Észak-Magyarország, 1994. június (50. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-06 / 131. szám

10 A HÉTVÉGE SPORTTÁ Eredmények - Tudósítások 1994« Túnius 6., Hétfő Pontot veszített a Sátoraljaújhely Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM - DL) - Lejátszották a Borsod- Abaúj-Zemplén megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban a 28. fordulót. A bábonyiaknak ezúttal sem termett hazai környezetben ba­bér, s a találkozón a játékvezetőnek kétszer is a piros lapot kellett elővennie a zsebéből. La­kon megosztoztak a küzdő felek a pontokon, ám a kövesdiek egyet sem engedtek át ellenfe­lüknek. Nem bánt kesztyűs kézzel a borsod- szentgyörgyiekkel az Encs, az abaúji gárda csaknem féltucat góllal küldte haza vendégét. A góígyártás igazából a szünet után indult be, s ebben tevékeny szerepet vállalt a csereként pályára küldött Kuszkó, aki kétszer is ered­ményesnek bizonyult. A mádiak véghezvitték azt a bravúrt, hogy idegenben hatszor rezdí- tették meg ellenfelük hálóját. Az újhelyiek hazai környezetben veszítettek pontot, s a- Harcsa sem bírt a lelkes halmajiakkal. Put- nokra elutazott a GLAS-SVSE. Eredmények: Mezőcsát - Sajóbábony 3-1 (1-1). Sajóbá- bony, 250 néző. Vezette: Galanics. Mezőcsát: Kiss — Molnár, Kopa, Sárai, Gályász, Keresz­túri, Kántor, Bubenko, Jezoviczki, Koczka (Boros), Farkas. Edző: Czerva Zoltán. Sajóbá­bony: Hossó - Simon, Lakatos, Müller, Nyit- rai Zs., Kasza, Rostás (Regecz), Szaniszló, Nyitrai N., Batta, Gazdig. Edző: Rózsa Zoltán. G.: Bubenko (2), Jezoviczki, illetve Gazdig. Ki­állítva: Müller (65. perc), Kántor (89. perc). Jók: Kopa, Sárai, Keresztúri, Bubenko, Jezo­viczki, illetve Simon, Gazdig, Müller. Ifi: 12-0 a vendégek javára. Tomor-Lak - Sárospatak 2-2 (2-2). Lak, 300 néző. Vezette: Mozgó. Tomor-Lak: Drótos - Varga, Ladányi, Ganyi (Molnár), Csorba, Tó­szegi, Mogyoró, Göndör, Kádas, Papp, Szalóc- ■a.Edző: Szilvái Attila. Sárospatak: Papp - Kőszegi, Demkovics, Beimli (Sikorszki), Vak- ter T., Rák, Hanuder, Varga, Frikker (Pod- hurszki), Paulovics, Vakter G. Edző: Tuss Ist­ván. G.: Papp (11-esből), Kádas, illetve Rák (2, mindkettőt 11-esből). Jók: Drótos, Csorba, La­dányi, Szalóczi, illetve Hanuder, Rák. Ifi: 8-0 a vendégek javára. Mezőkövesd - Borsodnádasd 1-0 (1-0). Me­zőkövesd, 300 néző. Vezette: Drucskó. Mező­kövesd: Nagy - Baranyi, Balogh, Nyeste, Bodnár, Sugár, Albu, Horváth, Molnár, Papp, Pelyhe. Edző: Újvárosi László. Borsodná- i dasd: Debrődi - Jakubik, Boda, Simon, To­kár, Kirino, Kurtán, Keresztes, Lázár, Kole- nicska, Kovács (Tóth). Edző: Tokár Béla. G.: Bodnár. Jók: a hazaiak közül senki, illetve Bo­da, Kirino, Kolenicska, Tóth. Ifi: 8-0 a hazaiak javára Mád - Hejőcsaba 6-1 (3-0). Hejőcsaba, 300 néző. Vezette: Jakab. Mád: Kiss Á. - Paksi, Kentos, Majoros (Homyák), Tatárka, Thury (Gazdag), Laczkó, Ichnat (Bodnár), Nagy Zs., Timári, Hofmann. Edző: Oláh Ferenc. Hejő­csaba: Gulyás - Kavecsánszki, Bari, Huszti, Tulai, Sloszár, Kepecs (Pál T.), Rácz, Krusecz- ki (Balázs), Kiss Cs., Karlecz. Edző: Szűcs Ist­ván. G.: Tatárka, Laczkó (11-esből), Ichnat, Nagy Zs., Timári, Hofmann, illetve Keve- csánszki. Jók: Kentos, Majoros, Nagy Zs., Hof­mann, illetve Gulyás. Ifi: 1-1. Encs - Borsodszentgyörgy 5-0 (2-0). Encs, 350 néző. Vezette: Kóródi. Encs: Kiss - Koz­ma (Török), Csíki, Varga B., Orosz, Varga F. (Kuszkó), Tar (Molnár), Adu, Kotula, Barta, Szegedi. Edző: Orlóczki Tibor. Borsodszent­györgy: Németh S. - Németh P. (Kanabé), Halász, Lukács, Csépányi, Kakukk, Bíró, Vincze, Kovács, Mocsárkó, Horváth. Edző: Munkácsi Tamás. G.: Kuszkó (2), Tar, Kotula, Orosz. Jók: Orosz, Varga B., Kotula, Barta, Szegedi, Kuszkó, illetve Lukács. Ifi: 2-1 a ha­zaiak javára. Sátoraljaújhely - Abaújszántó 2-2 (1-1). Sátoraljaújhely, 600 néző. Vezette: Pecze. S.- újhely: Szakái - Katócs, Bordás, Barna, Bod­nár, Fodor (Horgonyi), Pásztor, Ocsenás, Ju­hász, Lőrincz, Jurkó (Géza). Edző: Szakái Miklós. A.-szántó: Posta - Kristóf, Erdósi I., Erdósi Cs., Szabó, Húszak, Kocsis B. (Szilá­gyi), Trubnikov, Dőry, Kocsis J. (Trombitás), Balázs. Edző: Huszák Géza. G.: Pásztor, Hu- szák (öngól), illetve Kocsis B., Balázs. Jók: Szakái, Pásztor, illetve Erdósi I., Szabó, Hu­szák, Balázs. Ifi: 1-1. Harcsa - Halmaj 2-2 (1-1). Karcsa, 200 néző. Vezette: Szemán. Karcsa: Varga - Homyák, Baba G., Lengyel, Benő, Molnár (Góré), Kocs- márszki, Móré, Kelemen (Kácsándy), Kovács, Nagy (Simon). Edző: Baba János. Halmaj: Ruszkai - Juhász, Bitó, Mika, Kecskés, Becse (Juhász E.), Soltész (Majdanics), Tur- nyánszky, Náni, Bódi, Varga. Edző: Mészáros László. G.: Móré, Kácsándy, illetve Bódi (2). Jók: Lengyel, Móré, illetve Bitó, Mika, Juhász E., Bódi, Varga. Ifi: 4-2 a vendégek javára. Putnok- GLAS-SVSE 2-0 (0-0). Putnok, 300 néző. Vezette: Fischer. Putnok: Fáklya - Kis- pál, Sike, Kéméndi, Bóna, Kiszely, László (Bartók), Váradi, Bodnár, Magyari (Vaszily), Kozma. Edző: Szabó János. GLAS-SVSE: Nagy J. - Fazekas Z., Miklós, Bagoly, Benkő, Angyus, Nagy Cs., Fazekas L., Czipczer, Gé- czi, Zsíros. Edző: Zsíros László. G.: Bodnár, Vaszily. Jók: Fáklya, Kispál, Bóna, Kozma, il­letve Fazekas Z., Benkő, Nagy Cs., Fazekas L. Ifi.: 4-0 a hazaiak javára. Az ígéret földjén a Stop-MVFC Labdarúgás, NB III., a Tisza csoportban történt Miskolc (EM - KT) - Újabb fordu­lóra került sor az NB III-as labdarú­gó-bajnokság Tisza csoportjában. A bajnoki címre pályázó Stop-Miskol­ci VFC újra győzött, így csaknem a kezükben érezhetik az aranyérmet. A Borsodi Építők Volán 1-0-ra kika­pott Püspökladányban, a Tiszaújvá- ros pedig 3-0-ra veszített Kisvár­dán. A Szerencs-Balox VSE kiütötte a Rakamazt. Az Edelény hazai kör­nyezetben verte a Derecskét. Tisza­füreden