Észak-Magyarország, 1994. október (50. évfolyam, 232-257. szám)

1994-10-31 / 257. szám

1994. Október 31., Hétfő ír ~ Eredmények - Tudósítások === A HÉTVÉGE SPORTTÁ 11 Félidőben még a hazaiak vezettek Balmazújvárosi SC - Diósgyőri FC 2-2 (2-1) Nyert az MSSC Miskolc (ÉM) - A hét végén újabb fordulóra került sor a különböző szintű sakkbajnokságokban. Eredmények: Miskolci Sakk SC - Statisztika 7-5. Miskolc, NB I. Győztek: Cser­nyin, Lukács, Varga P., Král. Dön­tetlenül mérkőzött: Szabolcsi, Káro­lyi, Halász, Dobos, Barva, Kerek K Sárospataki Elektromos - Győ­ri Széchenyi 7-5. Győr, NB I/B. Győztek: Krizsány, Husek, Isépy, Danes, Havasi T. Döntetlenül mér­kőztek: Klamenyics, Pejkó, Éberth, Simon N. Hajdúböszörmény - Edelényi VSE 7.5-4.5. Edelény, NB II. Győz­tek: Kovács L., Csabai. Döntetlenül mérkőzött: Dede, Duzs, Benedek, Csukerda, Burinda. Pásztó - Kazincbarcikai VSC 7-5. Kazincbarcika, NB H. Győztek: Simon, Nagy K, Jakab, Balogh. I. Döntetlenül mérkőztek: Ádám, Za­biák. Miskolci Közúti Igazgatóság - Jászberény 7-5. Miskolc, NB II. Győztek: Herczeg, Gergely, Lőrincz, Szilágyi Gy., Szilágyi Zs. Döntetle­nül mérkőzött: Pásztor F., Rekó, Varga J., Herman. Biogál - Mezőkövesdi SE 7.5-4.5. Debrecen, NB II. Győztek: Hegedűs, Hunkó, Tóth L. Döntetle­nül mérkőztek: Zombori, Papp J., Barabás. Balmazújváros (ÉM) - 1200 néző. Vezette: Bozóky. Labdarúgás, NB 11., Keleti csoport. Balmazújváros: Plutzer - Csatári - Fige, Forkavecz, Sárközi - Veres 5., Kovács, Veres Cs., Tóth - Ber- náth, Loós. Edző: Tar László. Diósgyőr: Hanyecz - Simon, Vá­mosi, Farkas, Szabó - Szakos, Var­ga Zs., Csillag, Vitelki - Varga S, Rácz. Edző: Oláh Ferenc. Csere: Varga Zs. helyett Molnár L, a 70., Veres Cs. helyett Pál a 74., Loós helyett Nagy Cs. a 75. percben. Jó iramban kezdődött a találko­zó, a hazaiak léptek fel támadólag. Nem kellett sokáig várniuk a vezető gól megszerzésére sem, igaz, ezt másképpen képzelték el. A15. perc­ben Varga S.-hez került a labda, aki a védők megingását kihasználva hét méterről laposan a kapu köze­pébe gurított, 0-1. A hátrányban lé­vő balmazújvárosiak nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdeké­ben, és erőfeszítéseiket siker koro­názta. A 32. percben Kovács nagy­szerű labdát kapott Veres Csabától, és az apró termetű hazai játékos nem hibázott, hat méterről laposan a kapu bal oldalába helyezett, 1-1. A 40. percben Veres Sándor kitűnó­Vitelki viszi el a labdát ellenfele mellett en indította Kovácsot, aki tizenegy méterről laposan a kapu közepébe lőtt, 2-1. A fordulást követően mezőnyjá­tékkal teltek a percek, egyik csapat sem tudott jelentős fölényt kiharcol­ni, jobbára a két 16-os között patto­gott a labda. A DFC nem nyugodott bele az állásba és a hajrában egyen­lített. A 72. percben a csereként be­állt Molnár L. első labdaérintésre huszonkét méterről nagy gólt lőtt, a labda a bal kapufáról pattant a jobb sarokba, 2-2. Nagy várakozás előzte meg a két csapat mérkőzését, a hazaiak lép­tek fel támadólag, mégis a vendé­gek szereztek vezetést. Továbbra sem adta fel a hazai csapat, és Kovács vezérletével fordí­tani tudott, így egygólos előnnyel térhettek