Észak-Magyarország, 1991. március (47. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-04 / 53. szám

1991. március 4., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, Magyar Kupa Két cs /ói vizsgázott KVSE—DVSC 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) Kazincbarcika, 2000 néző. Vezette: Puhl. KVSE: Májer - Orlóczki, Sltahon, Planéta, Takács - Kondás, Balogh J., Szamosi - ■ernován, Asszony, Deszatnik. Edző: Varga Zoltán. DVSC: Mező — Balogh, Nagy L, Plókai, Szűcs - "loldván, Vancsa, Sándor, Szilágyi - Ulveczki, Gracsov. Edző: Nagykapocsi Elemér. Csere: Szűcs helyett Csiszár, 0 46., Moldván helyett Hor­váth M., a 70., Planéta he- Wett Hauberger, Szamosi he­lyett Kalmár, mindketten a 74. Percben. A házigazdák igyekeztek Megfelelő körülményeket biztosítani a mérkőzéshez. A salakos edzőpályáról leta- karítottáik a havat, ám az enyhe idő hatására valósá­gos sártenger fogadta az együttesekeit. (A játéktér felfestésében az egyesület, a szakosztály vezetői, vala­mint jónéhány szurkoló szerzett elévülhetetlen érde­meket.) Az összecsapást a sárda- gasztás és az iszapbirkózás .jellemezte, folyamatos össz- játélk nem alakulhatott ki. Jogtalan lett volna a csa­patok elmarasztalása, .mert küzdöttek, hajtottak becsü­lettel, s olykor nem kímél­ték saját testi épségüket sem. A talaj nem kedvezett a trüíklkölknek, a cseleknek, a rövid átadásoknak, amo­lyan „rúgd előre és fuss utána!” — jelszót tűztek zászlójukra a harcoló feleik. A barcikaiak az első félidő­ben ‘többet és bátrabban kezdeményeztek, a vendé­gék elsősorban a rombolás­sal, foglalatoskodtak. Tér­félcsere után a DVSC-nek negyedóra alatt négy abszo­lút gólsizerzési lehetősége adódott, ezek elügyetlemke- désében Ulveczki járt az élen. Érződött, hogy ame­lyik csapat gólt tud elérni, az hatalmas lépést tesz a továbbjutás felé. Nos, a hosszabbítás 4. percében ez a vegyészeiknek sikerült, ami­kor szöglet utáni kavaro­dást követően Hauberger 4 méterről, fordulásból lőtt. Mező csak beleérni tudott a labdába, amely a jobb alsó sarokban landolt, 1-0. Az összkép alapján megér­demelt a KVSE továbbke- rülése, a hazaiak jobban akarták a győzelmet, míg a vendégtársaság kihagyta adódó lehetőségeit. Jók: Májer, Orlóczki, Sztahon, Hauberger, Ternován, illet­ve Mező, Nagy L„ Szűcs. D. L. DVTK—Siófok 2-1 (0-0, 1-1, 1-1) Vitelki (világos mezben) harcol a labdáért a DVTK-Siófok ösz- szecsapáson. Fotó: Mák József Miskolc, diósgyőri sporttelep, 6 ezer néző. Vezette: Szilágyi (Csáki, Mester). DVTK: Knotz - Bém, Ker­tész, Varga I., Szabó Zs. - Molnár, Vitelki, Novath - Tóth ?y., Kiser, Váczi. Edző: Pa- l'cskó Tibor. Siófok: Biró - Keszeg, Zare, Clajos, Marozsán - Ozsváth, Zsadányi, Czigány - Görög, Herczeg, Magyar. Edző: Var- 9a István. Csere: Novath helyett Kato- na a 46. percben, Kertész he­lyett Leskó, a 79. percben, Nerczeg helyett Varsányi a 88. Percben. A találkozó rövid króniká­id- 6. perc: Magyar 10 mé­terről sem tudott az üres Kapuba emelni. 