Észak-Magyarország, 1992. november (48. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-09 / 264. szám

14 ÉSZAK-Magyarország Idegenben nyert a Mezőkövesd Labdarúgás, megyei i. osztály Miskolc (ÉM) - Újabb fordulóra került sor a Bor­sod megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság- ban.Az éllovasok egyaránt nyertek, míg a sátoral­jaújhelyiek hazai környezetben pontot veszítettek, az encsiek viszont nyertek. Vendégként mind­össze a mezőkövesdiek diadalmaskodtak. Mind a felső-, mind pedig az alsóházban szoros a mezőny. Az összesített mérleg 5 hazai győzelem - egy vendégsiker, két „iksz” mellett. Eredmények: SÁTORALJAÚJHELY - GÖNC 0-0. Sátoral­jaújhely, 400 néző. Vezette: Jakab. Sátoraljaúj­hely: Kántor - Bodnár, Bordás, Barna, Pankovics, Jurkó jOcsenás), Juhász (Takács), Varga, Tokár, Lőrincz, Katócs. Edző: Szakáll Miklós. Gönc: Bóni - Kopcsó, Molnár, Léport, Bartus, Csontos J., Csányi, Bodnár, Szarka (Nagy), Csontos Cs., Ros­tás (Ákos). Edző: Molnár János. Jók: Bordás, Bar­na, illetve az egész csapat. Ifi: 2-0. GLAS-SVSE - BORSODNÁDASD 1-0 (1-0). Sajószentpéter, 200 néző. Vezette: Geró I. GLAS- SVSE: Szedlák - Géczi, Máté, Tóth, Szentidai, Benkő, Dányi, Juszkó (Bagoly), Seszták, Kovács L. (Szőke), Kalocsai. Edző: Lipcsei Imre. Borsod- nádasd: Debrődi - Nagy (Kurtán), Vámos (Vára- di), Barna L., Olexa, Halász, Szabó (Zámbó), Mocsárkó G., Kovács, Kolenicska, Mocsárkó J. Edző: Érsek Emil. G.: Juszkó. Jók: Szedlák, Máté, Szentidai, illetve Olexa, Halász, Mocsárkó J. Ifi: 2-0 a hazaiaknak. MEZŐKÖVESD - BORSODSZIRÁK 1-0 (0-0). Borsodszirák, 200 néző. Vezette: Csorba. Mezőkövesd: Nagy - Baranyi, Nyikes, Birinyi II. (Ujj), Bodnár, Beller, Birinyi I., Csirmaz, Hajdú, Papp, Takács. Edző: Újvárosi László. Borsod­szirák: Orosz - Szabó, Bari J., Horváth, Fűzi, Hel- gert, Putnoki, Petrovics, Tóth, Bari Gy., Takács. Edző: Petrovics László. G.: Bodnár Jók: Bodnár, Nagy, Nyikes, illetve Orosz, Bari J., Fűzi. Ifi: 5-2 a kövesdieknek. FELSÓZSOLCA - SÁROSPATAK 2-2 (0-1). Felsőzsolca, 100 néző. Vezette: Sike. Felsőzsolca: Nagy R. - Nagy Z., Orgován, Jáborcsik P., Jábor- csik A. (Lapis), Bóni, Csami, Tóth, Dorkó, Balogh (Lippai), Horváth M. Edző: Szabó Sándor. Sáros­patak: Papp - Pauleczki, Demkovics, Beimli, Kő­szegi, Rák, Sikorszki, Hanuder, Frikker L., Kre- nyiczki, Vachter G. Edző: Tuss István. G.: Horváth, Jáborcsik P., illetve Vachter G., Kre- nyiczki. Jók: Nagy Z., Horváth, Orgován, Tóth, il­letve senki. Ifi: 2-0 a hazaiak javára. MEZŐCSÁT - PUTNOK 3-0 (2-0). Mezőcsát, 300 néző. Vezette: Szecskó. Mezőcsát: Grolmusz - Dósa, Bubenkó (Simon), Szobóczki Z., Balogh, Sárai, Rontó, Szombati, Jezoviczki, Szobóczki A., Igó. Edző: Földesi Károly. Putnok: Fáklya - Ma- gyari L., Bállá, Fecsku, Bódi, Boros, Vincze, Makrai, Koszta, Kéméndi, Kiszely (Gál). Edző: Bilesch Gyula. G.: Szombati (2), Rontó. Jók: Szobóczki Z., Szombati, Jezoviczki, Igó, illetve Fáklya, Bállá. Ifi: 3-1 a Csátiaknak. MÁD - BORSODSZENTGYÖRGY 2-0 (0-0). Mád, 500 néző. Vezette: Faragó. Mád: Gyurán - Osváth (Miklós), Majoros, Thury, Oláh, Tatárka, Hofmann, Nagy L., Szabó, Laczkó (Kentos), Lehoczki (Gönczi). Edző: Oláh Ferenc. Borsod- szentgyörgy: Pék - Kulcsár, Kucs, Lukács, Jakab, Németh I., Varga (Bordás), Németh P., Alföldi (Jenei), Balogh, Horváth. Edző: Murányi István. G.: Nagy L., Gönczi. Jók: Majoros, Thury, Oláh, Nagy, Gönczi, illetve Balogh. Ifi: 1-1. NAGYCSÉCS - HEJOCSABA 1-0 (1-0). Nagycsécs, 500 néző. Vezette: Gombos. Nagy- csécs: Ondrék - Kiss, Tóth I. (Varga), Kertész, Va- caru, Barabás, Lakatos, Gulyás (Répási), Kovács, Bádea, Fekete. Edző: Csongrádi Sándor. Hejőcsa- ba: Tóth G. - Kavecsánszki, Budai, Szűcs, Tulai (Mózsik), Jurák, Kruzsely, Rácz, Zsófi (Székely), Kerényi, Kruseczki (Körtvélyesi). Edző: Laczkó Lukács. G.: Barabás. Jók: Ondrék, Vacaru, illetve Tóth, Kerényi. Ifi: 2-0 a csabaiak javára. ENCS - KARCSA 3-1 (0-1). Encs, 300 néző. Vezette: Nyikes. Encs: Kónya - Kozma, Csíki, Orosz, Varga B. (Tarr), Varga F., Barta, Ruszkai, Kotula, Kuszkó (Kristóf), Szegedi. Edző: Mé­száros László. Karcsa: Varga - Váradi (Kovács), Baba G., Hornyák, Tóth, Baba J. (Gál), Kocs- márszki, György, Móré, Kelemen, Nagy R. Edző: Baba János. G.: Szegedi, Kristóf, Barta, illetve Móré. Jók: Szegedi, Varga F., Barta, Ruszkai, Csí­ki, Varga B., illetve Varga, Baba G. Ifi: 4-1 az en­csiek javára. „Kikosarazták” a MEAFC-ot Miskolc (ÉM) - Dombóváron szerepelt a Miskol­ci EAFC NB I-es férfi kosárlabda-csapata. DOM­BÓVÁR - MISKOLCI EAFC 103-86 (56-44). Vezette: Szabó IV., Major n. L. A miskolciak pontjait Kovács (31), Szőke (21), Szabó Z. (12), Deák (9), Kakas, Soltész (4-4), Ádám (3) és Szán­ki (2) szerezték Szaniszló Sándor szakosztályve­zető elmondta, hogy a hazaiak jól használták ki magassági fölényüket és már 24 ponttal is vezettek. Sport 1992. Ot gólt rúgott az MVSC Labdarúgás, NB III., Tisza csoport Az MVSC első gólját Tóth László 11 -esből szerezte Fotó: Juhász Emese Miskolc (ÉM-tudósítás) - Újabb for­dulót játszottak le a labdarúgó NB Hi­bán. A Tisza csoportban az MVSC kitett magáért, remek mérkőzésen öt góllal terhelte meg a tiszaújvárosiak hálóját. Eredmények: MVSC - OLEFIN SC 5-2 (2-1). Mis­kolc, vasutas sporttelep, 500 néző. Vezette: Bozsóki. MVSC: Fehér - Mi- halovszki, Lizák, Tábori, Schnek, Kundrák, Tóth L. (Kojsza), Bohán, Bódi, Kapitány (Kalász), Reichen­bach (Czinglér). Edző: Fekete László. Olefin SC: Bán - Kovács G. (Tömöri), Vámosi N., Kovács I., Drengubák, Nagy, Kalmár, Márkus, Bucz, Balogh, Molnár. Edző: Gunics József. A gólok története. 15. perc: A Bódi felvágásá­ért megítélt 11-est Tóth L. értékesí­tette, 1-0. 