Észak-Magyarország, 1988. április (44. évfolyam, 78-102. szám)

1988-04-18 / 91. szám

1988. április 18., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. Újra „jelentkezik" az Ózd Kazincbarcika—Eger 2-1 (1-1) Kazincbarcika, 1500 néző. Vezette: Stornier. KVSE: Májer - Szamosi, Sztahon, Szabó, Budai - Or- lóczki, Balogh, Asszony, Búza - Bartuska, Barta. Edző: Ba­lázs András. Csere: Barta helyett Zsiga a 46., Asszony helyett Kalmár a 88. percben. A vendégek léptek fel tá­madólag, a Vegyész rendkí­vül rossz felfogásban „nyi­tott”. Egyetlen épkézláb ak­ció koreográfiáját sem vol­tak képesek megalkotni, a vaktában előre küldött lab­dák rendre az egriek zsák­mánya lett. A vendégtáma­dások átgondoltan gördültek, s a 13. percben eredménnyel jártak. Smuczer a jobb ol­dalról ívelt a barcikai kapu elé. a labda pattant egyet a földön, a védők lecövekeltek, Májer kimozdult a kapujá­ból, így Tamásnak nem je­lentett gondot fölötte a há­lóba fejelni, 0-1. Még örül­tek a találatnak a hevesi együttes tagjai, amikor egyenlített a KVSE. A 14. percben Asszony előnyös helyzetben harcolt a labdá­ért a 16-oson belül, lőni ké­szült. Smuczer azonban a kezénél fogva lerántotta, ll­es! A büntetőből Búza a bal felső sarokba lőtt, 1-1. Nem sokkal később Bartus­ka abszolút helyzetből, 12 méterről a kapu mellé lőtt, a félidő utolsó percében pe­dig Asszony 22 méteres lö­vése csúszott el a bal alsó sarok mellett. A 48. percben Lente re­mek indítási kapott a jobb- összekötő helyén, egy csel­lel becsapta Májért, elhúzott mellette, aztán gyámoltala­nul az üres kapu mellé gu­rított! Az 52. percben szög­letet követően Búza az ol­dalhálóba lőtt. aztán Bar­tuska lepődött meg a kapu torkában egy elé került laibdán, s mellé helyezett... A 61. percben szerezték meg a hazaiak győztes góljukat. Asszony a bal oldalról ívelt a kapu elé egy szabadrúgást, a védők bizonytalankodtak és a közéjük berobbanó Bú­za közelről fejelt a hálóba, 2-1. A hajrában még Ba­logh előtt adódott ígéretes lehetőség, de 10 méterről rosszul célzott. Jó néhány esetben muta­tott már a mostaninál sok­kal nívósabb teljesítményt a KVSE együttese, amely je­lentős fegyvertényként köny­velheti el a győzelmet, hiszen meglehetősen szerény pro­dukcióval tartotta otthon a két pontot. Különösen az el­ső 45 percre igaz ez a meg­állapítás. amikor a hazaiak­nak szinte egyetlen épkézláb megoldásuk sem akadt, job­bára az egriek irányítottak, ők szabták meg a találkozó menetét. A második félidőre élénkebb lett a mérkőzés, a vegyészeknek használt az át­csoportosítás, a szerkezeti változtatás után folyamato­sabban bontakoztak ki az akciók, a befejezés azonban elképesztő hibák sorozatába torkollott. Jók: Májer, Szta­hon, Szabó, Búza. BALÁZS ANDRÁS: — Idegesen játszottunk, de végre megszereztük első ta­vaszi győzelmünket. Doros László Ózdi Kohász—Salgótarján 1-0 (0-0) Óid, 4 ezer néző. Vezette: Mester. Ózd: Fekete - Fodor, Tiba, Tokár, Stanev - Kovács, Utas- sy, Osváth, Farkas S. - Mun­kácsi, Bém. Edző: Bánkúti Lász­ló. Csere: Munkácsi helyett Far­kas B. a 68. percben és Os­váth helyett Pribék A. a 77. percben. Ózdi támadásokkal Ihőíxlt a mérkőzés. Az 5. percben Tokár jó labdával indította Farkas S.