Észak-Magyarország, 1988. augusztus (44. évfolyam, 182-208. szám)

1988-08-22 / 200. szám

1988. augusztus 22., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. Keleti csoport Túlóráztak a borsodi csapatok Kazincbarcika—DVTK 0-0 (11-esekkel: 4-5) Kazincbarcika, 2500 néző. Vezette: Ádám M. KVSE: Novak - Szamosi, Sztahon, Kerekes, Budai - Kondás, Orlóczki, Búza - Csip­ke, Kalmár, Asszony. Edző: Varga Zoltán. DVTK: Nagy - Kuttor, Kürtö­si, Leskó, Takács - Kiss, Hu- szák, Bém - Szlifka, Rostás, Farkas. Edző: dr. Petróczi Gá­bor. Csere: Kiss helyett Héjas, a 46., Szamosi helyett Balogh, a 62., Kalmár helyett Zsiga, a 67., Rostás helyett Lengyel, a 75. percben. Kazincbarcikán vasárnap délután alig esett kevéske eső, így csaknem száraz tala­jú pályán kezdhettek a bor­sodi rangadó résztvevői. Ele­inte főleg a „koccanások” jellemezték a mérkőzést, az­tán Kiss 25 méterről küldött, csavarodó szabadrúgása adott munkát Nováknak. Úgy tűnt, hogy nyugodtabb a DVTK, ezt jelezte enyhe mezőnyfö­lénye és három perc alatt el­ért három szöglete. A 11. percben Kondás unta meg a csatárok tehetetlenségét, 24 méterről célozta meg a ka­put, a labda azonban elcsú­szott a jobb felső sarok mel­lett. A 16. percben láthatták az első igazán veszélyes ak­ciót a hazai szurkolók: Asz- szony húzott el a bal olda­lon, laposan gurított középre, de az érkező Búza 8 méter­ről a bal sarok mellé talpal­ta a labdát. Ezután Kerekes lövése vágódott le a sorfal­ról. Az iramra nem lehetett panasz, mindkét együttes já­tékosai derekasan harcoltak, nem ismertek elveszett lab­dát, mozgalmas, változatos és lüktető volt a találkozó. A kapuk azonban alig-alig kerültek veszélybe, a 16- osok előtt elfogyott a tudo­mány. A 23. percben Szlifka lépett ki egyedül a jobbösz- szekötő helyén, de a lövés pillanatában Sztahon beérte és szögletre szerelte. Nagy is igazolta jó formáját, Búza szabadrúgását tenyerelte ki. A '28. percben Ádám lépett elő főszereplővé: Kondást ju­talmazta sárga lappal, pedig a hazaiak középpályása csak a labdát akarta visszavenni a diósgyőriektől a jogos sza­badrúgás elvégzéséhez ... Azt elismeréssel tapasztalták a nézők, hogy egyik fél sem óvatoskodott, nagy erőket fektettek a támadásokra. A 35. percben Kalmár meg­pattanó lövését ütötte szög­letre Nagy. A szünet után azonnal Bu­dai ijesztgette a vendégek kapusát, a labda azonban el- zúgott a jobb oldali léc mel­lett. Az 51. percben Farkas előtt csillant fel a gólszerzés lehetősége, ám a 16-osról (!) elhamarkodottan Novák ke­zébe fejelt. Talán, ha, mel­lel levette volna a labdát, s lövésre vállalkozik, jobban jár. A hajrában sem lett lé- pegetős a futball, mindkét fél döntésre akarta vinni a dolgot. Negyedórával a lefú­jás előtt Héjas indította Szliíkát, aki 17 méterről alig lőtt fölé. Nem sokkal ezután Huszák balról csavart kö­zépre szabadrúgást, s a bar- cikaiak csak figyelték, ahogy a labda elkerülte a bal fel­ső sarkot. A 84. percben adó­dott még egy