Észak-Magyarország, 1989. augusztus (45. évfolyam, 179-205. szám)

1989-08-28 / 202. szám

1989. augusztus 28., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II., Keleti csoport Barcikai bravúr Debrecenben DVTK—1 IMI It 2-2 ( 0-2) Diósgyőr, 2500 néző. Ve­zette: Ádám. DVTK: Nagy — Héjas, Csiba, Leskó, Csizi — Tóth L., Farkas J„ Húszak — Tóth Gy., Farkas S„ Laka­tos. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Csizi helyett Le- hoczky, a 46., Farkas J. he­lyett Hanyecz, a 65. perc­ben. Heves hazai akciókkal kezdődött a találkozó, s ez felettébb ínyére volt a diós­győri szurkolótábornak. A piros-fehér próbálkozások azonban álig jelentettek gól­veszélyt a DMTE kapujára, jobbára szabadrúgásokat harcoltak ki. Huszonöt perc elteltével alábbhagyott a vasgyáriak kezdeményező­kedve. s a 29. percben el­csendesült a nézőtér. Novak balról ívelt a 16-os vonalá­ra, Kiss L. egyedül vehette át a labdát, majd 12 méter­ről a léc alá lőtt, 0-1 Alig emésztették meg a tör­ténteket a hazai szurkolók, következett a hidegzuhany A 37. percben dr. Varga ve­hette át ugyanolyan szaba­don a labdát a 16-os vona­lán, tett néhány lépést, majd estében is betalált a jobb alsó sarokba. 0-2. Szabó I. növelhette volna a DMTE előnyét, ám lövésébe beleléptek a védők. A második félidő kiállí­tással kezdődött. A 48. perc­ben Csiba lövését Szabó III kiejtette, Farkas J. össze­csapott a kapussal, aki a földön maradt. Fodor mell- betaszitotta Farkast, a já­tékvezető pedig a piros la­pot mutatta fel a középpá­lyásnak. A megfogyatkozott debreceniek védekezésre kényszerülitek, lábra kapott a DVTK. A 60. percben Csi­ba indította a jobb oldalon Tóth Gy.-t, aki pontosan ívelt középre, és Lehoczlcy 8 méterről fejelt <j hálóba 1-2. A 80. percben a hazai­ak is 10 főre fogyatkoztak: egy összecsapás következté­ben Csiba a földre huppant, aztán belerúgott ellenfelébe, jogosan mutatta fel számára a piros lapot Ádám. A be­fejezés előtt öt' perccel si­ker koronázta a diósgyőri erőfeszítéseket. Farkas S. balról lőtte a kapu elé a labdát, amelybe Hanyecz vetődött bele és fejéről a bal alsó sarokba került, 2-2. Amikor pihenni tértek a csapatok, aligha gondolta a legvérmesebb DVTK-druk- ker, hogy csapata számára a második félidőben babér teremhet. Két súlyos védel­mi rövidzárlat következté­ben a DMTE kétgólos előny­re tett szert, s ez a tény a piros-fehérek hátsó alakza­tának felelősségét húzza alá. Hol helyezkedett Csiba? Mire várt? Hibáit még te­tézte a kiállítással, hiszen lendületben lévő együttesét fogta x'öv.id időre vissza. A debreceniek a második fél­időben beszorultak védeke­zésre kényszerültek. a DVTK egyre-másra vezette akcióit, de ezekben kevés volt az elképzelés, a rafiné­ria. Az a tény, hogy 0-2-ről