Észak-Magyarország, 1991. május (47. évfolyam, 101-126. szám)

1991-05-27 / 122. szám

1991. május 27., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7- Labdarúgás, NB II.— Keleti csoport Hármas boly az élen BVSC-Mávtranssped-DVTK 1-1 (1-1) Budapest, Szőnyi úti pá­lya, 5000 néző. Vezette: Kiss G. Partjelző: Mester és Sza­bó. DVTK: Czcglédy — Bém, Varga, Parhomenko, Szabó — Molnár, Szvisztun, Csízi — Tóth, Kiser, Váczi. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Molnár helyett Les- kő a 72., Kiser helyett Bu­dai a 85. percben. Hazai tűzijáték tanúi le­hettünk a 8. percben. Előbb Nahóczky, majd Fankasházy célozta meg a kaput. A má­sodik próbálkozásnál Czeglé- áy kiütötte a labdát, Gus- csin volt a legfürgébb, és közelről a kapu jobb oldalá­ba gurított, 1-0. A 16. percben újabb nagy helyzet maradt ki, Na'hócz- ky közeli fejese a felső lé­cen csattant. Később Kin­cses nem kímélte Tóthot, ezért kijárt a sárgalapos fi­gyelmeztetés. A 28. percben az egyre többet támadó ven­dégek sebes lábú, jól csele­ző csatára a jobb oldalról mintaszerűen középre adott, a védők egy pillanatra el­méláztak, Tóth viszont ré­sen volt, és hat méterről a jobb sarokba fejelt, 1-1. A 30. percben Tóth fele­segetett a bíróval, így nem *s lehetett más a nóta vége, Wint egy sárga lap. Teodoru már csak a kapussal állt szemben, de mellé gurított. 65. perc: Váczi került hely­zetbe, de kivárt, és a védők szerelték a kapu torkában. 80. perc: Egy beadás a föld- fe eső Bém karját érte. A kaputól 13 méterre történ­tekért a hazaiak tizenegyest követeltek, de nem volt iga­zuk. 82. perc: Tóth indí­totta Váczit, a csatár közeli lövését óriási bravúrral há­rította szögletre Erdélyi. Két remekül felkészített csapat találkozott egymással. A hazaiak ragadták maguk­hoz a kezdeményezésit, gyor­san gólt szereztek, s akár tovább növelhették volna előnyüket, ám a nagy hely­zetek kimaradtak. Húsz perc elteltével a Diósgyőr egyre markánsabb arcát mutatta. Kitűnően kontrázott, akciói szinte életveszélyesek vol­tak. Rohant mindenki, bát­ran ütköztek a játékosok, nem nagyon kímélték magu­kat. Mindkét együttes egy­értelműen a győzelemre tö­rekedett, hiszen mindenki érezte, amelyik gárda itt nyer, az előnybe kerül a fel­jutásért folyó párviadalban. Az első félidőben a küzde­lem minden igényt kielégí­tett. Fordudás után ismét a BVSC ragadta magához a kezdeményezést. A Diósgyőr arra épített, hogy gyors csa­tárai zavarba tudják hozni a kinyíló védelmet. Akadt helyzet minőikét oldalon. Fogcsikorgatva küzdöttek a csapatok. Újabb gól azonban sehogy sem született. Így aztán nőtt a védők száma itt is, ott is, de nem tűnt bántónak a védekezés elő­térbe kerülése. Ilyen ese­tekben ugyanis a taktikának az eredményt is kell szolgál­nia. Megkockáztatjuk, sok ilyen mérkőzést kívánunk az NB I-ben is ... Varga Béla KVSE—S. Síküveggyár 2-1 (0-0) Kazincbarcika,- 2000 néző. Vezette: Lettrich. KVSE: Fülöp — Orlóczki, Sztahon, Planéta — Kondás, Hauberger, Takács, Balogh Ternován, Csipke, Deszat- hik. Edző: Varga Zoltán. Csere: Ternován helyett z?iea. Csipke helyett Smol- jnczki, mindkettő a 71. perc­ben. Óvatos, tapogatódzó já­tékkal kezdődött a találkozó. A vendégek láthatóan tar­tottak a kupában messzire jutott vegyészektől, ám a hazaiak megelégedtek a lagymatag ritmussal, nem forszírozták a támadásokat. Az első negyedóra végen Saiga 20 méteres lecsapódó lövése zúgott el a bal sarak fölött, aztán Fülop csípett el egy indítást, de kezéből kiperdült a labda, szerencsére Garai a bál ka­pufa tövét találta el. A ha­zaiak első valamirevaló ak­nájukat a 25. percben ve­zették, amikor Deszatnik balról élesen lőtte kapu ele a bőrgolyót, ám Ternován túl magasra emelte a lábat, s a labda elsuhant alatta . • ■ Zsély bombázott az oldalha­jóba, majd Csipke a kapu torkából perdített melle. Ez utóbbi igazán elismerést ér­demlő „bravúr” volt • • • A szünet után a KVS megkísérelte döntésre vinni a dolgot, ám a gépezet csi­korgóit. Többen csak 'boK- 'ásztak a pályán, kifejezet­ten zavarta őket a labda. Rengeteg volt a hiba, a P°n" tatlanság, s ennék következ­tében a színvonal sem i6en éfte el a közepeset. Egyol­dalú lett az összecsapás, am agy esetben Fülöpnek jó üte- htü kifutássál kellett men­tenie Garai elől. Az eseme- hyek a hajrára maradtak. ^ 71. percben Deszatnik le­pett ki a védők közül, mar “z alapvonalnál járt, amikor a kifutó kapussal „talalko- zott”. a csatár nagyot esett, ’híre Lettrich 11-est ítélt. A büntetőből Kondás laposan a jobb sarokba helyezet , K°- Az örömre nem volt túlságosan sokáig ók, ugyan­'s következett az egyenlítés. . 77. percben cl védők te lesen szabadon hagyták « t6-oson belül felbukkanó fsélyt, aki 14 méterről vea- betetlen gólt lőtt a kapu jobb oldalába, 1-1. A dön­tésre a 84. percig kellett várni. Takács jobbról, 18 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, 2-1. A 90 percet követően a hazai drukkerek és szakve­zetők csők a két pont be­gyűjtésének örülhettek. A szerdai kupasiker után vár­ható volt, hogy a KVSE nem lesz friss és legényes. így is történt, többen csak kóvályogtak a pályán, ren­geteg volt a rossz átadás, körülményesen és lassan épültek a támadások. Ráadá­sul a középpályáról nagyon hiányzott a szervezésben jár­tas Asszony, ákit nem tud­tak: pótolni. A KVSE tá- madgatott, de fölénye med­dőnek bizonyult. A tarjáni- ak „beásták” magukat, fog­gal-körömmel védekeztek és őrizgették a döntetlent. A második félidőben nSkidu- rálta magát a KVSE, egyre- másra ment előre a labda, sokáig mégsem mutatkozott eredmény. Az utolsó 20 percben érkeztek meg a gó­lok, s ezek elosztása szer­felett megnyerte a drukke­rek tetszését, mivel osapa- tüknák kettő jutott. A ve­gyészek könnyen felejthető produkcióval harcolták ki a két pontot, ám ezen a mér­kőzésen ennyi volt a mini­mális cél. Jók: Sztahon, Ta­kács, Deszatnik. Doros László További eredmények: DMTtE—Hatvan 0-1. Metri- pond—Csepel 0-2. Szolnoki MÁV MTE—'Kecskeméti SC 2-0. Szarvas—Kaba 1-4. Kecskeméti TE—Nyíregyhá­zi VSC 0-1. Eger SE—Baja 2-0. NB II. JKELETI CSOPORT 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. s. : ío. : íi. i 12. I 13. 