Észak-Magyarország, 1996. február (52. évfolyam, 27-51. szám)

1996-02-12 / 36. szám

A HÉTVÉGÉ í Az Eszak-Magyarország hétfői melléklete • 1996. Február 12. Eredmények - Tudósítások A Földesé a Coca-Cola kupa Nemzetközi középiskolás kosárlabdatornát rendeztek Miskolcon A hét végén Coca-Cola Kupa néven nemzetközi középiskolás fiú kosárlabdatornát rendeztek Miskolcon. A dön­tőben az A-csoport első két helyezettje, az izraeli Haifa és a miskolci Földes Gimnázium csapata (képünkön) ví­vott nagy csatát a végső elsőségért.Részletes tudósításunk a nyolcadik oldalon. Fotók: Végh Csaba Honvéd Kórház - két meccs, két győzelem A második fordulóval folytatódott a kézilabda Kerekes-kupa A Bátorfi-Tóth páros atlantai résztvevő Nantes (MTI) - Szombaton a fran­ciaországi Nantes-ban megkezdő­dött az asztaliteniszezők páros olimpiai selejtezője. A nőknél a Bá- torfi Csilla, Tóth Krisztina kettős megszerezte az atlantai részvétel jogát. A magyarok az E-csoportban 3-0-ra (16, 9, 16) legyőzték az olasz Arisi, Negrisoli párost és ezzel kva­lifikálták magukat az olimpiára. A három párost számláló csoport el­ső két helyezettje jutott tovább, így nem is volt szükség arra, hogy Bá- torfiék a holland Vriesekoop, Noor kettős ellen játsszanak. Bátorfi Csilláéit mellett a holland kettős ju­tott ki ebből a csoportból az atlantai olimpiára. Négy döntős — három aranyérem Oviedo (PL) - Négy magyar került be a döntőbe, és közülük három aranyérmet szerzett az Oviedóban megrendezett Boxam ’96 elnevezé­sű ökölvívótornán. Kovács István, Erdei Zsolt és Béres Zoltán a finálé­ban is győzött, míg Lakatos Pálnak az ezüstérem jutott. Az 54 kg-ban Kovács a román Croptian Bálán, a 75 kg-ban Erdei a spanyol Rafael Perez, míg a 81 kg-osok között Bé­res a francia Franck Forguesnél bi­zonyult jobbnak, egyforma ponto­zással. Lakatos a 48 kg-ban a haza­iak versenyzője, Rafael Lorenzo el­len lépett szorítóba, ezen a találko­zón a bírók a spanyol bokszolót lát­ták jobbnak. Czene és Rózsa az első helyen Orlando (AJ3) - Czene Attila 200 m pillangón, Rózsa Norbert 200 m mellen, Horváth Péter pedig 100 m pillangón győzött Orlandóban, az Egyesült Államok nemzetközi úszó­bajnokságán. Rajtuk kívül Zubor Attila a 100 m gyorson a harmadik, Horváth a 200 m pillangón a hato­dik helyen végzett. - Eredmények: Férfiak: 100 m gyors: 1. David Fox 50.66 mp, 3. Zubor Attila (magyar) 51.12. 200 m pillangó: 1. Czene Atti­la (magyar) 1:59.47 p, 6. Horváth Péter (magyar) 2:04.55. 200 m mell: 1. Rózsa Norbert (magyar) 2:16.65 p. 100 m pillangó: 1. Horváth Péter 54.59 mp. 4x100 m vegyesváltó: 1. Magyarország (Czene, Rózsa, Hor­váth, Zubor) 3:47.09 p. 200 m gyors: 1. Josh Davis (amerikai) 1:50.47 p, 2. Czene Attila 1:51.19. Miskolc (ÉM - PA) - Szombaton a második fordulóval folytató­dott a Herman Ottó Gimnázium tornatermében a Kerekes- Menyhért kézilabda emléktor­na 1996-os küzdelemsorozata. A második forduló eredményei: NŐK: KME Miskolc - Bocsi KSC 18-13 (8-7). A csapatok góldobói: Kovács (5), Jámbor (5), Rab (5), Hegedűs (3), ill. Rajna (5), Lisztóczki (4), Oláh, Leskó, Szilágyiné, Erdődi. Az első félidő szoros küzdelme után a miskolci csapat jobban koncentrált, kevesebbet hibázott így tette ötgó­lossá a különbséget a végére. Glas SVSE - Miskolci Honvéd Kórház 9-27 (3-15). A csapatok gól­dobói: Balogh A. (6), Csikó Istvánná (3), ill. Béres (6), Fodor (5), Prok (5), Szántó (4), Zelch (3), Veres (2), Si­mon, Bak. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, a Kórház az el­ső félidőben eldöntötte a meccset. Glas SVSE - Ózdi LSE 13-21 (7-8). A csapatok góldobói: Balogh (5) , Juszkóné (4), Besszei- (2), Csikó I.