Észak-Magyarország, 1990. május (46. évfolyam, 101-126. szám)

1990-05-14 / 111. szám

1990. május 14., hétfő ESZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. — Keleti csoport Nyíregyháza—DVTK 2-1 (1-1) Diósgyőr, 2500 néző. Vezet­te: Vágner. DVTK: Knotz — Bem, Lcs- kó, Danes, Csízi — Katona, Huszák, Farkas — Tóth Gy., Csiba, Lakatos. Edző: Pa- licskó Tibor. Csere: Fazekas helyett Ha- nyecz a 46., Lcskó helyett Kaszás a 60. percben. A kezdőrúgást ezúttal Neckov József, a Lilla ven­déglő tulajdonosa végezte el, majd hazai rohamok követ­keztek. A piros-fehérek lép. tek fel támadólag:, ezt Hú­szak fejiese jelezte, amit Tóth nehezen tisztázott. A 20. percben Lakatos egyedül lé­pett ki a védők .közül, rá- vezette a labdát a kapusra, de a portást találta el. Csi- zi szöglet után alig fejelt a jobb sarcuk mellé, majd La­katos beadását Tóth csak to_ vább tudta tenyereim, pon­tosan Tóth Gy. elé, ám a csatár a kapu helyett a föld­re fejelt... A kimaradt di­ósgyőri lehetőségek magbosz- szulták magukat. A 32. perc­ben váratlanul gólt ért el a Nyíregyháza. Kovács ka­pott egy átadást, a kaputól 24 méterről ballal lőtt, s a bőrgolyó a jobb sarokban landolt, 1-0. A találat pil­lanatokra megzavarta a vas. gyári gárdát, így csak a sze­rencsének tudható be, hogy Szabó futtából fölé duirran- tott. A félidő hajrájában ér­dekes góllal egyenlített a hazai társaság. Huszák a bal oldalról végzett el szöglet­rúgást. a labda átszállt a középen tömörülök feje fö­lött, .s a gólvonal előtt álló Leskó sípcsontjáról perdült a hálóba, 1-1. A szünet után váratlan és bizonyos mértékig érthetet­len fordulat következett be. A diósgyőriek az öltözőben felejtették tudományukat, el. esett csapat benyomását kel­tették, rengeteg hibát követ­tek el, játékuk teljesen szét­esett. Ä nyírségiek mindezt ügyesen ismerték fel, átvet­ték az irányítást, s egyire- máisra vezették akcióikat. Győztes góljuk a 74. perc­ben született, amikor formás jobb oldali akció végén a beadásra Zubanics érkezett és közelről passzolt a kapu jobb oldalába, 2-1. Ellentétes félidőik jelle­mezték a találkozót. Az első 45 percben, a szurkolók azt latolgatták, vajon hány gól­lal nyer a DVTK? Nos, a feltételezéseknek volt alapja, mert a piros-fehérek jó né­hány esetben kerültek ab­szolút gólhelyzetbe. A lehe­tőségeket azonban elpuskáz, ták, s amikor az ő hálójukba került a labda, már csak futni tudtak az eredmény után. Az egyenlítés még si­került, a szünet után viszont valami eltört a csapat játé­kában. A hazaiak teljesen szétestek, leeresztettek, s egyetlen épkézláb akció ve­zetésére sem voltak képesek. Ebben az időszakban már a nyírségiek diktálták a tem­pót, gyorsan lendülték elő­re, formás, néhány húzásból álló .támadásokat alakítottak ki, s helyzeteket is terem­tettek. A DVTK teljesítmé­nyére nagyon nehéz elfogad, ható magyarázatot találni, érthetetlen a szünet utáni leeresztés, amelynek egyenes következménye lett a várat­lan, hazai vereség. Jó: Csizi. Doros László