Észak-Magyarország, 1992. október (48. évfolyam, 232-257. szám)

1992-10-19 / 247. szám

14 ÉSZAK-Magyarország Sport 1992. Október 19-, Hétfő Hét gól Borsodnádasdon Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM-tudósítás) - Az őszi tizedik forduló találkozóira került sor a Borsod megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Potyogtak a gólok Bor­sodnádasdon, ahol a hazaiak 5-2-re verték az en- csieket. Meglepetést jelentett a felsőzsolcaiak sikere az egykor szebb napokat látott hejőcsabaiak ellen. Rangadót nyert Mezőkövesden a Nagy- csécs, a Borsodszirák pedig Sárospatakon diadal­maskodott. Érdekesség, hogy Mádon három gól született, s mindhárom büntetőből. FELSŐZSOLCA - HEJÓCSABA 2-0 (2-0). Miskolc, hejőcsabai sporttelep, 200 néző. Vezette: Nyitrai. Felsőzsolca: Tyukodi - Nagy Z., Orgován, Samu, Jáborcsik P., Csarni, Dorkó, Bóni, Balogh, Tóth A., Jáborcsik A. Edző: Szabó Sándor. Hejőcsaba: Tóth G. - Kerényi (Körtvélyesi), Bu­dai, Kavecsánszki, Tulai, Jurák, Nagy T., Rácz, Kruseczki (Kruzsely), Venczel, Székely. Edző: Laczkó Lukács. G.: Csarni, Balogh. Jók: Orgován, Jáborcsik P., Bóni, Jáborcsik A., illetve senki. Ifi: 4-3 a csabaiak javára. BORSODNÁDASD - ENCS 5-2 (2-0). Borsod- nádasd,400 néző. Vezette: Csorba. Borsodnádasd: Debrődi - Nagy, Vámos (Zárnbó), Barna, Alexa, Halász, Szabó, Mocsárkó G., Kovács, Kolenicska, Mocsárkó J. Edző: Érsek Emil. Encs: Kónya (Nikolov) - Szakállas, Csíki, Makai, Tar, Szepesi (Krizsán), Ruszkai, Varga, Kotula (Kristóf), Kuszkó, Szegedi. Edző: Mészáros László. G.: Kolenicska (2), Mocsárkó G., Szabó, Kovács, il­letve Kuszkó, Kristóf (11-esből). Jók: az egész hazai együttes, illetve Csíki, Tar, Kuszkó, Szege­di. Ifi: 4-1 az encsiek javára. BORSODSZENTGYÖRGY - GLAS-SVSE 1-1 (0-1). Borsodszentgyörgy, 300 néző. Vezette: Szecskó. Borsodszentgyörgy: Pék - Kucs, Szilá­gyi, Lukács, Csépányi, Németh I., Varga, Vincze (Jenei), Horváth, Németh P. (Németh II.), Jakab (Alföldi). Edző: Murányi István. GLAS-SVSE: Szedlák - Géczi, Kerekes, Konyha, Szentidai, Vaj­da, Tóth (Danyi), Juszkó, Seszták (Harik), Kovács, Kalocsai. Edző: Lipcsei Imre. G.: Németh II., illetve Kalocsai. Jók: Pék, Csépányi, Szilágyi, Némethi., illetve az egész csapat. Ifi: 1-0 a GLAS- SVSE javára. BORSODSZIRÁK -SÁROSPATAK 3-1 (0-1). Sárospatak, 300 néző. Vezette: Jakab. Borsod­szirák: Tóth S. - Tóth J., Bari J. (Szabó), Horváth (Harnza), Fűzi, Helgert, Putnoki, Petrovics, Bari Zs., Bari Gy., Takács. Edző: Petrovics László. Sárospatak: Frikker I. - Pauleczki, Demkovics, Beimli, Kőszegi, Rák, Sikorszki (Vakter T.), Hanuder, Frikker L. (Vakter G.), Kaczúr, Kre- nyiczki. Edző: dr. Kelsánszky György. G.: Putno­ki, Bari Gy., Petrovics, illetve Krenyiczki. Jók: az egész csapat, illetve senki. Ifi: 2-1 a patakiak javára. NAGYCSÉCS - MEZŐKÖVESD 2-1 (0-0). Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Szabad. Nagy- csécs: Ondrék - Kiss I., Tóth (Répási), Kiss S., Kertész, Vacant, Lakatos (Barabás), Gulyás, Un- gureanu, Bádea, Fekete (Varga). Edző: Csongrádi Sándor. Mezőkövesd: Nagy - Baranyi, Nyikes, Nyeste, Bodnár, Beller, Molnár (Bóta), Csirmaz (Birinyi), Hajdú, Papp, Takács. Edző: Újvárosi László. G.: Bádea (2), illetve Bodnár. Jók: Ondrék, Kiss S., Kertész, Bádea, illetve Nyeste, Beller. Ifi: 3-2 a kövesdiek javára. PUTNOK - KARCSA 2-0 (0-0). Putnok, 300 néző. Vezette: Tassy. Putnok: Fáklya - László (Magyari), Bállá, Szecsku, Boros, Horváth, Vincze, Makrai, Koszta, Kéméndi, Kiss. Edző: Bilesch Gyula. Karcsa: Varga - Váradi, Baba G., Homyák, Tóth, Baba J., Kocsmárszki, György, Kelemen, Kovács (Gál), Nagy. Edző: Baba János. G.: Makrai (2). Kiállítva: Nagy. Jók: Szecsku, Boros, Horváth, Makrai, illetve Varga, Baba G. Ifi: 1 -0 a pütnokiak javára. SÁTORALJAÚJHELY - MÁD 2-1 (1-1). Mád, 200 néző. Vezette: Kálmán. Sátoraljaújhely: Kán­tor - Bodnák, Bordás, Barna (Rusznyák), Takács, Juhász, Jurkó (Ocsenás), Varga, Tokár, Katócs, Zsófi. Edző: Szakáll Miklós. Mád: Nemes - Ma­joros, Rábai (Gönczi), Gazdag, Oláh, Tatárka (Kentos), Hoffman, Nagy (Balogh), Szabó, Laczkó, Thury. Edző: Oláh Ferenc. G.: Katócs (2, mindkettő 11-esből), illetve Laczkó (11-esből). Jók: Kántor (a mezőny legjobbja), Bordás, Varga, Tokár, Katócs, illetve Oláh, Majoros, Hoffman. Ifi: 2-0 a mádiaknak. MEZÓCSÁT-GÖNC 4-1 (2-1). Gönc, 100 néző. Vezette: Szemán. Mezőcsát: Grolmusz - Dósa, Szobóczki Z., Bán (Simon), Balogh, Gályász (Hadari), Rontó (Veres), Bubenko, Jezoviczki, Szobóczki A., Igó. Edző: Földesi Károly. Gönc: Bóni - Kopcsó (Nagy), Molnár, Léport, Kutasi (Ákos), Csontos J., Csányi, Bodnár, Kukta, Cson­tos Cs., Rostás. Edző: Molnár János. G.: Bubenko (2), Jezoviczki, Balogh, illetve Csontos J. Jók: Szobóczki Z., Bubenko, Szobóczki A., illetve sen­ki nem érdemel dicséretet. Ifi: 7-1 a vendégek javára. Tömörül az élmezőny a Bundesligában Külföldi labdarúgó-bajnokságok Uwe Bein (középen, labdával) eldöntötte a mérkőzést Nűrnbergben... A Frankfurt karmestere két tetszetős gólt szerzett, s ez elég volt a két pont bekasszírozásához. Fotó: AP Budapest-Miskolc (MTI-ÉM) NÉMETORSZÁG: Tömörül a mezőny a Bundesliga első vonalában! A vetélytársak kíméletlenül ki­használnak mindenféle botlást, mint tették azt a hét végén a Bayern München pontvesztésénél. A Frank­furt, a Leverkusen, a Dortmund és a Stuttgart egyaránt nyert, a folytatás­ban az eddiginél is nagyobb harc várható. A bajorok egyébként ab­szolút esélyesként léptek pályára az újonc Saarbrücken vendégeiként. A lapok is ennek megfelelően ha­rangozták be az összecsapást, ám a helyi lapban olvashattunk egy ilyen címet is: Csak Wuttke állíthatja meg Ribbecket! Nos, a külföldről az idény kezdetén