Észak-Magyarország, 1990. augusztus (46. évfolyam, 179-204. szám)

1990-08-27 / 200. szám

1990. augusztus 27., hétfő ESZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II.— Keleti csoport Javítottak a diósgyőriek Nyíregyháza—KVSE 2-0 (1-0) Kazincbarcika, 2500 néző. Vezette: Kovács II. L. KVSE: Májer - Szabó, Szta- hon, Orlóczki, Asszony - Ba­logh, Kondás, Búza - Kalmár, Csipke, Deszatnik. Edző: Var­ga Zoltán. Csere: Búza helyett Terno- ván, a 40., Ternován helyett Hauberger, a 73. percben. Hatalmas vehemenciával kezdtek a vendégek. Három perc alatt akár el is dönt­hettek volna a mérkőzést. Előbb Turjánszki lépett ki a jobbösszekötő helyén, de 10 méterről elhamarkodottan mellé lőtt, nem sokkal utá­na Kovács előtt adódott gól­szerzési lehetőség, de a ka­pu torkában elbotlott... Vá­laszként Deszatnik húzott el a bal oldalon, beadását Kal­már küldte kapura, ám Tóth a helyén volt. A 20. perc­ben Szkunc . került ígéretes helyzetbe, ám emelésére Má­jer még vissza tudott lépni és szögletre tisztázott. Öt perc múlva Deszatnik sza­badrúgása foglalkoztatta Tóthot, majd Kalmár lövé­sét is hárította a portás. A 30. percben hatalmas egyéni hiba után vezetéshez jutott a nyírségi együttes. Búza, a rutinos, tapasztalt középpá­lyás saját térfelének közepé­ről gurította hazafelé a lab­dát. „Mindössze" arról fe­ledkezett el. hogy a fiatal nyíregyháziak minden labda után loholnak, nem ismerik az elveszett akció fogalmát. így tgtt Csehi is. aki eleaán- sáh kicselezte a kétségbe­esetten kirohanó Májért, majd 16 méterről az üres kapuba helyezett, 1-0. A fél­idő hajrájában Kalmár igye­kezett széDÍteni, de Tóth le­húzta a rolót. A második félidőben sem történt lényeges változás a mérkőzés kénében: a vendé­gek futballoztad, a hazaiak nézték őket. Az 51. percben biztosította be sikerét a Nyíregyháza.. Kertész indí­totta a balösszekötő helyén kiugró Szkuncot, aki lefutot­ta nehézkes őrzőit, majd 10 méterről a kapus fölött emelt a háló közepébe, 2-0. Teljesen szétesett a barci- kaiak játéka, ez a gárda egyáltalán nem hasonlított a tavasszal még osztályozót játszó társaságra. A szurko­lók azon tanakodtak, vajon miképpen ragadta el a Ve­gyész az elmúlt héten a két pontot Bajáról?... A .hajrá­ban Kovácsnak adódott még lehetősége, ezt Májer hárí­totta, majd Erdei kétszer is ziccerbe került, szerencsére könyörületesnek bizonyult. Egyértelmű, vitán felüli tény: a jobb csapat birto­kába került a két pont. A vendégek gyorsabbnak, erő­szakosabbnak bizonyultak ellenfelüknél, minden lab­dára rástartoltak, hullámzott az egész együttes. Mindig létszámfölényben voltak, tá­madásban és védekezésben egyaránt. A KVSE védelme igencsak ingatagnak bizo­nyult, lyukas rostához ha­sonlított. Nem volt szűrő sem, a támadók pedig szin­te veszélytelenül futballoz­ták végig a 90 [percet. A nyíregyháziak játéka sokat sejtető, ugyanakkor viszont elgondolkoztató a KVSE ha­nyatlása. Erő, ötlet és szín nélkül képtelenség .sikert el­érni, ráadásul a lagymatag, komótos tempójú játszado­zás sem ígér sok jót. Az együttes kiábrándító pro­dukcióval rukkolt elő hazai bemutatkozásán, amely­től mindenki sokkal töb­bet remélt. Ezen a talál­kozón nem volt azonos súly­csoportban a két csapat, a nyírségiek jóval nagyobb különbséggel is nyerhettek volna. Jó: Májer. Doros László DVTK—Metripond 1-0 (0-0) Hódmezővásárhely. 