-t, akinek beadá­sát röviden hárították a vé­dők. Kovács rálőtte, Zimonyi szögletre hárított. Ezután tűzijáték alakult ki a tar­jám kapu előtt, de a Ko­hásznak gólt nem sikerült el­érni. A 7. percben Farkas S. rossz becsúszás után sár­ga lapot kapott. A 14. perc­ben Osváth kisodródott, lö­vését Hiesz védte, majd Ko­vács beadása lepte meg a tarjáni kapust, a labda mel­lé ütött, Munkácsi éles szög­ből lőtt, Mákos szögletre mentett. A 22. percben óriási helyzetet hagyott ki a Ko­hász. Utassy jó cselekkel ment el a bal oldalon, be­adása fedezetlenül találta Kovácsot. Már a kapus ver­ve volt. de az ózdi közép­pályás lyukat rúgott. A 42. percben vezette első veszé­lyes támadását a Bányász. Simon 18 méterről leadott lövését jól védte Fekete, majd Kovács bal felső sa­rokba tartó labdáját hárí­totta a tarjáni kapus. A szünet után nagy nyo­más nehezedett a vendégek kapujára. Osváth fejjel ve­szélyeztetett. nem sokkal ké­sőbb szántén Osváth fejéről öklözte le a labdát a ven­dégek kapusa. A 61. perc­ben Fodor 18 méteres nagy lövését védte Hiesz, egy perc múlva Munkácsi jobb oldali beadását Kovács tol­ta meg, Bém 8 méterről lőtt és a vetődő kapus hárított. A 66. percben érvénytelen gólt lőtt az Ózd. A 69. percben azonban megtört a jég. Tokár nagyszerű labdával indította Kovácsot, aki átemelte a labdát a rátámadó Mákoson,- így a középpályás gólhely­zetbe került és a kifutó tar­jáni kapus mellett 10 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. Változatos mezőnyjátékkal telt el az első 20 perc. A Kohász azonnal támadások­kal kezdett, a salgótarjániak sem álltak be védekezni, meglepetésre elég sokat kez­deményeztek. Ahogy telt az idő. a hazaiak egyre jobban beszorították ellenfelüket, nagyon sok veszélyes .akciót vezették. A tarjániak sokat szabálytalankodtak, megpró­bálták széttördelni a játékot. A szünet után tovább fo­kozta a tempót a hazai gár­da és nagy fölénybe került. A vezető gól mégis nehezen született meg. A látottak alapján a Kohász sikere tel­jesen megérdemelt. Jók: Ti­ba Tokár. Fodor. Kovács. BÁNKŰT1 LÁSZLÓ: — A várt nagy küzdelemben helyzeteink alapján rászol­gáltunk a két pontra, Hanyiszkó István Szekszárd—’DVTK 3-0 (1-0) Szekszárd, 2000 néző. Vezet­te: Roxin. DVTK: Nagy - Kuttor, Les- kó, Szűcs, Takács - Huszák, Farkas, Fükő - Kvaszta, Brez- nai, Lengyel. Edző: Száger György. Csere: Szűcs helyett Kiss a 46. percben, Farkas helyett Szemere a 70. percben. Villámgyors góllal kezdett a Dózsa. A 2. percben Kni- esz tért ölelő partdobása után a védőkről laperdült labdát Márkus az ötösről védhetetlenül bombázta a léc alá, 1-0. A 18. percben Márkus szögleténél üggyel- bajjal mentett a DVTK vé­delme, majd gyors ellenak­ció végén Fükő kapáslövését védte Holler. A 26. percben Farkas szögleténél Holler a labda alá futott, Breznai kö­zeli labdáját a ll~es ponton azonban vetődve védte. A 28. percben Süveges hibázott ordító helyzetben, öt perccel később Farkas szöglete után nehezen szabadult fel a ha­zaiak kapuja. A szünet után a 48. perc­ben növelte előnyét