Észak-Magyarország, 1993. augusztus (49. évfolyam, 178-202. szám)

1993-08-16 / 190. szám

10 A HÉTVÉGÉ SPORTJA zzz Eredmények - Tudósítások ,,,. : ~ 1993. augusztus 16., hétfő Sajóbábonyban nyert az Abaújszántó Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM - KT) - A hét végén játszották le a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság nyitófordulóját. A legu­tóbb még az NB Ill-ban szerepeltek rangadóját az Abaújszántó nyerte. Idegenben diadalmas­kodott a Mád, a Sátoraljaújhely, a Sárospatak, a Mezőcsát és a Borsodnádasd. Az újoncok laki összecsapásán nem született gól. Érdekesség, hogy a vendégcsapatok a lehetséges 16-ból 14 (!) pontot szereztek, a hazaiaknak pedig mind­össze kettő jutott. Gólképtelennek bizonyult a Borsodszentgyörgy, aHejőcsaba, a Sajóbábony, a GLAS-SVSE, az Encs, a Lak és a Halmaj. Eredmények: Abaújszántó - Sajóbábony 1-0 (0-0). Sajóbá­bony, 300 néző. Vezette: Mozgó. Abaújszántó: Erdősi Zs. - Erdősi I., Mika, Erdősi Cs., Pócs, Konyecsnyik, Kocsis B. (Szilágyi A.), Tóth (Kristóf), Szabó, Kocsis J., Fekete. Edző: Bóni Imre. Sajóbábony: Grolmusz - Simon, Szántó (Kirchmajer), Pető, Kosa (Türk), Lipták, Popo- vics, Kovács, Lakatos, Göndör, Pálinkó (Szilá­gyi). Edző: Kapitány Béla. G.: Szilágyi A. Jók: Erdősi I., Pócs, Fekete, illetve Pető, Lipták, Si­mon. Ifi: 2-2. Borsodnádasd - Hejőcsaba 1-0 (0-0). Mis­kolc, hejőcsabai sporttelep, 200 néző. Vezette: Orosz. Borsodnádasd: Debrődi - Jakubik, Ole- xa, Barna, Tokár, Vári, Kurtán (Keresztes), Szabó, Berecz, Kolenicska (Váradi), Turcsik. Edző: Kasza János. Hejőcsaba: Budai-Sloszár, Kepecs (Mozgó), Szűcs, Tulai, Kavecsánszki, Karlecz, Szabó, Fazekas, Venczel, Kruzsely, Edző: Szűcs István. G.: Berecz. Jók: Jakubik, Tokár, Berecz, illetve Tulai, Szabó, Venczel. Ifi: nem kaptuk meg. Sátoraljaújhely-Mezőkövesd 3-1 (2-1). Me­zőkövesd, 300 néző. Vezette: Mezei. Sátoralja­újhely: Szakái-Katócs (Rusznák), Bordás, Bar­na, Horgonyi, Takács, Ocsenás, Juhász (Deme­ter), Tokár, Lőrincz, Jurkó (Géza). Edző: Szakái Miklós. Mezőkövesd: Kohári - Baranyi, Beller, Nyeste, Bodnár, Sugár, Takács, Szalóczi (Nagy, Csirmaz), Pelyhe, Papp, Horváth (Kalotai). Edző: Újvárosi László. G.: Katócs (2), Jurkó, il­letve Bodnár. Jók: Katócs, Tokár, Ocsenás, Jur­kó, illetve senki. Ifi: 2-1 az újhelyieknek. Tömör Lak SE - Halmaj 0-0. Lak, 500 néző. Vezette: Geról. Tömör Lak SE: Suszter-Jend- rek, Csorba, Danyi, Ladányi (Varga I.), Kősze­gi, Mogyoró, Tóth (Molnár I.), Papp (Kiss Z.), Kótai, Kádas. Edző: Szilvái Attila. Halmaj: Ruszkai - Juhász S., Bitó, Juhász E., Kecskés (Tumyánszki), Becse, Köteles, Tóth J., Kovács Zs., Jordán (Kisorosz), Varga (Soltész). Edző: Becse László. Jók: Csorba, Jendrek, Mogyoró, illetve Becse, Tóth, Köteles. Kiállítva: Kótai, a 