Észak-Magyarország, 1987. október (43. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-12 / 240. szám

1987. október 12., hétfő ÉSZAK-MAGYAROR5ZÁG 7 Labdarúgás, NB II. Pontot rabolt Szolnokon az Ózd DVTK—Kazincbarcika 1-0 (0-0) Kézilabda legyőzte az FTC-t Diósgyőr, 3500 néző. Vezet­te: Hazafi. DVTK: Veréb - Szlifka, Les- kó, Dózsa, Takács - Kiss, Fii- kő, Szemere - Farkas, Len­gyel, Kölln. Edző: Száger György KVSE: Májer - Babus, Ke­rekes, Kondás, Budai - Or- lóczki, Balogh, Asszony, Búza - Zsiga, Csipke. Edző: Balázs András. Csere: Kiss helyett Huszák, a 46., Szemere helyett Thury, a 63., Csipke helyett Gyenes, a 84., Asszony helyett Szamo­si, a 85. percben. (A kezdést megelőzően az első meglepetést a barcikaiak okozták azzal, hogy piros­fehér színű szerelésben lép­tek pályára. A hazaiak mi mást tehettek, szokatlan ösz- szetételt választottak. így is sokáig zavarólag hatott, hogy a DVTK kék mezben és fehér nadrágban szere­pelt). Száger edző bizalmat szavazott Kissnek és Far­kas is helyet kapott a kez­dő tizenegyben. Az első negyedóra végén Asszony szögletét Csipke lőt­te 17 méterről laposan ka­pura, Veréb lábbal jó ütem­ben mentett. Három perccel később Orlóczki 22 méterről ballal célozta meg a kaput, Veréb ezúttal is a helyén volt. A 22. percben vezette első vaLamirevaló támadását a vasgyári együttes. Kiss ló­dult meg a jobb oldalon, beadását Orlóczki az utolsó pillanatban vágta >ki Szemere elől. Ebben az időszakban nyugodtan és szemre is szé­pen szőtte akcióit a barcikai csapat, a hazaiak viszont képtelenek voltak kibonta­kozni. mert középpályásaik nem futottak, alig adtak elő­re használható labdát, s ke­vés gondot fordítottak em­bereikre. A 33. percben sza­badrúgás után Szlifka hú­zott cl a jobb oldalon, pon­tosan adott középre, de Len­gyel az ötösről fölé emelt! A másik oldalon Búza tört ki a védők közül, a labda végül Csipke elé került, aki lapos lövéssel kísérletezett, ám Verébnek a hárítás nem okozott gondot. A szünet után Asszony eresztett meg nagy erejű sza­Szolnok, 4000 néző. Vezet­te: Divinyi. Ózdi Kohász: Fekete - To­kár, Kertész, Králik, Stanev - Kovács, Utassy, Osváth, Farkas S. — Munkácsi, Bém. Edző: Bánkúti László. Csere: Bém helyett Nagy, a 75. percben, Utassy helyett Farkas B., a 82. percben. A kezdés után a vendé­gek ragadták magukhoz a kezdeményezést. A 10. perc­ben Osváth ugratta ki Bő­met, akit azonban a lövés pillanatában szereltek. Nem sokkal később Farkas S. sza­badrúgása a sorfalon akadt el. A 14. percben Fekete mentett kivetődve László elől. Hat perc múlva László 5 méterről mellé fejelt. Utas- sy egy csel után gólhelyzet­be került, de gyengén lőtt . . Egy perc múlva Stanev jó beadásáról Utassy és Bém is lekésett. A 29. percben Mun­kácsi—Utassy akció végén Bemhez került a pettyes, aki 16 méterről nagy lövést kül­dött — a kapu mellé. A 34. percben Tokár távoli, bal felső sarokba tartó lövését védte a szolnokiak kapusa. Két perccel később ismét To­kár veszélyeztetett, szabad­Szlifka erőssége volt csapatá­nak, jól