Észak-Magyarország, 1994. október (50. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-03 / 233. szám

1994- Október 3., Hétfő hh : Eredmények - Tudósítások ~ A HÉTVÉGE SPORTTÁ 11 Schnek ismét korán zuhanyozott III. Kér. TVE - Miskolci VSC 3-1 (1 -0) MSSC: fölényesen Miskolc (ÉM) - Újabb fordulóra került sor a különböző szintű sakk­csapat bajnokságok keretében. Eredmények: Miskolci Sakk SC - Tungsram Nagykanizsa 8-4. Miskolc, NB I. Győztek: Varga P., Halász, Barva, Kerek Cs. Döntetlenül mérkőztek: Lukács, Szabolcsi, Károlyi, Mózes, Dobos, Claudiu, Peredy, Král. Miskolci Közúti Igazgatóság - Hevesi SE 6-6. Miskolc, NB II. Győztek: Bagoly, Pásztor F., Tóth és Gergely. Döntetlenül mérkőztek: Herczeg, Szabó J., Szabó D. és Szilágyi. Pásztó - Edelényi VSE 7.5-4.5. Edelény, NB II. Győztek: Bai, Ko­vács, Csabai. Döntetlenül mérkőz­tek: Galkó, Benedek, Bacsó. Kazincbarcikai Városi SC - Fü­zesabony 7-5. Kazincbarcika, NB II. Győztek: Grescsák, Orosz, Ádám. Döntetlenül mérkőztek: Vanczák, Simon, Nagy K, Sztollár, Kovács A., Jakab, Zabiák, Balogh. Mezőkövesdi SE - Jászberény 8-4. Győztek: Schein, Papp J., Bara­bás, Puhl F., Oláh P., ifj. Szabó, Varga I. Döntetlenül mérkőztek: Zombori, Póta. A Statisztika H. - Sárospataki Elektromos NB I/B-s találkozóról lapzártáig nem kaptunk hírt. Ózdi KC: fiaskó Budapest (ÉM) - Kikapott az Ózdi KC NB I-es férfi kézilabda csapata. Százhalombatta - ÓKC 24-21 (12-9). 400 néző. Vezette: Soltész, Soós. ÓKC: Grandjean - Csörgő 1, Krasznij 5, Barnóczki 2, Vitális, Ke­rekes 2, Jakab 6. Csere: Teremi, Bi- alaszek, Ördögh 3, Fejes 2. Deák. Edző: Závodszky István. Jó: Jakab. A szünet után már hat góllal is ve­zetett a hazai gárda és végül meg­szerezte első győzelmét. Doros László Miskolc (ÉM) - 800 néző. Vezette: Hidasi. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. III. Kér. TVE: Zay - Földvári, Pál- völgyi, Varga, György - Tordai, Per- ger, Deszatnik - Kiss, Balogh G., Lalusz. Edző: Rákosi Gyula. MVSC: Rus - Márkus, Schnek, Hallai - Kalász, Földeák, Balogh A., Bádea, Lakatos - Jáger, Kovács Zs. Mb. Edző: Sárréti Géza. Csere: Tordai helyett Jankov, a 46., Balogh G. helyett Birinyi, a 81. percben. A vendégek kezdtek aktívabban, de az első kapura lövési kísérlet Ba­logh A. nevéhez fűződött, aki sza­badrúgásnál állította túlságosan magasra az irányzékot. Márkus fe­jelt saját kapuja felé, szerencsére a háló nem rezdült. Ezt követően Rus két esetben is bizonyíthatta megbíz­ható formáját, időben és hatéko­nyan avatkozott közbe. Az első ne­gyedóra végén Balogh G. 6 méterről leadott fejese éppen a miskolci por­tást találta el. A 24. percben Lalusz balról lövésszerű beadást indított útjára, s a labda a felső léc tetejéről perdült a kapu mögé. Öt perccel ké­sőbb megszerezte a fővárosi együt­tes a vezetést. Márkus kezezett a 16-oson belül, s a megítélt 11-esből Balogh a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. A gól után egyértelművé vált a ven­dégek fölénye, a vasutasok támadá­saiból hiányzott az átütőerő, min­den kísérlet csírájában halt el. A 43. percben sorsdöntő esemény játszó­Bédea éppen bűvöli a