Észak-Magyarország, 1991. október (47. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-14 / 241. szám

1991. október 14., Hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 A totó eredi 11. Iioti nénve: 1,1,2, 2,1, X, 2, X, 2, 1,2,1,1 és a p ilusz: X Hamburgi bukfenc Németországban a 13. for­dulóra került sor a labdarú­gó Bundcsligában. A Bayern München újabb hazai veresé­ge már senkit nem lep meg, annál nagyobb fiaskó a Hamburg zakója. A Köln még mindig nyeretlen ... A Bremen idegenben halovány, javított a Düsseldorf. Ered­mények: BUNDESLIGA I.: Bochum- Karlsruhe 1-3. Nürnberg— Stuttgart 4-3. Eintracht Frankfurt—«Mönchengladbach 0-0. Dresden—Bremen 2-1. Schalke 04—Rostock 5-0. Ba­yern München—'Dortmund 0-3. Hamburg—Wattenscheid 0-1. Kaiserslautern—Leverkusen 2-1. FC Köln—Duisburg 1-1. S. Kickers—Düsseldorf 0-1. Vezet a Frankfurt 18 ponttal, második a Duisburg 16, har­madik a Leverkusen ugyan­csak i6 ponttal. BUNDESLIGA II., Északi csoport: Fortuna Köln—Mep­pen 3-3. Osnabrück—Hannover 0- 1. Brandenburg—Remscheid 1- 3. Braunschweig—Hertha BSC 2-1. Blau Weiss—Olden­burg 3-2. B. Uerdingen—St. Pauli 2-1. Déli csoport: Darmstadt— Mannheim 0-0. Erfurt—‘Hom­burg 0-0. Leipzig—1860 Mün­chen 2-3. Saarbrücken—Jena 1-0. Mainz—Halle 1-3. Freiburg —Chemnitz 4-0. NB I. 1. Vác 8 4 4 _ 18- 8 12 2. Kispest s 5 2 1 16- 7 12 3. FTC 8 3 5­10- 4 11 4. BVSC 8 3 4 1 9- 7 10 5. MTK-VM 8 3 3 2 11- 6 9 6. UTE 8 2 5 1 12- 8 9 7. Siófok 8 4 1 3 12- 9 9 8. Haladás 8 3 3 2 9- 7 9 9. PMSC 8 3 3 2 4- 5 9 10. Vasas 8 3 2 3 11- 9 8 11. Rába ETO 8 2 3 3 7- 8 7 12. Veszprém 8 2 3 3 7-10 7 13. Videoton 8­6 2 7-11 6 14. DVTK 8 1 2 5 6-16 4 15. Tatabánya 8­4 4 5-15 4 16. ZTE 8 “ 2 6 5-19 2 NB II., KELETI CSOPORT 1. Szeged 8 6 2 _ 13- 2 14 2. Békéscsaba .8 5 1 2 22- 8 11 3. Nyiregyh. 8 5 1 2 13- 6 11 4. Hatvan 8 4 3 1 10- 5 11 5. Kaba 8 4 2 2 15- 9 10 6. H. Bocskai 8 3 3 2 8- 9 9 7. DVSC 8 2 4 2 14- 8 8 8. KSC 8 2 4 2 9- 9 8 9. Bag 8 3 2 3 11-12 8 10. Szarvas 8 3 2 3 9-14 8 11. Eger 8 2 3 3 10-16 7 12, KVSE 8 3­5 10-13 6 13. BMTE-T. 8 2 1 5 10-19 5 14. Szolnok 8 2 1 5 5-16 5 15. Salgglass 8 1 2 5 5-12 4 16. Miske 8 “ 3 5 6-12 3 NB III., TISZA CSOPORT 1. Ózd 5 3­24-10 13 2. Rakamaz 6 11 17- 7 13 3. T.-vasvári 6-2 22- 9 12 4. Mátészalka 4 2 2 19-10 10 5. Szerencs 3 4 1 15- 9 10 6. Edelény 4 2 2 6- 5 10 7. H.-szoboszIó 332 15-16 9 8. BÉV SC 3 2 3 14-12 8 9. Kisvárda 3 1 4 17-13 7 10. MVSC 2 3 3 10-12 7 11. D. Kinizsi 2 2 4 8-11 6 12. Karcag 1 4 3 14-25 6 13. Levelek 3 - 5 8-19 6 14. B.-újváros 13 4 9-14 5 15. N.-halász- 3 5 6-19 3 16. Olefin- 3 5 4-17 3 MEGYEI I. OSZTÁLY 1. Mád 7 - 1 25- 6 14 2. A.