90. percben. Ifi: 2-2. Karcsa - Putnok 2-2 (1-2). Karcsa, 300 néző. Vezette: Mozgó. Karcsa: Varga-Váradi, Benő, Lengyel, Móré, Baba J. (Kelemen), Nagy P., Nagy R., Kovács, Baba G., Góré (Homyák). Edző: Baba János. Putnok: Fáklya - Fecsku (László), Kisspál, Kozma, Bóna, Újvárosi (Hor­váth), Vincze, Bodnár, Magyari (Kiss K), Ba­logh, Kiszely. Edző: Szabó János. G.: Baba G. (11-esből), Kovács, illetve Bodnár, Magyari. Jók: Benő, Lengyel, illetve Fáklya, Kozma, Vincze, Bodnár, Balogh, Fecsku. Ifi: 6-3 a put- nokiaknak. Sárospatak - GLAS-SVSE 2-0 (1-0). Sajó- szentpéter, 200 néző. Vezette: Jakab. Sárospa­tak: Papp -Kőszegi, Pankovics, Bódi, Vakter T., Rák, Sikorszki, Hanuder, Zsófi'(Krenyiczki), Beimli (Rácz), Vakter G. (Frikker). Edző: Tuss István. GLAS-SVSE: Venczel - Fazekas Z., Benkő, Tóth, Fazekas L. (Lehotai), Nagy Cs., Krompák, Mező, Vajda, Dányi, Csikász (Szőke). G.: Zsófi, Krenyiczki. Jók: Pankovics (a mezőny legjobbja), Vakter T., Sikorszki, illetve Venczel, Lehotai, Nagy Cs. Ifi: 6-1 a vendégeknek. Mádi SE -Borsodszentgyörgy 2-0 (1-0). Bor­sodszentgyörgy, 300 néző. Vezette: Csorba. Mád: Kiss - Majoros, Oláh, Kentos (Thury), Gazdag, Laczkó, Séleszt, Ichnát, Bodnár (Naza­renko), Hofman, Miklós. Edző: Oláh Ferenc. Borsodszentgyörgy: Szentkirályi - Németh P., Halász, Lukács, Csépányi, Kakukk, Bíró, Ten­gely (Németh I.), Kovács, Mocsárkó, Horváth (Kucs). Edző: Munkácsi Tamás. G.: Halász (ön­gól), Séleszt. Jók: Gazdag, Miklós, Séleszt, Hof­man, Ichnát, illetve Csépányi. Ifi: 1-0 a hazai­aknak. Mezőcsát - Encs 1-0 (0-0). Encs, 300 néző. Ve­zette: Petró. Mezőcsát: Grolmusz-Dósa, Kopa, Szeráfi, Balogh, Hajdú, Rontó, Szombati, Bu- benko, Szobóczki, Jezoviczki (Molnár). Edző: Földesi Károly. Encs: Kiss - Kozma (Adu), Csí­ki, Orosz, Varga, Tarr, Kuszkó, Ruszkai (Dá­nyi), Kotula (Csorba), Barta, Szegedi. Edző: Or- lóczki Tibor. G.: Rontó. Jók: Dósa, Szeráfi, Haj­dú, Rontó, Szobóczki, Balogh, illetve Kiss, Sze­gedi. Ifi: 4-0 a Csátiaknak. Nagyot botlott a Miskolci VSC NB III., Tisza csoport: Nagycsécsen nem esett gól Miskolc (ÉM) - KT) - Megkezdő­dött a pontvadászat az NB III-as lab­darúgó bajnokság Tisza csoportjá­ban. Szombaton a Borsodi Építők Volán sikeresen mutatkozott be, az Olefin SC azonban kikapott. Vasár­nap a szerencsiek nyertek az edelé- nyiek ellen, a Tiszafüred kiütötte az MVSC-t. A nagy érdeklődéssel várt nagycsé­csi mérkőzésen nem született gól. Eredmények: Borsodi Építők Volán - Derecs­ke 3-0 (2-0). Miskolc, népkerti sport­telep, 500 néző. Vezette: Hajdó. BÉV SC: Kerényi - Szobóczki, Feny­vesi, Oláh, Farkas, Nyeste, Radaksz (Kövi), Bodnár, Lehoczki, Kerényi II. (Adamovics), Vidinczei (Lója). Edző: Balázsi István. A gólok törté­nete, 35. perc: Vidinczei jobb oldalról belőtt szabadrúgását Farkas 8 mé­terről a bal alsó sarokba fejelte, 1-0. 