Észak-Magyarország, 1989. március (45. évfolyam, 51-76. szám)

1989-03-28 / 73. szám

1989. március 28., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB III. Újra kikapott a Mád Labdarúgás, NB II. — Keleti csoport Ózdi bravúr Debrecenben Ózdi Kohász—DMVSC 2-1 (0-1) Debrecen. 2000 néző. Ve­zette: Mester. ÓKSE: Erdős — Tokár, Kertész, Ivrálik, Stanev ■— Kovács, Simító, Osváth, Farkas — IJtassy, Munká­csi. Edző: Temesvári Tibor. Csere: Simkó helyett Ara­nyosi, a 85., THassy helyett Havelant, a 87. percben. A hazaiak lendületes já­tékkal kezditek, s iá 2. perc­ben helyzetűik is adódott: Tóth L. beadása Mártont teljesen tiszta helyzetben találta, ám a csatár közéi­ről a kapu mellé fejelt. Ét­itől kezdve lábra kapott a vendégcsapat. Farkas szök­tette magát hosszan, nem sakkal 'később pedig Kovács lövése ikerülte él Horváth kapuját. A 18. percben Mun­kácsi forgolódott ígéretes helyzetben, végül szerelték a védők. 'Hullámzott a já­ték, s. nem kis meglepetés­re az ózdiak bátran próbál­koztak támadások vezetésé­vel. Egymás uitán négy szög­Diósgyőr, 1000 néző. Ve­zette: Horváth Gy. DVTK: |Veréb — Héjas, Leskó, Takács, Danes — Huszák, Kiss I., Tóth M. — Szlifka, Bém, Farkas. Edző: dr. Pctróczi Gábor. Csere: Farkas helyett Ros­tás, a 46., Tóth M, helyett Lente, a 79. percben. Az első felhördülést Les­kó szerelése okozta, aki vállmagasságban rúgott, sze­rencsére a labdát találta el. A 7. percben ismét a kö­zéphátvéd került kíno9 szi­tuációba: Kátona remekül indította Szabót, aki elvitte a nagy lendülettel kiroha- nó Lesikó mellett a borgu­lyát, a 16-oson belül azon­ban cselezni próbált Veréb­bel szemben, s a kapus győ­zött a csatában. A 13. perében aztán imár néki sem volt orvossága a gyors szolnoki akcióval szemben. Katona ezúttal a jobbösz- szekötő helyén futtatta Kántort, aki a kifutó Veréb mellett úgy talált a kapuba, hogy a labda a jobb kapufá­ról vágódott a bal oldalhá­letet harcolták ki, ezek azonban nem jelentettek ve­szélyt. A 25. percben várat­lanul előnyhöz jutott a DMVSC. Kovács és Márton harcolt a labdáért, a 16-os jobb oldali vonalánál, a bün­tetőterületen belül. Mind­ketten a földre kerültek, Mester játékvezető pedig nem kis meglepetésre' a ll­es pontra mutatott. A bün­tetőből |Rostás ,a bal alsó sarokba lőtt, 0-1. A gól megnyugtatta a debrecenie­ket, akik álvétlék az irá­nyítást. Márton, majd Be- nyó 'hagyott ki ígéretes gól­szerzési lehetőséget, a fél­idő lefújása előtt pedig Tóth L. puskázott el ke­csegtető helyzetet. A második játékrészre nagyon nékidurálták magú­ikat az ózdiak. Amolyan „minden mindegy” alapon beszorították a DMVSC-t, s a sorozatos akcióknak meg is lett az eredménye. Az 58. percben Munkácsi a jobb oldalról adott be, a labda átszállt a védők fölött, és lóba, 0-1. Ebben az idő­szakiban tudatosabban fut­balloztak a vendégék, s gyors csaltáraiilk gyiákran ál­lították nehéz feladat elé a nehézkes vasgyári védőiket. A 27. percben Tákács távoli lövése a felső lécről pat­tant vissza, éppen az ötösön álló Húszaikhoz, aki erőtle­nül fejelt Hatvani kezébe. A másik oldalon Rózsavöl­gyi 35 méteres szabadrúgá­sát ti szitázta jó érzékkel Ve­réb. A 34. percben Huszák kihagyta második abszolút ziccerét is: 10 méterről, a jobfoösszékőtő helyéről ke­resztbe lőtt a szolnokiak 'ka­puja