Észak-Magyarország, 1995. október (51. évfolyam, 232-256. szám)

1995-10-02 / 232. szám

1995, Október 2., Hétfő ~ Eredmények - Tudósítások _____: A HÉTVÉGE SPORTTÁ 11 13. Hajdúnánás 8 1 14. Gödöllő / 8"' 1 15.Sényő 8 1 Ift.Hódmezovásárh. 8 1 MEGYEI l OSZTÁLY 1. Encs Adorján a trónon Miskolc (ÉM) - Tegnap délután Miskolcon randevúzott a hazai sa­lakmotoros mezőny, amelynek tag­jai a hatodik, utolsó egyéni bajnoki fordulóban viaskodtak egymással, őz elsőség kérdésére szombaton már válasz fogalmazódott, ugyanis Adorján Zoltán bebiztosította tizen­egyedik bajnoki címét. így a nép­kerti sporttelepen már csak a dobo­gó második és harmadik fokáért, valamint a helyezésekért dúlt a harc. Adóiján Gyulán harmadik lett, ez pontosan elegendő volt a végső sikerhez és Miskolcon sem erőltette meg túlzottan magát. A szombati eredményhirdetéskor a debreceni salakost szponzorai egy vadonatúj Jawa-versenygéppel lep­ték meg, amelyet Miskolcon már be is vetett. ízlelgette, kóstolgatta, hi­szen a hét végén Lonigóban a Chal- lenge-döntőn szeretne helytállni. A népkerti program csúszással kez­dődött, a jelzett fél 3 helyett 14 óra 57 perckor rajtolt az első futam, amely Adóiján zsákmánya lett. Ezt követően pergő ritmusban követték egymást az összecsapások, többnyi­vé a papírforma jegyében. Különö­sen Bódi törte magát, s erőfeszítésé­nek meg is lett az eredménye, ugyanis ő állhatott fel a dobogó tete­jére, az összesítésben pedig Adorján mögött második lett. Eredmény, országos egyéni bajnok- ság, hatodik forduló: 1. Bódi (Hajdú Volán) 14, 2. Adorján (Adorján team) 12, 3. Tihanyi (Hajdú Volán) 12, 4. Hell (Gyulai Speedway Klub) 12, 5. Nagy R. (Agromobilj 11, 6. Hajdú (Gyulai Speedway Klub) 10 Ponttal. Összesítésben: 1. Adorján 69,2. Bódi 59,3. Hell 59,4. Nagy R. 57, 5. Hajdú 51, 6. Magosi (Hajdú Volán) 49 ponttal. Real: egy pont Madrid (AFP) - Szuperrangadóra került sor szombaton a spanyol lab­darúgó-bajnokságban: a Real Mad­rid a Barcelona együttesét fogadta. A Ferencváros csoportellenfele szer­zett vezetést Raul révén. A vendé­gek gólját is egy 18 éves játékos sze­rezte: Roger a 32. percben fejjel vet­te be Buyo kapuját. Pontmentő győriek Miskolc (ÉM) - A labdarúgás első vonalában ismét pénteken este kez­dődött és hétfőn este fejeződik be a kilencedik forduló. A kispestieknek üem sikerült megszerezniük egy hé­ten belüli harmadik győzelmüket, he kellett érniük a döntetlennel. Angyalföldön a pécsiek jutottak ve­zetéshez, de örömük korai sikerült, a végén a piros-kékek vonulhattak Jó kedvvel az öltözőbe. Székesfehér­várott nem láthattak gólt, a győriek viszont egy indokolatlanul megítélt 11-esből szerzett góllal megmentet­tek egy pontot. Eredmények: Vasas - Pécsi MFC 2-1 (0-1). G.: Jován, Galaschek, illetve Ulveczki. Parmalat FC - Stadler FC 0-0. Kispest HFC - DVSC-Epona 0-0. Győri ETO FC - Zalaegerszeg 