labdát, ellen­fele szerelni igyekszik az MVSC kö­zéppályását Fotó: Veréb Mária dott le a pályán: Schnek vágta fel a kitörő Laluszt, a bíró pedig a piros lapot mutatta fel az MVSC liberójá­nak, aki rövid időn belül immár má­sodszor jutott a kiállítás sorsára. A szünet után egyoldalú játékkal telt az idő, s az 51. minutában nőtt a kerületiek előnye. A védelemben rö­vidzárlat keletkezett, Deszatnik tel­jesen egyedül lépett ki a balössze­kötő helyén, s úgy lőtt 14 méterről a hálóba, hogy a labda a bal oldali ka­pufáról perdült a gólvonal mögé, 2-0. A 63. percben sikerült a szépí­tés. Jáger indította a kitörő Ková­csot, aki helyzetet; birkózott ki ma­gának, végül pedig 10 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 2-1. A hátra­lévő időben a vendégek több helyze­tet teremtettek, de Rus beavatkozá­sai meghiúsították az újabb gólok elérését. Egészen a 86. percig, ami­kor Deszatnik bal oldali beadását az érkező Kiss 5 méterről lőtte a ka­pu bal oldalába, 3-1. A fővárosiak gyorsan megérez­ték, hogy az eléggé zilált sorokat fel­vonultató vasutasoktól akár 3 pon­tot is elragadhatnak. Ennék megfe­lelően kezdeményezőleg léptek fel, kézben tartották a játék menetének alakítását. A hazaiak pillanatokig sem tudták tartani a megszerzett labdát, kísérleteik meddőnek bizo­nyultak, egyoldalú volt a találkozó. Schnek kiállítását követően tovább csökkent az emberhátrányba került miskolciak esélye, nagyobb lett a két csapat közötti különbség. Az MVSC középpályásai képtelenek voltak fazont szabni az együttes­nek, amely ötletszerűnek és túlsá­gosan defenzívnek bizonyult. Jók: Balogh G., Deszatnik, Varga, Per- ger, illetve Rus, Lakatos. Rákosi Gyula: - Végre éreztük a győzelem ízét! A sok kihagyott hely­zet ellenére megérdemelten nyer­tünk. Sárréti Géza: - A 11-es és a kiállí­tás megpecsételte sorsunkat... Csipke rátalált góllövő cipőire MEAFC-diadal Miskolc (ÉM) - Vasárnap este NB I-es férfi kosárlabda mérkőzést ren­deztek az egyetemi körcsarnokban. Miskolci EAFC - Honvéd Bajai SE TK 100-84 (40-32). 400 néző. Vezette: Simó, Jobbágy. MEAFC: Fejes 20/6, Kovács 16/3, Vukicsevics 15, Hill 16, Szőke 11. Csere: Bene, Siska 14/3, Kamrás 3, Szabó, Cser- vék 5/3. Edző: Drahos László és Ko­vács Péter. Jók: Vukicsevics, Hill, Siska. Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak és már 16 pontos előnyt is szereztek, de utána megtört a len­dületük és a 15. percben már 26-26 volt az állás. A szünet után sokáig a MEAFC jeleskedett, majd felvált­va estek a kosarak. Az egyetemis­ták jó napot fogtak ki és értékes si­kert arattak. Szaniszló Sándor, a MEAFC szak­osztályvezetője: - A hét végén leiga­zoltuk a harmincéves, 110 kilós, 202 centiméteres amerikai Terrence Edward Hillt, aki az Avia-Mahitron közvetítésével és a MALÉV miskol­ci kirendeltségének segítségével Londonból jött a borsodi megye- székhelyre. A Bástya panzióban szállásoltuk el, és a tervek szerint hét hónapig, azaz a pontvadászat végéig áll a rendelkezésünkre. A já­tékos korábban az amerikai egyete­mi bajnokságban és Németország­ban is szerepelt. Hartmann lefújta Miskolc (ÉM) - A labdarúgás első vonalában a