Észak-Magyarország, 1994. március (50. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-14 / 61. szám

10 A HÉTVÉGE SPORTTÁ — ............. Eredmények - Tudósítások itt : 1994. M ezőcsáton nyertek az encsiek Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM - KT) - Megkezdődött a Borsod- Abaúj-Zemplén megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság tavaszi idénye. A listavezető Mád nagy küzdelemben tartotta otthon a két pon­tot. Az encsiek Mezőcsáton diadalmaskodtak, az élcsoporthoz tartozó sárospatakiak és hal- majiak magabiztos győzelmet arattak. Megle­pő a Karcsa fölényes putnoki sikere. Borsod- nádasdon nem bírtak egymással a csapatok. Az alsóházban az Abaújszántó 4-0-ra verte a sereghajtó Sajóbábonyt. Hat együttes gólkép­telennek bizonyult, s ez nem vet túlságosan jó fényt a csatárok produkciójára. Igaz, di­csérheti a védelmek masszivitását is, de tar­tunk tőle, hogy esetükben korántsem erről van szó. A szurkolók érdeklődése nem emelkedett az átlag fölé, pedig ezúttal az időjárásra sem lehetett különösebb panasz. A legtöbben a halmaji pályát keresték fel, ahol hatszázan voltak szemtanúi kedvenc együttesük fölé­nyes sikerének. Legközelebb talán a gólok is megérkeznek, igy nem lesz hiányérzetük a drukkereknek. Eredmények: Mád - Borsodszentgyörgy 1-0 (1-0). Mád, 500 néző. Vezette: Váraljai. Mád: Kiss Á. - Thury, Paksi, Gazdag, Homyák (Bodnár L.), Tatárka, Hoffman, Kentos, Timári, Laczkó (Tassi Zs.), Nagy Zs. (Miklós). Edző: Oláh Fe­renc. Borsodszentgyörgy: Szentkirályi - Hor­váth, Halász, Lukács, Csépányi, Kakukk, Bó- di, Varga, Kovács (Tengely), Mocsárkó, Né­meth III. Edző: Munkácsi. G.: Timári. Jók: Thury, Paksi, Hofmann, Timári, illetve Szent- királyi, Halász, Csépányi, Kakukk. Ifi: 3-1 a vendégeknek. Sárospatak - GLAS-SVSE 3-0 (2-0). Sáros­patak, 400 néző. Vezette: Drucskó. Sárospa­tak: Papp - Kőszegi, Demkovics, Kerchner, Beimli (Taijányi), Rák, Sikorszki, Hanuder, Frikker L. (Rácz), Pankovics (Vachter G.), Krenyiczki. Edző: Tuss István. GLAS-SVSE: Venczel - Bagoly (Konyha), Nagy Cs., Zsíros, Mező, Miklós (Czipcer), Vajda, Fazekas, Tóth, Simkó, Nagy N. Edző: Zsíros László. G.: Rák (2), Demkovics. Jók: Kerchner, Rácz, illetve Venczel, Nagy N. Ifi: 6-0 a patakiaknak. Karcsa - Putnok 3-0 (1-0). Putnok, 300 néző. Vezette: Utassy. Karcsa: Varga-Váradi, Baba G., Homyák, Dakos, Baba J. (Kacsándi), Kocs- márszki, Kelemen, Móré, Kovács, Nagy (Vancza). Edző: Baba János. Putnok: Takács — Szecsku, Sike, Kozma, Bóna, Bállá (László), Varró (Bodnár), Makrai, Gyenes, Váradi, Ki- szely (Lukács). Edző: Szabó János. G.: Kovács (2), Kelemen. Jók: Váradi, Baba G., Kocs- márszki, Kelemen, Kovács, illetve senki. Ifi: 7-0 a putnokiaknak. Borsodnádasd - Hejőcsaba 1-1 (0-0). Bor- sodnádasd, 400 néző. Vezette: Kovács. Borsod­nádasd: Debrődi - Jakubik, Olexa, Simon, To­kár, Vári (Váradi), Kurtán (Kirinó), Keresz­tes, Szabó, Kolenicska, Mocsárkó. Edző: Tokár Béla. Hejőcsaba: Juhász - Mózsik, Báli, Husz- ti, Tulai, Zsámba (Kepecs), Sloszár, Kiss Z., Kruzsely, Venczel, Karlecz. Edző: Szűcs Ist­ván. G.: Vári (11-esből), illetve Tulai. Jók: Ja­kubik, Simon, Tokár, Kolenicska, illetve Ju­hász, Mózsik, Báli, Tulai. Ifi: 2-2. Abaújszántó - Sajóbábony 4-0 (1-0). Abaúj­szántó, 400 néző. Vezette: Geró II. Abaújszán­tó: Posta - Pauleczki, Szabó, Erdősi Cs., Erdő- si I., Huszák, Kristóf (Szilágyi), Trubnikov, Dóri, Kocsis J., Balázs. Edző: Huszák Géza. Sajóbábony: Hossó - Lakatos, Nyitrai, Szilá­gyi, Domokos, Gazdig, Szabó, Kertész (Sza- niszló R.), Herbák, Szántó (Rostás), Regec (Szaniszló J.). Edző: Rózsa Zoltán. G.: Dóri (3), Trubnikov. Kiállítva: Erdősi Cs., az 57. perc­ben. Jók: Erdősi I., Huszák, Dóri, Balázs, illet­ve Hossó, Szilágyi. Ifi: 2-0 a hazaiaknak. Encs - Mezőcsát 1-0 (0-0). Mezőcsát, 400 né­ző. Vezette: Bobkó. Encs: Kiss — Kozma (Rusz- kai), Csíki, Varga I. (Kuszkó), Orosz, Tarr, Varga II., Adu, Csorba (Ortó), Barta, Szegedi. Edző: Orlóczki Tibor. Mezőcsát: Kiss — Dósa, Kopa, Molnár, Gályász, Sárai (Kántor), Bu- benko, Szeráfi, Jezoviczki (Kovács), Poenár, Farkas. Edző: Czerva Zoltán. G.: Szegedi. Jók: Kiss, Varga II., Adu, Szegedi, illetve Kopa, Gályász. Ifi: 1-0 a mezőcsátiaknak. Halmaj - Tomor-Lak 3-0 (1-0). Halmaj, 500 néző. Vezette: Molnár. Halmaj: Ruszkai - Ju­hász, Varga V., Mika, Kecskés, Becse, Köteles, Soltész, Ujmári-Tóth, Bódi, Varga M. (Tur- nyánszki). Edző: Becse László. Tomor-Lak: Suszter — Göndör, Ladányi Á., Takács, Csor­ba, Tószegi, Mogyoró, Tóth, Kádas, Papp, Sza- lóczi. Edző: Szilvái Attila. G.: Újmári (2), Köte­les. Jók: Újmári, Becse, Turnyánszki, Mika, Bódi, illetve Göndör. Ifi: 8-1 a halmajiaknak. Ünnepi focimeccsek Miskolc (ÉM) - Ma és holnap két labdarúgó mérkőzésre kerül sor. A program, megyei I. osztály, március 14., hétfő: Sátoraljaújhely — Mezőkövesd. Sátoraljaújhely, 14 óra 30. Veze­ti: Benkő. Megyei II. osztály, március 15., kedd: Hérnádkércs - Tiszakarád. Hemád- kércs, 14 óra 30. Andó. Felzárkóztak a frankfurtiak Beiersdorfer (balról) éppen lövésre lendíti a lábát, a karlsruhei Bo­non igyekszik akadályozni a kísérletet Fotó: AP Hamburg, Miskolc (ÉM - DL) - Németország; A labdarúgó Bun­desliga 25. fordulójában az eddig haloványan muzsikáló Dortmund- nak valamelyest sikerült feledtetni népes publikumával (41 ezren vol­tak kíváncsiak a Duisburg elleni 90 percre), az utóbbi hetek kudarcsoro­zatát. Érdekes, hogy Matthias Sam- memek csak a kispadon jutott hely, lehetőséget pedig a szünet után ka­pott. A sárga-feketék a fiatal Lars Ricken góljával szereztek vezetést, ezt a szünet után Peter Közle fejes­sel kiegyenlítette, de csak két percig tartott az öröm, mert jött a hórihor- gas Schulz, aki szintén fejjel volt eredményes. Nagy kő esett le a min­dig snájdig Ottmar Hitzfeld edző szívéről, akinek igencsak megingott a széke... A frankfurti összecsapás­nak - többek között - az jelentette a pikantériáját, hogy a Leverkusen kispadján az a Dragoszlav Sztepa- novics a vezér, akit éppen az Eint- rachttól küldtek