44. perc: Lehoczkit a 16-oson belül buktatták, a megítélt büntetőt Oláh a jobb sarokba lőtte, 2-0.71. perc: Le­hoczki kilépett a jobb oldalon, bea­dását Nyeste a kapuba lőtte, 3-0. A hazaiak végig irányítottak és maga­biztos győzelmet arattak. Jók: Far­kas, Oláh, Nyeste, Bodnár. Ifi: 2-0. Nyírbátor - Olefin SC 1-0 (1-0). Nyírbátor, 1500 néző. Vezette: Né­meth. Olefin SC: Bán - Szendrei, Gonda, Horváth, Almási, Gyüker, Kovács (Kazár), Járai, Reichenber- ger (Ferencz), Siket, Orgon (Tömö­ri). Edző: Rácz Károly. A gól történe­te, 35. perc: jobb oldali szöglet után Szilágyi visszafejelte a labdát az ér­kező Lőrincz elé, aki 7 méterről a bal sarokba lőtt, 1-0. Megilletődötten kezdett a Nyírbátor, de később át­vette az irányítást. Mindkét oldalon sok helyzet maradt ki. A nagy meleg miatt a szünet után visszaesett az iram és a színvonal. Jók: Bán, Szendrei, Gonda, Gyüker. Ifi: 2-1 a vendégeknek. Szerencs-Balox VSE - Edelényi VSE1-0 (1-0). Bekecs, 700 néző. Ve­zette: Kálmán. Szerencs: Májer - Vajkó, Asszony, Kozma (Olajos), Planéta, Kobolák, Haraszin, Biszku (Nagy L.), Trubnikov, Gál, Zsiga. Kirsten gyorsan „beköszönt” Stein hibázott, sok néző Nürnbergben, egy piros lap Bonn, Miskolc (ÉM - DL) -Német­ország: A labdarúgó Bundesligában lejátszották a második forduló mér­kőzéseit. A drezdai Rudolf Harbig Stadion nézőinek kevés okuk volt az örömre. Nem elég, hogy csapatuk mínusz 3 ponttal kezdte az idényt, most meg vereség az egyik újonctól... Pedig hat perccel a vége előtt Ma- ukseh megszerezhette volna a győ­zelmet jelentő gólt, ám 11-esét a 27 esztendős Jürgen Rollman bravúr­ral megfogta! Két perccel később ugyancsak büntetőt ítélt a bíró: Pe­ter Közle nem tévesztett, a Duisburg örülhetett. Nürnbergben válogatott portások néztek farkasszemet: Andreas Köp- ke (32 éves) és Bodo Illgner (27) fog­tak kezet kezdés előtt kapitányként. A két pont sorsa a 18. percben dőlt el, amikor egy célt tévesztett lövés Wolfról perdült a kölniek hálójába. A két új, Sutter és Zarate egyaránt jó benyomást keltett. A forduló néző­csúcsát is itt jegyezhettük fel: 49 700 néző figyelte az eseményeket. Maga­biztosan kezdett a Freiburg, Finke edző legényeinek fölényes sikeréből az albán Rraklli két góllal vette ki a részét („mindössze” 15 ezer néző előtt játszottak - ez volt a legkisebb látogatottságú találkozó). Eredmé­nyesnek bizonyult még Simon és Bu- ric, a szépítés Neuhaus nevéhez fű­ződik, miként a forduló egyetlen ki­állítása is... A labdarúgás barátai a hét végén két rangadóra figyeltek. Berti Vogts szö­vetségi kapitány Leverkusenbe láto­gatott, s aligha bánta meg, mert küz­delmes, jó iramú 90 percet kísérhe­tett figyelemmel. A müncheniek ezúttal sárga-zöld szerelésben