Észak-Magyarország, 1991. december (47. évfolyam, 282-305. szám)

1991-12-02 / 282. szám

1991. december 2„ hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 A totó 46. heti eredménye: 1, X, 2, X, 2, X, X, 1, X, 2,1, X. X és a plusz: 1 Hármas élboly Fantasztikus a tömörülés a labdarúgó Bundesliga I. táblázatának élén. Szinte négy együttes pályázik azonos eséllyel a bajnoki címre, hatalmas verseny- futás várható a folytatás­ban. Nem tudott otthon nyerni az abszolút esélyes Frankfurt és a Nürnberg, s tőlük is rosszabbul járt a teljes apátiába esett Ba­yern, amely gólzivataros találkozón kapott ki a Brementől. A Kaiserslau­tern kitett magáért, s a Stuttgart is megbízható. Eredmények: BUNDESLIGA Dort­mund—Karlsruhe 1-0. Wat­tenscheid—S. Kickers 4-1 (a hazaiak 0-1-ről fordítot­tak!). Mönchengladbach— Leverkusen 2-2 (kétszer is a vendégek vezettek!). FC Köln—Bochum 1-0. Kai­serslautern—D. Dresden 4-1. Hamburg—Schalke 2-1. Bayern München—W. Bre­men 3-4. E. Frankfurt- Düsseldorf 1-1. Nürn­berg—Rostock 0-0. Stutt­gart-Duisburg 2-0. Az él­csoport: 1. Frankfurt 26, 2. Stuttgart 26, 3. Dort­mund 26. 4. Kaiserslautern 25 ponttal. BUNDESLIGA II., Észa­ki csoport: Brandenburg— Osnabrück 1-2. B. Uerdin­gen—Blau Weiss 2-0. Her­tha, BSC—Hannover 0-1. Braunschweig—Oldenburg 4-0. Fortuna Köln—Rem­scheid 0-2. Meppen—St. Pauli 0-0. Déli csoport: Darm­stadt—Leipzig 2-1. Er­furt—Jena 0-1. Halle— Chemnitz 1-1. Freiburg— Saarbrücken 1-0. FC Hom­burg—1860 München 0-0. Mainz—Mannheim 3-1. NB I. ŐSZI VÉGEREDMÉNY 1. Váci Izzó 7 7 1 29-15 21 2. Siófok 9 2 4 24-16 20 3. Kispest-H. 8 3 4 25-16 19 4. Videoton-W. 6 7 2 20-14 19 5. Ojpest 5 8 2 23-16 18 6. Ferencváros 5 8 2 18-12 18 7. MTK-VM 7 3 5 25-15 17 8. PMSC 6 5 4 11- 9 17 9. BVSC-MAV. 5 5 5 19-16 15 10. Vasas 6 3 6 16-13 15 11. Haladás 5 4 6 16-17 14 12. Rába ETO 4 5 6 16-19 13 13. Veszprém 3 5 7 10-20 11 14. DVTK 3 4 8 12-25 10 15. Tatabánya 2 6 7 9-25 10 16. ZTE — 3 12 9-34 3 AZ NB II. ÖSZ1 VÉGEREDMÉNYE KELETI CSOPORT 1. Békéscsaba 11 2 2 39-12 24 2. NYVSC 3 3 3 27-11 21 3. Kaba 9 3 3 29-15 21 4. Hatvan 7 7 1 18- 8 21 5. Szeged 8 4 3 20- 9 20 6. Szarvas 6 5 4 17-19 17 7. DVSC 4 8 3 26-10 16 8. Bag 6 3 6 21-22 15 9. Eger 3 8 4 15-21 14 10. KVSE 6 1 8 16-22 13 11. Hajdúnánás 4 4 7 12-22 12 12. Miske 4 3 8 15-23 11 13. KSC 3 5 7 15-30 11 14. Salgglas 3 4 8 12-20 10 15. BMTE-Törl. 3 l 11 12-30 7 16. Szolnok 2 3 10 7-27 7 LRBDflRÚG^S Hazai fölény, szoros eredmény FTC—DVTK 3-2 (2-0) üllői úti pálya, 4500 néző. Vezette: Bay. Labdarúgás, NB I. FTC: Balogh T. — Simon, Telek, Kuznyccov — Páling, Lipcsei, Szenes, Rácz — Nagy Zs., Albert, Dcszatnik. Edző: Nyilasi Tibor. DVTK: Kiss — Bém, Leskó, Nagy A., Szabó Zs. — Pet- cu, Parhomenko, Danes, Vitelki — Szvisztun, Kiser. Edző: Viád László. Csere: Nagy A. helyett Farkas a 24., Parhomenko helyett Molnár a 46., Rácz helyett Balogh G. a 61. pereben. Ennyire gyérszámú néző- közönséget