kilencedik fordulóra került sor. A játéknap negatív szen­zációját a DVSC - Vasas összecsa­pás szolgáltatta. Hartmann játék­vezető ugyanis a befejezés előtt öt perccel beszüntette a mérkőzést... Nagykanizsai Olajbányász SE - Stadler FC 1-5 (0-3). G.: Filipovics, illetve Lakatos (2), Kepe (öngól), Nagy, Fuisz (öngól). Pécsi MSC - Sopron 4-3 (2-1). G.: Virágh, Warzycha (11-esből), Nie­derbacher, Dárdai, illetve Cseh (11- esből), Majoros, Dragoner. UTE-Novabau - Békéscsaba 2-2 (0-1). G.: Bérczy, Jenei, illetve Csató J., Kiss. Vác FC-Samsung - Parmalat FC 4-0 (3-0). G.: Füle (2), Aczél, Nyikos. ETO FC Győr - BVSC 1-3 (1-2). G.: Popescu, illetve Kovács Z. (2), Urbányi. Kispest HFC - ZTE 5-1 (4-0). G.: Puhalak (2), Orosz (2), Csehi, illetve Szabó II. A DVSC - Vasas találkozó 0-0-ás állásnál a 85. percben félbeszakadt. A Csepel - FTC összecsapásra ma járiftJiflMl am Kazincbarcikai SC - Gödöllői Verzál LC 3-0 (2-0) Karajz Miklós Gödöllő (ÉM) -1000 néző. Vezette: Mezei. Labadrúgás, NB II Keleti csoport. KBSC: Nagy G. - Göndör, Sztahon, Raducu, Pribék - Hamócz, Molnár, Kiser, Lukács - Hanyecz, Csipke. Edző: Lipcsei Imre. Gödöllő: Nagy - Somogyi, Kiss, Balogh Cs., Szász - Ivanovics, Stra- nyóczki, Török, Burzi - Bábik, Hut­ter. Edző: Garaba Imre. Csere: Ivanovics helyett Szamosi, a 35., Hamócz helyett Balogh J., a 74., Csipke helyett Smolniczki, a 77., Török helyett Zvordszki, a 83 percben. Jobban nem kezdődhetett volna a találkozó a barcikaiak szempont­jából: a nyolcadik percben egy bal ol­dali kontratámadás során Lukács -Molnár-Lukács volt a labda útja, Lukács beadását Csipke egyből, fut­tából 16 méterről a léc alá lőtte, 1-0. Ezt követően mezőnyjáték bontako­zott ki a pályán, de a KBSC diktálta a tempót. A 38. percben Hanyecz a középvonalról indította Csipkét a balösszekötő helyén, aki lefutotta védőjét, s egy csel után, 14 méterről laposan lőtt a rövid sarokba, 2-0. A fordulást követően a 48. perc­ben gyors ellentámadás bontako­zott ki a bal oldalon, Csipke szenzá­ciós 40 méteres keresztlabdáját Ba­logh J. levitte az alapvonalra, rövid beadását Hanyecz egyből lőtte a ka­pu bal sarkába, 3-0. A hátralévő időben a gödöllőiek megadták ma­gukat, erőtlen próbálkozásaikat könnyedén hárította a barcikaiak határozott és szervezett védelme. Az első félidő hazai támadások­kal kezdődött, gólveszélyt azonban ezek nem jelentettek a KBSC kapu­jára. A helyzetfelmérés tíz perce után a vendégek negyedórája kö­vetkezett. Igyekeztek gyorsan átját­szani a középpályát, egyérintőzve. Az előrevágott labdákat Hanyecz okosan tartotta és játszotta ki két oldalra a felfutó társaknak. Ezután egy hazai negyedóra jött, amelynek végére a második KBSC gól tett pontot. A második félidőben a ven­dégek irányították a játékot, s tet­szetős, gyors ellentámadásokat ve­zettek. Felszabadultan, erőlködés nélkül építették a támadásokat, szer­vezetten és fegyelmezetten szűrték meg a szórványos hazai kezdemé­nyezéseket. A győzelmi sorozat foly­tatódott, A KBSC egy jó szerkezeti felépítésű és tartással rendelkező csapat benyomását keltette, ügye­sen és szemre is tetszetősen futbal­lozott. Jók: Raducu, Sztahon, Pri­bék, Csipke, Hanyecz illetve Hutter. Lipcsei Imre: - A csapat a korábbi elképzelésnek megfelelően játszott. A hazaiaknak a kontráinkkal szem­ben nem volt ellenszere, núndenben az ellenfél fölé lőttünk. Gratulálunk a játékosoknak. Garaba Imire: - A minden csapat­részében jobb KBSC teljesen meg­érdemelten nyert. Lente gólja adta meg a kegyelemdöfést Hajdúnánási FC-Diósgyőri FC 2-1 (2-1) Sebestyén Miklós Hajdúnánás (ÉM) - 800 néző. Ve- zette: Juhos. Labdarúgás NB II. Ke­leti csoport. Hajdúnánás: Tóth P - Vonyigás, Szűcs, Papp, Pipó - Fazekas, Kon­dora, Kórász, Lente - Nagy II., Ma- lisenko. Edző: Szikszai Lajos Diósgyőr: Hanyecz - Budai, Vámo­si, Farkas, Mezei — Molnár, Szabó Zs., Csillag, Vitelki - Varga, Rácz. Edző: Oláh Ferenc Csere: Molnár helyett Koppány, a 46., Nagy II. helyett Mangel, a 60., Kórász helyett Tarr, a 69., Budai helyett Császári, a 77. percben. Mindkét csapat nagy akarással kezdte a küzdelmet. A mezőnyjá­tékban egyik csapat sem tudott fe­lülkerekedni. A 14. percben Csillag balsarokra tartó távoli lövését védte a hajdúnánásiak kapusa. A 16. percben váratlanul vezetésre tett szert a hazai együttes. Malisenko lerázta védőit és 22 méterről hatal­mas lövést zúdított Hanyecz kapu­jára. A felső lécről visszapattanó labdát Kórász közelről fejelte a há­lóba, (nem volt egyetlen diósgyőri védő sem a közelben...) 1-0. A gól után némi mezőnyfólényt harcolt ki a diósgyőri gárda. A 32. percben az őrizetlenül hagyott Szabó Zsolt pon­tos labdát tálalt Rácz elé, aki 6 mé­terről nem hibázott, 1-1. A 37. perc- JiauíiháUiáfibJtitt.dJBnáfiuifiA Csillag lendületben. A DFC játéko­sa az utóbbi hetekben hasznos tel­jesítménnyel hívta fel magára a fi­gyelmet. Fotó: Mák József csatár a jobb oldalról végzett el szögletet, s a csavarodó labdát ne- hp?pn nWottP a tmlvnnalnn ni ) Tóth. A 38. percben újból vezetést szerzett a Hajdúnánás. Egy partdo­bás után a hórihorgas Papp fejjel to­vábbította a labdát Leniéhez, aki 12 méterről ugyancsak fejjel szerez­te meg a vezető, egyben győztes gólt, 2-1. A szünet után támadott a Diós­győr, de az akciók nélkülözték az átütőerőt. Az 57. percben Csillag ballábas lövését szögletre hárítot­ták a vendéglátók. Két perccel ké­sőbb Koppány tiszta helyzetben a kapusba lőtte a labdát. A játék utol­só negyedórájában elsősorban a küzdő jelleg dominált, mindkét együttes teljesítményén érződött a fáradtság. A diósgyőri drukkerek idegeit két leállítás borzolta fel, s emiatt kissé viharos hangulatban ért véget a küzdelmes mérkőzés. A látottak alapján a hajdúnánásiak győzelme megérdemelt. A 86. percben Vámosi megkapta a második sárga lapját, amely automatikusan magával von­ta a pirosat is, két perccel a befeje­zés előtt pedig Varga megsértette a játékvezetőt és ő is mehetett az öltözőbe. Szikszai Lajos: - Végre megtört a jég, ömlők, hogy tisztességes játék­kal és korrekt játékvezetéssel har­coltuk ki első győzelmünket. Oláh Ferenc: - A sok gyenge telje­sítményt és szarvashibát nem bírta el a csanat. ________________________ T ÁBLÁZATOK Az NB I állása 1. Újpest 9 8 1 _ 35-10 25 2. Kispest 9 6 2 1 22-8 20 3. Ferencváros 8 5 1 2 20-13 16 4. BVSC-Dreher 9 5 1 3 19-13 16 5. Békéscsaba 9 4 4 1 18-14 16 6. Csepel 8 4 1 3 7-4 13 7. Pécsi MSC 9 3 3 3 11-15 12 8. ETO FC 9 3 2 4 10-10 11 9. Vác FC 9 3 2 4 13-15 11 10. Debrecen 8 3 2 3 10-14 11 11. Z.