Észak-Magyarország, 1992. szeptember (48. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-14 / 217. szám

14 ÉSZAK-Magyarország Félbeszakadt a mezőkövesdi mérkőzés Labdarúgás, megyei I. osztály Miskolc (ÉM-tudósítás) - Lejátszották az őszi ötödik fordulót a Borsod megyei I. osztályú lab­darúgó bajnokságban. Félbeszakadt a Mezókövesd-Borsodszentgyörgy mérkőzés, mert a vendégek közül csak nyolcán rendelkeztek személyi igazolvánnyal (az igazolásokhoz a kiírás szerint ezeket is mellékelni kell) és a játék közben ketten megsérültek. A szabály szerint pedig egy csapatban minimum hét labdarúgónak a pályán kell tartózkodnia, ezért a játékvezető all. percben véget vetett a küzdelemnek. Az éllovas Sárospatak és Mezőcsát egyaránt győzött. Eredmények: MEZÓKÖVESD-BORSODSZENTGYÖRGY 0-0, félbeszakadt. Mezőkövesd, 500 néző. Vezette: Faragó. Mezőkövesd: Nagy - Baranyi, Nyikes, Nyeste, Bodnár, Lengyel, Takács O., Csir- maz, Hajdú, Papp, Hinter. Edző: Újvárosi László. B.-györgy: Pék - Szilágyi, Lukács, Csépányi, Némethi.,Bíró,Németh P., Varga. Edző: Murányi István. Ifi: 6-0. MEZŐCSÁT-FELSŐZSOLCA 6-1 (2-1). Mezőcsát, 400 néző. Vezette: Dávid. Mezőcsát: Grolmusz - Bán, Bubenkó, Dósa (Gályász), Balogh, Szobóczki Z., Rontó, Szombati, Jezovicz- ki (Veres), Szobóczki A., Igó. Edző: Földesi Károly. Felsőzsolca: Tyukodi - Tószegi (Bozó), Bóni, Orgován, Jáborcsik P., Balogh, Lippai (Samu), Tóth, Dorkó, Jáborcsik A., Csarni (Kiss). Edző: Szabó Sándor. G.: Rontó (2), Bubenkó (2), Szombati, Igó (11-esből), illetve Dorkó. Jók: Bubenkó, Szobóczki Z., Rontó, Igó, illetveTyuko- di, Orgován, Jáborcsik P., Dorkó. Ifi: 5-0. PUTNOK-GÖNC 1-0 (0-0). Putnok, 300 néző. Vezette: Szecskó. Putnok: Káló - László, Bállá (Váradi), Szloboda, Boros, Lupkovics, Vincze, Makrai, Koszta, Fecsku, Kiss. Edző: Bilesch Gyu­la. Gönc: Bóni - Ákos, Molnár, Léport, Kutasi, Bartus (Nagy), Csányi, Bodnár, Kukta (Csontos J.), Csontos Cs., Rostás. Edző: Molnár János. G.: Makrai. Jók: Szloboda, Boros, Vincze, Fecsku, il­letve Bóni, Léport, Kutasi, Csontos Cs. Ifi: 4-0. SÁTOR ALJAÚJHELY-BORSODSZIRÁK 4-1 (1-1). Borsodszirák, 300 néző. Vezette: Geró. Sátoraljaújhely: Kántor - Takács (Bodnár), Bor­dás, Varga, Damu (Jurkó), Pankovics (Juhász), Tokár, Lőrincz, Barna, Katócs, Zsófi. Edző: Sza­káll Miklós. Borsodszirák: Tóth S. - Tárnái, Bari J., Helgert, Horváth (Petrovics), Tóth J., Putnoki, Fűzi, Bari Gy., Hamza (Szabó), Balázs. Edző: Petrovics László. G.: Lőrincz, Katócs, Zsófi, Tokár, illetve Bari Gy. Jók: Bordás, Tokár, Zsófi, illetve Tárnái, Putnoki, Bari J. Ifi: 8-0 az újhelyiek javára. / NAGYCSÉCS-GLAS-SVSE 4-1 (3-0). Nagy- csécs, 400 néző. Vezette: Molnár. Nagycsécs: Ondrék - Kiss, Tóth 1. (Varga), Szűcs, Kertész (Répási), Barabás, Lakatos, Gulyás, Ungureanu (Vakaru), Bádea, Fekete. Edző: Csongrádi