-szántó 53­12- 4 13 3. Mezöcsát 5 2 1 22-13 12 4. Hejöcsaba 5 1 2 12- 6 11 5. S.-patak 4 2 2 16- 9 10 6. B.-szcntgy. 2 6 ­9- 2 10 7. B.-nádasd 4 2 2 12- 7 10 8. SÜMSE 3 3 2 16- 8 9 9. Putnok 3 2 3 11-11 8 10. S.-újhely 2 3 3 10- 7 7 11. Karcsa 3 14 14-23 7 12. Gönc- 5 3 3-10 5 13. F.-zsolca l 3 4 13-17 5 14. M.-kövesd- 35 3-21 3 15. M. Üveggyár - 2 6 4-19 2 16. MEAFC 1 - 1 5-24 2 Súlyos hibák, kiadós vereseg Kispest HFC—DVTK /4.-1 (1-0) Diósgyőr, 13 000 néző. Vezette: Pillér. Labdarúgás, NB I. Kispest: Gulyás - Plókai, Csepregi, Csábi - Halmai, Kovács, Csehi, Urbányi — Pisont, Negrau, Vincze. Edző: dr. Mezey György. DVTK: Knotz - Béni, Csizi, Kertész, Szabó Zs. - Molnár, Pet- cu, Danes, Vitelki - Kiser, Szvisztun. Edző: Vlád László. Csere: Csizi helyett Budai, a 14., Petcu helyett Váczi, a 46., Csehi helyett Vancea, a 64., Csábi helyett Szabados, a 73. perc­ben. Megilletődötten kezdtek a diósgyőriek, s ezit gyorsan észrevették ia vendégek. Tá­madásban lendültek, kézben tartották az irányítást, s dik­tálták a tempót. Kovács kö­zeli labdáját fogta Knotz, a másik oldalion Viteliki feje­zett be egy ígéretes elfutást gyatra beadással. Viincze ira­modott meg, ám a lövés pil­lanatában szerelték. Csizi kényszerült egy rossz moz­dulat következtében az öl­tözőbe, s a helyére beálló Budai első megmozdulása sárgát eredményezőnek bizo­nyult. A 23. perében pedig jött a vendégek gólja. Bedo­bás után Pisonthoz került a labda, aki a jobbösszeköíő helyén tört kapura, mhjd 12 méterről laposan a bal alsó sarokba 'helyezett, 1-0. Az első félidőben a DVTK előtt egy lehetőség kínálkozott, ám Danes az ötösről fölé fe­jelt. A szünet után csaknem azonnal gólt szereztek a kis­pestiek. Az 51. perében bal oldali szöglet után Knotz a gólvonalon ragadt, a védők pedig csak nézték, ahogy Kovács a kapu torkából a gólvonal mögé tessékelte a labdát, 2-0. A másik olda­lon Danes eresztett meg nagy lövést, ezt azonban Gulyás a mezőnybe öklözte. A 60. percben Viincze forgo­lódott a 16-oson belül, ügye­sen jobbra tolta a labdát, amelyet Kovács bombázott a kapu — mögé ... (Vita ke­rekedett, még Mezey György is felállt a klspadról és mo­solyogva ingatta a fejét. Pillér játékvezető megkér­dezte partjelzőjét, aztán kö­zépre mutatott. Adott a ren­dezőknek is munkát, be kel­lett foltozni a hányaveti mó­don feltett hálót), 3-0. Egyre nagyobb .lett a különbség a két együttes között, pedig a vendégek nem is futballoz­ták teljes erőbedobással. A 68. perében Budai adott ha­za röviden, Pisont lecsapott a labdára, elvitte Knotz mellett, aztán a hálóba passzolt, 4-0. A drukkerek egy részének ennyii elegendő is volt, elindultak hazafelé. A hajráiban aztán sikerült a szépítés: a 