Észak-Magyarország, 1989. május (45. évfolyam, 101-126. szám)

1989-05-22 / 118. szám

1989. május 22., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. — Keleti csoport Ózdi lépés a bentmaradás felé KV SE—Nyíregyháza 2-2 (2-1) (Tizenegyesekkel: 3-1) Kazincbrrcika, 1400 néző. Vezette: Ring. KVSE: Májer — Szamosi. Kerekes, Lipcsei, Budai — Balogh, Bartuska, Planéta, Búza — Kalmár, Asszony. Edző: Varga Zoltán. Csere: Bartuska helyett' Gycnes, a 40., Kalmár he­lyett Kondás, a 67. percben. A nagy melegben a ven­dégek kezdtek jobban. A 6. percben Szobonya szabadrú­gása zúgott el a kapu mel­lett. A másik oldalon a 16-os előtt Búza jobb lábára jött a labda, az eredmény egy gyatra lövés lett ... Az első negyedóra végén Asz- szony lövését Lipták esté­ben tenyereibe szögletre. A vendégek diktálták a tem­pót, a KVSE idegesen, sok hibával kísérletezett. A 26. percben előnyhöz jutott a Nyíregyháza. Váczi pontos labdával indította a bal ösz- szekötő helyén Csehit, aki 12 méterről a kifutó Májer fölött emelt az üres kapu­ba, 0-1. Ezután a Vegyész nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítés érdekében, s a próbálkozások a 35. percben sikerrel jártak. Szamosi tértölelő keresztlabdáját Bú­za egyből középre emelte. Planéta érkezett és fejjel csúsztatott a bal alsó sa­rokba, 1-1. A félidő hajrá­jában Gyenes fordulásból leadott lövése alig csúszott el a bal kapufánál. A fél­idő utolsó percében fordult a kocka. Budai a balössze­kötő helyén indította Asz- szonyt, a védőkről vissza­pattant a csatár elé a lab­da, aki elvitte Lipták mel­lett, majd az üres kapuba helyezett, 2-1. A 49. percben Búza sza­badrúgását tenyerelte a léc alól szögletre a vendégek kapusa. Ezután teljesen visz- szaesett a Vegyész, a közép­pályások elkészültek erejük­kel, állandósult a vendégek fölénye. A nyíregyháziak egyre-másra vezették táma­dásaikat, a KVSE csak a védekezéssel törődött. A 70. percben Váczi szabadrúgása csavarodott el a bal felső sarok mellett. A 80. perc­ben megszületett a megér­demelt vendéggól. Májer rosszul rúgta ki a labdát, bedobással hozhatták játék­ba. Váczi egyből középre emelt, s Boda az ötösről a jobb alsó sarokba csúszta­tott, 2-2. 11-esek: Búza, Kondás és Asszony betaláltak, Budai hibázott, míg Cséke értéke­sítette a büntetőt, Váczi, Csehi és Selyem hibáztak, így a KVSE 3-1-re nyert. A barcikai focibarátok ki­zárólag a két pont begyűj­tésének örülhettek, csapa­tuk játéka kiábrándítónak bizonyult. A Vegyésznek mindössze húsz jó perce volt, a többi idő alatt a nyír­ségiek diktálták a tempót. A vendégek erővel is job­ban bírták, s egyértelmű mezőnyfölényt harcoltak ki, ám adódó lehetőségeiket el­puskázták. A KVSE a má­sodik félidőt lényegében kö­zéppályás sor nélkül küz­dötte végig mert az ott sze­replők gyorsan elkészültek erejükkel. Az eredmény a hazaiakra