Sándor. GLAS-SVSE: Szedlák - Géczi, Szentidai, Benkő, Tóth, Bagoly, Kozma (Dányi), Vajda (Lázár), Juszkó, Kalocsai, Kovács. Edző: Lipicsei Imre. G.: Bádea, Barabás, Tóth, Kertész, illetve Dányi. Jók: Kiss, Bádea, Fekete, illetve Szedlák. If: 1-2. HEJŐCSABA-KARCSA 1-0 (1-0). Karcsa, 200 néző. Vezette: Tassy. Hejőcsaba: Tóth - Kavesán- szki, Nemes (Kiss), Szűcs, Kerényi, Rácz, Nagy, Jurák, Kruzsely (Budai), Venczel, Székely. Edző: Laczkó Lukács. Karcsa: Varga - Váradi Zs. (Kovács), Baba G., Hornyák, Tóth S., Gál (Váradi Z.), Baba J. (Molnár), György I., Móré, Kelemen, Góré. Edző: Baba János. G.: Jurák. Jók: Tóth, Kavesánszki, Szűcs, Venczel, illetve Hornyák. Ifi: 7-1. ENCS-MÁD 1-0 (0-0). Encs, 350 néző. Vezette: Matika. Encs: Kónya - Tar (Kozma), Csíki, Orosz, Varga B., Varga F., Szep>esi, Ruszkai, Kotula, Sza­kállas (Kristóf), Szegedi. Edző: Mészáros László. Mád: Nemes - Hofmann (Balogh P.), Majoros, Miklós, Osváth, Tatárka, Thury, Nagy, Szabó (Kerekes), Laczkó, (Gönczi), Lehoczki. Edző: Oláh Ferenc. G.: Szegedi. Kiállítva: Osváth, a 70. p>ercben. Jók: Csiki, Varga B., Szegedi, illetve Nemes. Ifi: 3-0. SÁROSPATAK-BORSODNÁDASD 2-1 (1-0). Borsodnádasd, 400 néző. Vezette: Marton. Sárospatak: Frikker I. - Pauleezki, Demkovics, Beimli, Vachter T., Rák, Sikorszki, Hanuder, Frikker L. (.láger), Kaczúr, Vachter G. (Krenyicz- ki). Edző: dr. Kelsánszky György. Borsodnádasd: Debrődi - Boda, Vámos (Csizi), Barna, Nagy (Váradi), Halász, Szabó, Mocsárkó G., Kovács, Kolenicska, Mocsárkó I. Edző: Érsek Emil. G.: Hanuder, Krenyiczki, illetve Szabó. Jók: Frikker I., Pauleezki, Hanuder, Kaczúr, illetve Debrődi, Boda, Vámos, Kolenicska, Mocsárkó J. Ifi: 5-0 a patakiak javára. 1992. Szeptember 14., Hétfő Sport Kiesett a Bayern a kupából Külföldi labdarúgó-bajnokságok Matthias Lindner öröme érthető, hiszen a lipcsei játékos a második gólt lőtte a drezdaiak hálójába, s a Bundesliga második osztályában szerep­lő együttes kiütötte a kupából Klaus Sammer edző legénységét. Fotó: AP Budapest, Miskolc (MTI-ÉM) - NÉMETORSZÁG: A hét végén a DFB Pokal, azaz a német kupa felé fordult a focirajongók figyelme. Hat­vannégy együttes folytatta a küzdel­met, s a nyertesek a 32 közé kerültek. Ezúttal sem maradtak el a váratlan eredmények - mint ahogyan azt a ko­rábbi években megszokhatták a drukkerek. Búcsúzott például az első osztályban szereplő Bochum, amelyet saját pályáján (!) vert ki a Hannover. Igaz, ez utóbbiak már tavaly is magukra irányították a figyelmet, hiszen ők nyerték a Pokalt. Igencsak rosszul megy a bajnokságban a köl­nieknek, s a rossznak a jelek szerint soha nincs vége. A pénteki ku­patalálkozón sovány döntetlenre fu­totta a második ligába visszaesett Duisburg ellen, aztán a hosszabbítást követő 11-es párbajt a duisburgiak nyerték 4-3 arányban. A sorsdöntő büntetőt a csapatkapitány