Észak-Magyarország, 1987. június (43. évfolyam, 127-152. szám)

1987-06-08 / 133. szám

1987. június 8., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. Oláh beállítása döntött DVTK—Veszprémi SE 2-0 (0-0) Diósgyőr, 2000 néző. Ve­zette: Fekete M. BVTK: Nagy — Huszár, Leskó, Mida. Szemere — Danes, Molnár, Fiikő, Kölln — Farkas, Thury. EdzörSzá- ger György. Csere: Danes helyett Ba­logh, a 38., KöIIn helyett Oláh, az 59. percben. A 2. percben Tóth G. ira­modott meg a bal oldalon, beadását Horváth elől kife­jelték a hazai védőik. Ez­után jó ideig eseménytele­nül telték a percék, a DVTK kísérletezett, elképzelés és ötlet híján azonban ezek az akciók kudarcra voltak ítél­ve. A 22. perében Szemere szabadrúgása a sorfalban akadt el. Hat perccel ké­sőbb gyors veszprémi akció végén Horváth eOperdítette a labdát a kifutó Nagy mel­lett, de az elsuhant a bal kapufa mellett. A szünet után az első percben egy bal oldali be­ívelés után Horváth fejjel csúsztatta az üres kapu felé a labdát, amelyet Fükő vá­gott ki a mezőnybe. Kölln 22 méterről leadott lövése zúgott el a léc fölött, majd Horváth lépett ki a védők közül, de 14 méterről elha­markodottan a jobb sarok mellé lőtt. A 86. percben előnyhöz jutott a piros-fe­hér társaság. Oláh a jobbol­dalról ballal magasan emelte a labdát a kapu elé, a vé­dők megfeledkeztek Thury- ról, aki az ötösről a kapu bal oldalába fejelt, 1-0. Ügy tűnt, hogy hiába igyekeznék a vendégek, már nem válto­zik az eredmény, de az utolsó pillanatokban két fel­jegyezni,való is akadt. A 90. percben Fanlcas lendületesen tört ki a-védők közül, egye­dül indult Palla kapuja fe­lé, amikor Perger a mezé­nél fogva lerántotta. A já­tékvezető —, mivel már volt egy sárgalapos figyelmezte­tése a védőnek — kiállította a veszprémi labdarúgót. Ugyanebben a percben Al­földi saját ötösén ügyetlen­kedett, a körülményeskedö jobbhátvédtől Thury elvette a labdát, átverekedte magát Pallón is, majd két lépésről az üres kapuba helyezett, 2-0. Az első 45 percben kevés okuk volt az örömre a szur­kolóknak. A diósgyőriek tel­jesítményére a tanácstalan­ság volt a jellemző. Mentek előre, megpróbálták bevenni a veszprémiek kapuját, de a támadásokból hiányzott a tervszerűség, az elgondolás és az átütőerő. Ekkor álmos iram. sok hiba és meglehe­tősen alacsony színvonal jel­lemezte az összecsapást. A vendégek szervezetten véde­keztek, i megszerzett lab­dákkal azonban ők sem na­gyon tudtak mit kezdeni. A döntő fordulatot Oláh pályá- ía küldése j; lentette. A sok nagy csatát vívott labdarú­gó összefogta együttesét, fa­zont adott az addig esetle­gesen kibontakozó akciók­nak, s tevékeny részt vál­lalt az első gól előkészítésé­ből. Jelenléte társaira meg­nyugtatókig hatott, s az utol­só fél ólában jószerével az történt a pályán, amit a di­ósgyőriek akartak. A veszp­rémi gárda görcsösen kísér­letezett, esélye, lehetősége azonban nem adódott az egyenlítésre. A piros-íehé- rek végig többet kezdemé­nyeztek, kézben tartották az irányítást, s a második fél­idei