Észak-Magyarország, 1989. április (45. évfolyam, 77-100. szám)

1989-04-05 / 79. szám

1989. április 5., szerda ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB Keleti csoport Ökölvívás, I. osztályú CSB Toldi-kondi Visszaestek a diósgyőriek KVSE—Eger SE 1-1 (0-1) (11-esekkel: 4-2) Kazincbarcika, 1500 néző. Vezette: Szekeres. KVSE: Májer — Szabó, Szta- hon, Kerekes, Budai — Órlócz- ki, Bartuska, Szamosi, Kondás - Barta, Asszony. Edző: Var­ga Zoltán. Csere: Barta helyett Kalmár, a 46., Kondás helyett Búza, a 79. percben. Nagyszerű iramban kezdő­dött a találkozó, mindkét csapat nyílt sisakkal kísér­letezett. Á 7. percben Májer igazolhatta jó formáját, ami­kor Kormos közeli lövését reflexmozdul'attal tolta szög­letre. Válaszként háromszor is Bartuska „kellemetlenke­dett”: 25 méteres bombáját a jobb oldali kapufa men­tette, fejesét védte Bodolai, végül bail lábas lövését is tisztázta az egri kapus. Az első negyedóra végén Asz- szony cselezgetett saját 16- osa előtt, szerelték, Simonhoz került a labda, akinek lövé­sét a jobb kapufa „hárítot­ta”. A 27. percben csaknem ráfizettek a hazaiak a les­taktikára. A védőik későn léptek ki, Kormos lendüle­tesen hagyta őket faképnél, Májer kifutott elé, a csatár az akciót .kísérő Simont hoz­ta játékba, aki a hálóba lőtt, Szekeres azonban les miatt érvénytelenítette a gólt. Iz­galmas volt a találkozó, a barcikaiak birtokolták töb­bet a labdát, a kapu előtt azonban elfogyott a tudo­mány. A 33. percben kissé váratlanul a vendégek sze­reztek előnyt. Kormos a bal- összekötő helyén elvitte a labdát Májer mellett, a ka­pus a 16-oson belül vetődve elhúzta a csatár lábát. 11-es! A büntetőből Horváth nagy erővel a kapu közepébe bom­bázott, 0-1. A szünet után gyorsan egyenlített a Vegyész. A 47. percben Orlóczki jó át­adással hozta abszolút tisz­ta helyzetbe a csereként be­állt Kalmárt, s az apró ter­metű támadó 10 méterről laposan a jobb sarokba he­lyezett, 1-1. Hatalmas küz­delem bontakozott ki a pá­lyán, lüktetett a játék, ke­mény belépők követték egy­mást, a szurkolók élvezték a párharcokat. A 73. percben barcikai szöglet után Orlócz- iki az ötösről az egri kapu fölé fejelt. 11-esek: Búza, Budai, Asszony és Bartuska belőtte, az egriek közül ket­ten hibáztak. Nagyiramú, változatos, izgalmakban bővelkedő, ki­fejezetten jó színvonalú ta­lálkozót vívtak a csapatök. Pozitívum, hogy ehhez rend­kívül korrekt, tárgyilagos és a folyamatos játékot elősegí­tő bíráskodás párosult. A KVSE többet 'kezdeménye­zett, kéziben tartotta az irá­nyítást, Bodolai kapuja előtt viszont tanácstalanná vált a gárda. Az egri ok sem álltak be védekezni, igyekeztek kontraakciákkal mozgósítani gyors csatáraikat, akik — főleg az első 45 percben — többször ráijesztették a les­taktikát erőltető barcikaiak- ra. Jók: Kerekes, Budai, Kondás, Asszony. Doros László Ózdi Kohász-Szarvas 1-0 (0-0) Özd, 1500 néző. Vezette: Ring. Ózd: Erdős - Kovács, Tokár, Králik, Stanev - Munkácsi, Kertész, Osváth, Farkas - Utassy, Simkó. Edző: Temes­vári Tibor. Csere: Simkó helyett Ara­nyosi, a 76. percben, Utassy helyett Havelant, a 86. perc­ben. Az 5. percben a Farikas buktatásáért megítélt 17 mé­teres szabadrúgást kompli­kálták