Észak-Magyarország, 1995. szeptember (51. évfolyam, 206-231. szám)

1995-09-25 / 226. szám

1995» Szeptember 25-, Hétfő............. ...............: Eredmények - Tudósítások ~ zu A HÉTVÉGE SPORTTÁ 11 T eniszszenzáció Budapest (MTI) - A Világcsoport­ba jutásért vívott magyar- ausztrál tenisz Davis Kupa-mérkőzés záró­napján először a két első számú já­tékos lépett pályára. Noszály Sán­dor a 95., ellenfele, Todd Wood- bridge a 36. az egyéni világranglis­tán. Ezúttal nyári melegben, négy­ezer néző előtt kezdődött az össze­csapás. Mivel az ausztrálok szom­baton 2-1-es vezetést szereztek, ezért Noszálynak mindenképpen győznie kellett ahhoz, hogy életben maradjon a magyar csapat tovább­jutási reménye. Noszály - Woodbridge 6:7 (4-7), 6:3,1:6,6:2, 7:5. Zárófelvonásként Krocskó József (192.) és Mark Philippoussis (84.) került szembe egymással. Bő két és fél óra után ért véget a mérkőzés, és Krocskó újabb bravúija azt jelentet­te, hogy a magyar csapat 1994 után jövőre másodszor szerepelhet a Vi­lágcsoportban. Percekig szólt a vastaps! Krocskó - Philippoussis 6:4, 6:4, 3:6, 6:3. A végeredmény: Magyarország - Ausztrália 3:2. Botladozó MTK Miskolc (ÉM)1 - Az első vonalban szereplő labdarúgócsapatok is pá­lyára léptek a hét végén. A ferenc­városiak főpróbája jól sikerült, a hajrában szerzett légiós gólokkal kerekedtek a győriek fölé. Tart a pé­csiek mélyrepülése, ezúttal hazai környezetben szenvedtek vereséget az eddig igen mérsékelten teljesítő vasiaktól. A jelek szerint gödörbe került az MTK, zsinórban harma­dik tétmérkőzését veszítette el. Úgy tűnik, nem minden a pénz. A kis­pestiek elleni fiaskó legalábbis fi­gyelmeztető jel. Az ugyancsak ku­pamérkőzésre készülő újpestiek könnyed játékkal fölényes győzel­met arattak. Eredmények: Pécsi MFC - Haladás VSE 0-1 (0-0). G.: Majoros. Stadler FC - Csepel SC 0-0. Ferencváros - Győri ETO FC 2-0 (0-0). G.: Kopunovics, Kuntics. MTK - Kispest HFC 0-1 (0-0).G.: Bárányos. Újpesti TE - Parmalat FC 4-0 (1-0). G.: Jenei (2), Belvon, Szanyó (11-esből). Debrecen - Békéscsaba 1-0 (1-0). G.: Ilea. BVSC-Dreher - Vasas Casino vigadó 2-0 (2-0). G.: Komódi, Orosz. Kikapott a MEAFC Miskolc (ÉM) - Harmadik mérkő­zését is elveszítette a Miskolci EAFC NB I-es férfi kosárlabdacsa­pata. MEAFC - Salgótarjáni KK 76-85 (48-45). Egyetemi körcsarnok, 300 néző. V.: Balogh, Bernáth. MEAFC: Fejes (25/6), Nagy (6), Ádám (18/3), Borosnyai (3/3), Tóth G. (13). Csere: lahin (6), Kamrás (4), Grebnyev (-). Edző: Miien Vukicsevics. A vendé­gek közül Kovács Z. (25/3), Skurin (22/6) és Berkics (18) volt a legered­ményesebb. mii kezdtek a hazaiak és az első fél­időben végig vezettek. A szünet után Berkics pontjai után elhúztak a vendégek, a MEAFC pedig csak elvétve talált a kosárba. A rutino­sabb SKK sikere megérdemelt. Jók: Adam, Fejes, Nagy, Tóth G. Halad a Rákóczi Miskolc (ÉM) - A hetedik fordul. I [Értők maguk mögött az NB Il-t abdarúgócsapatok. A Nyugati cs< Pori ban továbbra sem találja korái i önmagát a tavasszal még első v. nalban szerepelt Soproni LC. veszprémiek nehezen, a paksia onnyedén nyertek. Keleten bon ameglepetés nem született. Eredmények: Keleti csoport: Kecskeméti S( k , ~ Kábái Cukor FC-Hajdúsz. 