nézve hízelgő. Jók: Budai, Lipcsei, Balogh. Boros László Lehel SE-DVTK 3-1 (0-0) Jászberény, 700 néző. Ve­zette: Szekeres. DVTK: Veréb — Héjas, Leskó, Kuttor, Takács — Bém, iHuszák, Tóth M. — Hanyecz, Szlifka, Parkas. Mb. edző: Kiss László. Csere: Bém helyett Rostás, Héjas helyett Lente. A vasgyáriak bátran kezd­tek, míg a Lehel túlbiztosí­tott védelemmel kísérlete­zett. Tíz perc elteltével is a vendégek voltaik aktívabbak. Szlifka, Huszák és Far*kas egyre-másra „rettegésben” tartotta a hazaiak védelmét, akik apróbb szabálytalansá­gokkal igyekeztek megtörni a diósgyőriek lendületét. A 17. percben Bulkhár csak sárga lap árán tudta szerel­ni a kitörő Szliflkát a ka­putól 18 méterre. A szabad­rúgást Huszák a sorfal fö­lött a jobb sarok felé csa­varta, Balázs azonban gyors vetődéssel szögletre mentett. A másik oldalon Gulyás „lebirkózta” a szögletzászló­nál Héjast, beadását Leslkó kivágta, a berobbanó Moso- nyl elől. Öt perccel később BiUkhár rövid hazaadására Szlifka lecsapott és a kiin­duló Balázs fölött a kereszt- lécre ívelt. A félidő köze­pén Gulyás labdájával Su­lyok robogott el a bal olda­lon, ikiapu elé ívelését Ludai elvétette, a labda Mosonyi elé pattant, aki 7 méterről .a rövid sarok fölé bombá­zott. A nagy helyzet felpör­gette a hazaiakat, bátran kezdeményezték. A 29. perc­ben Kovács jó labdát tá­lait a középen beinduló Mo- sonyl elé, alki a vetődő Ve­rébbe lőtt. A második félidőben elő­ször Hanyecz futotta le Su­lyokot, majd fél percre rá Szlifka lapos lövése suhant el a kapu előtt. Az 57. perc­ben Ludai a bal oldalon át­játszotta Lesikót. beadására Mosonyi és Veréb egyszerre érkezett, összecsapásuk után Kovácshoz került a labda, aki a hálába továbbított, 1-0. Ezután a hazaiak át­engedték a kezdeményezést a vendégeiknek és a kontra- támadásokra építettek. A 66. percben Németh lapos szög­letét Ludai a kapufa tövé­nél Mosonyi elé perdítetts, és a csatár nem kegyelme­zett, 2-0. A 70. percben szé­pített a DVTK. Szlifka éles szögből leadott lövésébe Su­lyok vetődött bele és testé­ről Balázs mellett a hálóba került a labda, öngól, 2-1. Az utolsó percben Váczi szabadrúgása a sorfalról Mosonyi elé került, aki kö­zelről nem hibázott, 3-1. A hazaiak teljesen megér­demelten szerezték meg a győzőimet. Jók: Szlifka, Hu­szák, Kuttor. Nédcr István Ózdi Kohász—Hatvan 2-0 (0-0) Hatvan, 1000 néző. Vezet­te: RcndcUi. Ózd: (Erdős — Tokár, Fo­dor, iStanev, (Králik — Ök­rös, Paulovics, Munkácsi, Osváth — Farkas, Simkó. Mb. edző: Albert Csaba. Csere: Osváth helyett Pri­bék, a 66., Ökrös ihelyctt Bud, a 76. percben. Mindjárt az elején a ven­dégeik léptek fel ikezdemá- nyezően, a hatvaniak behú­zódtak saját térfelükre. Az ózdiak fölényét négy szöglet is jelezte. A 34. pereiben egy jobb oldali beadást követő­en Simkó 8 méterről nagy helyzetben fölé fejelt. A