Észak-Magyarország, 1989. szeptember (45. évfolyam, 206-231. szám)

1989-09-25 / 226. szám

1989. szeptember 25., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 15 Labdarúgás, NB II., Keleti csoport Értékes pont Szegedről Metripond SE—KVSE M (Hl Kazincbarcika, 3000 néző. Vezette: Bajkai. KVSE: Májer — Orlóczki, Sztahon, Lipcsei, Budai — Kondás, Balogh, Búza — Kalmár, Asszony. Dcszatnik, Edző: Varga Zoltán. Csere: Búza helyett Pla­néta, a 64., Dcszatnik he­lyett Nagy, a 05. percben. A kezdés után azonnal támadólag lépett fel a KVSE, de a Metripond sem állt be védekezni. Jó iram, válto­zatos játék jellemezte a mérkőzést. Kalmár kapáslö­vése pattant vissza a védők­ről, a másik oldalon viszont Pásztor beadását Csernus abszolút ziccerhelyzetből fe­jelte a bal sarok mellé. Húsz perc elteltével egyér­telmű mezőnyfölényt harcolt ki a KVSE, néhány gyors és látványos akciót vezettek, de a befejezésekből hiány­zott az átütőerő. Budai lö­vése foglalkoztatta Tóthot, majd Lipcsei 25 méterről alig bombázott a bal sarok mellé. A szünet után azonnal ., egymásnak estek” a csa­patok. A 48. percben viszont elcsitult a nézőtér. Bress tört be a barcikai 16-oson belülre, Sztahon rosszul csú­szott elé, a játékvezető pe­dig az eleső hódmezővásár­helyi középpályás láttán a ll-es pontra mutatott. A büntetőből Csernus laposan a kapu bal oldalába helyez­te a labdái, 1-0. A gól után akadt egy-két keményebb belépő, érdekes módon az erélytelen és só­ikat hibázó bíró ezek fölött szemet huinyt, noha az első félidőben jelentéktelen sza­bálytalanságokért is felmu­tatta a sárga lapot. A Ve­gyész görcsösen kísérlete­zett, ezért sok hiba csúszott a játékba, gyakran szakadt meg a folyamatosság. A Metripond védekezésre ren­dezkedett be, egy-egy szór­ványos akcióval próbálko­zott. ,Az 57. percben csak­nem növelte előnyét a ven­dégcsapat: Szarvas lépett ki a fellazuló védelem közül, de tiszta helyzetből a jobb kapufát találta telibe! A másik oldalon Kalmár be­adását követően Nagy fe­jelt a hálóba, de a .labda korábban már elhagyta az alapvonalat. A hajrában Asszony szabadrúgása adott munkát Tólhnak, nem sok­kal a befejezés előtt pedig Planéta a kapu torkából fe­jelt fölé. Heves iramú, küzdelmes és izgalmakban bővelkedő találkozót vívott a két jól felkészített együttes. A kez­deti bapogatódzás után a ha­zaiak kerültek fölénybe, de igazi helyzetet képtelenek voltak kialakítani. A Metri pond vezetése birtokában jószerével csak a rombolás ra összpontosított. A hazai­ak nagy igyekezettel harcol­tak minden labdáért, jól bírták erővel is, de egy órán ke res z t ü 1 „em be nh á t r ányban kísérleteztek. A csapatkapi lánynak megválasztott Búza. — nem először — csak tén- fergett a pályán, minden labdája ellenfélhez került, hiba volt hatvan percig a pályán hagyni, hiszen az ,ak ciók