Észak-Magyarország, 1995. november (51. évfolyam, 257-282. szám)

1995-11-13 / 267. szám

10 A HÉTVÉGE SPORTTÁ _= .......... Eredmények - Tudósítások ..................... 1995. November 13., Hétfő H étvégi gólszüret Labdarúgás, megyei I. osztály A15. fordulóban nem panaszkodhattak a nézők: kitettek magukért a csatárok. A Kövesd továbbra is az élen menetel. .baúiszáotó r- Taktaharkánv 5-0:2-0? Ábaújszántó, 200 néző. Vezette: Vitányi. Abaújszántó: Posta Erdősi (Juhász), Szabó L., Erdősi Cs., Konyecsnyik, Soltész P. (Bállá), Tuhtanov (Balázs), Gaál, Trubnikov, Kocsis J., Kocsis B. Edző: Huszák Géza. Taktahar- kány: Juhász - Fésűs (Papp), Nagy T., Nagy F., Jámbor L., Jámbor K, Nagy N., Szatmári (Király), Tóth, Szabó, Répási. Edzők: Gyön­gyösi István, Szatmári Attila. G.: Trubnikov (3), Szabó L. (2). Jók: Gaál, Kocsis J., Szabó L., Trubnikov, illetve Nagy N., Répási, Szabó. Ifi: 5-0. Incs - PrÜRV fe-0 (3-0) Encs, 300 néző. Vezette: Szatmári. Encs: Rus - Márkus (Kozma), Glonczi, Varga B., Orosz, Szentidai, Csorba, Varga E. (Fülöp), Bohán, Adu, Szegedi (Sotkó). Edző: Podlesni György. Prügy: Gyurán J. - Balogh P., Sán­dor B., Gyurán P., Gazdag, Tóth I., Sándor L. (Murvai), Kádas, Kiss, Barcsa, Nagy. Edző: Erdei Sándor. Kiállítva: Bohán (Encs) a 65. percben. G.: Csorba (5), Varga B. Jók: Csorba (a mezőny legjobbja), Varga B., Rus, Adu, illet­ve Tóth I., Gyurán P., Barcsa. Ifi: 1-2. Putnok, 300 néző. Vezette: Kiss Zoltán. Putnok: Káló - Hajnal, Bóna, Magyari, Vincze, Pápista, Boros (Kispál), Váradi (Len­gyel), Bodnár, Horkay, Kozma (Kéméndi). Edző: Szabó János. Bocs: Kollár - Kovács Cs., Tóth A., Egri, Zsiga, Tóth I., Rácz J., Igó, Keré- nyi, Oláh (Poczetnyik), Lukács. Edző: Czerva Zoltán. G.: Kozma, Magyari, illetve Igó. Jók: Hajnal, Horkai, Pápista, Magyari, Lengyel, il­letve Tóth A, Tóth I., Rácz, Igó. Ifi: 1-2. jSáta - Sárospatak 1-2 (()­Ózd, 200 néző. Vezette: Petus. Sáta: Hollósi - Jakubik, Bartus, Molnár, Für­jes, Kádár (Albert), Bartók (Balyi), Olexa, Ka- róczkai, Gohár, Balogh. Edző: Pliska József. Sárospatak: Frikker I. - Pauleczki, Demko- vics, Bódi, Beimli, Rák, Podhurszki, Frikker L. (Bajnok), Szedlák, Barna, Egyed. Edző: Zsófi József. G.: Karóczkai, illetve Podhurszki, Szedlák. Jók: Molnár, Fürjes, Olexa, Karócz­kai, illetve Bódi, Szedlák. Ifi: 0-0. IBorsodszentKyürtty - Sátoraljaújhely I -0 11 -0) Borsodszentgyörgy, 250 néző. Vezette: Balázs. Borsodszentgyörgy: Balázs - Németh P., Barna, Kucs, Kovács II., Kakukk, Kolenicska, Szabó P., Varga, Kovács I., Barna G. (Bereg­szászi). Mb. edző: Kakukk József. Sátoralja­újhely: Szakái — Repka, Ocsenás, Bordás, Fo­dor, Tokár, Jurkó, Gordó, Pásztor, Szoták (Markovics), Rusznák. Edző: Szakái Miklós. G.: Szabó P. Jók: Barna L., Kucs, Kakukk, Szabó P., Varga, illetve Repka, Fodor, Pásztor. Kiállítva: Kovács II (Borsodszentgyörgy) az 50. percben. Ifi: 0-7. lezőkövesd - Gönc 5-0 U-Q: Mezőkövesd, 500 néző. Vezette: Szelényi. Mezőkövesd: Póta (Szepesi) - Baranyi, Hor­váth, Nagy, Bodnár, Sugár, Albu (Bóta), Bá- dea (Birinyi), Papp, Sramkó, Pelyhe. Edző: Újvárosi László. Gönc: Tóth - Majoros II, Végh, Molnár, NagyR. (Mandik), Csontos J., Majoros L, Kopcsó, Burka, Csontos Cs., Ko­vács (Nagy Z.). Edző: Puskás László. G. : Sugár (2), Papp, Bodnár, Pelyhe. Jók: Baranyi, Hor­váth, Bodnár, Sugár, illetve Majoros I. Ifi: 11-0. [Halmáj - Nyékláclháza 2-2 (0-1) Halmaj, 300 néző. Vezette: Bobkó. Halmaj: Tamás - Juhász E., Bitó, Spák, Kecs­kés, Mika, Köteles, Juhász I., Csurilla, Par- kánszki (Illési), Varga (Tumyánszki). Edző: Becse László. Nyékládháza: Veréb - Máté, Horváth, Puskás, Mihalko (Süveges), Kutasi, Kántor (Kiss), Kertész (Szíjártó), Szendrei, Csiszár, Gyükér. Edzők: Serfőző József, Rácz Károly. G.: Köteles (2), illetve Csiszár, Kiss. Jók: Köteles, Juhász, Spák, illetve Veréb, Ku­tasi, Csiszár. Ifi: 2-4. [Karcsa - Tomor-Lak 0-0 Karcsa, 200 néző. Vezette: Geró. Karcsa: Varga - Benő, Baba G., Homyák, Móré, Lengyel (Baba J.), Kocsmárszki, Kele­men, Váradi, György (Seres), Nagy. Edző: Kocsmárszki Gusztáv. Tomor-Lak: Regec - Mogyoró II, Ladányi, Takács, Göndör (Ganyi N.), Tószegi, Mogyoró I, Tóth, Kádas, Barba- rics, Kótai (Szalóczi). Edző: Szilvái Attila. Jók: Baba G., Varga, illetve Regec, Takács, Tószegi. Ifi: 0-0. [Edelcny - Siegel $.E (H (0-0? Édelény, 300 néző. Vezette: Dávid. Edelény: Hossó Serfőző, Lipták, Turcsik, Szlifka B., Rákos (Pető), Vanyó, Tiszóczki, Simkó, Kovács (Zilahi), Hamócz. Edző: Kocsi József. Siegel SE: Cservenyák Kalmár, Tóth, Kákóczki, Gonda, Borbély, Lippai, Óvári (Jáborcsik), Nagy, Bém, Dóri. Edzők: Dóri Sándor Siegel János. G.: Kalmár. Jók: Szlifka B., Tiszóczki, illetve Cservenyák, Kalmár, Ká­kóczki, Borbély. Ifi: 4-0. I Pontosztozkodás a csoportrangadón NB III. Tisza-csoport: egy-egy találat a tiszaújvárosi meccsen A vasárnapi mérkőzésen az MVSC pályán csak a hazai kapusnak kellett a hálóból kiszednie a labdát Fotó: Bujdos Tibor Szikszó, Tiszaújváros, Miskolc, Mád, Ózd, Nyíregyháza (ÉM) - A Tisza-csoportban a tizennegye­dik fordulót rendezték az el­múlt hét végén. A borsodi csa­patok egy kivételével otthonuk­ban léptek pályára, közülük azonban csak az Ózd és a Mád tudta győztesen elhagyni a já­tékteret. Szikszó-SZATEV - Rakamaz 0-0. Szikszó, 400 néző. Vezette: Sulyok. Szikszó: Czeglédy - Szobóczky Cs., Szűcs, Balázs, Szentiványi, Ra- daksz (Müller), Mida, Kundrák (Ju­hász), Vígh F. (Bódi L), Bódi R., Koszta. Edző: Kőrössy Pál. Küzdel­mes mérkőzésen igazságos ered­mény született. A találkozó jelentős részében az igen jó erőket felvonul­tató vendégek támadtak. A hazaiak kontráztak, ezúttal sikertelenül. Jobbára csak néhány szögletük utá­ni fejes veszélyeztette a nyírségiek kapuját. A képzettebb labdarúgók­kal rendelkező rakamaziak tudato­sabb játékot produkáltak ugyan, de ezt lelkesedéssel ellensúlyozták a szikszóiak. Jók: Szűcs, Szobóczki Cs. Ifi: 4-2. Baktalórántháza - BÉV SC 3-2 (3-1). Baktalórántháza, 300 néző. Vezette: Nagy Cs. BÉV SC: Kerényi - Fenyvesi, Mező, Pós, Szabó J., Nyeste, Farkas (Szabó F.), Bodnár (Lója), Agárdi, Lehóczki, Smolnicz- ki. Edző: Demeter István. A gólok története: 5. perc: Gdovin lefutotta védőjét, aki csak szabálytalanul tudta szerelni a csatárt a tizenhato­son belül. A büntetőt Maries értéke­sítette, 1-0. 