Észak-Magyarország, 1990. június (46. évfolyam, 127-152. szám)

1990-06-04 / 129. szám

1990. június 4., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. — Keleti csoport Isztálvozót játszik a KVSE K. Vegyész—Bajai SK 1-0 (0-0) Kézilabda Nem megy a Lyukóbányának A kapura törő Fridelt szabálytalanul szerelik az MVSC-Szeghalom NB ll-es női kézilabda-mérkőzésen. Fotó: Juhász Labdarúgás, NB Pontot vesztett az Ózdi Kohász Tisza csoport Kazincbarcika, ,'iOOO néző. Vezette: Szilágyi S. KVSE: Novak — Orlóczki, Sztahon, Budai — Kondás, Balogh, Lipcsei, Búza — Kalmár, Csipke, Deszatnik. Edző: Varga Zoltán. Csere: Csipke helyettTer- nován, a 62. percben. A hazaiak ereiben az 5. percben meghűlt a vér, sze­rencsére Vén nyesett sza­badrúgása után a labda az oldalhálóban landolt. Ezután mezőnyjáték következett, a kapuk jó ideig nem kerültek veszélybe. A vendégek nem keltették riadt gárda benyo­mását, bátran lendültek elő­re, ám tudományuk csak a 16-osig tartott. A 42. perc­ben Kalmár lépett ki a vé­dők közül, már a 16-oson belül járt, de a kifutó ka­pusba lőtt. Nem sokkal ez­után ismét Vén veszélyezte­tett szabadrúgással, majd Gombás lecsapódó bombáját mentette lábbal Novák. A szünet után az okozott meglepetést, hogy a Vegyész védelme többször is ingatag­nak bizonyult. Lipcsei ezút­tal nem találta a helyét, légüres térben mozgott, s rendre lekésett a közbelé­pésekkel is. Az 50. percben Kondás alig bólintott a bal sarok mellé, aztán Deszat­nik tört be ügyes cselekkel a 16-oson belülre, 14 méter­ről lőtt, labdája pontosan a kapus kezében halt el. A vendégek egyre ritkábban lendültek előre, észlelni le­hetett rajtuk a fáradtság jeleit.. A három pont sorsa a hajrában dőlt el. A 82. percben szöglethez jutott a Vegyész. Deszatnik ívelte be jobbról a labdát, amelyet az egyedül hagyott Kondás fel­ugorva fejelt 6 méterről a jobb sarokba, 1-0. A lefújás után teljes erővel tört ki az ünneplés, a szurkolók éltet­ték csapatukat. Jóval nehezebben szüle­tett meg a KVÖE utolsó baj­noki mérkőzésén a győze­lem a vártnál. Ezért első­sorban a vendégeket illeti dicséret, akik fittvet hány­tak a papírformára, meg akarták mutatni, mit érnek. Nos, a szándékot tettek kö­vették. Kezdődött azzal, hogy a Baja egyáltalán nem állt be védekezni, amint labdá­hoz jutott, azonnal gyors el­lenakciót indított. Az első 45 percben több esetben ve­szélyeztettek, nagy lehetősé­gük akkor mégsem akadt. A kék-sárgák mintha tompáb­bak lettek volna a megszo­kottnál, tudat alatt talán egy picivel könnyebben vet­ték a találkozót, érezték, hogy közel a cél. A szünet, után annyiban változott a mérkőzés képe. hogy a Ve­gyész-védők elképesztő lyu­kakat hagytak a „falon”, s a lendületből előretörő bajai támadók előtt bizony néhány ziccer is adódott. Ezeket szerencsére kihagyták, s ahogy az