1 14. I 15. ! 16. I ;yőri VTK 27 15 9 3 6l 37 18 3 6--Mávtransspcd 37 15 9 3 5gyh. 27 14 6 7 ircika 27 14 2 11 27 11 8 8 27 10 9 8 27 10 6 11 SC 27 6 13 8 29-32 25 50-23 39 43-26 39 40-23 39 39-18 34 53-40 30 38-25 30 23-22 29 36-34 26 Síküveg 27 : 27 is 27 n-Dcko 27 eme ti TE 27 7 >k 27 6 >ond 27 5 9 11 9 11 7 12 33-36 23 22-32 23 32-44 23 8 4 15 28-35 20 6 14 6 15 4 18 23-50 20 25-48 18 19-45 14 A TOTÓ 21. heti eredmén 1. VASAS—PÉCSI MSC ye l-i X 2. KARLSRUHE—WERDER BREMEN l-i X i 3. BAYER LEVERKUSEN—HAMBURGER SV 2-2 X 4. ST. PAULI—1. FC KÖLN 2-0 1 5. HANNOVER—FC HOMBURG 0-2 2 6. FREIBURG—STUTTGARTER KICKERS 1-0 1 7. MAINZ—SCHALKE 04 1-1 X 8. GENOA—JUVENTUS 2-0 1 9. LECCE—INTERNAZIONALE 0-2 2 10. PISA—ROMA 0-1 2 11. BRESCIA—CREMONESE 0-0 X 12. TRIESTINA—SALERNITANA 2-1 1 13. VERONA—UDINESE 2-0 1 +1: VOLÁN FC—FERENCVÁROS 1-1 X Labdarúgás, NB I. Ki állítja meg az újpestieket? Bizony, a kérdés jogos, mert az UTE gárdája a je­lek szerint „megtáltosodott”. A sokáig „biztos” kiesőként emlegetett gárda egyik nap­ról a másikra elkapta (?) a fonalat, s azóta szaporán gyűjtögeti a pontokat. Mi­lyen jól titkolták korábban igazi tudásukat ? ! Vajon tényleg csak ennyi a ma­gyarázat a „csodálatos” pál- fordulásra ? ... Botlott egyébként a bajnokság első számú csapata, a Bp. Hon­véd is, ráadásul hazai kör­nyezetben szakadt meg a tíz­egynéhány hetes veretlensé­gi sorozat. A tatabányaiak a jelek szerint nem vélet­lenül zuhantak ki a kupá­ból Kazincbarcikán, folyta­tódott vesszőfutásuk. A Va­sas biztosra vett két pont­jából csak egy maradt An­gyalföldön, igaz, a pécsiek harcban állnak az UEFA- kupás helyezésért. A Békés­csaba sorsa kezd megpecsé­telődni, saját kezűleg szom­baton dönthetnek a folyta­tásról, amikor éppen a Va­sas látogat a Viharsarokba. Eredmények: Bp. Honvéd—Siófok 0-1 (0-1). G.: Mdksz. Rába ETO—Újpesti TE 0-1 (0-0). G.: Zsinka. Vasas—PMSC 1-1 (0-0). G.: Dozmorov, illetve Lo­vász. Veszprém FC—Békéscsaba 3-0 (3-0). G.: Plotár, Lehota, Sülé. Videoton-Waltham—Tata­bánya 2-1 (1-1). G.: Sallói, Földes, illetve Váczi (11-es- ből). Váci Izzó—DVSC 2-1 (2-1). G.: Talapa (11-esből), Répá- si, illetve Plókai. MTK-VM—Szeged SC 2-0 (0-0). G.: Horváth Cs„ Pö- löskei. Volán FC—Ferencváros 1-1 (0-1). G.: Coco-Aires (11-es- ből), illetve Nacer. AZ NB I. ALLASA 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Bp. Honvéd FTC Váci Izzó Pécs Veszprém Tatabánya Vidcoton-W Siófok MTK-VM Rába ETO UTE Vasas B.