kerékkötőjének bizo­nyult, ráadásul Deszatnik is elcsúszásaival, botladozásai val hívta fel magára a fi­gyelmet. Tény, hogy a játék vezető nem tudott felnőni a csapatok színvonalára, még­sem ő a vereség előidézője hiszen helyzetek nélkül kép telenség kiharcolni a sikert. A Metripond a futball egy­szerű arcát választotta — ás nyert. Jók: Orlóczki, Lip­csei, Budai. Doros László Szeged SC—DVTK 1-1 (1-1) Szeged, 3500 néző. Vezet­te: Győri. DVTK: Veréb — Héjas, Csiba, Kaszás, Csizi — Béni, farkas .1., Leskó, Lakatos — Hanyccz, Lehoczky. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Lakatos helyett Tóth Ej., a 84. percben, Le­hoczky helyett Tóth Gy., a 88. percben. Az első említésre méltó eseményt a 7. percben je­gyezhettük fel. Kislisták 20 méteres szabadrúgása a ke- resztléc tölöt.t suhant el. Hosszú ideig unalmas me­zőnyjáték alakult ki. A 30. Percben Kisisitók az alapvo­nal közeléből lágyan közép­re ívelt, a magas termetű Bogdán fejese a felső léc éléről kifelé pattant, a gól­vonalon álló Csiba pedig felszabadított. Hat. perccel később Kovács J. szintén szabadrúgásból a jobb kapu­fát találta el. Mint ahogy ilyenkor lenni szokott, az ellenfél szerzett vezetést. A 37. percben Farkas .1. hosz- szan előrerúgta a labdát, a hazai védelem tétlenke­dett, beboniczky és fíanyecz egyszerre rajtolt, a szegedi kapus ért hamarább a lab­dához, de balszerencséjére a ftVTK játékosának testét ta­lálta el, és onnan a hálóba Pattant a labda, 0-1. Nem Sokáig örülhetett a vezetés­nek a vasgyári gárda. A 39. Percben a bal szélről belőtt labdára egyszerre hat sze­gedi rajtolt. A tömörülő vé­delemről kipattant a pety- [Vés, de Bárány ott termett, es 6 méterről a kapuba gu­rított. 1-1. A második félidő még ese­ménytelenebb játékot hozott Az 56. percben Veréb mel- lényúlt egy hazaadásnak, ne Kovács J. meglepetésé­ben csak nézte az esemé­nyeket. Három perccel ké­sőbb Csiba a kitörő He­gyeshalmit felvágta, sárga lapot kapott. A ,,hálás kö­zönség” a 69. percben már e-gy távoli, bal alsó sárkos lövést is megtapsolt, Veréb azonban bravúrral védett. Az utolsó negyedórában a hazaiak fölényt harcoltak ki, de a fegyelmezetten védeke­ző DVTK kibeklkelite az egyik bajnoki pontot. Nem látszott, hogy a két csapat között a táblázaton 14 együttes foglalt helyet. A Szeged SC középpályásai hiába igyekeztek a csatáro­kat segíteni, egyszerűen nem tudtak mit kezdeni .a lesre játszó diósgyőri védelemmel. Ezért a legrosszabb megol­dást választották, egyénies- fcedtek, és kedveszegetten nézték egymás kínlódásait. A DVTK a zárt védekezés­ből gyors ellentámadásokat vezetett, amelyek mindig veszélyt jelentettek a ha­zaiak .kapujára. Jóik: Veréb, Csiba, Leskó, Farkas J. Süli József További eredmények: Nyír­egyháza—Szarvas 1-1. D. Kinizsi—S. Síküveggyár 3-1. Mezőtúr—Szegedi Dózsa 1-1. Eger—Szolnok 