1 °fz ” °'b- EC Eger - Nyíregyházi F rtv-1 ,cskeméti TE - Salgótarjái SCl-Ö.FCSényő-III.Ker. TV 'Hajdúnánás - Tiszakécske 1- xf Datvan - Tíszavasvári 0-0. csoPort: Rákóczi-Kaposci Kor IC - Soproni LC 1-0. Matáv S Sopron - Dunaferr 2-2. Veszprém F -Keszthely 1-0. Érdi VSE - Pák c "®e,;omű SE 0-2, Balatoníured fnínT°™batta 0-0. Budafok - Si. 2 9 tatabánya - Nagykanizs ( 2'2. BKV Előre - Mohács 4-0. Mbemba-trükkök, hazai gólok Diósgyőri FC - Gödöllő-Verzál LC 4-0 (1-0) Ennél a jelenetnél iszonyatosan nagy mázlija volt Izracskának... A gödöllői portáson a dressz segített, amelyben megakadt Varga Sándor (jobbról) közeli lövése. A vendégeket végül is elérte a sors keire, négy diósgyőri gólt vé­teleztek be. Fotó: Mák lózsef Dohos László Miskolc (ÉM) - 3500 néző. Vezette: Tóth V. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. DFC: Hanvecz - Földvári, Vámosi, Farkas A., Tábori J. - Varga, Danes, Mbemba, Farkas J. - Tóth Gy,, Rácz. Edző: Oláh Ferenc. GÖDÖLLŐ: Izracska - Somogyi, Kiss, Kádár - Bajkai, Stranyóczki, Simon, Ivanovics, Szaszovszky - Czipper, Szász. Edző: Garaba Imre. Csere: Ivanovics helyett Szanyó, a 46., Rácz helyett Pitács, a 61., Tábo­ri J. helyett Szekeres, a 78., Farkas A. helyett Nagy Cs., a 81. percben. Jók: Mbemba (a mezőny legjobbja), Tóth Gy., Varga, Vámosi, Tábori J., illetve senki nem érdemel dicsé­retet. 14. perc: Ügyes bal oldali diósgyőri adogatással került előre a labda, az akció zárásaként Farkas J. ballal, 14 méterről tüzelt, Izracska szöglet­re tenyerelte a bőrgolyót. 20. perc: Vámosi eladta a labdát, Földvári lyukat rúgott, Czipper el­nyargalt a bal szélen, beadását a visszarohanó Farkas A. vágta szög­letre. 22. perc: Tábori J. - a változatos­ság kedvéért... - balról kanyarította a kapu elé a labdát. Tóth Gy. felug­rott fejelni, közben Kádár megtaszí­totta, a közelben helyezkedő játék­vezető pedig azonnal 11-est ítélt. A büntetőből Vámosi félmagasan a kapu jobb oldalába lőtte a labdát, 1-0. 36. perc: Formás és tetszetős hazai akció végén Varga kapott jó átadást Rácztól, ám 14 méterről pontosan a kifutó kapusba lőtt. 39. perc: Tóth Gy. hámozta át ma­gát őrzőjén, jobbról pontosan adott be, Rácz azonban 4 méterről a bal sarok mellé perdített. 50. perc: Varga beadása átszállt a védők fölött, Danes érkezett, 14 mé­terről azonban nem találta el a ket­recet. 