képes volt talpraátlni a ha­zai gárda, biztató, s az együttes erőállapota is sokat javult a tavasz óta. ám sok még a javítanivaló. Jók' Nagy, Leskó. Doros László További eredmények: Szolnoki MÁV MTE—BVSC 2-9. Eger SE—Salgótarjáni Síküveggyár 2-1. Szarvas— Mezőtúr 4-2. Kecskeméti SC —(Nyíregyháza 1-0. Bajai SK —Metripond SE 0-1. Szeged SC—Szegedi Dózsa 3-2. KVSE-D. Kinizsi 1-0 (0-0) Debrecen, 2000 néző. Ve­zette: Aczél. KVSE: Májer — Szabó. Sztahon, Lipcsei, Budai — Kondás, Orlóczki. Balogh, Búza — Asszony, Timári. Edző: Varga Zoltán. Csere: Asszony helyett Deszatnik a 62., Orlóczki helyett Szamosi a 82. perc­ben. Az első negyedórában két barcikai lövés kerülte el Vadon kapuját. A vendég­csapat kezdeményezőbben és tetszetősebben játszott, ellenben ,nem boldogult a hazai védelem lestaktikájá- vail. A félidő utolsó percé­ben a Kinizsi többször sza­badrúgást harcolt ki. de Ta­kács és Jenkovics, valamint Benyó nagyerejű lövései a védőikön megpattantak. A legnagyobb helyzetet a Ki­nizsi öt perccel a szünet előtt hagyta lei, amikor egy jobboldali beadást követően Keresztesi 8 méterről a földre fejelte le a labdát, amely átpattant a kapu fö­lött. Szünet után változatosabb volt a játék, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. Végül a 62. percben a ha­zaiaktól ellopott labdával, a már cserére kiszemelt Asz- szonyt indították, ö lefutot­ta a védőket, és nagy erő­vel talált a kapuba. 1-0. Az első fordulóban a Kecskemétet legyőző barci- Jcaiak a 16-osuk előtt hatá­rozottan „eltakarították-’ a debreceni csatárokat, rend kívül keményen védekeztek. Így sikerült megőrizni mi­nimális előnyüket. Erre rá­szolgáltak, megérdemelten győzlek. Az utolsó tíz perc­ben Májer kapusnak több dolga akadt, mint előtte az egész mérkőzésen. Jók: Má- jer, Sztahon, Búza. Cs. Z. NB 11. KELETI CSOPORT 1. KVSE 2 2 — — 2-0 6 2. Szolnok 2 1 1 — 4-2 4 Szarvas 2 1 1 — 4-2 4 4. Szegőd Sc 2 1 1 — 4-3 4 5. Metripond 2 1 1 — 2-1 4 6. Sz. Dózsa 2 1 — 1 4-4 3 7. Eger SE 2 1 — 1 3-3 3 8. KSC 2 1 — 1 1-1 3 9. DVTK 2 — 2 — 3-3 2 10. DMTE 2 — 2 — 2-2 2 11. S. Síküveg. 2 — t 1 3-4 1 12. D. Kinizsi 2 — 1 1 0-1 1 Ny.-háza 2 — 1 1 0-1 l Bajai SK 2 — 1 1 0-1 1 15. Mezőtúr 2 — 1 1 2-4 1 16. BVSC 2 — 1 1 1-3 1 A szöuli olimpia szerve­zőbizottsága (SLOOC) köz­zétette a játékok végleges pénzügyi mérlegét. Ezek sze­riül, a játékok teljes bevé­tele 850,7 'millió dollár volt. A legnagyobb tételek: a te­levíziós jogdíjakból 285,26 millió, az emlékérmék el­adásából 170,5 millió, a be 1 é pő j egye k ér tékesí téséből 34,9 millió dollár folyt be. Ugyanakkor a kiadások 729 millió dollárt lettek ki. A tiszta haszonból a SLOOC 2 millió dollárt a Nemzetközi Olimpiai Bizott­ságnak utalt á't, a maradék 11.9,7 millió legnagyobb