25. perc: Kipattanó labdát Kalmár helyezett a kapuba, 1-1. 29. perc: Tóth L. 14 méteres lövése került a hálóba, 2-1. 56. perc: Nagyszerű tá­madás végén Bohán beadását Bódi 14 méterről, fordulásból nagy gólt lőtt, 3-1. 60. perc: Reichenbach indította Bódit, aki a kapus hasa alatt gurított a hálóba, 4-1. 82. perc: Tábori ugratta ki Kalászt, aki nem hibázott, 5-1. 88. perc: Szabadrúgás után a lepattanó labdából Molnár volt eredményes. Nagyszerű mérkőzésen a kitűnően futballozó hazaiak teljesen megér­demelt győzelmet arattak. Jók: Tábori (a mezőny legjobbja), Schnek, Bódi, Reichenbach, illetve Molnár. Ifi: 1-1. SZERENCS HEGYALJA SE - BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN 2-1 (1-1). Bekecs, 500 néző. Vezette: Bobkó. Szerencs HSE: Nagy - Ha- raszin, Kobolák, Planéta, Búza, Koz­ma (Sándor L.), Göndör, Timári, Cigankov, Trubnikov, Tirk. Edző: Szőke Barnabás. BÉV SC: Kerényi - Szobóczki, Adamovics, Farkas, Oláh, Balázs, Bodnár, Sverla (Nyeste), Vi- dinczei, Lehoczky, Radaksz. Edző: Kőrössy Pál. A gólok története. 18. perc: Göndör keresztbe ívelt, Timári maga elé tette a labdát, aztán a kapu bal oldalába lőtt, 1-0.44. perc: Bodnár 17 méterről, szabadrúgásból a bal alsó sarokba lőtt, 1-1. 75. perc: Trubnikov bal oldali szögletét Göndör fejelte a hálóba, 2-1. A mély talajú pályán, kitűnő játékvezetés mellett a küzdő jelleg domborodott ki. A helyzetek alapján a hazaiak megérdemelt győ­zelmet arattak. Jók: a hazaiak közül mindenki, illetve Kerényi, Adamo­vics, Bodnár. Ifi: 7-0 a vendégek ja­vára. MÁTÉSZALKA - ÓZDI KOHÁSZ 3-2 (1-2]. Ózd, 500 néző. Vezette: Kóródi. ÓKSE: Erdős - Dóri (Kiss L.), Gál, Bíró L., Pál, Bíró P., Kornyi- jenko, Hák, Farkas, Herczegh, Ma­gyar. Edző: Munkácsi Tamás. A gólok története. 10. perc: Jobb oldali hazai szabadrúgás után Magyar 8 méterről lőtt a léc alá, 0-1. 20. perc: Ismét a jobb oldalról végeztek el a hazaiak szabadrúgást és Dóri kapásból a jobb alsó sarokba lőtt, 0-2. 23. perc: Tardi jobb oldali beadásából Piros előreve­tődve fejelt a hálóba, 1-2. 46. perc: Kosa 22 méteres lövése Erdős kezéről perdült a hálóba, 2-2. 73. perc: Sze- likov fejesét Erdős kiütötte, Oláh azonban a bal sarokba talált, 3-2. A rendkívül tartalékos, ifjúsági játéko­sokkal megtűzdelt ÓKSE meglepte a vendégeket, de a rutinos ellenfél felőrölte a hazaiakat. Jók: Dőli, Kor- nyijenko. Ifi: 0-0. EDELÉNY - DERECSKE 1-1 (1-0). Edelény, 500 néző. Vezette: Hajdú. Edelény: Drótos - Serfőző, Kopa, Pé­kár, Goór (Szlifka), Szűcs, Gonda, Budai, Barbarics, Gyenes (Simkó), Sándor. Edző: Németh Attila. A gólok története. 21. perc: Kipattanó labdát Barbarics 23 méterről lőtt a jobb felső sarokba, 1-0. 