Észak-Magyarország, 1987. augusztus (43. évfolyam, 180-204. szám)

1987-08-10 / 187. szám

1987. augusztus 10., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II. Visszaéltek a veÉgjoggal az ózdiak ÓKSE—KVSE 1-0 (0-0) Kazincbarcika, 3500 néző. Vezette: Varga L. KVSE: Májer - Orlóczki, Sztahon, Kondás, Budai - Asz- szony, Kerekes, Bartuska, Bú­za - Babus, Csipke. Edző: Ba­lázs András. ÓKSE: Fekete - Fodor, To­kár B., Králik, Stanev - Ko­vács, Farkas B., Béni, Farkas S. - Utassy, Nagy. Edző: Bán­kúti László. Csere: Utassy helyett Os- váth, a 46., Babus helyett Ba­logh, az 53., Orlóczki helyett Kalmár, a 67., Fodor helyett Tiba, a 79. percben. Az egy esztendei szünet után ismét megyei rangadó­ra került sor Kazincbarci­kán. A találkozót megelőző szurkolói párbajt egyértel­műen a vendégek maroknyi, de annál lelkesebb csoportja nyerte. Mindkét szakvezető feszültnek tűnt, szorongó ér­zésekkel foglalták el helyü­ket a kispadon. . Az 5. percben Asszony cé­lozta meg 24 méterről sza­badrúgásból Fekete kapuját, ele a labda és a portás a röppálya végeztével találko­zott. A 14. percben ígéretes akció végén gólszerezési le­hetőséget szalasztottak el a hazaiak. Csipke a jobbösz- szekötő , helyén lépett lói, egyedül vezette a labdát, gyengére sikeredett lövése nem akozott gondot az ózdi kapusnak. A másik oldalon Farkas B. 22 méteres lapos lövése foglalkoztatta Májért. Az ózdiak tűntek nyugod- tabbaiknak, gyorsan mentek át támadásba, s rendre .a bal oldalon vezették akcióikat. A 20. percben Fankas S. hú­zott el iá balszélen, iigye- isérT óméit középre, csakhogy. .tárcák! 'iribgf'eledkéztek ar­ról, hogy kövessék a táma­dást ... Nehezen talált ma­gára a vegyészegyüttes, az ózdiak többet birtokolták a labdát és a kezdeményezés is a kezükben volt. A szünet után az első em­lítést érdemlő eseményt nyolc perc elteltével jegyez­hettük fel, amikor Stanev távoli lövését követően a jobb kapufa tövénél hagy­ta el a játékteret a labda. Négy perccel később Csipke jó ütemben emelte a labdát, a kiugró Kerekes elé, aki eltolta a keresztező Tokár B. előtt, mielőtt azonban utána nyargalhatott volna, a kö­zéphátvéd akasztotta. Jogo­san villant a sárga lap. A másik oldalon Kondás „bir- kózta le” a földre Bémet, neki is kijárt a figyelmezte­tés a színes lap formájában. A 60. percben szabadrúgás­hoz jutott az ÓKSE. Far­kas B. 22 méteres .lövését vetődve itisztázta Májer. To­vábbra is a vendégek dik­tálták a tempót. A 66. percben Kovács len­dült előre a jobbösszekötő helyén, már csak a kapus­sal állt szemben, de Májer oldalra ütötte az emelést. Talán, ha laposan próbálkoT zik az ózdi középpályás... Nem sokkal később Kerekes legyintett teljesen értelmet­lenül As feleslegesen a já­tékvezetőre, egyik ítéletét követően, teljes joggal vil­lant a sárga lap. Az össze­csapás a Í10. percben dőlt ei. Kovács vezette fel a lab­dát. A barcikai 16-os előtt kényszerítőzött Nagy Gábor­ral, majd .a visszakapott lab­dával itett