Észak-Magyarország, 1990. szeptember (46. évfolyam, 205-229. szám)

1990-09-17 / 218. szám

1990. szeptember 17., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II.— Keleti csoport Cselgáncs Labdarúgás, NB III. Két kiállítás, egy 11-es, három gól OVIK- S. Síküveggyár 3-0 (1-0) Diósgyőr, 2800 néző. Ve­zette: Hazafi. DVTK: Knotz — Danes, Varga, Kertész, Budai — Bém, Csiba, Vitclki — Tóth Gy., Váczi, Lakatos. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Lakatos helyett Kiser a 46., Csiba helyett Katona, a 65. percben. (Negyedórás késéssel kez­dődött a találkozó, mert a vendégek autóbusza elrom­lott, s így éppen csak „be­estek” a stadionba, A kez­dőrúgást Szekeres Imre, az MSZP országos titkára vé­gezte el, s ekkor láttunk egy igazi futballistát is a középkörben: a vendéget Salamon József kísérte.) Meglepetésre a salgótarjá­niak kezdtek nyugodtabban, s a 7. percben akár veze­tésre is szert tehettek vol­na, mert egy villámgyors akció végén Hodur 4 lépés­ről Knotzot találta telibe. Az első fél órában a vendé­gek mutattak többet, a 16- osig ügyesen kombináltak. A DVTK szerkezete csikor­góit, főleg Danes bizonyta­lankodott sokat. Az eladott labdák következtében nem alakulhatott ki folyamatos támadásszövés. Juhász feje­se került a kapu mellé, az­tán Váczi ügyetlenkedett ígéretes helyzetben. Nem sokkal ezután Balga lőtt mellé egy szabadrúgást, az­tán kissé váratlanul veze­téshez jutott a DVTK. A 35. percben Bém a jobb olda­lon bemutatott egy lövő­cselt, visszafordult, majd ballal középre emelte a labdát, amelyet Tóth Gy. fejjel küldött a kapu bal oldalába, 1-0. A szünet után hevesebb lett a küzdelem, javult az iram is. A 62. percben Ba­logh közeli lövését Knotz bravúrral ütötte szögletre. Amíg a tarjániak készülőd­tek, Hazafi játékvezető a piros lapot mutatta fel az ötösön helyezkedő Juhász­nak. Látni semmit sem le­hetett ... Hat perc múlva Zsély becsúszó szerelése rosszul sikerült, újra előke­rült a piros lap, kilencen maradtak a vendégek. A Síküveggyár a jelentős hát­rány ellenére is megpróbál; egyenlíteni, de közben fel­lazult és újabb gólokat ka­pott. A 82. percben Katona balról adott középre, Váczi az ötösről fejelt a bal sa­rokba, 2-0. A befejezés előtt négy perccel Váczi tört be a 16-oson belülre, visszafe­lé kanyarodott, ütközött az egyik védővel, majd elesett. Hazafi a 11-es pontra muta­tott, s a büntetőből Váczi nagy erővel bombázott a jobb felső sarokba, 3-0. Az első 30 percben a tar­jániak tetszetősen, ügyesen adogattak, ám az első beka­pott gól után már csak fu­tottak az eredmény után. Volt még egy fellángolásuk, a szünet után igyekeztek alakítani az eredményt, ám a két kiállítás „kiütötte” őket. Mindez együtt már sok volt nekik, ám a tárgyilago­san ítélkező hazai drukke­rek sem rejtették véka alá elégedetlenségüket együtte­sük teljesítményével kapcso­latban. Finoman fogalmazva iis döcögött a gépezet, kevés volt az elképzelés a játék­ban, ezúttal azonban ennek semmi komolyabb következ­ménye nem lett, sőt, csak­nem gólfesztivál kerekedett a 90 perc