66. perc: Jobb oldali beadás után a védők mellett dr. Rácsai 3 méterről fejjel csúsztatott a hálóba, 1-1. Közepes színvonalú találkozón a hazaiak a helyzetek sorozatát hagyták ki. Jók: Drótos, Serfőző, Barbarics. Ifi: 1-0. BALMAZÚJVÁROS - ABAÚJ- SZÁNTÓ 7-2 (3-0). Balmazújváros, 1300 néző. Vezette: Kerezsi. Abaúj- szántó: Kiss - Erdősi, Mika, Fehér, Pócs, Kristóf (Szabó), Hecel, Gaál, Balázs, Kocsis, Feledi. Edző: Pócs András. A gólokat Deák (2), Veres (2), Pál, Loós, Kovács, illetve Hecel, Balázs szerezték. A sportszerű talál­kozón a minden csapatrészében jobb és helyzeteit kitűnően kihasználó ha­zaiak ilyen arányban is megérde­melten nyertek. A vendégek védelme „átjáróházhoz” hasonlított. Jók: Kiss, Tokár, Feledi. Ifi: 6-0. HAJDÚSZOBOSZLÓ - SAJÓBÁ- BONY 1-0 (1-0). Hajdúszoboszló, 500 néző. Vezette: Lőrincz. Sajó- bábony: Hossó - Antalóczi, Pálinkó (Leskó), Turcsik, Ladányi, Popovics, Kovács Z., Orbeanu, Szántó, Kovács L., Göndör. Edző: Kapitány Béla. A mérkőzés sorsát eldöntő gólt a 15. percben Melonics szerezte. A közepes színvonalú találkozón helyzetei alap­ján megérdemelten nyert a hazai gár­da. Jók: Antalóczi, Turcsik, Ladányi. Ifi: 2-0 a bábonyiak javára. TOVÁBBI EREDMÉNYEK-. BÉLA­PÁTFALVA - KISVÁRDA 1-1 (ifi: 1-1). RAKAMAZ - NAGYKÁLLÓ 1-0 (ifi: 2-4). Berlinben búcsúzott a kupagyőztes Külföldi labdarúgó bajnokságok Budapest, Miskolc (MTI, ÉM) - NÉMETORSZÁG: A hét végén szü­netelt a küzdelem a bajnoki pontokért a Bundesliga első és második vona­lában, szusszanásnyi szünethez jutot­tak a csapatok. Már persze azok, akik nem voltak érdekeltek a DFB Pokal, azaz a Német Kupa csatározásaiban. A meglepetések ezúttal sem maradtak el! Az egyik legfajsúlyosabb Berlin­ben született, ahol gólokban bővelke­dő mérkőzésen köszönt el a folyta­tástól a legutóbbi győztes, a Hannover 96 gárdája. Kiesésük oka: a Hertha BSC amatőr (!) együttese, amelynek labdarúgói elszántan, kettőzött akarat­tal harcoltak. A hannoveriek korábban elköszöntek a KEK-től (vesztükre, a Bremennel kerültek szembe), most a hazai kupát is szemlélőként követ­hetik figyelemmel, marad számukra a bajnokság, a H. osztályban. Ugyancsak kiesett a Duisburg, amely Jenában kényszerült főhajtásra. A ren­des játékidő döntetlennel fejeződött be, a túlórázás a hazaiaknak kedve­zett. Nem dőlt el semmi a 2x15 perc alatt Homburgban! A másodosztály középcsapatánál az idegenben veszé­lyes Nürnberg vendégeskedett. A fe­lek körömszakadtáig tusakodtak, e- redmény nélkül, mert gól nem esett. S mivel 120 perc után is üresen árvál­kodott az eredményjelző, következtek a büntetők. A csoda végül elmaradt, a Nürnberg játékosai jobban összpon­tosítottak, így a következő körbe léphettek. Az igazi Hertha sokáig szorongatta a Leverkusent, de végül egy gól döntött. Ugyancsak egyetlen találat szükségel­tetett a Chemnitz és a Karlsruhe 8 közé kerüléséhez. A Frankfurtnak nem okozott gondot a továbblépés, ugyanakkor a nagy