18. perc: Smolniczki az elalvó védők mellől lőtt a hosszú sa­rokba, 1-1. 30. perc: A Fecsku buk­tatásáért megítélt szabadrúgásból Maries 18 méterről csavarta a lab­dát a jobb felső sarokba. 40. perc: Fecsku emelt kapura, a labda a léc­ről a gólvonalra pattant, a berobba­nó Gdovin a hálóba fejelt, 3-1. 75. perc: miközben a hazai védők a sé­rült Fecsku cseréjével voltak elfog­lalva, Szabó J. 15 méterről szépí­tett, 3-2. Tiszaújváros - Tiszafüred 1-1 (1-0). Tiszaújváros, 700 néző. Vezet­te: Bodnár. Tiszaújváros: Bán - Riskó, Virág, Nagy R., Balázsi, Szántó, Boros (Gulyás), Járai, Papp, Mészáros, Bordás. Edző: Szép Imre. A gólok története: 4. perc: Szántó bal oldali bedobását Bordás fejjel középre csúsztatta, és az érke­ző Mészáros félfordulattal kapásból 15 méterről bombázott a kapu bal ol­dalába, 1-0. 85. perc: a bal oldalon Székely-Nagy L.-Lugosi volt a labda útja, végül Lugosi a védők közül ki­lépve 8 méterről a kapus mellett gu­rította a bőrgolyót a kapu közepébe, 1-1. Jók: Riskó, Mészáros, Járai, illet­ve Nagy L., Lugosi, Csillag. Ifi: 5-0. Miskolci VSC - Balmazújváros 0-4 (0-3). Miskolc, vasutas sportte­lep, 200 néző. Vezette: Szabó. MVSC: Simon I. - Szakos, Schnek, Márkus, Tömöri, Bocsó, Földeák, Kopa, Harsányi, Varga (Soltész), Kalász (Simonyi). Edző: Sárréti Gé­za. A gólok története: 3. perc: bal ol­dali szöglet után Bocsó fejéről ke­rült a labda a hazai kapuba (öngól), 0-1. 39. perc: bal oldali szögletet kö­vetően Nagy közelről lőtt a hálóba, 0-2.41. perc: Tóth A. A kifutó Simon mellett helyezett nagy szóló után a kapuba, 0-3. 61. perc: Kovács be­adását Tóth fejelte a léc alá, 0-4. A teljesen széteső játékot produkáló hazaiak ellen ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Balmazúj­város. Jók: senki, illetve Csatári, Pál, Sárközi, Tóth A. Ifi: 2-2. Ózd - Vámospércs 3-1 (2-0). Ózd, 200 néző. Vezette: Nagy. Ózd: Erdős - Majtényi, Kertész, Paulovics, Fü­leld (Budai), Kozma (Hák), Konyha, Magyar, Gál, Farkas S., Farkas T. Edző: Tóth József. A gólok történe­te: 2. perc: Magyar bal oldali beadá­sát Füleki 10 méterről lőtte a bal al­só sarokba, 1-0. 20. perc: Paulovics húzott el a bal oldalon, beadását Farkas S. 5 méterről fejelte a háló­ba, 2-0. 57. perc: Egy gyors vendég­támadást követően Berecz 10 mé­terről lőtt a kapu közepébe, 2-1. 