Észak-Magyarország, 1992. október (48. évfolyam, 232-257. szám)

1992-10-26 / 252. szám

1992. Október 26., Hétfő Sport ES2AK-Magyarország 15 Somogy SC: két vereség Budapest (MTI) - Csehországban ját­szott a hél végén két Szuper Liga- mérkőzést a magyar bajnok kaposvári Somogy SC férfi röplabda csapata. Szombaton Liberecben, vasárnap íre­dig Prágában szenvedett vereséget a magyar együttes. Dukla Liberec - So­mogy SC 3:1 (13, -8, 7, 3). AERO Odolena Voda - Somogy SC 3:1 (-12, 6, 8,4). Kocsis: „Öntsük ki a mérgezett vizet” Budapest (MTI) - Kocsis Ferenc neve fogalom. Olimpiai aranyérmes, négy­szeres Európa-bajnok volt, s egy vb- cím is sorjáz a kötöttfogású birkózó­klasszis tarsolyában. Ezen a nyáron pedig Farkas Péter barcelonai olim­piai sikerével hívta fel magára ismét a figyelmet az UTE edzője. Manapság sok gondolat foglalkoztatja. így fő­ként: mit hoz a november hetediki tisztújító birkózó közgyűlés?- Barcelona után úgy éreztem, méltat­lanul „alulkezelik” sportágunkat - mondta Kocsis. - Pedig a két kötött­fogású aranyérem önmagáért beszélt. Igaz, több is volt a csapatban. A sza­badfogás komoly csalódást okozott. Ami fura: például egy vízilabdáról is többet beszéltek, mint rólunk. Ennek oka ott kereshető, hogy szűkül a sportág bázisa, másrészt nincs olyan vezetőnk, aki biztosít egyfajta „ima- ge-t”. Van idehaza 6-8 olyan klub, amely egyáltalán képes teljes csapatot kiállítani. Nagyobb respck^el érde­melnénk nemzetközi vonalon is.- Nyitott kapukat dönget: egyre többen „várják vissza” dr. Hegedűs Csaba ex-kapitányt. Elnökként...- Szomorú, de sportberkekben is csak azt hallani, hogy „ölik egymást a birkózók”. Ennek véget kell vetni! Hegedűs a szakmai vonalat képviseli. A másik elnökjelölt, Kuller József a menedzseri szemléletű jelölt. Úgy hi­szem, a mérgezett vizet ki kell önteni a pohárból. Nagy csata lesz, de re­mélem, elássuk a csatabárdot. Vita nélküli: három éve jómagam nein tá­mogattam Hegedűst. Azóta kivilág­lott, nélküle nem „igazi” a magyar bir­kózás. Hegedűs az utóbbi evekben bi­zonyította, szívesen tenne a sport­ágért, de érzésem szerint egy kicsit a partvonalra tették őt. Hiba volt. ' A sportág jövőjének alapkérdései? ' A szövetségi kapitányi tisztet felváltó technikai igazgatói munkakör meghonosításával nem értek egyet. A '"agyar birkózás letéteményesei a klubedzők. Az eredményeket az e- gyesületek készítsék elő. A válo­gatottnál bizonyos időszakokban dol­gozzanak szerződéssel szakági mes­terek. Például: cgy-egy évre nevezzék ki őket. Ha nem jól teszik dolgukat, akkor távozzanak! ' Farkas Péter jövője? Tisztáztunk mindent. Idén „pi- henget”, jövőre EB és VB, a 82 kg- óan. Vállalja az 1996-os atlantai olimpiai fellépést. Minden más köztes versenyen a 90 kg-ban versenyez. Azután figyeljenek majd Demeter Istvánra! Erdélyi honosított szabad­fogású, ügyes 62 kg-os. Három éve ön megpályázta a kapitányi posztot. Sikertelenül. Idén? ' Fz a jövő zenéje. Sajnálnám otthagy­ni a fiatal UTE-t. Ha megismételnek a lymbiai eredményt... Budapest (MTI) - A 16 évesek jól kezdtek! Szerdán (14.45 óra, Larnaca) a 18 évesek kerülnek „vízválasztó” osatába. A