2-2 (l-i). G.: Hámori (2, egyet 11-es- hől), illetve Sebők, Szabó II. Békéscsaba - Újpesti TE 2-3 (2-2). G.: Szarvas, Kulcsár, illetve denei, Tomka, Szanyó. Vác FC-Samsung - BVSC-Dre- her 2-3 (1-1). G.: Sándor T., Austin, illetve Bükszegi, Bon­darenko, Vincze. A Csepel SC - Ferencváros találko­zót ma este 7 órától játsszák. Kevés gól esett Miskolc (ÉM) - Lejátszották a nyolcadik fordulót a labdarúgás második vonalában. A Keleti cso­portban magabiztosan nyert a Nyír­egyháza, pontot csípett Salgótarján­ban az Eger. Nyugaton a listavezető Siófok könnyen hozta a kötelező győzelmet. Eredmények: Keleti csoport: Salgótarjáni BTC — EC Eger 0-0. Nyíregyháza - Kecs­keméti SC-RSC 3-0. Tiszakécske - PC Sényő 3-0. III. Kér. TVE - Kecs­keméti TE 3-2. Gödöllő - Hajdúná­nás 0-0. Kábái Cukor FC-Hajdúszo- boszló - FC Hatvan 2-1. Nyugati csoport: Soproni LC - Érdi VSE 1-0. Siófok - Veszprém 4-0. Budafok - Soproni Matáv SC 0-1. Keszthely - Kaposvár 0-1. Paks - Balatonfüred 1-0. Százhalombatta ~ BKV Előre 2-0. Mohács - Tata­bánya 3-2. Nagykanizsa - Duna- ferr 0-1. Szünet után beindult a henger Diósgyőri FC - Hódmezővásárhelyi Astra-VFC 5-0 (0-0) Egy pillanat a diósgyőri találkozóról: Pitács indul, a hódmezővásárhelyi védő akadályozni igyekszik. Ez a mérkőzésen csak az első félidőben járt sikerrel. Fotók: Máklózsef Doros László Miskolc (ÉM) - 3500 néző. Vezette: Vida. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. DFC: Hanyecz - Földvári, Vámosi, Farkas A., Tábori J. - Varga S., Nagy Cs., Mbemba, Farkas J. - Tóth Gy., Pitács. Edző: Oláh Ferenc. Hódmezővásárhely: Soós - Faze­kas, Talmácsi, Bokor, Bánfí - Gar- di, Varga R., Csáki, Budai - Győri, Mucsi. Edző: Kérdő Sándor. Csere: Nagy Cs. helyett Tábori I., Tábori J. helyett Szekeres, mind­kettő a 46., Győri helyett Stráma, a 64., Mucsi helyett Sipos, a 74., Mbemba helyett Rácz, a 77., Csáki helyett Szűcs, a 80. percben. Jók: Vámosi, Tóth Gy., Farkas A., Farkas J., illetve Soós. 10. perc: Mucsi lódult meg a bal- összekötő helyén, aztán ballal 23 méterről a bal felső sarok mel­lé lőtt. 32. perc: Farkas J. közeli fejesét a jobb sarok előtt csípte el Soós. 37. perc: Mbemba adott be a jobb oldalról, Farkas A. alig csúsztatott a bal sarok mellé. 39. perc: Varga S. adta vissza a lab­dát, Tóth átvette, majd 14 méterről lőtt és a bal kapufa mentett. 42. perc: Farkas A. előtt adódott helyzet, azonban 7 méterről ponto­san a kapust találta el. 46. perc: Varga S. beadását Szeke­res fejelte a kapu fölé. 54. perc: Beindult a gólgyártás. Tá­bori I. a 16-osról lőtt, a labda ki­perdült Soós kezéből, Pitács ott ter­mett és közelről passzolt a bal sa­rokba, 1-0. 59. perc: Szekeres elé került a lab­da. A szünetben beállt csatár nem sokat teketóriázott, 20 méterről a bal felső sarokba lőtt, 2-0. 65. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Vámosi állt a labda mögé és 24 méteiTŐl csavarta a sorfal felett a jobb alsó sarokba, 3-0. 66. perc: Mbemba ívelte a job- bösszekötó helyére a labdát, Tóth Gy. átvette, s néhány lépés után a léc alá bombázott, 4-0. 87. perc: Földvári húzott el a jobb oldalon, beadását Rácz közelről per- dítette a kapu közepébe, 5-0. A kezdést követően a DFC azonnal kapujához préselte a vendégegyüt­test, így teljesen egyoldalú játék bontakozott ki. A hódmezővásárhe­lyiek kétségbeesetten védekeztek, több esetben a szerencsével sem álltak hadilábon, ám hatalmas nyomás nehezedett védelmükre, s a vaktában elórevágott labdák azonnal jöttek is vissza. A piros-fe­hérek hatalmas fölényt harcoltak ki, helyzetek sorát teremtették, de ezeket rendre kihasználatlanul hagyták. A 25. perc táján eleredt az eső, s a csúszós talaj több eset­ben tréfálta meg a futballistákat. Ahogy telt az idő, úgy merített egy­re inkább erőt a vendégcsapat. A fordulást követően még egyolda- lúbb lett a játék. Az alföldiek elké­szültek erejükkel, már szórványos ellencsapásokra sem vállalkoztak. A DFC villámgyorsan szerzett lab­dát, s főleg a jobb oldalon vezette akcióit. Varga Sándor lendületes elfutásokkal hagyta faképnél a vé­dőket, a beadások azonban jó ideig pontatlannak bizonyultak. Érde­kes módon, a vezetéshez hozzájá­rult az egyébként remekül védő Soós kapus hibája, aki kiejtette Tá­bori lövését, Pitács pedig ismét érezhette a gólszerzés örömét. A gól után lélekben feladta a vendég­csapat, összeomlott a gárda, az egyre nagyobb fölénybe kerülő DÉC pedig kíméletlenül kihasznál­ta adódó lehetőségeit. Igaz, ebben az időszakban is maradtak ki zic­cerek, mindezt azonban megbocsá­tották a drukkerek, mert érkeztek a találatok. Összességében a DFC könnyed játékkal szerezte meg az előre elkönyvelt győzelmet, eről­ködnie egyáltalán nem kellett, a magabiztos sikerhez kétség sem férhetett. OLÁH Ferenc: - Nehéz indulás után a második félidőben hoztuk a kötelező, győzelmet. KÉRDŐ Sándor: - Ötven percig bírtuk erővel és szerencsével. Rosu szemfüles találata döntött Tiszavasvári Alkaloida SE - Kazincbarcikai SC 2-1 (2-1) Karajz Miklós Tiszavasvári (ÉM) - 800 néző. Ve­zette: Farkas Gy. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport Tiszavasvári: Szabó - Havelant, Szűcs, Horváth - Veres, Szarka, Fecsku, Bohács, Hegedűs - Erdei, Rosu. Edző: Szikszai Lajos Kazincbarcika: Fülöp - Komlósi, Sztahon, Göndör - Sipos, Körösi, Szabó, Kiser, Implom - Császári, Remenár. Edző: Lipcsei Imre Csere: Bohács helyett Lente a 60., Horváth helyett Sinka a 65., Imp­lom helyett Szaniszló a 66., és Fecs­ku helyett Kurilco, a 72. percben. Jók: Szűcs, Havelant, Erdei, illetve Szabó, Sipos. 4. perc: Horváth hosszú bedobását Bohács hátrahúzva lőtte kapura 12 méterről, de a labda a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. 