túl a kohászok, majd Kertész indítását lőtte egy­ből laposan a kapu mellé Utassy. Ezután a szarvasiak kezdeményeztek többet. A 10. percben formás szarvasi támadás után Nagy durran- tott a kapu fölé. Hullámzó mezőnyjáték .alakult ki a pá­lyán. A 33. percben Simkó az ózdi térfél közepén szerzett labdát. Hosszú vágta után 8 méterről gyengén lőtt és a kapus szögletre hárított. Két perc múlva Szemere csa­vart labdáját tolta ki a léc alól szögletre az ózdi ka­pus. A 41. percben Munká­csi jobb oldali beadását Os- vátih kapásból lőtte kapura, a szarvasi „portás” jó érzék­kel hárított. A félidő befe­jezése előtt még két hely­zetet is kidolgoztak az ózdi­ak, de mindkettőt elpuskáz­ták. A szünet után szarvasi helyzettel indult a játék. Er­dős bravúros kivetődéssel húzott le egy bal oldali be­adást, két „üresen” álló ven­dégcsatár elől. Az 52. perc­ben szerzett vezetést a Ko­hász. Kovács bal oldali be adását Simkó lefejelte, a vé­dők röviden szabadítottak fel, a nagy lendülettel érke­ző Tokár 22 méterről óriá­si erővel bombázott a léc alá, 1-0, Ezután kétszer is Erdősnek volt dolga, jó ér­zékkel hárított. A 60. perc­ben Stanev éles szögből le­adott lövését védte a vendé­gek kapusa, .majd Nagy 18 méterről lőtt, a labda a fel­ső lécet súrolva hagyta el a játékteret. A 70. percben ismét ziccer-helyzetben hibáz­tak a kohászok. Osváth tisz­ta helyzetből 6 méterről gyengén a kapusba lőtte a labdát. A 72. percben Ko­vács szerelését sárga lappal „honorálta” a játékvezető. Ót perccel -később Aranyo­si 20 méteres nagy bombá­ját öklözte a mezőnybe a szarvasi kapus. A 80. perc­ben Aranyosi húzott kapu­ra. Halász kifutva lábbal akart menteni, ez nem si­került, Aranyosi azonban az üres kapuba nem tudott be­találni. Jó iramú, küzdelmes, he­lyenként színvonalas mér­kőzést láthattak a nézők. A találkozó nagy részében az ózdiak játszottak fölényben, több helyzetet is kialakítot­tak, de csak egy gólt sze­reztek. Jóik: Tokár, Stanev, Erdős, Kertész, Farkas. Hanyiszkó István ' fiiiSlill HYVSSC—DVTK 2-1 (0-0) Ü Nyíregyháza, 1500 néző. Ve­zette: Tajthy. DVTK: Veréb - Héjjas, Kut- tor, Huszák, Danes Szlifka, Leskó, Tóth M., Kiss — Rostás, Bém. Edző: dr. Petróczy Gá­bor. Csere: Bém helyett Farkas, a 46. percben, Héjjas helyett Breznai, a 78. percben. Az első percek az ismer­kedés jegyében zajlottak, egyik kapu előtt sem ala­kult ki gólhelyzet. A 28. percben Bém beverekedte magát a hazaiak 16-osára, egészen a 11-esig, lövését azonban Tóth P. hárította. Három perccel később Boda fejelte a labdát a fedezetül hagyott Szobonya elé, a védő 6 méterről Danes lábát ta­lálta telibe. A szünet után a nyíregy­háziak támadtak többet, a DVTK védői azonban vál­tozatlanul jól állták a roha­mokat. Az 50. percben Far­kas lépett ki a szabolcsi vé­dőik közül, de lövését Tóth P. szögletre hárította. A 66. percben született meg a ha­zaiak vezető gólja. Egy jobb oldali beadás a 16-oson be­lül álló Váczihoz került, a csatár igazított egyet a lab­dán, majd 14 méterről éles lövést küldött kapura, Veréb megpróbált menteni, de ke­zéről a hálóba pattant a lab­da, 1-0. Élénkebb lett a já­ték, a DVTK többet szoron­gatott ezekben a percekben. A 71. percben Kisst lövése pillanatában