végére. Palicskó mester találóan fogalmazott, amikor azt mondta, hogy a győzelmet neki sem kell megmagyaráznia. Tökélete­sen igaza van, véleményével egyet lehet érteni. Jók: Knotz, Varga, Bém. Doros László Szarvas—Kazincbarcika 2-1 (0-1) Szarvas, 800 néző. Vezette: Varga L. KVSE: Májer — Szamosi Sztahon, Csipke, Orlóczki — Kondás, Planéta, Hauberger — Asszony, Balogh, Gyenes. Edző: Varga Zoltán. Csere: Csipke helyett Ter- nován, a 43. percben, Hau­berger helyett Zsiga, a 82. percben. A 8. percben Fekete gól­helyzetben a kapu mellé lőtt, miközben Csalos megsérült. A kontratámadás végén Csipke kapta meg a labdát, még a 16-oson kívül, két csel után megcélozta a kaput. A labdát Hanyecz kiejtette a kezéből, Asszony elé pattant, aki közelről nem habozott és a hálóba lőtt, 0-1. A 10. percben Kovács 18 méteres szabadrúgása Májer könnyű zsákmánya lett. Nem sokkal később Szarvas beadása után Nagy kapásból a jobb kapu­fa mellé lőtt. A 19. percben egy kapu elé ívelt labdát Csák fejelt .kapura, Májer azonban bravúrral szögletre tenyereit. A 37. percben Sze­mere vétette el a labdát, egy perccel később pedig Balogh 22 méterről célzott, a labda azonban fölé szállt. Az 50. percben Csalos a bal oldalon becselezte ma­gát a 16-oson belülre, jobb­lábas lövése a kapufáról a mezőnybe pattant. A 64. percben egy gyors szarvasi kontratámadás végén az elő­reívelt labdát Szarvas kapta volna, de a kazincbarcikai védők a 16-oson belül fel- lölcték. A büntetőt Szemere a bal sarokba lőtte, 1-1. A 73. percben ismét egy hosz- szan elörevágott labdára raj­tolt a szarvasi csatársor, Sztahon röviden fejelt visz- sza, éppen Csák elé, aki 18 méterről, kapásból óriási erővel lőtt a léc alá, 2-1. Az első félidőben jobbára a vendégek irányították a játékot. Ennek ellenére a 9. percben esett gólon kívül más igazi helyzet nem adó­dott. Ekkor a hazaiak kont­rákkal kísérletezték, de eredménytelenül. Az egyenlí­tő gól után élvezetesebb lett a játék és végül a második félidőben nyújtott jobb tel­jesítményével rászolgált a győzelemre a hazai együttes. Jók: Májer, Asszony, Or­lóczki. A Keleti csoport további eredményei: BVSC—Deb­receni MTE 1-0. Bajai SK— Hatvan-Deko 0-0. Eger SE— Metripond SE 3-1. Kecske­méti TE—Szolnoki MÁV MTE 1- 0. Kaba—Kecskeméti SC 2- 2. Nyíregyháza—Csepel SC 2-1. NB II. KELETI CSOPORT 1. DVTK 5 3 2 — 10- 5 8 2. DIY1TE 5 3 1 1 11- 3 7 3. Ny.-háza 5 3 1 1 10- 2 7 4. Kaba 5 2 3 — 8-3 7 5. Csepel 5 3 1 1 9-5 7 6. BVSC 5 3 1 1 5-4 7 7. Szarvas 5 3 1 1 8-10 7 8. Eger 5 3 — 2 12- 8 6 9. S.-tarján 5 2 1 2 6-7 5 10. Kecskeméti SC 5 — 4 1 4-7 4 Kecskeméti TE 5 2 — 3 4-7 4 12. K.