labdarúgó ifjúsági Európa- oajnoki selejtezők során a I’iski Ele- '"ér szövetségi edző vezette 16 évesek Kalocsán tettek jókora lépést a konti­nensbajnoki finálé felé, 2:0-ra verték *°nna két találatával Romániát. A sZcrdai feladat a Ziegler János vezette '8 évesekre vár, Ciprussal küzdenek 'neg. Előtte igencsak érdemes felem- Jogetni 1991. április harmadikál. Ak- *°r Lymbiában (Piski dirigálta Forrait Ls társait) Lymbia falucskában - a Pálya inkább hasonlított libalegclőre, 'nini selejtezőkön megszokott játék­ért* - | -0-ás félidő után 5-0 arányban »kivégezték” a magyar 18 évesek a Sztgetországi legénységet. Gyors gólok, értékes pontok A kezdés után gyorsan kiderült, hogy a tartalékos pécsi védelem zavarba hozható. Ezt a tényt felismerve a ven­dégek bátor támadójátékkal rukkoltak elő és gyorsan, a 2. percben megsze­rezték a vezetést. Szvisztun adott be és Szilágyi talált közelről a hálóba, 1-0. Az örömre sajnálatos módon nem volt sokáig ok, ugyanis a negyedik mi- nulában a hazaiak is megrezdítették a hálót. Medgyes vezetgette fel a labdát, senki nem támadta, így lövésre szánta el magát és a távolról leadott bomba besurrant a bal alsó sarokba, 1-1. A gólváltás után eseménytelen me­zőnyjáték következett, s 1x5 negyedóra elteltével megint a vendégjátékosok örülhettek. A 17. percben a csereként beállt Tóth iramodott meg, beadását Kiser kapta, aki teketóriázás nélkül lőtt a pécsi kapuba, 2-1. A gyors gólok után a PMSC átvette a játék irányí­tását, s nagy erőket mozgósított hát­ránya ledolgozása érdekében. Egyre - másra vezette akcióit, helyzetei is a- dódtak, ám a befejezésekbe rendbe hi­ba csúszott. A diósgyőriek jobbára a védekezésre koncentráltak, zártan áll­ták útját a pécsi támadásoknak, s ami­kor megszerezték a labdát, kontra­akciókkal igyekeztek zavart kelteni a hazaiak hátsó alakzatában. A szünet után sem változott a játék képe, a pécsiek rohamoztak, a DFC a védekezésre összpontosított. Érdekes, hogy a hazai kezdeményezésekben nem nagyon volt átütőerő. A 64. perc­ben Magyar egyenlíthetett volna, ám addig várt a lövéssel, amíg a védők be­Adzsoiev lába lövésre lendül..., de a aól Pécsett elmaradt. A csatár en- nelc ellenére hasznos teljesítményt nyújtott. Fotó: Szabó István érték és szerelték. Három perccel ké­sőbb Ulveczki elvette Dancstól a lab­dát, jól indította Lengyelt, aki 8 méter­ről sem tudott a kapuba találni. Ebben az időszakban teljesen beszorult a vendégcsapat. A 70. percben Túri célozhatta meg ígéretes helyzetből a ketrecet, de pontosan Dohotot találta el. A találkozó utolsó említésre méltó eseményét a 84. percben jegyezhettük fel, amikor Lengyel 18 méteres sza­badrúgását követően Dohot szép vetődéssel tisztázott. Tény, hogy a pécsiek tartalékos védel­met küldtek a pályára, ám emlékez­zünk csak, legutóbb az UTE ellen mi­lyen hátsó alakzata volt Sándor Istvánnak?! Nos, mindezt azért bocsá­tottuk előre, mert a magyarázkodások kivétel nélkül ebben látják a PMSC vereségének okát. Való igaz, a DFC ügyesen használta ki a megingásokat, míg a másik oldalon a hazai támadók meglehetősen tehetetlennek bizonyul­tak. A piros-fehérek „ráültek” az ered­ményre, szívós és szervezett védeke­zéssel őrizték előnyüket. A PMSC nagy fölénybe került, csaknem felbil­lent a pálya, de kevés elgondolást és ötletet tudtak a játékukban felvonul­tatni. A diósgyőriek kapusa több eset­ben remekül avatkozott közbe, más­kor pedig a szerencse is a vendégekkel volt. A DFC sikere értékes, a két pont megnyugtató, a táblázaton jelenleg elfoglalt helyezés pedig minden várakozást felülmúló. Jók: Dohot, Leskó, Danes, Szilágyi, illetve Kónya, Medgyes, Vókó. SÁNDOR ISTVÁN: - Jó Pécset sike­rült legyőznünk, igaz, volt egy kis sze­rencsénk is, de ez benne van a játék­ban. KOLLER NÁNDOR: - A DFC ügye­sen, jól játszott, nekünk viszont ezen a napon semmi sem sikerült. További NB I-es eredmények UTE - BVSC-NOVÉP 1-3 (1-2). A hazaiak rendkívül gyenge játékkal rukkoltak elő, a hajrában szurkolóik kórusban szidták a klub vezetőit. G.: Tiefenbach, illetve Bognár Gy. (2), Borgulya. KISPEST HFC - GY. RÁBA ETO 1-0 (1-0). Sokkal több helyzetet dol­goztak ki a kispestiek, de a színvona­lat jobb gyorsan elfelejteni... G.: Hal­mai. BÉKÉSCSABA - VASAS 0-0 Ese­ményekben szegény találkozón a felek nagyszerűen titkolták, mit tudnak a labdarúgásból... Igaz, ezt körülbelül sejteni lehet... CSEPEL SC-VÁC FC-SAMSUNG 0-2 (0-0). Az újonc láthatóan tisztelte ellenfelét, ez csak vereséget ered­ményezhetett. Ci.: Répási, Szedlacsek. NYÍREGYHÁZA - VIDEOTON- WALTHAM 0-1 (0-0). A rutinos vendégek meggyőző játékot mutattak, s az összkép alapján rászolgáltak a két pontra. G.: Takács. SIÓFOK - VESZPRÉM LC 0-1 (0-0). A lelkesen harcoló vendégek megérdemelt győzelmet arattak, a sió­fokiak minden elképzelés nélkül kísérleteztek. G.: Lehota. FTC - MTK 1-0 (1-0). A kék-fe­héreknek jószerével egyetlen helyze­tük sem akadt a 90perc alatt. A gól az első percben esett. G.: Cigan. Diósgyőri FC - Pécsi MSC 2-1 (2-1) Budapest, Miskolc (MTI, ÉM) ­Pécs, 4000 néző. Vezette: Hamar. Labdarúgás, NB I. DFC: Dohot - Béni, Leskó, Csízi, Szabó I. Zs. - Danes, Molnár, Kiser, Szilágyi - Adzsojev, Szvisztun. Edző: Sándor István. PMSC: Horváth - Kónya, Bódog, Dienes - Rózsa, Medgyes, Túri, Ko­csis, Vókó - Magyar, Lengyel. Edző: Koller Nándor. CSERE: Szvisztun helyett Tóth, a 13., Molnár helyett Parhomenko, az 58., Magyar helyeit Ulveczki, a 65., Túri helyett Szabó II. Zs., a 80. perc­ben. Hanyecz eredményessége döntött Kazincbarcikai Vegyész - Szarvas 3-0 (2-0) Doros László Kazincbarcika, 600 néző. Vezette: Ring. KVSE: Májcr - Pribék, Sztahon, Kon­dás - Hauberger, Körösi, Balogh, Lu­kács - Ternován, Csipke, Hanyecz B. Edző: Kálmán Vilmos. SZARVAS: Hanyecz J. - Cziglédszki, Himler, I lolp, Szlopóczki - Gebri, Mi- halece, Major - Csubró, Rácz, Stancu. Edző: loan Patrascu. CSERE: Stancu helyett Bolha, az 52., Ternován helyett Zsiga, a 6.3., Hauberger helyett Asszony, a 76. percben. A találkozó kezdetére eleredt az eső, s ez meglátszott a látogatottságon. A vegyészek azonnal támadólag léplek fel, érződött, hogy szeretnének végre hazai környezetben is bizonyítani. Ternován lódult meg a jobbösszekötő helyén, lövése alig került a kapu mel­lé. Egyoldalú játékkal telt-múlt az idő, szinte állandóan ti vendégek térfelén pattogott a labda. A huszadik percben Csipke fordult kapura, bal lábbal lőtt, Hanyecz J. testéről először kipattant a labda, másodszorra lábbal mentett. A sorozatos támadások a 29. percben értek góllá. Csipke indította pontos átadással a kiugró Hanyecz B.