Észak-Magyarország, 1996. január (52. évfolyam, 1-26. szám)

1996-01-22 / 18. szám

8 A HÉTVÉGÉ SPORTTÁ zzzz"::::. Eredmények - Tudósítások zu..:: ..1996« Ianuár 22., Hétfő T OTÓ* HÉT 1. Cagliari - Udinese 4-1 1 2. Cremonese-Juventus 3-3 X 3. Milan - Padova 1-0 1 4. Napoli - Bari 1-0 1 5. Parma - Atalanta 2-0 1 6. Roma-Sampdoria 3-1 1 7. Torino - Fiorentina 0-3 2 8. Vicenza - Internazionale 1-1 X 9. Avellino - Venezia 2-1 1 10. Brescia - Pescara 1-0 1 11. Chievo - Lucchese 2-2 X 12. Foggia - Perugia 1-0 1 13. Genoa-Verona 2-2 X +1 Palermo - Reggiana 0-0 X Felemásra sikerült a HCM hétvégéje Miskolc (ÉM) - Szombaton beindult a nagy­üzem az asztalitenisz NB I-ben. A hejócsabai férfiak idegenbe látogattak, míg a nők itthon kísérelték meg a pontszerzést. Eredmények: Férfiak: Harkány SE - HCM SC I 5:10. Gy.: Szita (2), Arató, Pintér, Davidovics, illetve Szűcs (4), Bari (2), Laczkó (2), a Szűcs-Bari pár és a Laczkó-Doros pár. Nők: HCM SC I - Kaposplast SC 7:10. Gy.: Davidovics (2), Catana (2), Fest (2), a Catana-Davidovics pár, illetve Limbek (4), Siry (2), Pata (2), Alkonyi és az Alkonyi-Lim- bek pár. Li, BVSCI 10 100; ÍTM 2. HCM SC I 8 i i 90:45 17 i 3. Győr ...VXX6.',: 2 2 88:64 li 4. Eeer 5 2 3 82:68 12 5. Pénzügyőr 3 4 68:83 .. 9, 6. Kecskemét 3 2 5 72:84 8 ' 7 Cegléd.... . ..J, ... 1 V 59:90 m 8. Harkány 2 1 7 56:91 5 ! 9. Békés.......... ti ?*'■■■. •/. 61:93 4. 10. Enying 1 2 7 46:93 4 NB 1, női ; 1. Szekszárdi 10 100:37 H 2. Bp. Érdért 1 7 2 1 96:41 16 * 3. Statiszt. II 8- 2 84mm 4. BSE In-Kal 1 6 1 2 83:46 13 i 5. Kapospiasí S 2 3 BIAS. 12= 6. HCM SC 1 4- 6 58:69 8 1 7- Tolna! 3 .|....P, .4?.«f&.f > ' 8. BSE In-K. II 2 7 47:76 4 ! 9. Kecskemét 1 52:90 2­10. Postás II­- 10 8:100 0 Tiszaújvárosé a Csíki Kupa Encs (ÉM - B.Gy.) - Az Encsi Városi Sport­csarnokban szombaton és vasárnap rendezték meg az abúji város sportegyesülete korábbi ügyvezető elnöke, Csiki Ferenc emlékére kiírt labdarúgó-teremtornát. Az első játéknapon két csoportban kezdőd­tek el a mérkőzések. A kétnapos Csiki Ferenc- emléktorna találkozóira az volt a jellemző, hogy nagy küzdelmet vívtak egymással az együttesek, és csak szoros csatában tudtak fe- ♦ lülkerekedni a nyertesek is. Szombaton a Mád gárdája a nehezen belelendülő abaújszántóia- kat magabiztosan győzte le. Tiszaújváros vi­szonylag könnyedén intézte el a házigazda en- csieket, 2-0-ra győztek. A további eredmények: Szikszó - Halmaj 1-1, Kazincbarcika - Tomor- Lak 2-0, Abaújszántó - Tiszaújváros 2-3, Encs - Mád 1-0, Kazincbarcika - Halmaj 1-1, Szik­szó - Tomor-Lak 0-1, Abaújszántó - Encs 4-2, Mád - Tiszaújváros 1-1, Kazincbarcika - Szik­szó 2-1 és Tomor-Lak - Halmaj 2-1. Az Encsi Városi Sportcsarnokban tegnap a döntőkig így alakultak az eredmények: Szikszó -Abaújszántó 0-3, Encs - Halmaj 6-3, Tiszaúj­város - Tomor-Lak 5-2, Kazincbarcika - Mád 4- 1. A 7-8. helyért: Halmaj - Szikszó 3-0, az 5- 6. helyért: Abaújszántó - Encs 1-0, a bronz­csata: Mád - Tomor-Lak 4-0, a döntőben: Ti­szaújváros - Kazincbarcika 1-0. A legjobb mezőnyjátékos Járai József (Ti­szaújváros) lett. A gólkirályi címet Körösi Gá­bor (Kazincbarcika) érdemelte ki hat góljával. A legjobb kapus Kiss Árpád (Mád) díját az abaújszántói Zentó Bt. ajánlotta fel. Kicsi a rakás a Szikszó Tomor-Lak mérkőzésen Szarvasverés a csarnokban A második félidőben hatvanhatoztak a diósgyőri kosarasok Tasnádi (4) látszólag meghajol a szarvasiak előtt, a valóságban azonban a vendégeknek kellett fejet hajtaniuk a nagyobb tudás előtt Fotó: D. K. Miskolc (EM - BCS) - A női ko­sárlabda-bajnokság A csoport­jában a Diósgyőr tegnap este az alapszakasz utolsó hazai mér­kőzésén meggyőző fölénnyel győzte le soros ellenfelét, a Szarvas csapatát. DKSK - Szarvas 113-46 (47-23). Miskolc, 1300 néző. Vezette: Gidó- falvy és Geréb. DKSK: Balogh (17/15), Zsolnay (10/3), MOSLEY (35), Hardmon (14), Tasnádi (12). Cs: Rausch (6), Hollósy (5), Orbán (14/6), Takács (-). Edző: Király Sán­dor és Áron Balázsné. BSC Szar­vas: Huszárik (10/3), Zsigmond (6), MISIK (20), Keresztény (4), Tóth (-). Cs: Bobuos (2), Frankó A. ,(4), Kon- dacs (-), Tímár (-). Edző: Tapodi László. Villámkosárral nyitott a hazai csapat: három másodperc elteltével Tasnádi talált be, majd még ugyan­ebben a percben Balogh szórt egy hármast, amire Zsolnay ráduplá­zott (7-2). Az elkövetkező percek inkább hasonlítottak egy jól menő sport­boltra, mintsem egy kosármérkő­zésre, hiszen ekkor rengeteg eladott labdát lehetett látni. A 8. percben Tasnádi stílszerűen már a nyolcadik pontját szerezte, amelyet szarvasi időkérés követett (20-10). Nem sokkal ezután Király mester sort cserélt - csak Hardmon maradt a pályán, aki azzal hálálta meg a bizalmat, hogy a 14.(!) perc­ben megszerezte első kosarát. Két perccel később Mosley NBA-sen szerzett labdája ragadtatta tapsra a közönséget, amely után honfitársa, Hardmon talált be újólag (37-15). A félidő hajrájában a vendégek kap­tak „ajándék” büntetődobásokat a játékvezetőktől, amelyek közül egyet sikerült értékesíteni. A második felvonásban Balogh indította be a „csapat szekerét” két triplájával, amelyre a szarvasiak - Misik révén - csak egy sima kettes­sel tudtak válaszolni. A 24. percben Mosley huszadik pontja után már 64-27-re vezetett a DKSK A folyta­tásban a hazaiak előnye úgy nőtt, mint a paszuly, s Rausch 30. perc­ben dobott kosarával 82-33 alakult az eredmény. A 37. percben a ven­dégek rövid idő elteltével másodszor játszották túl a támadóidejüket, ám a játékvezetők jóindulatának kö­szönhetően így is pontokat tudtak szerezni. Még ugyanebben a perc­ben Orbán hárompontosával 102-re gyarapodott a hazai pontok száma, s a hátralévő időben maradt az egész mérkőzésre jellemző forgató- könyv - sűrű diósgyőri kosáresőre ritka szarvasi válasz. KIRÁLY Sándor: - Az első félidő­ben ismét gondok voltak néhány