-csaba Szeged Volán Debrecen 27 18 6 28 14 9 27 14 6 27 13 6 28 11 10 27 11 8 altham 27 10 8 27 9 27 10 27 8 27 11 27 7 7 7 7 5 27 27 27 27 3 46-16 42 5 45-21 37 7 35-28 34 8 28-18 32 7 29-20 32 8 30-27 30 9 36-35 28 9 22-26 27 12 36-35 25 10 33-32 25 13 30-36 25 13 30-41 21 14 23-36 20 14 21-35 20 15 25-45 19 15 21-39 17 Labdarúgás, megyei I, osztály A 25. forduló mérkőzései­re került sor a Borsod me­gyei I. osztályú labdarúgó- bajnokságban. Ezúttal is akadtak meglepő eredmé­nyek. Ezek élére kívánkozik a formájában teljesen visz- szaasett Hejőcsaba pontvesz­tése a Miskolci EAFC elle­nében. A Gönc hazai kör­nyezetben verte a felsőház­hoz tartozó Sajószentpéteri Üveggyár csapatát. A Mádi SE megtalálta góllövő cipő­jét, hat „találattal” terhelte meg a hejőszalontaiak háló­ját. A Mezőcsát a szünet után javult fel és harcolta ki a győzelmet. Megizzadt a Miskolci VSC Karosán. Ér­vényesült a papírforma a Sárospatak—Mezőkövesd ösz- szecsapáson. öt fordulóval a befejezés előtt az MVSC előnye a Me- zőcsáttal szemben 4 pont. A bajnoki cím sorsába a He­jőcsaba már nem tud bele­szólni. Eredmények: Miskolci VSC—Karcsa 2-1 (1-0). Karcsa, 300 néző. Ve­zette: Mátyus. G.: Lengyel (2), illetve Koesmárszkv. Ifi: 9-0 az MVSC javára. Mádi SE—Főnix 6-1 (3-1). Hejőszalonta. 200 néző. Ve­zette: Polonkai. G.: Gönczi (2). Fodor. Oláh. Laczkó, Rá­bai, illetve Kovács Gy. Ifi: 2-2* Miskolci EAFC—Hejőcsaba 2-2 (2-1). Miskolc, 200 néző. Vezette: Baranyi. G.: Nagy. Haieató. illetve Bódi (2). Mezőcsát—Putnok 4-2 (1-1). Mezőcsát, 500 néző. Vezette: Pázmándi. G.: Rontó (2), Dó­sa, Koczka (11-esből), illet­ve Váradi, Makrai. Ifi: 7-0 a Mezőcsát javára. Sárospatak—Mezőkövesd 2-0 (2-0). Sárospatak, 800 né­ző. Vezette: Bognár. G.: Rácz, Vakter. Ifi: 5-2. Gönc—Sajószentpéteri Üveggyár 2-0 (0-0). Gönc, 200 néző. Vezette: Tóth F. G.: Rostás (2). Ifi: 1-1. Abaújszántó—Felsőzsolca 0-0. Abaújszántó, 300 néző. Vezette: Szecskó. Ifi: 1-1. Az Alsózsolca—Miskolci Üveggyár találkozó 0-0-ás ál­lásnál félbeszakadt. A 17. percben inzultálták Dósa já­tékvezetőt, aki lefújta a mér­kőzést, amelynek sorsáról a Borsod Megyei Labdarúgó Szövetség illetékesei dönte­nek majd. Ifi: 3-2 az Alsó­zsolca javára. A MEGYEI I OSZTÁLY Állasa 1. MVSC 25 19 2. Mezőcsát 25 18 3. Hejőcsaba 25 16 4. SÜMSE 25 14 5. S.-patak 25 12 6. A.-szántó 25 13 7. Mádi SE 25 11 8. Gönc 25 10 9. M. Uveggy. 24 7 10. Felsőzsolca 25 9 11. M.-kövesd 25 9 12. Karcsa 25 7 13. Putnok 25 8 14. Főnix SE 25 4 15. MEAFC 25 4 16. A.-zsolca 24 3 5 1 50-12 43 3 4 67-30 39 4 5 57-21 36 1 10 42-29 29 5 8 32-29 29 3 9 34-34 29 3 11 51-40 25 5 10 33-36 25 9 8 29-31 23 4 12 38-44 22 3 13 33-37 21 7 11 36-44 21 2 15 29-45 18 6 15 26-58 14 5 16 22-44 13 5 16 21-66 11 Labdarúgás, NB III. „Kapaszkodik” az Ózd TISZA CSOPORT Debreceni Kinizsi—Borsodi Építők Volán 2-1 (1-0). Debre­cen. 300 néző. Vezette: Kerezsi. BÉV SC: Kerényi — Oláh. Far­kas. Mihalovszki. Vakter, Ada- movics. Bodnár. Vidinczei. szo- boszlari. Császári. Lehoczki. Edző: Balázs András. A Rólak története. 11. perc: jobb oktal! beadás után Juhász 5 méterről fejelt a kaipuba. l'-0. 56. perc: Vidinezei 12 méterről helyezett a jobb alsó sarokba. 1-1. 