Észak-Magyarország, 1989. március (45. évfolyam, 51-76. szám)

1989-03-13 / 61. szám

1989. március 13., Hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Események a sportvilágból Labdarúgás, NB II. — Keleti csoport Diósgyőrön Márton volt a főszereplő... OVIK—Kazincbarcika 1-0 (0-01 Labdarúgás, NB I. r Érvényesült a papírforma Diósgyőr, 2500 néző. Ve­zette: ;Márton tS. DVTK: Veréb — Szlifka, Lcskó, Takács, Danes — Hé­jas, Húszak, iKiss, Brcznai — Farkas, Bém. Edző: dr. Petróczi Gábor. KVSE: Májer t— Szabó, Sztahon, Lipcsei, Budai — Balogh, Orlóczki, Szamosi, Búza — Nagy, Asszony. Ed­ző: Varga Zoltán. Csere: Nagy helyett ,De- szatnik, a ,46., Breznai he­lyett Tóth, <az 59., Héjas he­lyett Rostás, ,a .75., Szamosi helyett Planéta, a 84. perc­ben. Kellemetlenül hűvös, esős idő fogadta a borsodi rang­adó résztvevőit. Az első ese­ményt Takács fölösleges megmozdulása jelentette, aki fellöikte Asszonyt, szerencsé­jére a veszélyesen csavaro­dó beadást Huszáik a me­zőnybe fejelte. A másik ol­dalon Kiss szabadrúgása után Breznai fejelt mellé, majd Héjas lövése erejét ve­szítette az egyik védőn, és Májernek így nem okozott gondot a hárítás. Több eset­ben idő előtt szólalt meg a játékvezető sípja. Higgad­tabbnak, n yu g o d tab'bn a k tűnt a vendégcsapat, a pi­ros-fehérek ötletszerűen, ke­vés elképzeléssel kísérletez­tek. Bém lódult meg a bal oldalon, a társaik azonban elfelejtették kísérni, így a beadás Májer zsákmánya lett. A 19. percben Sztahon és Bém futott versenyt a labdáért. A jo'bbösszekötő helyén a barcikaiak közép­hátvédje becsúszott, közben a csatár lábát is eltalálta. Bém elesett, Márton játék­vezető pedig nem kis meg­lepetésre felmutatta Szta- honnák a piros lapot! (Ké­sőbb jóval súlyosabb sza­bálysértést sem torolt meg, s ezzel a döntésével roppant gyenge bizonyítványt állí­tott ki magáról). Sok ütkö­zés tarkította a mérkőzést, főleg a vendégek jártak eb­ben az élen, akik nehezen tudták megemészteni 10 fő­re való fogyatkozásukat. A 32. percben például Lipcsei mutatott be egy páros láb­bal történő repülést, s ez a megoldás sokkal inkább pi­ros lapot érdemelt volna, mint Sztahon becsúszása. Márton megelégedett a sár­ga lap felmutatásával... A 37. percben Nagy „indítot­ta” Barkast, aki megköszön­te az ajándéklabdát, majd addig csodálkozott a történ­teken. hogy lövése a kaput sem találta el. A szünet után heves diós­győri rohamok következtek. A vendégek egyre jobban elkészültek erejükkel, s min­den törekvésük arra irányult, hogy megússzák a találkozót kapott gól nélkül. Takács közeli fejese foglalkoztatta Májért, a másik oldalon Asszony, a kaputól 8 mé­terre, rosszul kezelte le a labdát, kisodródott, s oda lett a lehetőség. A 61. perc­ben ismét a játékvezető el­len tüntettek a szurkolók. Bém húzott el lendületesen a jobbösszekötő helyén, már a 16-oson belül járt. amikor Orlóczki összecsapta a bo­káját. Márton a nyilvánvaló büntető helyett kirúgást ítélt... Jobbára a küzdelem jellemezte az összecsapást, folyamatos játékról nem na­gyon beszélhettünk. A fut­ballistáknak gondot okozott a megállás, a gyors irány- változtatás, s olykor a lab­da