a kitű­nően futballozó Szekszárd. Süveges viharzott el a jobb oldalon, élesen belőtt labdá­ja Nagyról Kuttor elé per­dült, de a hátvéd elvétette és a berobbanó Márkus 4 méterről nem hibázott, 2-0. A 65. percben a csereként beállt Kiss szöglete után Breznai lövését Graca vágta ki a gólvonalról. A 75. perc­ben Márkus 20 méteres sza­badrúgása kivágódott a ve­tődő Nagyról, de Leskó az utolsó pillanatban szögletre mentett. A 85. percben Sü­veges ismét csomót kötött a gyengélkedő védők lábára, már a 16-oson belül járt, amikor buktatták, Egyértel­mű 11-es! A megítélt bün­tetőt Márkus értékesítette, 3-0. A hét nap alatt begyűj­tött öt pont arra utal, hogy a szekszárdiak még nem ad­ták fel a reményt... Hamar megszerezték a vezetést, ami meghatározta játékukat és a mérkőzés képét is. A rend­kívül gyors Süveges több­ször megoldhatatlan feladat elé állította a vendégek vé­delmét. A DVTK a mezőny­ben elfogadhatóan futballo­zott, a kapura azonban alig jelentett veszélyt. A szünet után fokozta az iramot a Szekszárd, és minden csapat- részében sokkal jobb telje­sítményt nyújtott, mint a DVTK. A látottak alapján rászolgáltak a két pontra. A piros-fehérek közül senki nem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. SZÁGER GYÖRGY: —Mai hozzáállásunkkal a Szekszárd helyén kellene lennünk a táblázaton. Fekete László További eredmények: Veszp­rém—Dunaújváros 3-1. Cse­pel—Bp. Volán 0-2. Nyír­egyháza—Ajka 1-0. Metri- pond—Szolnok 2-1. III. ke­rületi TTVE—Nagykanizsa 2-1. Komló—Szeged 0-1. Kecskemét—Építők SC 1-1. AZ NB II. ALLASA 1. Veszprém 27 16 5 6 37-20 37 2. özd 28 11 12 5 34-23 34 3. Szeged 28 13 7 8 45-25 33 4. D.-újváros 28 13 7 8 45-30 33 :». Diósgyőr 28 14' 4 10 36-39 32 6. Szolnok 27 13 5 9 47-42 31 7. Bp. Volán 28 13 5 10 40-37 31 8. Kecskémé« 28 13 4 11 45-41 30 9. Mcudpond 28 11 8 9 42-39 30 10. Ny.-háza 28 12 6 10 37-35 30 11. Komló 27 11 7 9 43-33 29 12. Csepel 28 12 5 11 38-37 29 13. N.-kanizsa 28 10 6 12 31-36 26 14. Eger 28 8 10 10 33-42 26 15. K.-barcika 28 6 11 11 25-32 23 16. 111. kér. TTVE 28 jj 13 10 29-40 23 17. S.-tarján 28 7 8 13 32-37 22 18. Ajka 27 6 10 11 22-32 22 19. Szekszárd 28 6 6 16 27-48 18 20. Építők 28 5 7 16 25-45 17 A Természetbarát Szőttéi vezetői... . . . látogatnak Miskolcra április 20-án, szerdán. A Bor­sod Megyei Tanács V. B. if­júsági és sportosztályán (Szé­chenyi út 103.) részt vesz­nek azon a 10 órakor kez­dődő' értekezleten, amelyen a Magyar Természetbarát Szövetség feladatairól lesz szó. Előadó: Peták István, a testület elnöke és Szabó Im­re főtitkár. A megyei ter­mészetbarát-bizottság szere­péről és tevékenységéről Lendeczky László elnök szá­mol majd be. Miskolcon rendezték meg a megyei aktiv (félórás gon­dolkodási időt engedélyező) sakkbajnokságot. A győzel­met Kovács Lajos (Borsod- távhő) szerezte meg, Sztollár (SUMSE) és Keczer (Miskol­ci Spartacus) előtt. Az első és második bekerült az or­szágos döntőbe. Képünkön; Kovács Lajos látható. Labdarúgás, NB ill. Kiesőhelyen a Papp SE MÁTRA CSOPORT Borsodi Bányász—Gyön­gyös 0-0. Sajószentpéter, 600 néző. Vezette: Ágoston. B. Bányász: Gondos — Bar­tók, Bukovics, Budai I., Csáki, Budai J.. Kovács M„ Kiss G„ Palej (Vincze), Haj­dú, Aranyosi. Edző: Krom- paszky Gyula. A hazaiak végig nyomasztó fölényben játszottak, a gyöngyösiek mégis értékes ponthoz ju­tottak. Jók: Budai J., Ko­vács M. Sajóbábony—BVSC 0-0. Sajóbábony, 500 néző. Ve­zette: Kovács. Sajóbábony: Hossó — Popovics, Lipták, Dinea, Majoros (Szitka), Pet- rovics (Simon), Hauberger, Helgert, Kapitány, Tóth, Szabó. Edző: Balogh Zoltán. Küzdelmes találkozót vívtak a csapatok. A BVSC meg­szállta kapujának előterét és kontratámadásokkal kísérle­tezett. A hazaiak nem tud­Kézilabda Borsodi Bányász—Békéscsabai Előre Spartacus 21-18 (11-11). Miskolc. városi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette; Géczi. Gyu­lai. NB I-es női találkozó. B. Bányász: Demeter — Engine 3, Bocsiné 9. Feketcné 2, Nagyné. Vinczéné 3. Kerékjártóné. Csere: Kovács M.-né. Hollóné 3, Kondi- né l. Kozák. Edző: Bereczky György. A hazaiak jól kezd­tek, biztos vezetésre tettek szert. Annak ellenére, hogy a 19. percben 9-5-ös előnyüket mu­tatta az eredményjelző, bekö­vetkezett a szokásos rövidzár­lat: a vendégek a 28. percben 11-9-re fordítottak. Küzdelmes, változatos, de sok hibával tar­kított volt a játék. A szünet után nagyobb sebességre kap­csoltak a hazaiak és csaknem végig vezetve harcolták ki ér­tékes győzelmüket. Javuló já­tékot nyújtottak, remélhető ea túljutottak a hullámvölgyön. Átlagon felüli egyéni teljesít­ményt Bocsiné és helyenként Demeter nyújtott. Dunai Kőolaj—Ózdi Kohász 21-18. Százhalombatta. NB I/B. férfi. ták kihasználni helyzeteiket. A döntetlen igazságos. Jók: Lipták, Dinea. Romhány—Honvéd Papp József SE 1-0 (1-0). Rom­hány, 600 néző. Vezette: Molnár. Papp SE: Varga — Oláh, Sági, Mida, Papp, Ker­tész (Tokár II.), Halász, He­vesi, Rozsnyói (Radaksz), Havelant, Hanyecz. Edző: Fekete Ferenc. A gól törté­nete, 28. perc: Varga kite­nyereit egy beadást és Ho- dur 6 méterről a hálóba lőtt, 1-0. A kemény és küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyertek a hazaiak. A Papp SE a mezőnyben egyenrangú ellenfél volt, a kapuk előtt azonban elfogyott a tudo­mánya. Jók: Mida, Sági, Ha­lász. Honvéd Köteles SE—Ede-' lényi Bányász 3-0 (1-0). Bu­dapest, 300 néző. Vezette: Gál J. Recsk—Mád 0-0. Recsk, 600 néző. Vezette: Benkő. Javuló játékkal - nehéz győzelem Nyíregyházi Tanárképző—Ka­zincbarcikai Sütőipari Kinizsi 25-23 (14-11). Kazincbarcika, NB II. női. A hazai gárda saját ma­gát verte meg azzal, hogy zic- cerhelyzeteit rendre elhibázta. Ld.: Szabó (11), Nagy (5). Ko­vács L.-né (3). Jó: Szabó, Püspökladány—BVM Alsózsol- ca 21-20 (12-10). Püspökladány, NB II. férfi. A vendégek végig jól játszottak, egyenrangú ellen­felei voltak a hazai gárdának. A püspökladányiak győztes gól­ja 3 másodperccel (!) a lefújás előtt született meg. szerencsés körülmények között. A döntet­len jobban megfelelt volna a iá- ték képének. Ld.: Aranyosi (6), Bohus (5), Kovács (4). Szilágyi (3). Jók; Eperjesi. Aranyosi, Bohus. Miskolci Spartacus—Szegha­lom 25-16 (12-6). Miskolc, vá­rosi sportcsarnok, NB II. női. A szövetkezetiek sok abszolút hely­zetet