80. percben jobb oldali beadás után Váczihoz került a labda, a cslatár mel­léi maga elé tette, majd a balösszekötő helyéről, 14 méterről, ballal laposan a bal sarokba lőtt, 4-1. Csak az első gólig volt kérdéses a győztes csapat ki­léte. A kispestieket maga­biztossá tette a vezetés, a DVTK pedig fejetlenül kez­dett futballozni. Ez a baj­nok malmára hajtotta a vi­zet, ugyanis a vendégek jól kihasználták a tálcán felkí­nált sebezhetőséget. Ahogy telt-múlt az idő, erősödött az érzésünk, hogy a két gárda nincs azonos súlycsoportban. A vasgyáriak támadó játéka esetlegesnek bizonyult, rá­adásul a hátsó alákzat és Knotz ezúttal mélyen az át­lag alaitt produkált, s a sú­lyos hibák kiadós vereséget eredményeztek. Jók: Csepre­gi, Kovács, Pisont, Negrau, illetve Szvisztun, Kertész. DR. MEZEY GYÖRGY: — A diósgyőriek kitámadása után lett könnyebb a dol­gunk. Jó játékkal, nagy kü­lönbségű győzelmet arattunk. VLÁD LÁSZLÓ: — A két együttes között egy-két gó­los különbség mutatkozott. Hibázott a csapat, mert az első gól után kinyílt. Na­gyon megéreztük Gábor és Csizi hiányát. Doros László további eredmények FTC—Rába ETO 2-1 (0-1). G.: Lipcsei, Wukovics, illetve Farkas. Siófok—Videoton-Waltham 0-0. Vasas SC—Haladás VSE 0-0. Veszprém FC—Újpesti TE 0-0. Váci Izzó—ZTE 5-2 (3-1). Gl.: Vígh (2), Orosz, Romanek, Répási, illetve Szalai (öngól), Gyurkity. Tatabánya—MTK-VM 0-3 (0-2). G.: Ivanics, Balogh, Ta- lapa. BVSC-Mávtranssped—Pécsi MSC 0-0. NB III. Miskolcon veszített az MVSC TISZA CSOPORT Borsodi Építők Volán—-Bal- íazújváros 3-3 (2-2). Miskolc, épkerti sporttelep. 500 néző. 'ezette: Móruis. BÉV SC: Ke- ényi — Szobóczki Cs.. Balogh, >láh. Fairkas. Vachter. Adamo- ics (Juhász). Orlóczki. Breznai. Radaksz. (Ti'har). Edző: Balázs tndrás. A gólok története. 4. »ere: Rada'ksz a kapu elé lőtte labdát. Lehoczki pedig 2 lé- >ésről a hálóba lőtt. 1-0. 11. »ere: Korányi a kitörő Loóist te­áin tóttá a 16-oson belül, a iá- ékvezető büntetőt ítélt és a )ÉV SC kapusát leküldte a pá­váról. Kaszás a bal sarokba lelyezte a labdát. 1*-1. 15. perc: tadaksz jobb Oldali beadiását ireznai 7 méterről a jobb alsó aroikba fejelte. 2-1. 31. perc: igyéni játék után Tóth a bal 'Lsó sarokba helyezett. 2-2. 49. reré*? Breznai szabadrúgása ki­ntiam a kapusróil. Radaksz pe­ng 3 méterről a hálóba helye- iett. 3-2. 79. perc: jobb oldali zabad'rúgásböl Miagyar 18 mé- erről állította be a végened- tiényt. 3-3. A tíz emberrel küz- Iő hazai együttes nagyon, jó n ér,kőzésen közelebb állt a lyőzelemhez. Jók: Oláh. Onlócz- :i. Breznai. Radaksz. Ifi; 0-1. Hajdúszoboszló—Miskolci VSC -0 (0-0). Miskolc. 