előtt. A félidő hajrá­jában Tóth célozta meg a 'kaput, Hatvani szöglétre tolta a léc alá tartó labdát. A második félidő első ese­ményét Rosltás emelése je­lentette, a kapus ujjhegy­gyei mentett. Feljött a di­ósgyőri gárda, beszorult a Szolnok. A hazai próbálko­zások az 58. percben jár­tak eredménnyel, amikor Huszák a 16-osról az érke­ző Kiss I. elé gurított, a középpályás pedig futtából Simkó 6 méterről küldte a hálóba, 1-1. Taktikusan és igen lelkesen harcolt az ÓKSE, amely a 70. percben a maga javára fordította az állást. Ismét jobbról szállt középre a labda, a védők­ről pontosan Vtassyhoz pat­tant, aki 12 méterről, éles szögből a jobb sarokba lőtt, 2-1. Kevesen gondolták, hogy az ózdiak első tavaszi há­rompontos sikerűiket idegen­ben, ráadásul a listavezető ellen érik el! Nos, a fekete- fehérek végig harcos felfo­gásban, elveszett labdát nem ismerve futballoztak. Véde­kezésük zártnak bizonyult, a megszerzett labdákkal pedig gyorsan küldték .támadásba csatáraikat. A ha jrában be­szorultak ugyan, de a sze­rencse melléjük pártolt. A forduló bombameglepetése született meg Debreceniben, s tegyük hozzá: korántsem érdemtelenül. Jóik: Tokár, Királik, Stanev, Kovács, Munkácsi. nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1-1. Egy ideig még a DVTK kezdeményezett, a jó sorozait azonban csak húsz percig tartott. A 82. perc­ben Rostás szöglet után kö­zelről az „égbe” fejelt, há­rom perccel 'később viszont Veréb kétszer is bravúro­san hárított. 11-esek: a hazaiaknál Kiss I. és Danes betalált, Takács „és Héjas hibázott, a szol­noki együttesből Kánltor, Katona, Kiss A. és Rózsa­völgyi eredményesnek bizo­nyult, Kányáéi kihagyta, így a vendégeik 4-2-re nyertek. Gólok nélkül képtelenség nyerni — éhhez persze megfelelő támadók szü'ksé- gesék. A DVTK sajnálatos módon nem rendelkezik vér­beli csatárokkal, ezért rend­re küszködik a találkozó­ikon. Így volt ez a Szolnok ellen is, kivéve egy huszá­ros 20 percet. Ennyi ter­mészetesen kevés a győze­lemhez, különösen az „el­mulatott” első félidőt is figyelembe véve. Jók: Ve­réb, Szlifka. Doros László MATRA-CSOPORT Salgótarjáni Kohász—Mádi Bá­nyász 1-0 (0-0). Salgótarján. :soo néző. vezette: Márta. Mád: Kiss — Szoták, Matisz. Fodor. Oláh, Molnár. Tóth I. (Tóth II.). Csá- nyi. Szabó, Baghy. Hauberger. Edző: Fekete László. Már min­denki a büntetőket várta, ami­kor a 90. percben egy belőtt hazai lapos szögletet követően, Bődi K. 1 méterről a hálóba potozta a labdát, 1-0. Közepes színvonalú mérkőzést vívtak a csapatok, a kapuk ritkán ke­rültek veszélybe. Jók: Baghy, Hauberger, Fodor. Ifi: 4-3. Edelényi Bányász—Hevesi SE 1-0 (1-0). Edelény. 500 néző. Ve­zette : Benkő. Edelény: Béres — Gonda. Ragyina, Tárnái, Goór. Csorba. Barbarics, oldal. Czél (Kovács E.). Kieiber. Dósa (Ladányi). Edző: Koleszár György. A gól története. 34. p.: Czél átadásával Kleiber kilépett a védők közül, és 5 méterről a kapu közepébe helyezett. 1-0. A küzdelmes találkozón, hely­zetei alapján megérdemelten nyert a hazai együttes. Jók: Ragyina, Goór. Kleiber, ifi: 2-1. Borsodi Bányász—Apci Vasas 1-1 (1-0), büntetőkkel 3-2. Apc. 500 néző. Vezette: Ágoston. Bor­sodi Bányász: Gonda — Bartók, Bukovlcs. Mihalovszki. Schnek (Csáki), Lintner, Borbély, Kiss. Szabó Zs., Palej (Fekete). Tí- mári. Edző: Szőke Barnabás. A gólok története. 