Pierre Litt- barski hibázta cl... Érdekesség, hogy a szombati edzésen nem volt ott Jörg Berger edző, s ez mindennél ékesebb bizonyítéka annak, hogy Klaus Hart­mann klubelnök valamit forgat a fe­jében... Kiesett a Kaiserslautern is, ám a vörösök számára vigasz - igaz, sovány -, hogy a Leverkusen volt a búcsúz­tató. Szintén csak kívülről figyelheti a többiek tusakodását a gyengélkedő Hamburg, amelyet a Karlsruhe regulá- zott meg, s ez a héten könnyen Egon Coordes edző fejébe kerülhet. Ugyancsak a kiesők listáját bővítette a nyáron felkerült Saarbrücken, a kék­feketéknek Jénában kellett fejet hajta­niuk. Rosszabbul járt a Dresden, amely képtelen volt kihasználni a ha­zai környezet előnyét, s az egy osz­tállyal lejjebb szereplő Leipzigtől kapott keserves leckét. A legnagyobb érdeklődés a pxmtveszteség nélkül bajnoki listát vezető bajor sztárok vendégszerep­lését kísérte. Dortmundban zsúfolt nézőtér volt kíváncsi a Bayern fel­lépésére. A 8. percben Knut Reinhardt szerzett vezetést a Hitzfeld- legénységnek, ezt a 16. pierc végén Bruno Labbadia egyenlítette ki. A szünet után negyedóra telt el, amikor a Miskolc (ÉM-tudósítás) - Lejátszot­ták az ötödik fordulót a labdarúgó NB ÜL Tisza csoportjában. Eredmények: MISKOLCI VSC - RAKAMAZ 2-2 (0-0). Miskolc, vasutas sporttelep, 300 néző. Vezette: Makó. MVSC: Fehér - Mihalovszky, Kalász (Kojsza), Tá­bori, Schneck, Kundrák, Tóth L., Lengyel, Reichenbach, Kapitány, Czinglér. Edző: Fekete László. A gólok története. 50. p>erc: Czinglér vi­sszagurította a labdát, Tóth L. 14 méterről a bal felső sarokba lőtt, 1-0. 65. pierc: Szabadrúgásból Ilidegh a bal felső sarokba bombázott, 1-1. 67. p>crc: Reichenbachot a 16-oson belül felvágták, a megítélt 11-est Tóth L. a bal felső sarokba vágta, 2-1. 78. perc: egyéni játék után Szekrényes 14 méterről lőtt a bal felső sarokba, 2-2. A hazaiak többet támadtak, sok helyzetük is akadt, a vendégek pont­szerzése szerencsésnek mondható. Jók: Tábori, Schneck, Tóth L., Czing­lér. Ifi: 5-0. OLEFIN SC - BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN 2-1 (1-1). Tiszaújváros, 300 néző. Vezette: Vitányi. Olefin SC: Bán - Molnár, Vámosi N., Kovács, Mihalco (Árvái), Sárai, Kalmár, Járai, Bucz (Kövesligeti), Balogh, Márkus (Nagy). Edző: Gunics József. BÉV SC: Kerényi - Szobóczki, Farkas, Oláh, Adamovics, Sverla, Nyeste (Papp), Bodnár, Lehoczki, Egry, Hornyák (Balázs). Edző: Kőrössy Pál. A gólok története. 25. pierc: Formás vendégtámadás gördült a jobb oldalon, Lehoczki beadott, Egry pedig 5 méterről a kapuba vágta a labdát, 0- 1. 