teljesítményükkel rá­szolgáltak a két pontra. Jók: Huszár, Leskó, Oláh, Thury. SZAGER GYÖRGY: — Második félidei akarásunk és Oláh jó játéka biztosította a két pontot. Boros László AZ NB II. ÁLLASA: Kaposvár 34 18 10 (i 42-30 46 Vác* 34 17 9 8 46-32 43 Bp.Volán 34 18 (i 10 59-42 42 Csepel 34 l(i 10 8 45-29 42 Nyíregyháza 34 1G 9 9 54-44 41 Komló 34 16 4 14 54-46 36 Szeged 34 13 9 12 54-44 35 Veszprém 34 13 9 12 38-39 35 Metripond 34 13 8 13 46-34 34 Szolnok 34 11 11 12 35-35 33 Salgótarján 34 .9 14 11 29-36 32 Szekszárd 34 12 8 14 48-53 32 Ganz.-M. 34 11 10 13 37-42 32 DVTK 34 8 15 11 37-48 31 Keszthely 34 9 11 14 30-37 29 Budafok 34 11 7 16 41-54 29 Baja 34 12 5 17 32-45 29 Olajbányász 34 8 13 13 38-55 29 Ózd 34 10 8 16 43-45 28 Szarvas 34 8 6 20 38-56 22 MTK-VM--U. DÓZSA IIALADAS-DEBRECEN FRANKFURT—VFB STUTTGART KAISERSLAUTERN'—1, FC KÖLN NÜRNBERG—HAMBURG KASSEI-FREIBURG FORTUNA KÖLN—BRAUNSCHWI OBERHAUSKN-BIELEFELD ULM—AACHEN S A LM ROH R—ESSEN CESENA— GENOA CREMONESE—PARMA TARANTO—AREZZO CAGLIARI—PISA LAZIO—LECCE (D 0-0 X 2-0 1 2-2 X 8-0 1 2-1 1 JL.Í ­3-1 1 2-1 I Kupagyőztes az Ajax A holland labdarúgó ku­padöntőben a KEK-győztes Ajax nagy csatában, hosz- szabbítás után szerezte meg a trófeát az FC den Haag ellenében. A félidőben 1-1 vol t az állás, a rendes játék­időben pedig 2-2-re végzett a két csapat. Következett a hosszabbítás, amelyben Mar­co van Basten három perc leforgása alatt két gólt szer­zett, s ezzel emlékezetessé tette búcsúmérkőzését. Isme­retes, hogy a 22 éves hol­land labdarúgó az olasz AC Milánban folytatja pályafu­tását. Labdarúgás, NB I. Hz MTK-VM a bajnok Lejátszották a labdarúgás élvonalálban a 29., utolsó előtti bájnolki fordulót. El­dőlt, hogy az MTíK-V'M sze­rezte meg az elsőséget, a Dunaújváros és az Eger iga­zolta, nem a véletlen műve kiesésük a legjobbak közül. HALADÁS VSE—DEBRE­CEN 0-0. Csalódottan távoz­tak a szurkolók a mérkőzés­ről, a búcsúzó Rátkai edző szebb emléket érdemelt vol­na. DUNAÚJVÁROS—EGER SE 0-0. Mezőnyben jobban játszottak a hazaiak, de sor­ra kihagyták gólszerzési le­hetőségeiket. FERENCVÁROS— SIÓFOK 3-2 (1-1). Egy rövid idősza­kot leszámítva végig a fe­rencvárosiak játszottak fö­lényben, győzelmük megér­demelt. G.: Dzurják. Pölös- kei, Fischer, illetve Lakatos, Csalos. BP. HONVÉD—VIDEOTON 5-0 (1-0). Második félidei látványos, gólra törő játéká­val* a kispesti gárda szinte le iskolázta ellenfelét. G.: Détári (2, egyet 11-esből), Lippai, Kovács. Bodonyi. VASAS—TATABANYA 3-2 (1-2). Mindkét csapat tel­jes erejével a támadásra összpontosított, a mérkőzés jelentős részében a vendégek mutattak többet, de védel­mi hibák megpecsételték a sorsukat. G.: Szabadi, Bod­nár, Gubucz, illetve Vincze I. (2). MTK-VM—ÚJPESTI DÓ­ZSA 0-0. Elszomorítóan ala­csony színvonal, rengeteg hi­ba, pontatlanság és unalom jellemezte a találkozót. Ezen dőlt el az aranyérem sorsa... RÁBA ETO—PÉCSI MSC 4-1 (1-1). A hajrában a győ­riek lelépték kényelmeskedő ellenfelüket, tetszés szerint érték el góljaikat. G.: Szen­tes (2, egyet 11-esből), Gyi- mesi (11-esből), Bordás, illet­ve Mészáros. ZTE—BÉKÉSCSABA 1 0 (1-0). A hazaiak végig töb­bet támadták, kézben tartot­ták az irányítást, megérde­melten nyertek. G.: Farkas. AZ NB 1­AI.LASA: 1. MTK-VM 29 17 8 4 49-21 42 2. Ü. Dózsa 29 15 8 6 44-21 38 3. Tatabánya 29 15 5 9 42-28 35 4. Bp. Honv. 29 14 5 10 45-39 33 5. FTC 29 10 12 7 32-26 32 6. Vasas 29 12 6 11 40-40 30 7. Haladás 2!» 