1200 néző. Vezette: Roxin. DVTK: Knotz — Bem, Kertész, Varga, Budai — Danes, Molnár, Váczi — Tóth Gy., Csiba, Lakatos. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Váczi helyett Ki­ser, a 64., Lakatos helyett Vitelki, a 76. percben. A kezdés után azonnal kezdeményezőleg lépett fel a diósgyőri gárda. A jelen­tős meleg sem zavarta a vendégeket, akik egyre-más- ra vezették támadásaikat. A 13. percben röviden adtak haza a vásárhelyi védők, s kapusuknak a szerencsére is szüksége volt a mentés­hez. A 20. percben tűzijáté­kot rendeztek a vendégek, végül a kapufa „segített”. A 28. percben Lakatos lövése foglalkoztatta a hazaiak portását, egy perccel később pedig Varga labdája tor- násztatta meg. A szünet után úgy tűnt, hogy kiegyenlített lesz a mérkőzés, a vásárhelyiek is bátrabbak lették. Az 59. percben Bém szabálytalan szerelésért elindulhatott az öltözőbe, s ekkor úgy lát­szott, hamarosan előnyt szerez a Metripond. Nos, az emberelőny egyáltalán nem hozta kecsegtető helyzetbe a hazaiakat, sőt, a DVTK vil- 1 ámgy őrs k on tra akci óikkal riogatta ellenfelét. A 65. percben dőlt el a mérkő­zés sorsa, amikor Budai— Molnár—Tóth Gy. volt a labda útja, s a csatár közel­ről betalált a bal alsó sa­rokba, 1-0. A hajrában me­gint feljött a Metripond, mindent egy lapra tett fel, de a diósgyőriek szervezet­ten védekeztek, és nem hi­báztak. Érdekes mérkőzést vívtak a csapatok. A DVTK ak­kor támadt igazán fel, ami­kor emberhátrányba került, egyenlő állásnál csak a helyzetek kialakításáig ju­tottak el a vasgyáriak. Jó iramú mérkőzésen megérde­melten kerültek a bajnoki pontok a vendégek birtoká­ba. Jók: Knotz, Molnár, Budai, Tóth Gy. * További eredmények: Cse­pel—BVSC 1-1; Kecskeméti SC—Hatvan 1-1; Debreceni MTE—Szarvas 5-0; Eger SE —.Kecskeméti TE 3-1; Szol­noki MÁV MTE—Kaba 0-0; Salgótarjáni Síküveggyár— Bajai SK 1-1. NB II. KELETI CSOPORT 1. Nyíregyháza 2 2­­8-0 4 2. Debr. MTE 2 1 1­7-2 3 3. Csepel 2 1 1­5-2 3 4. Salg. Síküveg. 2 1 1­4-2 3 5. BVSC 2 1 1­3-1 3 6. Diósgyőr ‘ 2 1 1­3-2 3 7. Eger •> 1­1 6-5 2 8. Kaba 2­2­0-0 o 9. KVSE 2 1­1 1-2 2 10. Szarvas *> 1­1 4-8 2 11. Baja 2­1 1 1-2 1 12. Metripond o­1 1 0-1 1 13. Hatvan-DEKO 2­1 1 2-4 1 14. Kecskeméti SC 2­1 1 2-5 1 15. Szolnoki MÁV 2­1 1 0-6 1 16. Kecskeméti TE 2­­2 1-5 0 Mészöly kerete Labdarúgás, NB III. Vendégsiker Püspökladányban Mészöly Kálmán szövet­ségi kapitány szombaton ké­ső este összeállította azt a huszonkettes labdarúgó-vá­logatott keretet, amely hét­főtől szerdáig a tatai edző­táborban megkezdi felkészü­lését az őszi első nemzetek közötti találkozóra, a szep­tember 5-<i, magyar—török