érdeklődéssel várt Dortmund - Bre­men találkozón egy pillanatig sem volt vitás a vendégek sikere. Wynton Rufer a 15., majd a 86. percben talált a visszafogottan futballozó sárga­feketék hálójába, akik a későbbiekben az UEFA Kupára, valamint a honi baj­nokságra koncentrálhatnak. Egy olaszországi keltezésű érde­kesség: az Anconába szerződött Ser­gio Zarate azt üzente a Nürnbergnek: Ich komme bald! - azaz: hamarosan jövök. A Détári-csapat súlyos pénzü­gyi gondokkal küzd, s a jelek .szerint áruba bocsátja legjobbjait. J A Német Kupa mérkőzései: Lever­kusen - Hertha BSC 1-0. Rot-Weiss Essen - Chemnitz 0-1. Düsseldorf - Karlsruhe 0-1. E. Frankfurt - Osna­brück 3-1. B. Dortmund - W. Bremen 0-2. Hertha BSC amatőr - Hannover 4-3. Jena - Duisburg 3-2 (hosszabbítás után). Homburg - Nürnberg 0-0 (hosszabbítás, majd 11-es rúgások után 2-4). AUSZTRIA: Az osztrákok hét végi fordulójában nem tolongtak a szurko­lók a lelátókon. Hat találkozón 23 gól esett, a csaknem 4-es átlag egészen jó­nak mondható. Eredmények: St. Pöl­ten - Rapid 1-1. Innsbruck - Linzer ASK 3-3. Stahl Linz - Vorwärts Steyr 2-0. Austria - Admira Wacker 3-2. Mödling - Salzburg 4-2. Sturm Graz ­Wiener SC 0-3. Az Innsbruck vezet, második az Austria, egyaránt 25-25 ponttal, harmadik a Salzburg 24 pont­tal. OLASZORSZÁG, A-osztály: Ancona - Brescia 5-1 (Détári a 40. percben gólt szerzett.). Atalanta - Foggia 2-1. Fiorentina - Ro­ma 2-1. Genoa - Cagliari 2-3. Inter- nazionale - Sampdoria 0-0. Juventus - Udinese 5-1. Lazio - Torino 1-2. Napoli - Milan 1-5. Parma - Pescara 1- 0. Az élcsoport: 1. Milan 15,2. Tori- • no 13, 3. Juventus 12. B-osztály: Ascoli - Reggiana 0-0. Bologna - Cesena 1-0. Andria - Bari 0- 0. Lucchese - Venezia 1-2. Modena- Cosenza 0-0. Monza - Spal 0-1. Padova - Pisa 1-0. Piacenza - Temana 2- 1. Taranto - Cremonese 1-1. Verona- Lecce 3-3. ANGLIA. Arsenal - Coventry 3-0. Aston Villa - Manchester United 1-0. Balckbum - Tottenham 0-2. Chelsea - Crystal Palace 3-1. Ipswich Southampton 0-0. Liverpool - Midd­lesbrough 4-1. Manchester City - Leeds 4-0. Nottingham Forest - Ever- ton 0-1. Wimbledon - Quecn,s Park Rangers 0-2. SKÓCIA. Celtic - Rangers 0-1. Dundee - Aberdeen 1-2. Falkirk - Air- drieonians 5-1. Hearts - Hibernian 1- 0. Motherwell - Partick 0-2. St. Johnstone - Dundee United 2-0. November 9*, Hétfő Teke Miskolc (ÉM) - Eredmények a teke­bajnokságokból: ÓZDI SPARTACUS - CEGLÉDI KÖZGÉP 6-2 (5498-5406). Ózd, fér­fi Szuper Liga mérkőzés. Egyénileg: Németh I. (975), Szakács (950), Ren­des (920), Juhász T. (906), Juhász I. (893), Koós (854). HÓDGÉP - LYUKÓBÁNYAI BÁNYÁSZ 6-2 (2751-2712). Mis­kolc, NB H. férfi. Egyénileg: Térjék (486), Rázsó (461), Székely (458), Tősi (451), Liptáíc (446), Molnár (428). Ha nincs a harmadik harmad... Miskolc (ÉM) - Székesfehérvárott szerepelt a