11 8 10 32-32 30 8. Pécs 29 11 7 11 27-21 29 9. Békéscs. 29 ./ 11 9 31-31 29 10. Rába ETO 29 9 10 10 IX M 28 11. Debrecen 29 S 12 9 31-3*. 28 12. Siófok 29 9 9 11 36-39 27 13. ZTE 29 8 11 10 30-34 27 14. Videoton 29 7 X 1 I 25-36 22 15. Dunaújv. 29 4 9 Ki 26-54 17 16. Eger 99 4 9 Ki 22-55 17 A miskolci városi sport- csarnokban rendezték meg tizedik alkalommal az Avas Kupáért folyó asztalitenisz- versenyt. Az eseményen a Közúti Építő Vállalatok együttesei vettek részt. Az idei küzdelmekre 6 városból csaknem félszázan gyűltek össze. A győztesek. Női egyes: Tasnádiiné (Miskolc). Férfi egyes: Szűcs T. (Aszfaltút­épitő Vállalat). Vegyespáros: Tasnádiné, Szacsuri B. (Mis­kolc). Női csapat: Miskolc (Tasnádiné, Szabó M.). Férfi­csapat: Aszfaltútépítő Válla­lat (Szűcs T., Szűcs K., Pinczési). Az összesített pontversenyben az Aszfaltút- építö Vállalat bizonyult a legjobbnak, a második he­lyen Miskolc, a harmadikon Székesfehérvár végzett. A képen a Tasnádiné—Szacsuri vegyespáros, akik elsők lettek. Tasnádiné egyébként megnyerte a női egyest, és tagja volt a győztes női miskolci gárdának is. Fotó: Juhász Tizedszer az Avas Kupáért Kézilabda Súlyos Bányász-vereség BHG SE—Borsodi Bányász 24-17 (13-11). Budapest, NB I., női. Vezette: Hűmmel, Kiss L. B. Bányász: Kovács M.-né — Enginé 2, Bocsiné 7, Angyal, Kovács L.-né 2, Hoffmann 2, Kerékjártóné. Csere: Demeter, Nagy né 1, Viinczéné 2, Feketéné, Sza­bó 1. Edző: CsJk János. A szünet után visszaesett a Bá­nyász és szinte ellenállás nélkül adta meg magát. A hazaiak sokmozgásos, gyors játéka gólokban is kifejezés­re jutott. Átlagon felüli egyéni teljesítmény nem akadt. Pécsi MSC—Kazincbarcikai Sütőipari Kinizsi 24-22 (13­10). Kazlnebaroika, NiB I/B, női. A hazaiak jó játékkal rukkoltak ki és kis szeren­csével pontot is szerezhet­tek volna a bajnokságra tö­rő pécsiékitől. Ld.: Csabámé (6), Bányászné (5), Román, Bodó (4—4). Jók: a legjobb dobók. Miskolci Spartacus—Sirok 23-21 (11-12). Sírok, NB IL, női. A szövetkezetiek győ­zelmük ellenére sok hibá­val játszottak. Sikerük azon­ban értékes, mert a máso - diik helyezett ellen érték el, s az „ezüstérmes pozíciót” is átvették. Ld.: Répási (7), Sobotioh (5), Cseri (5). Jók: Répási, Sobotich. Területi bajnokság Bennmaradt az Olefin SC, legyőzte a listavezetőt az Edelény Borsodi Bányász—Salgó­tarjáni Kohász 4-2 (2-0). Sajószentpéter, 800 néző. Vezette: Kovács B. Bányász: Fehér — Vincze, Bukovics, Szabó Zs. (Fekete, Bartkó), Lintner, Budai, Borbély, Kiss, Palej, Kovács M., Pa- lásthy. Edző: Németh Atti­la. A gólok története, 33. perc: Kissi felvágták, a meg­ítélt szabadrúgást Palásthy a jobb felső sarokba lőtte, 1-0. 