Észak-Magyarország, 1996. február (52. évfolyam, 27-51. szám)

1996-02-19 / 42. szám

A HÉTVÉGÉ SPORT1A Az Eszak-Magyarország hétfői melléklete • 1996. Február 19. Eredmények - Tudósítások Illyés harmadik Miskolc (ÉM) - Szombaton az ausztriai Leondingban az osztrák nemzetközi kvalifikációs cselgáncs­versenyen a miskolci VSC sportoló­ja, Illyés Miklós a 71 kg-os súlycso­portban a harmadik helyen végzett. Itthon, Budapesten országos rang­versenyt rendeztek. Az MVSC judó- sai közül a +95 kg-os súlycsoport­ban Csorna Gábor első lett, a 95 kg- os súlycsoportban Halmágyi Antal harmadik lett. Xie Jun szépített Jaén (EFE) - A kínai Xie Jun köny- nnyű győzelmét hozta a női sakkvi­lágbajnoki döntő 12. játszmája a spanyolországi Jaénban. A kínai vi­lágbajnoknő világossal késztette megadásra kihívóját, Polgár Zsu­zsát. A párosmérkőzésen így Polgár Zsuzsa 7.5:4.5-re vezet. Kuszenkova csúcsa Sydney (dpa) - Az orosz Olga Ku­szenkova új női kalapácsvető világ­csúcsot állított fel az ausztráliai Sydneyben megrendezett nemzet­közi atlétikai viadalon. A 25 éves szmolenszki versenyzőnó 69.46 mé­teres teljesítményt ért el, és így 1.30 méterrel megjavította saját tavalyi rekordját. Fradi-bravúr Randers (MTI) - Rendkívül érté­kes győzelmet aratott az FTC-Pol- gári Bank női kézilabda csapata Dániában. A zöld-fehérek Bajnokok Ligája csoportmérkőzésen 25-24-re a HK Viborg ellen. HK Viborg (dán) - FTC-Polgári Bank 24-25 (13-16) Randers, 1500 néző. Vezet­ték: Strand, Borrensen (norvégok). Az FTC góllövői: Pádár 4, Fiedler 1, Becz 1, Kökény 4, Farkas Á. 5, Ker­tész 3, Kulcsár 1, Tóth B. 6. A B-cso- port másik mérkőzésén: Chimistul Vilcea (román) - Hypo Nie­derösterreich (osztrák) 17-30 (11-15). . A CSOPORT ÁLLASA: LHypoNied. 4 - - 101-75 8 2. FTC 2 1 1 98-% 5 3. HK Viborg 1 - 3 86-92 2 4. Vilcea - 1 3 78-100 1 Focifarsang - borsodi házidöntő Serdülők, ifjúságiak, nők és öregfiúk fociztak a parketten Miskolc városi sportcsarnoka adott otthont hétvégén, a már hagyományosan megrendezett Focifarsangnak. A né­zők serdülő, ifjúsági és öregfiúk mérkőzéseket láthattak. A vasárnapi serdülő döntőben a Diósgyőr és a Ka­zincbarcikai FC mérkőzött meg egymással. Részletes tudósításunk a 8. oldalon. Fotók: Farkas Maya Győzelmek minden vonalon és vonalban Miskolc (ÉM - BCS) - A hejőcsa- bai asztaliteniszezőnők szom­bat délelőtti matiné fellépése a papírforma szerint hazai győ­zelmet ígért, hiszen fordított párosításban az ősszel idegen­ben a HCM SC nyert 10-2 arány­ban. HCM SC - Tolnai SE 10-2. Mis­kolc, NB I A csoport, női. Gy: Mas- sason (3), Catana (3), Davidovics (1), Fest (1), a Fest-Massason és a Catana-Davidovics páros. A páros megmérettetések során mindkét asztalon ádáz csata dúlt, melynek eredményeként mindkét meccs a harmadik játszmában dőlt el - a hazaiak javára. Ezután Ma- sasson és Catana kezdte az egyese­ket, s mindkét versenyzőnő folytat­ta a jól bevált, izgalmakat hozó szo­ros mérkőzéseket. Catana az első játszmájában 24-22-re győzött, míg a második szettben ugyanő, ugyan­annál az asztalnál, ugyanazon el­lenfél ellen 21-11-re nyert. Pár mé­terrel mellette Massason az első játszmáját 2 ponttal elbukta, a má­sodikban 20-17-es vesztett állásból 24-22-es győzelmével döntetlenre hozta fel a meccset, majd pedig a döntő szettben 21-19-re győzött s ezzel újabb győzelmet szerzett a HCM-nek. Ezt követően Fest könnyedén hozta a partiját, míg a másik asztalnál Davidovics az első cementes vereséget gyűjtötte be. A hajrában Catana harmadik szóló győzelmét gyűjtötte be, megadva ez­zel Massasonnaa