há­zigazdák első lehetősége a 38. percben adódott, amikor Gömöri 26 méteres, jól el­talált szabadrúgása alig szállt föllé. A félidő végén feljött a hazai csapat, de a vendégek több apró szabály­talansággal meghiúsították az eredményes támadásszö­vést. A szünet után az Ózd újabb és újabb ’ rohamokat vezetett Kiss kapuja ellen. Simkó a 47. percben 6 mé­terről a kapufát találta el, a labda Osváth elé pattant, aki azonban ordító gólhely­zetben mellé bombázott. Az ■16. percben Ökrös egyéni játék után 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. Ezután a vendégek beáll­tak védekezni, így több le­hetőség nyílott a hatvaniak előtt. Az 57. percben Gömö­ri 17 méteres szabadrúgását védte Erdős, majd négy perccel később a hatvani csatár a 16-oson belülről hajszállal lőtt fölé. A 76. percben Gömöii és Paulo- vlcs összecsapott, két percig állt a játék. A 77. percben Oláh beadását Hartmann öt méterről mellé fejelte. Ál­landósult a házigazdák fölé­nye, ás ahogy ez ilyenkor lenni szokott, egy perccel a találkozó lefújása előtt gyors ellenakciót vezettek a ven­dégeik. Munkácsi a jobb ol­dalról beadott és Farkas 5 méterről a hálóba lőtt. 2-0. A mérkőzés végén Gohér szöglete után Hartmann a kapufát tálálta el. Végig óriási iram és nagy-nagy küzdelem jelle­mezte a 90 percet. Az ózdi­ak megérezték, hogy az esetLeges siker után van bennmaradási lehetőségük, ezért azonnal támadólag léptek fel, és elszántan harcoltak minden labdáért. A házigazdák ezen a napon igen halvány játékot nyúj­tottak, így a vendégek meg­érdemelten szerezték meg az „oxigént” jelentő három pon­tot. Jóik: Erdős, Tokár, Far­kas. Szcndi László További eredmények: Eger SE—MetPipomd 4-3. D. Universitas—Szarvas 2-1. DMVSC—Baja 4-1. Kecske­mét—Szolnok 2-4. Szeged— Debreceni Kinizsi 1-0. KELETI CSOPORT 1. DMVSC 27 18 4 1 4 43-16 63 2. Szeged 27 15 5 1 6 35-17 56 3. Szarvas 26 12 4 4 6 34-23 48 4. Metripond 27 13 3 3 8 39-32 48 5. D. Kinizsi 27 11 5 ‘ 4 7 37-25 47 6. DUSE 27 10 4 4 9 31-32 42 7. Eger 26 10 3 5 8 33-35 41 8. Szolnok 27 9 4 5 9 42-38 40 9. K.-barcika 27 8 7 2 10 30-39 40 10. Nyiregyh. 27 8 3 7 9 35-30 37 11. DVTK 27 8 5 3 11 26-33 37 12. Kecskemét 27 10 1 4 12 32-28 36 13. Ozd 27 7 3 6 11 25-26 33 14. Baja 27 7 3 5 12 26-41 32 15. Hatvan 27 4 4 4 15 18-41 24 16. Jászberény 27 3 4 4 16 19-49 21 A 2G. fordulóban felhőszakadás miatt elmaradt Szarvas _ E ger mérkőzést szerdán játsszák. Tollaslabda Miskolcon, a Nagy váthy utcai általános iskolában rendezték meg az Intermar- ket ing Kupa nemzetközi tol­laslabdaversenyt, melyen 13 hazai és 2 külföldi sport- egyesület 92 tagja vett részt. A tiszteletdíjakat a BASF nyugatnémet cég ajánlotta fel. Eredmények, újonc fiú egyes: 1. Smaz (lengyel). Újonc leány egyes: 1. Vilin - kova (csehszlovák), ... 