Té szét pedig a dél-koreai „sportfejlesztési nemzet* 1 2 alapítványinak adomá­nyozta. * 1 2 Utcai verseny Miskolcon Miskolc belvárosában került sor a Spaten-futás elnevezésű utcai versenyre. A rajthoz állóknak 3 kilométert kellett megtenniük. Képünk az indulás pillanatában készült. Fotó: Juhász Labdarúgás, NB III. Újra kikapott az Ózdi Kohász TISZA CSOPORT Olefin SC—Borsodi Építők Volán 2-0 (0-0). Leninváros, 600 néző. Vezette: Mozgó. Olefin SC: Bán — Szilágyi, Barabás, Kovács, Ádám. Bo- dolai, Nagy, Szcbóczki A., Kocaka, Kapus, Kiser. Ed­ző: Toperczer Tibor. Borso­di Építők Volán: Juhász — Szobóczki Cs„ Demeter, Ba­logh, Mihalovszky, Sverla, Farkas, Bodnár, Borbély, Nemes Cs„ Vidinczei.' Edző: Balázs András. A gólok tör­ténete, 61. perc: Nagy Kiser­hez továbbított, aki a kifutó kapus fölött a hálóba emelt, 1- 0. 70. perc: Kisert szabály­talanul akadályozták, a meg­ítélt szabadrúgást Kovács végezte el és 18 méterről csavart a bal alsó sarokba, 2- 0. A második 45 percben nyújtott teljesítménye alap­ján megérdemelten nyert a hazai együttes. Kiállítva: Bán, a 83. percben. Jók: Nagy, Koczka, illetve Miha­lovszky. Ifi: 0-1. Hajdúböszörmény—Edelé- nyi Bányász 3-2 (3-1). Haj­dúböszörmény. 300 néző. Ve­zette: Szlovoniczki. Edelén.v: Béres B. — Pékár, Gonda, Tárnái (Kádas). Göndör. Bé­res T., Kovács, Oldal, Czéi (Rákos), Bósa, Szabó. Edző: Koleszár György. A gólokat Nagykaposi (2), Nagy, illet­ve Bósa és Kádas szerezték. A bulgáriai Plovdivban rendezték meg a kajak-ke­nu világbajnokságot. Az el­ső napon K-I. 1000 méteren Gyulay Zsolt szerezte meg az aranyérmet. K-IV. 1000 méteren pedig Magyarország együttese (Ábrahám Attila. Csipes Ferenc, Gyulay Zsolt, Hódosi Sándor) diadalmas­kodott. A K-2 10 000 méteren a Hódosi Sándor. Ábrahám Attila kettős erejét remekül beosztva, okos versenyzéssel szerezte meg a világbajnoki címet. Ebben a számban a világbajnokságok történeté­ben immár nyolcadszor győ­zött magyar egység, utoljára három éve, Montrealban a Kulcsár Gábor. Gi.ndl Lász­ló páros. — Nagyon sokat köszön­hetünk az új-zélandiaknak. akik az első 1000 méteren roppant erős tempóban kezdtek, s ezzel alaposan feladták a leckét azoknak n nagy riválisoknak, akik ked­vezőtlenebb pozícióból raj­toltak — elevenítette föl a történteket Ábrahám Attila, aki újonc létére második Szoros küzdelmet vívtak a csapatok. A szerencsésebb együttes harcolta ki a győ­zelmet. Jók: Béres B„ Gön­dör. Ifi: 4-1. Balmazújváros—Borsodi B. 2-0 (1-0). Balmazújváros, 500 néző. Vezette: Hrapovszki. Borsodi Bányász: Gondos — Bartók, Bukovics, Lintner, Csáki, Budai, Hanász, Sza­rnék, Kovács Z., Kiss. Tóth. Edző: Szőke Barnabás. Nagy iramú .mérkőzést vívtak a csapatok. A jobb helyzetki­használás döntött. Góllövők: Loós a 2. percben, Kaszás az 58. percben. Jók: Bartók, Csáki. Ifi: 2-0. Hajdúszoboszló—Ózdi Ko­hász 2-1 (0-1). Ózd, 800 né­ző. Vezette: Tamaskovics.' Ózdi Kohász: Erdős — Ha­ve,land, iMiida, Stanev, Tokár iB„ Pribék, Siimkó (Tokár T.), Ökrös, iBud, Fenyves (Balogh), Szilágyi. Edző: Al­bert' Csaba. A gólok törté­nete, 34. perc: Búd kapta a labdát, kilépett a védők kö­zül és a kifutó .kapus mel­lett 11 méterről az üres ka­puba lőtt, 0-1. 69. perc: Bö- rönyi jól lépett ki a hazai védők közül és 14 méterről lőtt a kapu bal alsó sarká­ba, 1-1. 73. perc: Szondi a kaputól 20 méterre elvette a labdát .Midétől, néhány lé­pést tett vele, és higgadtan lőtt az ózdi kapuba, 2-1. A bajdúszoboszlóiak a második viliágbajnoki aranyát nyerte Plovdivban. — A végén ugyan egy kemény 250 mé­tert keltett eveznünk, de éreztem, hogy bírjuk erő­vel. .nem lesz baj, s megsze­rezzük újabb világbajnoki címünket. Az az igazság: a vártnál könnyebben nyer­tünk. ami annak is köszön­hető. hogy már a táv elején szétszakadta mezőny. A ma­félidőben nyújtott játékuk­kal rászolgáltak a győzelem­re. Jó: Stanev. Ifii: 1-0. Tiszavasvári—Mádi Bá­nyász 3-1 (2-1). Mád, 2000 néző. Vezette: Sai.lvási. Mád: Kiss — Szoták, Matisz, Fo­dor (Haraszin), Oláh, Mol­nár (Tirk), Laczkó, Csányi, Szabó, 'Baghy, Hauberger. Edző: Fekete László. A gó­lok története, 5. perc: Oláh remek labdájával Szabó el­futott, beadott és Csányi 6 méterről a hálóba fejelt, 0- 1. 6. perc: Kató 30 mé­terről kapura lőtt és a lab­da a meglepett Kiss hasa alatt a hálóban .kötött ki, 1- l. 35. perc: a bizonytalan­kodó hazai védők közül Szurkos kilépett a bal olda­lon, beadott és Kiss M. 12 méterről a jobb sarokba he­lyezett, 2-1. 75. perc: Kiss M. lövésre .szánta el magát, labdája Hegyes e.lé került, aki 14 méterről állította be a végeredményt, 3-1. Ör.iási küzdelmet vívtak a csapatok, a színvonal meghaladta az átlagost. A vendégek sze­rencsés gólokat szereztek. A módiak .két kapufát és egv érvénytelen gólt „produkál­tak”. Jók: ,Baghy, Oláh, Ma- ti.sz, Szoták, Csányi. Ifi: 3-1. További eredmények: Szeghalom—Hajdúnánás 0-0. Rakamaz—Mátészalka 4-0. Kaba—‘Kisvárda 1-1. gyár táborban még mindenki az újabb sikernek örüli, amikor a K-l 10 000 méte­ren a kétszeres olimpiai, négyszeres világbajnok Gyu­lay Zsolt feladta a küzdel­met. A férfi K-IV, 10 000 mé­teren a magyar együttes — melyben helyett kapott a leninvárosi Angyal Ákos — ezüstérmet szerzett. Labdarúgás, NB I. Négy venééggyőzeleiii A labdarúgás első vonalában lejátszották a harmadik fordu­lót. Négy együttes szerezte meg házon kívül a győzelemért járó 3 pontot, három csapat ottho­nában nyert, s mindössze egy összecsapás végződött pontosz­tozkodással. A sportág barátai örömmel is nyugtázhatnák a teljes sikerre való törekvést — ha az párosulna jó játékkal. Nos, erre még sokat kell vár­niuk, mert a pályák döntő többségén alacsony színvonalú mérkőzéseket láthattak. Folyta­tódik tehát az ..