néhány lépést, az­tán 17 méterről a kiinduló Májer felett emelt a KVSE kapujába, 1-0 az ÓKSE ja­vára. A hajráiban a vegyé­szek megpróbálták mindent egy lapra feltenni, de erőt­len próbálkozásaik rendre meghiúsultak a magabizto­san romboló és jól záró óz­di védelmen. .Közepes Iramú és színvo­nalú találkozón a látottak alapján teljesen megérdemel­ten vitték el Kazincbarci­káról a két pontot a fekete- fehérek. A hazaiak láthatóan idegesen, elfogödottan kezd­tek, mintha túlzottan tisztel­ték volna ellenfelüket. A má­sodik vonalba egyévi .szünet után visszatérő vegyészek ilyen előnyt nem adhattak büntetlenül a tapasztalt, több csatát megvívott kohászok­nak. A vendégék felismer­ték a lehetőséget, s éltek vele. Jól kihasználták a biar- cikai védelem 'bizonytalan­kodásait, főleg a baloldalon vezették veszélyes akcióikat. Orlóczki képtelen volt meg­birkózni a nagyon jól cse­lező, gyors és energikus Far­kas Simonnal, akii rendre be­csapta, faképnél hagyta, s a védelem tengelyéből ke­resztezni igyekvő futballistát kicsaloga'tva többször is ré­seket ütött a hátvédsor.ban. Az ózdiak támadásaikat ele­inte pontos, de gyengén he­lyezett lövésékkel fejezték be, majd magas beíveléseik­kel kísérletezték, eredményt azonban egyik változat sem hozott 45 perc leforgása alatt. Ez az időszak arra azonban mindenképpen jó volt, hogy kiderüljön: a tudatosabb fut­ballt a vendégek mutatták. Többet és határozottabban kezdeményezték, olykor úgy tűnt, mintha az ÓKSE fo­gadta volna ellenfelét a megszokott, hazai környe­zetben. A sárga-kékek kép­telenek voltak felvenni a rit­must, rendre lekéstek az át­adásokról, pontatlanul to­vábbították a labdát, az el­lencsapások pedig rendre ké­születlenül találták őiket. Hiába remélték szurkoló­ik, hogy fordulat következik, a szünet után is az ózdiak mutattak többet. A KVSE játékából hiányzott az el­képzelés, ötletszerűen pró­bálkoztak a labdarúgók, mintha a tanácstalanság jel­lemezte volna őket. Csatára­ik pillanatokra sem tudták az ellenfél térfelén tartani a labdát, ezért aztán a vegyé­szek térfelén folyt a játék. A hajrában a fáradtság je­lei mutatkoztak mindkét csapaton, többször is „szét­szakadt” a mezőny, s érezni lehetett, hogy amelyik fél gólt ér el, alighanem ünne­pelhet is. így történt, s az ózdiak győzelme a látottak alapján nemigen kérdője- lczhető meg, rászolgáltak a két bajnoki pont megszerzé­sére. Jók: Kondás, Budai, illetve Králik, Stanev, Far­kas B., Farkas S. BANKÜTI LÁSZLÓ: — Úgy érzem, a mutatott já­tékkal rászolgáltunk a győ­zelemre. Bízom a jó folyta­tásban. BALÁZS ANDRÁS: — Azoknak szavaztam bizalmat, akik kiharcolták a visszake­rülést. Sajnos, idegesen, sok hibával játszottunk. Doros László TOVÁBBI NB II-ES EREDMÉNYEK Az első fordulóban szoros küz­delmek zajlottak, ezt bizonyít­ja, bogy nyolc mérkőzésen egygólos sikert ért el a győz­tes. A 10 találkozón mindössze 11) gól született. Az eredmények: Szeged SC— Dunaújváros 1-0 (1-0). Gnnz­MAVAG—Szolnoki MÁV MTE 0-1 (0-1). Nagykanizsai Olajbá­nyász—Bp. Volán SC 2-1 (2-0). Ajkai Hungalu—Salgótarjáni BTC 1-1 (0-0), III. kér. TTVE— Szekszárd 0-1 (0-1). Nyíregyhá- za—Veszprémi SE 1-0 (0-0). KSC—Csepel SC 1-0 (0-0). Kom­ló—Metripond 4-2 (2-1). Szerdán játszották: Eger SE—DVTK 1-0 (1-0). az NB II. Állasa Komló 1 1---------4-2 2 N.