Észak-Magyarország, 1987. május (43. évfolyam, 102-126. szám)

1987-05-04 / 103. szám

1987. május 4., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. Fükő kapáslövése elöntött DVTK—Metripond SE 2-1 (0-0) Területi bajnokság Kerényi, a Honvéd Papp József SE kapusa nehéz helyzetben tisztáz a BÉVSC játékosa elöl. Kétszer azonban tehetetlen volt... (H. Papp SE-BÉVSC 1-2.) Diósgyőr, 3000 néző. Vezet­te: Plasek. DVTK: Nagy - Huszár, Les- kó, Danes, Szemere — Farkas, Molnár, Fükő, Kölln — Szlif- ka, Thury. Edző: Száger György. Csere: Farkas helyett Cso- mány a 46., Kölln helyett Ba­logh a 77. percben. Az első meleg helyzet a diósgyőri kapu előtt adódott: a 17. pereiben dr. Kovács G. vtissziaifejelte a labdát, Olasz egyből lőtt, Nagy azonban a léc alól szögletre mentett. Nem sokkal később Danes csapott össze Adorjánnál, s a hódmezővásárhelyi labda­rúgó rövid ápolásra szorult. Cser.nus forgolódott a hazai védők között, szerencsére a kelletétől eggyel több cselt csinált, s szerelték. A 25. percben ismét Csernus ke­rült helyzetbe, de a kezére pattant a labda. A félidő hajrájában előbb Lesfcó fe­jelte melllié Köln .szögletét, aztán Adorján veszélyes sza­badrúgását tette ártalmat­lanná Niagy, végül pedig Thury beadását Köln per- dítette közelről mellé. A szünet után már a gó­lok sem hiányoztak, a játék­ra pedig addig sem lehetett panaszuk a szurkolóknak, A 49. percben Adorján lövése zúgott el a jobb felső sarok fölött, a másik oldalon Cso- mány lövése foglalkoztatta Tóthot. Az 55. percben Ko­vács J.. saját térfelének kö­zepén 'étiiészítette a labdát, Szlifká 1 efjyből indította Cso- mányt’i1 aki középre lőtt, s az érkező Molnár 18 méter­ről, bállal,'laposan a jobb alsó sarokba bombázott, 1-0. Heves hódmezővásárhelyi ro­hamok következtek, s az eredmény sem maradt el. A 65. percben tétováztak aha­Nagykanizsa, 2000 néző. Vezette: Kiss G. CKSE: Fekete — Tokár, Kertész, Králik, Stanev — Kovács, Farkas B., Bém, Du­dás — Jegesi, Nagy. Edző: Bánkúti László. Cserék: Nagy helyett Pau- lovics az 54. percben, Dudás helyett Fodor a «7. percben. A 4. percben Farkas 19 méterről a felső lécet talál­ta el. Kiegyenlített mezőny­játék után a 16. percben vezetéshez jutott az Ózd. Farkas indításával Dudás húzott el a bal szélen, be­adását az elmélázó hazai védők között Jegesi 4 mé­terről fejelte a kapu köze­pébe, 0-1. A 42. percben Suba több védőt is átját­szott, középre adott labdá­ját Vidos óriási helyzetben fölé lőtte. Egy perccel ké­sőbb ismét Vidos hibázott, kecsegtető helyzetben. A szünet után Skublics 10 méteres lövését védte lábbal Fekete, majd az ellentáma­dás végén Paulovics lőtt majdnem gólt. A 65. perc­ben Skublics beadását Kepe az ötösről lőtte fölé. A 75. percben egyenlített az Olajbányász. László bal ol­dali beadását Horváth mel­lel maga elé tette, majd 15 méterről egyből a bal alsó sarokba lőtt, 1-1. A kiesési zónában tanyá­zó két együttes találkozóján az első percekben a hazai­ak játszottak enyhe fölény­ben, majd