hagytak kihasználatlanul és lényegesen nagyobb arány­ban is nyerhettek volna. Ld.: Gál (fi), Jászka (5). Répást (4). Jók: Kupeczné, Kálmán, Gál, Mád: Kiss — Szoták, Ma- tisz. Fodor, Dankó (Kontra), Tóth, Oláh I., Leskó (Oláh II.), Szabó, Baghy, Szatmá- ry. Edző: Fekete László. Alacsony színvonalú, de küz­delmes volt a találkozó. Jók: Baghy, Szatmáry, Tóth, Oláh I. További eredmények: Hat­van—Bélapátfalva 0-0. He­ves—S. Síküveggyár 1-1. Nagybátony—Balassagyar­mat 0-0. TISZA CSOPORT Olefin SC—Karcag 2-0 (0-0). Karcag, 500 néző. Vezette: Tóth. Az első félidőben eny­he fölényben futballoztak a vendégek, a karcagiak csak szórványos támadásokkal kí­sérleteztek. A szünet után érvényesült a vendégek na­gyobb tudása. G.: Kiser, Bö- i dolai (11-esből, a 92. perc- : ben). Jók: lelkes játékáért \ és egységes csapatatünlüüá- j ért a vendégek válfuíteájt|yi j tagja dicséretet érdÖfnCT^^ Csak Men... TEKE. Ózdi Kohász—Szanki Olajbányász 6-2. Ózd. NB I. női. Egyénileg: Lörinczné (444), Tóth (436), Országimé (427). Lipár- diné (414). Borsodi Építők Vo­lán-Gyula 7-1 (2577-2336). Mis­kolc. NB II. férfi. Egyénileg: Juhász (456), Lipták (449). Né­meth (447), Székely (424), Ács (407). OSZAS. Megyei serdíilöbaj- nokság, Miskolc. A győztesek, férfiak: Szabó P. (Miskolci Víz­müvek), Deák (M. Vízmüvek, három számban), Kriston (M. Vízmüvek), Acs (M. Vízművek), Nagyszengyí (Ózdi Kohász), 4x50 yardos gyorsváltó: M. Víz­művek (Nagy, Acs, Deák, Sza­bó). Nők: Gerzsényi (M. Víz­művek, két számban). Kun (M. Vízmüvek), Füle (M. Vízmüvek, három számban). Tamás (M. Vízművek), 4x50 yardos gyors­váltó: M. Vízmüvek (Gerzsényi, Iványi, Tamás, Sándor). TOLLASLABDA. Osztapenko Kupa, országos ranglistaver­seny, Budapest. Női egyes: 3. Kovács és Papp. Férfi egyes: 2. Nagy (mindhárom Papp SE). JÉGKORONG. Nemzetközi mérkőzés, Kazincbarcika, Mis­kolci-kazincbarcikai válogatott —Bardejov (csehszlovák II. li­gás) 5-4. TENISZ. Olimpia Kupa, ama­tőr torna, Miskolc. Férfi egyes: l. Kunsági, 2. Tornyai. 3. Rém. Férfi páros: 1. Tornyai. Rém, 2. Nagy P., Nagy I., 3. Szerény!. Waldhauser. ASZTALITENISZ. Bajnoki mérkőzést játszott a Kazincbar­cikai Vízmű NB Il-es férfi asz­talitenisz-csapata. A barcikaiak 17-8 arányú vereséget szenved­tek a Kecskemét együttesétől. A Vízmű győzelmeit Rogl (2), Me­zőn (2), Sebestyén (2), Lukács (1) és Farkas Gy. (1) szerezték. A hét végén Miskolcon, a 34- es Számú Általános Iskola tor­natermében bonyolították le az oktatási intézmények tanulói részére az egyéni versenyt. A fiúknál Bujdos (Építőipari Szak- középiskola) győzött, míg a leá­nyoknál Jónyer A. (Zrínyi Ilo­na Gimnázium) bizonyult a : ­jobbnak. fl TOT016. heti eredménye í. BP. HONVÉD—MTK-VM 2-0 1 X 2’ VASAS—TATABANYA 0-1 2 3. rAba eto—ü. Dózsa 1-1 X 4; VFL BOCHUM—VFB STUTTGART 5-1 1 5. EINTRACHT FRANKFURT— MÖNCHENGLADBACH 2-0 I 6. BAYER UERDINGEN—HAMBURGER SV 1-1 X 7. DARMSTADT—WATTENSCHEID 1-1 X 8. BAYREUTH—FREIBURG 5-1 1 9. ROMA—MILAN 0-2 2 to. EMPOLI—TORINO 0-0 X 11. ASeOLI—SAMPDORIA 1-1 X 12. AREZZO—LAZIO 0-1 2 13. B ARLETT A—AT AL ANT A 1-1 X +L JUVENTUS—NAPOLI 3-1 1 Kovács Lajos a „legaktívabb’’