Észak-Magyarország, 1992. szeptember (48. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-28 / 229. szám

Sport 14 ÉSZAK Magyarország 1992. Szeptember 28., Hétfő Először nyert Borsodszirák Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM-tudósítás) — Újabb fordulóra került sor a Borsod megyei I. osztályú labdarúgó bajnok­ságban. Megszerezte első győzelmét a korábban pont nélküli Borsodszirák. Érdekesség, hogy - egy kivételével - valamennyi hazai együttes diadal­maskodott. Öt gólt rúgott az Encs és a Karosa. Az élen hármas holtverseny alakult, ki, az első helyre a mezőcsátiak kerültek. Eredmények: BORSODSZIRÁK - HEJŐCSABA 1-0 (1-0). Borsodszirák, 300 néző. Vezette: Baranyi. Bor­sodszirák: Tóth S. - Szabó, Takács, Fűzi, Horváth, Tóth J., Putnoki, Bari Gy., Kiss, Bari Zs. (Hamza, Pelykó),Tóth G. Edző: Petrovics László. Hejőcsa- ba: Tóth - Venczel, Budai, Kavesánszki, Jurák, Rácz, Nagy, Klusóczki, Nemes (Kruzsely), Körtvélyesi (Székely), Kerényi. Edző: Laczkó Lukács. G.: Horváth. Jók: Takács, Horváth, Tóth J., Tóth G., illetve Bu­dai, Kerényi. Kiállítva: Fűzi, a 43. percben. Ifi: 5-3 a vendégek javára. MEZÓCSÁT - MÁD 3-2 (2-0). Mezőcsát, 400 néző. Vezette: Mátyus. Mezőcsát: Grolmusz - Je- zoviczki, Kovács, Dósa, Balogh, Szobóczki Z. (Bán), Rontó, Szombati, Bubenko, Szobóczki A. (Simon), Igó. Edző: Földesi Károly. Mád: Nemes - Thury, Rábai, Majoros, Oláh, Miklós, Kentos, Lehoczki, Szabó, Laczkó, Hofman. Edző: Oláh Ferenc. G.: Rontó (3), illetve Laczkó (2, egyet 11- esből). Jók: Rontó, illetve Nemes, Oláh, Laczkó. Ifi: 3-0. NAGYCSÉCS - FELSÖZSOLCA 3-0 (2-0). Nagycsécs, 200 néző. Vezette: Nyitrai. Nagy- csécs: Ondrék - Kiss, Fekete, Szűcs (Varga), Kertész, Barabás, Lakatos, Gulyás (Tóth I.), Un- gureanu, Bádea, Vakaru (Répási). Edző: Csongrá­di Sándor. Felsőzsolca: Tyukodi - Nagy Z. (Bozó), Orgován, Bóni, Jáborcsik P., Tárnái (Szabó), Samu, Tóth A., Dorkó, Balogh (Lippai), Jáborcsik A. Edző: Szabó Sándor. G.: Barabás, Bádea, Tóth I. Jók: Ondrék, Fekete, Ungureanu, illetve Orgován, Bóni, Jáborcsik P.,Tóth A. Ifi: 2-0. KAROSA - GÖNC 5-2 (3-2). Karosa, 250 néző. Vezette: Kozma. Karcsa: Varga (Baba J.) - Kovács, Baba G., Hornyák, Tóth, Váradi Z., Móré, György L, Kelemen (Váradi Zs.), Nagy, Góré (Gál). Edző: Baba János. Gönc: Bóni - Kopcsó, Molnár, Léport, Kutasi, Csányi (Ákos), Bartus, Bodnár, Kukta (Nagy), Csontos, Rostás. Edző: Molnár János. G.: Móré (2), Nagy (2), Váradi Z., illetve Csányi, Rostás. Jók: Váradi Z., Hornyák, György I., Nagy, illetve Molnár. Ifi: 2-2. ENCS - BORSODSZENTGYÖRGY 5-0 (2-0). Encs, 300 néző. Vezette: Jakab. Encs: Kónya - Kozma, Varga B., Orosz, Tar, Varga F. (Szakál- los). Szepesi, Ruszkai, Kotula, Kuszkó (Kristóf), Szegedi. Edző:. Mészáros