12. perc: Rosu szerzett meg egy labdát a védőktől a kaputól 20 méterre, éles lövést eresztett meg, amely elsuhant a jobb kapufa mellett. 13. perc: Gyors Kiser - Császári akció futott a pályán, Császári ráve­zette az utolsó emberként helyezke­dő Szúcsre, aki az utolsó pillanat­ban mentett. 16. perc: Formás hazai támadás fu­tott a jobb oldalon, Horváth beadá­sára Fecsku robbant be a rövid sa­roknál és a védőket megelőzve fejelt centiméterekkel a bal sarok mellé. 25. perc: Kiser mesterien ugratta ki Remenárt a balösszekötő he­lyén, aki nagy lendülettel érkezett és szorongatott helyzetből 14 mé­terről célozta meg a jobb alsó sar­Sipos jó teljesítményt nyújtott kot, de a kapus nagy bravúrral láb­bal mentett. 28. perc: Sipos szöktette a kö­zépen felfutó Körösit, aki két szép csel után 16 méterről a kapu mellé gurított. 31. perc: Rosu a jobb oldalon telje­sen egyedül kapta a labdát és né­hány méteres labdavezetés után a jobbösszekötő helyéről 14 méterről lapos lövéssel szerezte meg a hazai­ak vezető gólját, 1-0. 36. perc: Gyors jobb oldali ellentá­madásból egyenlített a barcikai csa­pat. Sipos robogott el a jobb oldalon a vonal mellett, éles beadását az ér­kező Remenár hét méterről lőtte a hálóba, 1-1. 42. perc: Egy bal oldali hazai táma­dás után Rosu kapta a beadást a 11- es ponton, majd nagy nyugalommal a bal alsó sarokba lőtt, 2-1. 55. perc: Horváth meredek labdá­val indította a felfutó Fecskut, aki elől Fülöp merész kivetődésseí há­rított. 62. perc: Körösi 25 méteres szabad­rúgása zúgott el a bal sarok mellett, a kapus már verve volt... 68. perc: Hegedűs egyéni ak­ciója után a bal oldali beadása, a rövid saroknál csattant a kapufán. Az első percekben azonnal a hazai­ak léptek fel támadólag, de a ven­dégvédelem fegyelmezetten és szi­gorúan hárította a kísérleteiket. Fecsku szigorú őrzőt kapott Szabó személyében, így a szervezést a há­tulról felfutó Horváth vette át. A szélen vezetett támadásokkal a két erőszakos csatárt keresték, akik sok keresztmozgással lazították a barcikai védelmet. Váratlan hely­zetből szereztek gólt a hazaiak, amelyet gyorsan egyenlítettek a vendégek. A 42. percben a harcos Rosu szemfüles gólt szerzett és a leshelyzetet reklamáló Sztahont a játékvezető kiállította. Az emberelőnyt kihasználva a ha­zai csapat mezőnyfölénybe került, de csak a 16-osig jutottak el. A Ti­szavasvári sokmozgásos játékot ját­szott, a befejezéseknél azonban mindenki másra bízta a megoldást. Közepes iramú és színvonalú mér­kőzésen megérdemelten nyert a ha­zai csapat. SZIKSZAI Lajos: - A kiállítás minket zavart meg, nem tudtunk élni a lehetőséggel. LIPCSEI Imre: - Taktikai fegyel­mezetlenség miatt kaptuk góljain­kat, a kiállítás után eldőlt a mérkő­zés sorsa. TOTÓ, 39. HÉT 1. Győri ETO - Zalaegerszeg 2-2 X 2. Parmalat FC - Stadler FC 0-0 X 3. Vác FC - BVSC-Dreher 2-3 2 4. Karlsruhe - Rostock 0-2 2 5. Leverkusen - W. Bremen 2-2 X 6. 