pom­páztak - lévén, hogy a házigazdák színe (piros-fehér) lehetetlenné tette hagyományos viseletűket... Ülf Kirsten már a második percben be­köszönt, gólját a bajorok vitatták - lest reklamálva. A félidő közepén Olaf Thon 11-esből egyenlített, ám a brazil Sergio a 70. percben megadta a kegyelemdöfést a Ribbeck-legény- ségnek. Aligha vitatható: a Bayern védelmén sok még az igazítani való. Nem véletlen, hfagy Ribbeck Thont lecserélte, StemRopfot állítva a hát­védsor bal oldalára. Frankfurtban Ulrich Stein, a veterán cerberus olyan hibát követett el, hogy Top- möller edző nem hitt a szemének. Beiersdorfer fejesénél könnyedén akarta felvenni a labdát, mellé nyúlt, s a bőrgolyó bevánszorgott a bal sarokba. A csapatot nem viselte meg a kínos baki, Bein és Gaudino vezérletével hősies harcot indított a korrekció érdekében. A bajnok veze­tését Yeboah egyenlítette, ám ami­kor Bode másodszor is előnyt csikart ki, nem sokan bíztak az egyenlítés­ben. A Frankfurt végül Fúrtok ügyes, ve- tődéses góljával tartotta otthon az egyik pontot. Kaiserslautemben Uwe Fuchs két góllal jelezte, hogy érdemes volt szerződtetni, s ugyan­csak kétszer volt eredményes Carl (Karlsruhe), aki lepattanó labdákat értékesített. Hét mérkőzést 205 ezernél többen tekintettek meg, iga­zán nincs okuk panaszra a pénztá­rosoknak! Eredmények: Bundesliga I.: Nürnberg - Köln 1-0. Dynamo Dresden - Duisburg 0-1. E- Frankfúrt - W. Bremen 2-2. Frei­burg - Wattenscheid 4-1. Karlsruhe- Hamburg 2-0. Kaiserslautern - Mönchengladbach 4-2. B. Leverku­sen - Bayern München 2-1. Schalke- B. Dortmund 1-0. A Stuttgart- Le­ipzig összecsapást októberben játsz- szák le. A bajnokságban a Kaisers­lautern áll az élen 4 ponttal. Bundesliga II.: Bochum - Stuttgar­ter Kickers 3-1. München 1860 - T. Berlin 2-1. Wuppertal - Essen 0-0. Fortuna Köln - Chemnitz 0-1. Han­nover-Jena 1-0. Waldhof Mannhe­im - Wolfsburg 1-1. St. Pauli - Ros­tock 2-4. B. Uerdingen - Meppen 1-0. Saarbrücken - Mainz 2-0. A Hertha BSC - Homburg találkozóra kedden kerül sor. A táblázaton a Bo­chum áll sf első helyen, 8 ponttal. Jordan-ügy: négy letartóztatás Fayetteville (AP) - Az NBA-kosár- labdázó-csillag Michael Jordan édesapját egy lövéssel megölték. A hír nem új, az 57 éves férfi gyil­kosa© utánjelentős erőkkel folyik a nyomozás Észak-Karolinában, Fa- yetteville-ben. A helyi seriff, Morris Bedsole elmondta a sajtó munkatár­sainak: négy férfit letartóztattak, mert olyan tárgyakat találtak ná­luk, melyek a meggyilkolt James Jordan vörös Lexus kocsijából szár­maznak. Bedsole emlékeztetett ar­ra, a gyilkosság előtt elrabolták idő­sebb Jordan autóját, melyet később a holttest feltalálási helyétől 100 ki­lométernyire alaposan kifosztva megleltek. A Lexus gumijait lesze­relték, minden mozgatható alkat­részt