35. pierc: Kalmár cselezgetett a bal oldalon, beadását Nagy 5 méterről a bal felső sarokba fejelte, 1-1.55. pierc: Mihalco szabadrúgást ívelt a kapu elé, brazil Mazinho már a Münchent jut­tatta előnyhöz, ám a második súlyos szabálytalanságát is elkövető Olaf Thon kiállítása után 10 főre fogyatko­zott bajorok azonnal gólt kaptak (Cha- puisat volt eredményes), s miután a hosszabbításban nem esett újabb találat, Dortmundban is a büntetők döntöttek. A harmadik sorozatban Mazinho csúnyán mellé pxirkölte a labdát, így a Borussia 5-4-es eredmé­nnyel léphetett tovább. Érdekesebb eredmények: D. Dresden - Leipzig 2-3. Leverkusen - Kaiserslautern 1-0. Jena - Saarbrück­en 2-1. B. Dortmund - Bayern München 2-2 (büntetőkkel: 5-4), Karlsruhe - Flamburg 4-2, Bochum - Hannover 1-2, Duisburg - FC Köln 0- 0 (büntetőkkel: 4-3), Aschaffenburg - Osnabrück 0-6, Fortuna Köln - Mep- pien 0-1. ANGLIA: A nyolcadik forduló leg­nagyobb érdeklődéssel várt össze­csapására Londonban került sor. Az „Ágyúsok” megszokott környezetük­ben fogadták az eddig remeklő újon­cot. Nos, hiába támadta végig az Ar­senal a találkozót, a góllövésre egyszerűen nem futotta az erőből. így a szemfüles Molnár pedig 1 lépésről a hálóba kotorta a labdát, 2-1. Jól kezdett a vendégcsapat, aztán magára talált az Olefin SC és fordítani tudott. Jók: Molnár, Kovács, Balogh (a mezőny legjobbja), illetve Kerényi, Adamovics, Farkas. Ifi: 5-3. SAJÓBÁBONY - KISVÁRDA 1-1 (1-1). Sajóbábony, 400 néző. Vezette: Dőli. Sajóbábony: FIossó - Simon, Steluta, Turcsik, Ladányi, Popovics, Kovács, Szeráfi, Orbeanu (Király), Szántó, Göndör (Lakatos). Edző: Podleszni György. A gólok története. 30. perc: Simon röviden szabadított fel, Göncz piedig 10 méterről a kapuba helyezett, 0-1.40. pierc: Turcsik jobb­ról ívelt középire, Szeráfi periig 8 méterről a kapu bal oldalába fejelt, 1 - 1. Ideges hangulat, mérsékelt színvo­nal, igazságos eredmény. Jók: Popovics, Göndör. Ifi: 1-4. ÓZDI KOHÁSZ - HAJDÚSZO­BOSZLÓ 2-2 (0-2). Ózd, 300 néző. Vezette: Kóródi. ÓKSE: Erdős - Kiss, Agócs, Kakukk, Magyari, Kornyi- jenko, Gál, Paulovics, Farkas (Drozdik), Herczegh (Pál), Magyar Z. Edző: Munkácsi Tamás. A gólok története. 5. pierc: Glibcsuk az alapvonaltól visszajátszott és Karacs- un 11 méterről lőtt a jobb sarokba, 0- 1. 40. perc: Magyar L. beadását Szon­di pierdítette a kapu bal alsó sarkába, 0-2. 70. pierc: Kiugratás után Komyi- jenko 2 cselt követően helyezett a ka­pu közepiébc, 1-2. 85. pierc: Bal oldali szöglet után a vendégek kapusa ök­lözött, de Kiss 20 méterről a hálóba bombázott, 2-2. Ellentétes félidők mérkőzése, a szünet után a vendégeket meglepte az ózdiak „feltámadása”. Jók: Erdős, Agócs, Kornyijenko. Ifi: 3-1. aztán alapvetően senkit nem rázott meg, hogy egy remekül időzített el­lencsapás végén Newill közelről bal­lal pofozta a labdát a hazai kapu bal oldalába. Történt mindez a 70. pierc- ben, s a hátralévő 20 pierc kevésnek bi­zonyult a görcsös Arsenalnak az egyenlítésre. Eredmények: PREMIER LIGA: Arsenal - Black­burn 0-1. Chelsea - Norwich 2-3. Crystal Palace - Oldham 2-2. Everton - Manchester United 0-2. Ipswich Town - Wimbledon 2-1. Manchester City - Middlesbrough 0-1. Notting­ham - Sheffield Wednesday 1-2. Sheffield United - Liverpxiol 1-0. Southampton - Queens Park Rangers 1 -2. A 8. forduló után a Norwich vezet 19 pxinltal, második a Blackburn 17, harmadik a Manchester United 16 ponttal. SKÓCIA: A hét végi forduló ered­ményei: Airdrie - Dundee United 1-2. Celtic - Hibernian 2-3. Dundee - Motherwell 2-1. Hearts - Aberdeen 1- 0. Petrick Thistle - Glasgow Rangers 1-4. St. Johnstone - Falkirk 3-2. Vezet a Glasgow Rangers 12 ponttal, má­sodik a Hearts ugyancsak 12 pxmttal, harmadik a Dundee United 11 ponttal. BALMAZÚJVÁROS - SZERENCS HEGYALJA SE 5-4 (1-1). Bal­mazújváros, 900 néző. Vezette: Nagy S. Szerencs HSE: Nagy - Vajkó, Ma- tisz, Sándor (Kozma), Planéta, Ila- raszin, Tirk, Timári, Trubnyikov, Pogoriljak, Kobolák. Edző: Szőke Barnabás. G.: Tóth, Kaszás, Csonka, Deák (2), illetve Timári, Planéta, Trubnyikov, Pogoriljak. Kiállítva: Pogoriljak, a 87. piercben. Kemény, küzdelmes mérkőzésen nagy csatában nyert a listavezető. Jók: Timári, Plané­ta. Ifi: 5-0. EDELÉNY - BÉLAPÁTFALVA 1-0 (1-0). Edelény, 700 néző. Vezette: Szlomoniczky. Edelény: Drótos - Ser­főző, Budai, Sándor, Goór, Szűcs, Gonda, Gyenes (Dőry), Nagy, Bósa (Simkó), Szlifka Cs. Edző: Németh Attila. A gól története. 17. pierc: Sán­dor labdáját Nagy 10 méterről lőtte a jobb alsó sarokba, 1 -0. Alacsony szín­vonalú volt a mérkőzés, helyzetei alapiján megérdemelt a hazaiak győzelme. Jók: Szűcs, Szlifka Cs. Ifi: 6-1. MÁTÉSZALKA- ABAÚJSZÁNTÓ 1-0 (1-0). Abaújszántó, 800 néző. Vezette: Németh V. Abaújszántó: Kiss - Erdősi I., Trombitás (Kocsis B ), Tokár, Pócs (Erdősi Cs.), Huszák, Hecel, Gaál, Balázs, Kocsis J., Feledi, Szabó. Edző: Pócs András. A gól története. 4. pierc: Piros átívelte a lab­dát Kiss fölött, s a labda a hálóban kötött ki. A hazaiak 80 piercen keresztül támadtak, de minden helyzetüket kihasználatlanul hagyták és ez megbosszulta magát. Jók: Kiss, Erdősi L, Tokár, Gaál. Ifi: 3-0 a vendégek javára. TOVÁBBI EREDMÉNY. Derecske - Nagykálló 1-1 (ifi: 5-1). Nem megy a BÉV SC-nek Miskolc (ÉM) — Újabb fordulóra került sor a kézilabda Nß Il-ben. Eredmények: KAZINCBARCIKAI SÜTŐIPARI KINIZSI-NYÍREGYHÁZI TANÁRKÉPZŐ 15-5 (10-2). Kazincbarcika, NB D. női. Ld.: Mol­nár V. (7), Takács (4), Molnár Á. (2). Jók: Molnár V., Horváth, Nyüsti. A vizes talajú pályán jól játszott a Kinizsi és ilyen arányban is megérdemelten nyert. BALMAZÚJVÁROS-BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN 34-25 (16-13). Miskolc, NB II. férfi. Ld.: Kecskeméti (8) , Horváth K. (6), Horváth L. (5), Tilaji (4). Jók: a legjobb dobók. A tar­talékos miskolciak az első félidőben elfogadható teljesítményt nyújtottak, a szünet után azonban elfogyott az erejük és teljesen visszaestek. Ame­nnyiben