2-0. Baja— DMTE 1-1. Kecskemét— RVSC 2-1. NI? II. KELETI CSOPOHT Ökölvívó VB Hrcmek győzött Moszkvában folytatódott az ötödik ökölvívó világbaj­nokság. A 81 kilósok mező­nyében győzelemmel kezdett Hranek Sándor, a Borsodi Bányász kitűnősége. A len­gyel Streczowski ellen lépett a kötelek közé és szoros küzdelemben, pontozással nyert, bekerült a legjobb nyolc közé. Győztes a Hejöcsaba Miskolcon rendezték meg 02 Eszak-Mogyarorszóg Kupa férti röplabdatornát. A vég­eredmény: 1. Hejőcsabai Ce­ment SE, 2. Ózdi Spartacus, 3. Borsodi EpitÖk Volán. A legjobb irtó; leidgeb (HCSE). A legjobb mezőnyjátékos; Szabó (Ózd). A legeredmé­nyesebb edző: Gregor And­rás (HCSE). Képünk az Ózdi Spartacus-Borsodi Epnök Vo­lán találkozón készült. Fotó: Mák Ilii ' p; £§| :£§ Kézilabda Biztos ózdi siker Ózdi Kohász—Nagykani­zsa 20-15 (12-6). Ózd, NB I. B, férfi. Ld.: Üveges (6), Csörgő (4), Vaskó, Ürdögh (3—3). Jóik: Kovács, Üveges. A hazaiak biztosan vezet­lek, győzelmük nem forgott veszélyben. Csupán a máso­dik félidő elején volt egy kisebb megingásuk. Gödöllő—Kazincbarcikai Sütőipari Kinizsi—30-23 (13- 10). Kazincbarcika, női MNK-.találkozó. Ld.: Bárdos (10). Szobonya. Kovács (5—5). A győztes együttes bekerült a legjobb 24 közé. Szarvasi Szirén—Miskolci VSC 30-14 (11-9). Szarvas, NB II. női. A vasutasok az első félidőben jól tartották magukat, a szünet után azonban elfáradtak, rosszul védekeztek, és a hazaiak állva hagyták őket. Ld.: Mo­hácsi (6), Lengyelné (5). Jó: Lengyelné. Miskolci Spartacus—Ka­zincbarcikai Sütőipari Kini­zsi 20-18 (8-10). Miskolc, NB 11. női. Küzdelmes, vál­tozatos mérkőzést vívtak a borsodi rangadó résztvevői. Ezúttal a szerencsésebb csa­pat szerezte meg a győzel­met. Ld.: Cseri (8), Mádai (4), Kóita (3), illetve Bárdos (10), Szobonya (4). Jók: Cse­ri, Mádai, illetve Bárdos Szobonya, Budai. Salgótarjáni Építők—Lyu- kóbányai Bányász 25-21 (14-7). Salgótarján, NB II. férfi. A belső nehézségekkel küzdő bányászok becsülete­sen harcoltak és a második félidőben jól is játszottak. Ld.: Malyár (9). Ugrat (6), Poipovi.es (3). Jóik: Malyár, Ugrai, Sebők. Sakk OB I. Az MTK-VM kemény dió volt Világklasszis sakkozók jár­taik tegnap Miskolcon, a Borsodtávthő SC vendégeként, — az OB I-eis safkkcsapat- bajnokság keretében. Nagyon sokan nézték-figyelték Por- tisch Lajost, a Polgár-lányo­kat, Forintost, Lengyelt és társait. (Porti sch készsége­sen tátit eleget felkérésünk­nek és interjút adott la­punknak. Nyilatkozatát a napokban közöljük.) MTK-VM—Borsodtávhö SC 11,5—2.5. Döntetlenül mérkőztek: Hazai, Varga Z., Dobos, Mufiics, Král. A nők mérkőzésén: Bor- sodtávhő SC—MTK-VM 1-1. Keresztúri és Nagy is remi­zett. Női válogatott mérkőzésen: Magyarország—Lengyelország 0-0 Mezőkövesden nemzetek közötti válogatott labdarú­gó-mérkőzést rendezitek. A találkozóit 1800-an