Észak-Magyarország, 1987. augusztus (43. évfolyam, 180-204. szám)

1987-08-23 / 197. szám

1987. augusztus 23., vasárnap ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB !!. Idegenben nyert a Diósgyőr! DVTK—SBTC 4-2 (4-1) A TOTO 34. heti eredménye 1. Ü. DÖZSA—MTK-VM 4-0 1 2. BÉKÉSCSABA-VASAS 0-1 2 3. SCHALKE 04—KAISERSLAUTERN 5-0 1 4. I. FC KÖLN—BAYER UERDINGEN 2-0 1 5. FC HOMBURG—BAYERN MÜNCHEN 3-2 1 6. WALDHOF MANNHEIM—HAMBURG 2-2 x 7. HANNOVER—KARLSRUHER SC 3-2 1 8. WERDER BREMEN—VFL BOCHUM 0-0 x 5). STUTTGARTER KICKERS­FORTUNA KÖLN 2-2 x 10. DARMSTADT—ESSEN 2-1 1 11. BIELEFELD—REMSCHEID 1-3 2 12. MEPPEN—FREIBURG 3-3 x 13. ULM—SAARBRÜCKEN 3-0 1 ÉS A +1-ES BLAU-WEIS 90—AACHEN MA jATSSZÄK Labdarúgás, NB II!. Hat gólt rúgntt az Olefin SC Salgótarján, 3000 néző. Ve­zette: Aczél. DVTK: Nagy - Szlifka, Les- kó, Dózsa, Tóth M. - Huszák, Fiikö, Molnár - Lengyel, Kiss, Kölln. Edző: Száger György. Cserék: Kölln helyett Far­kas, a 69. percben, Molnár he­lyett Szűcs, a 88. percben. Nyílt sisakkal kezdtek a csapatok, felváltva kerültek veszélybe a kapuk. A 9. percben Kölln -szépen tört ki a bal oldalon, Babcsán és Zimonyi között, majd a fűre huppant. A játékveze­tő a hazai nézők nagy meg­lepetésére a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Hu­szák jobbal a jobb alsó sa­rokba lőtte, 1-0. 'Megzava­rodtak a hazaiak, Veres felvágta Fükőt, sárga lapot kapott. A 12. percben a bal oldalon Veres iramodott meg, teljesen ártalmatlan Ózd, 2500 néző. Vezette: Mester. Ózd: Fekete - Tokár I., Ker­tész, Králik, Stanev - Kovács, Osváth, Farkas B. - Utassy, Nagy, Farkas S. Edző: Bán­kúti László. Cserék: Farkas B. helyett Munkácsi, az 58. percben, Utassy helyett Tokár II. a 74. percben. Az 5. percben a vendégek veszélyeztettek, de az ellen- támadásnál már Erdeinek volt dolga. Pár perc múlva Tokár B. jobb oldalról fél- magasan nyeste be a lab­dát, de Nagy abszolút hely­zetben 6 méterre a kaputól nem találta el. A 29. perc­ben Tokár I. jó labdával ug­ratta ki Kovácsot, aki a 16- osról futtából nagy gólt lőtt a bal felső sarokba, 1-0. Két perc múlva újabb Kovács­gól következett. Jobb oldali beadás után az ózdi közép­pályás három védőt is kicse­lezett, majd 13 méterről a kimozduló Erdei mellett la­posan helyezett a kapu jobb oldalába, 2-0. A szünet után a 46. perc ben Kiss ügyetlenkedett Fe­kete kapuja előtt majd Óvári Kazincbarcika, 1000 néző. Vezette: Hartman. KVSE: Májer - Szamosi, Sztahon, Kondás, Budai - Pet- rovics, Balogh, Sziklai, Búza - Csipke, Deszatnik. Edző: Ba­lázs András. Csere: Deszatnik helyett Ba­bus, a 46., Petrovics helyett Kerekes, a 65. percben. Álmosan kezdett a hazai gárda, s tíz percen kerese­tül kevés barcikai megoldás emlékeztetett a labdarúgás­ra. A 11. percben hatalmas hazai hibát követően előny­höz jutott a fővárosi együt­tes. Balogh a félvonalnál könnyelműen ellenfélhez ad­ta a labdát, az indítással Bácsi