-kanizsa 1 1--------2-1 2 E ger 1 1--------1-0 2 K ecskemét 1 1---------í-o 2 Nyíregyháza 1 1--------1-0 2 Ó zd 1 1--------1-0 2 S zekszárd 1 1--------1-0 2 S zeged 1 1--------1-0 2 S zolnok l 1---------1-0 2 Ajka 1 — 1-1-1 1 S.-tarján 1 — 1-1-1 1 12. Bp. Volán 1-----------11-2 — 13 —10. Csepel 1-----------10-1 — D iósgyőr 1-------1 0-1 — D .-újváros 1--------1 0-1 — Ganz-MAVAG 1-----10-1 — K azincbarcika 1-----10-1 — I II. leér. TTVE 1----------i o-l_— V eszprém 1--------1 0"1 2 0. Metripond 1--------12-4 — 1 . BAYERN MÜNCHEN—HAMBURG végeredmény 2. WERDER BREMEN—KARLSRUHE végeredmény ;!. SCHALKE «4—-HANNOVER végeredmény l. B. MÖNOHENGLADBACH—BAYER UERDINGEN 5. NÜRNBERG—VI B STUTTGART 6. HOMBURG—BAYER LEVERKUSEN 7. BLAU-WEtSS 90-SAARBRÜCKEN 8. STUTTGARTER KICKERS—AACHEN !>. DARMSTADT—OEFENBACH 10. MEPPEN—DÜSSELDORF' 11. ULM—SOLINGEN 12. REMSCHEID—F'REIBURG 13. ST. PAULI—BAYREUTH BAYERN MÜNCHEN—HAMBURG I. félidő 2. Magyar Nagydíj — Forma—1 Pipe! ismételt Vasárnap délelőtt kelle­mes, napsütéses időben in­dulhattak útnak mindazok, akik a Forma—1-es autós világbajnokság 0. futamának, a 2. Magyar Nagydíjnak a megtekintését választották szórakozásul. A Hungaroring kapuit reggel 7 órakor nyi­tották, ekkor már több szá­zan vártak bebocsátásra. A délelőtti bemelegítő edzést már több tízezren kísérték figyelemmel. Mind a 26 pi­lóta szorgosan rótta a körö­ket, de egyikük sem tudott 1:30 percen belülre kerülni. Délben került sor az ün­nepélyes megnyitóra — Ur­ban Lajos közlekedési mi­niszter köszöntötte a VB- futam résztvevőit. A nyi­tányra 140 ezer néző gyűlt össze, az eseményről csak­nem másfél ezer újságíró tu­dósított. A mezőny pontosan fél há­romkor kezdte a bemelegítő köröket, majd mindjárt utá­na a 76 körös VB-tfütalmŐt. A brit Nigel Mansell rajtolt a legkedvezőbb pozícióból, az osztrák Gerhard Berger szintén az első sorból, de egy kocsihossznyiwal hát- rábibrol indulhatott. A pá- lyarékordot tartó Mansell rajtja ragyogóan sikerült, az első kör után ő vezetett Ber­ger és Alboreto előtt. A Williams és a Ferrari páros küzdelembe kezdett, legelöl Mianlselll és Berger, mögöt­tük Alboreto és a brazil Pi­quet vívott külön csatát. El­sőnek a japán Nakajima (Lotus) állt ki. Kocsija ki­csúszott, meghibásodott, és nem folytathatta a versenyt. A 13. köriben Berger félre­állt, feladta a küzdelmet, két körrel később a két McLaren-es, Prost és Jo­hansson ütközött. A svéd versenyző féladta a versenyt. A hetvenedik körben ha­talmas meglepetésre az ad­dig vezető brit Mansell ki­szállt. A hajrában már min­denki a biztonságra töreke­dett, s a brazil Nelson Pi­quet megismételte