68. perc: Pitács ívelt be balról. Tóth Gy. 8 méterről fejelt a jobb felső sa­rok fölé. 70. perc: Veszedelmes ellencsapás bontakozott ki a bal oldalon. A be­adást Czipper kezelte le, kicselezte őrzőjét, 10 méterről laposan lőtt, Hanyecz a gólvonal előtt vette bir­tokba a labdát. 71. perc: Varga futott el a jobb ol­dalon, beadását az érkező Tóth Gy. közelről továbbította a hálóba, 2-0. 77. perc: Farkas J. verekedte ki magának a labdát a bal oldalon, ön­zetlenül középre gurított, és Mbem­ba 3 lépésről elegánsan passzolt a kapu jobb oldalába, 3-0. 87. perc: Újból Varga viharzott el a jobb szélen, félmagas lövését Izracs­ka kiütötte, Tóth Gy. azonban résen volt, és közelről helyezett a hálóba, 4-0. A diósgyőriek kényelmesen kezd­tek, csak néhány szemet gyönyör­ködtető és cseppet sem haszontalan Mbemba-trükk villanyozta fel a drukkereket. Negyedórán keresztül kevés eseményt lehetett feljegyezni, a hazaiak térfele azonban már ek­kor kiadónak mutatkozott... Ezt kö­vetően erősödött a hazaiak szorítá­sa, s 22 perc elteltével megérkezett az 1400., második vonalban elért di­ósgyőri gól. A találat lehútötte az egyébként sem túlságosán vehe­mens gödöllőieket, akik alig-alig lépték át a felezővonalat. A diósgyő­riek nyomasztó fölényben játszot­tak, de megelégedtek ennyivel, adó­dó helyzeteiket kihasználatlanul hagyták. A fordulást követően is egyoldalú játék folyt a pályán, de a szurko­lóknak kezdtek rossz érzéseik tá­madni. Az elpuskázott ziccerek mi­att itt-ott már füttyszó is harsant, amikor pedig Czipper kihagyta or­dító egyenlítési esélyét, egyre töb­ben csatlakoztak a méltatlanko­dókhoz. A mostani DFC szerencsé­re már van olyan jó csapat, hogy tanuljon a saját hibákból. A gyepen ébresztőt fújtak a harsonák, s az utolsó 20 perc már meghozta a hiá­nyolt gólokat is. Varga kedvére szaladgálhatott el a jobb oldalon, számtalan beadást küldött a tár­sak felé, ezek zöme azonban irány- zékot tévesztett. Mbemba ebben az időszakban is folytatta tündöklé­sét, végleg elnyerve a szurkolók ro- konszenvét. A sorozatos akciók kö­vetkeztében több esetben is behor­padt. a lelkes, ám komótos, körül­ményes és zavarba hozható gödöl­lői védelem, a büntetés pedig nem maradt cl. OLÁH Ferenc: - Nem játszottunk rosszul, de a pontatlan beadások miatt csak későn tudtuk mezőnyfö- lényünket gólokra váltani. GARABA Imre: - Gratulálok el­lenfelünknek. de véleményem sze­rint a különbség túlzott. A sereghajtó első sikerét aratta Hódmezővásárhelyi Astra-VFC - Kazincbarcikai SC 1-0 (1-0) Karajz Miklós Hódmezővásárhely (ÉM) - 800 néző. Vezette: Mezei. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. HVFC: Soós - Bánfi, Talmácsi, Győri - Budai, Gardi, Fazekas, Bo­kor, Csáki - Mucsi, Varga. Edző: Kérdő Sándor KBSC: Fülöp - Sztahon - Komlósi, Pribék - Göndör, Körösi, Kiser, Lu­kács, Implom - Császári, Csipke. Edző: Lipcsei Imre Csere: Implom helyett Szaniszló, a 39., Körösi helyett Sipos, az 52., Császári helyett Remenár, a 61., Csáki helyett Markó, a 70., Győri helyett Stráma a 80., Mucsi helyett Balogh, a 88. percben. Jók: Talmácsi, Mucsi, Győri, illőt ve Fülöp. 