iramodott meg, köny- nyedén rázta le magáról a nehézkes és lassú védőket, 18 méteres lövését Májer kiejtette, s az érkező Kova- lik 8 méterről lőtt a háló­ba, 1-0. A félidő hátralevő részében tulajdonképpen nem történt említést érdem­lő esemény, a hazaiak ver­gődtek, a szurkolók pedig megjegyzésekkel igyekeztek „fűszerezni” az egyébként igen alacsony színvonalú já­tékot. A 60. percben Tóth 18 mé­teres szabadrúgása került a' barcikai kapu fölé. Nyolc perccel később a sárga-ké­kek végezhettek el szögletet, a labda a csereként beállt Kerekes elé került, aki 6 helyzetből, kisodródva a 16- oson belül feldobta magát. A bíró megint 11-est ítélt. Kiss Gy. volt az ítéletvég­rehajtó: a jobb alsó sarok­ba lőtt, 1-1. A 39. percben Lengyel szöktette Köllnt, aki középre ívelt, Babcsán kézzel ért a labdához, Aczél újra 11-est ítélt. Huszák is­mét vezetéshez juttatta a DVTK-t, 2-1. A 43. percben Huszák szabadrúgása egy védőn megpattanva a. kapu bal oldalában kötött ki, 3-1. Egy perccel később Kiss mesterien ugratta ki Len­gyelt, aki a kifutó kapust megelőzve a bal alsó sarok­ba gurított, 4-1. A szünet után a hazaiak mindent egy lapra tettek fel, elkeseredetten rohamoz­tak. A 71. percben Veres cselezgetett a jobb oldalon, lövésébe Farkas belelépett, a szögletet Veres ívelte be. jó helyzetből, 15 méterről fölé lőtt. Az 57. percben Farkas B. lapos lövését véd­te a vendégek kapusa. Nem sokkal később Fekete tolt szögletre egy nagy lövést. Ezután Utassyt szerelték gól­helyzetben. A 68. percben Nagy G. talált az oldalháló­ba. A Kohász támadott, Krá­lik—Nagy akció után alig Kovács kétszer is betalált a kecskemétiek kapujába, döntő részt vállalt a fölényes ózdi si­kerből. méterről megcélozta a ka­put, de Berecz odaért és ki­ütötte a bőrgolyót. A 74. percben Kovatik bal oldali szögletét a kapufa mentet­te. A hajrában igyekezett mindent egy lapra feltenni a barcikai társaság, de já­tékában nem érződött az egyenlítés reális lehetősége. Ismét csalódottan indultak haza a barcikai szurkolók, mert csapatuk teljesítménye csak kesergésre adott okot. A 90 perc alatt egyetlen va­lamirevaló támadást nem ve­zették, 'képtelenek voltak pontosan továbbítani a labdát, s főleg futógyorsa­ságban maradtak alul a köz­lekedésiekkel szemben. Min­den összecsapásból a ven­dégek kerültek ki győzte­sen, rendre ők szerezték meg a labdát, s hosszú át­adásokkal dobták támadásba a helyüket gyakran változ­tató csatárokat. A vegyé­szeknek nem volt ellensze­rük, a kapkodás később gör- osösségbe csapott át, semmi nem sikerült, de a látottak alapján ez egyáltalán nem meglepő. A jelek szerint a nagy vérátömlesztést képte­len átvészelni a KVSE, nem értik meg egymást a labda­rúgók, s többekből hiányzik a tűz, a lelkesedés, az ambí­ció. A vereségben az a leg­szomorúbb, hogy egy köze­pestől valamivel gyengébben játszó fővárosi együttestől szenvedte el a Vegyész, s ez Fükö fejjel megcsúsztatta