Észak-Magyarország, 1987. augusztus (43. évfolyam, 180-204. szám)

1987-08-27 / 201. szám

1987. augusztus 27., csütörtök ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB Kikapott az Edelény BVSC—Edelényi Bányász 6-3 (3-0). Budapest, 200 né­ző. Vezette: Tótih B. A ha­zaiak máj- a 2. perében gólt szereztek, aztán az első fél­időben még kétszer bevet­ték az Edellény kapuját. A szünet után változott a já­ték képe, a vendégek 4-0 után alaposan rákapcsoltak és pár perc alatt két talá­latot is elérték. A hajrá ismét a BVSC-é volt. G.: Csorba, Kleiber, Oldal. Jók: Ragyina, Kleiber, Hubi. Edelénvhen eizőloroztak a karatékák A közelmúltban az edelényi 1-es Számú Álta­lános Iskola diáksportkörének szervezésében 160 karatéka edzőtáborozott. Az ország minden ré­széből érkezett fiatalok naponta két edzést tar­tottak, céljuk az volt, hogy egységesítsék a stí­lusirányzatot és magasabb övfokozatot szerez­zenek. A kyokushinkai stílusban versenyzők ön­költséges alapú, egyhetes felkészülése — mint azt az egyik szervező, Polácsik László elmond­ta — nagyon jól sikerült. Az eseményen Borsod megyét húszán képviselték. A résztvevők sza- badidejükben kulturális programokat látogat­tak és megismerkedtek a környék nevezetessé­geivel is. Képünkön: a különböző övfokozatú karatékák alap- (bázis-) technikát mutatnak be. Kikapott az A-válogatott Tegnap az Üllői úti sta­dionban mindössze 0000 né- i ző volt kíváncsi az A-válo­gatott és a Közönségváloga­tott összecsapására. A mérkőzés nem hozott magas színvonalú játékot, s az iram is változónak bizo­nyult. Az első 45 percben a Közönségválogatott játszott jobban, s a 37. percben szerzett előnyt, Kovács visz- szagurított labdáját Bognár értékesítette, 1-0. A szünet után is a fehér szerelésben játszó Közönség­válogatott rohamozott, még­is az A-válogatott egyenlí­tett. A 67. percben Pintér­től elpattant a labda, s az érkező Dzurják nem hibá­zott. Élénkebb lett az iram, s a 75. percben Fischer be­adását Dajka szép mozdu­lattal, kapásból lőtte Zsibo- rás hálójába. Közönségválogatott — A- válogatott 2-1 (1-0). Jók: Pintér, Kardos. Bognár, Daj­ka, illetve Hajszán, Szeke­res. Pénteken: páros OB iái- es"sodrony- skolci egyetemen be eddigi eredményeikről, a fejlesztési lehetőségekről. A szervezők nem titkolt célja az is, hogy a szakemberek személyes találkozása segítse elő a kutatók, termékgyár­tók, a termelő berendezése­ket előállítók és a forgalma­zók közötti kapcsolatok erő­sítését. Az egyetemen kiállítást is megtekinthetnek az érdek­lődők. A tíz résztvevő ter­mékbemutató keretében vo­nultatja fel gyártmányait, míg a December 4. Drótmű­vek, a jubileum alkalmából gyártörténeti kiállítást ren­Lassan-lassan zöldjét vesr ti a táj. Előbb csak szeplő ként jelent meg a vörös, sárga, a barna, de mostan ság minden hűvös hajnak ébredés után a természet át fest egy darabot a nyár cég tábláján. Ezzel párhuzamo san a határ lassan beérlel kincseit, az ember számá­ra pedig megkezdődik a be­gyűjtés időszaka. Sőt, e: már júliusban, a gabonafé lék aratásával meg is kéz dődött! Egyszóval az augusztusvéj már a folytatás... A ke­nyérgabonát lassan követi s burgonya, a napraforgó, a kukorica, a cukorrépa, a szőlő. Határkén helvzetkén