eltávolítottak belőle. így példá­ul a kocsi roppant értékes sztereó­berendezéseit is. Nos, ezeket megta­lálták a nyomozók, de egyelőre a négy őrizetbe vett férfi nevét nem hozták nyilvánosságra. Illetve az egyikét igen! Az illetőt Gary Rodel Farriornak hívják. Egyelőre nem bi­zonyítható, hogy köze lett volna a gyilkossághoz. Az egyik variáció sze­rint a gyilkos(ok) a kocsit akarták el­lopni A feltételezhetően ellenszegü­lő James Jordan nem nézte tétlenül a lopási kísérletet - ez lett a veszte. Ifik a döntőben Myava (MTI) - Ha alapos körbeve­rés árán is, de a szlovákiai női ifjú- sági kosárlabda Európa-bajnokság C-csoportos selejtezőjéből bebiztosí­totta finalista helyét (1994-ben lesz a döntő) Magyarország válogatottja! A vasárnapi találkozón fiataljaink 61:56 (36:28) arányban bizonyultak jobbnakFinnországválogatottjánál. A magyarok nagy szívvel és okosan küzdve szerezték meg a létfontossá­gú győzelmet. Amikor kellett, ügye­sen tartották a labdát Hollósiék, re­mekül indítottak, keményen véde­keztek, ügyesen szereztek labdákat. Gécsek Tibor bronzérmes Stuttgart (MTI) - Megvan az első magyar érem az idei atlétikai világ- bajnokságon! A medál begyűjtése Gécsek Tibor nevéhez fűződik, aid a kalapácsvetésben állhatott fel a do­bogó harmadik fokára. A magyar fiú kezéből 79.54 méterre repült a szer, s ez elegendő volt a remek helyezés­hez. Befejezték szereplésüket a magyar színek képviselői, Czingler Zsolt és Pálóczi Gyula. A selejtezőben muta­tott teljesítményük ugyanis túl ke­vés volt ahhoz, hogy a legjobbak kö­zéjussanak. Czingler csoportjában a 12. lett 16.32 m-es teljesítménnyel, Pálóczi még ennél is gyengébben produkált, a B-csoportban 15.89 m- rel a 20. lett. A férfi gerelyhajítóimái is kialakult a hétfői döntő 12-es me­zőnye. A legjobb eredménnyel a vi­lágcsúcstartó cseh Jan Zelezny (83.22 m) kvalifikálta magát a finá­léba. A hármasugrólc küzdelmének első felvonását az amerikai Mi­ke Conley nyerte, aki 17.39 mé­teres eredménnyel, elsőként ve- rekedte be magát a fináléba. Fotó: AP Doppingmérleg Stuttgart (MTI) - Oroszországban a tavaly 500 doppingvizsgálatot vé­geztek el, s ebből öt versenyző vizs­gálati anyaga hozott pozitív ered­ményt - erről számolt be Valentyin Belahnyicsev, az Orosz Atlétikai Szövetség elnöke a vb egyik sajtótá­jékoztatóján. A sportvezető elmond­ta, a nemzetközi szövetség szakem­berei kétszer jelentek meg orosz at­léták edzésein, s végeztek el dop­pingvizsgálatot. A legutolsó vétkes a 100 méteres gátfutás világbajnoka, Ljudmila Narozsilenko. Valentyin Belahnyicsev szólt terveikről is. Pénzbüntetés London (Reuter) - Az angol Man­chester City hét futballistáját egyenként 500 fontos pénzbüntetés­sel sújtotta a klubvezetés. A játéko­sok Hollandiában járva egy mérkő­zést követően