a labdát, de a jókor érkező Simon az ötösről a jobb fel­ső sarokba fejelt, 4-2. A vasgyáriak azzal kere­kedtek felül, hogy helyzetei­ket sikeresen használták ki. Megbüntették a tarjániakat védelmi megingásaikért és az első félidőben tetemes előnyt szereztek. Az irammal elégedettek voltak a nézők, a színvonal is meghaladta a közepest. A DVTK jó na­pot fogott ki, megérdemel­ten nyertek a szétesett gár­da benyomását keltő hazai­ak ellen. Jók: Dózsa, Fükő, Huszák (a mezőny legjobb­ja), Lengyel, Tóth M. SZÁGER GYÖRGY: — Az elképzeléseinknek megfelelő­en kialakított taktikánk el­lenszerét nem találták meg a. tar járnak. Végre idegen­ben is nyertünk! ment a kapu mellé a labda. A 85. percben bal oldalon vezetett támadást a Kohász, Nagy az alapvonal köze­léből adta vissza a labdát, a 16-os sarkán álló Osváth kapásból, jobbal, védhetetle- niil lőtt a jobb felső sarok­ba, 3-0. A 87. percben Do- movics belerúgott Králikba, ezért a játékvezető kiállítot­ta. Jó mérkőzést láthatott a közönség, az első 25 perc kiegyenlített játékot hozott. Meglepetésre valamivel többet támadtak a kecske­métiek, de csak három szög­letre volt erejük. A Kohászt meglepte a vendégek játéka, hosszabb időre volt szüksé­gük saját ritmusuk felvéte­lére. kovács két nagyszerű gólja fordulatot hozott, len­dületbe jött a Kohász és akár nagyobb arányban is nyer­hetett volna. Jók: Kovács, Králik, Osváth, Stanev. BÁNKÚTI LÁSZLÓ: — Parádés gólok mérkőzése volt. Győzelmünk teljesen megér­demelt a mezőnyben jól ját­szó, de a kapu előtt gyá­moltalan Kecskemét ellen. a tény mindennél ékesebben beszél... Jók: a hazai csa­patból senki nem érdemel dicséretet. BALÁZS ANDRÁS: — A jobb erőkből álló csapat győzött. Doros László TOVÁBBI EREDMÉNYEK Dunaújváros—Nagykanizsa 3-0. III. kerületi TTVE— Nyíregyháza 1-1. Szekszárd —Komló 0-1. Metripond— Szeged 1-2. Szolnoki MÁV MTE—Eger 3-3. Veszprém— Ganz-Mávag 3-1. Csepel— Ajka: ma játsszák. AZ NB II. ALLASA 1. Szolnok 4 3 1 — 9-5 7 2. Ózd 4 2 2' — |7- 3 6 3. Nyírcgyh. 4 2 2 — 6-4 6 4. D.-újváros 4 2 1 1 6-3 5 5. Komló 4 2 1 1 8- 6 5 ß. Eper 4 1 3 — 8-7 5 7. Bp. Volán 4 2 1 1 5- 4 5 8. S.-tarján 4 1 £ 1 9-8 4 fi­-10. Veszprém 4 2 __ 2 5- 4 4 DVTK 4 2 — 2 5-4 4 ll. Csepel 3 2 — 1 3- 2 4 12. Szekszárd 4 2 — 2' 5- 5 4 13. Szeged 4 2 — 2 3-4 4 14. Kecskemét 4 2 — 2 3-6 4 15. III. lter. TTVE 4 — 3 1 4- 5 3 16. Ganz-MAVAG 4 1 — 3 6- 6 2 17. Metripond 4 1 — 3 fi-11 2 18. Nagykanizsa Ajka 4 1 — 0 2-8 2 19. 3 — 1 2 4- G 1 20. K.-barcika 4 — 1 3 2- 5 1 A labdarúgó Magyar Nép­köztársasági Kupában a 64 közé jutásért játszottak az együttesek. Borsod megyét 10 csapat képviselte, a mér­leg 50 százalékos, hiszen öt együttes vette jól az aka­dályt. Eredmények: Borsodi Építők Volán— Püspökladány 0-2 (0-2). Gönci VM—Nyíregyházi VSSC 2-3 (1-2, 2-2). ' Csak egy szerencsés gól döntött a hosszabbításban! Szuhavölgy—SBTC 0-3 (0-2). Felsőzsolca—Bélapátfalva 1-4 (1-1). Borsodivánka—Gyöngyösi SE 0-1 (0-0, 0-0). A 67. perc­től 10 emberrel játszó ha­zaiak vitatható 11-essel kap­tak ki. Putnok—Eger SE 1-0 (1-0). Nagy bravúr a bányászok győzelme! Mátészalka—DVTK (2-9, (1-5). Leveleki Dózsa—Olefin SC 3-5 (0-3). n Nagyecsedi Rákóczi Tsz— Kazincbarcika 0-1 (0-0). Vajai Rákóczi—Borsodi Bányász 0-3 (0-2). A következő fordulóra szeptember 2-án kerül sor. * A labdarúgás élvonalában szerdán a 2., szombaton pe­dig a 3. fordulóra került sor. A hétközi eredmények: Pé­csi MSC—Váci Izzó 1-0. Sió­fok—újpesti Dózsa 2-1. Bp. Honvéd—FTC 2-0. Vasas— Kaposvár 4-2. MTK-VM— Tatabánya 1-6! DMVSC— Videoton 2-0. Rába ETO— Békéscsaba 3-3. Zalaeger­szegi TE—Haladás 0-1. A 3. fordulóban folytató­dott a bajnok vesszőfutása, s hét (!) gólt lőtt a Tatabánya. Eredmények: Békéscsaba— Vasas 0-1. Újpesti Dózsa— MTK-VM 4-0. Kaposvár— Haladás 1-1. Tatabánya— DMVSC 7-1. Váci Izzó—Rába ETO 0-1. FTC—Pécsi MSC 0-1. ZTE—Siófok 3-1. Vide­oton—Bp. Honvéd 0-1. az NB i. Állasa 1. Tatabánya 3 3 —_ __ 16- 3 6 2. Vasas 3 2 1 — 7- 4 5 3. Bp. Honvéd 3 2 1 — 4-15 4. Rába ETO 3 2 1 — 6-4 5 5. Ü. Dózsa 3 Z — 1 Ö- 2 4 6. Haladás 3 1 2 _ 4-3 4 7. PMSC 3 2 — 1 2-14 8. B.-csaba 3 1 1 1 4-4 3 9. FTC 3 1 — 2 2-3 2 10. Siófok 3 1 — ß 4-7 2 11. z.-egcrszeg 3 1 — z 3-6 2 12. Debrecen 3 1 — 2 3-9 2 13. Váci izzó 3 — 1 2 1-3 1 14. Kaposvár 3 — 1 2 4-7 1 15. Videoton 3 — 1 2 1-4 1 16. MTK-VM 3 — 1 2 2-11 1 A klasszikus szám. a férfi kajak 1000 méter nyitotta a duisburgi döntőik sorát, s meg is született az első ma­gyar érem. A szám két év­vel ezelőtti világbajnoka. Csípés Ferenc ugyan nem tudott beleszólni az első hely kérdésébe — az amerikai Barton csaknem három ha- j óh ossz különbséggel előzte meg a mezőnyt! —, ám re­mek második 500-ával a Bp. .Honvéd kajakosa felnyomult a 2. helyre. — Azt kell mondanom, elégedett vagyok az ezüst­éremmel, hiszen úgy tűnt, Bartont ezen a napon senki sem szoríthatja meg — nyi­latkozta Csípés, aki 22 éves létére már három világbaj­noki arany- és két ezüst­éremmel rendelkezik. Az NDK-beli Olaf Heuk- rodt, az immár hatszoros vi­lágbajnok kenus izgalmas MÄTRA CSOPORT Edelény—Mád 0-0. Ede- lény, 1200 néző. Vezette: Bo- dó. Edelény: Béres — Gön­dör, Ragyina, Csorba, Far­kas, Goór, Mezei (Németh), Oldal, Czél, -Kleiber, Hubi (Turcsik). Edző: Koleszár György. Mád: Kiss — Szo- ták, Matisz, Fodor, Oláh II., Tóth, Oláh I., Nagy, Szabó, Baghy, Leskó. Edző: Fekete Láscaló. A küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzésen igaz­ságos eredmény született. Jók: Ragyina, Farkas, illet­ve Kiss, Matisz, Fodor. Bélapátfalva—Sajóbábony 3-2 (0-0). Sajóbábony, 800 néző. Vezette: Gáspár. Sajó- bábony: Szedlák — Dienes, Helgert, Dinea, Szitka, Po- povics, Majoros, Hauberger, Simon (Lakatos), Kovács, Kapitány (Kiss B.). Edző: Sáfrány István. A gólok története, 60. perc: egy lepattanó labdát Horváth á léc alá lőtt, 1-0. 