Észak-Magyarország, 1993. április (49. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-26 / 96. szám

1993. Április 26., Hétfő Sport E SZ AK-Mag yarország 15 Baseball rajt Miskolc (ÉM)—Megkezdődött a pontvadászat a baseball nemzeti bajnokságban. A Miskolci Felhő­karcolók hazai környezetben fo­gadta a Budapesti Islanders tava­lyi magyar bajnok gárdáját és 46-0 arányú vereséget szenve­dett. (A miskolciak az előző heti első fordulóban 27-0-ra kaptak ki Győrött a Dark Horsestől.) Világcsúcs Moszkva (Reuter) — Az orosz Olga Szljusarjeva 10.831 perccel új világcsúcsot állitott fel a női 200 méteres repülőrajtos kerékpáro­zásban. A 23 éves sportolónő hon­fitársa, Galina Inyuhina 11.010 perces világcsúcsát javitotta meg. ___ / Kikapott az Ózd Miskolc (ÉM) - Eredmények a kézilabda bajnokságokból: Egri Tanárképző - Kazincbar­cikai Sütőipari Kinizsi 27-25 (14-14). Eger, NB II. női. Ld.: Molnár V. (12), Balogh (5), Takács, Molnár A. (4-4). Jók: Balogh, Molnár V. Nagy csatában szerezték meg a győzelmet a hazaiak. A jobb helyzetkihasz­nálás döntött. Nyíregyházi Tanárképző - Miskolci Honvéd-Kórház 34-22 (16-12). Miskolc, NB II. női. Ld.: Nagy, Benes (6-6), Tompa (3). Átlagon felüli egyéni teljesítmény nem akadt. Vereségével megpe­csételődött a miskolciak sorsa. Lyukóbányai Bányász-Putno- ki VSE 25-24 (13-12). Miskolc, NB II. férfi. Ld.: Varga (9), Fellegi (6), Popovics (4), illetve Tóth R., Tóth L., Selmeczi (5-5). Jók: Varga, Balogh, Baczó, Popovics, illetve Tóth L. Küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok. Az 55. percben 25-17-re vezettek a hazaiak, de a hajrában „kikap­csoltak” és felzárkóztak a ven­dégek. Miskolci VSC-Novaj 32-18 (17-7). Miskolc, NB II. női. Ld.: Hocza (10), Vismeg (8), Leskó (4), Kisgergely (3). Jók: Tarné (a mezőny legjobbja), Hocza, Vismeg, Leskó, Kisgergely, Simon. A kitűnően játszó hazai csapat magabiztosan győzte le az eddig veretlen vendégeket. Pemü-Honvéd — Ózdi Kohász 21-18 (9-8). Solymár. NB I férfi. Vezette: Kli-ment, Papp. OKSE: Grandjean - Jakab 5, Hujber 1, Barnóczki, Üveges 1, Koszteckij 4, Csörgő. Csere: Perekrosztov, Kerekes 3, Fuják 3, Réti 1, Vitális. Edző: Závodszky István. Jó: Jakab. A szünet után még fordítottak az ózdiak, de aztán mégis a hazaiak kerekedtek felül. Elutasított terv Bern (AP)—Lennart Johansson, az Európai Labdarugó Szövetség (UEFA) svéd elnöke az európai klubkupák megreformálására ál­lított össze egy csomagtervet. El­képzelése az, hogy a BEK és az UEFA Kupa mezőnyét „össze­olvasztaná”, 128 klub részvételé­vel Szuper Kupát írnának ld. Ötlete megvitatására az UEFA fő­hadiszállásán gyűlt össze az euró­pai futballtestület Végrehajtó Bi­zottsága. Olaszország, Francia- ország és Németország egyértel­műen elvetette a Johansson-ter- vet. Antonio Matarrese, az olasz szövetség elnöke, az UEFA alel- nöke kifejtette, elértékteledne az országos bajnoki küzdelem, a baj­nokcsapatoknak rangon aluli egy ilyen uj tornán való fellépés.- Egy dolog tiszta: elutasították javaslatomat - nyilatkozta Jo­hansson. Prost nyert Imola (MTI) — A Forma-l-es au­"-'««0000/« inlácrhni'nnlffiáD’Vfl­Megbotlott a listavezető Gödöllő LC - Kazincbarcikai SC 2-1 (2-1) Az első félidő végén szabadrúgásból szépítettek a barcikaiak Fotó: Nagy Gábor Gödöllő (ÉM - FT) — 2400 néző. Vezette: dr. Bozóky. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. Gödöllő: Nagy - Somogyi, Kiss, Balogh, Hutter - Ivanovics, Si­mon, Horváth, Sztriskó - Grezsák, Kraszovszkij. Edző: Ambrózy István. KBSC: Májer - Szabó, Sztahon, Kondás, Pribék - Balogh, Körösi, Lukács - Ternován, Csipke, Ha- nyecz. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: Ternován helyett Zsiga, a 60., Grezsák helyett Tóth, a 75. percben. A hazaiak vehemensen nyitottak, azonnal támadólag léptek fel. Az első meleg pillanat mégis a gödöllői kapu előtt alakult ki: a 14. percben szöglet után Kondás fejelt a hálóba, de a bíró kirúgást ítélt, szerinte a beívelt labda az alapvonalon túlról kanyarodott vissza... Egy perccel később vi­szont már érvényes találatot lát­hatott a publikum. Horváth a jobb oldalról adott középre és Kraszov­szkij befordulva, 8 méterről kotor­ta a labdát a hálóba, 1-0. A KBSC hitét kissé megingatta a hátrány (ez volt egyébként a tavaszi idény­ben az első bevételezett találat!), s a 22. percben történtek még rá is tettek egy lapáttal. Simon ve­zette fel a labdát, sorra cselezte ki a rátámadó védőket, aztán 16 mé­terről nagy erővel bombázott a há­lóba, 2-0. Valamivel később Körö­si sárga lapot kapott, s így bizto­san hiányozni fog a szombati, DVSC elleni rangadóról - ez volt a harmadik színes kártyája. A félidőt dr. Bozóky „meghosz- szabbította”, s a 46. percben sike­rült a szépítés. Szabadrúgásvari­áció végén Csipke nyeste a bal fel­ső sarokba a labdát, 2-1. A szünet után a vendégek igye­keztek, a hazaiak jobbára az ered­ményt őrizgették, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben. A KBSC elképzelése 22 percnyi játék után összeomlott, hiszen kétgólos hátrányba került az együttes. A vendégek elaludták a nyitányt, s ezért keserves árat kellett fizetniük. A lelkesen támadó hazaiak jól értékesítették helyzeteiket. A KBSC szoros védekezésből akart indulni, kihasználva vetélytársa hibáit, ám ennek pontosan a fordí­tottja következett be. Agödöllöiektámadólagléptekfel, beszorították a kék-sárgákat és rászolgáltak a győzelemre. Jók: Balogh, Simon, Horváth, Kraszovszkij, illetve Sztahon, Körösi, Csipke. Ambrózy István: - Nagyiramú, változatos mérkőzésen megérde­melt győzelmet arattunk. Kálmán Vilmos: - Az első félidei rövidzárlat után nem tudtunk talpraállni. További NB n-es eredmények Keleti csoport: Debrecen - Bag 2-1. SBTC-Salgglas - Budafok 2-3. Kaba - Eger SE 2-1. Szeged SC - Tiszavasvári 6-0. III. Kér. TVE - FC Hatvan 0-0. Szarvas - Kiskőrös 1-0. Hajdúnánás - Baja 0-1. Nyugati csoport: Tatabánya - Pénzügyőr 2-2. Sabaria-Tipo - Soproni LC 1-1. ESMTK-Hun- gaplast - BKV Előre 0-3. Paksi Atom - Haladás 1-1. Dunaferr - Szekszárd 0-0. ZTE - Rákóczi FC 2-1. Dorog - Ajka Hungalu 2-1. Nagykanizsa - Mohács 5-0. Féltucat gólt rúgtak a bajorok Miskolc (ÉM - DL) — Németor­szág: A labdarúgó Bundesliga 27. játéknapján fontos kérdések vár­tak válaszra. Hannes Bongartz edző legénysége nagyot lépett a bentmaradás felé, ugyanis hatal­mas akarattal, elszántsággal „mosta le” a pályáról ellenfelét. A Wattenscheid azt a Mönchen- gladbachot verte nagy biztonság­gal, amely a tavasz meglepetés- csapata. Bernd Krauss: - Minden sorozat megszakad egyszer... Nagy volt már a teher a játéko­sokon. Ő csak tudja. A Bayern nem teketóriázott, ke­reken féltucat góllal küldte haza ellenfelét. Szegény Peter Neu- rurer! A tréner kezdetben legyint- getett, aztán az égre nézett, végül