36. perc: Szabó Zs. beadását Mihalovszki 8 mé­terről fejelte a kapuba. 1-0. 88. perc: szöglet után Kovács fe­Meglepően sok színhelyen maradt a döntés a 11-esek- re a labdarúgó NB I. 20. for­dulójában. öt találkozó vég­ződött döntetlennel, a hazai környezet előnyét csak az egyre határozottabb Videoton tudta kihasználni, a Bp. Honvéddal szemben, s a Rá­ba ETO is hálát adhatott Fortunának, hiszen a 85. percben még üresen ásíto- zott az eredményjelző. Tata­bányán Törőcsik szárkapocs- csont-törést szenvedett, az Üllői úton pedig azért bosz- szankodtak a szurkolók, mert a szombathelyiek el­vittek két pontot. TATABANYA—MTK-VM 1- 1 (0-1). 11-esek'kel 3-4. Ke­mény összecsapások tarkí­tották a mérkőzést. G.: Kip- rich, illetve Híres. PÉCSI MSC—ZALAEGER­SZEGI TE 0-0, büntetőkkel. 2- 4. Alacsony színvonal, tö­mény unalom jellemezte az összecsapást, egyik csapat sem érdemelt győzelmet. S1ÖFOK—VÁCI IZZÓ 0-2 (0-1). A 3. percben megszer­zett vezetés nyugtatólag ha­tott a vendégekre, s ideges­sé tette a hazaiakat. G.: Gyimesi, Víg. , Borbély jó teljesítményt nyújtott a Borsodi Bányász csapatában jes góllal egyenlített, 1-1. A já­ték képe alapján a sajószentpé- teriek már a 90 perc alatt ki­harcolhattál; volna a győzelmet és a három pontot. Végül — büntetők után — kettő lett be­lőle. Jók: Szabó Zs., Borbély. Mihalovszki, Lintner. Ifi: B. Bá­nyász—Apc 2-0. További eredmények: Recsk— Romhány 1-2. Salgótarjáni Sík­üveggyár—Bag 0-0. büntetőkkel 3-4. Bélapátfalva—Gyöngyös 0-1. Balassagyarmat—Honvéd Köte­les SE 0-2. Nagybátony—Salgótar­jáni BTC 0-0. büntetőkkel 5-4. RABA ETO—BÉKÉSCSA­BA 2-0 (0-0). A győriek a hajrában Somogyi kiállítása miatt megfogyatkoztak, ám a 10 többnek bizonyult, mint a 11.... G.: Mörtel (11-es- ből), Hajszán. VIDEOTON—BP. HON­VÉD 3-1 (2-1). A fehérvá­riak mindenben felülmúlták a kevés elképzeléssel játszó kispestieket. G.: Csucsánsz- ky (3, egyet llesből), illetve Gregor (11-esből). FERENCVÁROS—HALA­DÁS 0-0, büntetőkkel 3-4. A hazaiak tudománya csak a 16-osig tartott, a kapu előtt egymást múlták alul a csatárok. VESZPRÉMI SE—DUNA­ÚJVÁROS 2-2 (1-2), bünte­tőkkel 5-3. Sokáig biztos győztesnek tűnt a vendég­csapat, amely a 90. percben kapta második gólját... G.: Csík, Rugovics, illetve Zsin- ka, László. VASAS—ÚJPESTI DÓZSA 0-0, büntetőkkel 4-5. Mind­két együttes félt az esetleges vereségtől, ezért szinte sem­mi kockázatot nem vállalt. A folytatás pedig: lutri. TISZA-CSOPORT Hajdúböszörmény — Mczöcsát 2-i (0-0). Hajdúböszörmény. 300 néző. Vezette: Vincze. Mezőcsát: Ondrék — Gályász, Máté. Ko­vács I. (Szobóczki). Dósa. Szom­bati. Fodor. Koczka. Répási. Kovács II.. Rontó. Edző: Pál János. A gólok történeté. 56. p.: baloldali támadást szögletre Há­rítottak a hazaiak, a beívelt, labdából Koczka szerezte meg a vezetést. 0-1/ 77. perc: jobb­oldali böszörményi támadást követően a menteni akaró Gá­lyász kezére pattant a labda, a bíró ll-est ítélt. Szabó góljával egyenlítettek a hazaiak. 1-1. 87. perc: Nagykapusi távoli lövé­sébe Dósa szerencsétlenül ért be­le, és róla a felső sarokba vá­gódott a labda, öngól. 2-1. Kö­zepes színvonalú mérkőzés. A döntetlen igazságosabb lett vol­na. Jók: Koczka, Répási. Olefin SC—Kisvárda 2-1 (0-1). Kisvárda, 1000 néző. Vezette: Szabó I. Olefin SC: Bán — Szűcs. Csizi, Bodolai, Járai, Szobóczki A. (Szurkos). Kapus, Magyar, Barabás. Barna (Mol­nár), Kiser. Edző: Toperczer Tibor. A gólok története. 