-barcika 5 1 1 3 3- 9 3 13. Baja 5 — 3 2 1- 3 3 14. Hatvan-Deko 5 — 2 3 3-7 2 15. Szolnak 5 — 2 3 2-10 2 16. Metripond 5 — 1 4 2-8 1 Népes mezőny a Bóta (MVSC) akciója után Ko­rányi égnek álló lábakkal lan­dolt Az MVSC tornacsarnoká­ban első alkalommal ren­dezték meg a nemzetközi if­júsági cselgáncsversenyt, a Milky Kupáért. Az eseményt a Miskolci Likőrgyár szpon­zorálta, s a hazai szakosztá­lyokon kívül román, ju­goszláv, valamint cseh és szlovák sportolók is tatami­ra léptek. Mindkét nem kép­viselői rangos és népes me­zőnyt alkottak, másfél száz­nál is többen álltak rajthoz. A házigazdák nemcsak jó szervezőnek és rendezőnek bizonyultak, a küzdelmek­ben is derekasan helytáll­tak. A lányok vetélkedésé­ben több súlycsoportban hármas miskolci siker szü­letett. Kiemelkedett a me­zőnyből az 52 kg-os jugoszláv Milenkovics, aki látványos, akciókban gazdag technikás dzsúdóval rukkolt elő. Ugyan­csak a mezőny fölé nőtt az 56 kg-os Burka Brigitta, a hazaiak reménysége, aki szintén szemet gyönyörköd­tető dolgokat produkált. A fiúknál az 51 kg-os Pásztor Labdarúgás, NB I. Milky Kupán Attila (MVSC) teljesítménye érdemel külön említést, ugyanis az egész mezőnyben a legtöbb ipponos győzelmet aratta. Bíró Attila, a nagyváradi­ak edzője így értékelte: — Nekünk minden szem­pontból élmény volt ez a tor­na. Tanítványaim közül so­kan most lépték át először a határt. Köszönet illeti ven­déglátóinkat, akik remekül előkészítették a nemzetközi viadalt. A színvcnalról csak annyit, hogy nekünk talán egy kicsit még erős volt ez a mezőny. Látva a helyi lehe­tőségeket, elszorult a szí­vünk ... Eredmények (győztesek és a miskolci helyezettek): leá­nyok, 40 kg: 1. Csató, 2. Bö- löni, 3. Béres (mindhárom MVSC). 44 kg: 1. Vadászi (Budapesti Honvéd). 48 kg: 1. Nahlovszki (Növi Sad) ... 3. Tiszóczi (MVSC). 52 kg: 1. Milenkovics (Növi Sad), 2. Demeter (MVSC). 56 kg: 1. Burka, 2. Gőz, 3. Magyar (mindhárom MVSC). 61 kg: 1. Soós (Üttörőstadion) ... 3. Weisz (MVSC). 66 kg: 1. Huszti (Bajai SK). Fiúk, 47 kg: 1. Selmeczi (Budapesti Spartacus) ... 3. Karlaki (MVSC). 51 kg: 1. Pásztor (MVSC). 55 kg: 1. Gosztonyi Zs. (Budapesti Spartacus). 60 kg: 1. Vladi­mir Ruszlán (D. Dózsa). 65 kg: 1. Orosz A. (MVSC). 71 kg: 1. Szabó A. (Bajai SK) ... 3. Bóta (MVSC). 78 kg: 1. Geigner (Ű. Dózsa) ... 3. Barta (MVSC). 86 kg: 1. Si­mon (Ü. Dózsa), 2. Orosz L. (MVSC). 95 kg: 1. Forintos (Ajka) ... 3. Kovács (MVSC). A legtöbb ipponos győzel­met arató versenyzőnek fel­ajánlott tiszteletdíjat Pász­tor Attila kapta, a legtech­nikásabb versenyző címét Orosz Attila (mindkettő MV­SC) nyerte el. Az összesített pontverseny eredménye: 1. MVSC 60. 2. Bajai SK 31, 3. Debreceni Dózsa 25 ponttal. K. N. Fehérváriak első pontja A labdarúgás élvonalában le­játszották az ötödik forduló mérkőzéseit.. A szegedieket ha­zai környezetben érte kínos fi­askó, a bajnok, de eddig nem sokat mutató újpesti legénység leiskolázta őket. Ugyancsak hát­ránynak bizonyult a megszokott pálya a kupafőpróbát tartó pé­csieknek, akik a Békéscsabától szenvedtek vereséget. Borzasz­tóan unalmas, semmitmondó 90 percet kísérhettek figyelemmel az érdeklődők Siófokon, ahol ,,lassított felvételt” láttak. Se akció, se lövés, szóval egyálta­lán nem futballra hasonlított a találkozó. Továbbra sem nyert még a Fáy utcában a vasas, ez­úttal a fehérváriak ragadtak el egy pontot, ami kettő is lehe­tett volna. A Bp. Volán vessző­futásának újabb fejezetéhez ér­kezett, a Hungária körúton sem volt esély, s 450 perc alatt sem