állóvíz” — per­sze a szakvezetők egészen más szemszögből értékelik a látot­takat. Érthető. Nekik az eg­zisztenciájuk múlik csapatuk szereplésén. Eredmények: CSEPEL—RABA ETO 1-1 (1-0). Mindkét együttes igyekezett, a hazaiak sok helyzetet hagytak ki. G.: Kovács, illetve Handel. HALADAS VSE—BP. HONVÉD 0-3 (0-0). A vasiak harmatgyen­ge teljesítménnyel rukkoltak elő. G.: Fodor (2). Pisont. BÉKÉSCSABA—TATABANYA 0-2 (0-2). Korszerűbben és len­dületesebben futballoztak a bá­nyászok. G.: Csapó. Domonics. DVSC—PÉCSI MSC 1-0 (1-0). Az első perctől bátran roha­moztak a debreceniek, rászol­gáltak a győzelemre. G.: Már­ton. SIÓFOK—VASAS 1-2 (1-1). A siófokiak kissé lebecsülték ellenfelüket, s a fejetlen roha­násra ráfizettek. G.: Keszeg, il­letve Schmidt, Zvara. VIDEOTON—MTK-VM 0-1 (0-0). Lesgóllal nyertek a kék­fehérek. akik a szünet után alig lépték át a felezővonalat s rendre sportszerűtlen megol­dásokat alkalmaztak a védeke­zésben. G.: Hahn. Ü. DÓZSA—VESZPRÉMI SE 3-0 (1-0). A veszprémiek reme­gő lábakkal léptek pályára. így esélyük sem lehetett az egyéb­ként szürke újpestiek ellen. G.: Bácsi. Rubold, Zsivólzky. FTC—VÁCI IZZÓ 1-C (1-0). Könnyen felejthető találkozón egy túl szigorú ítélet döntött. G.: Pintér (ll-esböl). AZ NB I. ALLASA 1. Ú. Dózsa 3 3 — — 5-0 .9 2. FTC 3 2 — 1 6-3 6 3. Tatabánya 3 2 — 1 3-1 6 4. Békéscsaba 3 2 — 1 4-4 6 5. MTK-VM 3 2 — 1 3-4 6 6. Vasas 3 1 2 — 3-2 5 7. Bp. Honvéd 3 1 1 1 4-2 4 8. PMSC 3 1 1 1 5-4 4 9. Siófok 3 1 t 1 2-2 4 10. Videoton 3 1 1 1 1-1 4 11. DVSC 3 1 1 1 2-3 1 12. Vác 3 — 2 1 3-4 2 13. Csepel 3 — 2 1 1-2 2 14. Rába ETO 3 — 1 2 1-3 1 15. Haladás 3 — 1 •> 2-6 1 16. Veszprém 3 — 1 2 0-4 1 ... a Miskolc Városi Lab­darúgó Szövetség játékveze­tői. Az ötnapos, tegnap be­fejeződött bükkszent kereszti program keretében a bírák előadásokat hallgattak (a legnagvobb sikert Palicslcc Tibor, a DVTK N,B IT-es együttesének edzője aratta) továbbá .számot; adtak elme lett és fizikai felkészülésé gü ívről. ß TOTO 34. heti eredménye 1. I C HOMBURG—WERDER BREMEN 2. EINTRACHT FRANKFURT— HAVER UERDINGEN W AI.DHOI MANNHEIM—' RAVERN MÜNCHEN 1. VI I, HOCH!’M—VFB STUTTG VRT 3. FREI IU: KG—BKA l: NSC UW El G ti. SCHALKE (14—FORTUNA KÖLN 7. UNTERHACHING—SAARBRÜCKEN S. .MEPPEN—WATTENSCHEID 9. ATAIANIA—VERŐN A Hl. BARI —IIÖR IN TI N V 11. CESKN Y—Mtl AN 12. E Y/.IO—SAMEDOIUA Et. R EG G1A N A—TORI NI > 1: YNCOLI—NAPOLI N 2-1 ! i •1*3 1 2-9 1 1-.1 1 :M! 1 1-1 \ l-l \ 1-9 1 l-l \ tl-.l á 9-2 2 '.)-9 X 0-1 2 Kajak-kenu VB Három aranyérem Plovdivban 121,7 mii dollár haszon