rombolt és gyakran futott fel. Asszony szomorúsága érthető: csapata vereséget szenvedett. badrúgást 24 méterről, a lab­da elcsúszott a felső léc fö­lött. Az 59. porcben jobb ol­dali beadásból Ftikő előre­vetődve fejelt az oldalháló­ba, két perccel ezután pe- dik a diósgyőri 16-oson be­lül Búza csúszott el ígére­tes helyzetben. A 70. perc­ben Thury közelről a felső Iccét találta telibe, négy perccel később viszont vé­gigsöpört az öröm hulláma a nézőtéren. Thury bal olda­li beadása után ide-oda pat­togott a labda a barcikaiak ötösén. Farkas eszmélt a leg­gyorsabban, lecsapott rá és 6 méterről, fordulásból, bad­tai lőtt a kapu jobb oldalá­ba, 1-0. Tanulságos és érdekes mérkőzést hozott a szom­szédvárak összecsapása! Iga­za volt Száger Györgynek, amikor azt mondta, hogy a rúgását azonban Gyémánt jó érzékkel mentette. A szünet után az első ese­ményeket Králik fölélövése és Bém sárga lapja jelentet­te. Az 53. percben László bombáját Fekete bravúrral mentette, majd Katona 11 méterről helyezett a kapu fölé. A 63. percben Utassy vállalkozott cselsorozatra, ígéretes helyzetbe került, a védők szerelték. Munkácsi 16 méterről próbálta bevenni a hazaiak kapuját, Gyémánt azonban a helyén volt. A 77. percben Sugár .szerezhetett volna vezetést, de fölé emelt. Az utolsó negyedórában az ózdiak tartották az ered­ményt, elsősorban a védeke­zésre összpontosítottak. Változatos, taktikus, ke­mény mérkőzést vívtak a csapatok. Az első félidőben a vendégek meglepően jól futballoztak, helyzeteket dol­goztak ki és akár kétgólos előnyt is szerezhettek volna. A szünet után erősített a listavezeő és legalább 30 percet a Kohász térfelén töl­tött. A helyzeteket viszont ug.yanúgy elhibázták, mint az első negyvenöt percben az ózdiak. A kontratámadá­sokra építő vendégek a lá­táblázat végén elhelyezkedő csapatok ellen a legnehezebb futballozni. Tartott a Ka­zincbarcikától is, s aggodal­ma nem volt alaptalan. A sárga-kék gárda érett, tak­tikus játékkal rukkolt elő, s gyorsan kiderült, hogy nem az. idegenben játszók harc­modorában kísérli meg be­gyűjteni az egyik pontot. A KVSE nem vont falat saját kapuja elé, de jól szervezett védelme biztos lábbal rom­bolta a szórványos hazai ak­ciókat. Lámpaláz és az elfo­gódottság legcsekélyebb jele nélkül próbálkoztak, igye­kezték meghatározni a játék menetét. Ez az elképzelés az első félidőben bevált, mert a DVTK középpályásai har­matos teljesítménnyel ruk­koltak elő. A szünet után a DVTK igyekezett váltani, nagyobb tempót diktálni, s ritmus­váltásokkal kísérletezett. Ek­kor már többet foglalkoztat­ták a széleken előrelörőket, s a kaipu elé kanyarított labdák után nem egy eset­ben meleg pillanatokat idéz­lek elő. A diósgyőriek me­zőnyfölényt harcoltak ki, jó húzásnak bizonyult Thury beállítása, lőtt egy kapufát, s a gól előkészítésében is te­vékeny szerepet vállalt. A szemfüles találat után már kevesebb meggyőződéssel tá­madtak a vendégek, összes­ségében a döntetlen jobban megfelelt volna a mérkőzés képének, mert a várakozás felett teljesítő