hazatért tömzsi karmester kitett magáért. A 27. percben például remek labdával indított akciót, amely­nek végén Thomas Kristi fejesét Au- mann már csak saját kapujába tudta segíteni. A félidőben nem változott semmi, aztán az 57. percben Jorginho szögletét Oliver Kreuzer fejelte be, visszahozva ezzel a müncheni reményeket. A hajrában Wynalda előtt adódott hatalmas ziccer, de rosszul találta el a labdát, maradt a re­mi. Közben a Stuttgart szétzúzta a drezdaiakat, akik létszámát Mölm bíró tízre apasztotta, lévén, hogy Stevie a kiállítás sorsára jutott. Az alaphangot Frotz Walter 11-esből elért gólja adta meg, aztán Adrian Knup fejelt egyet, majd a 78., illetve a 80. percben Sverisson duplázott. Ez utóbbi két találatot Kögl szenzációs beadásai előzték meg. Leverkusenben nagy csatát hozott a Kaiserslautern vendégjátéka, igaz, Kunzéknak a pontszerzésre kevés esélyük volt. Ulf Kirsten már a 10. percben beköszönt, majd Radschüweit állította be a végeredményt. A Frankfurt Nürnberg­ijén próbált szerencsét, s a találkozó főszereplőjének a válogatott Uwe Bein bizonyult. A bajuszos ballábas játékos a 23. percben okos góllal jut­tatta előnyhöz a Stepanovic-gárdát, ám négy perccel később a dél­amerikai idegenlégiós, Percy Olivares szép fejessel egalizálta az állást. A sár­ga-kékben játszó frankfurtiak (a haza­iaknak ezúttal a piros-fekete szerelés dukált) nem estek kétségbe, s Bein a 29. percben hatalmas kapásgóllal beállította a végeredményt. A lényeg hat perc alatt játszódott le a találkozón, amely egyébként magas színvonalú, kitűnő iramú játékot ho­zott. Rosszul kezdődött a dortmundiak számára a mérkőzés, hiszen hazai környezetben is az ellenfél vezetett. A Hamburg nem örülhetett sokáig, mert jöttek az ászok, s a sárga-feketék Rummenigge, Povlsen, valamint Cha- puisat találataival a várt eredményt hozták. Brémában egy eddig nem túl magas értéken jegyzett labdarúgó, Di­etmar Beiersdorfer nevétől visszhang­zott a stadion, a játékos előbb a bal fel­ső sarokba bombázott, aztán fejelt is egyet, így folytatódott Jörg Berger edző legénységének (az FC Kölnről van szó) vesszőfutása. A fordulóban egyébként a Mönchengladbach létfontosságú győzelmet aratott az ugyancsak kiesés ellen hadakozó Wattenscheiddel szemben (Pflipsen két gólt szerzett, Dahlin és Max egyet-egyet, a válasz Neuhaustól érkezett), míg a Karlsruhe valósággal letaglózta a megroggyant gyógyszergyári együttest (gólszerzők: Bender - 11-esből, Reich, Rolff és Schmarov). A Schalke nem tagadja meg önmagát: idegenben kasszírozott két pontot. A Bochum bánatához Christenssen járult hozzá, aki egy lecsorgó labdát vágott a kapuba a 32. percben. Ered­mények: BUNDESLIGA L: Mönchenglad­bach - Wattenscheid 4-1. Bochum - Schalke 0-1. Karlsruhe - Uerdingen 4- 0. Dortmund - Hamburg 3-1. Nürn­berg - E. Frankfurt 1-2. W. Bremen - FC Köln 2-0. Leverkusen - Kaiser­slautern 2-0. Stuttgart - D. Dresden 4­0. Saarbrücken - Bayern München 1­1. A bajnokságban a Bayern München vezet 15 ponttal, mögötte a Lev­erkusen és a Frankfurt következik, egyaránt 14-14 ponttal, aztán a Stuttgart és a Dortmund jön, nekik 13- 13 pontjuk van. BUNDESLIGA II.: Wuppertal - Freiburg 4-1. Leipzig - Wolfsburg 3­2. Homburg - Mainz 0-0. Meppen - Duisburg 1-0. Rostock - Osnabrück 2- 0. Unterhaching - Oldenburg 3-0. For­tuna Köln - S. Kickers 3-0. Braun­schweig - Chemnitz 4-4. Darmstadt - Remscheid 2-2. Hertha - Jena 2-3. Vezet a Freiburg 27 ponttal, második a 23 pontos Fortuna Köln, harmadik az ugyancsak 23 pontos Duisburg, majd a Rostock és a Leipzig következnek, 22-22 ponttal. Hazai pályán kapott ki a Sajóbábony Labdarúgás, NB III., Tisza csoport Miskolc (ÉM-tudósítás) - Újabb for­dulón jutott túl a labdarúgó NB Dl Tisza csoportjának mezőnye. Ered­mények: BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN - HAJDÚSZOBOSZLÓ 2-0 (0-0). Miskolc, népkerti sporttelep, 200 néző. Vezette: Jenei. BÉV SC: Kerényi - Szobóczki, Adamovics, Oláh, Fenyvesi (Radaksz), Sverla (Balázs), Bohán, Bodnár, Lehoczki, Huller (Farkas), Vidinczei. Edző: Kőrössy Pál. A gólok története. 48. perc: Lehoczki 16 méteres beadása a hálóban kötött ki, 1-0. 65. perc: Radaksz egyéni játék után 16 méterről a jobb sarokba lőtt, 2-0. A sáros, csúszós talajú pályán végig a hazaiak kezdeményeztek, sok helyzetet dol­goztak ki, győzelmük megérdemelt. Jók: Adamovics, Oláh, Radaksz, Bod­nár, Lehoczky. Ifi: 3-0. .ALMAZÚJVÁROS - SAJÓBÁ­BONY 2-1 (0-1). Sajóbábony, 300 néző. Vezette: Bodnár. Sajóbábony: Hossó - Simon, Pálinkó, Turcsik, Ladányi, Popovics, Kovács L., Kovács Z., Orbeanu, Szántó, Göndör. Edző: Podleszni György. A gólok története. 30. perc: Szántó 18 méteres szabadrúgást vágott a szétnyíló sorfal között a hálóba, 0-1. 60. perc: A bal­mazújvárosi Kovács 25 méteres sza­badrúgásból egyenlített, 1-1. 70. perc: Pálinkó eladta a labdát, Deák pedig 10 méterről a kimozduló kapus mellett a jobb sarokba gurított, 2-1. A vendégek ügyesen használták ki a bábonyiak szünet utáni két védelmi megingását. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Jók: Simon, Turcsik, Ladányi. Orbeanu. Ifi: 1-1.OLEFIN SC - ÓZDI KOHÁSZ 2-2 (2-1). Tiszaújváros, 500 néző. Vezette: Dávid. Olefin SC: Bán - Vámosi Cs., Márkus, Kovács I., Nagy, Drengubák (Kovács G.), Kalmár, Járai, Bucz, Balogh, Molnár. Edző: Gunics József. ÓKSE: Erdős - Dőry, Kiss, Magyari, Agócs, Kakukk, Kornyijenko, Paulovics, Farkas (Drozdik), Flerczeg, Bíró (Magyar). Edző: Munkácsi Tamás. A gólok története. 25. perc: Szöglet után a lepattanó labdát Dőry vágta közelről a hálóba, 0-1. 28. perc: Kalmár kiugratta Drengubákot, aki 5 méterről nem hibázott, 1-1. 