tavalyi magyarországi sikerét. Pá­lyafutásának 19. győzelmét aratta, s jelentős előnyre tett szert a pontversenyben is. Akárcsak egy évvel ko­rábban, most is honfitársa, Senna lett a második, míg a világbajnok francia Alain Prost harmadikként futott be. A megtett körök alapján 14 versenyzőt értékeltek. A sorrend: 1. Nelson Piquet (brazil, Williams), 2. Ayrton Senna (brazil, Lotus), 3. Alain Prost (francia, McLa­ren), 4. Boutsen (belga, Be­netton), 5. Patrese (olasz, Brabham), 6. Warwick (brit, Tyrrel). Kilenc futam után a vi­lágbajnoki pontverseny ál­lása: 1. Piquet 48, 2. Senna 41, 3—4. Mansell és Prost 30—30, 5. Johansson 19, 6. Berger 9 ponttal. ... vetélkedtek a hét végén a könnyűbúvárok a Mályi-tónál. Felvételünk a készülődés egy pillanatát örökítette meg. Fotó: Mák Ökölvívás Isaszegi és Szőke nyert Szegeden az elmúlt hét végén rendezték meg a 22. Nemzetközi Fesztivál Kupa ökölvívóversenyt. A magya­rokon kívül NDK-beli, len­gyel, csehszlovák és finn sportolók léptek szonítába. A 12 súlycsoportban 106-an ve­télkedtek. A válogatott jelölték közül nagyon hizlaló formát árult el a két sajószentpéter.i, Isa­szegi és Szőke. A 48 kilósok között Isaszegi ellen a dön­tőben a debreceni Tóth sé­rülés miatt nem állt ki, így a Borsodi Bányász ökölvívó­ja mérkőzés nélkül győzött. Az 57 kilóban Szőke egyhan­gú, 5-0-ás pontozással bizo­nyult jobbnak Bognár (Bp. Honvéd) ellen. A legjobb versenyzőnek já­ró tiszteletdíjat az edzőbi­zottság az EB-ezüstérmes Szőke Lászlónak adta. Az összesített pontversenyben a Bp. Honvéd győzött 25 pont­tal, a Borsodi Bányász 23 ponttal a második helyet szerezte meg. Egerben befejeződött a 3 nemzetközi tájfutó IBUSZ Kupa-verseny. A harmadik napon az addig elért ered­mények sorrendjében rajtolt a félezer futó. A női elit ka tegóriában a diósgyőri Kalo Mariann és a fiatal Kovács Ildikó fokozatosan elhúzott a többiektől, a hajrában a több világbajnokságot is megjárt Kalo bizonyult jobb­nak, és megszerezte az első helyet. Szuperformában a Bayern München A Bayern Mündhen szom­baton este az Olimpiai sta­dionban, 63 000 néző előtt Pfaff — Winklhofer (Fiiok), Nachtweit, Eder, Pflügler — Brehme, Matthäus, Dorfner, Rummenigge i— Wohlfarth (Lunde), Wegmann összeálli- tásban kiütéses, 6-0 arányú vereségét mért egyik legna­gyobb vetélytársára, a Ham­burger S'V-re. Szuperformá­ban játszott a bajor BEK- ezüstérmes. A 25. percben Matthäus nyitotta meg a gólfesztivált, majd a fél tucat kialakulá­sában sorrendben Wegmann (45. p.), Rummenigge (55. p.), Wohlfarth (79. p.), Wegmann (83. p.) és Matthäus (87. p.) segédkezett. A Bayern München három hét alaltt harmadszor fektet­te két vállra a hamburgiakat. Előbb 5-Ű-re nyerték a kai- sersla u’ter ni tornán, majd 2-1-re PranMurtban, az NSZK Szuper Kupa döntő­jében. A bajnak 270 perc alatt 13 góllal terhelte meg a Hamburgot, és mindössze kettőt kaipott. Jupp Heynckes, a Mön­ch engladbaebből Udo Laíítek helyére érkezett új edző az