már csak a szemeit forgatta... Pedig a müncheniek ezúttal Aumann kapus ,és Matthäus nélkül játszottak. Am a 10-es szá­mú mez*nem került rossz helyre, Mehmet Scholl fő részt vállalt a sikerből - három gólt hintett. Labbadia is hozzátett kettőt, a ha­todikat Kreuzer szerezte, ez a találat joggal pályázhat a forduló gólja címre. A 0-6-al egyébként a Saarbrücken közel került a veszé­lyes zónához, s gólkülönbségével sem dicsekedhet... Az FC Köln hazai összecsapását ezúttal Meissner úr is megtekin­tette. Ä kardinális az idén először ment ki a stadionba, s Littbars- kiék mindent elkövettek, hogy jó kedvre derítsék a papi méltósá­got. Nos, a Bremen hálát adhat Fortunának, ugyanis kizárólag a szerencsén múlott pontszerzése. Uwe Fuchs például egyedül el- dönthette volna a mérkőzést, de annyi helyzetet hagyott ki, hogy a hajrában edzője már nem bírta cérnával és lehívta. Wolfgang Jerat egyébként érdekes nyi­latkozatot adott: - Remélem, hogy Christoph Daum nem felejti el a Kölnben töltött éveket... A Stuttgart. - Daum jelenlegi csa­pata - a Dresden vendégeként lé­pett pályára. A svábok idegenben még egy mérkőzést sem nyertek, .Tprai-. azért, fohászkodott, hogy Német, olasz, angol... Balról: Möller, Gallia, Platt, együtt örül­nek a Juventus hétközi UEFA Kupa-sikerének, amellyel a dön­tőbe kerültek. Fotó: AP nem vált valóra, a döntetlennel tovább élnek a drezdai remények, de nagyon vékony a bentmaradás esélye. Klaus Sammer civilben foglalt helyet a lelátón, a drezdai kispadon Ralf Minge dirigált. Trénerként ugyan (még) Sam- mert jelölték, de ez alighanem már csak formaság... Nem sokáig ünnepelt a Dortmund! S hogy ma­radt az erőből, azt példázza a Hamburgban aratott magabiztos győzelem. A két gólt a kapitány Zorc szerezte, a szépítés Báron érdeme. A Kaiserslautern az első 45 percben Kadlec és Dooley gól­jaival jutott tekintélyes előnyhöz, aztán a két csere, Kuntz és Goldbaekis feliratkozott. Közben a Leverkusen 10 főre csökkent, Stoever mehetett idő előtt az öltözőbe. A forduló bombamegle­petése Gelsenkirchenben szüle­szotta a főszerepet a Schulte- legénység leckéztetésében, aki a 23., illetve a 31. percben egyaránt betalált. A kegyelemdöfést a kapitány Uwe Wegmann adta meg, de a 81. percben ennek már jóval kevesebb nézője akadt - a drukkerek zöme hazafelé ban­dukolt... Eredmények: Bundesliga L: Bayern München - Saarbrücken 6-0. FC Köln - Stutt­gart 0-0. Wattenscheid - Mönchengladbach 3-1. Dresden - StuttgartO-O. Frankfurt - Nürn­berg 0-0. Hamburg - Dortmund 1-2. Kaiserslautern - Leverkusen 4-0. Schalke - Bochum 0-3. Uerdingen - Karlsruhe 1-1. Az élen a Bayern München (39) áll, majd a Bremen (37) következik. Mögöttük a Dortmund (35) és a Frankfurt (35) helyezkedik el. (Ma este a bajnoki cím sorsát je­lentősen befolyásoló találkozót játszanak. A hétközi fordulót a Bremen - Bayem összecsapás je­lenti, a mérkőzést a SAT 1-es te­levízió egyenes adásban közvetíti. Kezdés 20 órakor). Bundesliga II.: Osnabrück - Leip­zig 1-1. S. Kickers - Darmstadt 3-0. Hannover - Unterhaching 1-1. Freiburg - Hertha 4-2. Jena - Duisburg 2-2. Mannheim - Mainz 1-0. Rostock - Fortuna Köln 1-2. Düsseldorf - Wuppertal 0-0. Oldenburg - Braunschweig 1-0. Wolfsburg - St. Pauli 2-2. Chemnitz - Homburg 2-1. Rem­scheid - Meppen 2-1. A Freiburg (52) megerősítette vezető helyét. Második a Leipzig (48), harmadik a Mannheim (48), negyedik a Duisburg (47). Olaszország: A 29. fordulóban megpecsételődött Détáriék sorsa, az Inter nem kímélte az Anconát. Elszenvedte első hazai vereségét az Atalanta, a szakadék szélén táncolok csipegették a pontokat. Eredmények: A-osztály: Foggia- Torino 0-0. Atalanta - Sampdoria 1- 2. Napoli - Cagliari 1-0. Parma- Roma 3-1. Udinese - Milan 0-0. Inter - Ancona 3-0. Lazio - Pescara 2- 1. Juventus - Fiorentina 3-0. Genoa - Brescia 1-1. Vezet a Milan TÁBLÁZATOK NB II. Keleti csoport 1. Kazincb. 11 5 6 30-16 27 2. Debrecen 10 7 5 27-14 27 3. Gödöllő 10 6 6 30-23 26 4. T.-vasv. 9 7 6 32-23 25 5. Kaba 9 7 6 26-18 25 6. Bajai FC 11 3 8 30-23 25 7. Hatvan 8 9 5 22-21 25 8. Kiskörös 10 3 9 33-26 23 9. H.-nánás 8 7 7 22-21 23 10. III.Ker. 8 6 8 27-26 22 11. Szarvas 7 8 7 23-30 22 12. Szeged 7 5 9 28-32 19 13. Budafok 5 8 9 14-26 18 14. Eger SE 5 5 12 20-30 15 15. SBTC-Sal. 5 5 11 27-42 15 16. Bagi FC 2 9 11 17-37 T3 NB II. Nyugati csoport 1. Haladás 13 7 2 34-11 33 2. Dorog 10 10 2 37-16 30 3. Szekszárd 11 6 5 24-18 28 4. BKV Előre 10 6 6 36-21 26 5. Zalaeg. 10 6 6 25-18 26 6. Sabaria 8 8 6 28-23 24 7. Dunaferr 9 6 7 20-21 24 8. Sopron 7 8 7 32-28 22 9. Olajbány. 8 5 9 24-21 21 10. Paksi Atom 7 6 9 29-28 20 11. Tatabánya 5 8 9 29-36 18 12. Pénzügyőr 5 8 9 24-34 18 13. Mohács 6 6 10 18-35 18 14. Rákóczi FC 8 1 13 27-35 17 15. ESMTK 7 3 12 18-37 17 16. Ajka H. 3 4 15 21-43 10 NB III. Tisza 1. B-újváros csoport 15 6 1 54-22 36 2. Rakamaz 12 5 5 33-23 29 3. Kisvárda 11 4 7 36-27 26 4. Edelény 7 12 3 26-18 26 5. Szerencs 9 6 7 30-22 24 6. Nagykálló 7 10 5 23-20 24 7. M-szaika 9 5 8 32-26 23 8. H-szoboszló 8 7 7 27-28 23 9. BEVSC 8 6 8 24-27 22 10. Derecske 8 4 10 27-34 20 11.MVSC 7 6 9 26-38 20 12. ÓZD 6 7 9 28-32 19 13. Olefin SC 5 9 8 24-33 19 14. A-szántó 6 5 11 34-41 17 15. S-bábony 4 4 14 18-33 12 16. B-falva 3 6 13 19-36 12 Megyei I. osztály 1. Nagycsécs 17 3 2 59-17 37 2. Mezőcsát 15 2 5 42-19 32 3. S.újhely 13 2 7 48-28 28 4. S.Patak 11 6 4 40-26 28 5. M.Kövesd 12 4 6 39-25 28 6. Encs 13 2 7 44-31 28 7. Mád 8 7 7 34-28 23 8. Glas SVSE 9 4 9 29-35 22 9. B.nádasd 7 6 * 9 31-34 20 10. Putnok 6 7 9 25-34 19 11. Hejőcsaba 7 4 11 31-32 18 12. Karcsa 5 6 11 25-32 16 13. Gönc 6 4 11 22-37 16 14. B.Szentgy. 4 7 11 18-36 15 15. B.Szirák 4 2 16 21-55 10 16. F.Zsolca 4 2 16 17-54 10 Puhl Sándor vezet Bern (MTI) — Az UEFA kijelölte az euró­pai kupadöntők játékvezetőit. A döntés értelmében május 26-án Münchenben a svájci Kurt Röthlisberger sípol az Olympique Marseille (francia) - AC Milan (olasz) BEK-döntón. A KEK küzdelmek utolsó állomásán, május 12-én a londoni Wembley-stadionban a német Karl-Josef Assenmacher vezeti a Royal Antwerpen (holland) - AC Parma (olasz) találkozót. Az UEFA Kupáért zajló Borussia Dortmund (német) - Juventus (olasz) összecsapás első felvonásának játékvezetője a magyar Puhl Sándor lesz május 5-én Dortmundban, míg a visszavágón (május 19., Torino) a holland John Blankenstein vezet. TOTÓ, 17. HÉT 1. D. Dresden - Stuttgart 0-0 X 2. E. Frankfurt - Nürnberg 0-0 X 3. Hamburger SV - Dortmund 1-2 2 4. Kaiserslaut. - Leverkusen 4-0 1 5. Schalke - VfL Bochum 0-3 2 6. B. Uerdingen - Karlsruhe 1-1 X 7. Freiburg - Hertha BSC 4-2 1 8. CZ Jena - MSV Duisburg 2-2 X 9. Waldhof Mannheim - Mainz 1-0 1 10. Foggia - Torino 0-0 X 11. Atalanta - Sampdoria 1-2 2 19 Nannli - flanliari i.n 1