ilyen esetekben lenni szokott, következett a büntetés. Kondás már a gól előtt is kísérletezett néhány­szor, a korábbi fejesek azon­ban célt tévesztettek. A le­fújás előtt viszont minden összejött, s a középDálvás eldöntött minden nyitott kérdést. A KVSE nagyszerű idényt zárt, az együttes baj­noki 2. helyezése önmagáért beszél. Az újabb feladatot az osztályozó jelenti, a Bp. Honvéd ellen két összecsa­páson kellíenei biztosítani a felkerülést. Jók- Orlóczki. Sztahon, Budai. Kondás. Doros László A KELETI CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Szeged SC 30 18 7 5 52-24 61 2. K.-barcika 30 15 7 8 41-30 52 3. BVSC 30 13 9 8 38-30 48 4. Eger 30 14 5 11 45-41 47 5. DVTK 30 12 10 8 43-35 46 6. NYVSC 30 12 7 11 30-27 43 7. Szarvas 30 11 10 9 36-34 43 8. DM TE 30 9 12 9 40-36 39 9. S. Síküveg 30 10 9 11 43-42 39 10. Kecskemét 30 10 9 11 36-39 39 11. Szolnok 30 10 9 11 39-46 39 12. Metripond 30 10 8 12 42-37 38 13. Baja 30 10 8 12 33-38 38 14. D. Kinizsi 30 9 10 11 34-35 37 15. Mezőtúr 30 5 10 15 20-42 25 10. Sz. Dózsa 30 3 8 19 23-59 17 Szeged SC feljutott az NB I-bc. a Kazincbarcika pedig ősz­tályozót vívhat a Bp. Honvéd- dal a feljutásért. A Debreceni Kinizsi, a Mezőtúr és a szeRcdi Dózsa kiesett az NB Il-böl. Kazincbarcikai Sütőipari Kinizsi—Pilisszentiván 32-17 (13-8). Kazincbarcika. NB II. női. Ld.: Kovács L.-né (8), Kovács Á. (5), Bárdos, Szántó (4—4). Jók: Kovács L.-,né, Bárdos. Balogh. A hazaiak magabiztos játékkal fölényes sikert arattak. Püspökladány—Lyukóbá- uyai Bányász 29-24 (12-12). Miskolc. NB II. férfi. Ld.: Kiss G. (9), Lénárd. Fellegi (5—5). Jóik: Sebők. Fellegi. Alacsony színvonalú mérkő­zést vívtak a csapatok, a ATHEN. Az A,EK Athén bajnoki ezüstérmes labda­rúgócsapata első alkalommal nyerte meg a görög Liga Kupát, miután a döntőiben, 20 ezer néző előtt 3:2 (2:1) arányban bizonyult jobbnak a Détári Lajos nélkül felál­ló Olympiakos Pireus ellen. BECS. A szombati három győzelem után ismét, reme­kelt a magyar úszóváloga­tott Bécsben szereplő „má­sodik vonala”. A gyöngyösi Csépe Gabriella a rövidebb mellúszótávon diadalmasko­dott, itt a bronzérem a 200- on első Polli Anettnek ju­tott. A férfiak hosszabb mellúszó számában Szabó Péter állhatott a dobogóra. PÁRIZS. Vasárnap, az eső­szünet miatt 40 perces .ké­séssel kezdődtek meg a francia nemzetközi tenisz­bajnokság egyéni küzdelmei­nek nyolcaddöntői. A leghamarabb az ame­rikaiak 14 éves és 67 napos győzelmet jobban akaró együttes nyert. A végére el­fáradtak a .miskolciak. Miskolci VSC—Szeghalom 30-23 (15-9). Miskolc, NB II. női. Ld.: Cseri (11). Fridel, Kisgergely (6—6). Jó: Fri­del. Egyértelműen jobbak voltak a miskolciak, sikerük nagyobb arányú is lehetett volna. Ózdi Kohász—Közgép SE 16-15 (9-8). Cegléd, NB I/B, férfi. Nagy küzdelemben sze­rezte meg a számára