Szolnok—Kazincbarcika 3-2 (1-1) Szolnok, 600 néző. Vezet­te: .Huták. KVSE: iMájer — Szamosi, Sztahon, Lipcsei, Budai — Balogh, Orlóczki, Búza — Csipke, Asszony, Deszatnik. Edző: Varga Zoltán. Csere: Csipke helyett Pla­néta az 58. percben, Balogh helyett Kalmár a 62. perc­ben. Borsodi rohamok jelle­mezték az első perceket, a Vegyész nem akarta kien­gedni vendéglátóját saját térfeléről. Fölényüket két szöglet és egy távoli Oflócz- ki-lövés bizonyította. Az első hazai ellentámadás azonban igazi gólhelyzetet eredmé­nyezett, melynek végén Ka­nyart a 7. percben az olda l - hálót találta el. Ettől kezdve kiegyenlítetté vált a játék, mindkét együttes fenntartás nélkül, nyílt sisakkal táma­dott. A 18. percben a ven­dégek álltaik közelebb hoz­zá, miután Lipcsei átadását Csipke 15 méterről bombáz­ta kapura, azonban Ágh a labda útjába vetődve men­tett. A másik oldalon Ka- ,nyári ballábas lövését Szta­hon blokkolta. A 27. perc­ben vezetést szerzett a Szolnok. Kiss 1. balról be­ívelt pontrúgását Kanyári a védők gyűrűjéből kibújva csúsztatta a hosszú sarokba, 1-0. Egyből ritmust váltot­tak a vendégek, Deszatnik viharzott el a bal szélen, majd Asszony az ötösön csak a cipője orrával érte el, ezért irányítani már nem tudta a labdát. A 38. perc­ben az apró termetű Csipke egy testcsellel becsapta a rá­támadó Ághot és Kisst, rö­vid labdavezetés után a ki­induló Kiss T. mellett a bal alsó sarokba gurított, 1-1. A szünet után, a 48. perc­ben a védőknek segédkező Szabó a saját 16-osán belül Asszony elé passzolt, aki 10 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-2. A 63. percben Kanyári — akit Májer ka­pus hátulról akasztott az ötösön — büntetőből gurított a kapu közepébe, 2-2. A 76. percben újra a Szolnok ve­zetett. Hegedűs az eléje futó Májer mellett elgurította a labdát és Orlóczki már csak a gólvonalon túl érte utol, 3-2. Az utolsó pillanatig folyt az elszánt küzdelem, az eredmény azonban már nem változott. Megérdemelten győzött a hazai együttes, hiszen vesz­tett állásból tudott fordítani, kitűnő ellenfelével szemben. A KVSE túl korán kezdte fagyasztani a labdát, s erre fizetett rá. Jók: Lipcsei, Or­lóczki, Búza. Nédcr István További eredmények: Szarvas—Salgótarjáni Sík­üveggyár 2-3. Szeged—Deb­receni Kinizsi 1-2. DMTE— Metripomd 1-1. Baja—Kecs­kemét 2-1. BVSC—Szegedi Dózsa 3-0. Eger SE—(Mező­túri Honvéd 2-0. AZ INB II. KELETI csoport allasa 1. Szeged 27 16 7 4 43-21 55 2. K.-barcika 27 13 7 7 36-25 46 3. Eger 27 14 4 9 41-32 46 4. BVSC 27 12 7 8 34-27 43 5. Szarvas 27 11 8 8 33-28 41 G. DVTK 27 10 9 8 34-33 39 7. Szolnok 27 10 8 9 38-42 38 8. DMTE 27 8 12 7 35-29 36 9. Kecskemét 27 10 6 11 33-36 36 10. Metripond 27 9 7 11 38-33 34 lj. Salg. Síküv. 27 9 7 11 39-10-34 12. Nyiregyh. 