3. Farkas (Miskolci Honvéd). Serdülő leány egyes: l.Silak (lengyel). Serdülő fiú egyes: 1. Mazur (lengyel). Serdülő leány páros: 1. Slak, Kac- mar (lengyel). Serdülő fiú páros: 1. Mazur, Zwolinsiki (lengyel), ... 3. Bodnár, Fri- sovszlky (Miskolci Honvéd). Vegyes páros: 1. Mazur, Siók (lengyel). A pontver­senyt a lengyelek nyerték. Képünkön: az újonc leány egyes harmadik helyezettje, Farkas Viktória. Teljes fordulóra került sor a labdarúgás első vona­lában. Meglepetés, hogy a bajnoki elsőségre pályázó kispestiek 11-esekkel kikap­tak a kiesés ellen hadakozó D u naú j vá rostól. U gvan csak büntetőkkel nyert az MTK- VM és a Ferencváros. Sió­fokon hét gól esett, a ha­zaiak örülték jobban, ők ugyanis négyet szereztek. Nagy lépést tett a bentma­radás felé a Veszprém, baj­ba jutott viszont a PMSC és a ZTE. Eredmények: Siófok—Békéscsaba 4-3. Videoton—ZTE 1-0. Veszpré­mi SE—Pécsi MSC 1-0. Ü. Dózsa—Haladás VSE 2-1. FTC—Tatabánya 0-0, bünte­tőkkel a hazaiak nyerteik. Váci Izzó—MTK-VM 1-1, büntetőikkel a fővárosiak nyertek. Dunaújváros—Bp. Honvéd 1-1, büntetőkikel a hazaiak nyertek. A Vasas— Rába ETO találkozó lapzár­tánk után ért véget. Miskolci rangadót... Ónodi Henrietta, a békés­csabai tornaiskola nagysze­rű képviselője szombaton a lehető legkellemesebb meg­lepetést okozta azzal, hogy két-két szovjet és román el­lenfele mögött ötödik he­lyen kötött ki a brüsszeli női EB összetett versenyé­ben. A sikeres, a vártnál is sokkal jobb bemutatkozás szárnyaikat adott a 15. szü­letésnapját az EB másnap­ján, hétfőn ünneplő aprócs­ka csabai lánynak. — Úgy érzem, mintha most ébredtem volna fel, nem is hiszek a szememnéli, a fülemnek, tényleg igaz? — mondta, harsogta Umya- tyinszky Mihály a bemele­gítőterem bejáratánál, mi­után könnyedén repítette a magasba alig 30 kilós ta­nítványát. — Tudtuk, hogy érem „áll” Henriettának, de aranyra tényleg nem szá­mítottunk. ... vívtak az OB II B-s vízilabda-bajnokságban. Az M. Vízmű- vek-MEAFC találkozón az MVSC gárdája 16-7 (4-2, 4-1, 4-2, 4-2) arányban diadalmaskodott. A gálákat dr. Nagy (4), Lénárt, Éder (3-3), Varga, Beke (2-2), Révai, Tolnai (1-1), illetve Sze­keres (3), Bogdán (2), Répási, Majoros (1-1) szerezték. Képün­kön a 2-es számú dr. Nagy lő a hálóba. Fotó: Mák Józseí Labdarúgás, NB HL MÁTRA CSOPORT Bélapátfalva—Edelény 2-0 (2-0). Bélapátfalva, 300 né­ző. Vezette: Benkő. A gólok története, 22. perc: Szabó­val szemben szabálytalan­kodtak a vendégek, a játék­vezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt Berecz Zs. végezte el és a kapu jobb oldalába helyezett, 1-0. 