szurkol­ták végig. Magyarország—Lengyelor­szág 0-0. Vezette: Bognár (Pecze. Berakó). Magyarország: Kiss M. — Tóth, Kissnié, Fü,lop, Jenei — Kerekes, Agócs (Vrábel), P.app — Nagy, Bárfi, Főfai. Edző: Eiipel Ferenc. Nyomasztó fölényben ját­szottak a mieink, de gól­helyzetet alig teremtették. A vendégek hősiesen védekez­tek és némi szerencsével ugyan, de kiharcolták a dön­tetlent. A magyar váloga­tottból Tóth, Kissné, Bárfi és Nagy teljesítménye emel­kedett az átlagos fölé. Csak röviden... 1. Metripond (»• 4 2 — 11- 3 14 2. Szeged c 4 2 — 10- 4 14 :t. K.-harcika G 4 — 2 <)- 2 L2 TENISZ. Miskolcon, a. Győri II. férfi. Egyénileg: Tóth (427), 4. Eger G 3 2 1 9- 5 li kapui pályákon rendezték meg Juhász (117), Török (405), Oláh 5. Szolnok G 2 3 1 11- í) 9 az amatőr teniszezők részére a (402), illetve Tóth (459), Lukács G. Szarvas G 2 3 1 8- 8 9 dr. Kiss János-emlékversenyt. (433), Futó B. (422). 7. Kecskemét G 3 — 3 8-10 9 A végeredmény: 1. Szűcs L., 2. Ny ír egy ház i Ta u ru s—ózdi 8. D. Kinizsi G 2 2 2 G- 5 8 dr. Fejes, 3. Hátkai. Spartacus 5-3 (2625-2611). Ózd, 9. Baja G 1 3 2 4- 6 G TEKE. Borsodi Építők Volán— NB 11. férfi. Egyénileg: Biala­10. Szegedi D. G 1 3 2 8-11 G Gyulai Éléskor 7-1 (2311-2207). szek (455), Kájel (453), Rendes 11. Mezőtúr G 1. 3 2 6-11 G Gyula, NB II. férfi. Egyénileg: (133). 12. DMTE fi — 5 1 G- 7 5 Székely (404), Németh (390), Zalaegerszegi TE—Ózdi Ko­13. Nyíregyháza G 1 2 3 3- 5 5 Lipták (388), juhász (380), Acs hász 7-1 (2381-2252). Zalaeger­14. RVSC G 1 2 3 5- 9 5 (379). szeg, NB i. női. Egyénileg: 15. S. Síküveg G l 1 4 7-11 4 Ózdi Kohász—Lyukóbányai Bá­Tóth (406), Lőrinczné (386), Sté­IC. DVTK G — 3 3 5-10 3 nyász 5-3 (2543-2509). Ózd, NB erné (382). Labdarúgás, NB SIS., Tisza csoport Ellenállhatatlan a BÉV SC Paulovics szerezte az ózdiak második gólját Ózdi Kohász—Borsodi Bá­nyász 2-0 (1-0). Ózd, 500 néző. Vezette: Bán. ÓKSE: Fekete — Tokár, Mida. Pri­bék (Agócs), Stanev, Have- lant. Munkácsi, Búd (Droz- dik), Paulovics, Fenyves, Ágó. Edző: Albert Csaba. Borsodi Bányász: Gondos — Bartók. Bukovics, Sebnek. Csáki, Budai, Kiss. Takács (Kovács Z.), Hanász, Ko­vács L., Lintner. Edző: Sző­ke Barnabás. A gólok törté­nete, 25. perc: bal oldali be­adás után Fenyves fejelt kapura, Gondos röviden mentett. Fenyves ismételt, és a kapu közepébe lőtt. 1- 0. 55. perc: Paulovics egyéni játék után a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, 2- 0. Kiállítva: Kovács L., az 54. percben. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen végig a hazaiak támadtak, de tucat­nyi gólhelyzetükből csak kettőt tudtak kihasználni. Jók: Stanev, Paulovics. il­letve Bukovics. Ifi: 4-0. Olefin SC—Mátészalka 1-1 (1-0). Leninváros, 600 néző. Vezette: Tóth S. Olefin SC: Bán — Kovács, Barabás, Bujdos, Gulyás, Bodolai. Nagy (Rontó). Szobóczki A., Koczka. Kapus, Szőke. Ed­ző: Toperczer Tibor. A gó­lok története. 