érdeklődés középpontjába ke­rült. Szombaton nagy ünnep­lésben részesítette a mün­cheni közönség. — Remekül kezdődött az idény — mondotta Heynckes. — Már korábban is látható volt, hogy jól sikerült a fel­készülés a bajnokságra. A Szuper \Kupa döntő megnye­rése, az ielső ba jnokin, Dort- mundban a 3-1 arányú győ­zelem és tmost, ez a 6-0 bi­zonyítja, ihogy minden rend­ben van. — Mi a véleménye a Ham­burg elleni 6-0-ról? — Nagyszerűen játszott a csapat — felelte. — Az első félidő kétgólos előnye nem fejezte ki hűen a pályán történteket. Szünet után rá­találtunk a ritmusra, és ak­kor a gárda már ellenállha­tatlan volt. — A Hamburgra nehéz napok várnak? — Nem hiszem, kitűnő a csapat, s edzőjük, Joschi Skoblar is érti a dolgát — válaszolta. — Münchenben nem voltak vetélytársak, de a hosszú bajnoki versenyfu­tásban azok lehetnek. — Mi a Bayern célja? — Folytatni a jó játékot, a győzelmeket, újból bajnok­ságot nyerni, és sikeres dön­tőt játszani a Bajnokcsapa­tok Európa Kupájában. Marlboro Kupa Megyedik lett a DVTK Szombaton négy mérkő­zéssel folytatódott a Marl­boro Kupa ’87 nemzetközi labdarúgótorna. A DVTK is­mét hazai környezetben lé­pett pályára, de szereplését nem kísérte siker, háromgó­los vereséget szenvedett a csehszlovák Tátrán Presov gárdájától. A döntőt két kül­földi, a Presov és a spa­nyol Las Palmas vívta, a DVTK a 3. helyért léphetett pályára, s ellenfele ismét az Eger SÉ volt. A szerdai baj­nokin már találkoztak, négy nap elteltével újra farkas­szemet nézhettek egymással a két csapat tagjai. Az elődöntőben: TÁTRÁN PRESOV—DVTK 3-0 (3-0). Diósgyőr, 300 néző. Vezet­te: Bognár. Presov: Korpás — Chmilansky, Lábún, Ma­dár, Stricko — Tóth T., Tomcak (Fábián), Galko, Rybar — Grna, Talásek (Tóth I.) DVTK: Veréb — Huszár, Leskó, Dózsa, Ta­kács — Tóth M.. Huszák, Szemere (Kuttor), Mida — Lengyel, Kölln. A vendégek lendületes tá­madásokkal adták le név­jegyüket és a 20. percben már kétgólos előnyhöz jutot­tak. Nem sokkal később Les­kó 11-est hibázott, s ezután ismét a vendégek diktálták a tempót. A második fél­időben az eperjesiek már nem erőltették a góllövést, lazítottak, s így több lehe­tőség adódott a piros-fehé­rek előtt. A DVTK képte­len volt kihasználni gólszer­zési esélyeit, így a közepes iramú és színvonalú talál­kozón nem volt kétséges a csehszlovák .társaság megér­demelt sikere. G.: Tomcak (2), Grna. Jók: Korpás, Ma­dár, Tomcak, illetve Veréb. A 3. helyért: EGER SE— DVTK 1-0 (i-0). Eger, 500 né­ző. Vezette: Drigán. DVTK: Ve­réb — Szlifka (Kuttor), Leskó (Mida), Dózsa (Huszák), Sze­mere — Szűcs, Takács, Tóth M., Farkas (Huszár) — Len­gyel, Kölln, A 22. percben Kölln lábát a 16-oson belül elhúzta a ka­pus, a tizenegyest Szemere vé­gezte el, gyenge lövését Szabó hárította. Á 41. percben Simon szabadrúgásból szerezte az eg­riek győztes gólját. Jók: Ve­réb, Szlifka, Dózsa, Kölln. A Marlboro Kupa végeredmé­nye: 1. Tátrán Presov. 2. Las Palmas, 3. Eger SE,-DVTK-, Kalo: ió halfával