régen jegyezhet­tek fel a tudósítók az Üllői úti pályán! A kellemetlen hidegben azonban mír a 2. perc hazai „melegedést” ho­zott. Albertet buktatták a DVTK 16-osa előtt, a sza­badrúgást a sértett Lipcsei­nek gurította, aki lapos, fél­erős lövést eresztett meg. A labda a rosszul mozduló Kiss kezei között került a bal alsó sarokba, 1-0. Len­dületben maradt az FTC. Deszatnik lapos lövését tor­názta szögletre a diósgyőri portás, majd Albert elől ad­tak haza a védők, kecsegte­tő helyzetben. A 16. percben újabb zavar keletkezett a DVTK védelmében. Albert az ide-oda pattogó labdát balra gurította és Deszatnik 7 méterről a vetődő Kiss alatt lőtt a hálóba. 2-0. Nem sokkal ezután szépíthetett volna a vendégegyüttes, ám a jobb oldali beadás után Kiser a kapu torkából sem volt képes a hálóba találni. A második félidőt is fe­rencvárosi akciók vezették be, ám nem kis meglepetés­re a diósgyőriek szereztek gólt. Az 53. percben Vitelki egyedül húzott kapura, nem támadták és a középpályás 15 méterről lapos lövést küldött a jobb alsó sarokba, 2-1. Az ellentámadásnál Sze­nes bombája a kapufáról pattant ki. A 64. percben ismét növelte előnyét az FTC. Páling a jobb szélen robogott el, beadását Albert fejelte a bal sarokba. 3-1. Nem sokkal később Páling adott be, Balogh G. fejesét követően a keresztléc „segí­tett” a vendégeknek. A zöld-fehérek „takarékra vették” a tempót, elkönyvel­ték a biztos győzelmet és szórakozásuknak az lett az eredménye, hogy a DVTK megszerezte második gólját is. A 79. percben Petcu ad­ta a labdát a jobb oldalon felbukkanó Szvisztun elé, aki éles szögből, 7 méterről talált a jobb sarokba, 3-2. „Ránézésre” az eredmény szoros csatát, küzdelmes mérkőzést tükröz. Nos, nem volt az. a távirati iroda je­lentése szerint például a DVTK csak öt percig nyúj­tott NB I-es teljesítményt. Az FTC végig nyomasztó fölényben futballozott, s az első negyedóra alatt szerzett két gól kiütéses hazai sikert jelzett. A zöld-fehérek azon­ban elkövették azt a hibát, hogy „ráültek” a magabiztos vezetésre, megelégedtek a biztos előnnyel, s nem töre­kedtek újabb találatok el­érésére. Ez lehetőséget adott a DVTK-nak, hogy rendezze sorait, amelyet olyannyira ügyesen hajtott végre, hogy közel került a pontszerzés bravúrjához. Az FTC lebe­csülte ellenfelét, saját dolgát nehezítette meg, győzelme azonban így sem forgott veszélyben. Jók: Albert, Sze­nes, Lipcsei, illetve Vitelki, Ki ser. NYILASI TIBOR: — Az a lényeg, hogy megszereztük a két pontot, bár 2-0 után ki­csit elrontottuk szurkolóink hangulatát. VLÁD LÁSZLÓ: — Tisz­tességesen, becsülettel küz­döttünk, nincs okunk a szé­gyenkezésre. A szünet utáni teljesítményünk alapján pontot érdemeltünk volna. További NB l-es eredmények Újpesti TE—Haladás VSE 3-1 (2-0). G.: Bácsi (2), Esze- nyi, illetve Schaffer. Veszprém FC—Váci Izzó 0-1 (0-1). G.: Szalai. Pécsi MSC—Siófok 1-2 (1-1). G.: Olajos (öngól), illetve