lekezelése, továbbítása is. A 82. percben újabb furcsa ítélettel rukkolt elő a rendkívül indiszponált játékvezető. Huszák a bal oldalon kapott labdát, a vendégek 16-osának sarká­nál befelé kanyarodott, a vonalon járt, amikor Ász- szony dámadta, majd sza­bálytalanul elválasztotta a bőrgolyótól. <Márton sípjába fújt, s a nézők jelentős ré­szének nem fcis meglepe­tést okozva, a 11-es pontra mutatott. Takács végezte el a büntetőt, is élesen a jobb sarokba lőtt, 1-0, , Amikor Márton a 19. perc­ben az öltözőbe parancsolta Sztahortt, szinté kilátástalan helyzetbe hozta a barcikai együttest. Idegenben ember- hátrányba kerülni, ráadásul az összecsapás elején, nos, korántsem szívderítő dolog. Nem is vidultak fel tőle a kék-sárgák, akik indulato­san kezdtek futballozni, s több esetben összetévesztet­ték a keménységet a durva­sággal. Amikor lecsillapod­tak a kedélyek, a küzdelem domborodott ki. A DVTK jelentős mezőnyfölényt har­colt ki, de mivel igen kö­rülményesen, lassan és meg­lehetősen sok hibával épít­gette akcióit, ezek hárítása nem állította megoldhatat­lan feladat elé a jól tömö­rülő és önfeláldozóan harco­ló barcikai védőket. A vas­gyáriak nem találták az el­lenszert, mentségükre szol­gáljon, hogy csatáraik kevés vizet zavartak. A szünet után azonnal nagy offenzí- vát indítottak a piros-fehé­rek. akadt néhány tumultus a vendégek r6-osánál, igazi gólszerzési lehetőség kiala­kításáig azonban ekkor sem jutottak el. Ahogy telt-múlt az idő. úgy lették egyre két­ségbeesettebbek a hazai kí­sérletek, amelyek kevés si­kerrel kecsegtettek. A hajrá­ban aztán ismét átvette a karmesteri pálcát a játékve­zető, aki sorsdöntő módon befolyásolta a végeredmény kialakulását. Tény, hogy a vasgyáriak többet támadtak, bátrabban kezdeményeztek, de teljesítményük nem sok okot adott az örömre. Így a szurkolók kizárólag a három pont megszerzésének örül­hettek, Jók: Lesikó, Takács, illetve Orlóczki, Balogh. Doros László BONN. Jelentések szerint több száz török állampolgár a Galatasaray labdarúgó- csapatának kölni vendégsze­replését akarja kihasználná arra. hogy letelepedési en­gedélyt kérjen az NSZK- ban. A török bajnokcsapat semleges pályán küzd -meg a francia AS Monaco ellen, a BEK-elődöntőbe jutásért Az isztambuli együttes szurkolóinak eddig 5000 je­gyet adtak el az összecsa­pásra. de a nyugatnémet ha­tóságok nem hajlandók eny- nyi beutazási engedélyt ki­állítani. A mérkőzést a Ga­latasaray stadionjában tör­tént rendzavarásoik miatt vitték semleges helyszínre. ORLANDO. Nagyszabású nemzetközi, 10 kilométeres országúti futóversenyen, a nőik között a brit Liz Mc- Colgon a világ eddigi leg­jobb eredményével. 30:38 perccel győzött. McColgan kiemelkedő teljesítményéért 34 500 dollárt kapott. VÁGSELLYE. Az osztrák Hypobank Südstadt, a DM- VSC női kézilabdacsapatá­nak BEK-elődöntőre készülő ellenfele újabb mérkőzést játszott a csehszlovák válo­gatott ellen. Ezúttal a ven­dégeknek sikerült vissza­vágni legutóbbi vereségü­kért. s 22:21 (12:12) arány­ban győztek. Legjobb dobó­ik között Gódorné és An­gyal 3—3 gólt lőtt. COLOMBUS. Letartóztat­ta az amerikai rendőrség az