László. Borsodszent- györgy: Pék - Németh II., Orosz, Lukács, Csépányi, Németh I. (Alföldi), Bánya, Németh P. (Vincze), Bíró, Jakab, Horváth. Edző: Murányi István. G.: Kotula (2), Juszkó, Szegedi, Kristóf. Jók: az egész hazai együttes, illetve senki. Ifi: 3-2. GLAS-SVSE - SÁTORALJAÚJHELY 2-1 (2-0). Sajószentpéter, 300 néző. Vezette: Galanics. K GLAS-SVSE: Szedlák - Géczi, Kerekes, Tóth, Szentidai, Benkő (Kónya), Bagoly (Kozma), Juszkó, Seszták (Dányi), Vajda, Kalocsai. Edző: Lipcsei Imre. Sátoraljaújhely: Kántor - Bodnár, Bordás, Juhász, Damu (Takács), Hajtós, Pankovics (Jurkó), Varga, Tokár, Lőrincz, Zsófi. Edző: Szakáll Miklós. G.: Vajda, Kalocsai, illetve Hajtós. Jók: a hazaiak közül mindenki, illetve Varga, Kán­tor. Ifi: 4-1. MEZŐKÖVESD - SÁROSPATAK 3-1 (1-0). Mezőkövesd, 700 néző. Vezette: Mezei. Mezőkövesd: Nagy - Baranyi (Takács R.), Nyikes, Nyeste, Bodnár, Beller, Takács O. (Molnár), Csir- maz, Hajdú, Papp, Himer. Edző; Újvárosi László. Sátoraljaújhely: Frikker I. - Pauleczki, Demkovics, Beimli, Vachter L. (Kőszegi), Rák, Sikorszki, Haduner, Frikker L. (Krenyiczki), Kaczúr, Vachter J. Edző: dr. Kelsánszky György. G.: Hajdú (3), illetve Krenyiczki. Jók: mindenki, illetve Pauleczki, Sikorszki, Demkovics. Ifi: 5-0. PUTNOK - BORSODNÁDASD 1-1 (0-0). Putnok, 300 néző. Vezette: Csorba. Putnok: Káló - Fecsku, Bállá, Szioboda, Boros, Lupkovics, Vincze, Makrai, Koszta (Kiszely), Váradi, László. Edző: Bilesch Gyula. Borsodnádasd: Debrődi - Váradi Zs. (Nagy), Zámbó, Barna (Vámos), Olexa, Halász, Szabó (Boza), Mocsárkó G., Kovács, Kolehicska, Mocsárkó J. Edző: Érsek Emil. G.: Makrai, illetve Kovács. Jók: Szioboda, Boros, Lupkovics, Vincze, illetve ' Debrődi, Halász, Kovács. Ifi: 2-0. „Ajándék”: hat gól Latteknek Külíöidi labdarúgó bajnokságok Fritz Walter a hét végén ismét betalált... A fehér mezes csatár (képünkön jobbra) a 69. percben lőtt fordulásból a Kaiserslautern hálájába, s ezzel alakította magabiztosra a Stuttgart vezetését. A vége 3-1 lett. Fotó: AP Budapest, Miskolc (MTI, EM) - NÉMETORSZÁG: A hét végi forduló egyik legnagyobb érdeklődéssel várt találkozójára Dortmundban került sor. A Borussia a bajnokságban villámraj­tot vett, s közben Matthaust is megvásárló bajor sztárcsapatot látta vendégül. Hitzfeld edző lassan gyó- gyulgat sérüléséből, mankóval foglalt helyet a kispadon, sok örömet azon­ban nem tudtak szerezni tanítványai. A Bayern vendégjátékára egyébként a tenisz világsztár Michael Stich is kíváncsi volt. Nos, két szöglet min­dent eldöntött. A 31. percben Matthaus jobbról ívelt középre, érkezett a nyáron éppen Dortmundtól megvásárolt védő, Thomas Helmer és fejéről védhetetlenül vágódott a labda a hálóba. A szünet után a vál­tozatosság kedvéért Matthaus balról végzett el szögletet, az