-t, aki 20 méterről erős lövést eresztett meg, s a portás előtt a vizes ftlvön megcsú­szó labda besurrant a bal alsó sarokba, 1-0. Négy perccel később növelte előnyéi a KVSE. Ismét Hanyecz B. kapott jó átadást, szorongatott hely­zetből vállalkozott lövésre, s a becsú­szó szarvasi védő is segített, hogy a labda kisebb légi kanyar után a kapu bal oldalában landoljon, 2-0. A félidő hajrájában Ternován lépett ki a védők közül, de megijedt a kifutó kapustól, így oda lett a lehetőség. Ezután volt még Körösinek egy közeli fejese, de a labda elkerülte a kaput. A szünet után érezhetően visszavett a tempóból a KVSE, nem erőltette újabb gólok elérését, így lehetőséghez jutott a Szarvas is, ám a vendégek tá­madásai nem jelentettek veszélyt Má- jer kapujára. Az 58. percben Hauber­ger előtt adódott kecsegtető esély a gólszerzésre, ám a középpályás 16 méterről elhamarkodottan feladta a labdát a portásnak. Három perccel ké­sőbb Csipke ügyesen kínálta lövésre a labdát az előretörő Kondásnak, ám a védő magasan fölé durrantott. A vég­eredményt a 74. percben állította be a KVSE, amikor Csipkét rántották le a védők a 16-oson belül, s a megítélt 11 - csből Kondás laposan a bal sarokba helyezett, 3-0. Három perccel később Major léc alá tartó szabadrúgását jó érzékkel tenyerelte szögletre Májer, a másik oldalon Csipke lépett ki, de lövése a kapu fölött zúgott el. A barcikaiak azonnal támadólag lép­lek felé, s ellenfelük tudomására hoz­ták, hogy ne legyenek illúzióik, kény­telenek lesznek pont nélkül távozni, így is történt, s ennek érdekében a kék-sárgák főleg az első 45 percben tettek sokat. A találkozónak ebben az időszakában a hazaiak folyamatos összjátékot produkáltak, egyértel­műen kézben tartották az irányítást, gyakran vállalkoztak lövésekre, be­szorították ellenfelüket, az történt a pályán, amit ők akartak. Kétségkívül megérdemelten tettek szert a kétgólos vezetésre, a szarvasiak csak véde­keztek, támadójátékuk szót sem érde­melt. A KVSE gyorsan és folyamato­sán építgette akcióit, s ezeknek a ven­dégek nem találták meg az ellenszerét. A szünet után Kálmán Vilmos legény­sége nem forszírozta az újabb gólok elérését, de ekkor is fölényben ját­szott, igaz, több lehetőséghez jutott a Szarvas is, ám tudománya a 16-os e- lőtt rendre elfogyott. Összességében elmondható, hogy a jobbik csapat nyert, s a KVSE sikere ilyen különb­séggel is megérdemelt. Jók: Csipke, Hanyecz B., Sztahon, Lukács, illetve Himler, Major. KÁLMÁN VILMOS: - Az együttes az első félidőben remekül kombinált, jól játszott, a szünet után visszavet­tünk a tempóból, de sikerünk így sem forgott veszélyben. Kitűnő játék- vezetés! IOAN PATRASCU: - Sajnos, ezúttal csak ennyire futotta tartalékos csapa­tunk erejéből. További NB II-es eredmények KELETI CSOPORT: Bagi FC - Kiskőrös 1-2. BMTE-Törley - 1 iszavasvári 