Észak-Magyarország, 1992. október (48. évfolyam, 232-257. szám)

1992-10-05 / 235. szám

14 ESZAK-Magyarország Sport Először nyert a Borsodnádasd Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM) - Az elmúlt hét végért a nyolcadik fordulóra került sor a Borsod megyei I. Osztályú labdarúgó bajnokságban. A Borsodnádasd megszerezte elsó győzelmét, idegenben nyert a Nagycsécs és a Mezőcsát. Sárospatakon nem bír­tak egymással a csapatok. A módiak hazai környezetben verték a CxLAS-SVSE-t. Az élmezőnyben nem változott a helyzet. Ered­mények: SÁROSPATAK - KAROSA 0-0. Sárospatak, 600 néző. Vezette: Matika. Sárospatak: Erikker I.- Pauleczki, Demkovics, Kőszegi, Beimli, Rák, Sikorszki, Hanuder, Frikker L. (Kreniyczki), Kaczúr (Jáger), Vachler. Edző: dr. Kelsánszky György. Karcsa: Varga - Váradi Z., Baba G., Kovács,Tóth, Baba J. (Góré), Kocsmárszki, Móré, Kelemen, Gál (Váradi Zs.), Nagy. Edző: Baba János. Jók: Beimli, Hanuder, illetve Varga, Vára­di Z„ Baba G„ Tóth, Móré. Ifi: 3-0. MÁI) - GLAS-SVSE 3-1 (3-0). Mád, 300 néző. Vezette: Nyikes. Mád: Nemes - Balogh, Rábai, Majoros, Osváth, Miklós, Hoffman (Gazdag), Lehoczki (Nagy L.), Szabó, Laczkó (Tatárka), Thuri. Edző: Oláh Ferenc. GLAS-SVSE: Szedlák- Géczi, Szentidai, Bagoly, Tóth, Dányi, Kozma (Konyha), Juszkó, Seszták, Vajda, Kalocsai. Edző: Lipcsei Imre. G.: Hoffman (2), Rábai, il­letve Szedlák (11-esből). Jók: Balogh, Majoros, Hoffman. Szabó, Laczkó, illetve Szedlák, Juszkó. Ifi: 4-2 a vendégeknek. ENCS - GÖNC 3-1 (0-0). Gönc, 400 néző. Vezette: Sike. Encs: Kónya - Kozma, Csíki, Orosz, Varga B., Varga F., Szepesi, Ruszkai, Kotula (Kristóf), Kuszkó (Tar), Szegedi. Edző: Mészáros László. Gönc: Báni - Kopcsó, Molnár, Léport, Ku- tasi. Csontos J., Csányi, Bodnár (Kukta), Bartus (Ákos), Csontos Cs., Rostás (Nagy). Edző: Molnár János. G.: Kotula (2), Kristóf, illetve Csányi. Jók: az egész csapat, illetve Kutasi, Csányi. Ifi: 2-0 az encsieknek. SÁTORALJAÚJHELY - FELSŐZSOLCA 6-0 (1-0). Sátoraljaújhely, 400 néző. Vezette: Szemén. Sátoraljaújhely: Kántor - Bodnár, Bordás, Barna, Takács, Katócs, Pankovics (Jurkó), Varga, Tokár (Szabó), Juhász (Lóríncz), Zsófi. Edző: Szakáll Miklós. Felsőzsolca: Tyukodi (Macsuga) - Nagy, Orgován, Bóni, Jáborcsik P., Csarni (Lippai), Samu, Tóth, Dorkó, Balogh (Szabó), Jáborcsik A. Edző: Szabó Sándor. G.: Barna, Jurkó, Zsófi (4). Jók: Bodnár, Takács, Zsófi, Barna, illetve Orgo­ván, Jáborcsik P., Macsuga. Ifi: 4-0. BORSODNÁDASD - MEZŐKÖVESD 4-3 (2­2). Borsodnádasd, 400 néző. Vezette: Tassy. Bor­sodnádasd: Debrődi - Váradi, Zámbó, Barna, Olexa, Halász, Szabó (Nagy), Mocsárkó G., Kovács, Kolenicska, Mocsárkó J. Edző: Érsek Emil. Mezőkövesd: Nagy - Baranyi, Nyikes, Nyeste, Bodnár, Bellér, Takács, Molnár (Murányi), Hajdú, Birinyi (Bóla), Himer. Edző: Újvárosi László. G.: Mocsárkó J. (2), Halász, Kovács, illetve Molnár, Hajdú, Birinyi. Jók: az egész csapat, illetve Bodnár, Nyeste. Kiállítva: Váradi, a 