300 néző. Ve­hette: Kerezsi. MVSC: Grolmusz Lizák. Schnek. Ku-ndrák. íallai. Kubiczki. Tábori. Kapi- á n y. Reichenibach (Lakatos). .»engyel. Szlifka. Edző: Fekete -»ászló. A gól története. 46. perc: óbb oldali szöglet után Ador- án 5 méterről kapuba fejelt. -0. Küzdelmes volt a mérkőzés, v hazaiak sok helyzetet hagytak ci. Kiállítva: Adorján, a 78. jercben. Jók: Sebnek. Szlifka. Cundrák. Ifi: 6-0 az MVSC ja­jára. Tiszavas vári—Szerencs Hegy- ilja SE 2-1 (1-0). Tiszavasvári, 00 néző. Vezette: Mezei. 5ZHSE: Regös — Olajos (Vaj- có), Matisz. Dankó, Paksi. !Ma- oros, Tirk (Bendik), Búza, 4agy. Szatmári, Barcsa. Edző: tulcsár Sándor. A gólok törté- íete, 15. perc: mintaszerű hazai ikció végén Szurkos beadását jri fejelte a jobb sarokba, 1-0. 5. perc: a felezővonalról egye­lői kilépő Fccsku növelte a ha­zaiak előnyét, 2-0. 80l perc: Bú­sa 18 méteres szabadrúgása véd- íetetlenül vágódott a jobb felső ;arokba. 2-1. Nagyobb arányban s nyerhettek volna a hazaiak, fők: Regős (a mezőny legjobb­Ja, Búza, Barcsa, rfi: nem, kap­tunk hírt. Kisvárda—Olefin SC 4-1 (2-1). Kisvárda, 600 néző. Vezette: Nagy s. Olefin SC: Bán (Kiss) — Almási, Sebők. Kovács, Szo- boszlai, Bodolai. Járat, Márkus, Bucz, Balogh, Mészáros. Edző: Gunics József. A gól története, 9- perc: Béres méteres sza­badrúgása a bal felső sarokba vágódott. 1-0. 34. perc: Szobosz- lai kapáslövéssel egyenlített, 1-1. 43. perc: Béres beadásál Oláh fejelte a kapuba, 2-1. 51. perc: a kitörő Göncz lábáról le­perdült a labda, a Jókor érke­ző Oláh azonban értékesítette a lehetőséget, 3-1. 85. perc: Oláh visszagurltásából Badar 14 mé­terről a jobb sarokba helyezett, 4-1. Jó iramú találkozó, megér­demelt hazai siker. Kiállítva: Takács, a 65. percben és Járai, a 83. percben. Ifi: 3-2 az Olefin SC javára. További eredmények: D. Ki­nizsi—Karcag 2-2. Nagyhalász— Rakamaz 1-3. matra csoport A Sajóbábonyi vegyész—He­réd-Apc találkozó Saióbábony- ban elmaradt, mert a kijelöilt játékvezetők nem érkeztek meg. A miskolci Petus Pál aki NB III-as kerettag, készséggel vál­lalta volna' a „beugrást”, de a vendégek ehhez nem járultak hozzá. Az ügynek a versenybi­zottságban lesz folytatása az új időpontról lapunkban beszá­molunk. Ifi: 3-0 a bábonyiaik javára. Ózdi Kohász—Levelek 6-0 (4-0). Ózd, 1500 néző. Vezette: Csáki. ÖKSE: Erdős — Tokár. Tiba, Pribék, Stanev, Havelant, Búd, Drozdik, Hanyecz, Piecsorszki (Paulovics). Magyar (Farkas). Edző: Bánkúti László. A gólok története, 17. perc; Piecsorszki 8 méterről lőtt a kapuba, 1-0. 24. perc: Tokár a bal alsó sa­rokba helyezett, 2-0. 26. perc: Piecsorszki lövése a felső lécről vágódott a kapuba, 3-0. 35. perc: Búd 14 méterről a bal sarokba bombázott;, 4-0. 54, perc: Búd 10 méterről lőtt a kapu közepébe, 5-0. 