el... Nos, a 20. perc­ben az olasz földről hazatért Doll juttatta előnyhöz a hazaiakat, aki­ket még az sem vágott a földhöz, hogy Uwe Bein - állítólag Japánba készül - elhibázta a Yeboah lerán­tásáért megítélt büntetőt. A nyuga­lom csak a 86. minutában telepe­dett Toppmöller tréner lelkére, miu­tán Anthony Yeboah lehetetlen szögből pompás gólt vágott. A Bayern az első félidőben nem bírt a lelkes Wattenscheid gárdájával, de a fordulást követően bő negyedó­ra alatt döntést csikartak ki a bajo­rok. Valencia szemfüles gólt szer­zett, aztán Matthäus pompás sza­badrúgás-találattal iratkozott fel, végül Dieter Frey oszlatott el min­den kétséget. Neki egyébként ez volt az első Bundesliga-gólja - a szé­pítés Bach elementáris erejű lövésé­ből született. A Hamburg is hármat vágott Jürgen Sundermann csapa­tának, s a Leipzig búcsúja az első vonaltól lassan véglegesnek tekint­hető. Maik Kischko kapus 43 percig hősiesen állta a rohamokat, de Iva- nauskas és Báron még a pihenő előtt megnyugtatta a hazai publiku­mot. A végeredményt Spörl állította be. A Mönchengladbach hazai mér­kőzése azért érdemel említést, mert ezen az összecsapáson láthatták a nézők a forduló gólját: All. percben Herrlich a hazaiakat juttatta előny­höz, s egy perc sem telt el, jött a vá­lasz: Thomas Rath a 16-os sarkánál átemelte ellenfele feje felett a lab­dát, majd kapásból, szépségdíjas mozdulattal zúdította a kapu jobb oldalába. Fájdalom, mindez kevés­nek bizonyult a pontszerzéshez, mert Herrlich újból treffelt. A Bre­men együttesét mostanság otthon érik a kellemetlen meglepetések. Ezúttal a Karlsruhe „kedves­kedett”, mégpedig két Bender-gól- lal. Az elsőnél Bratseth óriási hibát vétett, a másodiknál mindössze egy jogosan megítélt büntetőt kellett ér­tékesítenie a cémavékony középpá­lyásnak. Megtette. Kaiserslautem- ben Martin Wagner megszerezte csapata győztes gólját, aztán a kiál­lítás sorsára jutott... A forduló szik­rázó, kőkemény csatáját Nümberg- ben játszották, ahol potyogtak az emberek, mint a legyek... A két, kie­sés ellen hadakozó csapat csatáját egy szerencsétlen Anderbrügge-ön- gól döntötte el, így a nürnbergi re­mények, ha halványan is, de élet­ben maradtak. Eredmények: Bundesliga I.: B. Dortmund — MSV Duisburg 2-1. E. Frankfurt — Bayer Leverkusen 2-0. Kaiserslau­tern - Freiburg 1-0. Nürnberg — Schalke 1-0. W. Bremen - Karlsru­he 0-2. Wattenscheid — Bayern München 1-3. Hamburg - Leipzig 3-0. Mönchengladbach - D. Dres­den 2-1. Az FC Köln - Stuttgart összecsapásra vasárnap este, lap­zártánk után került sor. A bajnok­ságban a Bayern München (32) ve­zet, második a Frankfurt (30), majd a Kaiserslautern (29), a Karlsruhe (29) és a Hamburg 429) következik. Bundesliga H.: FC Homburg - Hertha BSC 1-1. Chemnitz - Fortu­na Köln 1-0. Meppen - Uerdingen 0- 2. Wolfsburg- W. Mannheim 2-2. TB Berlin - 1860 München 1-0. Es­sen - Wuppertal 0-0. CZ Jena - Hannover 2-2. Mainz - Saarbrüc­ken 1-1. S. Kickers - Bochum 0-0. Élen áll a Bochum (33), második az Uerdingen (27). Róma (ANSA) - Olaszország: A tálján bajnokságban a milánói sztáregyüttes ezúttal sem botlott meg, pedig sokan azt várták, hogy az ellenfélként ezúttal pályára lépő Gullit valamiféle borsot tör a Milan orra alá. Nos, ez elmaradt, s az él­lovas immáron behozhatatlan előnnyel vezeti a táblázatot. A se­reghajtók összecsapásán váratlan eredmény született, a jelek szerint a menthetetlen Lecce magával rántja a szakadékba a szebb napokat lá­tott bergamói bányászegyüttest. To­vábbra sem megy a Romának, a fő­városiak immáron tíz hete nem érezhették a győzelem ízét. Ered­mények. A-osztály. Atalanta - Lecce 3-4. Cremonese - Foggia 2-0. Genoa - Juventus 1-1. Milan — Sampdoria 1- 0. Parma - Intemazionale 4-1. AS Roina - Reggiana 0-0. Torino - Cagliari 2-1. Udinese - Lazio 2-2. B-osztály. Acireale - Pisa 1-2. An­cona - Venezia 2-3. Bari - Palermo 0- 1. Brescia - Ascoli 1-1. Cosenza - Verona 1-0. Fiorentina - Andria 3-1. Modena - Padova 1-1. Pescara - Monza 2-1. Ravenna - Lucchese 1- 0. Vicenza - Cesena 3-1. Vezet a Fiorentina a Bari és a Cesena előtt. „Ikszeltek” a megyei rangadókon Az NB lll-as labdarúgó-bajnokság Tisza csoportjában történt Miskolc (ÉM - KT) — Lejátszották a tavaszi első forduló találkozóit az NB III-as labdarúgó-bajnokság Ti­sza csoportjában. Négy borsodi gár­da egymás ellen játszott és Ozdon, valamint Edelényben is pontosztoz­kodás született. Idegenben győzött a Borsodi Építők Volán, hazai kör­nyezetben döntetlent ért el az Ole­fin SC. Az élen továbbra is a Kisvár- da áll. Eredmények: Olefin SC - Nyírbátor 1-1 (1-0). Tiszaújváros, 400 néző. Vezette: Pa­taki. Olefin SC: Bán - Puskás (Lu­kács), Barbarics, Ujj, Tömöri, Budai (Kovács), Kovács P., Járai, Horváth, Mészáros, Farkas (Boros). Edző: Szép Imre. A gólok története, 15. perc: Farkas a bal oldalról ugratta ki Horváthot, aki lefutotta védőjét, majd a kifutó kapus fölött a hálóba emelt, 1-0.46. perc: Lőrincz lövése a kapufáról kipattant és az érkező Kertész 2 méterről a kapuba sodor­ta a labdát, 1-1. Közepes iramú és színvonalú mérkőzést láthattak a nézők. Igazságos pontosztozkodás született. Jók: Bán, Ujj, Horváth, Tömöri. Ifi: 5-4 a vendégeknek. Edelényi Városi SE*-- Szerencs­Balox VSE 1-1 (0-1). Edelény, 400 néző. Vezette: Kálmán. Edelény: Szedlák - Serfőző, Turcsik (Ta­kács), Almási, Lengyel, Szűcs, Rá­kos, Szliíka Cs., Bósa (Pető), Kovács Z. (Tiszóczki), Kótai. Edző: Németh Attila. Szerencs: Májer - Szabó, Biszku, Kalmár (Kubányi), Szántó, Kobolák, Haraszin, Kundrák, Asz- szony (Gál), Olajos, Rontó. Edző: Orosz István. A gólok története, 25. perc: bal oldali beadás után Rontó az ötösről talált a hálóba, 0-1. 