Mr. Universum amatőr test­építő választás 1987. évi győztesét. A 33 éves brazil Luis Batista Freitos ellen anaboliikus szteroidok, azaz tiltott doppingszerek csem­pészéséért indítanak eljárást a hatóságok. A body buil- ding-bajnok lakásán 500 ilyen tablettát találtak. Az eset érdekessége, hogy Frei- tos a közelmúltban a Muscle and Fitness magazin hasáb­jain még magabiztosan je­lentette ki. hogy kivételes izmait kizárólag természetes eszközökkel fejlesztette ki. A labdarúgás első vonalá­ban a tavaszi 3. fordulóban érvényesült a papírforma, általában a hazai csapatok számára termett babér. A szombati hét mérkőzésen kétszer kellett ll-esekkel el­dönteni az eredményt, de ez is a pályaválasztóknak ked­vezett. A Fáy utcában egy­mást múlták alul a futbal­listák a büntetők kihagyásá­ban ... Persze, a magyar já­tékosok sok mindent nem képesek jól végrehajtani, miért pontosan a 11-es érté­kesítésében járnának az élen ? .. . Győrött örült a publikum, mert az ETO tíz perc alatt 3 gólt rámolt be a kispestieknek, s Békéscsa­bán sem okozott sokáig két­séget, melyik gárda kerül ki nyertesen a csetepatéból. VESZPRÉMI SE—S1ÖFOK 1-1 (1-1), büntetőkkel: 4-2. Csak a labdarúgók küzdő- képessége érdemelt dicsére­tet. G.: Kiss, illetve Frep- pán (lil-esből). VIDEOTON—Ü. DÓZSA 1-0 (1-0). Az újpestiek jól tartották magukat, „csak” a gólilövéssel álltak hadilábon. G.: Petres. VASAS—VÁCI IZZÓ 1-1 (0-1), büntetőkkel: 2-1. So­kan vitatták, talán nem is alaptalanul a fővárosiak ja­vára megítélt büntetőt... G.: Szabadi (11-esből), illet­ve Balogh. RÁBA ETO—BP. HON­VÉD 4-0 (3-0). Tíz perc alatt minden vitás kérdés tisztá­zódott a győri stadionban. G.: Mörtel (2), Kiss Zs., Disztl L. (öngól). BÉKÉSCSABA—ZTE 5-2 (1-0). A szünet után kitá­madtak a vendégek, és ez megbosszulta magát, soro­zatban kapták a gólokat. G.: Belvon (2), Csató (2), Orosz­ki, illetve Kámán (2). PÉCSI MSC—MTK-VM 2-0 (1-0). A tavaszi idényre „remekül” felkészített fővá­rosiak újabb veresége már egyáltalán nem számít meg­lepetésnek. G.: Megyeri, Lo­vász. FTC—DUNAÚJVÁROS 2-0 (0-0). Két súlyos védel­mi kihagyás eredményezte az elképzelés nélkül futbal­lozó zöld-fehérek sikerét. G.: Bánki, Dzurják. TATABANYA—HALADÁS 2-2 (1-0), büntetőkkel: 4-5. Ellentétes félidőket láthattak a nézők. G.: Kiprich, Csapó, illetve Szalma (öngól), Vin- cze (öngól). az nb i. Állasa: 1. Ferencváros 18 11 1 1 5 31-23 36 2. MTK-VM 18 .9 4 1 4­30-25 36 3. Videoton 18 11 — 1 6 38-21 34 4. Bp. Honvéd 18 8 5 — 5 21-17 34 5. Rába ETO 18 9 2 1 6 27-21 32 G. Tatabánya 18 8 2 4 4 26-21 32 7. Vác 18 7 4 2 5 24-22 31 8. Békéscsaba 18 8 1 2 7 30-24 28 í). Pécs 18 5 3 4 G 23-22 25 10. Veszprém 18 5 4 2 7 14-22 25 11* ZTE 18 5 3 3 7 28-24 24 Vl. Siofok 18 6 1 4 7 23-24 24 13. Haladás 18 5 2 4 7 21-2' 23 14. Ü. Dózsa 18 5 — 3 10 25-26 18 is. Vftsas 18 3 2 3 10 20-41 ltí 16. Dunaújváros 18 3 2 11 18-39 14 ! Labdarúgás, NB III. Tóth gólja döntött Nyíregyházi VSSC-Ózdi Kohász M (1-1) (büntetőkkel 9-8) Ózd, 800 néző. Vezette: Vad. ÓKSE: Erdős — Kovács, Kertész, Králik, Stanev — Munkácsi, Osváth, Búd, Ök­rös — Simkó, Farkas S. Ed­ző: Temesvári Tibor. Csere: Simkó helyett Utas- sy az 58. perceben, Búd he­lyett Paulovics, a 66. perc­ben. A 12. percben szabadrú­gásból Farkas veszélyezte­tett, de lövése a léc fölé szállít. Az ellentámadás után Erd.