60. percben. Ifi: 2-2. NAGYCSÉCS - PUTNOK 4-1 (1-1). Putnok, 400 néző. Vezette: Szabó. Nagycsécs: Ondrék - Kiss, Tóth, Szűcs, Kertész, Barabás, Lakatos (Répási), Gulyás, Ungureanu (Váczi), Bádea (Vacant), Fekete. Edző: Csongrádi Sándor. Pul- nok: Fáklya - László, Bállá, Szlaboda (Kispál), Boros, Lupkovics (Kiszely), Vincze, Makrai (Lázi), Koszta, Váradi, Kéméndi. Edző: Bilesch Gyula. G.: Gulyás (2),Tóth, Barabás, illetve Vára­di. Jók: az egész csapat, illetve senki. Ifi: 4-0 a hazaiaknak. MEZŐCSÁT - HEJÓCSABA 2-0 (1-0). Mis­kolc, 250 néző. Vezette: Pctró. Mezőcsát: Grol- musz - Dósa, Balogh, Bán, Szobóczki A., Kovács, Rontó, Jezoviczki, Bubenko, Igó (Gályász), Szombati (Simon). Edző: Földesi Károly. Hejő- csaba: Tóth - Budai, Kcrényi, Jurák, Rácz, Nagy, Kruseczki (Székely), Körtvélyesi, Mida (Kiss, Kruzsely), Kavecsánszki, Venczel. Edző: Laczkó Lukács. G.: Balogh, Bubenko. Jók: Grolmusz, Balogh, Kovács, Bubenko, illetve Rácz, Venczel. Ifi: 3-0 a Csátiaknak. BORSODSZENTGYÖRGY - BORSOD- SZIRÁK 1-1 (0-0). Borsódszentgyörgy, 250 néző. Vezette: Galanics. Borsódszentgyörgy: Pék- Németh II., Szilágyi, Lukács, Csépányi, Németh I., Varga, Vincze (Németh P.), Bíró, Alföldi (Kulcsár), Horváth. Edző: Murányi istván. Bor- sodszirák: Tóth S. - Szabó, Bari J.. Horváth, Fűzi, Helgert, Tóth J., Putnoki, Kiss (Pelykó), Bari Gy., Takács. Edző: Petrovics László. G.: Bíró (1 Les­ből), illetve Putnoki (11-esből). Jók: senki, illetve Tóth S., Bari Gy., Takács, Putnoki. Ifi: 10-0. 1992. Október 5., Hétfő Coordes ment, Möhlmann jött és győzött Külföidi labdarúgó bajnokságok Ulf Kirsten (balról) a hét végén szépségdíjas támadást fejezett be góllal, ám mindez csak a Lever­kusen szépítéséhez volt elegendő. (Uerdingen - Leverkusen 2-1). Fotó: AP Cricns fejelt Auninnn hálójába. Felo­csúdott a müncheni sztárcsapat, amelynek a fölénye akkor lelt igazán szembetűnő, amikul a Borussia tíz főre fogyatkozott... OlafThon az 53. percben egyenlített, a 90.-ben pedig Helmer fejesével már vezettek a ba­jorok! A győzelem mégis elmaradt... Történt, hogy elkeseredett akció végén szöglethez jutott a Mön- chengladbach: Dirk Heyne, a ven­dégek kapusa rohant előre, s a beívelt labdát fordulásból tűzte kapura. A bőrgolyó a bal kapufáról pattant visz- sza, amelyet Max közelről lőtt a der­medt Aumnnn hálójába! A Köln kezd magára találni, ezúttal Steinmann, Rudy, Lehmann és Sturm góljaival érvényesítette a hazai környezet előnyét, az újonc Saarbrücken ere­jéből csak Wynalda és Szavicsev révén keltőre futotta. Idegenben ezút­tal két csapat nyert, a magyar totósok pechjáre (szerencséjére?), mégpedig a Bremen és a Dortmund. A brémaiak sikere azért meglepő, mert szerdán KEK-mérkőzést játszottak, ennek el­lenére már a 12. percben 2-0-ra vezetlek a Dresden ellen... Ered­mények: BUNDESLIGA I: Uerdingen - Leverkusen 2-1. Schalke - Karlsruhe 2-2. Hamburg - Bochum 2-0. Kaiser­slautern - Nürnberg 2-0. Bayern München - Mönchengladbach 2-2. FC Köln - Saarbrücken 4-2. Dresden - Bremen 2-3. Wattenscheid - Dort­mund 1-3. Vezet a Bayern München 14 ponttal, második a Leverkusen, harmadik a Stuttgart, negyedik a Dort­mund. BUNDESLIGA II: Chemnitz - Darmstadt 0-1. Jena - St. Pauli 1-0. Osnabrück - Unterhaching 1-1. Oldenburg - Fortuna Köln 0-1. S. Kickers - Wuppertal 4-1. Freiburg - Leipzig 1-0. A Freiburg vezet a Duis­burg és a Fortuna Köln előtt. Wolfs­burg - Braunschweig 4-1. Mainz - Meppen 3-0. Mannheim - Homburg 2­0. Remscheid - Hertha 2-1. AUSZTRIA: A szomszédoknál a ti­zennegyedik fordulót játszották le. Eredmények: Salzburg - Vorwärts Steyr 2-1. Linzer ASK - Wiener SC 1­1. Rapid - Admira Wacker 2-1. Mödling - Austria Wien 0-3. St. Pöl­ten - Sturm Graz 3-2. Innsbruck - Stahl Linz 3-0. A Salzburg áll az élen, mögötte az Innsbruck és az Austria Wien következik.Wolfsburg - Braun­schweig 4-1. Mainz - Meppen 3-0. Mannheim - Homburg 2-0. Rem­scheid - Hertha 2-1. OLASZORSZÁG: Az A -osztályban példátlan gólbőség volt a jellemző. Eredmények: Brescia - Foggia 4-1. Cagliari - Roma 1-0. Fiorentina - Mi­lan 3-7. Lazio - Parma 5-2. Napoli - Juventus 2-3. Torino - Sampdoria 2-2. Genoa - Ancona 4-4. Inlemazionale - Atnlnnta 1-0. Udinese - Pescara 5-2. Vezet a 8 pontos Milan (eggyel kevesebb mérkőzési játszott!), má­sodik a Torino, harmadik a Juventus. B-OSZ.TÁLY: Ascoli - Piacenza 3-0. Cesena-Modena 1-0. Cremonese - Pisa 2-0. Andria-Leccc 2-3. Lucchese - Bari 2-3. Padova-Verona 3-2. Reg- giana-Bologna 4-0. Spal-Venezia 2-2. Taranto-Cosenza 0-2. Ternana-Mon- za 0-0. Futballháború a miskolci Népkertben Labdarúgás, NB III., Tisza csoport Budapest, Miskolc (MTI-ÉM) — NÉMETORSZÁG: Elképesztő, mi­csoda „sarabolás” folyik a Bun- desligában! Irdatlan hevességű a küzdelem, nem kér senki, de nem is ad kegyelmet, félelmetes az iram, pil­lanatnyi megállás sincs. A kilencedik fordulót összesen 224 547 néző látta, ez hozzávetőlegesen 25 ezres állagnak felel meg (ezt javítja a vasárnap este, lapunk zárta után lejátszott Eintracht Frankfurt - Stuttgart összecsapás drukkerhada, ugyanis a tévéközvetítés ellenére biztosra vehető: telt ház előtt játszott a legutóbbi bajnok, illetve bronzérmes). A múlt hét elején kitelt Egon Coordes ideje. Hamburgban az egykori kikötővárosi játékos, Benno Möhlmann került a kispadra, s bi­zonyította az örökérvényű mondás igazát, mely szerint új seprő jól seper. Ezt leginkább a Bochum legénysége bánta, amelyet Hartmann és Bester góljaival vertek a piros-fehérek. Nem tudni, Udo Lattek mivel magyarázza csapata újbóli pontvesztését... A Schalke otthon még mindig nyeretlen, ezt a törekvését most a Karlsruhe hiúsította meg, amely Kirjakov, il­letve Krieg góljaival 2-1-re vezetett. A 76. percben aztán jött Mihajlovicés2- 2-vel térhettek öltözőbe a csapatok. Ami a bevezetőben jelzett kemény, férfias, olykor már kíméletlen játékot illeti, ebből leginkább az Uerdingen - Leverkusen találkozó nézői részesül­hettek. Mindkét csapatot a Bayer gyógyszerkonszern szponzorálja, ám a pályán nyoma sem volt a barátkozás- nak! A 32. percben Sassen egy megis­mételt szabadrúgásból vette be Voll- born kapuját, a 85.