pontot szerzett az Ózdi Ko­hász. A bajnokságból még két fordu­ló van hátra. A Stop-Miskolci VFC a Népkertben a Borsodi Építők Vo­lánnal találkozik, majd hazai kör­nyezetben a Nagykállót fogadja. A második helyezett Kisvárda június 12-én szabadnapos lesz, majd az Edelényt látja vendégül. A harma­dik helyezett Szerencs-Balox VSE vasárnap a Tiszaújváros vendége lesz, a zárófordulóban viszont már nem lép pályára. Ebből is kitűnik, hogy a „zászló” - a vesztett pontokat és a hátralévőket tekintve - a Stop- Miskolci VFC-nek áll. Bajnoki cí­müket már a június 12-ei miskolci rangadón bebiztosíthatják. Amennyiben célba érnek, ősztől az NB II-ben szerepelhetnek, s valóra válnak dédelgetett vágyaik. Eredmények: Stop-Miskolci VFC - Mátészal­ka 1-0 (0-0). Miskolc, vasutas sport­telep, 300 néző. Vezette: Vilmányi. Stop-MVFC: Simon — Lakatos, Schnek, Nagy, Földeák, Mihalovsz- ki, Magyar B. (Kalász), Gulyás (Kis), Császári, Balogh, Bádea. Edző: Csongrádi Sándor. A gól tör­ténete, 70. perc: Balogh jó labdát adott Császárinak, aki 8 méterről az üres kapuba helyezett, 1-0. A 85. percben Papp a kiállítás sorsára ju­tott. Jó mérkőzést vívtak a csapa­tok. Helyzeteik alapján a hazaiak nagyobb arányban is nyerhettek volna. A miskolciak az aranyérem biztos várományosai. Jók: Balogh, Császári, Schnek. Ifi: 4-0. Edelény - Derecske 2-0 (1-0). Edelény, 300 néző. Vezette: Éva An­tal. Edelény: Mag - Serfőző, Almá- si, Turcsik, Takács, Szűcs, Tiszócz- ki, Szlifka, Simkó, Bósa, Kótai (Sza­niszló). Edző: Németh Attila. A gó­lok története, 27. perc: Turcsik 25 méteres szabadrúgása a kapusról kipattant és Simkó 5 méterről a há­Feszülnek a vállak a BÉV SC - Nyírbátor NB III-as labdarúgó mérkőzésen, vajon melyik játé­kos szerzi meg a labdát? Fotó: Mák József lóba helyezett, 1-0. 60. perc: bal ol­dali éles beadás után Simkó előre csúszva talált a kapuba, 2-0. A ha­zaiak végig többet támadtak, hely­zeteik közül kettőt kihasználtak és megérdemelten nyertek. Jók: Ta­kács, Szlifka, Simkó, Bósa. Ifi: 3-2 a hazaiaknak. Szerencs-Balox VSE - Rakamaz 4-1 (2-0). Bekecs, 500 néző. Vezette: Pataki. Szerencs: Májer - Szabó (Kozma), Kalmár, Biszku, Koszta (Turbucz), Kobolák, Haraszin, Kundrák, Asszony (Balogh P.), Szántó, Rontó. Edző: Földesi Ká­roly. A gólok története, 21. perc: Szántó ugratta ki Rontót, aki az el­fekvő kapus mellett a hálóba gurí­tott, 1-0. 40. perc: Kozma jobbról lőtt-kapura, a levágódó labdát pedig Szántó 11 méterről vágta a hálóba, 2-0. 52. perc: Kozma tört a 16-oson belülre, estében Koszta elé játszott, aki 14 méterről nagy gólt lőtt, 3-0. 61. perc: Rontó balról Kalmár elé ívelt, aki a bal felső sarokba lőtt, 4-0. 