87. perc: Papp lövését Kerényi ki­ütötte. Papp azonban ismételni tudott és 6 méterről beállította a végeredményt, 2-1. A jó for­mában lévő debreceniekkel szemben sokáig úgy tűnt. hogy értékes ponthoz jut a BEV SC. a hajrában azonban megpecsé­telődött a sorsuk. Jók: Fairkas, Adamovics, Bodnár. Ifi: 1-1. (0-0). Edelény, bf néző Ve­zette : Kovács Gy. Edelény: Drótos — Gonda. Ragyina, Tár­nái. Göndör. Goór. Földeák, Barbarics (Ladányi). Kovács E.. Turcsik (Czél), Bósa. Edző: Ko­leszár György. A gól története. 67. perc: a Bósa buktatásáért megítélt büntetőt Kovács E. lőtte a jobb sarokba. 1-0 Köze. pes színvonalú találkozót láthat­tak a nézők. Helyzeteik alapján megérdemelten nyertek a ha­zaiak. Jók: Ragyina. Kovács E.. Bósa. Ifi: 3-1. (1-0). Ózd. 1200 néző. Vezette: Makó. Özd: Brakszatoris — Ha- velant. Trba. Pribék. Stanev, Tokár (Drozdák), Búd. Agó, Paulovics. Herczeg, Farkas (Kiss). Edző: Albert Csaba. A Rólak története. 8. perc: Tokár hosszan előre iveit labdááát Pautovics a kapuitól 10 méter­re ballal megtolta és a pettyes a iobb ailsó sarokban kötött ki. 1-0. 58. perc: Havelant többesei után az alapvonalról begurított. Herczeg pedig 12 méterről a jobb alsó sarokba helyezett. 2-0. 76. perc: Búd kitűnő ütemben ugratta ki Farkast, aki 15 mé­terről a bal alsó sarukba lőtt. 3-0. 78. perc: Herczeg a kapu­nak háttal állva, egy védő és a kapus között ollózott az üres kapuba. 4-0. A második fél­időben kitünően futballozott az ózdi gárda és ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Herczeg. Paulovics. Tiba. Sta­nev. Brakszatoris. Ifi: 2-0. Hajdúnánás—Olefin SC 3-2 (2-0). Tiszaújváros. 1200 néző. Vezetne: Szkimoniczki. Olefin SC: Bán — Járai. Balogh. Ko­vács. Barabás, Bodolad. Kalmár. Lipcsei. Bucz (Márkus). Kapus, Molnár Edző: Gunles József. A gólok története. 10. perc: Horváth 25 méteres szabadrú­gása a kapuban kötött ki. 1-0. 40. perc: Siket 6 méteres les­ről talált a hálóba. 2-0. 55. perc: Kovács ritkán látható nagy góR lőtt szabadrúgásból a jobb felső sarokba. 2-1. 60. perc: Czirbik 35 méterről az elmélázó Bán mellett a kapuba talált. 3-1. 62. perc: a kitörő Balogh egyéni Játék után szépített. 3-2. A 85. percben Bodolai ll-est hibázott A ritkám látható, naigy iramú találkozón jobban futballozták a hazaiak, ennek ellenére vesz­Mátészalka—Szerencs Hegyalja SE 4-2 (0-1). Mátészalka, 2000 néző. Vezette: Tóth. SZHSE: Re­gös — Olajos, Matisz, Dankó (Haraszin), Szatmári, Majoros, Tirk, Búza, Nagy L., Petrovics (Juhász), Gyenes. Edző: Kul­csár Sándor. A gólok története, 5. perc: Petrovics talált a ka­puba, 0-1. 49. perc: Tardi be­adását Tóth értékesítette, 1-1. 52. perc: Gyenes 15 méterről vágta a léc alá a labdát. 1-2. 59. perc: Kósa—Tardi volt a lab­da útja, az utóbbi beadását Tóth helyezte a kapuba, 2-2. 63. perc: Tardi beívelését Törös 8 méter­ről lőtte a kapuba, 3-2. 