ide-oda pat­togó labdára Kreuzer csapott le és a jobb sarokba fejelt. A kétgólos vezetés csillapította az egyébként vehemens dortmundi publikumot, amely a lefújás előtt a töretlen harci kedvről tanúbizonyságot tevő Rummenigge szépítésének örülhetett mindössze. A kérdés egyre inkább megfogal­mazódik Németországban: ki tudja megállítani a bajorokat? Talán a Stuttgart?... Nos, Christoph Daum legénysége ezúttal hazai környezetben lépett pályára és hozta a remélt két pontot, de az összecsapás egészen másképpen indult. A Kaisers­lautern támadott, helyzetei is akadtak, ezeket azonban elpuskázta, s mint ahogyan az ilyenkor lenni szokott, jött a büntetés. Ráadásul a lehető legrosz- szabb pillanatban, az első félidő utol­só percében, amikor szöglet után Strunz talált a hálóba. A második játékrészben a Stuttgart azt a luxust is megengedhette magának, hogy 11-est hibázzon... Szerencséjükre nem lett baj belőle, mert Fritz Walter a 69. percben növelte az előnyt. Igaz, hogy két perccel később Wagner szépített, de a befejezés előtt két minutával Strehmel lövése minden vitás kérdést lezárt. A találkozó kimagaslóan legjobb egyéni teljesítményét Ludwig Kögl nyújtotta. A Münchent is megjárt ballábas játékos adott két gól­passzt, a büntetőt is ő harcolta ki, ördöngősen cselezett és jól kamatoz­tatta kivételes gyorsaságát. Vagy esetleg a Leverkusen?... Nos, a gyógyszergyári együttes a szombati fordulót kereken féltucat adott góllal tette emlékezetessé hívei számára. S mindezt a rutinos, hatvanon felüli tréner, Udo Lattek kárára. A huszadik percben már kétgólos volt a Lever­kusen előnye (Hapal lőtt egyet, aztán Müller öngólt vétett), majd a szünet után jött Foda szépségdíjas találata. A cseréit kimerítő Lattek még pórul is járt, mert kapusa megsérült és helyét Biiskens foglalta el. Bizonyára sokáig emlékszik majd a szerepváltásra, hiszen Scholcz, Kirsten, majd Thom is avatta, választ csak Anderbrügge 11- ese jelentett. Eredmények: BUNDESLIGA I: Saarbrücken - Dy­namo Dresden 1-1. Borussia Dort­mund - Bayern München 1-2. Stuttgart - Kaiserslautern 3-Í. Karl­sruhe - Bochum 1-0. Mönchenglad­bach - FC Köln 1-2. Wattenscheid - Hamburg 2-2. Leverkusen - Schalke 6-1. Nürnberg - Uerdingen 2-0. Werder Bremen - Eintracht Frankfurt 0-0. A bajnokságban a Bayern München vezet 13 ponttal, második a Leverkusen 12, harmadik a Stuttgart 11 ponttal. BUNDESLIGA II: Leipzig - S. Kic­kers 3-2. St. Pauli - Remscheid 4-1. Duisburg - Mainz 2-1.Rostock - Han­nover 2-2. Unterhaching - Düsseldorf 2-0. Braunschweig - Freiburg 1-3. Darmstadt - Wolfsburg 4-0. Meppen - Mannheim 0-0. Hertha BSC - Chem­nitz 1-2. OLASZORSZÁG: Az A-osztály eredményei: Ancona - Napoli 1-1. Atalanta - Cagliari 2-1. Foggia - Udi- nese 1 -0. Inter - Fiorentina 