-né (2), ill. Bolyki (10), Kérdő K (3), Csuhaj (3), Pavlovicsné (2), Pri­bék (2), Csörgőné. Egy mérkőzéssel a „kezében” egy ideig jól tartotta magát a sajószentpéteri gárda. Ózdi LSE - Miskolci Honvéd Kórház 16-26 (9-12). A csapatok góldobói: Bolyki (11), Pribék (2), Pavlovicsné (2), Csuhaj, ill. Veres (6) , Prok (6), Szántó (5), Fodor (5), Demeter (2), Zelch, Simon. Az első játékrészben Bolyki vezérletével alaposan „megizzasztotta” ellenfe­lét az Ózd. FÉRFIAK: Bocsi KSC - Felsőzsolca Russ- Team 17-22 (7-11). A csapatok gól­dobói: Kecskeméti (6), Sinkovics (4), Kardos (2), Homyák (2), Varga, Horváth, Szacsuri, ill. Kovács A. (6), Nagy (4), Vaskó (4), Üveges (3), Ko­vács S. (3), Takács (2). Tapogatózó kezdés után a felsőzsolcai csapat felpörgette a játékot. Ózdvidéki BKC - Kós DSK19-15 (11-9). A csapatok góldobói: Varga (6), Kurusta (3), Filkusz (3), Aszta­los (2), Bidlek (2), Koós, Stáb, Csé- pányi, ill. Németh G. (7), Mohiár (3), Krizsán (2), Kocsis (2), Szepesik. A „középiskolás” gárda végig parti­ban volt magasabb osztályú ellenfe­lével szemben, de a támadásokban sokat hibáztak. MEAFC - Ózdvidéki BKC 7-21 (2-10). A csapatok góldobói: Hor­váth (2), Király, Kerékgyártó, Ró­zsa, Csőregi, Magyar, ill. Varga (4), Asztalos (4), Kérdő (3), Stáb (3), Im­re (2), Kurusta (2), Filkusz (2), Bid­lek. Az egyetemisták sem tudták megállítani a jó formában lévő ózdi­akat. Villámgyőzelem a vendégtisztelet jegyében A Miskolci VSC női röplabdázói fél lábbal már a négy között érezhetik magukat A mérkőzés legjobbja, Boldizsár üt el a szolnoki sánc mellett, Puskás (4) és Pallós (10) a hálónál, Sike (3) a háttérben figyel Miskolc (ÉM - BG) - A női röp­labda NB I alapszakaszának utolsó előtti hazai bajnoki mérkőzésén szombaton déle­lőtt a Szolnok NRC gárdáját fogadta a Miskolci VSC. A zöld-fehérek három játszmá­ban harmincöt perc alatt „seperték be” a két bajnoki pontot. Miskolci VSC - Szolnok NRC 3:0 (9, 6, 1). Röplabda NB I, női. Miskolc, 150 néző. Vezette: Varga, Széphalmi. Miskolci VSC: Pal­lós, Puskás, BOLDIZSÁR, Tóth Cs., Sike, KOVÁCS É. Csere: Do­bos. Edző: Kőhalmi Richárd és Bú­za Attila. Szolnok: Göblyös, Éles, Gergelyig Papp, Mohai, Kovács T. Csere: Szepesik, Buday. Edző: Nagy Margit. A találkozó első pontját a har­madik percben a vendégek szerez­ték. Ezt még Sike egalizálta, de ezután a hazaiak nem tudtak mit kezdeni Gergelyfi nyitásaival (1-5). A miskolci időkérés jót tett a zöld-fehéreknek, mert Boldizsár, Sike és Tóth hathatós közreműkö­désével villámgyorsan egyenlítet­tek, majd a hetedik percben Pus­kás nyitása után először vezettek (6-5). A hazai henger azonban be­indult, különösen Tóth és Puskás volt ekkor elemében, utóbbi ász­nyitása után 12-8-nál a vendégek kikérték második idejüket is. Hiá­ba, mert a szolnokiak erejéből már csak egy pontra futotta (15-9). A második szett ismét a hagyo­mányos vendégtisztelet jegyében telt, a szolnokiak nemes egyszerű­séggel a labdát a hazai sánc mögé ejtve 1 szerezték pontjaikat (1-4). Boldizsár leütése azonban feléb­resztette a miskolci lányokat, majd Puskás bizonyult ismét jó kabalának, hiszen a hatodik perc­ben az ö nyitásainak is köszönhe­tően átvették a vezetést a „vasuta­sok” (5-4). Ezt követően néhány percig Tóth Csilla és Sike vívott nemes párviadalt a „Ki tud sister- gősebb bombát elhelyezni az ellen­fél térfelén?” című vetélkedőben (11-4). Két vendégpont után Boldi­zsár ismét villant (12-6), majd az MVSC a szolnokiak nem elhanya­golható segítségével az első játsz­malabdát értékesítette (15-6). A harmadik szett a már-már hagyományos vendégponttal in­dult, anüt a miskolci lányok pilla­natok alatt kiegyenlítettek, majd Boldizsár percei következtek. Négy bomba közé beiktatott egy ravasz ejtést (6-1), majd - Pallós és a sánc után - ismét egy védhe- tetlen