a védők ellök­ték, Tajthy azonban nem ítélt 11-est. Hat perc múl­va újabb hazai gólt látha­tott a közönség. Ezúttal Tóth E. szerzett labdát a balösz- szekötő helyén, három védőt kicselezett, és amikor Veréb kiindult, mellette a bal sa­rokba gurított, 2-0. Egy perccel később Tóth E. be­adását Selyem 7 méterről a bal kapufára fejete. A DVTK a 90. percben szépített, egy távoli lövést az elvetődö Tóth P. kiejtett, a befutó Rostás pedig 3 méterről a léc alá vágta a labdát, 2-1. Az első félidő lanyha, unalmas játszadozása után a második félidőben élén­kebb lett mérkőzés. Mind­két csapat győzelemre tört, így változatos küzdelmet lát­hatott a közönség. A Nyír­egyháza többet kezdeménye­zett, veszélyesebben táma­dott, különösen Selyem be­állítása lendítette „szekerü­ket”. A diósgyőriek elkövet­ték azt a hibát, hogy csak 1-0-ás hazai vezetés után kezdtek támadni, és bár több helyzetet is kidolgoz­tak, csak az utolsó percben sikerült szépíteniük. Jók: Huszák, Leskó, Kiss., Kovács György További eredmények: Sze­ged SC—DUSE 0-1. Szolnak —Baja 1-2. D. Kinizsi—Met- ripond SE 5-1. Kecskeméti SC—Lehel SC 2-0. Hatvan— DMVSC 0-2. A KELETI CSOPORT ALLASA 1. DMVSC 20 14 2 — 4 32-13 46 2. Szeged 20 11 4 1 4 29-14 42 3. Debreceni Kinizsi 20 9 5 3 3 30-16 40 4. Mctripond 20 10 3 2 5 29-22 38 5. Szarvas 20 8 4 3 5 22-19 35 G. Szolnok 20 7 4 2 7 28-25 31 7. Kazincbarcika 20 7 4 2 7 21-27 31 8. Özd 20 G 3 G 5 20-14 30 9. Kecskemét 20 9 — 2 9 27-20 29 10. Nyíregyháza 20 G 3 5 G 26-23 29 11. DVTK 20 G 4 3 7 19-21 29 12. Debreceni USE 20 6 3 4 7 22-26 28 13. Eger 20 5 2 5 8 21-28 24 14. Baja 20 5 1 4 10 17-30 21 15. Hatvan 20 1 4 3 12 12-33 14 Ifi. Jászberény 20 1 3 4 12 10-34 13 Aranyérmes a Borsodi Bányász Amiben a Paksi SE elleni összecsapás után még csak reménykedtünk, valósággá vált: a Borsodi Bányász gár­dája nyerte meg az első osz­tályú ökölvívó-csapatbajnok­ságot — a klub történetében először. Féltettük a piros­feketéket, mert tudtuk, hogy a Kecskeméti SC nehéz dió­nak ígérkezik. A vendégek számára csak a győzelem volt elfogadható, döntetlen esetén ugyanis a paksiak „markába” került volna a legfényesebb érem. Az igaz­sághoz tartozik: ez csaknem bekövetkezett, de Porub- jánszky Bélának helyén volt a szíve. Borsodi Bányász—Kecske­méti SC 16-12. Kecskemét, 500 néző. Vezette: Dőry, Majláth. Pontozott: Kelemen, Nagy, Pajer, Újvári. Az ifik közül Ötvös, Tulkán és Fe- renczi nyert, Grósz veszített. A felnőttek mezőnyében Isa- szegi, Dubszki, Szőke, Hra- nek, és Porubjánszky győz­te le ellenfelét, Szűcs, Orosz, Lakatos, Farkas és Boros pedig kikapott. — Nagyon boldog vagyok! — nyilatkozta Takács Gábor vezető edző. — Minden jól kezdődött, egymás után sze­matra csoport Balassagyarmat—Borsodi Bá­nyász 2-1 (1-0). Sajószentpéter, 500 néző. Vezette: Sipos. B. Bá­nyász: Gondos — Bartók. Bu- kovics. Lintner (Csáki). Miha- lovszky. Budai, Timári. Borbély (Fekete), Szabó Zs.. Kiss, Pa- lej. Edző: Szőke Barnabás. A gólok története, 3. perc: a vé­dőkről lepattanó labdát Miskol­ci 5 méterről lőtte a kapuba, 1- 0. 62. perc: formás akció vé­gén Szűcs 12 méteröl növelte a vendégek előnyét, 2-0. 