ara­Holnap délután 4 órától a salakmotoros páros országos bajnok­ság 3. fordulójának futamait kísérhetik figyelemmel az érdeklő­dök. Miskolcon, a népkerli pályán nagy küzdelemre van kilátás. Pillanatnyilag Debrecen, Nyíregyháza, Szeged, Miskolc a sorrend, ez azonban még változhat. A hazai színeket a tervek szerint a Seres, Sziráczki, Juhász trió képviseli. TOTÖSAROK, 35. HÉT Az Észak-Magyarország tippjei 1. RÁBA ETO—FTC. A legutób­bi hazai vereség után javítani akar­nak a fővárosiak, egy pont egészen biztosan az övék lesz. 2. BP. HONVÉD—TATABÁNYA. A nagy lendületben lévő bányászok a fővárosban sem ijednek meg sa­ját árnyékuktól. 3. VASAS—VÁCI IZZÓ. Az újonc láthatóan még a lámpalázzal küsz­ködik, esélytelennek tűnik, ilyenkor azonban nem árt vigyázni! 4. PÉCSI MSC—VIDEOTON. Az alakuló, formálódó fehérváriak nem okozhatnak sok gondot a pécsiek­ek. 5. HALADÁS VSE—BÉKÉSCSA­BA. A szombathelyi társaság álta­lában kihasználja, a hazai környe­zet előnyét. 6. KAPOSVÁR—ZTE. Az újonc somogyiaknak égető szükségük van minden egyes pontra. 7. ESSEN—BAYERN MÜNCHEN. Jó ideig aligha várható még egyszer a müncheniek veresége. 8. KAISERSLAUTERN—MANN­HEIM. Az idén a bajnokságot gyen­gén kezdte a ’Lautern, a kupában sem mehet biztosra. 9. BIELEFELD—FREIBURG.Har­matgyengének tűnik az egykor szebb napokat látott hazai együttes. Vagy mégis feltámad? 10. MÖNCHEN GLADBACH—LE­VERKUSEN. A legutóbbi bajnokin a hazaiak 2-1-re nyertek. Most is ők az esélyesebbek. 11. SALMROHR—OSNABRÜCK. Jobb erőkből áll a vendégcsapat, a meglepetést azonban nem szabad kizárni. 12. BRAUNSCHWEIG—NÜRN­BERG. Egykor azonos osztályban szerepeltek, most két kategória a különbség. Kupamérkőzésről lévén szó, akármelyik fél örülhet a lefú­jást követően. 13. ASCH AFFEN BURG—WAT­TENSCHEID. A hazaiak legutóbb kiestek a második vonalból, érzésünk szerint a 90 perc nem hoz döntést. + 1. FC KÖLN—STUTTGART. A Bundesliga meglepetése a két csa­pat eddigi jó szereplése. Döntetlen a valószínű. X 2 X 2 1 2 1 2 2 1 1 X 1 2 2 1 Labdarúgás, NB II. Három mérkőzésen hat pont! DVTK—Dunaújváros 1-0 (0-0) Diósgyőr, zctte: Drigán. DVTK: Nagy Lesltó, Dózsa, Tóth •*— Mol­nár, Fiikő, Húszak, Kiss — Lengyel, Kölln. Edző: Szágcr György. Csere: Molnár helyett Farkas a 62., Huszák helyett Mida, a 82. percben. Egyik csapat sem óvatos­kodott, így a kezdés után azonnal mozgalmas lett a játék. A 3. percben Meny­hárt szabadrúgása csúszott el a bal sarok mellett, aztán Gróf durrantott a kapu fö­lé. A másik oldalon Kölln lövése zúgott el a vendé­gek kapuja mellett. Az első negyedóra végén Nagy rosz- szul öklözött, Ress az üres kapura lőtt, Leskó a gólvo­nalon állva mentett, végül Dienes labdája a bal kapu­fa tövénél hagyta el a já­tékteret. Jó volt az iram, s mivel a dunaújvárosiak is bátran vállalkoztak, lüktető, változatos játékkal teltek a percek. A hazaiak a 33. percben előnyt csikarhattak volna ki. de Kiss 18 méteres Budapest, 500 néző. Ve­zette: Kiss G. Ózdi Kohász: Fekete — Tokár, Kertész, Králik, Sta- nev — Munkácsi, Kovács, Osváth, Farkas B. — Nagy, Farkas ,S. Edző: Bánkúti László. Tapogatózó játékkal tel­tek a percek, a labda jobbá­ra a két 16-os között patto­gott. A hazaiak a 27. perc­ben szerezték