Zare, Fischer. Tatabánya—Vasas 1-0 (0-0). G.: Szendrei. Rába ETO—ZTE 4-2 (1-0). G.: Csertői (2), Urbán, Szán­tó, illetve Czigány, Fújsz. Videoton-Waltham—Kispest HFC 2-1 (1-0). G.: Németh, Takács, illetve Németh (öngól). MTK-VM—BVSC-Mávtranssped 2-1 (0-0). G.: Talapa, Keresztúri, illetve Farkasházy. Csank nem fél a feladattól Olasz A, B Döntetlen a rangadó Idegenben is nyert szom­baton a Váci Izzó, így —, amint azt sokan várták — a Csank János vezetőedző ál­tal irányított vidéki gárda, „fordul” az első helyen. Őszi bajnok a labdarúgó NB I- ben! — Nem kis bravúr! Szá­mított rá? — kérdezte a veszprémi találkozót követő­en a bajuszos mestertől Sza­bó Sándor, az MTI munka­társa telefonon. — A maii futballban nem számítani keitU valamire, ha­nem azért tenni — hangzott! a válasz. — Önbizalmat ad, hogy az élről várjuk a foly­tatást. — összetevők? — Kellett hozzá nagy adag1 szerencse. Játékosaim lelke­sedése előtt üte a kalappal. Azután szakosztályvezetői „hármasunk” .is minden el­követett a diadalért. — Netán ez az őszi pozí­ció magában foglalja a vég­ső siker lehetőségét is? — A kérdés korai. Tér­jünk vissza rá hónapokkal később. — Mit sajnál, amit őszi elképzelései közül nem sike- került megvalósítani? — Az UEFA Kupában va­ló kiesésünk fáj. Dehát ak­koriban, a Dinamo Moszkva ellen öt állandó kezdőjáté­kosunk sérült volt. Remé­lem, azért magyar labdarú­gó „bosszút áll”. Petry Zsolt) őrzi a belga AA Gent háló­ját. Az első mérkőzésen a Gent 2-0-ra nyert a Dinaino' ellen. — Pénteken a sportújság- írók szavazatai alapján kide­rült: önt látnák a legszíve­sebben a szövetségi kapi­tányi. m,unkakörben. — Megtisztelő. De a szom­bati „tálalást” olvasva bi­zony kicsit kedvemet veszí­tettem. Talán az MLSZ pró­bálkozása fordítva sült el. Egyfajta vicc lett a vége az egésznek. Vagy nem jól lá­tom? — Ha vicc, ha nem vicc, az MLSZ elnöksége bizonyo­san figyelembe veszi dönté­se meghozatalakor, hogy a sajtó a váci mesterre vok­solt. — Több kérdésem is len­ne. Miért mondják le sorban a kollégáim a kapitányi fel­kérést? Kitől vagy mitől fél­nek? Miért mondják, hogy tartani kell a szurkolóktól? Én nem félek semmitől. Ha rám esik a választás, elvál-, latom. — önnél nevesebb egyé­niségek is „benne vannak a kalapban". — Tudom. De (akkor vál­lalják is el! Miért kell ettől ódzkodni, kifogásokat talál­ni? Én az egyenes szó em­bere vagyok. Nem szeretek.’ villogni. Én nem törtetek, dolgozom. Lenn a ipályán, a gyepen. Az az én életem. Hadd szögezzem le: nem vá­gyom különösebben a kapi­tányi állásra. Ha viszont úgy látják jónak az illetékesek, hogy csakis én segíthetek, akkor megfelelő komolyság­gal számot vetek, és esetleg igent mondok. — Tárgyalt már dr. Lacz- kó Mihály MLSZ-elnökkel? — Igen. És ugyanezeket el is mondtam neki. Fenntar­tásaimat, kétségeimet. Ügy, ahogyan azt belül érzem. Őszintén, kertelés nélkül. Ha nem leszek kapitány, akkor is megélek. Gondolom, a vá­ciakkal végzett