vegyészek jól vizsgáztak a borsodi rang­adón. A vasgyáriak szürkébb produkcióval rukkoltak elő. de akaraterejüket dicséri, hogy képesek voltak kicsi­karni a sokat jelentő sikert. Jók: Veréb. Szlifka, Dózsa, illetve Kerekes, Kondás, Bu­dai. Orlóczki, Búza. SZÁGER GYÖRGY: — A vártnál nehezebben született meg a győzelem, éppen ezért különösen értékes a siker. BALÁZS ANDRÁS: — Végig egyenrangú ellenfelek voltunk, kár, hogy a szünet után volt egy gyengébb ne­gyedóránk. Doros László tottak alapján megérdemel­ték a számukra igen érté­kes egyik bajnoki pontot. Jók: Fekete. Kertész, Sta­nev, Osváth, Farkas S. BÁNKÜT1 LÁSZLÓ: — Nyílt és változatos mérkőzést vívtunk. A végeredmény — úgy érzem — megfelelően tükrözi a látottakat. Hanyiszkó István Olajbányász—Nyíregyháza 0-1. Eger—Komló 3-0. Sze­ged—Ganz-MÁVAG 6-0. Bp. Volán—Metripond 7-2. Cse­pel—Veszprém 0-2. Salgótar­ján—III. kerületi TTVE 1-1. Dunaújváros—Szekszárd 4-0. A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Szolnok 13 8 3 2 24-13 19 2. DVTK 13 8 1 4 19-14 17 3. Veszprém 13 7 2 4 16-10 16 4. Ózd 13 5 6 2 15- 9 16 5. Komló 13 6 3 4 20-16 15 6. Csepel 13 7 1 5 17-13 15 7. Bp. Volán 13 7 1 5 21-19 15 8. Kecskemét 13 7 1 5 20-18 15 9. Szeged 13 6 2 5 18-11 14 10. Dunaújv. 13 6 2 5 19-15 14 11. Ajka 13 3 7 3 12-11 13 12. Ny.-háza 13 5 3 5 17-19 13 13. Eger 13 3 6 4 20-20 12 14. Metripond 13 5 2 6 22-24 12 15. III. kor. TTVE 13 o 8 3 13-16 12 16. S.-tarján 13 3 4 6 15-19 10 17. N.-Kanizsa 13 4 2 7 10-20 10 18. KVSE 13 2 4 7 8-13 8 19. Szekszárd 13 3 8 10-25 8 20. Ganz-M. 13 2 2 9 12-23 6 NAGYÜZEM volt a hét végén a miskolci városi sportcsarndkban. A program péntektől vasárnapig non­stop kézilabdát kínált. A kö­zönség láthatott NB I-es, NB Il-es és megyei mérkőzése­ket is. De menjünk sorjá­ban! A legtöbben — ezren — érthetően a Borsodi Bá­nyász—Ferencváros élvonal­beli női találkozón szurkol­tak. A szakemberek fele-fe­le arányban „fogadták” a hazaiak és a fővárosiak győ­zelmét. Borsodi Bányász—FTC 23-22 (10-9). Vezette: Kiss, Hummel. B. Bányász: Kovács M.mé — Enginé 1, Bocsiné 2. Feketéné 1, Angyal 4, Kondiiné 12, Kerékjártóné 3. Csere: Demeter, Vinczéné, Kovács L.-né. Edző: Csík János. A szurkolók azt kap­ták. amit vártak. Mindvégig küzdelmes, jó iramú és he­lyenként színvonalas volt a találkozó, annak ellenére, hogy olykor kapkodásban sem volt hiány. Látszott: a csapatok a védekezést tart­ják elsődlegesnek. A szünet után lendült bele a borsodi együttes. Sorra szerezte gól­jait. elsősorban Kondiné ré­vén. Az 50. percben (tíz perc­cel a lefújás előtt) 20-15-re vezetett a piros-fekete gár­da. s már mindenki elköny­velte sikerét. Ezután azon­ban bekövetkezett a szoká­sos rövidzárlat. A dobások pontatlanok voltak, illetve az FTC kapusa rendre hárított. matra csoport H. Köteles SE—Sajóbábony 4-2 (1-0). Sajóbábony, 600 néző. Vezette: Ágoston. SV- SE: Szedlák — Jónás, Hel- gert, Dinea, Simon, Kapi­tány, Majoros, Lakatos, Ko­vács L., Hauberger, Szitka. Edző: Balogh Zoltán. A gólok története. 