hamar jelentős előnyre tett szert az ózdi gárda. A mérkőzés elején rend­re leindították ellenfelüket. Az ötgó­los hátrány felébresztette i a Tisza- vasvárit, felgyorsítva játékukat két gólra megközelítették ózdi vetély- társukat. Ezt Ördögh nem hagyta annyiban, góljaival ötgólos előnnyel zárták a félidőt. A fordulás után már csak egy csapat volt a pályán. Az Ózd ritmusváltását ellenfele nem tudta követni, kapuba szinte csak Dobi hetesei révén találtak. Fejes minden helyzetét belőtte, és társai sem sokat hibáztak. Az utol­só találat Ördögh nevéhez fűződik, amivel 31-18-ra állította be a vég­eredményt. A torna végeredménye: 1. Ózdi KC 2. Tiszavasvári Alkaloida 3. Miskolci KC 4. Bocsi KSC. A legjobb kapus Teremy László (Ózd), míg a gólkirály Dobi István (Tiszavasvári) lett. Február 26«« Hétfő Serdülő birkózás Miskolc (ÉM) - Szombaton délelőtt Miskolcon a DBC birkózócsamoká- ban rendezték meg az országos ser­dülő szabadfogású birkózóversenyt, amelyen 96 induló állt rgjthoz. A karfiolfülű palánták versengésén a Borsod megyei versenyzők négy al­kalommal vehették át a dobogósok­nak járó érmeket. 40 kg-ban Da- róczi (Don Bosco-Kazincbarcika) a második, 51 kg-ban Tomesz (DBC) és 83 kg-ban Kósik (DBC) harma­dik, míg +95 kg-ban Kauka (DBC) az első helyen végzett. Asztalitenisz NB I/B Komárom (ÉM) - Az asztalitenisz második vonalában szereplő Tisza- újváros a hétvégén idegenbe látoga­tott. Eredmény: Komárom - Tisza- újváros 10-4. Komárom, NB I/B csoport, női. Gy: Széles (3), Bada­rász (1). Berek-foci Hatvan (ÉM) - Az MLSZ teremlab­darúgó-bajnokságában az NB I-be jutásért a kelet-magyarországi 2. csoportban lejátszotta első csoport- mérkőzését a miskolci Berek Rolád Technika Háza csapata. Eredmény: Berek Rolád Technika Háza - FC Hírős Építők (Kecskemét) 10-2 (3-0). Gólszerzők: Lehóczky (4), Soós (2), Karlecz, Nemes, Balogh, Pachminger. Farkas Péter nyert Athén (MTI) - Ha kerülő úton ju­tott is haza a hír, azért igen kedvte­remtő. Az athéni Akropolisz Kupán versengő magyar kötöttfogású bir­kózó-válogatott tagjai közül Farkas Péter (82 kg) és Takács Ferenc (90 kg) a döntőbe verekedte magát, ahol Farkas Péter a 82 kg-ban dia­dalmaskodott, Takács Ferenc pedig ezüstérmet vett át. Az együttesből mindössze Vadász Csaba (52 kg) esett ki. A további helyosztók során Megyes Mátyás (62 kg) bronzérmet érdemeltki, Kismóni János (szintén 82 kg csakúgy, mint Farkas) a ne­gyedik helyet szerezte meg. Majoros István (57 kg), Takács János (74 kg) és Németh Miklós (100 kg) bizonyo­san a legjobb hat között végez, de a haladványpontokat még ellenőrzik. Farkas az örmény Geganjan ellen válldobás, majd aláfordulás és levi- tel révén szerzett három pontot, 3-0-ra nyert. Farkas Péter röviden csak ennyit mondott: - Utolsó ver­senyemet 1992-ben, Barcelonában nyertem meg. Meglehetősen régen volt, így azután érthető, örülök, bi­zakodom. Jövő szombaton Szegeden az országos bajnokságon folytatom, illene újabb aranyérmet kiharcolni. Magyar sikerek Budapest (MTI) - Magyar sikerek­kel zárult a Kolumbusz Rt. és a Roz­maring SC nemzetközi jégtánc- és műkorcsolya versenye a Budapest Sportcsarnok edzőpályáján. Csa­patban a Czakó Krisztinával meg­erősített Budapest Rozmaring nyert (166.5) Szlovákia (89.5) és az olasz UISP Milan (80.0) előtt. Cza­kó Krisztina emellett a junior lá­nyok mezőnyében is szerzett egy el­sőséget. Ebben a korosztályban a fi­úknál is hazai aranyérem született Domokos Márton révén; igaz, itt csak két induló volt. Az ifjúsági fiúk versenyét az olasz Marco Bravin, a lányokét honfitársa, Michela Cobisi nyerte. A junior jégtáncosoknál a Taijáni, Balika kettős győzött Mutola világcsúcsa Stockholm (dpa) - Idén már máso­dik világcsúcsát érte el 1000 méte­ren Maria Mutola. A mozambiki fú- tónő a Stockholmban rendezett fe­dettpályás nemzetközi atlétikai versenyen 2:31.23 percre javította saját világcsúcsát. Mutola február 10-én, Birmingham-ben 2:32.08 perccel állított fel rekordot. Csurgóék a döntőben Bogotá (MTI) - A kolumbiai Bogo­tában zajló - 50 ezer dollár összdíja­zású - női teniszverseny elődöntőjé­ben Csurgó Virág a cseh Krupová- val az oldalán 6:4,6:4 arányban ver­te a Nagyova, Cochtaul (cseh, hol­land) párost.