meg a veze­tést. Dékány a 16-oson ba­lül két csellel kétfelé küldte a védőket, majd Veres elé tálalt, aki S méterről a bal sarokba helyezett, 0-1. Az ózdj ellentámadásokat ebben a szakaszban biztosan verte vissza a hazai védelem. A szünet után mindjárt egyenlített a Kohász. Kovács a jobbösszekötő helyéről in­dulva lefutotta a védőket, aztán 14 méterről magabiz­tosan ,.szúrta" ki a jobb al­só sarkot, 1-1. Az ózdiak szárnyakat kapták, egyre- másra vezették akcióikat és a 67. percben a vezetést is megszerezték. Tokár a jobb szabadrúgását követően, a bal kapufán csattant a lab­da. Az 51. percben Ress le­csapódó veszélyes lövését reflexmozdulattal ütötte ki Nagy, valamivel később pe­dig Csorba kétszer is hibá­zott, kecsegtető helyzetben. A 70. percben Kiss szögle­tét Farkas előrevetődve alig fejelte a bal alsó sarok mel­lé. A két pont sorsáról dön­tő gól a 77. percben szüle­tett. Kiss bal oldali szögle­tét követően Leskó 7 méter­ről estében fejelte a duna­újvárosi kapura. A vonalon belül álló Gróf kifejelte a labdát, de mielőtt folytatód­hatott volna a játék, Mes­ter partjelző magasra emelt zászlóval jelezte Drigánnak, hogy a dunaújvárosi védő felszabadítási kísérlete elké­sett, s a börgolyó már túl­jutott a gólvonalon, 1-0. A vendégek reklamáltak, de a bírók hajthatatlanok ma­radtak. Az utolsó percekben mindent egy lapra tettek fel vendégek, de Miskovicz Munkácsi szerezte az ózdiak győztes gólját. oldalról ívelt a _ kapu elé, Munkácsi pedig előrevetődve, látványos fejessel küldte a labdát a bal sarokba, 2-1. Ezek után a fővárosiak kí­sérleteztek, az eredmény azonban nem változott. A já­tékvezető a 80. percben a révén csak egy kapufára fu­totta az erejükből. A szurkolók tapsa köszön­tötte az öltözőbe vonuló csapatokat, akik rá is szol­gáltak az elismerésre, mert végig lüktető, izgalmakban bővelkedő és változatos 90 percet produkáltak. A ven­dégek nem álltak be véde­kezni. bátran vállalkoztak, s ha lehetőségük adódott, azonnal akciót vezettek. Há­rom csatárral kísérleteztek, s ez a tény is jelezte pont­szerzési szándékuk komoly­ságát. Az alaposan megfia­talított diósgyőri gárda nem ijedt meg, felvette a kesz­tyűt, megpróbálta kifárasz­tani. túlfutni ellenfelét. Nagyszerű csatában, az ér­tékes akarati tényezőket fel­vonultató DVTK kicsikarta a minimális sikert, amely hajtóerőt jelenthet. Jók: Szlifka, Tóth, Kiss. Kölln. SZÁGER GYÖRGY: — Nagyszerű mérkőzésen igen fontos pontokat szereztünk a még most is NB I-es szin­ten játszó Dunaújváros el­len. Doros László gyáriak játékosát. Kutasd kiállította. Óvatos, tapogatózó játék után a hazaiak 15 perc el­teltével enyhe fölényt har­coltak ki, majd rohamoztak az ózdiak ás. A fővárosiak egy helyzetüket kihasználták, így vezetéshez jutottak. A második félidőben a hazaiak szinte még soraikat rendez­ték, amikor egyenlített a Ko­hász. A vendégek egyre job­ban magukra találtak, visz- szaesett a Ganz-MÁVAG, így csupán idő kérdése volt az újabb ózdi gól. Ez menet­rendszerűen meg is érkezett. A hajrában az ózdiak az eredmény tartására rendez­kedtek be. A látottak alap­ján a jó formában lévő Ózdi Kohász teljesen megérdemel­ten gyűjtötte be a számára igen fontos két idegenbeli pontot. Jók: Tókár, Kovács, Farkas S., Farkas B.. Mun­kácsi. BÁNKŰTI LÁSZLÓ: — Akár a játék képe, akár a helyzetek alapján megérde­melten nyertünk. Gratulá­lok a fiúknak! 