hamarosan ki­egyenlített lett a küzdelem. Az ózdiak vezető gólja után idegesen, sok hibával ját­szottak a kanizsaiak, míg a vendégek ellentámadásai rendre veszélyesek voltak. A félidő utolsó harmadára feljavult a hazaiak játéka, zai hátvédek, a lendületesen előrenyomuló dr. Kováés G. a balösszekötő helyén kilé­pett közülük és 12 méterről a kifutó Nagy mellett a bal alsó sarokba helyezett, 1-1. Hatalmas harc indult meg a győztes gólért, s ezt a 76. percben a piros-fehérek sze­rezték. Huszár tört előre, kö­zépre emelt, Fükő a 16-os vonalán maga elé tette, majd egy finom mozdulattal a ka­pu jobb oldalába lőtt, 2-1. Rendkívül fontos győzel­met aratott a tavasszal még veretlen DVTK! A Metri­pond ütőképes, masszív együttes benyomását keltet­te, nem ijedt meg, bátran vállalkozott támadások veze­tésére, s egészen a helyzetek kialakításáig jutott. Szeren­csére a pontot nem tudta feltennii az i betűre, igaz, a DVTK-nak is akadt gólszer­zést lehetősége. Izgalmas, változatos, eseményekben bő­velkedő volt a mérkőzés, fel­váltva forogtak veszélyben a kapuik. A második félidőben az első hazai gólra még jött a válasz, a második találat azonban döntőnek bizonyult. A vasgyáriak hatalmas aka­rással és lelkesedéssel küz­döttek, nem ismertek elve­szett labdát, érezték, hogy ez a 90 perc roppant fontos le­het a későbbieket illetően. Nos, a szurkolók elégedetten hagyhatták el a stadiont, hi­szen csapatuk győzött, biz­tató mozzanatok is akadtak a játékban, a győzelemért azonban ezúttal minden erő­tartalék bevetésére szükség volt. Jók: Nagy, Huszár, Les- kó, Fükő. SZÁGER GYÖRGY: — Ne­héz, de megérdemelt győzel­met arattunk taz igen jól ját­szó Metripond ellen. Doros László de adódó helyzeteiket nem használták ki. A második félidőben nagy lendülettel kezdett az Olajbányász, szinte kapujához szegezte ellenfelét, de támadásaiból hiányzott az átütőerő. A nagy nyomás eredménye­ként sikerült az egyenlítés, de a hajrában az ózdi gár­da taktikus játékkal őrizte a számára roppant fontos egy bajnoki pontot. A látot­tak alapján igazságos pont- osztozkodás született. Jók: Farkas, Kertész, Jegesi. BÁNKŰTI LÁSZLÓ: — Egy pontért jöttünk, ter­vünket sikerrel hajtottuk végre. A fiúk lelkesedésével, akarásával elégedett vagyok, a játék meg lesz jobb is. Két nehéz idegenbeli mér­kőzésen jutottunk túl, két ponttal. * További eredmények: Bp. Volán—Keszthely 1-1. Szek- szárd—Csepel 0-0. Szarvas —Kaposvár 0-1. Baja—Nyír­egyháza 3-1. Szolnok—Kom­ló 1-0. Ganz-MÁVÁG—Váci Izzó 1-0. Szeged—Veszprém 1- 1. Salgótarján — Budafok 2- 1. az nb ii. Állasa 1. Bp. Volán 28 17 5 6 53-33 39 2. Kaposvár 28 14 10 4 33-24 38 3. Csepel 28 13 10 5 38-21 36 4. Vác 28 13 7 8 35-29 33 5. Ny.-háza 28 12 8 8 43-37 32 6. Veszprém 28 11 9 8 30-30 31 7. Komló 28 13 4 11 42-37 30 8. S.-tarján 28 9 11 8 27-27 29 9. Szolnok 28 10 8 10 31-30 28 10. Szeged 28 10 7 11 42-35 27 11. Ganz-M. 28 9 8 11 30-33 26 12. Diósgyőr 28 6 14 8 29-38 26 13. Keszthely 28 7 11 10 26-29 25 14. Szckszárd 28 9 7 12 40-46 25 15. Metripond 28 8 8 12 34-30 24 16. Ózd 28 9 6 13 36-36 24 17. Baja 28 9 5 14 25-38 23 18. N.