lehetőséget a csa- patgyőzelem kiharcolására. Enying SE - HCM SC 3-10. Enying, NB I A csoport, férfi. Gy: Szúcs (3), Laczkó (2), Bari (2), Doros (1), a Szúcs-Bari és a Laczkó-Doros páros. A hejőcsabai férfiak az előzetes várakozásnak megfelelően „sima” mérkőzésen hozták a bajno­ki pontokat. Borsodi Kinizsi - Kaposplast Se 10-7. Miskolc, NB I/B , férfi. Gy: Ko­vács (4), Szabó (3), Temesvári (2), és a Kovács-Szabó páros. A Kinizsi rendkívül fontos mérkőzést nyert meg, így szinte már biztos az együt­tes középcsoportban maradása. Sajókeresztúr - Apagy 10-8. Mis­kolc, NB II, férfi. Gy: Licsák (4), Tóth (2), Boros (2), Tisza (1) és a Tóth-Boros páros. A Sajókeresztúr bravúros győzelmével a veretlensé­gétől fosztotta meg a listavezetőt. Félgőzzel masírozott a négy közé a „Vasút” Kecskeméten „kapituláltak", itthon parádéztak a Miskolci VSC röplabdázói Boldizsár üti át a Vieger (7) és Kovács M. (3) alkotta kettős sáncot Bánhegyi Gábor Miskolc (ÉM) - A hét végén ket­tős fordulóval befejeződött a női röplabda NB I alapszakasza. Az MVSC szombaton Kecskeméten még 2-3 arányban veszített, de tegnap délben a Székesfehérvár ellen bebiztosította negyedik helyét a táblázaton. A szövetségnek is „köszönhetően” a két fordulót három nap alatt bo­nyolították le, ráadásul az egy na­pon rendezett mérkőzéseket kü­lönböző időpontokban játszották, így akadtak szerencsés csapatok, akiknek volt idejük idegeskedni vagy számolgatni. Az MVSC-nek mindkettőből kijutott, hiszen a Békéscsaba különös „megtál- tosodása” - 3-2-re verték pénteken a toronymagasan legjobb Vértes Volánt, majd szombati idegenbeli győzelmük a Közgáz ellen - azt je­lentette, hogy a vasutasoknak itt­hon legalább egy játszmát el kel­lett csípniük a Székesfehérvár el­len, hogy jobb szettaránnyal a ne­gyedik helyen végezzenek. A mis­kolci lányok azonban nem szeretik a felesleges számolgatást, mert alig egy óra alatt lesöpörték a pá­lyáról a Radiant SE-t. Miskolci VSC - Székesfehérvá­ri Radiant SE 3:0 (11, 10, 5). Miskolc, Csokonai úti sporttelep, 150 néző. Vezette: Donkó, Hor­váth. Miskolc: SIKE, Puskás, Ko­vács É., Tóth, Pallós, BOLDI­ZSÁR. Csere: Dobos, Kaposvári Zs. Edző: Kőhalmi Richárd és Búza Attila. Székesfehérvár: Fésűs, Hornung, BORZA, Vida, Kovács M., VIEGER. Csere: Kaposvári K. Edző: Jaczó Jenő. Villámmérkózést sejtetett az első játszma eleje. A hazaiak négy perc alatt 8-0-ra elhúztak, majd egy vendégtalálat után Boldizsár révén ismét hazai pontok követ­keztek (10-1). Ekkor Kovács M., Hornung és Borza révén a fehér­váriak megkezdték a felzárkózást (10-6). Puskás sánca és Tóth ra­vasz nyitása sem szegte a vendé­gek kedvét, szorgalmasan gyűjtö­gették pontjaikat (12-11). Ékkor azonban Boldizsár jó sánca és Pal­lós ásznyitása után játszmalabdá­hoz jutott az MVSC, és a vendégek megtették azt a szívességet, hogy egy túlütéssel véget vetettek a szettnek (15-11). A második játszma első pontját a fehérvári Vieger szerezte, ame­lyet Puskás egalizált, majd Sike kergette nyitásaival az őrületbe a fehérváriakat (5-1). Ugyanezt megtette a túloldalon Kovács M. is (5-4), majd a vendégek a vezetést is átvették (5-7). Tóth nyitásainak is köszönhetően a vendégelőny ha­marosan megszűnt létezni, a hét hazai pont közé csak Kaposvári K. tudott hármat „beszúrni” (12-10). Sike ásznyitása után Dobos te­remtette meg a lehetőséget a 2-0- hoz, amelyet Kovács Éva értékesí­tett (15-10). Az összesen tíz percig tartó harmadik játszma Hornung ejté­sével indult (0-1). Tóth ugyanezzel a tinikkel egalizált, majd Puskás bombája és Sike két