0-3. Hajdúnánás Gödöllő 2-1. Kaba - Debreceni VSC 1-1 • Bajai FC - SBTC-Salgglas 2-3. FC Hatvan - Szeged SC 3-0. Eger SE -III Kér. TVE 1-2. NYUGATI CSOPORT: Kaposvár - Paksi Atom 0-0. Ajka Hungalu - Hala­dás VSE 1-3. Dunaferr - Zalaegersze­gi TE 0-0. Sopron LC - ESMTK- Bauinvcst 1-0. BKV Előre - Nagykanizsa 3-0. Szekszárdi Polgári SE - Tatabánya 1-0. Sabaria-Tipo - Dorog 1-1. Pénzügyőr - Mohács FC 1-1. TÁBLÁZATOK Az NB I állása 1. FTC 8 2 1 17-7 17 2. Vác FC-Sam. 8­3 22-12 16 3. Vasas 5 5 1 14- 8 15 4. Videoton-Walth. 6 2 3 19-12 14 5. Kispest-H. FC 5 3 3 15-12 13 6. Békéscsaba 4 4 3 16-13 12 7. Diósgyőri FC 4 4 3 16-18 12 8. Pécsi MSC 5 1 5 14-14 11 9. MTK 3 3 5 20-18 9 10. UTE 2 5 4 13-15 9 11. Siófok 4 1 6 14-17 9 12. Csepel 3 3 5 11-14 9 13. BVSC-Novép 3 2 6 10-15 8 14. Nyíregyháza 2 4 5 8-14 8 15. Győri R.ETO 1 5 5 10-17 7 16. Veszprém LC 2 2 7 11-24 6 NB II. Keleti csoport 1. Tiszavasvári 6 2 3 23-11 14 2. Hajdúnánás 5 4 2 15-8 14 3. Kábái FC 5 4 2 9-7 14 4. Kazincbarcika 6 1 4 16-10 13 5. Debreceni VSC 4 4 3 13- 8 12 6. Kiskőrös 5 2 4 16-14 12 7. FC Hatvan 3 6 2 11-11 12 8. SBTC-Salgglas 5 2 4 17-19 12 9. Szarvas 4 3 4 13-18 11 10. III. Kér. TVE 4 2 5 16-14 10 11. Bajai FC 5­6 12-11 10 12. Gödöllő 3 4 4 12-14 10 13. BMTE-Törley 3 4 4 8-14 10 14. Eger SE 3 2 6 12-16 8 15. Bagi FC 2 4 5 11-17 8 16. Szeged SC 2 2 7 9-21 6 NB II. Nyugati csoport 1. Haladás 7 3 1 21-7 17 2. Dorog 5 5 1 21-9 15 3. ZTE 6 3 2 14-7 15 4. Paks 5 3 3 20-12 13 5. Nagykanizsa 5 3 3 14-13 13 6. Sabaria 4 4 3 16-9 12 7. Szekszárd 5 2 4 13-12 12 8. Tatabánya 3 5 3 18-15 11 9. BKV Előre 4 2 5 18-16 10 10. Sopron 3 4 4 15-17 10 11. Dunaferr 4 2 5 10-15 10 12. Pénzügyőr 2 5 4 13-18 9 13. Mohács 2 5 4 6-18 9 14. Kaposvár 3 2 6 10-15 8 15. ESMTK 4 0 7 9-19 8 16. Ajka 2 0 9 7-23 4 NB III. Tisza csoport 1. B.-újváros 8 2 1 28-11 18 2. Rakamaz 6 3 2 16-10 15 3. MVSC 4 6 1 16-12 14 4. Edelóny 3 7 1 9-6 13 5. Kisvárda 5 3 3 17-16 13 6. Olefin SC 4 5 2 13-12 13 7. Nagykálló 3 6 1 9-6 12 8. BEVSC 5 1 5 13-15 11 9. Szerencs 4 2 5 19-17 10 10. Derecske 4 2 5 18-19 10 11. M.-szalka 3 3 5 13-15 9 12. H.-szoboszló 2 5 3 12-15 9 13. Ózd 2 5 4 14-19 9 14. A.-szántó 3 2 6 14-20 8 15. B.-falva 1 4 6 10-19 6 16. S.-bábony 1 2 8 10-19 4 Megyei I. osztály 1. Mezőcsát 9 1 1 25- 6 19 2. Nagycsécs 8 1 2 27-13 17 3. Encs 8­3 24-17 16 4. S.-újhely 7 1 29-12 15 5. M.-kövesd 7 1 3 22-14 15 6. S.-patak 6 2 3 21-13 14 7. B.-nádasd 4 4 3 21-16 12 8. Karcsa 3 4 4 17-17 10 9. Putnok 3 4 4 16-20 10 10. Mád 3 3 5 19-21 9 11. Glas SVSE 3 3 5 16-18 9 12. Hejőcsaba 3 1 7 8-19 7 13. B.-szentgyörgy 1 4 6 8-18 6 14. B.-szirák 2 2 7 13-26 6 15. F.-zsolca 3 . 8 10-31 6 16. Gönc 2 1 8 11-26 5------------ thtA A 2 i rr nn 1 U 1 U 4) • J 1. Ferencváros - M I K 1-0 1 2. Frankfurt - Leverkusen 2-2 X 3. Florentina - Sampdoria 4-0 1 4. Inter - Juventus 3-1 1 5. Lazio - Atalanta 3-0 1 6. Parma - Milan 0-2 2 7. Ascoli - Pisa 1-2 2 8. Bari - Lecce 0-1 2 9. Modena - Cremonese 1-2 2 10. Taranto - Reggiana 2-2 X 11. Venezia - Cosenza 2-0 1 12. Mainz - St. Pauli 2-2 X 13. Wolfsburg - Wuppertal 2-2 X + 1. FC Köln - Stuttgart 3-1 1