2-2. Juven­tus - AS Roma 1-1. Lazio - Genoa 1-1. Parma - Brescia 2-0. Pescara - Torino 2-2. A Sampdoria - Milan mérkőzés elmaradt. A Torino és a Mi­lan állnak az élen, egyaránt 6-6 pont­tal. B-osztáíy: Bari - Taranto 3-1. Bologna - Ascoli 0-2. Cosenza - Ter- nana 1-1. Cremonese - Flandria 2-1. Lecce - Reggiana 0-2. Modena - Spal 1-0. Monza - Padova 0-0. Pisa - Cese- na 1-0. Venezia - Piacenza 0-0. Verona - Lucchese 1-0. Megszerezte első győzelmét az MVSC Labdarúgás, NB III., Tisza csoport Miskolc (ÉM-tudósítás) - Újabb for­dulóra került sor a labdarúgás har­madik vonalában. A Tisza csoportban általában érvényesült a hazai pálya előnye, magabiztosan nyert az Olefin SC, s hat (!) döntetlen után begyűjtötte első teljes értékű sikerét a Miskolci VSC gárdája is. Eredmények: MVSC - MÁTÉSZALKA 2-0 (1-0). Miskolc, vasutas sporttelep, 300 néző. Vezette: Szabad. MVSC: Fehér - Mi- halovszky, Reichenbach, Tábori, Schnek, Kundrák, Tóth L., Lengyel, Bódi (Kojsza), Kapitány (Lizák), Kalász (Czinglér). Edző: Fekete Lász­ló. A gólok története. 25. perc: Re­ichenbach a jobb oldalról adott be és Bódi 5 méterről fejelt a hálóba, 1-0 (nagy kapushiba!) 51. perc: Kénysze­rítőzés végén Tábori 8 méterről bom­bázott a vendégek kapujába, 2-0. A mutatott játék alapján teljesen megérdemelten nyertek a hazaiak, akiknél több jó egyéni teljesítmény is akadt. Jók: Mihalovszky, Tábori, Schnek, Kundrák. Ifi: 5-0. NAGYKÁLLÓ - ABAÚJSZÁNTÓ 2-1 (1-0). Abaújszántó, 500 néző. Vezette: Vilmányi. Abaújszántó: Kiss - Erdősi L, Mika, Tokár, Pócs, Szabó, Hecel, Gaál, Balázs, Kocsis J., Kocsis B. (Nagy F.) Edző: Pócs András. A gólok története. 4. perc: Boros a 16-os bal sarkáról bombalövést zúdított a bal felső sarokba, 1-0. 53. perc: Tóth A. kilépett az elcsúszó védő mellett és közelről a jobb sarokba helyezett, 2-0. 86. perc: A kitörő Tokárt a kapus felvágta, 11-es! A büntetőtTokár lőtte a kapu bal oldalába, 2-1. A hazaiak is­mét sok helyzetet hagytak ki­használatlanul, megérdemelt a rend­kívül jó benyomást keltő nagykállóiak sikere. Kitűnő játékvezetés! Jók: Tokár, Balázs. Ifi: 4-2 a hazaiak javára. OLEFIN SC - KISVÁRBA 3-0 (1-0). Tiszaújváros, 500 néző. Vezette: Soós. Olefin SC: Bán - Vá- mocsi Cs., Vámosi N., Kovács, Kalmár (Nagy), Márkus (Horváth), Mihalco, Járai, Bucz, Balogh, Molnár. Edző: Gunics József. A gólok törté­nete. 10. perc: Kovács 16 méteres sza­badrúgása lepattant a sorfalról, visz- szakerült a „feladóhoz”, aki Molnár elé passzolt, ő pedig a bal felső sarok­ba emelt, 1-0. 50. perc: Bucz a kilépő Kalmárhoz gurított, aki a jobb felső sarokba bombázott, 2-0. 