44. perc: Palej beadását Ko­vács M. n méterről lőtte a kapuba, 2-0. 50. perc: Kiss G. beívelését Palej lekezel­te, aztán 8 méterről a há­lóba helyezeti!, 3-0. 66, perc: Palej egyéni játék után nö­velte a hazaiak előnyét, 4-0. 80. perc: nagy védelmi hibát követően Sisa szépített, 4-1. 82. perc: az elalvó hazai vé­dők közül a szemfüles Bér­ezi 2 méterről talált a háló­ba, 4-2. A hazaiak végig nyomasztó fölényben játszot­tak, a hajrában azonban ki­engedtek. Helyzetei alapján a Bányász nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Bu­kovics, Palej, Kiss. Edelényi Bányász—Kazinc­barcikai Vegyész 1-0 (0-0). Edelény, 2500 néző. Vezette: Orosz. Edelény: Béres — Göndör, Ragyiná, Csorba. Farkas, Goór, Stark, Oldal, Czél (Németh), Kleiber, Hu- bi (Turcsik). Edző: Koleszár György. KVSE: Mayer — Szabó, Sztahon (Petrovics), Kerekes, Fodor, Búza, Bar- tuska. Babus, Csipke (Zsi­ga), Orlóczky, Deszatnik. Edző: Balázs András. A gól története, 85. perc: Kleiber nagyszerű egyéni akció végén 15 méterről bombázott a jobb alsó sa­rokba, 1-0. A miinden csa- patrészében jobb hazai gár­da sokkal több helyzetet dol­gozott ki és nagyobb arány­ban is nyerhetett volna. Jók: Béres, Kleiber, illetve Má- yer, Kerekes. Olefin SC—Honvéd Papp József SE 2-1 (2-0). Lenin- város, 500 néző. Vezette: Bognár. Olefin SC: Kiss — Szilágyi, Polonkai, Kovács, Balogh, Bodolai, Szurkos (Szép), Gulyás, Vidinczei, Kapus, Kisser (Barabás). Edző: Toperczer Tibor. Hon­véd Papp József SE: Kerá- nyi — Planéta, Kertész, Bu­dai, Takács, Orosz, Timári (Sárai), Pölcz, Berecz (Vá- czi), Dán. Aranyosi. Edző: Balogh Zoltán. A gólok története, 36. perc: Gulyás labdáját Vi­dinczei kapta, aki a kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 44. perc: Vidinczei jó labdát kapott Szurkostól és a 16-os sarkáról a jobb sarokba helyezett 2-0. 75. perc: a hazai védők kiváltak, Kertész jókoir érkezett és közelről a kapu jobb oldalá­ba helyezett, 2-1. A kiesés rémétől fenyegetett hazai gárda végig nagy akarással futballozott, a vendégek pe­dig szétesően játszottak. A látottak alapján az Olefin SC rászolgált a sikerre. Jók: Kovács, Balogh, Bodolai, Kapus, Vidinczei, illetve Ta­kács, Budai. Salgótarjáni Síküveggyár— Borsodi Építők Volán 3-1. Salgótarján. 400 néző. Vezet­te: Várkonyi. További eredmények; Romhány—Hatvan 2-0. Gyöngyös—Apc 3-2. Bélapát­falva—Recsk 2-1. Magyar sportolók külföldön ALMA-ATA: A nemzetkö­zi női sakkverseny első for­dulójában Karakas Éva sö­téttel vereséget szenvedett a szovjet Kogontól. MONTE CARLO: A nem­zetközi úszóviadalon a 200 m-es mellúszásban Szabó Péter (2:20.77 p) második, Szabó József (2:22.66) pedig harmadik lett. Kalaus Valter (2:04.91) a 200-es pillangó­úszásban szerzett bronzér­met. Varga Dóra 200 m há­ton (2:20.89) és Deutsch Ta­más 100 m háton (59.47 mp) negyedik helyen végzett. GOTTW ALDOV: A Fer- jáncz Attila, dr. Tandari Já­nos kettős nyerte a nehéz, kettes szorzójú autós Euró- pa-bajnoki futamot, a Braum Rallye-t, amelyen 27 gyorsa­sági szakaszt tettek meg a versenyzők. CZESTOCHOWA: A salak­motoros Béke és Barátság Kupa lengyelországi forduló­jában az elsőnapi eredmé­nyek: 1. Lengyelország 28, 2. Szovjetunió 23. 