-ben pedig ismét ó volt eredményes. A leverkuseniek szépítő gólja az utolsó pillanatban esett, gyönyörű akció végén Ulf Kirsten talált a hálóba. A vendégek nemcsak veretlenségüket veszítették el, hanem a kiállított Pavel Hapalt is, aki eltiltásra számíthat... Az elmúlt fordulóban a legtöbben Münchenben szemlélődlek, 64 ezer néző várta, hogy a Bayern begyűri a viharvert Mönehengladbachot. Nos, ehhez képest általános meghökkenést kel­tett, amikor a 15. percben szöglet után Miskolc (ÉM) - Ritkán osztanak ki 13 sárga és 3 piros lapot egy labdarúgó mérkőzésen. Márpedig a miskolci Népkertben ez történt, a BÉV SC- MVSC szomszéd várak csatáját így akár „háborúnak” is nevezhetjük. MISKOLCI VSC - BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN 1-0 (0-0). Mis­kolc, 500 néző. Vezette: Kormos. MVSC: Fehér - Mihalovszki, Schnek, Lengyel, Kundrák, Reichenbach, Kapitány (Kalász), Tábori, Hallai (Czinglér), Bódi, Tóth. Edző: Fekete László. BÉV SC: Kerényi - Papp, Farkas, Szobóczki, Oláh (Radaksz), Adamovics, Vidinczei, Bohán, Bod­nár, Lehoczki, Huller. Edző: Kőrössy Pál. A gól története, 56. perc: egy lepattanó labdát elvétettek a hazaiak. Lengyel elsodorta és a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba gurított, 1- 0. Nagy küzdelem és ideges hangulat jellemezte a találkozót, amelyen egy helyzet kihasználása döntött. Kiállít­va: Kundrák, a 40., Farkas a 65. és Lehoczki a 70. percben. Jók: Schnek, Lengyel, Hallai, illetve Szobóczki. Ifi: 2-1 az MVSC javára. SAJÓBÁBONY - OLEFIN SC 3-0 (0-0). Sajóbábony, 500 néző. Vezette: Kálmán. Sajóbábony: Hossó - Simon, Pálinkó, Turcsik, Kovács Z. (An- talóczi), Popovics, Kovács L., Szeráfi, Orbeanu, Szántó, Göndör. Edző: Podlesni György. Olefin SC: Bán - Vámosi Cs., Vámosi N... Kovács I., Kalmár, Sárai (Kovács G.), Mihalco, Járai, Bucz, Balogh, Molnár. Edző: Gunics József. A gólok története, 65. perc: Orbeanu két csel után 8 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 67. perc: jobb oldali szöglet után Turcsik 5 méterről a bal felső sarokba fejelt, 2-0. 75. perc: Orbeanu tisztára játszotta magát, aztán 10 méterről a jobb sarok­ba lőtt, 3-0. A nagy lendülettel és akarással játszó hazai együttes az első félidőben még kihagyta helyzeteit, a szünet után viszont értékesítette és akár nagyobb különbséggel is nyer­hetett volna. Kálmán kitűnően bíráskodott. Kiállítva: Vámosi N, a 80. percben. Jók: Simon, Turcsik, Or­beanu, Göndör, illetve Bán, Vámosi Cs., Bucz. Ifi: 4-0 a vendégek javára. HAJDÚSZOBOSZLÓ - SZE­RENCS HEGYALJA SE 2-1 (2-1). Bekecs, 500 néző. Vezette: Szlomo- niczki. SZHSE: Nagy - Sándor (Koz­ma), Matisz, Búza, Planéta, Pogoril- jak, Kobolák, Tímári, Trubnikov, Cigankov, Tirk. Edző: Szőke Bar­nabás. A gólok története, 22. perc: Tímári jobb oldali szabadrúgását Cigankov kapura fejelte, a védők rövi­den szabadítottak fel. Búza jókor érkezeti és a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. 