fontos pontokat a vendégcsapat. csillagának, Jennifer Cap- riatinak sikerült a tovább­jutás, aki alig egy óra alatt szinte lelőtte a pályáról a címvédő spanyol Sanchezt is búcsúztató argentin Mer­cedes Pazt. Capriati ezzel minden idők legfiatalabb Grand Slam-.negyeddöntősé_ nek vallhatja magát. Szintén biztosan jutott túl a 4, fordulón a közönség másik amerikai kedvence, Andre Agassi, aki az elvesz, tett első szett után kétséget sem hagyott afelől, hogy jobb honfitársánál, Jim Cou- riernél. Játszmavesztés nél­kül maradt versenyben a címvédő amerikai Michael Ohang. A női egyesben egy test­vérpár — a Maleeva-nővé- rek — is folytathatja a küz­delmet a legjobb nyolc kö­zött. A férfi párosban — nagy meglepetésre — búcsú­zott az első helyen kiemelt amerikai duó. Hajdúnánás—Módi Bá­nyász 5-1 (1-1). Hajdúnánás, 400 néző. Vezette: Kerezsi. Mád: Kiss — Haraszin, Tóth, Juhász, Oláh, Molnár, Tirk (Kaczur), Csányi, Szabó (Fi­scher), Laczkó, Hauberger. Edző: Fekete László. A gó­lokat Sütő (2), Siket, Vass, Horváth, illetve Tirk szerez­ték. Az első félidő kiegyen­lített játéka után alaposam megváltozott a helyzet a szünet után. Nyomasztó me­zőnyfölénybe kerültek a ha­zaiak, és helyzeteiket jól használták ki. Jók: Kiss, Oláh. Ifi: 1-0. Ózdi Kohász—Olefin SC 1- 1 (1-1). Űzd, 1500 néző. Vezette: Bán. Ózdi Kohász: Erdős — Éles, Kertész, Pri­bék (Ágó), Stanev, Munká­csi (Búd), Tokár, Paulovics, Szlifka, Ökrös, Simkó. Edző: Albert Csaba. Olefin SC: Bán — Szilágyi, Kovács, Bu- kovics, Barabás, Szőke, Lip. csei (Koczka), Gulyás, Ron­tó (Rostás), Kapus, Nagy. Edző: Toperczer Tibor. A gólok története, 5. perc: bal­oldali beadás utón Kapus egyből a háló bal oldalába helyezett, 0-1. 21. perc: Sta­nev visszagurításót Paulo­vics laposan 16 méterről lőt­te a bal alsó sarokba, 1-1. A 85. percben Tokért kiállí­totta a játékvezető. Alacsony színvonalú, de küzdelmes volt a találkozó. A Kohász mélyen tudása alatt nyúj­tott, a vendégek pedig rop­pant lelkesen futballoztak, rászolgáltak az egyik pontra. Könnyen lehet, hogy az OKSE pontvesztése bajnoki címükbe kerül majd... Jók: Paulovics, Éles, Kertész. Ifi: 2-0. Borsodi Építők Volán— Rakamaz 4-0 (3-0). Miskolc, népkerti sporttelep, 500 né­ző. Vezette: Szilvási. BÉV SC: Kerényi — Oláh, Bor­bély, Farkas, Sverla. Bodnár (Nemes), Tóth M., Rácz, Sziklai, Veres (Lehoczki), Vidinczei. Edző: Balázs And­rás. A gólok története. 8. perc: Tóth beadását Vidin­czei 3 méterről helyezte a kapuba, 1-0. 15. perc: a ven­dégek védői elvétették a lab­dát, Tóth pedig 5 méterről növelte a miskolciak előnyét, 2- 0. 