já­tékosom felfogásával, de most is használt a szünetben a ,fejmosás”. Sajnálom, hogy ilyen meccseket kell játszani az A csoportban, de ennek a mai mérkőzéssel vége, hiszen a hátralévő összecsapások mindegyi­ke rangadó lesz, s utána már a rá­játszás következik. TAPODI László: - A DKSK bebi­zonyította, hogy jó csapata van, fizi­kailag és játéktudásban is fölöttünk állnak. Gratulálok a hazaiaknak, akik a mutatott játékuk alapján a bajnoki cím fő esélyesei. Baráti taps az MSE ificsapatának Befejeződött a farsangi teremfocitorna Mezőkövesden Mezőkövesd (ÉM - CSKA) - Teg­nap este ért véget a farsangi te­remlabdarúgó-torna Mezőkö­vesden. Több száz néző érdeklő­dése kísérte a kupáért folyó harcot, amit az Autóvill csapata nyert meg. Nagy rokonszenwel tapsolták meg kedvencüket a jelenlévők, a máso­dik helyezett MSE ificsapatát. Har­madik lett a Méta Autó, a negyedik helyet pedig Mezőcsát mondhatja a magáénak. A szervezőbizottság vé­leménye alapján a legjobb mezőny- játékos Szombati Csaba (Mezőcsát) lett, a legjobb kapus címet Varga Attila I (Autóvill) érdemelte ki, és a legtöbb gólt elérő Bóta Attila (MSE ifi) kapta a gólkirálynak járó díjat. A kupát és a díjakat Mezőkövesd al­polgármestere, Nyikes János adta át. Szombati eredmények: Mezőcsát - Tibolddaróc 9-5, Chance - MSE ifi 1-3, Cserépváralja - Poroszló 2-4, Platina - Chance 2-3, MSE ifi - Me­zőcsát 2-2, Tibolddaróc - Platina 5-3, Síp - Poroszló 5-6, Cserépváral­ja-Méta Autó 0-9. A vasárnapi helyosztókra a Mezőcsát, az MSE ifi, az Autóvill, a Victory Bt., az Ász, az Union, a Méta Autó és Poroszló csapata jutott tovább. Vasárnapi mérkőzések: Negyeddön­tők: MSÉ ifi - Victory Bt 3-1, Mező­csát - Union 6-4, Ász - Méta Autó 2- 6, Autóvill - Poroszló 7-0. Elődöntők: MSE ifi - Méta Autó 7-4, Mezőcsát - Autóvill 6-9. 3- 4. helyért: Méta Autó - Mezőcsát 6-4. Döntő: MSE ifi - Autóvill 0-4. Idegek harca a munkacsarnokban A kecskeméti igyekezet legyőzte a barcikai elkeseredettséget Kazincbarcika (ÉM - SZN) - So­rozatban harmadik vereségét szenvedte el a KVSE a lassan már mumusnak számitó Kecs­kemét ellen. Bár ez a mérkőzés már bajnoki volt, és a Bácstej még mindig nem képvisel na­gyobb játékerőt. Kazincbarcika - Kecskeméti Bácstej RC 2:3 (9, -6, -15,10, -15). Kazincbarcika, 300 néző. Röplabda extraliga, férfi. Vezette: ifj. Juhász. KVSE: Nebotov, Nagypál, Berkes, Bencsik, Kiss I Zsolt, Pilikin. Csere: Jánosi, Khvorosztjanov. Edző: Gu­ter Alekszander. Kecskemét: Sán­dor, Surányi, Shlakticsenko, Latus- kin, SZABÓ, SZEKERES. Csere: Nagy Attila, Szegedi, Nagy István. Edző: Karagics Mátyás. Hiába a jó sorsolás, és a szépen kiszámított menetelés a harmadik hely felé, ez alkalommal úgy tű­nik, minden a KVSE ellen eskü­dött. Nagypál lábsérülése már az első percekben kiújult, ennek el­lenére végig vállalta a játékot. Sajnos azonban ilyen feszített programban nincs idő kipihenni a sérüléseket. Ennek ellenére az el­ső játszmában megmutatkozott, hogy ki képviseli a magasabb színvonalú játékot. 