találtak egyetlen apró gólt sem . . . Eredmények: Szeged SC—Ojpesti Dózsa 0-4 (0-1). g. ; Kecskés (2), Eszenyi. Zsinka. Siófok—Ferencváros 0-0. Pécsi MSC—Békéscsaba 0-£ (0-1): G.: Nagy, Horváth. MTK-VM—Bp. Volán 3-0 (2-0). G.: Hannich, Cservenkai, Iva- nics. Bp. Honvéd—Veszprémi SE 1-1 (0-1). G.: Fodor, illetve Plotár. Vasas—Videoton-Waltham l-i (0-0). G.: Galaschek, ill. Muzs- nay. DVSC—Tatabánya 0-0. Váci Izzó—Rába ETO 2-1 (2-1). G.: Füle, Répási, illetve Bordás. AZ KB I. Állasa 1. Vác 5 4 1 9- 7 8 2. Bp. Honvéd 5 3 1 1 12- 4 7 3. Ferencváros 5 3 1 1 11- 3 7 4. Tatabánya 5 3 1 1 9- 7 7 5. Békéscsaba 5 3 — 2 9- 5 6 6. Kába ETO 5 3 — 2 9- 7 6 7. Siófok 5 2 2 1 5- 3 6 8. O. Dózsa 5 3 — 2 11-10 6 9. Veszprém 5 1 4 — 4- 3 6 10. Vasas 5 2 1 2 10-11 5 11. Szeged 5 2 1 2 4- 8 5 12. MTK-VM 5 2 — 3 8- 8 4 13. Pécs 5 2 — 3 4- 5 4 14. Debrecen 5 — 2 3 2- 8 2 15. Videoton­Waltham 5 1 4 2- 9 1 16. Bp. Volán 5 — — 5 0-11 0 Mi 1. SIÓFOK-FERENCVÁROS 2. SZEGED—Ű. DÓZSA megállapított 3. BOCHUM-HERTHA BSC 4. DÜSSELDORF—BAYERN MÜNCHEN 5. MÖNCHENGLADHACH—FRANKFURT 6. MANNHEIM—HOMBURG 7. SAARBRÜCKEN-ESSEN «. SCHVVEINFURT—OLDENBURG 9. CESENA—MILAN 10. ITORENTINA—SAMPDORIA 11. GENOA—KOMA 12. BARLETTA—ASCOLI 13. COSENZA—VERONA-f-1: MODENA­FOGGIA ; nye ' v 0-0 •: X tipp: 3 4-2 1 1-2 3 1-1 X l-l X 2-0 1 2-3 2 0-1 2 0-0 X :í-o 1 0-0 X 0-0 X 1-3 2 Sajóbábonyi siker a megyei rangadón TISZA CSOPORT Sajóbábonyi Vegyész— Mádi Bányász 4-2 (3-0). Sa- jóbábony, 800 néző. Vezet­te: Héri. Sajóbábony: Hos- só — Popovics, Szűcs, Si­mon, Hevesi, Kapitány, Bu­dai, Palej, Takács, Nagy Zs., Aranyosi (Lakatos). Ed­ző: Szőke Barnabás. Mád: Regős — Szoták, Matisz, Fo­dor, Oláh, Tatárka (Fekete B.), Tirk, Csáinyi, Szabó, Os- váth. Juhász. Edző: Fekete László. A gólok története, 10. perc: Kapitány beadását Palej fejelte kapura, a ki­pattanó labdát Budai 12 mé­terről helyezte a hálóba, 1-0. 26. perc: Nagy Zs. ügyesen fordult le és 8 méterről éle­sen a jobb alsó sarokba lőtt, 2- 0. 35. perc; Kapitány be­adását Budai a bal felső sa­rokba továbbította, 3-0. 71. perc: Szabó szögletét Juhász 5 méterről fejelte a kapuba. 3- 1. 84. perc: egy kipattanó labdát Fodor 15 m-ről bom­bázott a kapuba, 3-2. 88. perc: Palej 14 méteres lö­vése a jobb kapufáról vá­gódott a hálóba, 4-2. Válto­zatos, küzdelmes találkozót vívtak a csapatok. A haza­iak remek első félidei tel­jesítménye döntött. Jók: Ta­kács, Szűcs, Budai, Kapi­tány, Ponovics, illetve Re­gős, Oláh. Ifi: 1-2. Borsodi Építők Volán— Levelek 2-2 (1-1). Miskolc, népkerti sporttelep, 400 né­ző. Vezette: Vilmánvi. BÉV SC: Kerényi — Szobóczki, Balogh, Oláh. Farkas. Sver- la (Lehoczkv). Rá ez. Bodnár, Borbély, Radafcsz. Vidinczei (Nemes). Elző: Balázs And­rás. A gólok története, 2. perc: Rácz beadását Borbély közelről helyezte a hálóba, 1- 0. 30. perc: Papp büntető­ből egyenlített, 1-1. 52. perc: Borbély bal oldali beadását Nemes 6 méterről fejelte a léc alá, 2-1. 