10. perc: Csipke mintaszerűen in­dította a balösszekötő helyén Ki- sert, aki a kaputól'tíz méterre leke­zelte a labdát, egy csellel becsapott két védőt, és tiszta helyzetből az ol­dalhálóba lőtt. 16. perc: Csipke ugrott ki Körösi labdájával a balösszekötő helyén, az alapvonalról pontosan gurított visz- sza az érkező Kisernek, aki 12 mé­terről, szemben a kapuval rosszul találta el, labdája elvanszorgott a bal sarok mellett. 18. perc: Körösi szabadrúgást ívelt a 16-os vonalán álló Császárinak, aki kiugratta Pribéket, de a védő hosszan vette át, és a kapus merész vetődéssel mentett előle. 24. perc: Csipke szép cselekkel ment el a jobb oldalon, 16 méteres lövése a jobb kapufát súrolva hagy­ta el a játékteret. 26. perc: Gyors hazai kontratáma­dás befejezéseként Győri ugrott ki a balösszekötő helyén, Fülöp óriási bravúrral védte a jobb alsó sarokba tartó lövését. 36. perc: Egy előrevágott labdát Göndör fejjel próbált menteni a bar- cikai térfél közepén, de elcsúszott, és Mucsi teljesen egyedül vezette Fülöpre, aki ismét túljárt a csatár eszén, és biztos góltól mentette meg csapatát. 43. perc: Pribék cselezgetett az el­lenfel térfelének közepén, szerelték és azonnal támadást indítottak. Győri a kaputól 40 méterre maga elé tette a labdát, Sztahon és Kom- losi kíséretében bosszú labdaveze­tés után, 15 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1-0. 64. perc: Remenár pontos labdával ugratta ki a jobbösszekötő helyén Csipkét, aki tíz méterről a kifutó kapus fölött emelt a jobb kapufa mellé, a labda a gólvonalon porozva hagyta el a játékteret. Bátran kezdett a hazai csapat, len­dületük azonban csak néhány percig tartott, ezután feljöttek a vendégek. A KBSC mezőnyfölénye állandósult, sorozatban dolgozták ki helyzetei­ket, amelyek rendre kimaradtak. A kihagyott gólhelyzetek felbátorítot­ták a hazaiakat, és veszélyes kontrá­kat vezettek, amelyek közül az egyik gólt eredményezett. A második félidőben egykapuztak a barcikaiak, de a túlzott akarat nem párosult kellő koncentrálással. A kapu elé tömörítették a hazaiak vé­delmét. A széleken vezetett táma­dások hiányoztak a KBSC játéká­ból, a görcsös akarás és a kapu előt­ti bizonytalanság együttesen ered­ményezték a vereséget. KÉRDŐ Sándor: - Az első félidő alapján rászolgáltunk a győzelemre. LIPCSEI Imre: - Az eredmény mi­att nagyon szégyellem magam a csapat helyett is. TOTÓ, 38. HÉT 1. Ferencváros - Győri ETO 2-0 1 2. Stadler FC - Csepel SC 0-0 X 3. Bremen - Kaiserslautern 1-1 X 4. Hamburg - Karlsruhe 0-0 X 5. H. Rostock-St. Pauli 2-0 1 6. Cremonese - AS Roma 0-1 2 7. Lazio - Udinese 2-2 X 8. AC Milan - Atalanta 3-0 1 9. Napoli - Internazionale 2-1 1 10. AC Parma - Fiorentina 3-0 1 11. Piacenza - Bari 3-2 1 12. Torino - Sampdoria 1-1 X 13. Vicenza - Padova 2-1 1 +1. Debrecen - Békéscsaba 1-0 1 TÁBLÁZATOK AZ NB 1 ÁLLÁSA I. BVSC-Dreher 8 6 1 1 14- 4 19 2. Csepel SC \ ’ 8 •j 3 16- 8 18 3. Ferencváros 7 5­1 13- 6 15 . 