37. perc: Hor­váth T. 22 méteres, jól he­lyezett szabadrúgása a jobb felső sarokban kötött ki, 2-0. A 38. percben az edelényi Czél a kiállítás sorsára jutott. Reklamált, ezért küldte le a játékvezető. A vendégek a 90. percben szépíthettek vol­na, de Gonda 11-ese a ka­pufáról pattant ki. .. Az első negyedórában óvatosan játszottak a csapatok, majd a bélapátfalviak kaptak ha­marabb lábra ás kétgólos vezetés szereztek, igaz mind­kettőt pontrúgásból. Az ede- lényieknek balszerencséjük volt ezen a találkozón. Át­lagon felüli egyéni teljesít­mény nem akadt. Ifi: 3-0. Mádi Bányász—Nagybá- tony 6-1 (2-1). Mád, 2200 néző. Vezette: Sipos. Mád: Kiss — Szoták, Matisz, Fo­dor, Oláh, Tirk (Szatmári), Tóth L., Csányi, Szabó, Ba- ghy — legutóbb kiállították, de a fegyelmi bizottság nem tiltotta el — a szerk. — (Molnár), Hauberger. Edző: Fekete László. A gólok tör­ténete, 15. perc; Szabó el­futott a bal oldalon, közép­re lőtt labdáját Tóth L. 6 méterről helyezte a hálóba, 1-0. 28. perc: Tirket buktat­ták a kaputól 18 méterre. Oláh a jobb felső sarokba csavarta a labdát, 2-0. 35. perc: egy ártalmatlannak tűnő labdába Oláh belenyúlt és lábáról saját kapujába perdült a labda, öngól 2-1. 47. perc: Szabó 18 méteres lövése megpattant és a ka­puban kötött ki, 3-1. 52. perc: formás hazai támadás gördült a pályán, Csányi el­futott a jobb oldalon, be­adását pedig Szabó „pofoz­ta” a kapuba, 4-1. 68. perc: Szabó iramodott meg a bal oldalon, labdájára Tirk jó­kor érkezett és a bal felső sarokba helyezett, 5-1. 76. perc: Szabó kilépett a vé­dők közül és 14 méterről a bal sarakba bombázott, 6-1. A hazaiak remek napot fog­tak ki és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jók: Szabó, Tóth L., Matisz, Kiss, Fodor, Oláh, Hauberger. Ifi: 3-1. A Bagi SE—Borsodi Bá­nyász találkozóról lapunk zártáig nem sikerült tudósí­tást szereznünk, így a rész­leteket keddi lapunkban is­mertetjük. További eredmények: Rom­hány—Heves 5-0. Salgótar­jáni Síküveggyár—Balassa­gyarmat 3-0. Salgótarjáni Kohász—Apc 1-2. Gyöngyös •—Honvéd Köteles SE 1-1, büntetőkkel 1-4. Recsk—Sal­gótarjáni BTC 0-2. TISZA CSOPORT Olefin SC—Kaba 0-0, bün­tetőkkel 7-8. Leninváros, 300 néző. Vezette: Tamaskovics. Olefin SC: Bán — Járai (Szűcs), Csízi, Barabás, Ma­gyar, Bodolai, Barna (Bucz), Szurkos, Szobóczki A., Ka­pus, Kiser. Edző: Toperczer Tibor. Az alacsony színvo­nalú mérkőzésre rányomta bélyegét a tétnélküliség. A büntetőrúgásokat a vendé­gek nyerték. Jók: Csízi, Szur­kos, Kapus. Ifi: 8-0. Szeghalom—Mezőcsát 2-1 (1-0). Szeghalom, 300 néző. A mezőcsátiak gólját Kovács szerezte. A borsodiak sorsa megpecsételődni látszik ... Ha az utolsó fordulókban nem tudnak győzelmeket aratni, kiesnek. A totó 20. heti eredménye 1. HANNOVER—1. FC KÖLN 2-2 X 2. HAMBURGER SV—VÍB STUTTGART 2-1 1 3. DORTMUNH—BAYER UERDINGEN 4-2 1 4. BAYREUTH—AACHEN 0-2 2 5. FREIBURG—BLAU-WEISS 9« 2-4 2 6. HERTHA BSC—DARMSTADT 1-0 I 7. MAINZ—BRAUNSCHWEIG 1-0 1 8. PESCARA—LECCE 1-1 X 9. BOLOGNA—INTERNAZIONALE 0-6 2 10. ATALANTA—SAMPDOKSA 1-0 1 11. VVELLINO—BARI 1-0 1 12. TARANTO—MESSINA 3-1 1 13. BRESCIA— SAMBENEDETTESE 0-0 X +1: MEPPEN—1C HOMBURG 2-2 X