pihenőre az újvárosiak. Szünet után a hazaiak előtt adódott ismét óriási gólszerzési lehetőség, de ezt Veres Csaba kihagyta, és ez­zel a hazai gárda el is lőtte puskapo­rát. Ettől kezdve fokozatosan átvet­te a játék irányítását a diósgyőri gárda, és teljesen megérdemelten szerezték meg az egyik pontot. Jók: Kovács, Veres Cs., illetve Vámosi, Farkas. Tar László: - Két ellentétes féli­dő, igazságos döntetlen. Oláh Ferenc:—A döntetlen reális eredmény, de megvolt a mérkőzé­sen a győzelem lehetősége is. Ózdi pontszerzés Budapest (ÉM) - Egy pontot szer­zett a vasárnap délután lejátszott NB I-es férfi bajnoki kézilabda mér­kőzésen az ózdi gárda. Alföldi Gabona - Ózdi KC 27-27 (12-13). Szolnok, 600 néző. Vezette: Cserepes, Kiss L. ÓKC: Grandjean - Csörgő 5, Krasznij 11, Kerekes 5, Fejes 3, Ördögh 2, Jakab 1. Csere: Rapovec (kapus), Vitális, Bamócz- ki. Edző: Závodszky István. A két csapat korrekt játékvezetés mellett osztozott meg a pontokon. Az eredmény igazságos, mert az együttesek végig fej-fej mellett ha­ladtak, bár az 50. percben kétgólos hazai előnyt mutatott az eredmény- jelző. A hajrában viszont az Ózd nagy iramot diktálva egyenlített. Jók: Csörgő, Krasznij, Rapovec. Braun az élen Budapest (MTI) - Vasárnap már az érmes helyezésekért folyt a csa­tározás az asztalitenisz Pesti Riport TOP 12-n. Németh Károlynak és Éllő Viviennek nem sikerült a cím­védés, ugyanis Éllőt Braun sima három játszmában verte, Németh pedig már az elődöntőben Pázsy előtt kényszerült főhajtásra. A via­dal végeredménye, férfiak: 1. Varga Sándor (Kiskunfélegyházi Credo AC), 2. Pázsy Ferenc (LRI-Malév SC), 3. Pagonyi Róbert (BVSC) és Németh Károly (Postás SE)., Nők: 1. Braun Éva (BSE), 2. Élló Vi­vien (Statisztika-Metalloglobus SE), 3. Tóth Krisztina és Wirth Gabriella (mindkettő Statisztika- Metalloglobus SE). Két döntetlen Miskolc (ÉM) - A labdarúgás első vonalában a 12. forduló mérkőzése­ire került sor. Az újpestiek valóság­gal elgázolták a kispestieket, az tör­tént a pályán, amit a Garami-le­génység diktált. A vendégek védel­me sebezhetőnek bizonyult. A csa­baiak nagyon nehezen tartották ott­honukban a három pontot. A győri­eket fiaskó érte, ugyanis hazai kör­nyezetben szenvedtek vereséget a Debrecen együttesétől. A Stadler FC hazai környezetben szerepelt és a Csehi-testvérek góljaival jutott ér­tékes pontokhoz. Ugyancsak nyert a BVSC, amely nem kímélte a tava­lyi bajnokot és három góllal küldte haza a Csank-legénységet. Eredmények: Békéscsaba - Nagykanizsa 1-0 (0-0). G.: Major. ZTE - Csepel 3-2 (2-0). G.: Preisin- ger (3), illetve Pena, Azoitei. Parmalat FC - Vasas 0-0. ETO FC Győr - DVSC 1-3 (0-2). G.: Miriuta, illetve Madar, Dombi, Sándor T. UTE-Novabau - Kispest 3-1 (2-0). G.: Kozma (2, mindkettőt ll-esból), Szlezák, illetve Orosz. BVSC-Dreher - Vác FC 3-0 (1-0). G.: Komódi, Szalma, Bognár. Stadler FC - Pécs 2-0 (1-0). G.: Csehi Z., Csehi I. FTC-Sopron 2-2 (1-2). Fortuna a zöld-fehérek mellé állt Miskolci VSC - Tiszakécskei FC 0-0 Kolodzey Tamás Miskolc (ÉM) - 500 néző. Vezette: Szabó J. Labdarúgás, NB II Keleti csoport. MVSC: Rus - Mihalovszki, Balogh, Schnek - Földeák, Szabó, Asszony, Bádea, Hallai — Kovács, Jáger. Edző: Németh Attila. Tiszakécske: Dobos - Drágán, Izsák, Fabulya - Balia L., Maczkó, Ézsiás, Tóth F., Bánföldi - Balia M., Török. Edző: Reszeli-Soós István. Csere: Jáger helyett Magyar, a 46., Fabulya helyett Paulik, az 54., Hal­lai helyett Lakatos, a 74. percben. Az 5. percben Jáger kerülhetett volna kecsegtető helyzetbe, de a 16-oson rosszul vette át a labdát. A másik kapunál Asszony az utolsó pillanatban mentett a vendégcsatá­rok elől. A 10. percben Jágert vág­ták fel. A szabadrúgás után Balogh csavart labdája a felső léc tetejéről pattant a kapu mögé. A12. percben Balia M. áthámozta magát két vé­dőn, majd 10 méterről, jobbal a jobb felső sarok fölé emelt. Egy perccel később újra Balia M. juttathatta volna a kapuba a labdát, már csak Russal állt szemben, de a léc fölé durrantott. A 16. percben Földeák jobb oldali beadása az ötösön fede­zetlenül találta Hallait, aki kétszer is kísérletezhetett, de labdája még­sem jutott el a kapuig. A másik ol­dalon ismét Balia M. került gólhely­zetbe, Rus azonban a helyén volt. A 24. percben Maczkó átkígyózott a védőkön, amikor Mihalovszki utolsó emberként buktatta. A játékvezető habozás nélkül kiállította. A második félidőben mezőnyjá­tékkal teltek a percek. A 63. perc­ben Balia M. 20 méteres szabadrú­gása a jobb sarok mellett hagyta el a játékteret. Két perccel később is­mét Balia M. volt a főszereplő, a csatár 20 méterről a felső lécet ta­lálta telibe. A 75. percben a játékve­zető megkönyörült az MVSC-n. Rus az ötös közelében buktatta Törököt, Szabó J. előbb sípolni akart, de az­tán meggondolta magát és nagyvo­nalúan továbbot intett. Három perc múlva Drágán is utolsó játékosként buktatott, szintén mehetett zuha­nyozni. És ezzel még nem volt vége. A 88. percben Szabó feleslegesen kézzel ért a labdához, s mivel ko­rábban már besárgult, a bíró ugyancsak idő előtt fürdeni küldte. A látottak alapján az MVSC örülhetett a döntetlennek. Az első félidőben ordító helyzeteket hibá­zott el a Tiszakécske, a hazaiak egy szót sem szólhattak volna, ha akár négyszer is a kapujukba kerül a lab­da. A vasutasok jobbára csak véde­keztek, támadásaikból hiányzott az átütőerő. A vendégek gyors akció­kat vezettek, a mezőnyben tetszető­sen adogattak, de a 16-oson belül el­fogyott a tudományuk. A szünet után szinte felbillent a pálya. Az MVSC körömszakadtáig védekezett és végül kiharcolta a döntetlent. Jó: Balogh. Németh Attila: - A meccs előtt ki­egyeztünk volna a döntetlennel. Reszeli-Soós István: - „Bravúros” helyzetkihasználással szakítottuk meg ellenfelünk 9 hete tartó vere­ségsorozatát. Gólok, büntetők és kiállítások Kazincbarcikai SC - FC Hatvan 4-2 (3-1) Doros László Kazincbarcika (ÉM) - 500 néző. Vezette: Vágner. Labdarúgás, NB 11., Keleti csoport. KBSC: Nagy G. - Göndör, Raducu, Pribék - Balogh, Molnár, Kiser, Csipke, Lukács - Hanyecz, Pacaj. Edző: Lipcsei Imre. Hatvan: Nagy - Szabados, Károly, Gephard - Lénárt, Karkusz, Ora- vecz, Varga, Cseresznyik-Németh, Bíró. Edző: Tóth Dénes. Csere: Cseresznyik helyett Nagy G., a 31., Karkusz helyett Schwarcz, a 46., Csipke helyett Smolniczki, a 77., Molnár helyett