ős piszkálta ki a léc alól a labdát. Nem sokkal később Váci lapos beadását Králik állította meg, indítását kö­vetően a vendégek kapujá­tól 20 méterre szabadrúgás­hoz jutott az Ózd. Farkas legurított labdáját Simkó llőtte a kapu mellé. A 24. percben Kertész sárga lapot kapott, majd Simkó lövését tenyerelte a mezőnybe Tóth kapus. A 34. percben szög­lethez jutott az Ózd. Osváth beadása után a lőni készülő Búd lábát elhúzták a 16-os vonalánál. A megítélt sza­badrúgást az ózdiak a sor­falba lőtték. - A 37. percben váratlanul vezetést szerzett a Nyíregyháza. Munkácsi Selyemhez passzolt, aki azonnal indította Váczit, a nyíregyházi csatár felfutott a bal oldalon, lapos beadá­sát a támadást követő Se­lyem 8 méterről a bal sa­rokba helyezte, 0-1. A 40. percben egyenlített az Űzd. Jobb oldali szöglet után Králik fejjel megtolta a labdát, a 11-es ponton álló Munkácsi pedig a kapunak háttal állva sarokkal továb­bított a bal felső sarokba, 1-1. A szünet után Búd jobb oldali beadása suhant el Munkácsi feje mellett, majd az 50. percben Boda 20 mé­terről bombázott a kapu mellé. Tíz perc múlva Utas- sy jó labdájára Osvátih raj­tolt, de a labdát merész ki- vetődéssel a nyíregyházi ka­pus szerezte meg. A 69. percben Utassy 12 méteres lövése egy nyíregyházi védő lábán irányt változtatva, centiméterekkel ment el a kapufa mellett. A 72. perc­ben Ökrös fejelt kapu mel­lé, majd egy kontratámadás után Erdős lábbal kifutva mentett Csehi elől. A befe­jezés előtt pár perccel Utas­sy fejesét vágták ki a kapu torkából a vendégvédők. Következtek a büntetők. Az ölső körben 4-4 volt az állás, a másodikban pedig a nyíregyháziak 5-4-re nyer­ték, így alakult ki a 9-8-as vendégsiker. Az ózdiak kö­zül Kovács és Munkácsi hi­bázott. Az irreális talajon a küz­delem dominált. A Kohász támadott többet, a vendégek inkább védekeztek, és ezt nagyszerűen oldották meg. Az eredmény igazságos. A ll-esekkel a Kohásznak is­mét nem volt szerencséje. Jók: Kovács, Kertész, Os­váth. Hanyiszkó István * További eredmények: Eger SE —DUSE 4-2. Loll él SC—(Hatvan 0- 0, bür*tetőkkel 3-4. D. Kinizsi —DMVSC 2-0. Szarvas— Szolnak 1- 0. Metiripomd—Kecskemét 1-0. Bajki SK—Szeged SC 0-3. MÁTRA CSOPORT Mádi Bányász—'Bélapátfalva 1-0 (1-0). Béilap át falva. 400 néző. Vezette: Ágoston. Mád: Kiss — Juhász, Miatdsz, Oláh. Fodor — Baghy (Szatmáry), Hau berge r, Tóth — Molnár, Csányi, Szabó (Tirk). Edző: Főkefe László. A gól története. 40. perc: bal ol­dali vemdégtámadás után Tóth 10 méterről helyezett a kapuba, 1- 0. A jó iramú mérkőzésen mindkét kapu előtt sok helyzet adódott. A vendégek jól fut­balloztak. megérdemelten nyer­tek. Jók: Tóth, Molnár, Csányi, Matiisz, Fodor. Ifi: 4-2. Salgótarjáni BTC—Borsodi Bá­nyász l-o (1-0). Salgótarján, 500 néző. Vezette: Osváth. B. Bá­nyász: Gondos — Bartók. Bu- kovics, S elmek, Lintner. Miha- lovszky, Borbély, Kiss (Budai), Tírnári, Szabó, Patej. Edző: Szőke Barnabás. A gól történe­te. 