Észak-Magyarország, 1995. június (51. évfolyam, 128-152. szám)

1995-06-12 / 136. szám

1995, Túnius 12., Hétfő r~~ Eredmények - Tudósítások ~ : A HÉTVÉGE SPORTJA 11 Gyors kontra döntött a hajrában Diósgyőri FC - Nyíregyházi FC 0-1 (0-0) Fotó: Fojtán László Egy pontot szereztek Kopavogur (MTI) - Megszakadt a magyar olimpiai labdarúgó-váloga­tott nagy sorozata, Dunai Antal le­génysége döntetlenre végzett Izland ellen. Az első félidő nem hozott ma­gas színvonalú játékot, a kapuk is csak elvétve kerültek veszélybe. A teljes érdektelenség mellett lebo­nyolított találkozón a 71. percben született az első gól. A magyar vé­dők többször is felszabadíthattak volna, mégis végül Hreidarsson elé pattant a labda, ő a 16-oson belül keresztbe ívelt a kapu előtt, és az érkező Snorrason a hálóba lőtt, 1-0. A gól után két óriási helyzetet hagy­tak ki az izlandiak, előbb Snorra­son, majd Larusson hibázott Sáfár­ral szemben. A 80. percben Dombi viharzott el a jobbszélen, az alapvo­nal előtt a 16-oson belül buktatták, Lambek ezúttal 11-est ítélt. A bün­tetőt Sándor higgadtan értékesítet­te, 1-1. A befejezés előtt egy perccel Molnár jutott a kiállítás sorsára. Olimpiai, egyben utánpótlás Éb- selejtező, 3. csopoi't: Izland - Ma­gyarország 1-1 (0-0). Kopavogur, 100 néző. * Az Izland - Magyarország Eb-selej­tező találkozót tegnap este, lapzár­tánk után játszották, tudósítást keddi számunkban közlünk. Nem jöttek el... Miskolc (ÉM) - Érdekes »körülmények” között maradt el a Honvéd sporttelepre június 10-ére, szombatra kiírt Elán FC-Szolnoki TE OB I-es, alsó ági női bajnoki lab­darúgó-mérkőzés. A szolnokiak ké­résére a miskolciak hozzájárultak alihoz, hogy az összecsapást vasár­nap játsszák le. Egy napos halasz­tás ide, 24 órás „csúsztatás” oda, az SZTE nem érkezett meg, így a talál­kozó elmaradt. Az ügyben az orszá­gos szövetség hoz majd döntést. Brno: két vereség Brno (MTI) - Nem kísérte szeren­cse a magyar női válogatott bemu­tatkozását a 25. kosárlabda Euró- pa-bajnokságon, Brnóban. A ma­gyar csapat a B-csoport második fordulójában vereséget szenvedett Szlovákia legjobbjaitól. Szlovákia - Magyarország 60:53 (34:19). Magyarország: Balázs (7), Kalmár Nagy (2), Horváth (2), Nagy D. (5), Balogh J. (23). Csere: Bagoly (4), Csávás (4), Iványi (1), Seres, Zsolnay (4), Újvári. A szlovákok leg­jobb dobói: Hirakova (20), Razgova (11), Kotocova (7). Buttás Pál szövetségi kapitány: - Az első félidőben azt hittem, rosz- szul látok, nem tudom, mi történt a csapattal. A második játékrészben viszont már jól játszottunk. Sajnos, ez kevés volt a győzelemhez. A mieink a második találkozójukat is elveszítették. Ukrajna - Magyarország 75:55 (39:24). Magyarország: Balázs (9), Csávás (4), Balogh (19/3), Nagy, Horváth (4). Csere: Bagoly (2), Újvári, Seres (9), Kalmár-Nagy, Iványi (4), Eördögh, Zsolnay (4). Az ukránok legjobb dobói: Nazarenko (16), Dovgaljuk (14). Együttesünk vasárhap este 20 órá­tól az Európa-bajnoki cím védői, a spanyolok ellen léptek pályára. ^Röviden Kosárlabda. Miskolci EAFC NB I- es csapatában folytatja pályafutá­sét Ádám Béla, aki egy évig Baján töltötte sorkatonai szolgálatát, köz­ben pedig a Bajai Honvéd SE TK ugyancsak