83. perc: soro­zatos védelmi hibák után Krasznai 8 méterről állítot­ta be a végeredményt, 2-2. A rendkívül lelkes vendé­gek rászolgáltak az egvik pontra. Átlagon felüli egvé- ni teljesítmény nem akadt Tfi: 0-1. Olefin SC—Mátészalka 2-0 (1-0). Leninváros, 1000 néző. Vezette: Fodor. Olefin SC: Bán — Barabás. Kovács, Bo- dolai. Márkus (Lipcsei), Ka­pus, Szőke, Molnár, Fazekas, Rontó, Gulyás. Edző:Gunics József. A gólok története. 1. perc: nagy kavarodás tá­madt a vendégek kapuja előtt, a védők röviden sza­badítottak fel, Barabás pe­dig 14 méterről a kapus fö­lött fejelt a hálóba. 1-0. 60. perc: Fazekas átadását Gu­lyás lőtte a hosszú sarokba, 2- 0. A korai hazai gólszer­zés után a Mátészalka len­dült játékba, gólt azonban nem tudott elérni. A máso­dik félidőben a hazaiak ma­gabiztosan uralták a me­zőnyt, megérdemelten nyer­tek. Jók: Bán, Kovács, Ron­tó. Ifi: 6-1. Edelényi Bányász—Ózdi Kohász 1-0 (1-0). Ózd, 1200 néző. Vezette: Németh. Ede- lény: Drótos — Göndör, Ra- gyina, Csorba, Tárnái, Goór, Oldal, Turcsik (Kovács), Kleiber (Ladányi), Barba- rics, Bósa. Edző: Koleszár György. ÓKSE: Braxatoris — Havelant, Tiba, Pribék, Paulövics, Tokár, Ágó, Ök­rös, Stanev, Herczeg (Droz- dik), Deli (Farkas). Edző: Albert Csaba. A gól törté­nete, 10. perc: ügyes edelé­nyi támadás végén Bósa 11 méterről gurított a kapuba, 1- 0. Alacsony színvonalú ta­lálkozó. A vendégek céltu­datosabban játszottak, mint az Özd. Kiállítva: Pribék a 75. percben. Jók: Göndör, Tárnái, Goór, Bósa, illetve Paulövics. Ifi: 2-2. További eredmények: D. Kinizsi—Balmazújváros 1-0. Hajdúnánás—Kisvárda 2-1. Tiszavasvári—Hajdúböször­mény 1-0. Rakamaz—Püs­pökladány 2-1. MÄTRA csoport B.-nádasdi Kohász—Bél­apátfalva 2-1 (2-0). Bor­sodnádasd, 500 néző. Vezet­te: Kovács L. B.-nádasd: Szentkirályi — Zámbó, Bí­ró, Agócs, Olexa, Kovács I., Káplár, Igó, Kovács II. (Ka­kukk), Balogh, Mocsárkó (Szántó). Edző: Bilesch Gyu­la. A gólok története. 8. perc: Káplár futott el a jobb ol­dalon, beadását Kovács 1. közelről lőtte a hálóba, 1-0. 37. perc: Káplár indította középen Zámbót, aki először a kapust találta el, majd a kipattanó labdát másodszor­ra lőtte a hálóba, 2-0. 49. perc: A hazai védők elmé­láztak és Csanálosi 10 mé­terről a jobb sarokba talált, 2- 1. Ellentétes félidők mér­kőzése. A nádasdiak az első 45 percben jól futballoztak, a szünet után azonban ért­hetetlenül visszaestek, s nem tudtak mit kezdeni a kemé­nyen harcoló vendégekkel. Kiállítva: Fürjes (Bélapát­falva) a 44. percben után- rúgásért. Jók: Szentkirályi, Zámbó, Agócs, Kovács I. Ifi: 2-3. További eredmények: Rom­hány—Volán Rákóczi 0-1. Apc—Balassagyarmat 1-2. Törökszentmiklós—Jászbe­rény 6-1. Szolnoki Cukor— Salgótarjáni Kohász 0-1. Sal­gótarjáni BTC—Bag 0-0. Honvéd Gáspár SE—Dány 3- 0. Pásztó—Gyöngyös 0-0. Mályiban folytatódott a Borsodtávhő SC nemzetközi versenye. A hetedik forduló­ban az élen álló Fáncsy el­veszítette veretlenségét. Az élcsoport állása: Honfi (Vas­útépítő), Lendvai (osztrák), Fáncsy (Péti MTE). Siklósi (Kecskeméti TE) 4,5—4,5, Lindstedt (finn), Schäfer (német) 4—4, Károlyi (Bor­sodtávhő), Somlai (Borsod­távhő) 3,5—3,5. Többen - „egy" ellen ... Juhósi Emese felvétele