Takács, a 80. percben. A hazaiak igen nagy lendülettel kezdtek, s mivel a hatvaniak felvet­ték a fordulatszámot, igen jó kis ta­lálkozó körvonalai sejlettek fel. A vezetésre sem kellett sokat várni, a 10. percben nagyot hibáztak a ven­dégvédők, a labda a felfutó Kiser elé került, aki 17 méterről nagy gólt lőtt a kapu bal oldalába, 1-0. Nem sokkal később Oravecz lövését kö­vetően a labda a felső lécen csat­tant. A KBSC hamar megfogyatko­zott, ugyanis a formán kívül játszó Pacaj előbb sárga lapot kapott, nem sokkal később reklamált, s a máso­dik sárgát automatikusan követte az öltözőbe vonulás. Érdekes módon mindez nem za­varta meg a Lipcsei-legénységet, amely gyors, korszerű játékkal ruk­kolt elő, és többször állította meg­oldhatatlan feladat elé a nbhézkes- nek mutatkozó hatvani hátvédeket. A 26. percben Csipke balról befelé cselezte magát, ravasz lövést kül­Nagy Gábort ezúttal Fortuna is pártfogásába vette Fotók: Mák József dött kapura, Nagy előbb megfogta a labdát, aztán maga mögé ejtette, 2- 0. Négy perc telt el, s következett a harmadik hazai találat. Lukács viharzott el a bal szélen, pontosan emelt középre és az érkező Balogh előrevetődve fejelt a jobb sarokba, 3- 0. Tapsoltak a szurkolók, remekül futballozott a KBSC. A félidő lefújá­sa előtt hatalmas kapushibából szé­pített a Hatvan. Oravecz 24 méter­ről végzett el szabadrúgást, s az el­mélázó Nagy G. mellett a labda a bal alsó sarokban landolt, 3-1. A szünet után sem lankadtak a csapatok, rendkívül küzdelmes, ki­élezett csata zajlott a pályán. Az 58. percben a csereként beállt Nagy G. fejese után a labda a bal kapufa tö­véről a barcikai portás ölébe hul­lott... A 65. percben Gephard után- rúgásért jutott a kiállítás sorsára, így azonos létszámban folytatták a felek. Két perccel később növelhette volna előnyét a KBSC, ugyanis a ki­törő Kiser felvágásáért 11-est ítélt a játékvezető. Mólnál- állt a labda mö­gé, de középre tartó lövése a kapus­ról kipattant... A 75. percben ismét Kiser len­dült előre, Károly a 16-oson belül felvágta, ez is 11-es! Hanyecz lapo­san lőtt a jobb alsó sarokba, 4-1. S még nem volt vége a gólfesztivál­nak! Három perc nnilva Bírót vág­ták fel, újabb büntető következett. Szabados a jobb alsó sarokba lőtt, 4-2. A hajrában újabb kiállítás tör­tént: Szabados lerántásért kapott piros lapos figyelmeztetést. Izgalmas, érdekes és esemé­nyekben bővelkedő találkozót vív­tak a csapatok. A KBSC emberhát­rányban sem jött zavarba, sokmoz- gásos, ötletes, gyors játékkal zilál­ta szét ellenfele sorait. A vendégek rendre csak az eredmény után fu­tottak, esélyük nem nyílott a pont­szerzésre. A hazaiak az idény egyik legjobb teljesítményével rá­szolgáltak a győzelemre. Jók: Kiser (a mezőny legjobbja), Raducu, Csipke, Lukács, Pribék, illetve Oravecz, Bíró. Lipcsei Imre: - Nagy iramú, küz­delmes mérkőzésen remek teljesít­ménnyel szereztük meg a három pontot. Tóth Dénes: - Fegyelmezetlen közkatonákkal nem lehet csatát nyerni. TÁBLÁZATOK Az NB I állása 1. Újpest 12 10 1 1 40-14 31 2. Kispest 12 8 2 2 28-14 26 3. Ferencváros 12 8 2 2 31-18 26 4. Békéscsaba 12 6 4 2 23-17 22 5. BVSC-Dreher 12 6 1 5 25-18 19 6. Debrecen 11 5 2 4 15-17 17 7. Zalaeg. 