31. perc: Kalmár lefutotta az ózdi védelmet, visszagurított, Bucz pedig 16 méterről nagy gólt lőtt, 2-1.55. perc: Ózdi szö­gletnél elaludtak a hazai védők és Bíró a hálóba fejelt, 2-2. Sportszerű, nagyi­ramú találkozón a hazaiak többet, a vendégek veszélyesebben támadtak. Jók: Kalmár, Bucz, Balogh, Molnár, illetve Dőry, Herczeg, Bíró. Ifi: 2-1 az ózdiak javára. NAGYKÁLLÓ - EDELÉNY 0-0. Nagykálló, 600 néző. Vezette: Vilmányi. Edelény: Drótos - Serfőző, Budai, Pékár, Goór, Szűcs, Gonda, Barbarics, Nagy (Simkó), Bósa (Rákos), Kopa (Gyenes). Edző: Németh Attila. A hazaiak fölényben futballoztak, de nem tudták helyzeteiket kihasználni. Az edelényiek szórványos ellentámadá­sokat vezettek, ám a kapura nem tudtak veszélyt jelenteni. Jók: Drótos, Szűcs, Gonda. Ifi: 1-0 a vendégek javára. KISVÁRDA - MVSC 3-1 (0-0). Kisvárda, 400 néző. Vezette: Dűli. MVSC: Fehér - Mihalovszki, Lizák, Tábori, Schnek, Kundrák, Tóth, Lengyel (Kojsza), Bódi, Reichenbach, Kalász. Edző: Fekete László. Nagyszerű mérkőzést vívtak a csapa­tok. A hazaiak ügyesen használták ki a vendégek védelmi megingásait. G.: Ruszin (2, a 75. és a 85. percben), Göncz (az 55. percben), illetve Kund­rák (az 55. percben). Jók: Fehér, Kun­drák, Reichenbach. Ifi: 2-1. RAKAMAZ - SZERENCS HEGY­ALJA SE 2-1 (1-0). Bekecs, 200 néző. Vezette: Szabó I. Szerencs: Nagy - Vajkó, Kobolák, Búza, Plané­ta, Göndör, Sándor (Olajos), Ha- raszin, Trubnikov, Cigankov, Tirk. Edző: Szőke Barnabás. A gólok története. 17. perc: Hidegh kiugratta Ádámszkit, aki a kifutó kapus mellett a jobb sarokba helyezett, 1-0. 85. perc: Trubnikov labdáját Göndör 10 méter­ről a kapu közepébe vágta, 1-1. 88. perc: Egy előrevágott labdára Darai rajtolt, elvitte Kobolák mellett és 12 méterről a kapu közepébe lőtt, 2-1. A mély talajon nem alakult ki folyama­tos játék. Az döntött, hogy a vendégek egy helyzettel többet használtak ki, a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Nagy, Göndör, Haraszin. Ifi: 3-1 a vendégek javára. DERECSKE - ABAÚJSZÁNTÓ 6­1 (3-0). Derecske, 500 néző. Vezette: Szlömoniczki. Abaújszántó: Kiss - Erdősi, Nagy (Kristóf), Tokár, Pócs (Szabó), Huszák, Hecel, Gál, Balázs, Kocsis, Feledi. Edző: Pócs András. G.: Czibere (2, egyet 11-esből), Farkas (2), Rása, Héjas, illetve Hecel. A hazaiak nagyszerű napot fogtak ki, egyre-másra használták ki hely­zeteiket és ilyen arányban is megér­demelten nyertek. Jók: senki nem érdemel dicséretet. Ifi: 2-2. TOVÁBBI EREDMÉNY: Mátészal­ka - Bélapátfalva 4-0 (ifi: 1-2). Kosárlabda­botrány Bécsben Budapest (MTI-APA) - Botrányos körülmények között a játékidő letelte előtt fújták le a bírók Bécsben az oszt­rák Basket Flyers és a szlovén KK Op- timizem Postojna kosárlabda Szuper Liga-mérkőzését. A második félidő 15. percében a bécsiek amerikai játékosa, Kenneth Simpson fejbevágta szlovén ellen­felét, majd egy postojnai könyökölt bele