81. perc: a kiugró Paulo­vics a kapust is kicselezve állí­totta be a végeredményt, 6-0. Végig a Kohász játszott fölény­ben és akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Búd (a mezőny legjobbja), Hanyecz, Drozdik, Tokár. Stanev. A ta­lálkozón Csáki Béla játékvezető 21 évi működés után búcsúzott. Ifi: 1-1. Edelényi Bányász—Mátészalka 1-0 (1-0). Edelény, 700 néző. Ve­zette: Makó. Edelény: Kovács — Gonda, Szűcs, Pékár,, Göndör B., Budai, Goór, Barbarics, Szlifka Cs.. Gyenes (Göndör L.), Dőri. Edző: Németh Attila. A gól tör­ténete, 38. perc: Dőri szabadrú­gása a sorfalon megpattant, a labda Budaihoz került, akinek átadását Göndör B. közelről a kapuba helyezte, 1-0. A maga­biztosan játszó hazai együttes jobb teljesítményt nyújtott, rá­szolgált a győzelemre. Kiállít­va: Göndör, az 52. és Bartha. a 80. percben. Jók: Szűcs, Szlifka Cs., Dőri. Pékár. Ifi: 2-2. További eredmények; Bélapát­falva—Szolnoki Cukor 2-1. Tö- rökszentmiklós—Tarnalelesz 3-0. Salgótarjáni BTC—Nagyréde 5-1. Salgótarjáni Tűzhelygyár—Jász­berény 1-1,. Dunakeszi—Salgótar­jáni Kohász 3-3. Gyöngyös- Volán Rákóczi 3-1. Gödöllő—Ba­lassagyarmat 2-0. Péntektől Sacchi? „ —inte egyöntetűen úgy vélekedik: Olaszország . »a8» á fncaio tt ián a k nincs már reménye arra. hogy eljusson labdarugo-vál e‘..‘ tágban megrendezendő Európa-bajnoki dön- a jovo "y^Vadra azzurra” szombaton Moszkvában 0-0-ás döntet­lent ért ef*a Szovjetunió legjobbjaival szemben a 3. csoport újabb selejtező mérkőzésen. _' __it ejtenek az olasz lapok a jövőről. Egvöntetű­T pénteken váltás következik be. Az öt éve mun­Azeglio Vicinit elbú csúztatia az olasz szövetség, és helyére az AC Milan volt vezető edzőjét. Arrigo Sacchit nevezik NB II. — Keleti csoport Hajdúnánás—KVSE M (1-0) Megyei I. osztály lói szerepel a Dorsodszentgyöi Az őszi 8. forduló mérkőzé­seire került sor a Borsod megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokságban. Eredmények: Borsodnádasd—Borsodszent­györgy 1-1 (0-1). Borsodná­dasd, 800 néző. Vezette: Tö­rök. B.-nádasd: Balázs — Ja- kubik, Zámbó. Agócs. Halász, Sztasák, Kovács, Igó, Nagy (Kolenicska), Balogh, Mocsár- kó. Edző: Érsek Emil. B.- szentgyörgy: Pék — Németh, Szilágyi. Kucs, Csépányi, Ka­kukk, Varga, Németh III. (Lukács), Németh I. (Alföl­di), Kulcsár, Szekula. Edző: Kasza János. G.: Kovács, il­letve Kulcsár. Jók: Jakubik. illetve Németh II., Csépányi, Kulcsár. Ifi: 1-2. Abaújszántö—Sárospatak 1-1 (1-1). Abaújszántö, 300 néző. Vezette: Mozgó. A.-szántó: Kiss — Trombitás (Erdősi). Pócs, Mika, Bállá, Csengén (Molnár), Feledi, Szabó, Ko­csis. Gál, Balázs. Edző: Pócs András. S.