20. perc : Bal oldali vendégtámadás végén Kovács Z. 15 méter­ről lőtt a hálóba, 1-0. 50. perc: Jobb oldali beadást követően Kovács Z. második gólját szerezte, 2-0. 65. perc: Kovács L. 22 méteres sza­badrúgásból szépített, 2-1. 75. perc: Dineát a 16-oson belül felvágták, 11-es! A büntetőt Kovács L. értéke­sítette, 2-2. 80. perc: Jónás lyukat rúgott saját kapuja előtt, Krómer lecsapott a labdára és nem hibázott, 3-2. 84. perc: Ismét Jónás tétovázott, Krómer elvitte a labdát és beállította a vég­eredménye, 4-2. Küzdelmes, sok hibával tarkított mér­kőzésen egyéni hibák miatt veszített a hazai együttes. Jók: Kovács L., Dinea, Ma­joros. A zöld-fehérek négy perc alatt ötször is leindítottak és egyenlíteni tudtak (!). A Borsodi Bányásznak viszont maradt még ereje, átlendült a holtponton és a hajrában a maga javára tudta fordíta­ni a mérkőzés sorsát. — 20-15-nél azt mondtam, hogy nyerünk — szögezte le a találkozót követően Csík János. — 20-20-nál már ide­geskedtem, szerencsére az utolsó percek a miénk vol­tak, Nem. értem, hogy biztos vezetésük tudatában miért ,,kapcsoltak” ki a lányok? A Borsodi Bányászból Kondiné, Angyal és Kerék­jártóné teljesítménye emel­kedett az átlagos fölé. A MISKOLCI SPAR­TACUS—KARCAG NB li­es női meccsen senki sem izgult. Nem volt miért! — Az őszi szezon legjobb teljesítményével szinte lero­hantuk ellenfelünket — di­csekedett Mádai Béla, a szö­vetkezetiek elnöke. — 37-20 (21-11) arányban diadalmas­kodtunk, a legtöbb gólt Cse­ri (11), Vismeg, Répási és Gál (6—6) szerezte. Vala­mennyi játékosunk átlagon felüli kézilabdát produkált, A tabellán biztosan tartjuk második helyünket, feljutni azonban már nem tudunk. Talán jövőre ... A MEGYEI BAJNOKSÁG befejeződése után az 1—4. helyezettek nem tértek pihe­nőre, részükre a szövetség rájátszást szervezett. Salgótarjáni Síküveggyár— Honvéd Papp József SE 3-0 (2-0). Salgótarján, 400 néző. Vezette: Tóth B. Papp SE: Kerényi — Csáki, Planéta, Halász, Pölcz, Hanyecz, Orosz, Sági, Deszatnik, Ha- veland, Aranyosi. Edző: Fe­kete Ferenc. A gólok története, 15 perc: a vendégek védői egymásra vártak, Mohácsi 14 méteres lövése pedig Planéta lábá­ról a bal alsó sarokba pat­tant, öngól, 1-0. 29. perc: Halásztól Garai elvette a labdát, majd Balgához ját­szott, aki a bal alsó sarok­ba helyezett, 2-0. 65. perc: Garai Planéta kíséretében a jobb alsó sarokba helyezett, 3-0. A hazaiak jól használ­ták ki a Papp SE védelmi hibáit. A katonacsapat egyéb­ként a mezőnyben egyen­rangú ellenfél volt. Jó: Csáki. Edelény—Borsodi Bányász 1-0 (0-0). Edelény, 1500 né­ző. Vezette: Bognár. Ede­lény: Béres — Kiss, Ragyi- na, Csorba, Farkas, Goór, Kovács (Hubi), Oldal, Czél, Kleiber. Németh. Edző: Ko- leszár György. B. Bányász: Fehér — Bartók, Bukovics, Lintner. Szabó, Budai (Vin­— Köztudott, hogy az NB 11-es osztályozókai teremben játsszák, a borsodi csapatok zöme pedig szabadtéren sze­repel, Célunk az volt, hogy az érdekeltek felkészülését segítsük és játéklehetőséget biztosítsunk. Ennek — né­hány kivételtől eltekintve — örültek a