munkám is önmagáért beszél. A nagy érdeklődéssel várt milánói rangadó pontosztoz-! kodással ért véget, az Inter és a Milan nem bírt egy­mással. A Lazio első hazai győzelme küszöbén állt, már 3-1-re vezetett, ám a Napo-; li fel tudott tápászkodnf! A Juventus csökkentette hátrá­nyát, ugyanis a zebrák ille- gyűrték a rómaialkat. A má­sodik vonalban elszenvedte első vereségét a listavezető. Udinese, a Palermo 3-1-re verte a feljutásra ácsingózó együttest. Ugyancsak a vá­ratlan eredmények sorát sza­porította az Avellino hazai veresége, amelyet a kidlenc hete (!) veretlen, zsinórban, „ikszelő" Bresciától szenve­dett el. Lehet, hogy a Bres-1 cia is beleszól a feljutásért folyó harcba? Eredmények: A-osztály: Lazio—Napoli 3-3. Juventus—AS Róma 2-1. Internazionale—AC Milan 1-1. Atalanta—Parma 0-1. Bari—Genoa 1-2. Cagliari— Ascoli 2-0. Cremonese—Fio-, rentina 1-3. Sampdoria— Torino 0-0. Verona—Foggia 1-0. B-osztály: Avellino—Bres­cia 1-3. Palermo—Udinese 3- 1. Pescara—Ancona 2-2. Pisa—Bologna 0-0. Caserta- na—Piacenza 3-2. Cesena—, Modena 2-0. Lecce—Padova 4- 1. Lucchese—Taranto 0-0. Reggiana—Messina 1-0. Ve­nezia—Cosenza 1-1, Az A-osztályban a Milan vezet 20 ponttal, második a Juventus 19, harmadik a Na­poli 16 ponttal. AB-osztályban az Anco­na áll az élen 20 ponttal, Második az Udinese 19, har­madik a Reggiana 18 pont­tal. NB II. — Keleti csoport KI 3-1 (2-0| Kazincbarcika 1500 néző. Vezette: Adam. KVSE: Andrejev — Szabó, Sztahon, Kondás, Zsiga — Vonyigás, Kalmár. Lukács, Asszony — Temován, Timári. Edző: Vigh Tibor. Csere: Timári helyett Planéta, a 46., Lukács helyett Szaniszló, a 88. percben. Szépen összejöttek a szurkolók az idényzárásra, igaz, a 90 percet követően sokan újólag megfogadták, hogy jó ideig nem teszik tiszteletüket a Vegyész­sporttelepen. Márciusig mindenesetre tűnődhet­nek ... A 10. percben Kondás csak üggyel-bajjal, előre­vetődve fejelt fölé saját kapuja előtt, Pisont ugyan­is nagyon szorongatta. A másik oldalon Hanyec ej­tett ki egy labdát, Kalmár 15 méterről rálőtte, ám a védők segítettek. A 32. percben aztán jött az első hidegzuhany. Egy hosszan előrevágott labdára rosz- szul mozdultak ki a hazai védők, Szarvas elhúzott Andrejev mellett, aztán 10 méterről a bal sarokba helyezett, 1-0. Két perc telt el és eldőlt a találko­zó sorsa. A 34. percben újabb gyors akciót vezet­tek a szarvasiak, s növel­ték előnyüket. Az első lö­vés kipattant Andrejevről, de aztán Turcu 13 méter­ről laposan a hálóba to­vábbított, 2-0. A szünet után nekivesel­kedett a KVSE, ám gyor­san lehűltek a remények. Az 52. percben három hú­zásból álló szarvasi táma­dás végén megint Szarvas került gólhelyzetbe és 13 méterről a bal alsó sarok­ba helyezett, 3-0. A 60. percben Pisont lövése alig került a bal felső sarok fölé. A szépítés a soroza­tos akciók következtében összejött, ám ez csak so­vány vigaszt jelentett. A 81. percben Kalmár sza­badrúgásból csavarta a labdát 20 méterről a kapu bal oldalába. 