40. perc: Rácz—Sziklai —Tóth-akció végén az utób­bi 10 méterről lőtt a kapu­BRÜSSZEL. Jól sikerült a VB-főpróba — a sérüléssel bajlódó Jan Ceulemans nél­kül felálló — Belgium szá­mára: 2:0-ás félidő után 3:0 arányban biztosan győzte le Mexikót. A gólokat Degryse (36., 38. perc) és Versavel (50. perc) szerezték. AREZZO. Olaszország a francia Cannes ellen ját­szotta a vb-döntő előtti utolsó előkészületi mérkőzé­sét. Az azzurik Vialli (36. p., — 11-esiből, 72. p.) és De Na­poli (40. p.) góljaival 3:0 (2:0) arányban nyertek a 10 ezer néző előtt megrendezett találkozón. Az olaszok össze­állítása a következő volt: Zenga — Bergomi, Baresi, Ferri, Maidini — De Napo­li, Gianniini, Donadoni, An- celotti — Vialli (Sohillaci, 74. p.), Carnevale. Sverla (BÉV SC) jó teljesítményt nyújtott a Rakamaz ellen. ba, 3-0. 63. perc: Rácz be­adását Veres közelről „po­fozta” a hálóba, 4-0. A min­den csapatrészében jobb ha­zaiak ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek. Jók: Tóth M., Sverla, Oláh, Rácz, Sziklai, Vidinczei. Ifi: 1-1. Edelény—Mátészalka 0-0. Edelény, 900 néző. Vezette: Vilmányi. Edelény: Drótos — Turcsik, Ragyina, Tárnái, Göndör, Goór, Csorba, Ol­dal, Czél, Kleiber (Béres T.), Kovács E. (Mezei). Edző: Koleszár György. Küzdelmes találkozót vívtak a csapatok. A hazaiak több helyzetet hagytak kihasználatlanul, ezért nem nyertek. Jók: Ra­gyina, Tárnái, Göndör, Csor­ba. Ifi: 1-1. Tiszavasvári—Sajóbábony 1-0 (0-0). Sajóbábony, 600 néző. Vezette: Nyéki. Sajó­bábony: Udvari — Csáki, Szűcs, Popovics, Majoros, Kapitány, Petrovics, Ara­nyosi, Kobolák (Budai), Ko­vács, Palej. Edző: Szőke Barnabás. A gól története, 85. perc: jobb oldali beadás végén Erdei 8 méterről fe­jelt a hálóba, 1-0. Végig küz­delmes, változatos volt a já­ték, és az iram is kielégí­tette az igényeket. A hazai­ak lendületesen futballoz­tak, helyzeteiket azonban nem tudták kihasználni és ez megbosszulta magat. A vendégek a hajrában szer­zett góllal mindhárom pon­tot megszerezték. Jó: Udva­ri. Ifi: 2-1, a bábonyiak ja­vára. További eredmények: Szeg­halom—Kaba 2-15. Kisvár- da—Hajdúböszörmény 1-2. Hajdúszoboszló—Balmazúj­város 1-2. AST1, Brazília a Saviglia- nese együttese ellen vigasz­talódott az Umbria tarto­mány válogatottjától elszen­vedett 1-0-ás vereség után. Az olasz amatőr csapat el­len. 12-0-ás győzelmet arat­tak a dél-amerikaiak, a gó­lokon Bebeto 3, Müller, Ca- reca, Silas 2—2, Rocha, Tita és Romario osztoztak. PORDENONE. Spanyolor­szág 4000 érdeklődő előtt 8:2 arányban győzött az olasz­országi Pordenone amatőr csapata ellen. A gólokat Martin Vasquez (3), Rober­to (2), Michel (2) és Butra- gueno szerezték. A spanyo­lok összeállítása ez volt: Zubizarreta — Ohendo, And- rinua, Sanchis, Jimenez — Martis Vasquez, Roberto, Villaroja, Miohel — Butra- gueno, Manolo. A TOTÓ 22. heti eredi 1. METRIPOND—EGEK menye 3-3 ! .. X 2. NYÍREGYHÁZA—SZEGED SC 3-1 1 2. KOMLÓ—DUNAFERR 1-1 X 4. ZALAEGERSZEG-BP. VOLÁN 2-4 2 S. ANCONA—COMO 4-0 1 6. AVELLINO—PESCARA 1-1 X 7. BRESCIA—PADOVA 2-1 1 8. CATANZARO—BARLETTA 0-0 X 9. LICATA—REGGINA 2-3 2 10. MESSINA—CAGLIARI 1-0 1 11. MONZA-TORINO 2-0 »t 12. KEGGIANA—FOGGIA 2-2 X 18. TRIESTINA-COSENZA 0-0 \v'\\ X ~1: PISA—PARMA 2-2 X Mondiale Főpróba, fellépés előtt Salgótarján—DVTK 1-1 (0-1) Salgótarján, 1000 néző. Vezette: Fazekas. DVTK: Knotz — Csizi. Leskó, Kaszás, Danes — Bém, Varga, Katona — Tóth Gy., Csiba, Lakatos. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Kaszás helyett Hu- szák, a 46. percben, Csiba helyett Hanyecz, a 81. perc­ben. A 4. percben balról Ka­tona ívelt be szögletet, a jobb oldalon fedezetlenül hagyott Varga fölé fejelte a labdát. Két perc múlva Csiba elől csak üggyel-baj- jal tudta felszedni a labdát a hazaiak .kapuvédője, Ha­lász. A 9. percben Danes látványosan szerelt, majd remekül indította Bémet, aki azonban lemaradt az át­adásról. A 11. percben Hó- imann Garai elé tálalt, aki 12 méterről kapásból a jobb kapufát találta telibe. Négy perccel később Bárány, i ügyesen kevergetett a 16-os előterében, de labdája nem jutott el a gólhelyzetben lé­vő Garathoz. A 21. percben tűzijátékot rendeztek a ha­zaiak a DVTK kapuja előtt. Garai átadását Stank Bara- ■nyihoz továbbította, aki­nek bail sarokba tartó lab­dáját Knotz bravúrral ütöt­te ki. A 31. percben Leskó könnyelműen belerúgta a labdát Baranyiiba, Knotz sem tudott beavatkozni, sze­rencsére a pettyes elsuhant Baranyi előtt. Nyolc perc múlva váratlanul szerezte meg a vezetést a Diósgyőr. Katona ívelt be szögletet jobbról, Tóth Gy. ugrott fel a legmagasabbra, megelőzte a kiinduló kapus* jés (fejese után a labda a háló bal olda­lában kötött ki, 0-1. A 45. percben Kaszás sárga lapot kapott Baranyi buiktatásá- ért. A lefújás előtt Lakatos vezette a labdát Halászra, de lövése elkerülte a kaput. A szünet után fokozták az iramot a vendéglátók, és a 47. percben egyenlítettek. Egy jobb oldali beível után Baranyi 16 métern egyből a kapu bal oldalál helyezett, 1-1. A 65. percbe Bém sárga lappal bűnih dött, mert felvágta elleni lét. A 68. percben Lakatos félpályáról megiramodott, c húzott a jobb oldalon, k cselezte a rátámadó véd két, de a kifutó kapusba lő te a labdát. A 84. perebi Tóth Gy. lövése kipatta Halászról, de nem érkeze diósgyőri csatár. Hgro perccel a lefújás előtt Tói Gy. fejesét tornázta ki a k. pus a léc alól. iNagy iramú, végig nyi mérkőzést láthatott a közöl ség. A hazaiak többet ke: deményeztek, több gólhel: zetü.k is akadt, de a dió győriek mellől a szerenc: sem pártolt el. A találkozi — a játék képe alapján - a hazaiak megnyerhette volna. Jóik: Danes, Tóth Gj Knotz. Buzafalvi Győző További eredmények: SZ' gedi Dózsa—Szolnoki MÁ MTE 0-0. Debreceni Kiniz —Szarvas 4-1. Mezőtúri Hói véd—Kecskemét 1-1. Metr pond—-Eger SE 3-3. BVSC- Debreceni MTE 3-2. Nyíl egyháza—Szeged SC 3-1. Események a sportvilágból