8-0 után mégis lassan, de biztosan verekedte ma­gát előre a Kecskemét kilenc pon­tig. Mindez fél órájába került. A második játszmában bizonyá­ra elbízta magát a hazai csapat,, a rengeteg rontott fogadás, a kataszt­rofális sánc- és mezőnymunka, va­lamint a sárga-kékeknél eluralkodó idegesség megtette a magáét. 0-7 után mindössze hat pontot tudtak a hazaiak összeküszködni, 6-9-től gyakorlatilag zöld útja voít a Kecs­kemétnek. A harmadik szett harminchárom perce a bizonyíték arra, hogy a Kecskemét zsebében érezte a győ­zelmet és végül igaza is lett. Csak érdekességképpen: 1-1 után 7-7, majd 10-10 és 14-14 volt az ered­mény alakulása, végül a barcikai la­bilitás feladta a küzdelmet (15-17). A negyedik játszma előtt a Kara- gics-legénység biztonságban érezte magát, ezért mehettek el a házigaz­dák egészen 6-0-ig. Az idegesség azonban megint hibát-hibára halmo­zott, így az ellenfél 8-7-ig zárkózha­tott fel. Berkes sérülése után Jánosi állt a pályára, s lehet, hogy ez jót tett a játéknak. A friss erő révén 15-10-re nyerni tudott a hazai gárda. Úgy tűnik, ötjátszmás küzdelem kell a közönségnek, ám ha ez a rossz játék miatt van, akkor nem túl örömteli. A rövidítésben fej-fej mellett folyt a küzdelem 6-8-nál fordultak a csapatok. A hazaiak biz­tosabb röplabdatudását bizonyítja az a bravúr, amely olyan játszmá­ban, ahol minden pont számít, 10-14-ről 14-14-et eredményezett. Sajnos azonban a legdöntőbb pilla­natokban az idegesség miatti hazai hibák győzelemhez juttatták a Kecskemétet. A pénteki Dunaferr mérkőzés előtt ez a létező legrosszabb ómen. A Kecskemét és a Kazincbarcika még mindig partiban van az ötödik osztályozós helyért, ám ha a sorso­lás nekünk kedvez is, ilyen játék után nem sok jóra lehet számítani a Dunaújváros ellen. Amennyiben a Kecskemét a hátralévő mérkőzéseit a Kaposvár és a Vasas ellen elveszí­ti, a KVSE-nek a jobb szettaránnyal van esélye a negyedik helyre. KARAGICS Mátyás: - Nyugod- tabban játszhattunk, hiszen bizto­sak voltunk az osztályzóban. Ki tudtuk használni, hogy ellenfelünk két kulcsjátékosa sérült, és hogy mezőnymunkájuk középen nem tudta megállítani ütéseinket. Egy idegileg labilisabb Kazincbarcika ellen sikerült nyernünk. GUTOR Alekszander: - Rengeteg a probléma a csapat körül. Sajnos ma senki nem játszotta azt a telje­sítményt még a legjobb játékosok közül sem, amit elvárok Farsang Kupa Sajószentpéter (ÉM) - A hét vé­gén a sajószentpéteri sportcsarnok­ban négy csapat részvételével Far­sang Kupa néven nemzetközi te­remlabdarúgó-tornát rendeztek. Végeredmény: 1. Bátka (Szlovákia), 2. Velke Teijakovce (Szlovákia), 3. GLAS-SVSE (Sajószentpéter), 4. Halmaj. Úszóbajnokság Miskolc (ÉM) - Január 20-án, szombaton délelőtt rendezték meg a Miskolci Városi Uszodában a me­gyei serdülő úszóbajnokságot. Ered­mények: Férfiak (81-82): 200 méter pillangó: 1. Soltész Ro­land (Miskolci Vízmű) 3:11.6,2. Ká­polnai Gábor (Ózd) 3:14.6,3. Kápol­nai Csaba (Ózd) 3:18.2. 