1860 München - Düsseldorf 2-1 1 7. Atalanta - Piacenza 2-0 1 8. Bari - AC Milan 1-0 1 ' 9. Fiorentina-Cremonese 3-2 1 10. Internazionale-Torino 4-0 1 11. Juventus - SSC Napoli 1-1 X 12. Padova - AC Parma 1-3 2 13. Sampdoria - Cagliari 1-2 2 +1. Udinese - Vicenza 1-1 X TÁBLÁZATOK * iS - ®JS8 §SS AZ NB 1 ÁLLÁSA ■ 1 1. RVSC -nrelior 9 7 1 1 17-6 221 2. Csepel 8 5 .3- 16-8 18 3. Újpesti TE 8 S 1 2 16-8 16 > 4.Ferencváros 7 m 5 .' 2 13-6 15 5. Debrecen 9 4 3 2 9-10 15: . 6.MTK 8 4 ■ 2 2 15-9 14 Í') 7. Vasas 9 4 2 3 13-12 14 «.Vác FC '"tWM 9 4 T 4 19-16 13 9. Kispest HFC 8 3 3 2 9-7 12] : 10.Stadler FC 9 2 5 2 12-11 11 11 .Győri ETO FC 9 2 4 3 13-13 10 12. Zalaegerszeg 9 2 í2v 5 11-17 8 13.Parmalat FC 9 2 1 (1 9-20 7! 14.Haladás VSE 9 1 2 6 8-22 5 15.Pécsi MFC* 9 2 1 6 9-14 4 1 «.Békéscsaba 9~ T 1 7 10-20 4 Megjiígvzés ' * 3 brintetőpont levonva NB II KELETI CSOPORT Ili ' • - : ' .VI ' • 1. Diósgyőr 8 6 2- 18-1 20 2,1». kér. IVE > ' 8 ' fi 1 1 20-5 19 3. Kecskeméti TE 4. Tiszakécske 8 6 1 1 10-5 19 8 5 2 1 16-5 17 5.Kaba-Hajdúszob. 8 5 2 1 10-6 17 fa. Tisza vasvári 8 5 i 2 10-7 16 7. Nyíregyháza 8 5­3 16-6 15 8. Kazincbarcika 8 3 a 4 13-8 10 9. Salgótarján 8 2 3 3 7-6 9 10. FC Eger 8 2 2 4 11-11 8 11 .FC Hatvan 8 2 i 5 9-16 7) 12. Kecskéknél i RSC 8 1 3 4 6-11 -6 1. Siófok 8 7 — 1 19-6 21 2.Katx)s\'áriiÍ^B 8 6 1 r 14-3 19 3.Dunaferr 8 4 4­14-5 16 4.Soproni Matáv '■ 8 ;5: 1 2 12-10 16 5. Nagykanizsa 8 4 2 2 13-11 14 6. Soproni LC 8 4 r 3 13-7 13 7.Paks 8 4 1 3 9-9 « 8. BKV Előre V 8 3 2 3 12-10 11 9. Százhalombatta 8 3 2 3 10-9 11 10. Keszthely Sill 8 .3: 1 4 ' 6-7 10 ' 11 .Mohács 8 2 1 5 8-16 711 12.Baiatonfüred 1 8 i 31 4 6*10 6 13. Veszprém 8 1 3 4 6-14 éli 14. Budafok 8 '2. 6 8-17 6 ' 15.Erd 8 1 2 5 6-t 2 5Ü 16.Tatabánya 8 4 4 8-18 4 NB III TISZA CSOPORT 1 .Tiszafüred 8 7 ' i­17-5 22 2.SzikszŐ^^M 8 6. i J 14-8 19 3.Kisvárda 8 5 2 1 17-7 17B . 4.Balmazújváros 8. 5 i 2 21-6 16 S.Mádi KSE 8 4 3 1 15-8 15ft 6. Nagykálló 8 4 2 2 11-11 14 7. Rakamaz 8 4 1 3 16-7 13 SlTiszaújváros 8 31 8 2 13-12 .12 9.Baktalóránth. 8 3 — 5 15-11 9JI lO.Nvírliátor 8 m 2 4 12-19 ß 11. Ózdi FC 8 2 1 5 11-11 7« 12.Miskolci VSC 8 1 4 3 6-12 7 1 i.Hajdúbószörm. 8 2 1 5 7-14 7' 14.8ÉV SC-DAMIX . 8 T 3 4 6-14 6 15.Vámospércs 8 1 1 6 5-30 4 i «.Mátészalka 8' >:.•-> <y' — *• 7-18 2 2. Mezőkövesd “ '.5' 3 1 21-5 18 111 3.Abaújszántó 9 5 2 2 17-11 17 4. Siegel SE 9 4 .4 ' 1 17-9 i 16 . 5.Sárospatak 9 4 3 2 19-13 15| . 6. Putnok 9 4: 3 2 TI-8 ' 15 7.Edelény 9 4 3 2 12-10 15 S.Sátoraljaújh. V. 9 ',4 82 3 24-15 14 9. Borsod szentgy. 9 4 1 4 12-11 13 10. Nyókiádházá ; 9 ISI 3 w 12-10 12 ' . 11. Bocs 9 3 3 3 12-15 12 12.Tomof4.afc 9 3 2 I# 15-20 11 13.Halma] 9 3 1 5 10-12 10 l4.Sát*MPi . 9 3 1 5 9-18 10 15. Prügy_________ 9 .2 . 2 5 17-19 8 16.Karcsa 9 •S 4 12-25 5 17.Taktaharkány 9 1 2 (1 10-29 5 18. Gönc 9 4 S 7-18 4