27. p.: bedobás után Nagy 3 lépésről fejelte a kapuba a labdát. 0-1. 32! perc: Bodolai átadását Ma­gyar lőtte kapura, a visszapat­tanó pettyest Bodolai 5 méter­ről vágta a léc alá. 1-1. 88. p.: Szűcs átadásából Magyar IC mé­terről állította be a végered­ményt. 2-1. A második félidő­ben nyújtott játékával rászol­gált a sikerre a vendégcsapat. Jók: Bodolai, Csizi, Magyar. Ifi: Olefin SC—Kisvárda 1-0. Darnyi kitett magáért Chapel Hülben befejező­dött az Egyesült Államok rövidpályás nemzetközi úszó­bajnoksága. Erre a napra is jutott magyar győzelem, Darnyi Tamásnak köszönhe­tően. A minden idők legna­gyobb vegyesúszójának tar­tott Darnyi a 200 yardos ve­gyesen győzött (1:47,45 p.), magabiztosan utasítva maga mögé azt a Greg Bur- gess-t (1:48,22), aki ko­rábban a hosszabb vegyes­úszó számot nyerte. (Mint ismeretes, ennek előfutamá­ban Darnyit szabálytalan tempók használata miatt diszkvalifikálták.) A háromszoros olimpiai bajnoknő, az amerikai Janet Evans ezen a napon az 1000 yardos gyorsúszást nyerte meg, így három győzelem­mel fejezte be a viadalt. Egy sajátos pontszámítás alapján mégsem őt válasz­tották a verseny legjobbjá­nak, hanem honfitársnőjét, a 15 éves Mary Ellen Blan- chard-t, aki szintén három számot nyert, abból kettőt országos csúccsal. Volt még egy érdekes eredménye a zárónapnak. Az 50 yardos női gyorsúszás­ban az a Jill Sterkel lett a második, aki már az 1976-os montreali olimpián is szere­pelt, s már közelebb van a 30-hoz, mint a 20-hoz. Ster­kel ma már főállásban a texasi egyetem úszócsapatá­nak segédedzője, s a rövid­pályás bajnokságra úgy ké­szült fel, hogy négy napot edzett az amerikai férfi ví­zilabda-válogatottal. Atlétika A Miskolc városi középfo­kú tanintézetek egyéni és csapat mezei futóbajnoksá­ga, Miskolc, repülőtér. A győztesek, leányok, IV. kor­csoport: Bartha (Zrínyi G.). Csapatban: Kilián G. V. korcsoport: Sándor (Zrínyi G.). Csapatban: Zrínyi G. Fiúk, IV. korcsoport: Szabó (Bláthy Szakk.). Csapatban; Bláthy Szakk. V. korcsoport: Márton (Bláthy Szaikk.). Csa­patban: Kilián G. A leá­nyok összesített pontverse­nye: 1. Zrínyi G., 2. Földes G., 3. Killián G. A fiúk ösz- szesített pontversenye: 1. Földes G„ 2. Bláthy Szakk., 3. Kilián G. Fiúk—lányok összesítésben: 1. Földes Fe­renc Gimnázium 197, 2. Zrí­nyi Ilona Gimnázium 173, 3. Kilián György Gimnázium 146. KVSff—Lehel SC 4-0 (O-O) ;, .V- Wí «■Ili Jászberény, 600 néző, Ve­zette: Bogyó. KVSE: Májer — Szabó, Sztahon, Lipcsei, {Budai — Orlóczki, Kerekes, Szamosi, Búza — Barta, Asszony. Edző: Varga Zoltán. Csere: Szamosi helyett Bartuska, a 73., Búza he­lyett Kondás ia 77. percben. Eleinte rendkívül ala­csony színvonalú, csapkodó, sole hibával tankíitott játék­kal telték a percék. Egyik csapat sem tudott tartósan ímezőnyföliényt kiharcolni, láthatóan a biztonságra tö- rékedték. Az első említést érdemlő eseményt a félidő derekául jegyezhettük fel, amikor Váczii beadását Er- dősi bevitte a büntetőterü­leten belülre, de 12 méter­ről gyatrán a kapu mellé lőtt. A szünet után mintha egy kicserélt Kazincbarcika lé­pett volna pályára. Ferge­teges rohamokat indítottak, s ezeknek