ásza követke­zett. Ezután a mérkőzés leglátvá­nyosabb mozdulatát mutatta be Tóth Csilla: egy fehérvári bomba után a vendégek gondolatban már az adogatáshoz készültek, amikor a miskolci nyolcas hihetetlen hát- ravetődéses félcsavarral reflexsze- rűen belebokszolt a labdába. Ez a teljesítmény annyira lenyűgözte a fehérváriakat, hogy szinte mozdu­latlanul nézték, amint Boldizsár két másodperc múlva a térfelükre bombázta a bőrgolyót. Ettől kezd­ve már csak a hazaiak voltak a pá­lyán. A fehérváriak 12-3 után sze­reztek legközelebb pontot, majd Kaposvári Zsuzsa vette el a ked­vüket a felzárkózástól és a fiatal hazai játékos egy perccel később - ha már úgyis „arra járt” - fel is tet­te a pontot az i-re (15-5). KŐHALMI Richárd: - A hétvégi „furcsa” eredmények nem zavar­ták meg a lányokat, és ha félgőzzel is, de biztosan hozták a mérkőzést. AZ NB 1 VÉGEREDMÉNYE 1. Vértes Volán 17 1 53: 5 35 2. Kecskemét 15 3 47:8 33 3. Ajka 15 3 46:17 33 4. Miskolci VSC 10 8 34:31 28 5. Békéscsaba 9 9 34:37 27 6. Pulzus 7 11 29:39 25 7. Angyalföld 6 12 27:41 24 8. Székesfehérvár 5 13 23:43 23 9. Közgáz 3 15 17:46 21 10. Szolnok 3 15 18:5121 Kaszparov nyert Philadelphia (MTI) - Philadelphiában a hato­dik partival befejeződött a Profi Sakk Szerve­zet (PCA) világbajnoka. Garri Kaszparov és az IBM-cég által kifejlesztett komputer, a Deep Blue párosmérkőzése. Az ember győzedelmes­kedett a több milliárd lépésvariációt szélvész- gyors mechanizmussal elemezni képes gép fe­lett. A Deep Blue - és programozóinak - erejé­ből egy győzelemre és két döntetlenre futotta.- Bevallom, ennél kevésbé szoros küzde­lemre számítottam. Szerencsére az elbizako­dottságom figyelmeztető jeleként mindjárt az első „ismerkedést” vereséggel zártam. Ez idő­ben „helyretett”. A következő találkozókon már sokkal jobban összpontosítottam, és stra­tégiai értelemben felőröltem a számítógép ere­jét - mondta Garri Kaszparov. A 32 éves orosz nagymester (képünkön) 4-2- re bizonyult jobbnak ellenfelénél, és ezzel 400 ezer dollárt vehetett át Fotó: AP Totózzon Ön is! ^SE<^ 2000 forint xJKot felett: felezünk 8. hét ^ -v Sor­szám 1 X 2 I. csapat 2. csapat 1. Düsseldorf Schalke 04 2. Karlsruhe Bremen Bari Vicenza 4. Cremonese Cagliari 5. Fiorentina Napoli b. Interaaz. Atalanta 7, Padova Lazio 8. Roma Torino 9. Sampdoria Piacenza 10. Udinese Parma II. Palermo Lucchese 12. Rcftgina Fognia I.V Salemitana Brescia +1 mérkőzés i 14. 1 Venezia Ll 5 8 Indexszám | tipposzlop ára. Pescara ......Á?...db „ 480.„Ft 1 Miskolc (ÉM) - A Szerencsejáték Rt. 5. Szá­mú Területi Igazgatósága, valamint, az Észak- Magyarország szerkesztősége közös játéká­nak e heti feladatát láthatják olvasóink. A szerencséjüket próbára tenni vágyókat hív­juk. Játékosaink dolga egyszerű: csak tippet adnak, azt mi fizetjük be, s amennyiben 2000 forint feletti a nyeremény, akkor felezünk. A kétezer alatti pénzek azokat az olvasókat ille­tik, akiknek beküldött tippjeit hétről hétre megjátsszuk. Minden héten négy olvasó tipp- sorát fizetjük be. Az indexszám 0 5 8, egy-egy kollektív szelvény ára tehát 480 forint. Á fent látható szelvényen játékosainknak öt kétesé­lyesből és nyolc fixből álló tippsort kell produ­kálniuk, azt címünkre (3527 Miskolc, Bajcsy- Zsilinszky u. 15.) legkésőbb péntekig eljuttat­ni. Kérjük, hogy' a szelvényeket levélben küld­jék, természetesen ezek személyesen is lead­hatók a Sajtóház portáján. A beérkezók közül pénteken délben sorsol­juk ki azt a négyet, amit befizetünk, szombati számunkban pedig névvel és címmel közöljük a megjátszott tippeket.