3500 néző. Ve- — Szlifka, a KVSE—Nyíregyháza 1-0 (0-0) Nyíregyháza, 1500 néző. Vezette: Horváth Gy. KVSE: Májer — Szamosi, Szlahon, Kondás, Budai — Kerekes, Balogh, Orlóczki, Búza — Zsiga, Sziklai. Edző: Balázs András. Csere: Sziklai helyett Csip­ke, a 76., Zsiga helyett Bar- tuska, a 90. percben. Az első perceikben a Nyír­egyháza szorongatott, ennek ellenére helyzet a hazai ka­pu előtt adódott. Balogh 18 méteres lövését Rabcsálk ve­tődve mentette. A 7. perc­ben Szegedi beadását Cse­hi 5 méterről nagy hely­zetben kapu mellé fejelte. Egy perc múlva Zsiga 16 méteres bombája a kapufát érintve került fölé. A bar- cikaiiak szoros emberfogást alkalmaztak, s a nyírségiek nehezen találták meg ennek az ellenszerét. A 16. perc­ben Kondás fejesét Raib- csák a léc alól hatalmas bravúrral ütött szögletre. A félidő hátralévő perceiben alacsony színvonalú játék folyt. A második játékrészben keveset változott a találko­zó összképe, nem emelke­dett a színvonal. Az 55. percben Tóth E. cselezte be magát a 16-oson belülre, már csak Májerral állt szemben, de a lövés pilla­natában elesett, s odalett a helyzet. A 86. percben rob­bant a barcihaiak időzített petárdája. Orlóczki szerzett meg egy átadást a bal ol­dalon, néhány lépést vezet­te a labdát, majd 16 méter­ről megcélozta a kaput. Rabcsák vetődve kitenyerel- tte a pettyest, Balogh azon­ban jókor érkezett és 4 mé­terről nem hibázott, 1-0. Az utolsó percekben a Nyíregyháza nagy hajrát vágott ki, eredménytelenül. A hazai szurkolóknak ezen a délutánon kevés cikuik volt az örömre, de azt még a legpesszimistáb­bak sem gondolták, hogy együttesük vereséget szen­ved a sereghajtótól. A Nyíregyháza elképzelés nél­kül, tervszerűtlenü'l próbál­kozott, olykor még a lab­da levétele és továbbítása is gondot okozott egyik-másik nyírségi füthaTliistámak. A KVSE okosan, taktikusan játszott, s végig egyenran­gú ellenfele tudott lenni a szabolcsiaknak, s a hajrá­ban még a győztes gól meg­szerzésére is futotta erejé­ből. A borsodiak küzdőké­pességét dicséri az ered­mény, sikerükből az sem von le, hogy a Nyíregyháza alaposan elmaradt a vára­kozástól. Jók: Májer, Kere­kes, Sztahon, Kondás. BALÁZS ANDRÁS: — Azt hiszem, ez a mérkőzés is megmutatta, hogy van jövője ennek az együttes­nek. Kovács György További eredmények: Komló­in. kér. TTVE 2-2. Nagykani­zsa—Szolnok 0-3. Bp. Volán— Salgótarján 1-0. Kecskemét— Szekszárd 2-0. Eger SE—Csepel 0-2. Ajka—Metripond 2-0. Sze­ged—Veszprém 1-1. az NB II. allasa 1. Szolnok 5 4 1 — 12- 5 9 2. ózd 5 3 2 — 9- 4 8 3. Csepel 5 4 — 1 7- 3 8 4. Bp. Volán 5 3 1 1 6- 4 7 5. Komló 5 2 2 1 10- 8 6 6. Diósgyőr 5 3 — 2 6- 4 6 7. Nyírcgyh. 5 2 2 1 6- 5 G 8. Kecskemét 5 3 — 2 5- 6 6 9. Dunaújv. 5 2 1 2 6- 4 5 10. Veszprém 5 2 1 2 6- 5 5 11. Eger 5 1 3 1 8- 9 5 12. Szeged 5 2 1 2 4- 5 5 13. Salgótarján 5 1 2 2 9- 9 4 14. III. k. TTVE 5 — 4 1 6- 7 4 15. Szekszárd 5 2 — 3 5- 7 4 1G. Ajka 5 1 1 3 7- 8 3 17. K.-barcika 5 1 1 3 3- 5 3 18. G.-MAVAG 5 1 — 4 7- 8 2 19. Metripond 5 1 — •J 6-13 2 20. Nagykanizsa 5 1 — 4 2-11 2 Ózdi Kohász—Ganz-MÁVAG 2-1 (0-1)