meg is lett az eredménye. Az 55. percben Szánta^ T. röviden gurított haza, labdájára Asszony csapott le, és a kimozduló Balázs fölött emelt a háló­ba, l-o. Elkeseredetten küz­döttek a hazaiak az egyen­lítésért, ám Fényes lesről elért találatán kívül nem futotta többre az erejükből. Az utolsó 10 perc aztán va­lóságos gólzáport hozott. Előbb Budai húzott el a bal oldalon, jól gurított vissza, és Bartuska a 16- osról a léc alá bombázott, 2-0. A 85. percben Orlóczki jobbról ívelt a kapu elé, s a csereként beállt másik labdarúgó, Kondás közelről bólintott a jászberényi ka­puba, 3-0. A vendégék az utolsó pillanatig űzték et- leníélülket, és a 89. percben 'beállították a végeredményt: Kerekes adott pontos ke­resztlabdát Asszonynak, aki közelről gurított a jobb sa­rokba, 4-0. Csak az első félidőben tu­dott lépésit tartani ellenfe­lével a hazai társaság. Egy­általán nem rajtuk múlott, hogy a második félidőre se­bességet váltó KVSE mind­össze” négy gólt ért el. A 'barcikaialk dicséretes el­szántsággal harcoltak, győ­zelemre törtek, s nem érték be azzal, hogy esetleg el­jutnak a büntetőrúgásakig. Sikerűik megérdemelt, mert minden csapatrészükben fe­lülmúlták a jászberényi gár­dát. Jóik: Kerekes, Orlóczlki, Asszony. Somogyi László További eredmények: Szarvas —D. Kinizsi 2-1. Metripond SE —Nyíregyháza 1-1, büntetőkkel 2-3. Bajai SK—Kecskemét 0-0, büntetőkkel 5-4. Eger SE—Sze­ged SC 2-2, büntetőkkel 2-4. DU- SE—Hatvan 0-0, büntetőkkel 3-4. A KELETI CSOPORT ALLASA: 1. DMVSC Z. Szeged 3. Metripond 4. Debreceni Kinizsi 5. Szarvas 6. Szolnok 7. Diósgyőr 8. Kazincbarcika 9. Ózdi Kohász 10. Kecskemét 11. Nyíregyháza 12. DUSE 13. Eger 14. Baja 15. Hatvan 16. Jászberény 19 13 19 11 19 10 19 8 19 8 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 13 43 13 42 17 38 15 37 18 35 23 31 19 29 26 29 14 27 20 26 22 26 26 25 8 20-27 23 10 15-29 18 11 12-31 14 11 10-32 13 A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. MTK-VM 20 10 5 1 4 32-26 41 2. Videoton 20 13 — 1 6 43-23 40 3. Ferencváros 20 12 1 2 5 33-23 40 4. Vác 20 9 4 2 5 28-22 37 5. Bp. Honvéd 20 9 5 — 6 24-21 37 6. Rába ETO 20 10 2 1 7 29-22 35 7. Tatabánya 20 8 2 5 5 28-24 33 8. Pécs 20 6 3 5 6 25-23 23 9. Békéscsaba 20 8 1 2 9 31-28 28 10. Zalaegerszeg 20 5 4 4 7 28-24 27 11. Veszprém 20 5 5 2 8 16-26 27 12. Siófok 20 6 2 4 8 23-26 26 13. Haladás 20 5 3 4 8 . 22-29 25 14. Ü. Dózsa 20 5 1 3 11 25-28 20 15. Vasas 20 3 2 5 10 21-42 18 16. Dunaújváros 20 2 4 3 11 21-42 17 I. ÉG KljLN—VFR ST 3. BAYER VERDINGE :i. NVRNBERG—EINTE . 4. W. J&VNN«dM—VFV 5. B. DOKTMVNU—AV. ~ 6. H ANNO VEB~~MÖN<" FÍP 7. S. KICKERS-*—KAJSi 8. A NCON A— A VELLINO 9. BRESCIA—BARLETTA I«. KMFOLI-CATANZARO ' U. GENOA—CREMÖNESE VL 12. MESSINA—PADOVA 1FIACENZÁ—ÚEGGINA ■1: MEPPEN—SAARBRÜCKEN sssOÍV^ s ' Éw '■s ''>sí%V s Ä I» ' ' sn' ' V ....... A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság költése szerint, a 12. héti totenyerémények a* illeték levonása után a kö­vetkezők, 13 1 tolálatos szelvény 1 darab, nyereménye 7 487 254 forint, A 13 talötotos szelvények értéke 1428 778 öiin». A 12*esekte 53 771, a 11-esekre 3Ő41, a 10-esekre ledig 650 forintot űzetnek. A közölt adatok nem végte* jesek. «VV-V- , “ * . , ' í DVTK—Szolnok 1*1 (0*1) (büntetőkkel: 2*4) Labdarúgás, NB I.