gólszerzési le­hetőség: Orlóczki jobbról emelte középre a labdát, Csipke 16 méterről leadott lövését követően a jobb ka­pufa segített Nagynak. Következtek a 11-es rúgá­sok. A KVSE labdarúgói kö­zül Budai, Kondás, Asszony és Búza berúgta, Csipke és Orlóczki viszont kihagyta. A diósgyőriek közül Huszák, Takács, Bém, Kürtösi és Hé­jas berúgta, Leskó rosszul célzott, így a büntetöpárbajt követően a vendégek 5-4 arányban megszerezték a két pontot. Küzdelmes, változatos, iz­galmas találkozót vívtak a csapatok. Sokan kísérték el a diósgyőrieket Kazincbarci­kára, így hazai hangulatban kezdhettek a vasgyáriak. Ez meg is látszott teljesítmé­méteres szabadrúgását védte Tóth. A félidő utolsó esemé­nye: Selyem szögletét Szobo­nya szorongatott helyzetben a kapu fölé fejelte. A szünet után előbb Búzás beadása csúszott ki az üres kapu előtt, majd Csehi lab­dája kerülte el Fekete kapu­jának bal sarkát. Tíz perc­nyi mezőnyjáték után óriá­si helyzetet hagyott ki a Ko­hász. Tokár vezette a labdát, már csak Tóth kapussal állt szemben, aki önfeláldozóan hárított. A védés során meg­sérült és Bíró állt a helyé­re. A 68. percben az ózdi ka­putól 18 méterre Selyem vé­gezhetett el szabadrúgást. Ravaszul nyesett ■ labdája a kapufáról visszapattant, ép­pen Nagy L. elé, aki közel­ről a hálóba továbbított, 1-1. A 81. percben Selyem szög­letét Boda a kapu torkában elhibázta. A nyitóforduló két veszte­se közepes iramú, sok hibá­val tarkított mérkőzést ví­vott. A vendégek jól szer­vezték védőjátékukat, s ha tehették gyors ellentámadá­sokat vezettek. A nyírségi­ek játéka görcsös akarásba fulladt. Támadói kevés ve­szélyt jelentettek. A szünet nyükön, ugyanis jó ideig ők kezdeményeztek, s szabták meg a játék menetét, ritmu­sát. Bátran támadtak, s ez alighanem váratlanul érte a KVSE játékosait. Mindez ne­gyedórán keresztül jellemez­te a találkozót, utána feljött a vegyészgárda, s kiegyenlí­tett lett a mérkőzés. Egy­mást követték a kemény be­lépők, a játékvezető öt sár­ga lapot osztott ki. Látszott, hogy az óvatoskodást az öl­tözőben felejtették a futbal­listák, igyekeztek döntést ki­csikarni. A diósgyőriek fő­leg a széleken akartak a KVSE-védelem háta mögé kerülni, a sárga-kékek job­bára a pozíciós játékot eről­tették. A hazaiak erőfeszí­tése azért nem vezethetett si­kerre, mert az apró termetű Kalmár középen egyetlen hasznos megoldással sem tudta észrevétetni magát, rá­adásul Asszony is elmaradt a várakozástól, Csipkének pedig csak a találkozó első harmadában voltak felvilla­násai. A csatárjáték elégte­lensége eleve behatárolta a Vegyész lehetőségeit, ame­lyet röviden így lehetett összegezni: ha nem kap gólt a védelem, akkor a 11-es rúgásokra marad a döntés. Nos, Sztahon és Kerekes megfelelően „szűrt” hátul, de ez kevésnek bizonyult. A DVTK sokmozgásos, harcos játékkal rukkolt elő Kazinc­barcikán, a befejezések a piros-fehéreknek sem sike­rültek. Jók: Sztahon, Kere­kes, Kondás, illetve Nagy, Szlifka, Héjas. VARGA