-kanizsa 28 6 10 12 29-47 22 19. Szarvas 28 8 5 15 32-39 21 20. Budafok 28 8 3 15 31-47 21 Bécsben befejeződött az A-csoportos jégkorong vi­lágbajnokság. A záró napon előbb Svédország — hatal­mas meglepetésre és kicsit „gyanúra” okot szolgáltatva — 9:0 arányban bizonyult jobbnak Kanadától, így ala­posan feladták a leckét a szovjeteknek. Ahhoz ugyan­is, hogy Tyihonov legény­sége megvédje elsőségét, 10-0-ra kellett volna nyer­nie a nagy rivális, Csehszlo­vákia ellen. Ez természete­sen nem sikerült. Sőt, soká­Ragyogó napsütésben, nagyszerűen előkészített pá­lyán rendezték meg Miskol­con a Népkertben a BÉV SC nemzetközi meghívásos ver­senyét. Az induló vaspapu- csosok eredeti listája alapo­san megváltozott. A csehek­nél Zdenovot Belica, Hra- deckit Bartos és Senelát Bros helyettesítette, az NDK- ból pedig Jening helyett Opitz, Busch helyett Harden szállt nyeregbe. Az osztrákok az eredetileg nevezett ver­senyzőket szerepeltették. A változás azonban nem ho­zott színvonalbeli csökkenést, a futamok zöme izgalmas, esetenként színvonalas küz­delmet hozott. Szerencsés bukással indult a verseny, a házigazdák mo­torosa, Seres vágódott a pa­lánknak, s az osztrák Sigfrid Eder végig vezetve biztosan győzött. Ezt követően Ju­hász Ferenc már a rajtnál „kilőtt” és fölényesen nyert. Egy osztrák és egy csehszlo­vák futamgyőzelem után Ju­hász Ferenc jól látta meg a szoros küzdelmet hozó 5. fu­tamban a „rést”, bátran elő­zött és bravúrosan győzött. Nyolc futam után Juhász­nak, Edernek, és Brosnak volt 6 pontja. A 9. futam­ban Űjhelyi szinte az utolsó centimétereken előzte meg klubtársát, Serest, majd Ju­hász továbbra is magabizto­san megőrizte veretlenségét. Kovács Zoltán és Bartos lát­ig a csehszlovákok vezettek 1-0-ra, és a végsőkig har­coltak minimális előnyük megőrzése érdekében. Ha ugyanis két vállra fektették volna a szovjeteket, övék az aranyérem. Krutovék azonban fordítottak, 2-1-re diadalmaskodtak, és — Svédország ünnepelhetett! A végeredmény: 1. Svéd­ország 4 pont (14-5); 2. Szovjetunió 4 (4-3); 3. Cseh­szlovákia 3 (8-7); 4. Kanada 1 (2-13). ványos párharcát hozta a 12. futam, amit végül a nyíregy­házi motoros nyert. Ekkor már csak Juhász volt veret­len, s miután a 15. futamot is megnyerte, a verseny csaknem biztos győztesévé lépett elő, hiszen 2 ponttal vezetett Üjhelyi előtt. A 17. futamban rajthiba borzolta a kedélyeket. Az újraindítás­nál Bartos kapta el jól a rajtot, de Seres befogta és győzött. Feszült izgalom előzte meg az utolsó futa­mot, ugyanis a korábbi „ke- resztbeverések” miatt sok minden függött ennek ered­ményétől. Nos, a meglepe­tés itt sem maradt el, ugyan­is az osztrák Funk szorosan beékelődött a vezető Űjhelyi és a harmadik Juhász közé, s nem engedte előzni a nagy esélyest. Így Üjhelyi és Ju­hász között holtverseny alakult ki, s a végső sorren­det eldöntő „pótfutam” Új­helyi győzelmét hozta. A