88. perc: Farkas S. faképnél hagyta a védőket és 8 méterről bombázott a kapuba, 3-1. Kétgólos hazai vezetés után az ózdiak kiengedtek, így ma­guknak tették nehézzé a mérkőzést. Kiállítva: Malmos (Vámospércs) a 62. percben. Jók: Füleki, Paulovics, Farkas S., Farkas T., illetve Mezei, Csarkó, Berecz. Ifi: 9-1. Mád - Nyírbátor 2-1 (2-1). Mád, 500 néző. Vezette: Soós. Mád: Kiss A. - Olajos, Turbucz, Haraszin, Nagy L., Kobolák, Pásztor (Miklós), Balogh, Tatárka, Nagy Zs. (Kris- ton), Vidinczei (Furka). Edző: Hau- berger Pál. A gólok története: 7. perc: jobb oldali beadást követően a tétovázó védők közül Szalontai kilé­pett és 5 méterről a hálóba lőtt, 0-1. 8. perc: Tatárka futott el a jobb ol­dalon, beadását a védők Vidinczei elé fejelték, aki rögtön kapura lőtt, és a labda Nagy L.-en irányt változ­tatva került a kapu bal oldalába, 1-1.35. perc: Tatárka jobb oldali be­adása után Turbucz 8 méterről ka­pásból bombázott a hálóba, 2-1. A nagy akarással küzdő hazaiak a gólhelyzetek sorozatos kihagyásá­val tették szorossá a mérkőzést. Jók: Olajos, Turbucz, Nagy L., Ko­bolák, Balogh, Miklós, illetve Har- bula, Lukács, Gubányi. Ifi: 1-1. További eredmények: Kisvárda ■> Mátészalka 3-0. Hajdúböszörmény - Nagykálló 1-2. Bronzcsata a BVSC ellen Budapesten Repka Attila is szőnyegre áll kedden a harmadik helyért Budapest, Miskolc (ÉM - B.Gy.) - A birkózó csb-n szombaton a ne­gyeddöntők visszavágóit ren­dezték meg a Dreher-kupa el­nyeréséért folytatott küzdelem­sorozatban. Amint az várható volt: a Diósgyőri BC csapata nem hozhatta be 27 pontos hátrányát a jelenlegi legjobb magyar együttes, a Csepel-Ofotért ellen. Ezúttal is a szigetvárosiak nyertek 33:9-re> Összesítésben így 67:16 lett az eredmény. A sérülések miatt eleve semmi esély nem volt még a csepeliek meg­szorítására sem. Jól tudta ezt Ju­hász József, ezért úgy taktikázott: nem kockáztat semmit', az ütőképes gárdát a bronzcsatára tartogatja. A másik ágon nem kis meglepe­tésre elvesztette előnyét a ÉVSC, miután a Vasas-Goldplast a visszavágón 24:14 arányban diadal­maskodott, így összesítésben 42:35- el jutott a döntőbe, ahol a Csepel el­len mérkőzhetnek. Juhász József jobban örült vol­na, ha a bronzcsatában a Vasassal találkoznak. Mert ez taktikailag sokkal jobban feküdt volna a csa­patnak. Mindegy, mert kesergésre idő sincs, de értelme.sem. Veszteni­valója nincs a DBC-nek. Már a ne­gyeddöntőbe jutással túlteljesítet­ték a diósgyőri birkózók az előzetes várakozást, célkitűzést. Persze mindent megtesznek a bronzérem megszerzése érdekében. A sérültek is remélhetőleg szőnyegre léphet­nek. Repka Attila is beszáll a har­madik helyért. Kedden a Nemzeti Sportcsarnokban 14 órakor kezdő­dik a mérés, majd a DBC-BVSC el­ső találkozó. Visszavágó pénteken. A legnagyobb vesztes a Gladbach Az élen álló Dortmund és Bayern München egyaránt betlizett Bonn, Miskolc (EM -B.GY.) - Né­metországban a labdarúgó Bun- desligában a 13. forduló mérkő­zéseit játszották a hétvégén. Pénteken a Bayern München és a Dortmund is csak döntetlenre végzett, így szombaton könnyedén beérhette volna a két szupercsapatot a Borussia Mönchengladbach, ha nyernek a Fortuna Düsseldorf otthoná­ban, de 3-2-es hazai győzelem lett belőle. így