70. perc: Palej 20 méterről nagy gólt lőtt. 2- 1. Izgalmas, változatos, ideges hangulatú volt a találkozó. Sok durvaság történt, a bíró 6 sár­ga lapot osztott ki. A második félidőt végigtámadta a Bányász, egyenlíteni azonban nem tudott. Jók: Bukovics. Mihalovszky, Budai, Szabó Zs. Ifi: B. Bá­nyász—B.-gyarmat 1-2. További eredmények: Hevesi SE—Recsk 4-1. Gyöngyös—Sal­gótarjáni Síküveggyár 0-1. Bagi SE—Salgótarjáni Kohász 1-1. büntetőkkel 11-12. Romhány— Bélapátfalva 2-1. reztük pontjainkat és már 12-2-es előnyre tettünk szert. Utána azonban — Hranek kivételével — sorozatban kaptunk ki. 14-12-nél már szinte önkívületben voltunk, mert attól féltünk, hogy Po­rubjánszky kikap Papptól.. . A két sportoló közötti sajó- szentpéteri találkozót is a kecskeméti nyerte! Béla át- érezte a helyzetet, megmen­tette a meccset! Utána már csak arra emlékszem, hogy egymás nyakába borultunk. A bajnokcsapat tagjai: öt­vös Róbert, Tulkán Attila, Grósz Attila, Ferenczi Sán­dor, Isaszegi Róbert, Dubszki Imre, Szőke László, Szűcs László, Orosz Péter, Lakatos János, Farkas László, Kol Ferenc, Hranek Sándor, Bo­ros Zsolt, Porubjánszky Béla, Pingitzer Gábor, Magyar Ró­bert, Fazekas Tamás, Sztancs Csaba, Csépányi István, Far­kas Géza. Edző: Takács Gá­bor, Nagy Imre, Engi János. * A Bányász versenyzői teg­nap Finnországba utaztak. Helsinkiben részt vesznek a hét végén sorra kerülő nagy­szabású nemzetközi viadalon. TISZA CSOPORT Mezőcsát—Berettyóújfalu 2-0 (0-0). Mezőcsát, 600 néző. Vezet­te: Nagy F. Mezőcsát: Ondrék — Gályász. Göndör. Szobóczki Z. (Vince). Dósa, Fodor. Máté, Szombati, Kovács (Rontó), Kocz- ka, Répási. Edző: Pál János. A gólok története. 68. perc: Ron- tót buktatták, a szabadrúgás után pedig Máté a kapuba fe­jelt. 1-0. 70. perc: Répási lövé­se kipattant, Szombati pedig a kapuba helyezett. 2-0. A köze­pes színvonalú mérkőzésen a hazaiak megérdemelten nyertek. Jó: Máté. Ifi: 0-0. Volán Rákóczi—Olefin SC 2-0 (1-0). Rákóczifalva, 400 néző. Ve­zette: Vida. Olefin SC: Bán — Szűcs, Csizi. Járai, Magyar (Már­kus), Bodolai, Barna, Barabás, Szurkos (Molnár), Kapus, Ki­ser. Edző: Toperczer Tibor. A hazaiak közül a 43. percben Rácz. a 65. percben pedig Szé- nási volt eredményes. Az Ole­fin SC szétesően. elképzelés nél­kül futballozott. Átlagos felüli egyéni teljesítmény nem akadt. Ifi: 3-2. Országos döntő Miskolcon Az elmúlt évben a Magyar Diáksport Szövetség javasla­tára olyan országos sport- mozgalom indult el, melynek résztvevői önként vállalták egészségük érdekében a Tol­di-kondi gondosan összeállí­tott mozgásfeladatainak tel­jesítését. E mozgalom nagy előnye, hogy mindenki aktív tagja lehet — minden sport­beli előképzettség nélkül. Je­lentősége az ifjúság egész­séges nevelésében óriási, így nem véletlen, hogy az illeté­kesek már ebben a tanévben felvették diákolimpiái prog­ramjukba. A múlt év őszén elkezdődtek az iskolai házi- bajnokságok, majd városi, megyei szintű erőpróbák után alakultak ki azok a 12 fős megyei válogatottak, me­lyek Miskolcon, a városi sportcsarnokban küzdöttek a bajnoki címért. Az ünnepélyes megnyitón dr. Szádeczki Zoltán, a Bor­sod iM-egyei Tanács V. B. if­júsági és sportosztályának vezetője köszöntötte a fel­sorakozott 19 csapatot. A csapatok 6 lány és 6 fiú