74. perc: Tardi beadását ismét Törös érté­kesítette, 4-2. Ellentétes félidő­ket láthattak a nézők. A hajrát a hazaiak bírták jobban. Jók: Matisz. Nagy L., Tirk. Ifi: nem kaptuk meg. Rakamaz—Sajóbábony 0-0. Ra­kamaz, 600 néző. Vezette: Mezei. Sajóbábony: Nagy A. — Ara­nyosi, Timári, Simon, Szűcs, Nagy L., Takács, Budai, Palej, Kozma, Szántó. Edző: Krompasz- ky Gyula. Ügyesen védekeztek a vendégek és értékes pontot szereztek. Jók: Nagy A., Ara­nyosi, Budai. Ifi: nem kaptunk hirt. További eredmények: Püspök­ladány—Hajdúböszörmény 0-l-es állásnál az 53. percben félbesza­kadt, mert Szentjobbi bántal­mazta Bán játékvezetőt. Bal­mazújváros—Kisvárda 2-2. MATRA CSOPORT Nagyrédc—Borsodnádasd 2-0 (1-0). Nagyréde, 400 néző. Ve­zette: Gál. Borsodnádasd: Ba­lázs — Zámbó. Agócs, Kakukk, Antal, Bíró, Balogh, Mocsárkó, Nagy (Láng), Simkó, Igó (Ko­vács). Edző: Bilesch Gyula. A gólok története, 7. perc: Csáki 11-esből szerzett vezetést, l-o. 73. perc: Balázs feleslegesen kifu­tott. Csáki elguritotta mellette a labdát, amely az üres kapuba gurult. 2-0. A vendégek ismét gólképtelenr.ek bizonyultak. Jók: Bíró, Simkó, Balogh. További eredmények: Salgó­tarjáni BTC—Apc 0-0. Salgótar­jánt öblösüveggyár—Törökszent- miklós 1-3. Pásztó—Szolnoki Cu­korgyár l-l. Gyöngyös—Jászbe­rény 0-0. Bag—Bélapátfalva 0-0. Volán Rákóczi—Balassagyarmat 5-2. A Dány—S. Kohász eredmé­nye nem érkezett meg. A TISZA CSOPORT ALLASA 1. Hajdúnánás 27 16 2. Mátészalka 27 15 3. özdi K. 27 13 4. Rakamaz 27 14 5. T.-vasvári 27 12 6. D. Kinizsi 27 12 7. Kisvárda 27 11 8. B.-újváros 27 12 9. BÉV SC 27 11 10. Edelény 27 9 11. Olefin SC 27 10 12. Szerencs 27 8 13. S.-bábony 27 5 14. Levelek 27 6 15. P.-ladány 26 4 16- Hajdűbösz. 26 3 * S 43-26 37 S 6 50-29 36 10 4 35-14 36 7 6 39-22 35 9 6 36-27 33 7 8 37-28 31 9 7 31-24 31 7 8 36-37 31 5 11 27-23 27 8 10 20-21 26 4 13 33-29 24 5 14 36-39 21 9 13 23-42 19 7 14 24-44 19 5 17 19-52 13 5 18 20-52 11 Röplabda Hazai javítás Tatabányai DRC—Hejöcsa- bai Cement SC 3-1 (4, 11, —12, 11). Tatabánya, 100 né­ző. Vezette: Ortner, Szalav. NB I. férfi, a 13—20. helyért. Az első játszmát pillanatok alatt megnyerték a hazaiak, ám később szoros partik kö­vették egymást. A csabaiak felszívták magukat, s nem adták könnyen a két pontot, de végül meg kellett hajol­niuk a nagyobb tudás előtt. A hazaiak főleg a hálónál bizonyultak határozottabbak- nak. Jók: Lukács. Kozma. Hejőcsabai Cement SC— Zalaegerszegi TE 3-1 (—10, 8, 5, 4). Miskolc, hejőcsabai sportcsarnok, 100 néző. Ve­zette: ifj. Zsillé, Vasák. Az első játszmában enerváltan játszottak a hazaiak és ve­szítettek. Aztán fokozatosan feljavultak és a negyedik szettben már a játék szépsé­gét is bemutatták. A mis­kolciak rászolgáltak a győze­lemre. Jók: Kozma, Kolozs­vári, Lukács. Lakatos kilencedik A lengyelországi Wladis- lawowóban zajlik a súly­emelő Európa-bajnokság. A 60 kilós súlycsoportban La­katos István (Magyarország — DVTK) 260 kilóval a ki­lencedik helyre került. Sza­kításban 120-szal hatodik, lökésben pedig 140-ne\ a ti­zedik lett.