27 9 7 11 22-25 34 13. Baja 27 9 7 11 28-33 34 14. D. Kinizsi 27 8 8 11 26-30 32 15. Mezőtúr 27 5 9 13 18-35 24 1G. Szegedi D. 27 3 7 17 21-50 16 „Pillanatfelvétel” ai Ózdi Kohási-Bp. Taurus összecsapás­ról. Fotó: Mák József Kézilabda Jobb volt a G SE BHG SE—Borsodi Bányász 26-22 (13-10). Miskolc, városi sportcsarnok, 600 néző. NB I-es női bajnoki találkozó. Vezette: Ambrus, Szendrei. Borsodi Bányász: Marcsuko- va — Engine 2, Vinczéné 3, Nagyné 1, Nagy H. 4, Tóth I., Kovács I. 10. Csere: De­meter, Vismeg 1, Lukács 1, Nagy A. Edző: Berzsenyi Mária. Végig nagy küzdelmet vív­tak a csapatok. A fővárosiak jobban haszná!ltá!k ki helyze­teiket és ez döntött. A ha­zaiak közül Kovács I.' (a mezőny legjobbja) és Nagy H. dicsérhető. A piros-feketék kedden nemzetközi mérkőzésen lép­nek pályára a miskolci vá­rosi sportcsarnokban. Ellen­felük a szovjet első ligás Olasz sikerek az Olasz Naoydíion Stílszerűen olasz sikerek jellemezték a Forma—1-es versenyautók Olasz Nagydí­ját, amelyet vasárnap ren­deztek Imolában. A világbaj­noki sorozat idei harmadik versenyén a győzelmet a me­zőny veteránja, a 36 éves olasz Riccardo Patrese sze­rezte meg az osztrák Ger­hard Berger és a szintén ölasz Alessandro Nannini előtt. Patrese élete 195. ver­senyét futotta, s hétéves szü­net után sikerült ismét nyer­nie. Utoljára 1983-ban tu­dott győzni, mégpedig Kya- lamiban, a Dél-afrikai Nagy­díjon. Patrese az 51. körben előz­te -meg az addig vezető Ber- gert, s a hátralevő tíz kör­ben már biztosan tartotta előnyét. Sikerével az olasz pilóta a negyedik helyre jött fel a pontversenyben, amely­ben továbbra is a brazil Ayrton Senna vezet, annak ellenére, hogy már a negye­dik körben kiállásra kény­szerült defekt miatt. A többi „nagymenő” közül a „Professzor”, a világbajno­Impuls Lvov Lesz. Kezdés: 14 órakor. Borsodi Bányász—Postás SE 31-16. Miskolc, városi sportcsarnok, női országos ifjúsági bajnoki mérkőzés. Ózdi Kohász—Bp. Taurus 26-16 (13-8). Űzd, NB I B, férfi. Ld.: Horváth (6), Czi- rok, Kerekes (4—4). Jók: Szabó, Horváth, Czirok. Könnyed játékkal ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai együttes. Lyukóbányai Bányász— Mátészalka 30-29 (13-14). Miskolc, NB II., férfi. Ld.: Kiss (13), Lénárd, Popovics (5—5), Bán, Kovács (3—3). Jók: Gaál, Kiss, Bá.n. Küz­delmes, közepes színvonalú volt a mérkőzés. A hazaiak izgalmas hajrában biztosí­tották sikerüket. lei címvédő francia Alain Prost negyedik lett, egy pont­tal lemaradva követi Sennát a világbajnoki értékelésben. A brit Nigel Mansell, Prost márkatársa a Ferrarinél, fél­időben motorhiba miatt fel­adta, a háromszoros világ­bajnok brazil Nelson Piquet az öltödilk helyen végzett. Az Olasz Niagydíj vég­eredménye: 1. Riccardo Pat- rese (olasz, Williams-Re­nault) 1:30:55.478 óra, 2. Ger­hard Berger (osztrák, Marl­boro McLaren Honda) 5,117 mp hátrány, 3. Alessandro Nannini (olasz, Benetton Ford) 6,240, 4. Alain Prost (francia, Ferrari 641) 6,843, 5. Nelson Piquet (brazil, Be­netton Ford) 53,112, 6. Jean Alesi (francia, Tyrrell Ford) egy kör hátrány. A pontverseny állása: 1. Ayrton Senna (brazil) 13 pont, 2. Alain Prost és Ger­hard Berger 12—12, 4. Ric­cardo Patrese 9, 5. Jean Ale­si 7, 6. Thierry Boutsen (bel­ga) és