-egerszeg 9 3 2 4 11-21 11 12. N.-kanizsa 9 3 1 5 10-23 10 13. Vasas 8 2 1 5 13-16 7 14. Kiskőrös 8 2­6 7-11 6 15. Sopron 9 1 2 6 16-25 5 16. Parmalat 8­3 5 9-19 3 NB n Keleti csoport 1. S.-tarján 7 5 2­23-10 17 2. Kábái FC 7 5 2­9-2 17 3. K.-barcika 7 5­2 16-8 15 4. MTK 6 4 1 1 10-2 13 5. T.-kécske 7 3 3 1 14-6 12 6. Szarvas 7 4­3 7-5 12 7. Nyíregyh. 7 3 2 2 10-9 11 8. Balmazújv. 7 3 1 3 15-16 10 9. III. kér. 7 2 2 3 9-10 8 10. FC Hatvan 6 2 2 2 7-9 8 11. Hódmezőv. 7 2 2 3 9-12 8 12. Diósgyőr 7 1 3 3 6-8 6 13. Gödöllő 7 1 3 3 6-11 6 14. Hajdúnánás 7 1 1 5 3-10 4 15. MVSC 7 1 — 6 5-15 3 16. T.-vasvári 7 2 5 6-22 2 NB n Nyugati csoport 1. Siófok 7 5 1 1 18-6 16 2. BKV Előre 7 5 1 1 14-9 16 3. Mohács 7 4 1 2 13-8 13 4. Bajai FC 7 4 1 2 12-10 13 5. Sz.-batta 7 4 1 2 8-8 13 6. Veszprém 7 3 3 1 10-4 12 7. Dunaferr 7 3 3 1 5-2 12 8. Keszthely 7 3 2 2 15-10 11 9. Paks 7 3 2 2 11-9 11 10. Haladás 7 3­4 11-8 9 11. Budafok 7 2 2 3 9-14 8 12. Távközlés 7 2 1 4 11-14 7 13. Beremend 7 2 1 4 8-12 7 14. Tatabánya 7 1 1 5 5-9 4 15. Pécsi VSK 7 1 — 6 6-17 3 16. Erzsébet 7 1 — 6 6-22 3 NB m Tisza csoport 1. Sényő 8 5 2 1 24-13 17 2. Karcag 8 5 2 1 19-10 17 3. Nyírbátor 8 4 3 1 16-7 15 4. Kisvárda 8 4 2 2 18-7 14 5. Szerencs 8 3 5 — 14-6 14 6. Kunhegyes 8 4 2 2 11-10 14 7. Mátészalka 8 4 — 4 16-16 12 8. Tiszafüred 8 3 2 3 8-8 11 9. T.-újváros 8 3 2 3 7-9 11 10. Encs 8 2 4 2 10-10 10 11. Ózdi KSE 8 2 4 2 10-11 10 12. Rakamaz 8 2 3 3 13-11 9 13. Nagykálló 8 2 1 5 10-17 7 14. Vámospércs 8 1 4 3 7-15 7 15. BÉV SC 8 — 2 6 6-23 2 16. Edelény 8­2 6 2-18 2 Megyei I . osztáT y 23-3 24 1. Mádi SE 9 8 — 1 2. Mezőkövesd 9 6 3­23-6 21 3. Tomor-Lak 9 6 3­19-5 21 4. Szikszó 9 6 3­19-7 21 5. A.-szántó 9 6 2 1 13-6 20 6. S.-újhely 9 5­4 20-14 15 7. Felsőzsolca 9 4 2 3 23-18 14 8. Borsodsze. 9 4 2 3 18-14 14 9. Putnok 9 4 2 3 17-15 14 10. Halmaj 9 4­5 13-20 12 11. Sárospatak 9 3 2 4 14-18 11 12. Gönc 9 3­6 14-21 9 13. Karcsa 9 3­6 12-25 9 14. Sáta 9 1 3 5 7-14 6 15. Hejőcsaba 9 1 2 6 12-18 5 16. Sajóbábony 9 1 2 6 9-17 5 17. B.-nádasd 9 1 1 7 5-19 4 18. Mezőcsát 9 1 1 7 4-25 4 Nem akadt döntetlen Miskolc (ÉM) - A labdarúgás második vona­lában lejátszották a hetedik forduló mérkő­zéseit. Érdekesség, hogy ezúttal nem akadt döntetlen. A Keleti csoportban idegenben győzött az újonc SBTC és ezzel a táblázat élé­re ugrott. Folytatta nagyszerű szériáját a KBSC, zsinórban ötödször is győztesen hagyta el a pályát. Keleti csoport: Tiszakécske - Salgótarjáni BTC 2-3. Kaba - Tiszavasvári 2-0. Balmazúj­város - Szarvas 1-0. Hódmezővásárhely - Nyíregyháza 0-1. Az MTK - FC Hatvan talál­kozó lapzártánk után ért véget. Nyugati csoport: Siófoki BFC - Beremendi Építők 2-0. Haladás VSE - ESMTK-Hunga- plast 4-0. Tatabánya - Veszprém - 1-2. Buda­fok — Dunaferr 0-1. Mohács - BKV Előre 1-2. Pécsi VSK-Paks 1-2. Keszthely-Százhalom­batta 4-0. Matáv SC Sopron - Bajai FC 2-3.