3-1. A lefú­jás előtt Kondás az ötös­ről fejelt fölé. Egy idegenben kiharcolt siker akkor ér valamit, ha utána nem marad el a ha­zai győzelem. Nos, a KVSE a harmadik magas labdát sem tudta leütni, ráadásul rendkívül szerény eszköz­tárat felvonultató ellenfél­től szenvedett vereséget. A szarvasiak hátul adogattak, aztán megvillantak és ami­kor Andrejev kapuja elé keveredtek, ott azonnal gólhelyzet alakult ki. A Kazincbarcika súlyos vé­delmi hibákat követett el, így az idényzáró nem is végződhetett más ered­ménnyel. Jók: senki sem dicsérhető. VIGH TIBOR: — A ta­lálkozó hűen tükrözte hi­báinkat. Védőjátékunk sok kívánnivalót hagyott maga után, ráadásul öt ziccer kell, hogy egy gólt szerez­zünk. Doros László További eredmények: Békéscsabai Előre FC—Ba- gi SE 5-0 (4-0). Debreceni VSC—Kecskeméti SC 8-0 (5-0). Nyíregyházi VSC— Szeged SC 1-1 (1-0). Ká­bái Egyetértés—BMTE- Törley 2-1 (2-0). Hatvan- Deko—Salgglas 2-0 (2-0). Eger SE—Hajdúnánási Bocskai 1-0 (1-0). Szolnoki MÁV MTE—Miske 0-1 (0-0). Labdarúgó Magyar Kupa A Borsod megyei selejtező sorozat első fordulójá­nak eddig még nem közölt eredményei: Megyaszó— Monok 6-5. Perkupa—Boldva 4-3. Cigánd—Hollóháza 5-5, tj.: Cigánd. Taktaharkány—Onga 1-6. Felsőberec- ki—Bodrog SE 0-2. Hejőbába—Ernőd 5-5, tj.: Hejőbá-. ba. Pácin—Tiszacsermely 3-1. Tokaj—Tolcsva 3-2. Cso- baj—Hernádnémeti 2-2, tj.: Arnót—Szikszó 2-0. Jégkorong OB \. Kikapott az MHC Újpesti TE—101 nap — Miskolci Hoki Club 7-2 (2-0 3-1, 2-1). Miskolc, városi műjégpálya, 300 néző. Vezet­te: Doór, Szabina, Szaicz. Miskolci Hoki Club: Láday — Mészáros, Rokaly (1), Petricsko, Cselényi, Bíró, Csí­ki, Szabó 1, Világi, Juhász 1, Szentkúti (1), Tóth, TaN di, Verba, Bujnóczki. Edző: Biró Ignác. Félórás késéssel kezdődött a találkozó, mert a vo­nalak láthatatlanok voltak, ezért a festők vették ke­zelésbe a pályát. Az enyhe időjárás miatt egyébként a jéggel is gond adódott, sőt — ilyen sem fordult még elő — meghibásodott a palánk. I Az újpestiek közepes tempót diktálva szerezték gól­jaikat és fokozatosan elhúztak. A miskolciak egyik helyzetüket a másik után hagyták ki, egyszerűen kép­telenek voltak a kapuba találni. Kétszer is kettős em­berelőnybe kerültek — eredmény nélkül. A második harmadban aztán Juhász végre betalált A látottak alapján az UTE megérdemelten nyert. A miskolciak soron következő hazai mérkőzésüket december 8-án, vasárnap 12 órától játsszák a Népsta­dion Szabadidő Egyesület ellen. Kosárlabda NB I. Kétpontos vereség MTK-VM—DVTK-SeM 75-73 (31-32). Budapest, NB I-es női A-csoportos bajnoki találkozó. DVTK-SeM: Madaras 18, Amb­rus 18, Pronyina 7, Jevtusenko 16, Lakosa 6. Csere: Sitkéi 8, Kiss. Edző: Király Sándor és Áron Balázsné. Az első télid6 derekán még la vendégek vezettek 10 ponttal, a nagy lelke­sedéssel küzdő hazaiak azonban felzárkóztak és a szünet után a győzelmet is kiharcolták. Jók: Madaras, Ambrus.