Nelson Piquet 6—6. Csak röviden... Labdarúgás, NB III. A Sajóbábony legyőzte a BÉV SC-t TISZA CSOPORT Sajóbábonyi Vegyész—Bor­sodi Építők Volán 1-0 (1-0). Sajóbábony, 800 néző. Ve­zette: Bozsókii. Sajóbábony: Udvari — Majoros, Szűcs, Popovics, Csáki, Kapitány, Petrovics, Takács (Budai), Aranyosi, Kovács, Palej. Edző: Szőke Barnabás. Bor­sodi Építők Volán: Kerényi — Mihalovszki, Borbély, Oláh, Farikas, Sverla, Tóth M.. Bodnár, Nemes (Lehocz- iki). Veres, Vidinczei (Ra- daksz). Edző: Balázs András. A gól története, 28. perc: Petrovics ügyesen ugratta ki Kovácsot, aki 12 méterről lőtt a kapuiba, 1-0. Izgalmas, változatos, nagy iramú és helyenként színvonalas volt a játék. A hazaiak egy hely­zetüket kihasználva nyertek. Jók: Majoros (a mezőny leg­jobbja), Szűcs, Petrovics, Kovács, illetve Mihalovszki, Farkas, Borbély. Ifi: 0-2. Ózdi Kohász—Mádi Bá­nyász 2-0 (0-0). Mád, 1000 néző. Vezette: Fodor. Ózdi Kohász: Erdős — Éles, Ker­tész, Stanév. Tökár, Pribék, Szliíka, ökrös, Ágó, Mun­kácsi (Fenyves), Simkó. Edző: Albert Csaba. Mádi Bányász: Kiss — Szoták, Matisz, Fodor, Oláh, Molnár, Tirk, Csányi (Juhász), Sza­bó, Laczkó (Tóth I.), Hau­be rger. Edző: Fekete László. A góloik története, 60. perc: .könnyelműsködtek a hazai védők, késlekedtek a felsza­badítással, Tokár rácsapott a labdára és 11 méterről megszerezte a vezetést a vendégeknek, 1-0. 71. perc: Matisz 18 méterre a mádiak (kapujától kézzel ért a lab­dába. A megítélt szabadrú­gást Szliíka végezte el, lövé­se megperdült a sorfalon, majd a kapufáról Kiss hátá­ra, utána pedig a kapuba pattant a labda, 2-0. Az első gólig magabiztosain futbal­loztak a hazaiak, utána azon­ban visszaestek, rákapcsolt a Kohász és kiharcolta a számára rendkívül értékes három pontot. A közönség magas színvonalú mérkőzést láthatott. A Mádi Bányász 13 hetes (!) veretlenségi so­rozata szakadt meg. Jók: Szliíka, Tokár, Pribék, illet­ve Oláh, Kiss. Ifi: Ózd—(Mád 4-1. Hajdúböszörmény—Olefin SC 3-1 (2-0). Hajdúböször­mény, 250 néző. Vezette: Varga F. Olefin SC: Bán — Szilágyi, Bujdos, Kovács, Szőke, Koczka, Rostás (Ár­kus), Gulyás, Rontó (Lip­csei), Kapus, Nagy. Edző: Toperczer Tibor. A találkozó sorsa már az első félidőiben eldőlt. A szünet után némi­leg magára talált a vendég­csapat, többet kezdeménye­zett, de a pontszerzéstől messze állt. A gólokat Ko­csis, Kebeléi, Nagykaposi, illetve Szőke szerezte. Jóik: Bán, Kovács, Szőke. Ifi: 0-2. Kaba—Edelényi Bányász 1-1 (0-1). Kaba, 900 néző. Vezette: Szlomoniczki. Ede­lényi Bányász: Drótos — G.onda, Ragyina, Tárnái, Göndör, Goór, Barbarics, Oldal, Czél, Kovács, Tur­csik (Béres). Edző: Koleszár György. A hazaiak .támadtak többet, de helyzeteiket nem tudták győzelemre váltani. A vendégek minden dicsére­tet megérdemelnek, nagy­szerűen futballoztak az ed­dig kitűnően szerepelt ka­ba iák ellen. A gólokat Ador­ján a 66. percben, illetve Czél a 20. percben szerezte. Jók: Drótos, Ragyina, Tár­nái. Ifi: 0-4. További eredmények: Bal­mazújváros—Szeghaiom 