20. perc: Var­sa átadására Bém startolt, de “író előrevetődve mentett. 33. Perc: veszélyes siófoki ak­ció gördült a pályán, Ma­gyar lövésébe beleléptek a védők. 38. perc: Váczi be­adásáról Novath és Tóth py. centiméterekkel maradt le- 50. perc: Kertész — mi­ntán visszakapta a labdát Molnártól — lapos lövéssel célozta meg a kaput, kísér­etét Bíró lábbal mentette, Tóth Gy. ismételhetett, 10 ^éterről azonban fölé emelt. °5- perc: Tóth Gy. az alap­vonalon betört a 16-oson be­lülre, visszagurítását Vitelki bombázta kapura, a labda a lómörülő védőkön halt el. •ü. perc: Magyar kisodródva célozta meg a kaput, Knotz szögletre hárított. 85. perc: Zsadányi 20 méteres lövését Knotz kiejtette, Görög rá­csapott a labdára és 4 mé­terről, ballal a kapu köze­pébe helyezett, 0-1. 88. perc: Váczit akasztotta Zare, a kö­zelben levő Szilágyi bünte­tőt ítélt. Váczi elegánsan emelt a kapu közepébe, 1-1. 93. perc: Molnár lövését a kapufa mentette. 104. perc: Leskó megrúgta Varsányit, ez is 11-es. Magyar jobb sa­rokra tartó lövését Knotz gyors vetődéssel kiütötte. 107. perc: Tóth Gy. szögletét Varga lekezelte és 5 méter­ről a kapuba bombázott, 2-1. Az első félidőben jobbára a két 16-os között pattogott a labda, folyamatos összjá- ték nem alakult ki. A lab­darúgók egyetlen távoli lö­vésre sem vállalkoztak és gólhelyzet is mindössze két- három akadt. A folytatás küzdelmesebb volt, javult az iram és a színvonal is. A hajrában — a nézők szeren­cséjére — két gól született. A ráadás minden igényt ki­elégített: paprikás hangula­tú, változatos, izgalmas és fordulatokban gazdag volt. A kitűnő erőben levő DVTK a látottak alapján rászolgált a továbbjutásra. Jók: Molnár, Bém. Varga, Vitelki, Tóth Gy. K. T. Bp. Honvéd—TVK-Olefin SC 7-0 (4-0) Ma 18 órától: Asztalitenisz MHC—Csíkszereda Ma este nemzetközi jég­korongmérkőzésre kerül sor a miskolci városi műjégpá­lyán. A Miskolci Hoki Club —Csíkszereda (román I. li­gás) összecsapás 18 órakor kezdődik. sport Röplabda Egy győzelem, egy vereség Hejőcsabai Cement Rt. SC —Dokuplast magyar ifjúsági válogatott 3-1 (7, —7, 14, 8). Miskolc, hejőcsabai sport- csarnok, 100 néző. Vezette: Szabó K., Fodor. NB I. férfi, a 13—20. helyért. A hazaiák ezúttal rendkívül gyenge, széteső és enervált játékkal rukkoltak elő, mintha ólom­lábakon mozogtak volna. A rutintalan fiatalok sokáig kétségessé tudták tenni a találkozó kimenetelét. A har­madik játszmában már 14-9- re(!) vezettek, szerencsére ékkor Kozma mehetett nyit­ni — zsinórban sokszor. Mindenesetre: ez a produk­ció a könnyen és gyorsan felejthető kategóriába soro­landó. Jók: Kozma, Leidgeb, Toma, Kolláth. Tungsram SC—Kazincbar­cikai Vegyész 3-2 (11, —12, 12, —6, 14). Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Békési, ifi. Juhász. Magyar Kupa- mérkőzés a 8 közé kerülé­sért. Nagyszerű találkozót vívtak a Csapatok, a játék remek propagandáját jelen­tette a sportágnak. A lelkes szurkolók végig tomboltak, ám a vezető bíró igen sok bosszúságot okozott a hazai­aknak ... Jók: Pavalék, Ben­es ik, Kiss. Teke Ózdi Kohász—Székesfehérvári Kofem 7-1 (2649-2426). Ózd, NB Egyénileg: Lőrinczné, rnUi M. (458—498), Vargáné (451), Steerne (445). Lipárdiné (438), Juhasz (39j). Szolnoki MÁV MTE—Ózdi Ko- 'las* ;’.'3 (4963-4871). Szolnok, NB I. férfi. Egyénileg: Juhász (833). Szakács (032), Németh (813). nyuKOhányai Bányász—Kecske méti MÁV 7-1 (2477-2271). Mis­kolc, NB II. férfi. Egyénileg Tősi (432), Székely L. (417), Szé­kely I. (413), Futó (411). Liptál (404), Tóth (400). Tarolt a 11-es és a 20-as Mozgalmas volt a hétvé­ge a sportág berkeiben. A csapatbajnokságokban teljes fordulóra került sor, lebo­nyolították a megyei diák­olimpia III. korcsoportjának a döntőjét, s asztalhoz lép­tek a felnőtt Miskolc városi csapatbajnokságban legered­ményesebben szereplők is, hogy összemérjék tudásukat a Top 12 elnevezésű viada­lon. Ami a minőséget illeti: egyedül a December 4. Drót­művek tudott helytállni, a többieknek ezúttal (is) a ke­serű pirula jutott. Eredmé­nyek: BP. SPARTACUS—HEJŰ- CSABAI CEMENT RT. SC 14-11. Budapest, NB I., A- csoport, férfi. Gy.: Szűcs (4), Báthory (2), Molnár (2), Bari (2), Tóth Zs. (1). BSE 11—BORSODI KINI­ZSI 18-7. Budapest, NB I., B-csoport, nőd. Gy.: Tóth (3), Bádarász (2), Molnár A. (2). DECEMBER 4. DR0TMÜ- VEK—NÓGRÁD VOLÁN 10-6. Miskolc, NB II., férfi. Gy.: Tóth L. (3), Baghy (3), Tisza (3), Gulybán (1). NAGYKÁLLÖ—BORSODI KINIZSI 10-6. Bocs, NB II. férfi. Gy.: Géczi (3), Rózsa­hegyi (1), Temesvári (1), Marczi (1). OROSHÁZI MTK— OLE­FIN SC 8-8. Orosháza, NB II. női. Gy.: Czirják (4), Bab­osán (2), András Á. (1), Me­zei (1). * A hejőcsabai csarnokban népes mezőnyök indultak a III. korcsoportos megyei di­ákolimpia döntőjén. A me­zőnyből a miskolci 11-es számú Vörösmarty Mihály Iskola, valamint a 20-as szá­mú intézmény tanulói emel­kedtek ki. Eredmények. Fiú egyes (32 induló): 1. Doros Szilárd (ll­es), 2. Oszlánczi T. (20-as), 3. Oszlánczi Cs. (20-as) és Kriston Sz. (7-es). Leány- egyes (26 induló): 1. Orbán Viktória (11-es), 2. Hortobá­gyi (20-as), 3. Nevelits (ll­es) és Herszényi (20-as). Fiú­csapat (11 induló): 1. Mis­kolc 20-as (Oszlánczi T., Osz­lánczi Cs.), 2. Miskolc 7-es (Orosz, Kriston Sz.), 3. Bor- sodszentgyörgy (Horváth, Kriston T.) és Sátoraljaúj­hely Jókai Mór (Nagy A., Lipusz). Leánycsapat (10 in­duló) : 1. Miskolc 20-as (Her­szényi, Hortobágyi), 2. Mis­kolc 11-es (Orbán, Nevelits), 3. Tiszaújváros (Boros, Ze- lei) és Bocs (Cselényi, Bak). A kategóriák győztesei ke­rültek az országos döntőbe, amelyet március végén Sal­gótarjánban rendeznek meg. * A Miskolc Városi