200 méter hát: 1. Agyagási Ákos (Ózd) 2:52.5, 2. Soltész Roland (M. Vízmű) 2:56.4, 3. Barta Ádám (Encs) 2:59.4. 200 méter mell: 1. Barta Ádám (Encs) 3:05.7, 2. Kápolnai Csaba (ózd) 3:07.1, 3. Soltész Roland (M. Vízmű) 3:13.6. 200 méter gyors: 1. Barta Ádám (Encs) 2:31.3, 2. Agyagási Ákos (Ózd) 2:32.6,3. Tugyi Attila (M. Víz­mű) 2:35.2. Nők (83-84): 200 méter pillangó: 1. Kollár Enikő (M. Vízmű) 2:48.6,2. Petre Luca (M. Vízmű) 2:57.0, 3. Rittenbacher Vik­tória (M. Vízmű) 3:01.8. 200 méter hát: 1. Rittenbacher Vik­tória (M. Vízmű) 2:43.8,2. Seji Ame (Ózd) 2:51.1,3. Madaras Zsuzsa (M. Vízmű) 2:55.8. 200 mell: 1. Seji Amé (Ózd) 3:09.8, 2. Petre Luca,(M. Vízmű) 3:16.0, 3. Seji Owome (Ózd) 3:19.7. 200 gyors: 1. Rittenbacher Viktória (M. Vízmű) 2:26.6,2. Petre Luca (M. Vízmű) 2:30.6, 3. Kollár Enikő (M. Vízmű) 2:37.0. Fiú, delfin (85-86): 50 méter pillangó: 1. Dorkó András (Ózd) 42.4,2. Szabó Tamás (M. Víz­mű) 42.5,3. Posta Péter (M. Vízmű) 46.1. 50 méter gyors: 1. Szabó Tamás (M. Vízmű) 34.6,2. Köteles Péter (Encs) 38.4,3. Dorkó András (Ózd) 38.5. Leány, delfin (87-88): 50 méter hát: 1. Sarvajcz Kinga (M. Vízmű) 46.9, 2. Novák Szandra,(M. Postás) 50.5,3. Mutina Ágnes (Ózd) 51.1. 50 méter gyors: 1. Szabó Ágnes (Me­zőkövesd) 41.0, 2. Sarvajcz Kinga (M. Vízmű) 41.6,3. Nagy Érika (Me­zőkövesd) 42.4. Kettős medvesiker Miskolc (ÉM) - A Miskolci Jeges­medvék kölyök jégkorongcsapata az elmúlt hét végén két mérkőzésen lé­pett jégre, amelyek közül csak egy számít bele a bajnoki eredmények­be, hiszen a szombati napra kiírt MÁC-Népstadion elleni találkozón a budapestiek nem rendelkeztek kellő számú játékossal, így a két gárda csak barátságos mérkőzést játszott egymással. A szabályok ér­telmében ugyanis ilyenkor a vétlen csapat - ebben az esetben a Jeges­medvék - 5-0-ás gólkülönbséggel kapja meg a bajnoki pontokat. A vasárnapi találkozó végeredmé­nye: Misk. Jegesmedvék - Ice-lehel 5-1. Góllövők: Sike (3), Hutter (2). MVSC éremeső Budapest (ÉM) - Szombaton Bu­dapesten, az UTE csarnokában ren­dezték meg a felnőtt cselgáncsozók országos rangsorversenyét, ame­lyen a MVSC sportolói is rajthoz áll­tak, ahol két ezüst- mellett három bronzérmet is szereztek. Második helyen végzett Vida a 65 kg-osok mezőnyében és Csorna - a +95 kg- osok között. A 65 kg-os Kunyik és a 71 kg-os Illyés csakúgy mint a női mezőny 66 kg-os versenyzője - Tör­zsök - a harmadik lett. Kosárlabda Mezőcsát - Nyíregyháza 56-45 (22-23). Mezőcsát, NB II, női. Leg­jobb dobói: Varga (17/15), Nagy (17/15). JHK KI Miskolc - Szege­di TE 62-41 (31-20). Miskolc, NB II, női. Legjobb dobók: Nádasi (21), Tú- róczi (20), Gerevec (6), Jászka (6). Szerencsi VSE - Nagykálló 73-86 (35-40). Szerencs, NB II, fér­fi. A hazaiak legjobb dobói: Somp­iák (17). Seres (13). Gulyás (12)