élvonalbeli együttesében szerepelt. Labdarúgás. A diósgyőri sporttele­pen ma fejeződik be a második kor- csoportos diákolimpia országos dön­tője. A találkozók 9 órakor kezdőd­jek, az eredményhirdetést pedig 13 30-tól tartják meg. t enisz. A Győri kapuban lévő Juni- °r-sporttelepen a kedvezőtlen időjá- rás ellenére is megtartották a Ko- rad Kupa férfi páros amatőr tenisz- yprsenyt. Végeredmény: 1. Kása, Krusnyiczki, 2. Porkoláb, Bozsóki, 2-Appel, Katona. Birkózás. Jól szerepeltek a diós­ért fiatalokaz országos junior baj­nokságon. Vígh András (52 kg) és Beák Bárdos Mihály (130) aranyér­met szerzett, Mák Róbert (48) har- uiadik lett, Pál Gábor (82) negye- ! Pataki Péter (130) az ötödik he- yen végzett. Összesítésben a DBC Aa második helyen zárt. Doros László Miskolc (ÉM) - 3000 néző. Vezette: Juhos. Labdarúgás NB II. Keleti csoport. DFC: Hanyecz J. - Farkas J., Far­kas A., Mezei - Varga S., Molnár I., Danes, Buliga, Vitelki - Dzuiják, Rácz. Edző: Oláh Ferenc. Nyíregyháza: Feke - Szatke, Drobni, Barna, Ádámszki - Bese- nyei, Bagoly, Göncz, Csehi T. - Ko­vács, Domokos. Edző: Tóth János, Csere: Dzurják helyett Budai, a 8., Kovács helyett Lelt a 46., Besenyei helyett Kiss, a 70., Mezei helyett Harsányi, a 74. percben. Heves diósgyőri akciókkal kezdő­dött a találkozó, beszorult a Nyú-egy- háza. A 3. percben Dzurjákot kellett ápolni, a csatár nem tudta folytatni a játékot. Varga S. durrantott fölé 12 méterről, majd Vitelki lendült előre a baloldalon, lövésébe bele tudtak lépni a védők. A 32. percben Molnár I. csetlett-botlott, rossz labdakezelé­sével abszolút ziccert ügyetlenkedett el. Nem sokkal később Mezei lábáról a 16-os előtt leperdült a labda, Ádámszki egyedül indulhatott a ka­pu felé, de a lövés pillanatában Far­kas A. becsúszva szögletre tisztázott. A félidő vége előtt Bagoly vett át mel­lel hosszan egy labdát, aztán Domo­kos lódult meg, lefutotta a védelmet, beadását Farkas J. az üres kapu elől mentette. A fordulást követően Ádámszki kapott labdát a diósgyőri védők hi­bájából, 16 méteres lövésében azon­ban bele tudtak lépni. Tíz perc múl­va Varga S. teremtett abszolút tisz­ta helyzetet Rácz előtt, de a csatár addig pepecselt, amíg a hátsó alak­zat emberei közbe tudtak avatkoz­ni. A másik oldalon Domokos robo­gott el a jobbszélen, begurított lab­dája az üres kapu előtt gurult ke­resztbe... Göncz vállalkozott lövés­Balmazújváros (ÉM - NA) - 600 néző. Vezette: Győr. Labdarúgás NB II., Keleti csoport. Balmazújváros: Plutzer - Fige, Nagy L., Csatári., Veres Cs. - Ber- náth, Kovács, Tóth, Forkavec - Ra- ducu, Loós. Edző: Tar László MVSC: Simon I. - Mihalovszki, Schnek, Márkus, Simon A. - Varga Zs., Jáger, Szabó, Koppány - Ko­vács Zs., Asszony. Edző: Németh Attila. Csere: Tóth helyett Veres S., a 46., Koppány helyett Fekete, a 62., Loós helyett Nagy Cs., a 79. percben. Kezdetben óvatos, tapogatódzó játék folyt a pályán. A 18. percben Raducu közeli fejesét Simon lábbal hárította. Két perccel később Szabó 25 méteres kapáslövése bukott el a hazai kapu fölött. A 23. percben Ko­vács baloldali szabadrúgása csú­szott el a kapu torkában a berobba­nó hazai csatárok előtt. A 30. perc­ben gyors kényszerítő után, Schnek