46. perc: Koczka szögletét Szőke meg­csúsztatta. Bodolai pedig 4 méterről szerezte meg a ve­zetést, 1-0. 68. perc: a fél­pályánál felvágtak egy má­tészalkai játékost. A játék­vezető sípolt, a hazaiak le­álltak. A vendégek azonban továbbvitték a labdát, és Tardi beadása után Kosa egyenlített, 1-1. A végig többet és veszélyesebben tá­madó Olefint egy súlyos já­tékvezetői tévedés fosztotta meg a győzelem tol. Jók: Barabás. Bujdos, Bodolai, Koczka. Ifi: 2-0. Kisvárda—Edclény 3-0 (1-0). Kisvárda. 10(10 néző. Vezette: Nyilas. Edéién,y: Béres .— Pékár, Ragyina, Tárnái, Göndör (Kovács). Gonda. Karlovics. Oldal (Goór). Csorba. Czél. Bósa. Edző: Koleszár György. A gólok története. 14. perc: Leüt beadását Simon lőtte a kapuba. 1-0. 50. perc: Ba­dar átadását Kovács fejjel továbbította a vendégek ka­pujába, 2-0. 55. perc: Bran- kovics lövését Béres röviden öklözte, a kipattanó labdát Oláh vágta a kapuba, 3-0. A hazaiak minden csapatré­szükben felülmúlták a ven­dégeket és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jók: Tárnái. Ifi: 3-2 Balrrmsújváros—Mádi Bá- nyász^3~(y(1-0). Balmazújvá­ros. 600 néző. Vezette: Mó- nus. Mád: Kiss — Szoták. Matisz, Fodor. Oláh, Molnár, Laczkó, Csányl, Szabó (Les­kó). Baghv, Hauberger. Ed­ző: Fekete László. A gólo­kat Kovács a 19. és az 57. percben, valamint Szegedi, a 72. percben szerezték. Ki­egyenlített volt az első fél­idő. A másodikban a hazai­ak tetszetősen futballozták, és magabiztos győzelmet arattak a szétesően futballo­zó vendégekkel szemben Jók: Szoták. Csánvi. Ili: 2-0. Borsodi Építők Volán— Hajdúszoboszló 3-0 (.9-0). Hajdúszoboszló, 900 néző. Vezette: Lőrincz. BÉV SC: Kerényi — Szobóczki Cs.. Nemes Cs.. Venczel. Sverla (Radaksz), Mihalovszky, Farkas (Rácz). Bodnár. Bor­bély, Sziklai. Vidinczei. Ed­ző: Balázs András. Az első félidő 20. percében Bese a kiállítás sorsára jutott. így 3 mérkőzés jelentős részé­ben a BÉV SC létszámfö­lényben futballozott. A má­sodik félidőben korszerűen, gólratörően játszott a BÉV SC és helyzeteit kihasználva ilyen arányban is megérde­melten szerezte meg a há­rom pontot. G.: Vidinczei (2). Borbély (11-esből). Jók: Szobóczki Cs.. Vidinczei. Bodnár. Borbély. Ifi: BÉV SC—Hajdúszoboszló 1-0. További eredmények: Szeghalom—Tiszavasvári 1-1. Hajdúnánás—Kaba 2-2. Hajdúböszörmény—Rakamaz 1-0. A TOTO 38. heti eredménye 1. DARMSTADT— BAYER LEVERKUSEN 2. 1 KEUURG—KARLSRUHE .1. MAINZ—-KAISERSLAUTERN 4. ASCOU—INTERNA/.IONALE 5. BOLOGNA—GENOA 6. CREMONt SE—NAl’OU 1. VERŐN l—LAZIO 8. ANCON A—MESSINA ff. AVEI.LINO—IMS A 10. R VKLETTA—FOGGI A JE BKESC IA—LICATA 12. CAGLIARI—MONZA 13, COMO—TORINO 1 STUTTGARTER KICKERS— WIRDER BREMEN i-n 1 1-2 *?: i-:t *> o-i 1-0 i 1-1 X l-l A 5-9 I ;i-:í 4 i-n I !-;> 1 :í-o 1 \ 2-n :>