88. perc: Tiszóczki visszafejelt labdáját Pető 3 méterről lőtte a hálóba, 1-1. Az első félidőben a többet támadó vendégek megérdemelten szereztek vezetést. A végén jól hajrázó hazai­aknak az utolsó pillanatokban sike­rült egyenlíteniük. Jók: Serfózó, Szűcs, Szlifka Cs., illetve Kundrák, Rontó. Ifi: 2-1 a hazaiak javára. Ózdi Kohász - Stop-Miskolci VFC O-O. Ózd, 600 néző. Vezette: Geró I. Ózd: Erdős - Bulavin, Ker­tész, Magyari (Herczeg), Igó, Agócs, Magyar, Komyijenko (Drozdik), Gál, Paulovics, Farkas. Edző: Bíró István. Stop-MVFC: Rus - Kis, Schnek (Mihalovszki), Földeák, Nagy, Vacaru, Badea, Gulyás (Ré- pási), Császári, Balogh, Hallai. Edző: Csongrádi Sándor. Az első harminc percben mezőnyjáték folyt a pályán, mindkét együttes a véde­kezésre ügyelt. Később a hazaiak és a vendégek is idény eleji formában játszottak. Igazságos az eredmény. Jók: Kertész, Paulovics, Agócs, illet­ve Földeák, Bádea, Balogh. Ifi: 1-1. Borsodi Építők Volán - Derecs­ke 2-1 (1-0). Derecske, 300 néző. Ve­zette: Ficze. BÉV SC: Kerényi J. - Fenyvesi (Oláh), Fekete, Szabó Z., Farkas, Sverla (Egri), Lója (Ko­vács), Bodnár, Nyeste, Szabó J., Vi- dinczei. Edző: Balázsi István. Gól­szerzők: Lója, a 45. percben, Egri, a 86. percben, illetve Czibere, a 62. percben. Kiállítva: Nagy J., a 75. percben. A vendégek lelkesen ját­szottak és értékes győzelmet arat­tak. Jók: Bodnár, Fekete, Farkas. Ifi: 7-1 a miskolciaknak. További eredmények: Kisvárda - Hajdúszoboszló 2-0 (1-0). Hajdúszo­boszló. Ifi: nem kaptuk meg. Nagy- kálló - Mátészalka 1-0 (1-0). Ifi: 0-3. Rakamaz - Püspökladány 1-1 (0-0). Ifi: 0-0. Nagyszerűen játszott az Ózdi KC Ózd (ÉM) - Biztos győzelmet ara­tott a hét végi fordulóban az Ózdi KC NB I-es férfi kézilabda-csapata. ÓKC - Tatabányai Bányász 26-20 (10-9). Ózd, városi sportcsar­nok, 1200 néző. Vezette: Nyári, Veszter. ÓKC: Perekrosztov — Ja­kab 4, Hujber 3, Fuják 1, Bamóczki, Vitális, Csörgő. Csere: Grandjean (kapus), Kerekes 5, Krasznij 12, De­ák 1, Bialaszek. Edző: Závodszky István. Az első percekben sok zic­cert hagytak ki a hazaiak és ebben az időszakban kapusuk sem reme­kelt. A 20. percben 8-6-ra vezettek a vendégek. .Aztán Grandjean állt a kapuba és a csapat is feljavult. így a második félidő első perceitől elte­kintve biztosan vezetett az Ózd és végül biztos győzelmet aratott. A le­fújás előtt a közönség kedvenceit él­tette, akik rá is szolgáltak az elis­merésre, hiszen szellemesen, lendü­letesen játszottak és helyzeteiket is jól használták ki. Jók: Krasznij (a mezőny legjobbja), Grandjean, Ke­rekes, Hujber. Závodszky István: - Már húsz ponttal rendelkezünk, s ez örömmel tölt el. Ha a meccsek elején nem kapkodnánk, akkor még szebb ered­ményeket érnénk el. Népes szurko­lótáborunk ugyanis megérdemli, hogy megfelelően szórakoztassuk őket, mert minden összecsapáson lelkesítenek bennünket. Március 14., Hétfő Szoros mérkőzések Miskolc (ÉM) — Eredmények a kü­lönböző szintű sakkbajnokságokból: Miskolci Sakk SK - Hajdúszo­boszlói Gázláng 7.5-4.5. Hajdú­szoboszló, OB I. Győztek: Szabolcsi, Mózes, Varga P., Kerek K.. Döntet­len: Lukács P., Károlyi, Halász, Do­bos, Somlai, Grábics, Ács. Tiszavasvári - Miskolci Közúti Igazgatóság 8-4. Tiszavasvári, OB II. Győzött: Pető. Döntetlen: Bagoly, Pásztor F., Tóth, Szádeczki K., Már­kus, Csabai. Edelény - Füzesabony 6.5-5.5. Edelény, OB II. Győztek: Barva, Si­mon, Duzs, Bacsó, Benedek, dön­tetlen: Petró, Csukerda, Kovács. * Budapest (MTI) - A Napfény Szál­lóban folytatódott az Első Szombat elnevezésű nemzetközi sakkver­seny. A 8. fordulóban: Horváth Jó­zsef - Lukács Péter (Miskolci Sakk SK) döntetlen. Az élcsoport: Logi­nov, Silman 6-6 pont, Lukács 4.5. Asztalitenisz Miskolc (ÉM) - A hét végén fordu­lóra került sor az asztalitenisz csa­patbajnokságokban. A Hejócsabai Cement SC élvonalbeli női együtte­se Orosházán vendégszerepeit, s a találkozón a papírforma érvénye­sült. A csabaiak közül hiányzott Kertész, aki kismama-szerepre ké­szül. Sajnos, a miskolciak közül csak Catana volt partiban a hazai­akkal, a többieknek nem mutatko­zott lehetőségük a nagyobb erőt képviselő társasággal szemben. A második vonalban szereplő férfiak küzdelmes mérkőzésen maradtak alul Szolnokon, míg a Borsodi Kini­zsinek nem okozott gondot a két pont bekasszírozása. Eredmények: Orosházi MTK - HCM SC 14-4. Orosháza, NB I A-csoport, női. Gy.: Catana (2), Fest (1), a Catana, Kon­dás pár. Szolnok - HCM SC II. 10-8. Szol­nok, NB II., férfi. Gy.: Doros (3), Tóth G. (3), Licsák (2). Borsodi Kinizsi - Makói VSE 15-3. Miskolc, NB II., férfi. Gy.: Sza­bó K (4), Géczi (4), Simkó (3), Osz- lánczi T. (3), a Géczi, Simkó pár. Tekeeredmények Miskolc (ÉM) - Az elmúlt hét vé­gén két mérkőzést vívott a miskolci­ak másodosztályú tekecsapata. Eredmények: Lyukóbányai Bányász - Hódgép 6-2 (2852-2709). Miskolc, NB II. fér­fi. Egyénileg: Teljék (495), Tóth I. (486), Rázsó (486), Ragályi (467), Székely (467), Demkó (467). Bélapátfalva - Lyukóbányai Bá­nyász 6-2 (2852-2750). Miskolc, NB II. férfi. Egyénileg: Rázsó (472), Tóth (469), Ragályi (468), Demkó (455), Székely (452), Szecsődi (452). Ökölvívás Mezőkövesd (ÉM) - A mezőköves­di városi sportcsarnokban rendez­ték meg a megyei ökölvívó bajnok­ságot. A győztesek, serdülők: Bige (Miskolci Kinizsi), Szilvási (Mező­kövesdi SE), Paczók (Mezőkövesd), Balogh (Mezőkövesd), Bodnár (Sá­rospataki TC), György (Viss), Laska (Sárospatak), Kosa (Sárospatak), Szatmári (Sárospatak). Ifjúságiak: Kónya (Miskolci Kinizsi), Siroki (Miskolci Kinizsi), Tóth R. (Mezőkö­vesd). Juniorok: Balogh (Mezőkö­vesd), Budai (Sárospatak), Barna (Mezőkövesd), Bánkúti (Miskolci Kinizsi), Sáfrányos (Sárospatak), Csendes (Viss), Dolányi (Miskolci Kinizsi), Betöri (Viss). Felnőttek: Balázs (Miskolci Kinizsi), Csecskedi (Sárospatak), Balogh (Mezőkövesd), Kiss (Mezőkövesd), Jaskó (Sárospa­tak). * A megyei ökölvívó'szövetség köz­gyűlését április 8-ára halasztották. Svájci szextilalom Genf (Reuter) - Alighanem beár­nyékolja a svájci labdarúgó-váloga­tott tagjainak a magyarok felett aratott 2-1-es győzelem-örömét Roy Hodgson szövetségi kapitány beje­lentése. A szakvezető azt közölte ugyanis, hogy június 7-i kezdettel - ekkor utazik a csapat az Egyesült Álla­mokba, a vb-döntős szereplésre - szextilalmat rendel el a csapatnak. Ez magyarul annyit tesz, hogy a ka­pitány nem tűri el se a feleségek, se a barátnők jelenlétét.