25. perc: Kerekes a jobb oldalon elfu­tott, beadását Karacsun a kapu közepébe fejelte, 1-1.40. perc: Kara­csun elment a jobb oldalon és a kifutó kapus fölött a hálóba emelt, 2-1. A hazaiak végig támadtak, de a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták. A vendégek két viszont két „kontrából" is gólt szereztek. Jók: Búza, Trub­nikov, Tirk. Ifi: 2-1 a vendégeknek. EDELÉNY - MÁTÉSZALKA 2-1 (0-1). Mátészalka, 500 néző. Vezette: Makó. Edelény: Drótos - Serfőző (Bósa), Budai, Sándor, Goór, Szűcs, Gonda, Barbados, Nagy, Gyenes (Simkó), Kopa. Edző: Németh Attila. A gólok története, 44. perc: Szabó bedobást .végzett el a jobb oldalon, Oláh elé került a labda, aki a 16-os sarkáról, fordulásból a kapuba lőtt, 0- 1. 52. perc: bal oldali támadás végén Bósa „lemásolta” Oláh lövését, 1-1. 62. perc: Gyenes kiugrott, lövését még hárította a kapus, a csatár azonban má­sodszorra már nem hibázott, 2-1. A hazaiak tíz emberrel is fölényben ját­szottak, de a vendégek ellentámadásai veszélyesebbek voltak. Kiállítva: Papp, a 27. percben, Szabó és Nagy Zs., mindkettő a 89. percben. Jók: Gonda, Sándor. Ifi: 4-0 a hazaiaknak. KISVÁRDA - ABAÚJSZÁNTÓ 1-0 (1-0). Kisvárda, 500 néző. Vezette: Mezei. Abaújszántó: Kiss - Erdősi I. (Erdősi Zs.), Tokár, Pócs, Hecel, Sza­bó (Erdősi Cs.), Gaál, Balázs, Nagy, Kocsis, Feledi. Edző: Pócs András. A gól története, 35. perc: kapu előtti kavarodás után Oláh sarokkal továb­bította a labdát a hálóba, 1-0. A védekezésre berendezkedett vendégek ellen a hazaiak végig támadtak és megérdemelten nyertek. Kiállítva: Erdősi Zs. az 55. percben, Göncz és Feledi, mindkettő a 60. percben. Jók: Kiss, Kocsis. Ifi: 3-0. DERECSKE - ÓZDI KOHÁSZ 3-0 (1-0). Derecske, 400 néző. Vezette: Márta. Ózdi Kohász: Balázs - Gál (Pál), Kiss L.. (Bíró), Magyari, Agócs, Kakukk, Kornyijenko, Paulovics, Farkas, Drozdik (Hák), Magyar. Edző: Munkácsi Tamás. A gólokat Héjjas a 42., Kórász, az 55. és ugyan­csak Kórász, a 75. percben szerezték. A helyzeteit jól kihasználó hazai együttes biztosan nyert a gyengélkedő ózdiak ellen. Jók: Ágócs, Farkas, Pál. Ifi: 1-0 az ózdiaknak. További eredmények: NAC.YK ÁLLÓ- BALMAZÚJVÁROS 0-0 (ifi: 0-2). RAKAMAZ-BÉLAPÁTFALVA 1-0 (ifi: 3-0). „Kiütéses” győzelem Miskolc (ÉM - KT) - Nagyon vártuk a szombati első osztályú birkózó csapatbajnokság miskolci mérkő­zését. A sikerhez minden adott volt. A méltó környezet - a városi sport­csarnok -, a bajnok BVSC, no és nem utolsó sorban Repka Attila, a diós­győriek olimpiai bajnoka, aki barcelonai sikere óta hazai földön még nem lépett a szurkolók elé. Csak egy apróság maradt ki a számításból, nevezetesen az, hogy a fővárosiak elkésnek... Emiatt minden igyekezet hiába valónak bizonyult. A BVSC 10 órakor érkezett a