összecsapásra. A kapitány az MTI munkatársának el­mondta, hogy néhány sérü­lés miatt nem tudta koráb­bi elképzeléseit teljes mér­tékben megvalósítani. Meg­hívást kapott a ferencváro­si Pintér is, bár ő a szom­bati fordulóban megsérült, de mégis leutazik Tatára, hogy az őszi elképzelések megbeszélésén jelen legyen. Hétfőn 10 órakor az MLSZ- ben találkozik a keret, s a háromnapos gyakorlás szer­dán, a tatai táborban a Veszprém elleni (16.30 ó.) mérkőzéssel zárul. A keret tagjai: kapusok: Brockhauser (Ü. Dózsa), Bodnár (Pécs), Petry (Bp. Honvéd). Védők: Simon, Pintér, Limperger, Keller (FTC), Aczél (Siófok), Kovács E. (Bp. Honvéd), Bérczy (Pécs), Szalma (Tatabánya). Középpályások: Balog, Horváth, Sass (MTK-VM), Bücs, Duró (Vasas), Urbá- nyi (Bp. Honvéd), Marozsán (Siófok). Csatárok: Fischer (FTC), Gregor (Bp. Honvéd), Lo­vász (Pécs), Eszenyi (Ü. Dózsa). TISZA CSOPORT Ózdi Kohász—Debreceni Kinizsi 1-0 (1-0). Özd, 800 néző. Vezette: Bodnár. Ózd: Erős — Havelant, Tiba, Pri­bék, Paulovics, Kiss, Búd, Ökrös (Éles), Ágó, Herczeg (Drozdik), Deli. Edző: Al­bert Csaba. A gól története: a 29. percben bal oldali ózdi tá­madásnál a lepattanó labdát Paulovics 25 méterről nagy erővel lőtte kapura, s az a jobb felső sarokban kötött ki, 1-0. A csoportrangadó alacsony színvonalú játékot hozott, mindkét csapat arra ügyelt, hogy a találkozót megússza gól nélkül, ez az ózdiaknak sikerült. Jók: Ti­ba, Paulovics, Ágó. Ifi: 3-1. Püspökladány—Olefin SC 1-4 (1-0). Püspökladány, 600 néző. V.: Mónus. Olefin SC: Bán — Barabás, Balogh, Kovács, Szőke — Bodolai, Lipcsei, Gulyás (Molnár), Rontó, Kapus, Márkus (Né­meth). Edző: Gunics József. Az összeszokottabbnak bizo­nyult Olefin SC ilyen arány­ban is megérdemelten győ­zött. Gl.: Rontó (2), Szőke és Kapus (11-esből). Ifi: 2-0. Edelény—Sajóbábony 0-0. Edelény, 1300 néző. Vezette: Kálmán. Edelény: Drótos — Gonda, Ragyina, Tárnái, Göndör, Gór, Barbarics, Ol­dal, Czél (Ladányi), Turcsik (Bóta), Csorba. Edző: Kole- szár György. Sajóbábony: Nagy A. — Csáki, Szűcs, Kobolák, Si­mon, Budai, Kovács (Laka­tos), Nagy Zs., Aranyosi, Ta­kács, Palej. Edző: Szőke Barnabás. Kiállítva: Gön­dör, reklamálásért, a 26. percben. Végig küzdelmes mérkőzésen a vendégcsapat szerencsével szerezte meg az egy pontot. Az edelényiek két kapufát is lőttek. Jók: az egész hazai csapat átla­gon felülit nyújtott, illetve Nagy A., Csáki, Takács. Ifi: 1-0. Mádi Bányász—Tiszavas- vári 0-0. Mád, 1000 néző. Vezette: Fodor. Mád: Regős — Szoták, Matisz, Oláh, Fo­dor, Gönczi (Tatárka), Ha- raszin, Juhász, Tirk, Bar­csa, Szabó. Edző: Fazekas György. A sokat támadó ha­zai csapat végig nagy me­zőnyfölényben játszott, de nyomasztó fölényét nem tudta gólra váltani a ke­ményen és jól védekező ti- szavasváriak ellen. Jók: Re­gős, Matisz, Juhász. Ifi: 6-0. Mátészalka—Borsodi Épí­tők Volán 0-1 (0-0). Máté­szalka, 900 néző. Vezette: Tóth S. Borsodi Építők Vo­lán: Kerényi — Szobóczki, Balogh, Oláh, Tihor, Sverla, Rácz (Sziklai), Bodnár, Bor­bély, Nemes, (Vidinczei), Ra- daksz. Edző: Balázs András. Az első félidőben kiegyenlí­tett játék folyt, a védelmek jól álltak a lábukon. A má­sodik játékrészben nagy nyo­más nehezedett a vendégek kapujára, mégis a 82. perc­ben egy ellentámadás során Radaksz szerzett gólt, ezzel a borsodi csapat nyerte a ta­lálkozót. Jók: Sverla, Ra­daksz. További eredmények: Kis- várda—Ha jdúböszörmény 0-0, Balmazújváros—Hajdúnánás 2-4, Rakamaz—Levelek 2-1. MÁTRA CSOPORT Balassagyarmat—Borsodná- dasd 1-0 (1-0). Balassagyar­mat, 200 néző. Vezette: Mol­nár. Borsodnádasd: Balázs — Halász, Bíró, Agócs, Ole- xa, Balogh, Kovács I., Ka­kukk (Kulcsár), Mocsárkó, Káplár (Kovács II.), Igó. Edző: Bilesch Gyula. A gól története: A máso­dik percben a hazai jobb­szélső elhúzott, pontosan adott középre és a jól érke­ző Orosz közelről vágta a hálóba a labdát. Végig támadott a Borsod­nádasd, de a gyorsan beka­pott gól és a 25. percben Kovács I. által kihagyott ti­zenegyes bénítólag hatott az egész csapatra. Jók: Halász, Agócs, Balogh. Ifi: 1-5. Labdarúgás, NB I. Atlétika Korai volt az öröm Szeniorok vetélkedtek Akadtak jó néhányan. akik a labdarúgó NB I. nyitánya után máris ódákat kezdtek gyártani, amelyek arról szóltak, hogy nagyobb az iram. micsoda lel­kesedéssel vetik magukat a küzdelembe a csapatok, sztár­jelöltek bontogatják szárnyai­kat stb. Nos. egy hét elteltével meg­állapítható. hogy korai volt az öröm. csendes anátia jellemez­te a második fordulót. És né­hány váratlan eredmény! Ve­gyük például az FTC-t! Gól­zápor a rajtnál a Megyeri úton. aztán hazai pályán fias­kó .. . Az Ojpest éppen a for­dítottját produkálta. De említ­hetjük a Vasast is. Mindezek arra utalnak, hogy kiszámítha­tatlanok a hazai élvonal együt­tesei. a formák ingadozónk, úgy játszanak, hogy képtelen­ség például rájuk tippelni. Ma­gára valamit is adó csapatnál nem fordulhat elő ennyire szélsőséges hullámzás. De hol van ilyen gárda jelenleg Ma­gyarországon?. . . Eredmények: VASAS—C. DÓZSA 2-5 (0-3). Három angyalföldi futballista ment idő előtt az öltözőbe. G.: Galaschek (11-esből). Gubucz, illetve Zsivótzky, Szabó Gy., Eszenyi, Rubold (11-esből), Szlezák. VIDEOTON-W ALTHAM — BP. HONVÉD 1-3 (1-1). Hamarosan megmozdul a kispad Burcsa Győző alatt?. . . G.: Sallói. il­letve Kuttor (öngól), Gregor, Vancea. FTC—TATABANYA 1-2 (0-1). Nagy volt a ferencvárosiak ön­bizalma — ez lett belőle. G.: Fischer (11-esből). illetve Si­mon. Hegedűs. VESZPRÉMI SE—SZEGED SC 0-0. A forduló legunalmasabb 30 percét figyelhették a szur­kolók. BÉKÉSCSABA — DEBRECEN 3-0 (2-0). Jelentős volt a tudás­beli különbség a két együttes között. G.: dr. Kovács. Bel­von. Csanálosi. RABA ETO—PÉCSI MSC 2-1 (2-1). A győriek támadóiátéká­ban volt több a gólveszély. G.: Tóth L„ Somogyi, illetve Be- lánszky. VÁCI IZZÓ—MTK-VM 3-2 (1-1). A lelkesen harcoló vá­ciak megismételték tavaszi si­kerüket. G.: Füle (2). Bánföl­di. illetve Híres. Simon. BP. VOLÁN—SIÓFOK 0-2 (0-1). A vendégek ..lekontráz­ták” az újonc fővárosi társa­ságot. G.: Magyar. Marozsán (U-esből) az nb i. Állasa 1. Bp. Honvéd 2 2 _ _ 6-1 4 2. Siófok 2 2­_ 4-1 4 3. Tatabánya o 2­_ 4-2 4 4. Szeged SC 2 1 1 . 