65. perc: Ádámszki ügyes cse­lekkel vitte el a labdát, Lehoczkihoz játszott, aki 6 méterről lőtt a kapu­ba, 4-1. A többet kezdeményező ha­zai csapat ilyen arányban is megér­demelten győzött. A szerencsiek jó napot fogtak ki, riválisuk ellen ara­tott győzelmük értékes. Kiállítva: Ádámszki, a 66. percben. Jók: Kal­már, Koszta, Asszony, Szántó, Ron­tó. Ifi: 1-0 a vendégeknek. Kisvárda - Tiszaújváros 3-0 (1-0). Kisvárda, 500 néző. Vezette: Dűli. Tiszaújváros: Bán - Pékár, Gonda, Puskás, Barbarics, Budai, Kovács (Tömöri), Járai, Horváth, Mészáros, Nagy. Edző: Szép Imre. A gólok története, 19. perc: Lellt a ka­pust is kicselezve 10 méterről lőtt a hálóba, 1-0. 52. perc: Czap a kipat­tanó labdát 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 2-0. 65. perc: Lellt 5 méterről helyezett a hálóba, 3-0. Ki­állítva: Gonda, a 85. percben. Végig a hazaiak irányítottak és győzel­mük egy pillanatig sem volt kétsé­ges. A vendégek kapura veszélytele­nek voltak. Jók: Puskás, Barbarics, Budai. Ifi: 0-0. Püspökladány - Borsodi Építők Volán 1-0 (1-0). Püspökladány, 400 néző. Vezette: Hajdó. BÉV SC: He­rényi J. - Agárdi, Szabó V., Oláh, Farkas, Sverla, Radaksz (Lója), Bodnár, Nyeste, Szabó J., Vidinczei. Edző: Balázsi István. A gól történe­te, 15. perc: kapu előtti kavarodás után Benyó jobbal lőtt a rövid sa­rokba, 1-0. Kiállítva: Christea, a 70. percben. A jó iramú találkozón egy helyzetét kihasználva nyert a hazai gárda. A miskolciak becsülettel küzdöttek, de elpuskázták ígéretes lehetőségeiket. Jók: Szabó V., Bod­nár, Nyeste, Vidinczei. Ifi: 2-1 a miskolciaknak. Tiszafüred - Ózdi Kohász 1-1 (1-1). Tiszafüred, 600 néző. Vezette: Lőrincz. Ózd: Erdős - Bulavin, Ker­tész, Paulovics, Igó, Agócs, Drozdik, Komyijenko (Kiss), Gál, Herczeg, Farkas. Edző: Bíró István. A gólok története, 10. perc: jobb oldali táma­dás végén Múzsái Molnár fejére „varázsolta” a labdát, aki nem hibá­zott, 1-0. 12. perc: Drozdik gyors kontratámadás végén egyenlített, 1-1. A tartalékos hazai gárda a já­ték képe alapján örülhetett az egyik pontnak. Kiállítva: Herczeg, a 73. percben. Jók: Erdős, Bulavin, Far­kas. Ifi: 12-0 az ózdiaknak. További eredmény: Nyírbátor - Nagykálló 1-1 (1-1). Ifi: 3-1. Szabadnapos: Hajdúszoboszló. Bajnokcsapatot ünnepeltek Vácon Az MTK után a Haladás is búcsút vett az NB l-től Miskolc (ÉM) - Teljes fordulót bo­nyolítottak le a labdarúgás első vo­nalában. A szombat délelőtti tévés nyitány fővárosi sikerrel ért véget. A csabaiak végigtámadták a talál­kozót, több holtbiztos helyzetet ala­kítottak ki Brockhauser kapuja előtt, de a góllövés nem sikerült. A kispestiek ezzel szemben egyetlen akciót vezettek és azt góllal tudták befejezni. A Pásztor-legénység vere­sége azt jelenti, hogy veszélybe ke­rült a lila-fehérek második helyezé­se is. A bajnoki cím sorsa egyébként el­dőlt, a váciak semmit nem kockáz­tattak, s az angyalföldiekkel szépen elosztották a pontokat. Ez persze tö­kéletesen megfelelt Mészöly Kál­mánnak is, hiszen a Vasas az osztá­lyozó réme elől menekül. A Ferenc­város