ZOLTÁN: — Gól nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Nem játszottunk jól. akarásunk kevésnek bizo­nyult. az idegek csatáját pe­dig jobb összpontosítással nyerték a diósgyőriek. DR. PETRÓCZI GÁBOR: — Köszönöm a születésnapi két pontot a csapatnak. Doros László után javult az NYVSSC já­téka és egyenlíteni is tudott. Ezt követően mindkét csa­patnak akadtak helyzetei. Jók: Stanev, Kovács, Farkas. TEMESVÁRI TIBOR: — Nagyobb figyelemmel akár három pontot is szerezhet­tünk volna. Kovács György További eredmények: Szol­nok—Szarvas 3-4. Kecske­mét—Metripond 0-2. Sze­ged—Baja 3-1. Hatvan—Jász­berény 1-1, 11-esekkeel 5-4. DMVSC—Debreceni Kinizsi Oil. Debreceni Universitas— Eger SE 2-1. NB II. KELETI CSOPORT 1. Metripond iSE 2 2 — — — 9-2 6 2. D. Kinizsi 2 2 — — — 5-1 6 3. Szarvas 2 1 1 — — 4-3 5 4. Diósgyőr 2 1 1 — — 2-1 5 5. D. Universitas 2 1 — 1 — 3-2 4 6. SzCKCd SC 2 1 — — 1 4-3 3 7. Szolnoki MAV MTE 2 1 — — 1 5-5 3 8. Lehel SC 2 — 1 1 — ?-2 3 9. Debreceni MVSC 2 1 — — 1 1-1 3 10. Bajai SK 2 1 — — 1 2-3 3 11. Ózdi Kohász 2 — 1 — 1 2-3 ■> 12. Hatvan 2 — 1 — 1 1-2 2 13. Kecskeméti SC 2 — — 1 1 0-2 1 14. Nyíregyháza 2 — — 1 1 2-5 1 15. K.-barcika 2 — — 1 1 2-7 1 16. Eger SE 2 — — — 2 1-3 0 Nyíregyháza—Ózd 1-1 (0-1) (11-esekkel: 5-6) Indulás a depóból a rajthelyre. Ezek a pillanatok még békések, az izgalom csak később kez­dődik. Fotó: Mák József Salakmotor Sok bukás, kevés néző Miskolcon a népkerti sporttelepen rendezték meg szombaton az egyéni meghí­vásos nemzetközi salakmo­torversenyt. amely kettős ha­zai sikerrel zárult. Az ese­ményre kevés néző volt kí­váncsi, alig ezer szemlélődő figyelte a futamokat. Hat or­szágból érkeztek indulók, s a változó színvonalú viada­lon meglehetősen sok volt a bukás. Két salakost a kór­házba is kellett szállítani. A legegyenletesebb telje­sítményt a Borsodi Építők Volán motorosa, Hajdú Zol­tán nyújtotta, aki valameny­nyi futamában az első helyen érkezett célba, így pontvesz­teség nélkül végzett az élen. Ugyancsak miskolci verseny­ző került a második helyre Újhelyi Sándor személyében, aki 13 pontot gyűjtött. A har­madik az osztrák Robert Funk lett 11 ponttal. Labdarúgás, NB III. MÁTRA csoport Labdarúgás, NB I. Váratlan hazai fiaskók A labdarúgás élvonalában a második forduló mérkőzéseire került sor. Hatalmas meglepetés született a Fáy utcai pályán. ahoL a Siófok legénysége lec­kéztette meg a Vasast: kevesen gondoltak arra. hogy a múlt he­ti hazai vereség után Zalaeger­szegen nyer az újonc Veszprém; a békéscsabai oroszlánbarlang­ból ritkán visz el csapat pontot, ez most az MTK-VM-nck maxi­málisan sikerült De a kispesti­ek pécsi vereségét sem sokan számították lehetséges ered­ménynek. Békéscsaba—MTK-VM 1-2 (l-l). G.: Ottlakán (ll-csből). illetve Szeibert (ll-csből). Kékesi. Vasas—Siófok 1-4 (0-2). G.: Szabadi, illetve Borostyán, Frep- pán. Palkovics. Brettncr. Pécsi MSC—Bp. Honvéd 1-0 (1-0). G.: Nagy T. Ferencváros—Váci Izzó 3-2 (1-2). G.: Fischer (2. egyet ll-csből). Bánki, illetve Balogh G. (2). Rába ETO—Haladás VSE 1-0 (1-0). G.: Handel. Videoton—Dunaújváros 4-1 (1-1). G.: Jován (4. egyet ll-csből). il­letve Boldóczki (ll-esböl). Zalaegerszegi TE—Veszprémi SE 0- 1 (0-0). G.: Sülé. Tatabányai Bányász—Ü. Dózsa 1- 0 (1-0). az nb i. Állása 1. Rába ETO 2 2 — — — 5-2 6 2. FTC 2 2 — — — 4-2 6 3. PMSC 2 1 — 1 —, ,3-2 4 Tatabánya 2 1 — 1 — 3-2 4 5. Siófok 2 1 — — 1 4-2 3 G. Vác 2 1 — — 1 4-3 3 Videoton 2 1 — — 1 4-3 3 8. MTK-VM 1 1 — — — 2-1 3 9. Vasas 2 1 — — 1 3-4 3 10. Veszprém 2 1 — — 1 1-2 3 11. Haladás 2 — 1 — 1 2-3 o 12. Békéscsaba 3 — — 2 1 1-2 2 13. Bp. Honvéd 2 — 1 — 1 0-1 2 ZTE 2 — 1 — 1 0-1 2 15. Dunaújváros 2 — 1 — 1 3-6 2 16. Ü. Dózsa 2 — — — 2 2-5 0 Salgótarjáni Síküveggyár—Mád 2-0 (2-0). Salgótarján. 400 néző. Vezette: Tarnyik. Mád: Kiss — Szoták. Matisz, Oláh. Danko. Molnár (Szabó). Szatmári. Tóth L.. Haubcrger (Laczkó). Csányi. Barcsa. Edző: Fekete László. A gólok története. 37. perc: Zsé átadását Garai io méterről lőtte a iobb alsó sarokba. 1-0. 40. perc: Zsé 5 méterről leadott fejesét Kiss még ki tudta ütni. Garai azonban lecsapott a lab­dára, és közelről a kapuba he­lyezte. 2-0. A nagy hőségben a hazaiak kezdeményeztek többet, s az első félidő vége előtt két villanással három perc alatt el­döntötték a pontok sorsát. Jók: Oláh. Tóth L. Ifi: 1-6. Nagybátony—Borsodi Bányász 1-1 (i-0), il-es rúgásokkal 2-4. Bátonyterenye. 500 néző. Vezet­te: Tóth B. Borsodi Bányász: Gondos — Csáki. Bukovics. Sza­bó Zs.. Budai I.. Budai J.. Bor­bély. Kiss G.. Palej, Haidú (Ti- mári). Kölln. Edző: Szőke Bar­nabás. A gólok története. 22. perc: Berták 18 méteres szabadrúgása a sorfal mellett a bal alsó sa­rokban kötött ki. l-O. 85. perc: Csáki 5 méterről a kapus fölött a hálóba helyezett, l-l. A szü­net után feljavult a vendégek teljesítménye, az egyenlítés is sikerült, s a büntetőrúgásokkal nagyon értékes két ponthoz ju­tottak. Jók: Gondos. Bukovics. Budai I.. Budai J. Ifi: 1-4. Edelény—Romhány 2-1 (2-1). Edclény. 600 néző. Vezette: Bar- tos. Edelényi Bányász: Drótos — Gonda. Ragvina. Tárnái. Goór. Csorba. Barbarics. Oldal. Kovács F.. Turcsik (Kovács E.), Szabó (Bósa). Edző: Koleszár György. A gólok története. 2. perc: Csorba bal oldali beadását Ol­dal 8 méterről a bal alsó sa­rokba fejelte. 1-0. 14. perc: Barbaricsot buktatták. A 18 mé­teres szabadrúgásból Oldal a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0. 37. perc: bal oldali szeglet után Keresztes három méterről csúsz­tatta a labdát a kapuba, 2-1. Izgalmas, ió iramú, de csak kö­zepes színvonalú volt a játék. Mindkét csapat sokat támadott, végül a jobb helyzetkihasználás döntött. Az edclényiek rászol­gáltak a győzelemre. Jók: Ra- gyina. Gonda. Oldal. Ifi: 0-1. További eredmények: Bélapát­falva—Bag 2-2. 11-esekkel 4-6. Recsk—Gyöngyös l-l, büntetők­kel 5-4. Balassagyarmat—Hevesi SE 2-2, büntetőkkel 4-2. Salgó­tarjáni BTC—Salgótarjáni Ko­hász 2-0. Apc—Honvéd Köteles SE l-l. 11-esekkel 1-4. TISZA CSOPORT Rakamaz—Olefin SC 2-0 (2-0) Rakamaz. 