87. perc: Mi­halco elvette a labdát a tétovázó védőktől, beadott, Horváth pedig közelről beállította a végeredményt, * 3-0. A hazaiak öt év óta első alkalom­mal nyertek a Kisvárda ellen. Nagyon készültek, jól játszottak, megérdemelten nyertek. Kiállítva: Oláh, a 75. percben. Jók: Bán, Balogh, Kalmár, Vámosi Cs. Ifi: 2-0 a vendégek javára. ÓZDI KOHÁSZ-BÉLAPÁTFAL­VA 1-0 (0-0). Ózd, 200 néző. Vezette: Fodor. Ózd: Erdős - Mák (Drozdik), Agócs, Kakukk, Magyari Zs., Kornyi- jenko (Bíró), Gál, Paulovics, Farkas, Herczeg, Magyar (Pál). Edző: Munkácsi Tamás. A gól története, 60. perc: Kornyijenko szerzett labdát a vendégek térfelének közepén, majd egyéni játék után 14 méterről bombá­zott a léc alá, 1-0. Küzdelmes és tak­tikus volt a mérkőzés. Az ózdiak a lá­tottak alapján megérdemelten nyertek. Jók: Agócs, Magyari, Kornyijenko, Paulovics. Ifi: 2-2. EDKLÉNYI VÁROSI SE - SZE­RENCS HEGYALJA SE 0-0. Edelény, 500 néző. Vezette: Vitányi. Edelény: Regec - Serfőző, Budai, Sán­dor, Goór, Szűcs, Gonda, Barbarics, Nagy (Bósa), Dőry (Gyenes), Szlifka Cs. (Kopa). Edző: Németh Attila. SZHSE: Nagy - Sándor, Matisz, Búza, Planéta, Pogoriljak (Kozma), Kobolák, Tímári, Trubnyikov, Cigankov, Tirk. Edző: Szőke Barna­bás. A közepes színvonalú mérkőzésen szünet utáni teljesít­ményével közelebb állt a győzelemhez a hazai gárda. Jók: Sán­dor, Szűcs, Gonda, illetve Búza, Tímári, Trubnyikov. Ifi: 0-0. BALMAZÚJVÁROS - BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN 4-2 (2-1). Bal­mazújváros, 900 néző. Vezette: Haj­dú. BÉV SC: Kerényi - Szobóczki, Sverla, Papp, Adamovics, Bohán, Nyeste, Bodnár, Lehoczky (Hornyák), Egri, Fuller (Radaksz). Edző: Kőrössy Pál. G.: Kovács (4), illetve Lehoczky, Radaksz. Kiállítva: Bohán, á 70. perc­ben. Jóiramú mérkőzésen Kovács István csúcsteljesítményt nyújtott, négy gólt szerzett, szinte egyedül verte meg a miskolci csapatot. Jó: Sverla. Ifi: 2-1 vendégek javára. DERECSKE - SAJÓBÁBONY 1-0 (1-0). Derecske, 500 néző. Vezette: Ficze. Sajóbábony: Hossó - Simon, Pálinkó (Szántó), Turcsik, Ladányi, Popovics, Kovács L., Szeráfi, Ór- beanu. Kovács Z., Göndör. Edző: Podlesni György. G.: Czibere, a 13. percben. Az alacsony színvonalú találkozón egy jobb oldali támadás végén jól eltalált lövéssel győzött a hazai csapat, amely eddig minden pontját otthoni környezetben szerezte. Jók: Ladányi, Szeráfi, Göndör. Ifi: 5-0. További eredmény: Hajdúszoboszló - Rakamaz 1-3 (ifi: 2-1). Meghalt Herman Neuberger Homburg (dpa) - Hosszantartó sú­lyos betegség után 72 éves korában el­hunyt Herman Neuberger, a Német Labdarúgó Szövetség (DFB) elnöke,a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) alelnöke. Az 1919-ben születeti szakember 40 éven keresztül tevékenykedett a nemzetközi labdarúgó életben. 