nemzetközi meghívásos verseny végeredménye: 1. Üjhelyi Sándor (BÉV SC) 13, 2. Juhász Ferenc (BÉV SC) 13, 3. Sigfrid Eder (Ausztria) 12, 4. Kovács András (Nyíregyháza) 10, 5. Walter Nebel (Ausztria) 10, 6. Robert Funk (Ausztria) 9, 7. Seres János (BÉV SC) 8, 8. Kovács Zoltán (Nyíregy­háza) 8 ponttal. Borsodi Építők Volán— Honvéd Papp József SE 2-1 (1-1). Miskolc, 200 néző. Ve­zette: Orosz. Papp SE: Ke­rényi — Gonda, Pribék, Ta­kács, Planéta (Orosz), Bu­dai, Berecz (Timári), Ba­logh, Horváth, Dán, Aranyo­si. Edző: Balogh Zoltán. BÉVSC: Kiss — Tamás, De­meter, Balogh, Lugosi, Sver- la, Tomik (Szobóczki Cs.), Bodnár, Veres, Budai, Ra- daksz (Tóth). Edző: Hajas Imre. A gólok története, 11. perc: Kiss röviden öklözött, Dán 16 méterről a bal alsó sa­rokba bombázott, 0-1. 44. perc: Radaksz 16 méterről a bal felső sarokba lőtt, 1-1. 73. perc: Radaksz 5 méter­ről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a kapufát is érin­tette, 2-1. Az alacsony szín­vonalú és gyenge iramú ta­lálkozón a lelkesebben és szervezettebben játszó ven­dégek meglepő, de megérde­melt sikert arattak. Jók: a BÉVSC valamennyi játéko­sa dicséretet érdemel, illet­ve a Papp SE-ből senki nem nyújtott átlagon felüli telje­sítményt. Borsodi Bányász—Olefin SC 1-0 (0-0). Sajószentpéter, 600 néző. Vezette: Lója I. B. Bányász: Fehér — Palej (Kovács M.), Bukovics, Lint­ner, Szabó Zs., Budai, Pa- lásthy, Borbély, Fekete, Kiss G., Ágó. Edző: Németh At­tila. Olefin SC: Kiss — Ba­logh, Polonkaii, Kovács, Ba­rabás (Szilágyi), Bodolai, Vi- dinczei (Szőke), Fodor, Kis­ser, Gulyás, Szép. Edző: To- perczer Tibor. 50. perc: Polonkai kézzel ért a labdához a 16-oson be­lül, a megítélt 11-est Buko­vics értékesítette, 1-0. A jó iramú és színvonalas talál­kozón a hazaiak rászolgál­tak a sikerre. Az Olefin SC ügyesen futballozott, gólt azonban nem tudott szerez­ni. Jók: Bukovics, Kiss G., Budai, Fehér, illetve Kiss, Gulyás, Bodolai. Hatvan—Edelény 0-0. Hat­van, 600 néző. Vezette: Ágos­ton. Edelény: Béres (Káló) SAKK. Egyéni vililámver- seny — Miskolc, KIOSZ- székház. A végeredmény: 1. Kiss P. (Eger SE), 2. Bán­völgyi (Borsodtávhő), 3. Ko­vács L. (Borsodtávhő), 4. Szabó J. (Borsodtávhő), 5. Nagy K. (SÜMSE), 6. Bor­bély (Borsodtávhő). KOSÁRLABDA. Kecske­méti SC—DVTK 74-68 (48-34). Kecskemét, Felsza­badulási Kupa, női találko­zó. Vezette: Bacsfay, Vitéz. Ld.: Bársony (16), Jászka (15), Áronné (12). Jó: Áron- né. Miskolci Postás—Karcag 81-71 (42-42). Karcag, NB II. férfi. Ld.: Tóth (22), Kakas (21), Göndör (18), Szánki (10). Miskolci Postás—Mező- berény 94-79 (40-43). Mező- berény, NB II. férfi. Ld.: Göndör (24), Kakas (20), Fü- löp (17), Árvái (16). Me- zőberény—Miskolci Postás 50-39 (23-14). Mezőberény, NB II. női. Ld.: Dargai (11), Tóthné (10). — Göndör, Ragyina, Csor­ba, Farkas, Goór, Stark, Ol­dal, Czél, Kleiber, Hubi (Kiss). Edző: Koleszár György. Az alacsony színvo­nalú, küzdelmes találkozón a hazaiak végig többet kez­deményeztek, a vendégek azonban jól védekeztek. Jók: Ragyina, Csorba, Göndör. Sajóbábony—Recsk 2-1 (1-0). Sajóbábony, 800 néző. Vezette: Makovinyi. Sajóbá­bony: Szedlák — Zsíros (Máté), Helgert, Dinea, Jó­nás — Popovics, Hauberger, Majoros — Kovács, Sziklai, Szabó (Lakatos). Edző: Sáf­rány István. A gólok története. 