szépen búcsúztatta leköszönő mesterét, a zöld-fehéreknek könnyed játék is elegendő volt a fe­hérváriak eltiprásához. Életet men­tő győzelmet könyvelhetett el a Pécs, s ezzel saját helyére taszította az újonc Sopront, amelynek aligha­nem pótvizsgáznia kell majd az él­vonalbeli tagság meghosszabbítá­sáért. Nem okozott gondot az Újpestnek a BVSC kétvállra fekte­tése, Csepelen viszont meglepetést lehetett feljegyezni. A tavasszal egyáltalán nem brillírozó hajdúsá­giak ezúttal elkapták a fonalat, s teljesen megérdemelt sikert köny­velhettek el. Siófokon csaknem a ta­lálkozó lefújásáig tartott a nézőtéri mélabú, hiszen a korábban kiesett MTK vezetésre tett szert. Nos, az égiek megkönyörültek a Balaton- partiakon, akik az utolsó pillanat­ban egyenlítettek. Eldőlt, hogy az­MTK mellett a Haladás lesz az idei második kieső. Eredmények: Békéscsabai EFC - Kispest HFC 0-1 (0-0). G.: Sallói. Ferencváros - Parmalat FC 3-0 (1-0). G.: Wukovics, Christiansen, S7PkPT,P<3 ETO FC Győr-Haladás 2-1 (1-1). G.: Popescu, Faragó, illetve Szekér. Újpesti TE - BVSC-Dreher 3-1 (1-0). G.: Belvon, Kozma (11-esből), Túri, illetve Bognár Gy. (11-esből). Csepel - Debrecen 1-3 (0-1). G.: Pena, illetve Dombi (2), Sándor T. (11-esből). Vác FC-Samsung - Vasas 2-2 (0-0). G.: Dzuiják, Nyilas, illetve Neagoe, Mónos. Pécsi MSC - Sopron LC 2-0 (1-0). G.: Dárdai, Azoitei. Siófok - MTK 1-1 (0-0). G.: Sallai, illetve Kovács. Veszélyes a belgák csatársora Brüsszel (AP, Reuter) - Meglehe­tősen jó góllövőformát mutatott szombaton este a belga labdarúgó válogatott, Verebes József szövetsé­gi kapitány legénységének szerdai ellenfele. Paul Van Himst tanítvá­nyai kilenc góllal terhelték meg az Afrika Kupa-döntős Zambia háló­ját, s ezzel a belga futball történeté­nek eddigi legnagyobb különbségű diadalát aratták! A gólgyártásban Josip Weber, a Cercle Bruges 29 éves csatára járt az élen: egymaga ötször volt eredményes. A horvát születésű Weber március 12-én kapta meg a belga állampolgársá­got. Most mutatkozott be „új hazá­ja” válogatottjában. A belga bajnok­ság gólkirálya parádés játékot mu­tatott be, jobbal-ballal is betalált a kapuba, gólpasszaival is észrevétel te magát. Hugo Perpz (középen) éppen kitörni készül a védők gyűrűiéből az Egyesült Államok - Mexikó összecsapáson Fotó: AP Szabó újabb sikere Knoxville (MTI) - Újabb sikert ért el az Egyesült Államokban Szabó Karolina. A magyar futónő új útvo­nalcsúccsal nyerte meg a hagyomá­nyos knoxville-i 10 kilométeres fu­tóversenyt. Nők: 1. Szabó Karolina 33:51 p — útvonalcsúcs, 2. Judy Hawkins (amerikai) 34:07,3. Diana Combs (amerikai) 34:38. Férfiak: 1. Movolon (dél-afrikai) 29:20 p, 2. Dolman (amerikai) 29:31, 3. Wade (új-zélandi) 29:34. Remek eredmények Jéna (dpa) - A nemzetközi atlétikai viadalon több olimpiai verseny­számban is az idei esztendő legjobb eredményeivel arattak