1969 és 1977 közölt a DFB alelnöki tisztet töltötte be, 1974-től mint a FIFA szer­vező bizottságának elnöke négy világ- bajnokság megszervezésében játszott vezető szerepet. Neuberger még augusztus 21-én részt vett az 1994-es, Egyesült Államokban megrendezendő labdarúgó világbaj­nokság szervező bizottsági illésén Frankfurtban. Ezután vonult be a homburgi egyetemi klinikára, ahol vasárnap reggel elhunyt. _____ A usztráliába utaznak Miskolc (ÉM) - Az ötödik kontinens­re utaznak kajakosaink, kenusaink, akik október első napjaiban részt vesznek a Brisbane-ben sorra kerülő maratoni világbajnokságon, majd Melbourne-ben a Világ Kupa har­madik fordulóján. A szövetségben már kijelölték az utazókat. Ott lesz Ausztráliában Erdődi Ágnes, Bírd Andrea, Szonda Kornélia és Angyal Ákos (valamennyi Tiszai Erőmű Vál- lalat SC).______________________é Buenos Airesbe készül Miskolc (ÉM)-Szorgalmasan készül az októberben Argentínában sorra kerülő junior cselgáncs világbajnok­ságra Illyés Miklós, a Miskolci VSC judósa. A 65 kilósok súlycsoportjában képviseli majd színeinket. A keret tag­jai egyébként október elején indulnak Buenos Airesbe, s addig Budapesten edzőtáboroznak. ■ Az utolsó meccsen fordult a kocka Székesfchérvár(ÉM)- Megkezdődött az első osztályú birkózó csapatbaj­nokság küzdelemsorozata. A nyitány nem sikerült a Diósgyőri Birkózó Club számára: a piros-fehérek Székes­fehérvárott a Szondi-Promorg SE ellen léptek szőnyegre és 21-18 arány­ban veszítettek. Pedig az utolsó mérkőzés előtt még 18-17-re ve­zettek... SZONDI-PROMORG SE DIÓSGYŐRI BIRKÓZÓ CLUB 21-18. A diósgyőriek közül Nyíri, Lakatos, Berecz, Irinyi, Barna győzött, míg Vígh I. átesett a súly­határon, Vígh II. tussal kapott ki. 62 kg-ban a vendégek nem indítottak sportolót, 68-ban Péter átesett a súly­határon, 130-ban pétiig Balogh nem érte el a súlyhatárt. _______________ M ansell kilencedik idei győzelme Estoril (AP, MTI) - A Forma 1-es gyorsasági autós világbajnokság szereplői vasárnap Estorilban idei 14. GP-versenyüket futották a Portugál Nagydíjért. A vasárnapi viadal többé- kevésbé az idei évad forgatókönyve szerint zajlott, vagyis a Williams-Re­nault és a McLaren-Honda pilótái, Nigel Mansell és az olasz Riccardo Patrese, illetve a háromszoros brazil világbajnok, Ayrton Senna és az oszt­rák Gerhard Berger vitték a prímet. A britek világbajnoka azonban további közelséget nem engedélyezett, fokról fokra növelte előnyét, és végül is gond nélkül szerezte meg idei kilencedik futamgyőzelmét. A Portugál Nagydíj (71 kör, 308,85 km) végeredménye: 1. Nigel Mansell (brit, Williams-Renault) 1:34:46,659 óra, 2. Gerhard Berger (osztrák, McLaren-Honda) 37,533 mp hátrány, 3. Ayrton Senna (brazil, McLaren- Honda) 1 kör h, A VB pontversenye: 1. Mansell 108 pont, 2. Senna 50, 3. Michael Schumacher ( 47). A márkák versenyének állása: 1. Williams-Re­nault 154 pont, 2. McLaren-Honda 83, 3. Benetton-Ford.