-patak: Frikker I. — Csordás, Demkovics, Bódi, Beimli, Rák, Sikorszki, Hanu- der, Jákob (Vitányi), Har­man, Vakter (Frikker L.). Edző: dr. Kelsánszky György. G.: Kocsis, illetve Rák. Jók: Trombitás, Mika, Bállá, Fele­di, illetve Frikker l„ Csordás, Bódi. Ifi: 2-2. Hejöcsaba—Sajószentpéteri Üveggyár 2-1 (l-l). Miskolc, hejőcsabai sporttelep, 100 né­ző. Vezette: Kóródi. H.-csaba: Budai — Gombás, Szűcs, Zsámba, Tulai, Venczel, Rácz, Kerényi, Gala jda (Székely), Egri, Jáborcsik (Nagy). Edző: Földesi Károly. SÜMSE: Szed- lák — Géczi, Kerekes, Tóth, Braun, Fazekas, Varga, Szent- idai. Juszkó, Kalocsai, Dányi. Edző: Lipcsei Imre. G.: Egri, Nagy, illetve Kalocsai. Kiál­lítva: Géczi, a 75. percben. Jók: Rácz, Kerényi, Szűcs, illetve Kerekes, Juszkó, Ka­locsai. Ifi: 1-0. Putnok—Sátoraljaújhely 1-0 (0-0). Putnok, 250 néző. Ve­zette : Csobán. Putnok: Káló — Szloboda (Magyart Zs.), Szabó J„ Fecsku. Bóna, Kardinál, Király, Magyart L. (Lukács), Koszta, Vincze, Kiss. Edző: Bilesch Gyula. S.-újhely: Kántor — Takács, Fedor, Hangácsi, Barna (To­kár), Pásztor, Jurkő, Damu, Katócs, Lőrincz, Zsófi (Tim- kó). Edző: Szakái Miklós. G.: Koszta. Jók: Bóna, Karóinál, Vincze, Magyart L„ illetve Kántor, Pásztor, Lőrincz, Damu. Kiállítva: Fedor, az 50. percben. Ifi: 5-0. Mádi SE—Miskolci Üveggyár 5-0 (2-0). Miskolc, erenyői sporttelep, 100 néző. Vezette: Bán. Mádi SE: Gyurán — Molnár, Hofmann, Boncsér, Oláh Tatárka, Gönczi, Ka- ezur (Miklós), Szabó, Laczkó, Balogh. Edző: Juhász Tibor. M. Üveggyár: Grolmusz — Krémer, Hojnyák, Pincsák, Bartek (Császári), Viszolai, Durdon (Fodor), Kapusi (Ke- pecs), Csányi, Tóth I., Tóth E. Edző: Fischer Ferenc. G.: Hofmann (3), Szabó, Balogh. Jók: Gyurán, Oláh. Hofmann, Szabó, illetve Krémer. Ifi: 5-1 az M. Üveggyár javára. Harcsa—MEAFC 3-1 (1-0). Karcsa, 200 néző. Vezette: Mátyus. Karcsa: Varga — Dakos F., Baba, Hornyák, György, Kelemen, Takács, Váradi, Móré, Kovács, Ren­des (Dakos L.). Edző: Baba János. MEAFC: Fullér — To­ronyi, Takács, Majorosi, Ko­vács, Nagy I. (Nagy Zs.), Búza (Halász), Gál, Mikó. Kerchner, Kuseczki. Edző: Szemerszky Rudolf. G.: Ta­kács (2), Kelemen, illetve Ma­jorosi. Jók: Kelemen, Takács, Móré, illetve Fullér, Toronyi. Majorosi. Ifi: Karcsa—BÉV SC II. 3-1. Mezöcsát—Gönc 3-0 (2-0). Gönc. 100 néző. Vezette: Ló­ja. Mezöcsát: Gondos — Koczka. Kovács, Szobóczki Z.. Ambrus. Puskás, Rontó, Szombati, Vincze, Szobóczki A., Sípos. Edző: Pál János. Gönc: Bóni — Majoros (Kiss), Molnár, Kutasi, Léport, Bod­nár. Csontos I„ Csontos II., Kövér (Koposó), Bartus. Far­kas. Edző: Molnár János. G.: Szombati (2), Koczka (11-es- böl). Kiállítva: Rontó, a 32. percben. Jók: az egész ven­dégcsapat, illetve a hazaiakból senki. Ifi: 