3. perc: Veres ívelt szabad­rúgást a kapu elé. és a leg­magasabbra ugró Sági fejéről a bal adisó sarokba került a lab­da, 1-0. A jól küzdő vendég­csapat megnehezítette a hazaiak dolgát. Jók: Gondos, Bukovics, Borbély. Ifi: 3-0. Edelényi Bányász—Gyöngyös 4-1 (2-0). Edelémy, 400 néző: Ve­zette: Gál. Edéién y: Béres B. — Ladányi. Ragyina, Tanna i, Goór. Csorba. Barbarics, Oldal. Czél, Kleiber, Kovács E. Edző: Kolesziár György. A gólok tör­ténete, 14. perc: Oldal jobb ol­dali szögletét Kleiber 3 méter- mi továbbította a kapuba, 1-0. 34. perc: Kleiber kilépett a vé­dők közül és 8 méterről lapo­sam a jobb sarőkba helyezett. 2- 0. 47. perc: Kovács E. 10 mé­terről a kapu jobb oldalába he­lyezett, 3-0. 58. perc: Kleiber— Czél akció után, az utóbbi 5 méterről a jobb sarokba gurí­tott 4-0. 78. porc: Patócs kilé­pőit és 8 méterről állította be a végeredményt. 4-1. A hazaiak végig nagyszerűen futballozta kk helyzeteiket jól használták ki. és ilyen arányban is me gér de - nahen nyertek. Jók: Ragyina, Oldal, Kleiber. Ifi: 1-3. További eredmények: Apc— Hevesi SE 3-0. Balassagyarmat Czél szerezte az edelényiek negyedik gólját. —Romhány 0-0, büntetőkkel 0-8. Salgótarjáni Síküveggyár—Sal­gótarjáni Kohász 0-0, büntetők­kel 6-5. Recsk—Bag 2-0. Nagy- bátony—-Honvéd Kötetes SE 2-1. TISZA CSOPORT Olefin SC—Törökszentniiklós l-o (1-0). Törökszentniiklós. 6;M) néző. Vezette: Nyilas. Olefin SC: Bán — Szűcs, Csizi, Ma­gyar. Barabás. Bodolai, Barna, Kovács (Járai). Kapus. Lipcsei (Szurkos), Kiser. Edtző: Toper- czer Tibor. A hazai támadások­ban nem volt kellő átütőerő. A vendégek tervszerűen futballoz­tak és megérdemelten nyertek. Az Olefin SC gólját Kiser sze­rezte. Volán Rákóczi—Mezöcsát 3-0 (0-0). Rákóczi falva. 400 néző. Vezette: Dudás. Mezöcsát: Ond- rék — Dósa (Vineze). Göndör, Szobópzki Z.\ Máté, Fodor. Gá- íyász. Szombati, Répási, Kocz- toa. Rontó (Kovács L.). Edző: Pál János. Az első félidőben jól tartotta magát a vendégcsapat. A szünet után viszont a nazai- ak ügyesen használták ki a me- zőcsátiak védelmi me gi ngá sa i t. A Volán Rákóczi játékosai kö­zül Tubók (2) és Molnár volt eredményes. Átlagon felüli egyé­ni teljesítmény nem akadt. 1. DMVSC 2. Szeged 3. D. Kinizsi 4. Metripond 5. Szarvas 6. Szolnok 7. DVTK 8. DUSE !). Nyíregyháza 10. Kazincbarcika 11. Kecskemét 12. Ózd 13. Eger 14. Baja 15. Jászberény 16. Hatvan KELETI CSOPOltT 17 12 17 10 17 8 17 10 17 7 17 7 17 6 17 5 17 5 17 7 17 4 17 5 17 4 17 1 17 1 2 — 3 25-10 40 3 1 3 25-11 37 5 2 2 24-13 36 2 1 4 25-14 35 3 3 4 19-16 30 3 1 G 24-20 28 4 2 5 17-17 •'s 3 3 6 19-21 24 2 4 G 22-20 23 3 2 7 15-26 23 — 1 9 24-20 22 2 6 5 17-13 22 2 2 8 17-24 21 — 4 9 15-28 18 3 4 9 10-26 13 2 3 11 10-29 10 fi I0T010. heti eredménye 1. BAYERN MÜNCHEN—HAMBURGER SV 1-0 1 2. WALDHOF MANNHEIM—NÜRNBERG 2-1 1 3. BAYREUTH—FORTUNA KÖLN 2-0 1 4. DÜSSELDORF—BRAUNSCHWEIG 4-0 1 5. ASGOLI—SAMFDORIA 2-2 X 6. BOLOGNA—ATALANTA l-l X 7. COMO—LAZIO 2-1 1 K. MILAN—JUVENTUS 4-0 l 9. TORINO—FIORENTINA 1-0 1 10. ANCONA—MESSINA 0-0 X 11. COSEN/.A—AVELLINO 2-1 1 12. EMPOLI—PADOVA 0-0 X 13. CHINESE—CREMONF.SE 1-1 X-1: ROMA—INTERNATIONALE 0-3 2