tag­jának azonos feladatokat — 30 m futás, helyből távol­ugrás, medicinlabda-dobás, függésben karhajlítás, ha- nyattfekvésből felülés, fekv_e- nyomás és guggolás 12 kg-os súlyzóval — kellett teljesíte­ni. Az országos döntő végered­ménye: 1. Pest megye 10 396 p. 2. Borsod megye (Szekeres, Sántha, Makó, Skobrák, Szorda, Hajdú, Dió­verő, Fehér, Kiss, Ritz, Kmetthy, Kasuba) 9296 p. 3. Heves megye 7264 p. Az egyéni összetett győz­tesei és borsodi helyezettjei; lányok, II. kcs.: 1. Harten (Pest m.) 734 p. III. kcs.: 1. Skobrák 1073. 2. Makó 939. p. 3. Horák (mindhárom Borsod m.) 925 p. Fiúk: II. kcs.: 1. Haraszti L. (Pest m.) 992. p. III. kcs.: 1. Ritz 1269 p.... Kasuba (mindkettő Borsod m.) 1225. p. Kertész Bálint, az MDSZ főmunkatársa, a versenybí­róság elnöke így summázta a látottakat: A gyerekek élvezettel, örömmel végezték a gyakorlatokat, s ez a prog­ram növekvő népszerűségét tükrözi. Elismeréssel szólha­tok a szervezőkről, mindent rugalmasan, jól oldottak meg. Köszönet a közreműkö- tő testnevelőknek is, remél­jük, jó „bábák” voltak egy új sportág születésénél. (kossárik) A MÁTRA CSOPORT ALLASA 1. Honvéd Köteles SE 19 11 4 2 2 45-22 43 2. Salgótarjáni Síküveg 19 11 4 1 3 34-17 42 3. Salgótarjáni BTC 19 12 1 1 5 33-19 39 4. Mádi Bányász 19 11 — 2 6 30-24 35 5. Gyöngyösi SE 19 8 3 2 6 27-22 32 6. Romhány 19 5 7 3 4 17-16 32 7. Edelényi Bányász 19 9 — 2 8 23-22 29 8. Borsodi Bányász 19 6 4 2 7 24-25 28 9. Bagi SE 19 6 3 3 7 24-22 27 10. Salgótarjáni Kohász 19 6 4 1 8 17-24 27 11. Nagybátony 19 5 2 7 5 21-24 26 12. Apci Vasas 19 4 3 3 9 21-28 21 13. Balassagyarmat 19 4 3 3 9 22-32 21 14. Recsk 19 4 3 2 10 22-31 20 15. Bélapátfalva 19 4 1 5 9 23-35 19 16. Hevesi SE 19 2 2 5 10 13-33 15 Labdarúgás, NB III. Jól hajráztak a mezőcsátiak Miskolcon, a népkerti sporttelepen rendezték meg az I. osztályba jutásért kiírt osztályozót. A küzdelmeket 1000 néző tekintette meg. Címszavakban az érdekessé­gek: a verseny másfél órás késéssel kezdődött, 4 kizá­rás történt a sportolók 7- szer ismerkedtek meg a ta­lajjal; a motorosokat rossz pálya fogadta. A végeredmény: 1. Seres (Debrecen) 14, 2. Balogh (Debrecen) 12, 3. Hell (Ti­sza Volán) 11,... 5. Osváth (Borsodi Építők Volán) 10. Az első és második helye­zett indulhat az egyéni vi­lágbajnoki selejtezőn. Síig Ül A TOTÓ 13. heti eredménye MfíMCHPVRI. Xnn A f’H— 1. MÖNCHENGLADBACH— BAYERN MÜNCHEN 2-1 1 2. VFB STUTTGART—BAYER UERDINGEN 2-2 X 3. HAMBURG—FC KÖLN 4. BAYREUTH—FC HOMBURG 5. ESSEN—BRAUNSCHWEIG 6. SOLINGEN—OFFENBACH 7. BOLOGNA—SAMFÖORIA 8. ASCOLI—LECCE 9. ATALANTA—MILAN 10. TORINO—PESCARA 11. PADOVA—UDlNESE 12. COSENZA— MESSINA 13. LICATA—BRESCIA-fl: • •. . ••••■v.x-:­IUI ... *%**..: BÉÉ 2­2 ÁSCHAFFENBURG—AACHEN A Sportfogadási és Lottó Igazga szerint 13 -f 1 találatos szelvény 3 _______ ............................................................. volt. nyere­ményük egyenként 1 842 312 forint, 13 találalos szel­vény 10 darab, nyereményük egyenként 872 614 fo­rint. 12 tolálatos szelvény 400 darab, nyereményük egyenként 14 545 forint. 11 találatos szelvény 4561 darab, nyereményük egyenként 1214 forint, 10 talála­tos szelvény 32 159 darab, nyereményük egyenként 266 forint.