Sport- csarnok remek környezetet biztosított az amatőr Top 12 elnevezésű viadalhoz. Pergő ritmus, küzdelmes mérkőzé­sek, Sajtó SK-, valamint Avasi Gimnázium-sikerek jellemezték az eseményt. Végeredmény, I. osztály: 1. Doros László, 2. dr. Dob- ránszky Mihály, 3. Szarvas Dezső (mindhárman Sajtó SK), 4. Holdi, 5. Puhl (mind­ketten MEAFC), 6. Magyar (OLMT). II. osztály: 1. Tósa István, 2. Bartha László (mindketten Avasi Gimnázi­um), 3. Molnár Ferenc, 4. Makranczi (mindketten RFK), 5. Binder (ÉMÁSZ), 6. Nagy Varga (114-es). Kosárlabda Vereség után szenzációs győzelem Szeged SC-DVTK-SeM 96-93 (42-41). Szeged, városi sportcsarnok, 600 néző. Ve­zette: dr. Gencsev, Aranyosi. NB I-es női találkozó, a 7 —14. helyért. Ld.: Pronyina (23), Horváth (17), Madaras (16), Jevtusenko (15). Mind­két együttes elsősorban a támadásokra összpontosított, ezért „potyogtak” a kosarak. Izgalmas, változatos volt a találkozó, a vendégek közel álltak a győzelemhez. Jók: a legjobb dobók. DVTK-SeM—Kecskeméti SC 121-63 (59-32). Miskolc, Nagyváthy uitoai Általános Isikola, 600 néző. Vezette: dr. Valovics, Bagi. NB I-e,s női találkozó, a 7—14. he­lyért. DVTK-SeM: Sitkéi •17, Ambrus 9, Madaras 24. Pronyina 32, Jevtusenko 26. Csere: Horváth 2, Molnár K. 4, Králilk 7, Lakosa —. Edző: Király Sándor és Áron Balázisné. A hazaiak esztendők óta nem játszot­tak ilyen jól! Végig hatal­mas iramot diktáltak, kitű­nően értékesítették helyze­teiket és összességében szenzációs teljesítménnyel egyszerűen kiütötték a kecskemétieket. A lefújás után a szép számú közön­ség percekig éltette kedven­ceit. akik minden elismerésit megérdemeltek. Emlékeze­tes délutánt szereztek híve­iknek. A kezdőcsapat vala­mennyi tagja parádésan ko­sarazott. ..Miskolci EAFC—Karcag 117-102 (57-47). Miskolc, NB II., férfi. A hazaiak pont­jait Szőke (31), Szundy (25), Fehér (17), Botár (10), Ka­kas (8), Kovács (7), Szeg­halmi, Deák (6—6), Lőrincz (5) és Ádám (2) szerezték. Első helyről startol az Ózd Debrecenben tartották meg az NB III-as labdarúgó-bajnokság Tisza-csoport,iának ligaértekez­letét. Az összejövetelről Loson- czy Árpád, a Borsod megyei szövetség főtitkára számolt be. Tiszaújváros, 3000 néző. Ve- lette: Stornier. Bp. Honvéd: Tartási - Csá- ö|' Cseh, Csepregi, Kovács E. Csehi, Sikesdi, Urbányi - *a|hán, Vancea, Gregor. Edző: ^ezey György. .Dlefin SC: Bán - Járai, Ko- "Q«, Bodolai, Bujdos - Bara- .as> Kapus, Szőke - Rontó, .olnár, Gulyás Cs. Edző: Gu- ICs József. . Csere: Szőke helyett Már- Á\si a 46., Csehi helyett Ko- pdi, az 57., Vancea helyett °dor, az 57. percben. Á 3. percben a nagy kedv . e' játszó Kámán lőtt biz j?san Bán kapujába, 0-1. 