győzelmet a résztvevők. A férfiaknál a 3000 mé­teres síkfutásban az ausztrál Simon Doyle 7:44.65 perccel futotta az év legjobbját, a nőknél ugyanezen a tá­von az etióp Derartu Tulu büszkél­kedhetett hasonlóan jó ered­ménnyel (8:54.74 p). A női súlylö­késben a német Astrid Kumbemuss 20.06 méteres teljesítménye jelen­tette az idény eddigi legkiemelke­dőbb eredményét. Botlott a Bochum Hamburg (dpa) - A német labda­rúgó Bundesliga II. osztályában a 37., utolsó előtti fordulóra került sor. A listavezető Bochum hazai pá­lyán szaladt bele egy kiadós pofon­ba, a Hannover fontos pontokat szerzett. A kiesés elleni harc drá­mai fejleményekben bővelkedik. Eredmények: Bayer Uerdingen - Hertha BSC 0-0. TB Berlin - Stutt­garter Kickers 2-2. Mainz - Essen 1-1. Hannover - Rostock 5-0. Saar­brücken - Meppen 1-1. 1860 Mün­chen - Chemnitz 3-1. Bochum - Homburg 1-4. Wuppertal - Wolfs­burg 2-1. St. Pauli - Mannheim 4-1. Fortuna Köln - Carl Zeiss Jena 1-1. Vezet a Bochum (48), második az Uerdingen (47), majd az 1860 Mün­chen (45) és a St. Pauli (45) követke­zik. Kézilabda diákolimpia Miskolc (ÉM) - A Nagyváthy utcai Általános Iskolában rendezték meg a negyedik korcsoportos kézilabda diákolimpia országos elődöntőjét. A végeredmény, fiúk: 1. Irinyi Szak- középiskola, Debrecen, 2. Székács Szakközépiskola, Törökszentmik- lós, 3. Szemere Középiskola, Mis­kolc, 4. Szerb Antal Gimnázium, Budapest, 5. Mutnyánszky Szak­munkásképző, Pilisvörösvár, 6. Vak Bottyán Szakközépiskola, Gyön­gyös. Minősítő verseny Kazincbarcika (ÉM) - Területi minősítő súlyemelő versenyt ren­deztek Kazincbarcikán. A győzte­sek, férfiak, felnőttek: Deli (Tiszaúj­város) 117.5, Budai (Diósgyőri SC) 145. Juniorok: Forgács (DSC) 210. Ifjúságiak: Bokondi (Eger) 150, Er­lich (KVSE) 225, Barna (Szerencs) 147.5, Kovács (DSC) 225, Komáro­mi (Szerencs) 230, Tóth (KVSE) 245, Domán (Szerencs) 240. Serdü­lők: Sándor (Tiszaújváros) 95, Tóth (Tiszaújváros) 125, Bukta (Tiszaúj­város) 152.5, Üveges (DSC) 150, Pa- ál (DSC) 147.5, Tomasovszky (DSC) 152.5, Diószegi (Tiszaújváros) 222.5, Barkóczi (Szerencs) 195. Kö­lyök I: Pátrovics (KVSE) 85, Krivik (KVSE) 80, Mundrák (KVSE) 97.5, Egyed (Olefin SC) 117.5, Fazekas (DSC) 97.5, Morvái (Szerencs) 65, Major (Olefin SC) 145, Gárdonyi (Tiszaújváros) 150. Kölyök II: Ké­pes (Szerencs) 69, Csömör (KVSE) 86, Kiss (Tiszaújváros) 82, Gárdo­nyi (Tiszaújváros) 79, Egyed (Tisza­újváros) 87, Andrékó (KVSE) 79, Takács (Tiszaújváros) 75. Nők: Ve­res (KVSE) 77.5, Hajdú (KVSE) 107.5, Simon (KVSE) 90, Rédei (KVSE) 97.5, Kovács (DSC) 82.5, Kovács (Tiszaújváros) 67.5, Szűcs (DSC) 130. Csollány: bronz Prága (MTI) - A prágai férfi tói nász Európa-bajnokságon a szerei kénti döntők során Csollány Szi veszter a gyűrűn bronzérmet szei zett. Az első helyet az olasz Yuu Chechi, a másodikat pedig a némt Andreas Wecker harcolta ki