600 néző. Vezette; Tombor. G.: Ncuzer (2). Mind­két félidőben a hazaiak kezde­ményeztek többet, s rászolgál­tak a győzelemre. A vendégek erőtlenül kísérleteztek, helyze­teiket pedig elpuskázták. Kaba—Mczőcsát 3-0 (0-0). Ka- ba. 800 néző. Vezette: Losonczy. Mezőcsát: Ondrék — Gályász. Ambrus. Czerva (Rontó). Pus­kás. Kovács L.. Fodor. Szomba­ti. Kovács Gy. (Vincze). Koncz- ka. Répási. Edző: Pál János. Mindkét oldalon sok helyzet maradt kihasználatlanul. A szü­net után egyértelmű fölény­be került a hazai gárda és biz­tosan diadalmaskodott. Jó: Ko­vács L. Ifi: 1-0. Heperay Pécsei Érdekesnek ígérkező au­tós futamra kerül sor szep­tember 16-H18. között Pé­csett. Ekkor rendezik meg az autós hegyi Európa-bajnok- ság 12. viadalát. A házigaz­da szerepére a Pannon Vo­lán SC autós szakosztálya vállalkozott. A hazai közön­ség először 1987-ben láthat­ta Európa legjobb sportoló­it EB-futamon, s a siker után most ismét a pécsiek bonyolíthatják le az ese­ményt. A versenynaptárban Bosch —Mecsek—Pannon hegyiver­seny néven szerepel a fu­tam, a névviselési jogot az osztrák ÖDEG vásárolta meg a Bosch számára. A vi­adal keretében a hazai or­szágos bajnokság és a nem­zetközi Alpok—Duna Kupa résztvevői is rajthoz állnak, az ötezer méteres pályán körülbelül másfél száz autós­ra számítanak, A nézők az EB-kocsikon (A—B—N és C-csoportos autók) kívül a különböző Forma-autók ve­télkedőjét is figyelemmel kísérhetik. fi totó 34. heti eredménye 1. PÉCSI MSé—-BP. HONVÉD 2. BÉKÉSCSABA—MTK-VM 3. KÁBA l.TO—HALADÁS 4. VIDEOTON—DUNAÚJVÁROS 5. HAMBURG—BAYERN MÜNCHEN 6. VFB STUTTGART—S. KICKERS 7. BOCHUM—UERDINGEN 8. MÖNCH ENGL ADBÁCH—BREMEN 9. !•', KÖLN—BAYREUTH in. ASCH AFFEN BÜRG—BLAU WEISS H. ESSEN—SCHALKE 04 12. BRAUNSCHWEIG—DÜSSELDORF 13. SAARBRÜCKEN—K. OFFENBACH---1:-0 1 -1 I -1 2 -0 l ■1 X ■1 1 -1 1 I X 1 1 0 X ■2 X TATABANYA—C. DÓZSA 1-0 1 Nyíregyháza, 2500 néző. Ve­zette: Csáki. Ózd: Fekete - Fodor, Ker­tész, Králik, Stanev — Tokár, Kovács, Búd - Tiba, Farkas, Osváth. Edző: Temesvári Ti­bor. Csere: Búd helyett ökrös, a 78. percben, Tiba helyett Pau- lovics, a 87. percben. Az első veszélyes helyzet a vendégek kapujánál adó­dott. Cséke szabadrúgását Boda 5 méterről fejelte ka­pura, Fekete a léc alól ök­lözött szögletre. A 6. percben az ózdiak szereztek vezetést. Stanev a bal oldalról ívelt a nyíregyházi kapu elé, Far­kasra nem vigyáztak a védők, a középcsatár 7 méterről, kö­zépről élesen fejelt a kapu jobb sarkába, 0-1. A gól után kiegyenlített játék folyt, né­hány kemény belemenéssel. A 17. percben a vendégvé­dők hibájából Búzás és Cse­hi indulhatott kapura, de el- ügyetlenkedték a lehetőséget. Három perccel később Boda fejese alig kerülte el Fekete kapuját. A 23. percben Tiba beadását elvétették a hazai védők, Szobonya a kapu tor­kában hárított. Kevés játé­kot láthattak a nézők ezek­ben a percekben. Tokár 18