42. perc: A bal oldalról előre­ívelt szabadrúgásra Dinea érkezett és 10 méterről a jobb sarokba lőtt, 1-0. 65. perc: Szabó a bal oldalról emelte középre a labdát, amelyet Sziklai közelről lőtt a hálóba, 2-0. 80. perc: Büntetőhöz jutottak a ven­dégek, amelyet Szabó érté­kesített, 2-1. Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen jóval na­gyobb különbséggel is nyer­hettek volna a sajóbábonyi- ak. Jók: Dinea, Hauberger. Kazincbarcika—Romhány 2-0 (2-0). Kazincbarcika, 1800 néző. Vezette: Puhl. KVSE: Mayer — Szabó (Kal­már), Kerekes, Kondás, Fo­dor, Asszony, Orlóczky, Bú­za, Babus OPutnoki), Bar- tuska, Deszatnik. Edző: Ba­lázs András. A gólok története, 15. perc: Orlóczky kiugratta Asszonyt, aki elhúzta a lab­dát a kapus mellett és 14 méterről a hálóba lőtt, 1-0. 18. perc: formás bal oldali támadást vezetett a KVSE. Búza középre adott, Bartus- ka pedig 7 méterről a jobb alsó sarokba helyezett, 2-0. A barci’kaiak sok helyzetet teremtettek, rászolgáltak a győzelemre. Jók: Asszony, Búza, Bartuska. További eredmények: Sal­gótarjáni Kohász—Salgótar­jáni Síküveggyár 0-1. Gyön­gyös—Nagybátony 1-0. Apc —Bélapátfalva 1-3. MODELLEZÉS. A megyei modellező szövetség és az MHSZ Kazincbarcikán ren­dezte meg évadnyitó vitorlás hajómodell bajnokságát. Kedvező időben, szép számú közönség előtt a legfiatalabb versenyző 10, a legidősebb pedig 70 esztendős volt. A győztesek, D 10-es kategória: Gáspár László. DM kategó­ria: Bedő György. DX kate­gória (ifik): Cipzer Ottó. DX kategória (felnőttek): Sallai Pál. TÁJFUTÁS. A DVTK Ku-’. pa harmadik fordulóját a Tekenősi rét környékén ren-: dezték meg. Eredmények,: férfiak, F 21 B: 1. Bartóti (MEAFC). F 17 B: 1. Kónya! (DVTK). F 17 C: 1. Konecs-: ni (1-es Szakk.). F 15 B: l.> Bobok (DVTK). F 13 B: 1. Józsa (DVTK). F 13 C: 1., Magvar (DVTK). F 11 C: le. Gönczi (DVTK). Nők. N 21 B: 1. Montovai (MEAFC). 17 C: 1. Debnár (DVTK). 13 B: 1. Láng (DVTK). N 13 C: 1. Dohány (DVTK). K. N. A kép jobb oldalán Üjhelyi Sándor, a BÉVSC sportolója, aki Miskolcon magabiztosan győzött, egy nappal később pedig Nyír­egyházán a második helyet szerezte meg. Fotó: Mák & TOTÓ 18. heti eredménye 1. Ű. DÓZSA—BP. HONVÉD 2-1 1 2. FERENCVÁROS—VASAS 3-1 1 3. WALDHOF MANNHEIM­WERDER BREMEN 1-0 1 4. BAVER UERDINGEN­KAISERSLAUTERN 1-2 2 5. FC HOMBURG— B. MÖNCHENGLADBACH 0-2 2 6. VFB STUTTGART—HAMBURG 1-1 X ■ 1. HESSEN KASSEL—ULM 1-4 2 8. ST. PAULI—ROT-WEISS ESSEN 1-1 X 9. FORTUNA KÖLN—OBERHAUSEN 0-0 X 10. COMO—NAPOLI 1-1 X 11. ASCOLI—INTERNAZIONALE 1-0 1 12. FlORENTINA—TORINO 0-0 X 13. JUVENTUS—SAMPDOR1A 2-1 1 v 1; MILAN—ROMA Nagykanizsa—Ózdi Kohász 1-1 (0-1) Salakmotor Újhelyi nyert Juhász előtt Csak röviden... Jégkorong VB Svédország a világbajnok