1- °hvéd szélvészgyors szélső 1 Gregor egymás után két /'6r hibázott jó helyzetben t- 10. percben ismét zicce játszott a vendégcsapal ‘hliikof Csehi fejelt közelrő hálóba, 0-2. Három peri múlva újfent Kámán volt eredményes, 0-3. A lefújás előtt Gregor növelte a Hon­véd góljainak számát, 0-4. A Honvéd első félidőbeli nagy fölényére jellemző, hogy az Olefin SC csatárai úgyszólván meg sem közelí­tették a vendégegyüttes ka­puját, mindössze egy beadást kellett hárítania Tarlósinak. Szünet után már lénye­gesen többet támadott a ha­zai csapat: a 46. percben Járai Hl méterről élesen a jobb kapufa mailé lőtt. Az­után következett a hideg zu­hany, a 47. percben Gregor talált a hálóba, 0-5. Az Ole­fin SC dicséretére legyen mondva, a Honvéd nagy gól­arányú vezetése ellenére nem adta fel. Az 54. perc­ben szépíthetett volna a hazai együttes, Molnár azon­ban 5 méterről a kapu fölé emelt. Nem úgy Kámán, aki a 67. percben 10 méterről talált a hálóba, 0-6. A 76. percben Gulyás előtt kínál­kozott lehetőség, de a ^ 16- oson belül a Honvéd-védők szerelték a hazai csatárt. A mérkőzés végeredményét a 78. percben, a cseréként be­állt Fodor állította be, 0-7. Mint az várható volt, a Honvéd Tiszaújvárosban is igazolta jó hírét, s az első játékrészben valósággal ka­pujához szögezte ellenfelét. A hazaiak nem bírtak a ven­dégek gyors csatáraival, akik még több gólt is lőhettek volna. A szünet után időn­ként felcsillant a szépítés reménye, ám a további gól­lövésre változatlanul a Hon­véd erejéből tellett. Jók: Bán, Kovács, Bodolai, illetve Kovács E.. Kámán, Gregor. L. L. A TOTÓ 9. heti eredménye 1 1. HAMBURGER SV—DÜSSELDORF 1-0 2. HERTHA BSC—VfB STUTTGART 0-2 2 1 ; 3. EINTRACHT FRANKFURT— j 1 KAISERSLAUTERN 4-3 i 4. FREIBURG—FORTUNA KÖLN 2-0 i 5. FC HOMBURG—BLAU-WEISS 90 2-0 i 6. MEPPEN—MAINZ 1-1 X 7. ATALANTA—SAMPDORIA 1-1 X 8. LAZIO—JUVENTUS 1-0 1 9. LECCE—ROMA 1-1 X 10. PARMA—FIORENTINA 1-0 1 11. PISA—INTERNAZIONALE 0-1 2 12. BARLETTA—VERONA 1-5 2 13. PADOVA—MODENA 1-1 X Í 1 MESSINA—FOGGIA v 0-2 2 f 1 • Az első fordulót nem ha­lasztották el, így a nyitányra az eredeti terveknek megfelelő­en március 9—10-én kerül sor. • Az Edelényi Bányász le­iratkozott a borsodi játékveze­tőkről, szőkébb pátriánk sípo­saiból akkor sem „kérnek”, ha ugyancsak borsodi ellenfelekkel találkoznak. (Ez igen tetemes pluszkiadást jelent számukra...) • A Püspökladány—ózdi Ko­hász találkozó két pontját (több­szöri óvás, kivizsgálás után) az ózdiak kapták. Így a táblázat élére kerültek és 20 ponttal kez­dik a tavaszi idényt. A további sorrend: 2. Kisvárda 19, 3. BfiV SC 19, 4. Mátészalka 18, 5. Haj­dúnánás 18, 6. Tiszavasvári IS, 7. Balmazújváros 18. • A Szerencs Hegyalja SE-t beosztották a csoportba, mert az MLSZ fellebbviteli bizottsága hozzájárult ahhoz, hogy a Mádi Bányász státusán folytathassák a tavaszi szezont. (Érdekesség, hogy a „helycserét” alapfokon elutasították, mert az átadás-át­vételt jogilag támadhatőnak vél­ték. Időközben a szakosztályok fuzionáltak, a Mádi Bányász megszűnt és a Mádi SE-ként működik tovább.)