ütéssel következett (11-1), végül Tóth és Kovács pontjait kö­vetően egy ásznyitással vetett vé­get a mérkőzésnek (15-1). KŐHALMI Richárd: - Kicsit tartottam a mérkőzéstől, de a lá­nyok végül hozták a házi felada­tot. Elég nehezen lendültek játék­ba, és a teljesítményük még min­dig elmarad attól, amire valójában képesek. AZ NB I ÁLLASA 1. Vértes Volán 16­48: 2 32 2. Kecskemét 13 3 41: 6 29 3. Ajka 12 3 37:17 27 4. Miskolci VSC 9 7 29:28 25 5. Pulzus 7 9 29:33 23 6. Békéscsaba 7 8 28:30 22 7. Angyalföld 6 I0 25:35 22 8. Sz.fehérvár 4 12 20:40 20 9. Közgáz 3 13 15:40 19 10. Szolnok 2 14 15:46 18 Az Ajka - Békéscsaba mérkőzést szerdán játsszák. Nem történt csoda Südstadt (MTI) — Háromgólos vereséget szenvedett az FTC-Polgári Bank női kézilab­dacsapata a Bajnokok Ligája B-csoportjának harmadik fordulójában Südstadtban a sokszo­ros BEK-győztes Osztrák Hypo Niederösterre- ichtól. Hypo Niederösterreich (osztrák) - FTC-Polgári Bank 24-21 (13-10). Becs, 800 néző, Vezette: Haak. Koppe (hollandok). Hypo Niederösterreich: RACZ - Morhammer (3/1), Leiter (4). BOZOVIC (8/6), Sypkuvine (2), Ziu- kiene (1), B. Strass (4). Csere: Sobowiec (2). FTC-Polgári Bank: FARKAS A. - Becz (2), Szarka (2), KÖKÉNY (4), Pádár (3), Farkas Á. (4/1), Fiedler (3). Csere: Kerner (kapus), Tóth (3), Takács, Kertész, Kulcsár. Kiállítások: 8 perc, illetve 16 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 3/1. GUNNAR Prokop, az osztrákok menedzse­re: - Igazán semmi sem veszélyeztette sike­rünket. Nagy lépést tettünk a BÉK-döntő felé. NEMETH András, a ferencvárosiak vezető­edzője: - A búnkból felkészültünk, tudtuk, hogy ez vár ránk, ezért nem is idegeskedtem annyira egy-egy ítéletük után. Más kérdés, hogy nem tudtunk rendesen felkészülni erre a meccsre, mert a Dunaferr elleni hétközi rang­adónkat többszöri kérésünk ellenére is le kel­lett játszanunk. Trinidad a bajnok A profi ökölvívó IBF-szervezet váltósúlyú vi­lágbajnoka továbbra is a Puerto Ricó-i Felix Trinidad (balra). Trinidadnak mindössze négy menetre volt szüksége ahhoz, hogy legyőzze kihívóját, az amerikai Rodney Moore-t (jobb­ra), és ezzel megőrizze immár 28 mérkőzésen át tartó veretlenségét. Fotó: AP Totózzon Ön is! aPseAá 2000 forint felett: felezünk C 7. hét f -V Sor­szám i X 2 1. csapat 2. csapat i. Bremen Hamburg 2. B. München Karlsruhe 3. Cagliari Sampdoria 4. Cremonese Fiore nt ina 5. Milan Bari 6. Napoli Juventus 7. Parma Padava 8. Piacenza Atalanta 9. Torino Intemaz. 10. Vicenza Udinese 11. Cesena Ancona 12. Regydna Bologna 13. Salemitana Venezia +1 mérkőzés r | Pescara Chievo j ■ ■■■■ LL s 8 Indexszám | ....3.2..db tippos/lop ára........................íB?ÍL..Ft Miskolc (ÉM) - A Szerencsejáték Rt. 5. Szá­mú Területi Igazgatósága, valamint az Észak- Magyarország Szerkesztősége közös játéká­nak e heti feladatát láthatják olvasóink. A szerencséjüket próbára tenni vágyókat hív­juk. Játékosaink dolga egyszerű: csak tippet adnak, azt mi fizetjük be, s amennyiben 2000 forint feletti a nyeremény, akkor felezünk. A kétezer alatti pénzek azokat az olvasókat ille­tik, akiknek beküldött tippjeit hétről hétre megjátsszuk. Minden héten négy olvasó tipp- sorát fizetjük be. Az indexszám 0 5 8, egy-egy kollektív szelvény ára tehát 480 forint. Ä fent látható szelvényen játékosainknak öt kétesé­lyesből és nyolc fixből álló tippsort kell produ­kálniuk, azt címünkre (3527 Miskolc, Bajcsy- Zsilinszky u. 15.) legkésőbb péntekig eljuttat­ni. Kérjük, hogy a szelvényeket levélben küld­jék, természetesen ezek személyesen is lead­hatók a Sajtóház portáján. A beérkezők közül pénteken délben sorsol­juk ki azt a négyet, amit befizetünk, szombati számunkban pedig névvel és címmel közöljük a megjátszott tippeket.