1-0 3 5. FTC 2 1 _ 1 6-2 6. Békéscsaba 2 1­1 4-2 2 7. Pécsi MSC 2 1 . 1 3-2 2 8. Rába ETO 2 1­1 3-3 2 9. Veszprém 2­2­2-2 2 10. Ü. Dózsa 2 1­1 5-7 2 11. Vasas 2 1 . 1 4-6 2 12. Váci Izzó 2 1 . 1 3-5 2 13. Debreceni VSC 2­1 1 2-5 1 14. MTK-VM 2­_ 2 3-5 0 15. Bp. Volán 2­­2 0-3 0 16. Vidcoton­Waltham 2 _ 2 1-5 0 Nemzetközi atlétikai verseny­nek adott otthont a hét végén a DVTK-stadlon. A legjobb ha­zaiakon kívül Ungvárról és Kassáról is érkeztek résztve­vők, s népes mezőnyök vetél­kedtek a szenior viadalon. A legifjabb sportoló 35 esztendős volt. a legidősebb a 86 eszten­dős Juhász István (a 100 méte­res távon állt rajthoz, melles­leg az Észak SE tiszteletbeli elnöke). Az eseményt többek között a December 4. Dró'mű- vek. a Hungária Biztosító, a városi, illetve megyei tanács sportosztályai segítette, vala­mint a Dicomet Számítástech­nikai Kft., amely számítógépet bocsátott a szervezők rendel­kezésére. Eredmények. Férfiak (a győz­tesek). 100 m: Angyal (E. Kiv.), Noé (Nike). Redko (Ungvár), Kurunczi (Debrecen), Homon- nay (Haladás). Dobribán (Szek­szárdi, Kiss M. (Szekszárdi, Juhász (Észak SE). 200 m: Bán (Ovase), Radács (Ovase), Ta­kács (Óvásé), Homonnay (Ha­ladás), dr. Simon (Phoenix). 800 m: Németh (DMTE), Mák (Észak SE), sorin (Ungvár), Bejó (Ovase), Laczkó (Phoe­nix). 1500 m: Sári (Debrecen), Mák (Észak SE). 5000 m: Grodzitsky (Ungvár), sóvári (Észak SE), Belusyak (Ungvár). Soharifulin (Ungvár), Maróti Pallayné (Észak SE) két szám­ban is a legjobbnak bizonyult a szenior versenyen. Fotó: Juhász (Haladás). 100 m gát: Bejó (Ovase), Laczkó (Phoenix). Ra­dács (Ovase). Távolugrás: Csor­ba (Észak SE), Kurunczi (Deb­recen), Dobribán (Szekszárdi, Kiss M. (Szekszárdi. Magasug­rás: Tatai (Komplex), Majoros (Észak SE), Kurunczi (Debre­cen), Dobribán (Szekszárdi, Pelczer (Phoenix). Hármasug­rás: Csorba (Észak SE), Ho­monnay (Haladás), Dobribán. Diszkoszvetés: dr. Majoros (Észak SE), Jablonszky (Ovase), Csutorás (E. Kiv.), Dobribán, Gulyás (Kecskemét), Hevessy (Debrecen), Duruttya (Kassa). Gerelyhajítás: dr. Majoros (Észak SE), Kurunczi (Debre­cen). Kalapácsvetés: Jablonszky, Kovács Z. (Ovase), Dobribán, Gulyás. Súlylökés: dr. Majoros, Jablonszky. Csutorás, Hevessy. Nők. 100 m: Horváthné (Szen­tes), Radács (Ovase). Bejóné (Ovase). 1500 m: Komjáthy (Phoenix). 3000 m: Horváthné. 80 m gát: Radács M. Távolug- rás: Radács M. Diszkoszvetés: Pallayné (Észak SE). Gerely­hajítás: Bezdán M. (Észak SE). Radács M. Súlylökés: Pallayné. Bejóné. (Számonként több korcsoport küzdelmeire került sor, ezért szerepel felsorolásunkban azo­nos versenyszámban több győz­tes neve). Mint felvételünk tanúsítja, az idén is népes mezőny indult a Miskolcon megrendezett Spa- ten-futáson. Az idő kedvező volt, a meleg senkit nem riasztott el. Fotó: Mák József