3-0. Mezőkövesd—Felsőzsolca l-l (1-0). Mezőkövesd, 200 néző. Vezette: Kormos. Mezőkövesd: Zsíros — Baranyi, Görbe, Nyeste, Kiss T. (Nyitrai), Varga, Stefanecz (Szekeres), Kalotai, Birinyi, Kiss J., Pe­tő. Edző: Varga István. Fel­sőzsolca: Makranczi — Beré- nyi, Balogh, Sramkó, Jábor­csik, Hornyák, Bóni, Tóth, Orgován (Kiss), Horváth, Dorkó. Edző: Tóth János. G.: Birinyi, illetve Balogh. Jók: Zsíros, Baranyi, Görbe, Nyes­te. illetve Hornyák, Tóth A. Ifi: 5-0. Hajdúnánás, 1100 néző. Vezette: Mészáros. KVSE: Andrejev — Sza­bó, Sztahon, Kondás, Sza­mosi — Zsiga Lukács, Ba­logh, Asszony — Ternován, Kalmár. Edző: Vígh Tibor. Csere: Zsiga helyett Ti- mári, a 46. percben. Rosszabbul nem is na­gyon kezdődhetett volna a találkozó a vendégek szem­pontjából. Már a 4. perc­ben hálójukba került a labda. Király lendületesen futott el a jobb szélen, pontosan adott középre és Szemán ballal, közelről po­fozta a labdát a hálóba, 1-0. A gyorsan megszerzett vezetés megnyugtatta a hazai gárdát, amely védte a területet. A barcika'iak a mezőnyben többet kezde­ményeztek, gyakran jutot­tak ei ellenfelük kapujá­nak előterébe, ám Igazi helyzetet képtelenek voltak kialakítani. A Hajdúnánás szívósan és szervezetten védekezett, támadójátéka azonban meglehetősen kez­detlegesnek bizonyult. Az első félidő vége előtt Ba­logh előtt kínálkozott egyenlítési lehetőség, ám a 16-osról a jobb sarok mel­lé lőtte a labdát. Az ellen­akció végén Csiszár került hasonló szituációba, de ő sem találta el a kaput. A második félidőből 10 perc telt el, amikor Szta­hon nagyot hibázott. Alá­futott egy labdának, ame­lyet egy pattanás után Vloss 12 méterről, bal kül­sővel emelt a kapus fölött a jobb sarokba, 2-0. A két­gólos hátrány tudatában a KVSE mindent egy lapra tett fel és beszorította a házigazdát. Kétszer így is a Hajdúnánásnak adódott helyzete, de Andrejev mindkét esetben tisztázott. A 77. percben sikerült a szépítés. A nánási térfél közepéről egy szabadrúgást íveltek előre, Pipó lera­gadt, Asszony így elfutott. Élesen lőtte középre a 'lab­dát, amelyet Balogh 'az ötös sarkáról helyezett a kapuba, 2-1. A találkozó jelentős ré­szében a KVSE kezdemé­nyezett, többet támadott, mégis fejet kellett hajtania lelkes ellenfele előtt. A Bocskai veszélyesen kont­rázott, jól védekezett és megérdemelten győzött. Jó: Balogh. VÍGH TIBOR: — Hátul nagy egyéni hibákat követ­tünk eí, s ezért gólokkal kellett fizetnünk. Hiába játszottunk fölényben, ez meddőnek bizonyult. Csuhák Zoltán További eredmények: DVSiC—Nyíregyháza 0-0. Szarvas—Békéscsaba 1-5. Salgglas—Bagi SE 0-2. Mis­ke—Szeged SC 0-1. Kecs­keméti SC—BMTE-Törley 2-3. Szolnok—Eger SE 0-0. Hatvan-Deko—Kaba 2-0.