61. perc: bal oldali támadás után Berecz a balösszekötő helyéről a bal sarokba lőtt, 2-0. 62. perc: Berecz elfu­tott a jobb oldalon, beadá­sát Kapusi közelről vágta a hálóba, 3-0. 65. perc: sza­badrúgáshoz jutott a hazai csapat, Kovács 25 méterről bombázott a léc alá, 3-1. 72. perc: Lakatos a 'bal oldalon elfutott, a kaputól 20 méter­re, szinte az alapvonalról versenyben nyerte a C—1 1000 métert, a világbajnoki újonc Bohács Zsolt csak haj­szállal szorult le a dobogó­ról. A női kajak négyesek ver­senyében az NDK az immár 14-szeres világbajnok Fi­scher-Schmidt vezérletével óriási fölénnyel nyerte a versenyt, csaknem három hajóhosszt vert a címvédő négyesre, a magyar hajóra. Géczi Erika, KőbámRila Po. vázsán Katalin és Rakusz Éva azonban büszke lehet ér­mé a második helyezésre, úgy Tűnik, amíg Fischer versenyez, azt a hajót -nem lehet legyőzni, amelyikben 5 ül. Az utolsó szombati remé­nyeket a világbajnoki cí­met védő férfi kajak né­gyesbe vetették a meglepően nagy számban érkezett ma­nyeste a léc alá a labdát, 3-2. Az óriási mezőnyfölény- iben játszó hazaiak három kapufát lőtték, kihagytak egy 11-est, így saját magu­kat verték meg. Jók: Hel- gert, Majoros. Kiállítva: Ko­vács, a 75. percben. Honvéd Köteles SE— Honvéd Papp József SE 1-0 (0-0). Budapest, 100 né­ző. Vezette: Os-várt. G.: Metzger (Tl-esből). További eredmények: Recsk—Romhány 2-1. Nagy- bátony—Salgótarjáni Sík­üveggyár 3-0. Balassagyar­mat—Gyöngyös 0-0. Buda­pesti VSC—Hatvan 2-0. Kedden rendezik meg a Borsodi Bányász—Heves mérkőzést. Kezdés: Sajó- szentpéteren, 16 óra 30-kor. TISZA CSOPORT Olefin SC—Berettyóújfalu 6-1 -fl-l). Leninváros, 600 néző. Vezette: Tamaskovics. Olefin SC: Kiss Á. — Ba­logh, BodoLái, Járai (Ko­vács), Csikász, Magyar, Ka­pus, Fodor, Kisser, Vidinczei (Szurkos), Tóth. Edző: To- perczer Tibor. Az,első félidőben kiegyen­lített játékot láthatott a kö­zönség. A szünet után a ha­zaiak rákapcsoltak és fölé­nyük gólokban is kifejezés­re jutott. G.: Tóth (2), Szur­kos, Bodolai (11-esből), Ka­pus, Csikász, illetve Járai (öngól). Jók: Kapus, Bodo­lai, Szurkos, Balogh. gyár szurkolók. A Gyulay, Csipes, Fidel, Kovács össze­állítású kvartettben ketten is ültek, akik ezen a napon már egyszer versenyeztek: Csipes és Kovács. Nem lát­szott meg rajtuk azonban a fáradtság. Bár féltávnál még csak harmadik volt a magyar hajó, 700 métertől kezdve megállíthatatlanul törtek előre Csipesék. s a célban már csaknem egy hajóhossz előnyük volt a vé­gén ugyancsak feljövő své­dek előtt. Ezzel a győzelemmel egyébként Csipes világbaj­noki aranyérmeinek száma összesítésben négyre emelke­dett, Kovács háromszoros. Fidel és Gyulay egyaránt kétszeres világbajnok. Vasárnap a férfi 500 m-es, a női egyéni és páros dön­tőket, valamint az öt 10 lan­es szám fináléját rendezik. Buzafalvi Győző Ózdi Kohász—Kecskemét 3-0 (2-0) Hanyiszkó István Bp. Volán—Kazincbarcika 1-0 (1*0) ■kenu VB Rakuszék másodikok SiSi