csapatok! — je­gyezte meg Rózsa László, a megyei szövetség főtitkára. Az eredmények, nők: Ózdi Kohász—Edelény 42-17. Ede­lény—SÜMSE 15-21. MVSC —Edelény 21-10. Edelény— Ózdi Kohász 17-36. Ózdi Kohász—MVSC 41-14. Férfi­ak: BÉV SC—Somsály 21-20. Alsózsolca—Somsály 22-20. MEAFC—Alsózsolca 25-30. MEAFC—BÉV SC 22-21. BÉV SC—Alsózsolca 31-33. K. T. * Postás SE—Kazincbarcikai Sütőipari Kinizsi 25-14 (10-6). Budapest, NB I/B. női. Ld.: Tábori (4), Bodó (3), Kőváriné (2). Átlagon felüli egyéni teljesítmény nem akadt. A Kinizsi már kiesettnek tekinthető. BHG SE—Lyukóbányai Bányász 22-21 (13-9). Buda­pest. NB II. férfi. Ld.: Kiss (7), Rácz (5), Almási (4). Jók: Sebők és .a legjobb do­bók. A vendégek egyenran­gú ellenfelei voltaik a baj­nokságra törő fővárosiaknak. FTC—Ózdi Kohász 26-19 (12-8). Ózd, NB I. férfi. Ve­zette: Halmai, Kovács. Ld.: Jakab (6), Fekete (5). Jó: Jakab, Fekete. Az Ózdi Kohász—Veszp­rém NB I-es férfi mérkőzést ma 18 órai kezdettel rende­zik meg Ózdon, a Vörös Hadsereg úti Általános Is­kolában. cze). Hajdú, Borbély, Ko­vács, Kiss, Palej, Edző: Krompaszky Gyula. A gól története, 50. perc: Csorba labdáját Farkas 20 méterről lőtte a kapuba, I- 0. A jó iramú és kemény mérkőzésen született meg a hazaiak sikere. Jók: Csorba, Farkas, illetve a B. Bányász­ból senki nem nyújtott át­lagon felüli teljesítményt. Mádi Bányász—Hatvan 1-1 (0-1). Mád, 1200 néző. Ve­zette: Benkő. Mád: Kiss, — Szoták, Matisz, Tóth, Fodor, Leskó, Oláh II. (Laczkó), Oláh I., Baghy (Kontra), Nagy, Szabó. Edző: Fekete László. A gólok története, 26. perc: Gömöri 25 méteres szabadrúgása a kapuban kö­tött ki, 0-1. 89. perc: Oláh I. bal oldali szabadrúgását Kontra továbbította a bal sarokba, 1-1. A pontosztoz­kodás, a helyzetek alapján, igazságos. Jók: Tóth, Fodor, Nagy, Leskó, Oláh I. * További eredmények: Bél­apátfalva—Romhány 3-2; Balassagyarmat—Recsk 2-1; Gyöngyös—Hevesi SE 3-0; BVSC—Nagybátony 2-0. TISZA CSOPORT Olefin SC—Kaba 2-1 (1-1). Leninváros, 600 néző. Ve­zette: Marosvári. Olefin SC: Kiss — Balogh, Járai, Ko­vács, Barabás, Bodolai, Fo­dor (Polonkai), Gulyás, Ma­gyar, Kapus, Szép (Vidin- czei). Edző: Toperczer Ti­bor. A gólok története, 14. perc: Gulyás szögletét Bara­bás 5 méterről lőtte a ka­puba, 1-0. 69. perc: Gulyás 18 méteres szabadrúgása félmagasan vágódott -a há- lób.a, 2-0. 90. perc: Berki II- esből állította be a vég­eredményt, 2-1. Szürkén ját­szott a hazai gárda, de hely­zetei alapján rászolgált a győzelemre. Jók: Kiss, Já­rai, Barabás, Magyar. A TOTÓ 41. heti eredménye I. EINTRACHT FRANKFURT— HAMBURGER SV 3-0 1 3. KARLSRUHE—BAYERN MÜNCHEN 0-1 2 3. 1. FC KÖLN—MÖNCHENGLADBACH 4-1 1 4. BAYREUTH—FORTUNA KÖLN 2-0 1 5. ST. PAULI—DARMSTADT <1-2 l 6. STUTTGARTER KICKERS—FREIBURG 4-2 1 7. CESENA—TORINO 0-0 x 8. JUVENTUS—ROMA 1-© i 9. SAMPDORIA—MILAN l-j x 10. PISA—COMO l-i x 11. BARLETTA—BRESCIA 0-0 x 12. TARANTO—GENOA 1-2 2 13. UDINESE—BARI 0-0 x-j-1: BLAU-WEISS 90—WATTENSCHEID 3-1 l Szolnok—Ózdi Kohász 0-0 Labdarúgás, NB III. Hiába cseréltek edzőt Sajóbábonyban...