3. Magyaror­szág 22. A magyar csapatban Nagy Róbert 13, Újhelyi Sándor 9 pontot szerzett. Szekszárd—Ózdi Kohász 2-0 (2-0) Szekszóid, 2000 néző. Ve­zette: Csáki. ŐRSE: Fekete - Tokár, Ker­tész, Králik, Stanev — Kovács, Bém, Paulovics, Farkas B. - Nagy, Farkas S. Edző: Bánkú­ti László. Csere: Tokár helyett Fodor, Nagy helyett Dudás, mindket­tő az 56. percben. A (i. percben Boros egyéni akció végén már a 16-oson belül járt, lövése Feketéről szögletre perdült. A Ki. perc­ben Márkus 22 méteres sza­badrúgását Fekete a kapu közepén védte. A 17. percben Márkus szögletét Varga F. az ötösön oldalra fejelte és a berobbanó Somogyi közelről a kapu közepébe továbbítot­ta a labdát, 1-0. A 21. perc­ben Pilisi nagy szóló után már csak Feketével állt szemben, de kihagyta a nagy helyzetet. A 25. percben két ózdi védő ügyetlenkedése után csak szerencsével sza­badul I fel ,a vendégek ka­puja. Három perccel később Pilisi második nagy szólója után 20 méteres vágtát kö­vetően „csomót” kötött a vé­dők lábára és a 11-es pont­ról a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0. A 34. percben Boros fel­lökte a 16-oson belül Bémet. A bíró 11-est ítélt. Farkas B. bal sarokra helyezett bün­tetőjét Hujber védte. A szünet után az 50. perc­ben Boros szögletét Varga F. az ötösről a jobb oldali ka­pufára fejelte. A 60. percben a szekszárdi védők csak néz­ték. hogy Bém betört a 16- oson belülre, 8 méteres lö­vését Hujber a léc fölé te- nyerelte. Két perccel később Márkus vezette fel a labdát 20 méterről nagy erővel a léc fölé bombázott. Ezt követően Varga L. elől mentett együt­tes erővel Kertész és Fekete az ötösön. A 86. percben Du­dás tört kapura, az alapvo­nal közeléből lőtt. Hujber a kapufa tövénél lábbal men­tett. A 88. percben Pilisi egyedül húzott kapura, 14 méteres lövése Fekete kezét érintve csúszott a jobb alsó sarok mellé. A szikrázó napsütésben óvatosan, kocogós tempóban kezdett mindkét csapat. A hazaiak kezdeményeztek, de a több tudatosságot az ózdi kontrákban lehetett felfe­dezni. A lila-fehérek vezető gólja szemlátomást vissza­vetette a vendégegyüttest és a rendkívül bizonytalanul futballozó védőik hibát hi­bára halmoztak. Az újabb szekszárdi gólt követően szépíthetett volna a Kohász, ám Hujber hetek óta tartó kitűnő formáját a 11-es há­rításával is igazolta. A má­sodik játékrészben kitáma- dotl az Ózd, de a 16-os tá­jékán jól tömörülő hazaiak rendre hatástalanították az akciókat. Jók: Kertész, Krá­lik. BÁNKÜT1 LÁSZLÓ: — Alvó védőkkel nem lehet csatát nyerni. Fekete László További eredmények : Nyíregy­háza—Komló 4-3. Csepel—Metri- pond 3-1. Keszthely—Kaposvár 2-1. Szeged—Ganz-MA VÁG 3-0. Szarvas—Salgótarján 1-1. Baja— Budafok o-i. Szolnok—Nagyka­nizsa 1-1. Bp. Volán—Váci Iz­zó l-l.