betértek a helyi bárba, és iddogáltak egy keveset. Ugyanígy tettek hazatértükben, amikor az amszterdami repülőtéren „gurítot­tak le” néhány italt a torkukon. Emi­att négyen eltévelyegtek, és a gép miattuk 25 perccel később indult el. A játékosok mellett elmarasztaltak négy szakvezetőt is, mert azok nem voltak kellőképpen szigorúak a szomjas labdarúgókkal szemben. - Akik benne voltak az ügyben, meg­kapták méltó büntetésüket. Ez min­den, amit mondani akarok - vála­szolta a menedzser Peter Reid angol újságírók kérdezősködésére. Egy .erőtlen kísérlet a gólszerzésre, a labda a kapus zsákmánya. A BÉV SC magabiztos hazai sikere nem forgott veszélyben. Fotó: Juhász Emese Edző: Orosz István. Edelény: Drótos - Serfőző, Szántó (Bósa), Pékár, Juszkó (Rákos), Szűcs, Goór, Barba- rics, Nagy, Timári (Kótai), Lengyel. Edző: Németh Attila. A gól történe­te, 11, perc: a fejelni készülő Biszkut a 16-oson belül ellökték. 11-es! A büntetőt Trubnikov értékesítette, 1-0. A sportszerű mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemelten győzött. Jók: Májer, Kobolák, Haraszin, Biszku, illetve Pékár, Serfőző. Kiállítva: Drótos, á 87. percben. Ifi: 3-1 a vendégeknek. Tiszafüred - Miskolci VSC 6-1 (5-0). Tiszafüred, 1000 néző. Kere- zsi. (Az MVSC összeállítását nem kaptuk meg.) A gólok története, 6. perc: Kondora 17 méterről bődületes kapufát lőtt, a kipattanó labdát Kondria helyezte a kapu közepébe, 1-0.10. perc: Kondora szögletét Gör­be megcsúsztatta, a jól érkező Föld­vári Cs. a hálóba bólintott, 2-0. 33. perc: Kiss L. egyéni játék után hig­gadtan a bal alsó sarokba helyezett, 3- 0.40. perc: Kiss L. két védő. között kilépett, majd a jobb sarokba lőtt, 4- 0. 43. perc: Kondria beadását Ka- szonyi vágta a hálóba, 5-0. 58. perc: Földvári Cs. jobb oldali beadását Ki­rály kapásból rúgta a kapuba, 6-0. 75. perc: Bódi távoli bombája a ka­pufáról vágódott a hálóba, 6-1. A ha­zai csapat gyorsan eldöntötte a mér­kőzést. Szemre is tetszetős játékkal biztosan nyert a sportszerű ellenfél­lel szemben. Jók: Vígh, Reichen­bach. Ifi: 5-0 a vendégeknek. Nagycsécs - Ózdi Kohász 0-0. Nagycsécs, 1500 néző. Vezette: Dá­vid. Nagycsécs: Russ - Bém, Leskó, Nagy A. (Lakatos), Földeák, Szabó I., Vacaru (Répási), Magyar, Császá­ri, Bádea, Nábrádi. Edző: Csongrádi Sándor. Ózd: Erdős - Bulavin, Ker­tész, Paulovics, Gál, Agócs, Budai. Komyijenko (Bartus), Farkas, Herc- zeg (Hák), Igó. Edző: Bíró István. A hazaiak a találkozó nagy részében fölényben játszottak, de nem tudták bevenni a vendégek kapuját. Kiállít­va: Farkas. Jók: Szabó, Leskó, illet­ve Agócs, Kertész, Budai, Kornyijen- ko. Ifi: 3-0. További eredmények: Kisvárda - Hajdúszoboszló 4-0 (2-0). Ifi: 6-0. Püspökladány - Rakamaz 2-0 (1-0). Ifi: 2-1; Mátészalka - Nagykálló 0-0. ifi: 4-0.