4. Debrecen 8 4 2 2 9-10 14 5. Újpesti TE 7 4 1 0 13- 6 13 6. MTK 7 4 1 2 13- 7 13 7. Vác FC 8 4 1 3 17-13 13 8. Vasas 8 3 2 3 11-11 11 9. Stadler FC 7 / 2 4 1 11- 9 10 10. Győri ETO FC 8 2 3 3 11-11 9 11. Kispest HFC 6 2 2 2 7- 6 8 12. Zalaegerszeg 8 2 1 5 9-15 7 13. Parmalat FC 8 2­6 9-20 6 14. Pécsi MFC* 8 2 1 5 8-12 4 15. Békéscsaba 8 1 1 6 8-17 4 16.Haladás VSE 8 1 1 6 6-20 4 ■ Megjegyzés * 3 büntetőpont levonva NB 11 KELETI CSOPORT 1. Kecskeméti TE 7 6 1 8- 2 19 2, Diósgyőr 7 5 2­13- 1 17 3. III. kér. TVF 7 5 i 1 17- 3 16 4.Tiszakécske 7 4 2 1 13- 5 14 S.Kaba-Hajdúszob. 7 4 2 1 8- 5 14 fi.Tiszavasvári t 4 1 2 8- 6: 13 . 7. Nyíregyháza 7 4­3 13- 6 12 8. Kazincbarcika .7 3 1 3 12-6 10 9. Salgótarján 7 2 2 3 7- 6 8ll 10. FC Eger 7 2 1 4 11-11 7 : 11. FC Hatvan 7 2 1 4 8-14 7 12.Kecskeméti RSC 7 1 3 3 6- 8 6 . 13. Hajdúnánás 7 1 2 4 4- 9 5p 14. Gödöllő 7 1 ­1 5 4~18 . ■ 4 A 15. Hódmezővásárh. 7 1­6 2-17 3 :! í ló.Sényő x ■ ■ ■ ... ■ 7 1 V 6 7-24 3 NB 11 NYUGATI CSOPORT . 1 .Siófok 7 6­1 15- (. 18 2. Kaposvár 7 5 1 1 13- 3 16 3. Nagykanizsa 7 4 2 1 13-10 14 " 4. Duntíerr 7 3 4 13- 5 13 5.Soproni Matáv 7 4 1 2 11-10 13 6. BKV Előre 7' 3 2 2 12-8 11 7.Soproni LC 7 3 1 •) D 12- 7 10 8. Keszthely 7 3, 1 3 6- 6 10 9.Paks 7 3 1 3 8- 9 10 lO.Százhalombatta 7 2 2 3 8- 9 8 11. Balatonfüred 7 i 3 3 6- 9 6 : 12. Veszprém 7 1 3 3 6-10 6 . 13. Budafok 7 2 5 8-16 6 14. Érd 7 1 2 4 6-1V 5 15.Tatabánya 7 — 4 3 6-15 4p l(j. Mohács 7 1 1 5 5-14 4 NB 111 TISZA CSOPORT 1 .Tiszafüred 7 6 1­16- 5 19 . 2. Szikszó (3 .5 1­11- 5 16 3.Kisvárda 7 4 2 i 14- 6 14 4. Balmazújváros 7 4 i. 2 17- 6 13 S.Mádi KSE 7 3 3 1 11- 7 12 6. Nagy kálié 7 3 2 2 9-n 11 7. Rakamaz 7 3 1 3 13- 7 10 8.Tiszaújváros 7 2 3 2 10-11 9­9. Nyírbátor 7 2 2 3 12-15 8 10. Ózdi FC 6 2‘ i 3 8- 5 7 . 11. Miskolci VSC 7 1 4 2 6- 9 7 12.Hnjdúböszörw. 7 2 1 4 6-11 7 7 13. Baktalóránth. 7 2­5 12-11 6 ' 14.BFV SC-DAM1X 7 1 3 3 6-12 6 1 S.Vámospércs 7 1 1 5 5-27 4 16. Mátészalka 7­2 5 6-14 .27 MEGYEI I OSZTÁLY 1. Encsi VSE .... ; 8 5 3 16- 5 ■s ''' >>$||| 18;: 2. Mezőkövesd 8 5 2 1 20- 4 17 3.Abaújszántó 8 5 1 2 16-10 16 4.$átoraljaújh. 8 4 2 2 24-14 14 5.Siegel SE 8 3 4 1 11- 9 13 1 b.Nyékládháza 8 3 3 2 TI- 7 12 7. Sárospatak 8 3 3 2 15-12 12 >7 8. Putnok 8 3' 3 2 9-7 12 . 9.Edelény 8 3 3 2 11-10 12 10.Tomoti.ak 8 3 2 3 15-14 11 11 .Halmaj 8 3 1 4 10- 8 10 , 12.Borsodszentgy. 8 3 1 4 8-11 10 13. Bocs ti 2 3 3 9-14 9 : 14.Prügy 8 2 2 4 16-17 8 15. Sala 8 2 1 5 6-17 7 a; Kj.Taktaharkány 8 1 2 5 9-25 5 17.Gönc 8­4 4 6-15 4 lö.Karcsa 8 4 4 11-24 4 . • i