csarnok­ba, s ekkor már mérlegelni kellett vol­na. Ugyanis a szabályok értelmében a hivatalos kezdést egy órával megelőzi a „bemérés”. A vasutasokat 10 óra 20- kor szólította a mérlegre Kruj Iván, az országos szövetség képviselője, a versenybíróság elnöke. A pestiek egy­két súlyfelesleggel rendelkező tagja azonban ezt megtagadta, és gyors melegítésbe kezdeti, mondván: néhány dekát ez is jelenthet. Ezt látva hozta meg döntését Kruj Iván. A végeredmény: 32-0 a diósgyőriek javára. Meccs nélkül. Vitatkozni nem lehet, a szabály az szabály, azt min­denkinek be kell tartania. Ettől függetlenül talán érdemes lett volna megszegni - a találkozó megmentése érdekében. Hiszen ki bánja, ha 11 helyett 12-kor kezdenek? Annak érdekében, hogy ti pontok sorsa ne az asztalnál, hanem a szőnyegen dőljön el. Kazincbarcikán viszont megtartot­ták a Kazincbarcikai Vegyész-Kalo- csa NB Il-es birkózó csapalbajnoki találkozót, amelyen nagy küzdelem­ben alakult ki a 20-20-as döntetlen. A hazaiak közül 62 kg-ban Partizer pon­tozással nyert, 68 kg-ban Búzás tussal verte ellenfelét. 82-ben Baranyi ugyancsak pontozásos sikert aratott, a 100 kilós Kovács ellenfél nélkül di­adalmaskodott, Köteles pedig kétvál­lal verte riválisát a 130 kilósok mezőnyében. Vereség az újonctól Miskolc (ÉM) - Harmadik talál­kozóját is elveszítette az Ózdi Kohász NB I-es férfi kézilabda csapata. A fekete-fehérek az újonc nagykanizsi- akkal szemben maradlak alul. TUNGSRAM NAGYKANIZSA - ÓZDI KOHÁSZ 21-18 (10-10). Nagykanizsa, 400 néző. Vezette: Cserepes, Kiss. Ózd: Grandjean - Jakab 8, Horváth 1, Deák 3, Hujber 1, Koszteckij 4, Csörgő. Csere: Perekroszlov, Réti 1, Üveges, Barnóczki, Fuják. Edző: Závodszky István. Jó: Jakab. A szakvezető el­mondta, hogy a hosszú utazás - a meccs napján indullak - miatt fáradtan játszottak és különösen a második félidő egyes szakaszaiban gyengélkedtek. Bíztatóan mozgott viszont a Kijevból visszatért Koszteckij, akinek góljaira nagy szük­ségük lesz az elkövetkezendő for­dulókban. BERETTYÓÚJFALU - BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN 28-25 (15-10). Miskolc, NB II. férfi. Ld.: Horváth (14), Hornyák (5). Jók: a legjobb dobók. A miskolciak körüli huzavona- még nem dőlt el, hogy megszüntetik- e a szakosztályt, vagy esetleg átadják- látszott a játékukon és a hozzáállá­sukon. PUTNOK - BALASSAGYARMAT 26-22 (14-9). Putnok, városi sport­csarnok, NB II. férfi. Ld.: Koszta (9), Pogány (4), Nazarcczki (4). Jók: az egész csapat. A hazaiak egységes csapatmunkával szerezték meg az értékes két pontot a volt NB I/B-s vendégek ellen. PUTNOK - MISKOLCI VSC 25-23 (11-10).' Putnok, NB II. női. Küzdelmes találkozót vívtak az együttesek. A jobb helyzetkihasználás döntött. lljabb döntetlen Belgrád (MTI) — Bclgrádban a Bob­by Fischer - Borisz Szpasszkij sakk páros viadal 14 játszmája a 32. lépés­ben döntetlenül végződött. így ez az eredmény sem számít az összesítésbe, amelyben Fischer 5-3-ra vezet.