Miskolci Hoki Club OB I- es jégkorong csapata és szoros csa­tában szenvedett vereséget. A miskol- ciatriaz első két harmad után még jól álltak, a hajrát azonban nem bírták. Ezúttal szóhoz jutottak a szlovák vendégjátékosok is. ALBA VOLÁN - MISKOLCI HO­KI CLUB 8-5 (3-3,2-2, 3-0). Vezette: Bartha, Meretei, Barabás. MHC: Lá- day - Mészáros, Kubck 2, Stas 1, Hegyi (1), Kruspan 1, Nagy (1), Ro- kaly, Szabó, Egyed (1), Csíki, Cselé- nyi, Juhász, Világi 1, Verba, Szentkúti (2), Tardi. Edző: Bíró Ignác. Átlagon felüli egyéni teljesítményt Kubek, Stas és Ládái nyújtott. Az MHC ked­den az FI'C vendége lesz. A hét végén pedig nemzetközi tornát rendeznek, amelyen a romániai I. ligás Csíkszere­da, valamint a román junior válogatott is részt vesz. ALBA VOLÁN - MHC 13-6 (2-3,5- 1,6-2). Miskolc, országos serdülő baj­noki találkozó. G.: Lukács (3), Hutter, Máyer P., Berkes (1-1). A súlyemelők ismételnek Budapest (MTI) - Tisztújító köz­gyűlésre invitálta a meghívó a magyar súlyemelő társadalom reprezentánsait szombatra, a Magyar Testnevelési E-’ gyetemre. Amint azonban a déli órák­ra kiderült: hiábavaló volt a fórum összetrombitálása, „delcgátushiány” miatt az összejövetelt meg kell ismé­telni... Eck Tibor elnök bejelentette: a jövő héten rendkívüli elnökségi ülést hív össze, ahol valószínűleg kijelölik az új súlyemelő közgyűlés dátumát. Polgár: újabb fél pont Sanghaj (Tanjug) - A női sakkvilág­bajnok jelöltek versenyén Polgár Zsuzsa ötödik mérkőzését is lejátszot­ta. A magyar olimpiai bajnoknő ellen­fele a jugoszláv Alisa Marie volt, s a parti a 15. lépésben döntetlenül ért vé­get. A pontosztozkodást Polgár Zsu­zsa kezdeményezte, s ellenfele ezt el­fogadta. A versenyben a magyar spor­toló vezet öt játszmából szerzett 4.5 pontjával, mögötte Marie következik néggyel. Berger az idei utolsó győztes Adelaide (dpa) - Vasárnap 100 ezer néző előtt rendezték meg az idei For- ma-l-es autós világbajnokság 16., s egyben utolsó futamát. A versenyt az osztrák Gerhard Berger nyerte (ez volt ebben az esztendőben a második el­sősége), míg a már augusztus 16. óta világbajnok angol Nigel Mansell a brazil Ayrton Sennával történt üt­közés miatt kénytelen volt feladni a küzdelmet. Ausztrál Nagydíj, 81 kör, összesen 306.180 km: 1. Gerhard Berger (osztrák, McLaren-Honda) 1:46:54.786 ó, (171.829 km-es átlag), 2. Michael Schumacher (német, Be- netton-Ford) 0.741 mp hátrány, 3. Martin Brundle (angol, Bcnetton- Ford) 54.156 mp h. A VB végeredménye: 1. Nigel Mansell (angol, Williams-Renault) 108 pont, 2. Riccardo Patrese (olasz, Williams-Renault) 56, 3. Schumacher 53,4. Ayrton Senna (brazil, McLarcn- Honda) 50, 5. Berger 49, 6. Brundlc 38. A márkák versenyében: 1. Wil­liams-Renault 164 pont, 2. McLaren- Honda 99, 3. Bcnctton-Ford 91, 4. Ferrari 21, 5. Lotus-Ford 13, 6. Tyrrell-Ilmor.