Karajz Miklós Kazincbarcika (ÉM) - 800 néző. Vezette: Vágner. Labdarúgás NB II Keleti csoport KBSC: Nagy G. - Göndör, Sztahon, Pribék - Balogh, Molnár P., Lukács, Kiser, Szaniszló - Hanyecz B., Csip­ke. Edző: Lipcsei Imre Tiszavasvári: Szabó - Horváth, Szűcs, Hegedűs - Rása, Havelant, Fecsku, Lente, Bohács - Erdei, Pi- tács. Edző: Szikszai Lajos Csere: Szaniszló helyett Rubint, a 65., Fecsku helyett Szarka, a 77., Csipke helyett Simkó, a 80., Erdei helyett Szilágyi, a 88. percben A Tiszavasvári azonnal támadó­lag lépett fel. A 2. percben Havelant beadását Horváth az ötösön elhi­bázta. A 7. percben Molnár P. jobb­oldali beadását Lukács 7 méterről fejelte le a gólvonalra, a kapus bra­vúrral hárított, a labda ismét Lu­kács elé került, aki öt méterről a fel­ső lécet találta telibe. Csipke húsz­méteres szabadrúgását Szabó Lász­ló a felső lécre tolta óriási bravúrral. A 30. percben baloldali támadásból Rácz csatázik a labdáéit őrzőjével re, bombáját hárította Hanyecz J. A 83. percben Bagolyt engedte el a já­tékvezető kényszerítőzést követőén, a középpályás egyedül vezette ka­pura a labdát, gyenge lövésébe azonban Hanyecz J. beleért, s a bőr­golyó szögletre gurult. Három perc­cel a befejezés előtt gólt szereztek a vendégek. A rendkívül gyors Domo­kos a bal oldalon verekedett ki lab­dát, középre gurított, és az érkező Bagoly 5 méterről passzolt a kapu közepébe, 0-1. A kezdés után a DFC valósággal kapujához préselte a nyírségi gár­dát. A vendégek a felező vonalat sem tudták átlépni, teljesen egyol­dalú játék folyt a pályán. Negyed­óra elteltével enyhült a diósgyőriek szorítása, s egy-két akció jelezte, hogy a nyírségiek sem mondtak le a gólszerzésről. Jobbára a kékek tér­felén pattogott a labda, a hazai kí­sérletekből azonban hiányzott az buktatta Tóthot, a játékvezető li­est ítélt. A büntetőből Kovács a bal sarokba helyezett, 1-0. A félidő befe­jezése előtt négy perccel Csatári kö­zeli fejese a felső lécről csúszott a kapu mögé. A másik oldalon Varga Zs. indításával Kovács Zs. óriási helyzetbe került, de a kifutó kapus fölött az üres kapu fölé emelt. Nagy egyenlítési lehetőség volt! A fordulást követően a 61. perc­ben Kovács indításával Veres S. ug­rott ki a lesre játszó védők közül, és tíz méterről a bal felső sarokba lőtt, 2-0. A 73. percben balmazújvárosi szabadrúgás-variáció után Simon vetődve védte Raducu közeli lövé­sét. A befejezés előtt négy perccel a hazaiak kapusa könnyelműsködött, röviden szabadított fel, Kovács Zs. elcsípte a labdát, s 30 méterről az üres kapuba ívelt, 2-1. A kieséstől fenyegetett hazaiak óriási elánnal kezdtek, magukhoz ragadták a játék irányítását, de tá­Bohács pontos indítását Rása maga elé tette, és 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. A 40. percben Balogh-Csipke akció a jobboldalon, a lövés a védőkön akadt el, aztán gyors kontratámadást indítottak a vendégek, amelyet Sztahon men­tett. Ezt követően Szaniszló balol­dali éles beadását Kiser nem érte el, elszállt a labda a feje fölött az ötö­sön. A 44. percben Havelant egy baloldali keresztlabdát mellel maga elé tett, de lendületből mellé lőtt. A 47. percben Csipke a bal- összekötő helyéről mintegy 10 