nem változtatnak hozzáállá­sukon, bajba kerülnek. NYÍREGYHÁZI KÖLCSEY- MISKOLCI VSC 25-18 (10-10). Nyíregyháza, NB II. Női. Ld.: Simon (9) , Veres, Vismcg (3-3). Jók: Buócz, Simon, Veres. Gyenge védőmunkát nyújtottak a vendégek a szünet után, ezért veszítettek. FÜZESABONY-MISKOLCI HONVÉD-KÓRHÁZ 19-15 (6-10). Füzesabony, NB ü. női. Ld.: Trungel (7), Benes (5). Jók: a legjobb dobók. Az első félidőben fegyelmezetten és jól játszottak a vendégek. A szünet után viszont nem ízlett nekik az abonyiak kitámadásos taktikája, megzavarodtak és a végére elfáradtak. LYUKÓBÁNYAI RÁNYÁSZ- BERETTYÓÚJFALU 27-21 (9-9). Miskolc, NB II. férfi. Ld.: Varga (10), Fellegi, Csontos (5-5), Dumitru (3), Kovács, Popiovics (2-2). Jók: a legjobb dobók. A hazaiak az első félidőben már 8-3-ra vezettek, de kiengedtek. A szünet után azonban újra rákapcsoltak és biztos győzelmet arattak. EGRI FINOMMECHANIKA- PUTNOKI VÁROSI SE 23-20 (10- 11). Putnok, NB II. férfi. Ld.: Koszta (5), Szurdoka (5), Selmeczi (3), Tóth R. (3). Jók: Horváth F., Koszta, Selmeczi. Az újonc Putnok lelkesen, de megilletődötten játszott. Az egriek nagyobb rutinjuknak köszönhetik a győzelmet. PUTNOKI VÁROSI SE-NOVAJ 25-18 (12-9). Putnok, NB ü. női. Ld.: Gál (8), Fükő (5), Paulovicsné (5). Jók: Kovács, Fükő, Gál. A hazaiak végig irányítottak és biztosan sze­rezték meg a győzelmet. HI. Milky Kupa: DSI és Honvéd-siker Miskolc (ÉM-KN) - Miskolcon, az MVSC csarnokában rendezték meg a III. alkalommal kiírt Milky Kupa ifjúsági II. korcsopiortos cselgáncs versenyt, amelyen százharmincán léptek tatamira. Az MVSC nagyszerű házigazdának bizonyult. A viadal zökkenők nélkül, gördülékenyen zaj­lott le. Valamennyi klub elégedett volt azzal, hogy a magyar bajnokság előtt szereplési lehetőséget kapxitt spiortolói számára. A GYŐZTESEK ÉS MISKOLCI HELYEZETTEK. Nők, 36 kg: 1. Antal (Tata-Bohumil). 40 kg: 1. Domonkos (Nagyatád). 44 kg: 1. Sza­bó (Győri Dózsa). 48 kg: 1. Novák (Kapxisvári Honvéd), ... 3. Soós (MVSC). 52 kg: 1. Sági (DSI), ... 3. Szmalák (MVSC). 56 kg: 1. Széles (Erzsébeti SC). 61 kg: 1. Csizmadia (MAC), 2. Csathó, 3. Horváth (mind­kettő MVSC). 66 kg: 1. Lámfalusi (BSI). +66 kg: 1. Nagy (DSI). A pont­verseny végeredménye: 1. DSI 58, 2. MVSC 25, 3. Győri Dózsa 21. Férfiak. 47 kg: 1. Vágusz (Tata-Bohu- mil), ... 3. Szerencsi (MVSC). 51 kg: 1. Szörnyű (UTE). 55 kg: 1. Takács (MVSC), ... 3. Pásztor (MVSC). 60 kg: 1. Kiss (UTE). 65 kg: 1. Tölgyesi (UTE). 71 kg: 1. Haronisz (Bp. Hon­véd). 78 kg: 1. Danka (Bp. Honvéd). 86 kg: 1. Tones (Bp. Honvéd), ... 3. Bóta (MVSC). 95 kg: 1. Szatmári (Békéscsaba), 2. Kovács (MVSC), 3. Kecskés (MVSC). +95 kg: 1. Kele­men (Békéscsaba). A pxmtverscny végeredménye: 1. Bp. Honvéd 42, 2. Miskolci VSC 41, 3. Újpesti TE 31. Folytatta döntetlenszériáját az MVSC Labdarúgás, NB III., Tisza csoport