12 5 2 5 19-28 17 8. Vác FC 12 4 3 5 19-21 15 9. PMSC-Fordan 12 4 3 5 13-20 15 10. Csepel 12 4 2 6 10-10 14 11. ETO FC 12 4 2 6 14-16 14 12. Kiskőrös 12 4 1 7 11-15 13 13. Nagykanizsa 12 4 1 7 12-28 13 14. Sopron 12 2 3 7 21-28 9 15. Vasas 11 2 2 7 15-23 8 16. Parmalat 12 1 5 6 12-21 8 NB II Keleti csoport 1. MTK 11 9 1 1 20-2 28 2. Salgótarján 11 8 2 1 31-14 26 3. Kábái FC 11 7 2 2 14-8 23 4. T.-kécske 11 5 4 2 20-10 19 5. K.-barcika 11 6 1 4 23-19 19 6. N.-háza 11 5 2 4 12-15 17 7. Szarvas 11 4 3 4 12-13 15 8. Balmazújv. 11 4 2 5 23-23 14 9. Diósgyőr 11 3 5 3 14-14 14 10. III. kér. 11 3 3 5 12-14 12 11. Hatvan 11 3 3 5 13-16 12 12. Gödöllő 11 3 3 5 12-16 12 13. Hódmezőv. 11 3 3 5 13-18 12 14. Hajdúnánás 11 3 2 6 5-11 11 15. T.-vasvári 11 1 3 7 11-28 6 16. MVSC 11 1 1 9 8-22 4 NB n Nyugati csoport 1. Siófok 11 7 2 2 25-11 23 2. BKV Előre 11 7 2 2 18-12 23 3. Százhalomb. 11 6 3 2 17-14 21 4. Veszprém 11 5 4 2 13-7 19 5. Keszthely 11 5 3 3 20-14 18 6. Mohács 11 5 3 3 18-13 18 7. Paks 11 5 2 4 15-13 17 8. Baja 11 4 4 3 18-19 16 9. Budafok 11 4 4 3 15-17 16 10. Haladás 11 5- 6 21-17 15 11. Dunaferr 11 3 5 3 7-6 14 12. Távközlés 11 4 1 6 18-19 13 13. Beremend 11 3 1 7 12-18 10 14. Tatabánya 11 3 1 7 10-16 10 15. Erzsébet 11 3- 8 8-25 9 16. Pécsi 11 1 1 9 8-22 4 NB III Tisza csoport 1. Sényő 12 8 2 2 33-17 26 2. Karcag 12 7 2 3 26-18 23 3. Nyírbátor 12 6 4 2 24-12 22 4. Szerencs 12 5 5 2 24-13 20 5. Kisvárda 13 5 3 4 22-12 18 6. Rakamaz 12 5 3 4 20-16 18 7. Mátészalka 12 6- 6 22-25 18 8. T.-újváros 12 5 2 5 11-12 17 9. Kunhegyes 12 5 2 5 16-18 17 10. Nagykáiló 12 5 2 5 16-20 17 11. Encs 12 3 7 2 14-12 16 12. Tiszafüred 12 4 4 4 11-11 16 13. Vámospércs 12 3 5 4 10-17 14 14. Ózdi Kohász 12 2 6 4 12-19 12 15. BÉV SC 12 1 2 9 8-26 5 16. Edelény 12­3 9 5-26 3 Megyei I. osztály 1. Mádi SE 13 10 1 2 33-9 31 2. Mezőkövesd 13 9 4 ­32-10 31 3. Szikszó 13 8 5 ­26-8 29 4. Tomor-Lak 13 8 3 2 22-10 27 5. Felsőzsolca 13 8 2 3 37-22 26 6. Abaújszántó 13 8 2 3 19-13 26 7. Borsodszen. 13 7 3 3 29-14 24 8. Putnok 13 5 3 5 21-20 18 9. S.-újhely 13 6- 7 27-28 18 10. Sárospatak 13 5 2 6 18-21 17 11. Gönc 13 4 2 7 18-25 14 12. Halmaj 13 4- 9 17-30 12 13. Karcsa 13 4- 9 17-35 12 14. Mezőcsát 13 3 3 7 10-28 12 15. Hejőcsaba 13 2 4 7 15-22 10 16. Sáta 13 2 4 7 12-20 10 17. B.-nádasd 13 2 1 10 8-31 7 18. Sajóbábony 13 1 3 9 10-25 6 Elverték az SBTC-t Miskolc (ÉM) - A labdarúgás második vona­lában a tizenegyedik forduló mérkőzéseire ke­rült sor. A Keleti csoportban háromgólos vere­séget szenvedett a listavezető Salgótarján. Nem termett pont idegenben a Nyíregyházá­nak és a Tiszavasvárinak sem. Nyugaton ötöt kapott a Tatabánya, s a Baja sem úszta meg négy alatt. Eredmények: Keleti csoport: MTK - Salgótarján 3-0. Hód­mezővásárhely - Kaba 2-0. Szarvas - III. Kér. TVE1-1. Gödöllő-Nyíregyháza 2-0. Hajdúná­nás - Tiszavasvári 1-0. Nyugati csoport: Dunaferr SE - BKV Előre 0-0. Siófoki BFC - Paks 2-1. Haladás VSE - Bajai FC 4-1. Keszthely - Veszprém 2-0. Ma­táv SC - Tatabánya 5-2. Mohács - Pécsi VSK 2-1. ESMTK-Hungaplast-Beremend 1-0. Bu­dafok-Százhalombatta 1-1.