teljes erőből egy másik osztrák- amerikai kosárlabdázóba. A jelentések szerint az összecsapás második félideje bővelkedett a durva beleinenésekben és lökdösődésekben. A két szlovák játékvezető, Jancovic és Dulovic nem állt a helyzet magas­latán. Erélytelenül és sokat tévedve ítélték meg az eseményeket. A többségében amerikaiakból álló osztrák csapat ingerültségét az váltot­ta ki, hogy ebben a szezonban gyen­gén szerepelnek, és a félbeszaka­dáskor is a Postojna vezetett 70:51 arányban. Az ütés és a lökés után ugyanis a játékvezetők lefújták a mérkőzést. Erich Tecka, a Szuper Liga Végrehajtó Bizottságának jelen­lévő tagja elmondta: az idő előtt befe­jeződött mérkőzésről legkésőbb szer­dáig döntenek. A Tájfun SC dobott mentőövet Miskolc (ÉM) - Lapunkban már be­számoltunk róla, hogy az egykori Bor­sodi Bányász öklözői - akik idő­közben a Maccabi SC-hez kerültek -, ebben az évben már másodszor jutot­tak a megszüntetés sorsára, hiszen mindkét klub a „süllyesztőben” vé­gezte. Most arról kaptunk hírt, hogy az ugyancsak budapesti székhelyű Táj­fun SC karolta fel a sajószenlpé- terieket, kazincbarcikaiakat. A versenyzők közül Bitó, Vakherda, Ötvös, Dubszki, Király és Szűcs lett „fővárosi”, akárcsak a két edző, Takács Gábor és Engi János. Továbbra is Sajószentpétcren, a volt Bányász-csarnokban dolgoznak, a lé­tesítményt az önkormányzat biztosítja a szakosztály számára. Az első osztá­lyú CSB-n szereplő Tájfun minden bi­zonnyal Sajószentpéteren is a közön­' i/i/----­ség elé lép majd. Jelenleg az első helyen állnak, soron következő mérkőzésüket november­ben vívják. Pénzdíjat követelnek Hamburg (dpa) - A világ vezető atlétái követelik, hogy a világbajnok­ságokon elért győzelmekért és rekor­dokért is járjon pénzdíj. Ezt menedzsereik fogalmazták meg a Nemzetközi Amatőr Atlétikai Szövet­séghez (IAAF) eljuttatott levelükben. A kilencoldalas beadványban szó esik arról: amennyiben nem teljesítik kérésüket, elképzelhető, hogy nem állnak rajthoz a jövő évi, augusztus 13. és 22. közötti stuttgarti szabadtéri világbajnokságon.- Komolyan kell vennünk ezt a fenyegetést. Nem szabad megtörtén­nie annak, hogy a csúcstalálkozón a második vonal szerepeljen - kommen­tált August Kirsch, a vb szervezőbi­zottságának elnöke. A sztárok elképzelése szerint a világ- bajnoki cím és a világcsúcs is száz ezer dollárt „hozna a konyhára”. Teke Miskolc (ÉM) - Ózdon csak a nők sze­repeltek a Szuper Liga keretében, a férfiak meccse - az Ózdi Spartacus- Szcgedi Postás összecsapás - el­maradt. ÓZDI KOHÁSZ - OKBT-BSE 6-2 (2606-2449). Egyénileg: Lőrinczné (466), Lipárdiné (494), Vargáné (440), Angyalné (383),Tóth M. (435), Bodnár (388). LYUKÓBÁNYAI BÁNYÁSZ - NÁ­DÚJFALU 6-2 (2722-2604). Mis­kolc, NB II. férfi. Egyénileg: Székely L. (467), Térjék (465), Tősi (463), Molnár (451), Székely I. (438), Lipták (438).