a forduló legna­gyobb vesztese a Gladbach. Tartja jó formáját a Hansa Rostock együttese: 26 ezer fanatikus szurko­ló jelenlétében sorra vezették táma­dásaikat, de hadilábon álltak a sze­rencsével. A bajorok kapusuknak, Kahnnak köszönhetik a pontmen­tést. Sokak várták már pedig a Ros­tock kipukkadását, mégsem követ­kezett be. A 0-0-ás eredmény a ven­dégekre hízelgő. Ráadásul Thomas Helmer sárgát szedett össze ez már az ötödik —, így nem szerepel­het a következő fordulóban a Bre­men elleni müncheni összecsapá­son. Hiába vezetett Zorc 17. percben elért góljával Hamburgban a Dort­mund 1-0-ra. Utána Zorc százszáza­lékos ziccert hagyott ki. A 24. perc­ben Möller 2-0-ra növelte az előnyt. A második félidőben a pályaválasz­tók 52 ezer néző hangorkánja köze­pette olyan játékot produkáltak, ami sokáig emlékezetes marad. Fis­cher (63. p.) és Spörl (71. p.) talála­taival kiegyenlített a Hamburg, s akár a győzelmet is megszerezhet­ték volna. Pontszámban beérhette volna a vezető kettőst, ha győz Düsseldorf­ban a Mönchengladbach. A Fortuna Düsseldorf azonban meggátolta őket a törekvésükben. Negyvenöt- ezer drukker volt kíváncsi a meccs­re. Dahlin ugyan a 17. percben meg­szerezte a vezetést, de utána há­romszor a hazaiak köszöntek be a Gladbach kapujába. Előbb Buncel egyenlített a 23. percben. A máso­dik félidőben aztán még nagyobb se­bességbe kapcsolt a Fortuna, Wink- hold az 50. percben csak szorosabbá tudta tenni az eredményt. így a Gladbachnak nem sikerült befognia a tabella élén álló dortmundiakat és münchenieket. Bundesliga I.: KFC Uerdingen - Kaiserslautern 1-1, FC Köln - VfB Stuttgart 2-2, Werder Bremen - Eintracht Frankfurt 1-1 1860 Mün­chen-SC - Freiburg 3-0, Karlsruher SC - Bayer Leverkusen 1-4, Schal­ke 04 - ST. Pauli 2-0, Hansa Ros­tock - Bayern München 0-0, Ham­burg SV - Borussia Dortmund 2-2, Fortuna Düsseldorf - Borussia Mönchengladbach 3-2. Az élcsoport: 1. Borussia Dortmund 28 (34-18), 2. Bayern Müncen 28 (28-18), 3. Bo­russia Mönchengladbach 25. Róma (ANSA), A. osztály: Az Olaszország - Ukrajna 3-1 (1-1) Eb­selejtező mérkőzés miatt nem volt forduló az élvonalban. Ózdi „kézihenger” Ózd (ÉM) - Szombaton remek telje­sítménnyel rukkolt elő az Ózdi KC férfi kézilabdacsapata, és magabiz­tos játékkal győzték le a nem is olyan régen még az első osztályban szerepelt Békéscsaba együttesét. Eredmény: Ózdi KC - Békéscsa­bai Előre KC 37-18 (17-10). Ózd, 800 néző. Vezette: Pesti, Nádasdi. NB I/B, férfi. Ózdi KC: Grandjean -Fuják (6), Ördögh (2), Kerekes (5), Fejes (2), Vitális, Csörgő (7). Csere: Teremi (kapus), Krasznij (8), Biala- szek (4), Bencze (2), Deák (1). Edző: Závodszky István. A mérkőzés ele­jén fej-fej mellett haladtak a csapa­tok, majd a félidő közepétől fokoza­tosan elhúztak az ózdi kézisek. A második játékrészben már egyértel­művé vált a hazaiak fölénye, akik szinte tetszés szerint érték el góljai­kat és ilyen különbséggel is megér­demelten nyertek. Jók: Teremi, Krasznij, Csörgő. Závodszky István: - Ne tévesszen meg senkit az eredmény, mert ez a Békéscsaba már nem az a gárda, amelyik valamikor az NB I-ben nagy csapat volt. Hazai ezüst és bronz Győr (MTI) - Vasárnap a győri Vá­rosi Sportcsarnokban az elődöntők­kel és a finálékkal befejeződött az Édász Kupáért kiírt 18. magyar nemzetközi asztalitenisz-bajnok­ság. A női és férfi párosban egy-egy hazai egység kísérelte meg a finálé­ba kerülést, a Németh Károly, Bá- torfi Zoltán kettősnek ez nem sike­rült. A világbajnoki bronzérmes Bá- torfi Csilla, Tóth Krisztina duó a kí­nai Li Ju, Li Hong páros legyőzésé­vel az aranyéremért játszhatott. A döntőben az első helyen kiemelt Yang Ying, Wang Nan kettős azon­ban megállította a magyarokat, így egy ezüst- és egy bronzérem volt a mérlege a hazai versenyzőknek a háromnapos viadalon. ^Jégország” megtört Budapest (ÉM) Utolsó Eb-selej­tező mérkőzésén szombaton hazai pályán győzött a magyar válogatott Izland ellen. Magyarország - Iz­land 1-0 (0-0). Eb-selejtező, 3. cso­port. Fáy u., 3000 néző. Vezette: Bi- kasz (Vergisz, Kaznaferisz). Ma­gyarország: Hajdú - Mónos, Bánfi, Csábi, Szlezák Bükszegi, Nyilas, Illés, Duró - Orosz, Vincze I. Csere: Orosz helyett Farkasházy László (75. p.), Vincze helyett Nagy Tamás (88. p.), Illés helyett Zombori Zalán (89. p.). Sárga lap: Szlezák (60. p.), Illés (76. p.). A magyar rohamok az 56. percben gyümölcsöztek: Büksze­gi jobb oldalról laposan középre vágta a labdát, azt Orosz ügyesen átlépte, ezzel megzavarta az izlandi belső védőket, ülés jól érkezett, hat lépésről a kapuba továbbított (1-0). A magyar legénység kiegyenlítette Izlanddal szembeni negatív mérkő­zésmérlegét - ez volt a két nemzet futballválogatottja közötti hatodik erőpróba, a három izlandi diadalra szombaton este érkezett a harma­dik magyar győzelem. Győzelmével továbbra is a csoport 4. helyén áll a magyar válogatott. Csak akkor sze­rezhetik meg a harmadik helyet, ha szerdán a törökök legalább öt góllal verik Svédországot. „Röviden • PÁRIZS - A nemzetközi marato­ni futóversenyen a nők mezőnyében Jakab Ágnes a harmadik helyen végzett 2 óra 42 perces ered­ménnyel. • PHILADELPHIA - A 800 ezer dollár összdíjazású nemzetközi női teniszviadal elődöntőjében: Graf (német, 1.) - Garrison-Jackson (amerikai) 6:1, 6:3, McNeil (ameri­kai) - Huber (német, 7.) 6:4,6:7,7:6. • STOCKHOLM - A 825 ezer dol­láros nemzetközi férfi tenisztorna döntőjében: Enqvist (svéd, 2.) - Boetsch (francia, 5.) 7:5,6:4. • MOSZKVA - A 1,2 millió dollár összdíjazású, Kreml Kupa elnevezé­sű nemzetközi férfi tenisztorna dön­tőjében a német Carl-Uwe Steeb, a világranglista 107. helyezettje dia­dalmaskodott. A döntőben: Steeb (német) - Vacek (cseh) 7:6, 3:6, 7:6. • TIGNES - Megkezdődött a sízők alpesi Világ Kupa-sorozata, első­ként a férfi óriás-műlesiklásban hirdettek végeredményt. Az első győzelmet a svájci Michael von Grü- nigen szerezte meg, ez volt pályafu­tása harmadik VK-diadala.