mé­terről nagy helyzetben a kapusba lőtt. Az 55. percben Molnár P. 20 méteres lövése suhant el a jobb ka­pufa mellett. A 61. percben Göndör egy baloldali szöglet után három méterről fejelt a bal alsó sarokba, 1-1. A következő támadásból meg­szerezte a vendégcsapat a vezetést. Nagy G. kifutott a kapujából, mint­egy húsz méterre cselezni próbált, Pitács azonban leszerelte, és a befu­tó védők előtt a jobb alsó sarokba gurított, 1-2. A 70. percben korszerű kontratámadás futott a pályán, a átütőerő. Egymást követték a szög­letek, ám ezek után nem volt okuk az idegeskedésre a vendégeknek. A második félidőben heves lett az iram, mindkét együttes nyílt sisak­kal próbálkozott. A hazaiak kezde­ményeztek többet, de a támadáso­kat képtelenek voltak befejezni. Mezőnyfölényt harcoltak ki, a be­íveléseket azonban könnyedén hárí­tották a jól fejelő nyíregyházi hátvé­dek. A gyors megugrások gyakran okoztak zavart a DFC komótos vé­dőinek, s egy ilyen akcióból a győz­tes gólt is megszerezték. Oláh Ferenc: - A kapu előtt hatá­rozatlanok voltunk, de a meddő me­zőnyfölény ellenére is úgy érzem, hogy balszerencsés vereséget szen­vedtünk. Tóth János: - Fegyelmezetten, ugyanakkor felszabadultan futbal­loztunk. Megérdemeltük a győ­zelmet. madásaik sokáig meddőnek bizo­nyultak. A vendégek kapujuk elé húzódva biztosan hárították a be­íveléseket, ellentámadásra azonban nem maradt erejük. A félidő köze­pén erősödött a hazaiak nyomása, helyzeteket is sikerült kialakítani­uk, majd 11-esbő.l sikerült a veze­tést is megszerezniük. A második félidőben tovább tartott az egyolda­lújáték, egymás után vezette táma­dásait a Balmazújváros. Az MYSC egy-egy kontrával próbálkozott, de ezek nem vezettek sikerre. A játék képe alapján kissé váratlanul szépí­tettek a vendégek, így az utolsó per­cek izgalmassá váltak. A többet tá­madó hazaiak győzelme teljesen megérdemelt. Tar László: - Győzelmünkhöz nem férhet kétség, a végén azonban egy könnyelműség miatt izgulnunk kellett. Németh Attila: - A hazaiak végig támadták a mérkőzést, győzelmük megérdemelt. balösszekötő helyén jókor érkező Bohács elé került a labda, aki 14 méterről a kapujából kiinduló Nagy G. hasa alatt a jobb alsó sarokba lőtt, 1-3. A 86. percben Göndör húszméteres lövése a jobb kapufa mellett zúgott el. A hazai csapat a mérkőzés elején két kapufával nyitott, de egyikből sem lett gól. A vendégek tudatosan, igen jó védőmunkával és nagyon szervezett középpályás játékkal erőltették rá akaratukat a hazaiak­ra. Nyugodtan és felszabadultan játszottak, azonnal letámadták a hazaiakat a középpályán. Gyors csatáraik állandó veszélyt jelentet­tek a hazai kapura. A vendégek rá­szolgáltak a sikerre. Jók: Sztahon, Göndör, Pribék, illetve Pitács, Bo­hács, Lipcsei Imre: - Teljesen megér­demelt vendégsiker született, mert játékosaim nem koncentráltak kel­lően. Szikszai Lajos: - Talán ezután a győzelem után többen is elhiszik, hogy a tavaszi szereplés nem a vé­letlen műve. Nagy fölényben játszottak a hazaiak Balmazújvárosi SC - Miskolci Vasutas SC 2-1 (1-0) Veszélyes csatárok, korszerű akciók Kazincbarcikai SC - Tiszavasvári Alkaloida SE 1-3 (0-1) TOTÓ. 23. HÉT 1. W. Bremen - Karlsruhe 2-1 1 2. Duisburg - B. Dortmund 2-3 2 3. Freiburg - Uerdingen 1-0 1 4. Hamburg - E. Frankfurt 3-1 1 5.1860 München - Kaisers!. 