8-0. Mátészalka—Hajdúszoboszló 3- 0. Rakamaz—Kisvárda 1-0. Tiszavasvári—Hajdúnánás 4- 1. Labdarúgás, NB I. Tömörülés az alsőházban Lejátszották a 28. fordu­lót a labdarúgás első vona­lában. Az elsőségért versenyt futó két fővárosi gárda egy­aránt bekasszírozta a győ­zelemért járó 3—3 pontot, a végső döntés későbbre ha­lasztódott. Pécsett nem bír­ták egymással a csapatok, a hazaiak még büntetőt is hi­báztak. A Ferencvárosnak és a Debrecennek egyaránt be kellett érnie a döntetlennel, pedig híveik teljes sikert re­méltek. Súlyos helyzetbe ke­rült hazai vereségével a Vác, s ha figyelembe vesszük, hogy a Vasassal, valamint az MTK-VM-mel játszanak még, lyére. Korántsem tűnik szív­derítőnek a kispestiek hely­zete sem, a korábbi évek si­kercsapata akár osztályozót is vívhat. Az alsóházban igen nagy a tömörülés, egye­lőre csak az dőlt el, hogy a Csepel búcsúzik a legjobbak mezőnyétől. Eredmények: Ferencváros—Rába ETO 1-1 (1-0). G.: Limperger, il­letve Farkas. Pécsi MSC—Vasas 0-0. Váci Izzó—Veszprémi SE 0-1 (0-0). G.: Handel. Újpesti Dózsa—Csepel SC 3-0 (1-0). G.: Rubold (11-es- ből), Katona, Szabó (öngól). Debreceni VSC—Tatabá­LABDARÜGÁS. Hét tár­sadalmi aktíváját jutalmazta meg a Borsod megyei szö­vetség. Az elmúlt időszak­ban végzett tevékenységéért Kondorosi József, Kiss László, Sólyom Sándor, Ma­jor László, Montovay János, Kovács Béla és Mátyus László részesült pénzjuta­lomban. SAKK. A fővárosban foly­tatódott a Statisztika nem­zetközi versenye. Az ötöd i 1c forduló után Lukács Péter, a Borsodtávhő SC nagymestere 1,5 ponttal az alsőházban ta­nyázik. ’ ATLÉTIKA. A 7. 1BUSZ- maratoni versenyén a férfiak között Markó (DVTK) 2:23.48- ais eredménnyel a 2. he­lyet szerezte meg. akkor alighanem megjósol­ható, hogy „jó” eséllyel pá­lyáznak a második kieső he­A TOTO 19. heti eredménye L DÜSSELDORF—ST. PAULI 2. FRANKFURT—1. FC KÖLN 3. BOCHUM—KARLSRUHE 4. UERDINGEN—MÖNCHENGLADBACH 5. HAMBURG—MANNHEIM 8. BAYREUTH—AACHEN 7. DARMSTADT—SAARBRÜCKEN 8. SCHALKE 04—FREIBURG 9. UNTERHACHING—KASSEL 10. ANCONA—CAGLIARI 11. BARLETT A—PISA 12. COMO—MESSINA . 13. PARMA—FOGGIA 4-1: MÜNSTER—WATTENSCHEID nya 0-0. MTK-VM'—Haladás VSE 5-1 (2-0). G.: Lörincz, Han- nioh. Javán, Balog, Komó­di, illetve Horváth Cs. (ön­gól). Videoton-Waltham—Bp. Honvéd 3-2 (1-1). G.: Jónás, Máriási, László, illetve Gre­gor (2). Siófoki Bányász—Békés­•7*0 l csaba 1-0 (1-0). G Keszeg. 3-1 1 2-6 i AZ NB I. Állasa 0-0 X 1. MTK-VM 28 17 4 7 46-24 55 1-0 1 2. Ü. Dózsa 28 16 4 8 37-19 52 3-0 I 3. FTC 28 13 7 8 44-30 46 0-0 X 4. PMSC 28 12 9 7 33-21 45 5. Veszprém 28 10 10 8 26-22 40 2-1 1 6. Siófok 28 10 9 9 29-29 39 1-0 1 7. B.-csaba 28 10 8 10 25-28 38 l-l 1-t X 8. Vasas 28 10 8 10 31-35 38 9. Tatabánya 28 11 4 13 20-27 37 X 10. Videoton­0-0 X Waltham 28 8 11 9 25-29 35 5-3 1 11. Kába ETO 28 7 13 8 33-28 34 12. Bp. Honvéd 28 8 8 12 29-36 32 1-0 13. DVSC 28 6 13 9 18-29 31 1 14. Vác 28 6 12 10 24-29 30 15. Haladás 28 8 6 14 30-42 30 16. Csepel 28 4 10 14 25-47 22