1-3 2 6. Düsseldorf - F. Köln 3-1 1 7. Mannheim - Wattenscheid 1-1 X 8. Zwickau - Mainz 2-1 1 9. Acireale - Cosenza 2-1 1 10. Atalanta - Salernitana 2-1 1 11. Como-Chievo 0-0 X 12. Lucchese - Piacenza 1-0 1 13. Vicenza - Cesena 6-3 1 +1. Verona - Ascoli 5-0 1 TÁBLÁZATOK NB H Keleti csoport 1. MTK 28 22 3 3 65-17 69 2. Salgótarján 29 16 5 8 60-40 53 3. Diósgyőr 29 12 10 7 45-28 46 4. Kazincbarcika 29 14 4 11 48-45 46 5. Tiszakécske 29 12 9 8 40-21 45 6. ilí. kér. TVE 29 13 6 10 49-41 45 7. Nyíregyháza 29 13 6 10 36-34 45 8. Kábái FC 29 12 7 10 40-32 43 9. Tiszavasvári 29 11 7 11 45-43 40 10.FC Hatvan 29 10 10 9 31-35 40 H.Gödöilő 29 9 8 12 32-40 35 12. Hajdúnánás 29 9 8 12 24-38 35 13.Balmazújv. 29 9 7 13 41-47 34 14.Szarvas 29 6 9 14 24-40 27 15.Hódmezővásár. 28 6 8 14 31-56 26 16. Miskolci VSC* 29 2 3 24 17-71 6 Meqjeqvzés * 3 büntetőpont levonva NB II Nyugati csoport 1. Haladás 29 19 2 8 54-25 59 2. BKV Előre 29 17 6 6 59-34 57 3. Siófok 29 16 8 5 46-22 56 4. Budafok 29 15 9 5 47-37 54 5. Veszprém 29 12 10 7 36-28 46 6. Mohács 29 12 8 9 36-26 44 7. Paks 29 13 5 11 33-29 44 8. Keszthely 29 10 10 9 47-36 40 9. Dunaferr 29 10 10 9 25-24 40 10.Százhaiomb. 29 10 8 11 42-49 38 11. Matáv SC 29 9 5 15 37-46 32 12.Tatabánya 29 9 5 15 33-46 32 13. Beremend 29 9 4 16 41-45 31 14. Baja 29 8 5 16 30-56 29 15. Erzsébet 29 7 6 16 24-53 27 16. Pécsi VSK 29 2 7 20 20-54 13 NB Hl Tisza csoport 1.Sényő 28 16 5 7 61-34 53 2. Kisvárda 28 14 8 6 48-23 50 3. Mátészalka 28 14 3 11 51-42 45 4. Nyírbátor 28 11 10 7 46-28 43 5. Tiszafüred 28 10 13 5 30-19 43 6. Nagykálló 28 12 7 9 39-42 43 7. Karcag 28 11 8 9 43-37 41 8. Tiszaújváros 28 12 5 11 35-39 41 9. Rakamaz 28 11 7 10 44-40 40 10.Szerencs 28 10 9 9 43-35 39 11.Ózdi FC 28 9 9 10 39-37 36 12. Kunhegyes 28 10 4 14 36-53 34 13.BÉV SC 28 10 3 15 36-47 33 14.Vámospércs 28 7 11 10 27-40 32 15.Encs 28 6 13 9 36-41 31 16.EdeIény 28 1 5 22 15-72 8 Megyei I. osztály 1. Szikszó 32 21 11 — 61-18 74 2. Mezőkövesd 32 20 11 1 72-24 71 3. Mád 32 20 8 4 67-23 68 4. Siegel SE 32 19 6 7 73-40 63 5. Borsodszent. 32 17 8 7 66-35 59 6. Tomor-Lak 32 16 5 11 46-38 53 7. Sárospatak 32 14 8 10 49-41 50 8. Sátoraljaúj. 32 14 5 13 59-50 47 9. Abaújszántó 32 12 10 10 44-51 46 10.Sáta 32 9 7 16 39-52 34 H.Putnok 32 9 6 17 46-56 33 12.Halmaj 32 9 6 17 45-67 33 13. Gönc 32 9 6 17 37-61 33 14.Karcsa 32 9 6 17 37-63 33 15.Hejőcsaba 32 7 9 16 34-49 30 16,Mezőcsát 32 6 7 19 24-64 25 17.Borsodnádasd 32 6 6 20 40-75 24 18.Sajóbábony 32 6 5 21 32-64 23 Ötöt kapott az Előre Budapest (MTI) - Teljes fordulót bonyolítot­tak le a labdarúgás második vonalában. Nem maradtak el a meglepetések. Eredmények: Keleti csoport: FC Hatvan - III. Kér. TVE 1-0. Gödöllő - Tiszakécske 1-0. Hajdúnánás - Kaba 1-0. Szarvas - Salgótarján 1-2. Az MTK - Hódmezővásárhely találkozó vihar miatt fél­beszakadt. Nyugati csopoi't: Budafok - Mohács 1-1. Sió­fok - Matáv SC 1-2. Haladás - Pécsi VSK 3-0. Keszthely - Tatabánya 6-0. Dunaferr - Paks 1-0. ESMTK-Hungaplast - Veszprém 2-1. Százhalombatta - Baja 0-1. Beremend - BKV Előre 5-1.