Észak-Magyarország, 1987. április (43. évfolyam, 77-101. szám)

1987-04-21 / 93. szám

n *4 1987. április 21., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II. Mos Érkizésl nyeri az Ózd Ózdi Kohász—Budafok 1-0 (0-0) zai játékos. Egy perc múl­Vasutas-sik&rek „.. ... születtek Miskolcon, az MVSC csarnokában rende­zett körzeti rangsorverse­nyeken. A felnőtt II. osztá­lyúak mezőnyében Orosz S., Jurák és Kardos, a juniorok között Szabó N., Dienes, Hcidrich és Áron, az ifjú­ságiak versenyében pedig Czeglédi, Velti, Hankó és Ladó (valamennyi MVSC) szerzett első helyet súly­csoportjában. Képünk a Velti—Barzsó (Eger SE) összecsapáson készült. Fotó: Juhász Területi bajnokság Nőtt a KVSE előnye Ózd, 4000 néző. Vezette: Komáromi. ÓKSE: Fekete - Tokár, Ker­tész, Králik, Stanev - Farkas S., Farkas B., Bém — Jegesi, Nagy, Dudás. Edző: Bánkúti László. Csere: Dudás helyett Ko­vács az 51. percben, Bém he- Hyett Paulovics a 75. percben. ; Jól kezdett az Ózd. Az 5 percben bal oldali beadás | után Farkas B. jó helyzet- J ben nem találta el a lab- : dát. A 45. percben sorozat­ban három szögletet rúgott ; a hazai gárda — eredmény nélkül. Az 5!). percben dőlt el a ij találkozó . sorsa. Bal oldalon | futott a támadás, Farlcas S. | adta középre a labdát, To- kár egyből lőtt, a labda a í felső lécről visszapattant és s Jegesi az ötösről a kapuba í fejelt, 1-0. A 69. percben ij Farkas B. beadását a ven- dégek kapusa kiütötte, de 8 nem kísérte a támadást ha­Baja, 2400 néző. Vezette: Vankó. DVTK: Nagy - Huszár, Les- kó, Mida, Szemere - Oláh, Molnár, Fükö, Kölln — Farkas, Thury. Edző: Száger György. Kellemes időben, nagysze­rű talajú pályán igen jó iramban kezdődött a mér­kőzés. A súlyos helyzetben levő bajaiak azonnal táma­dólag léptek fel, s maguk­hoz ragadták a kezdeménye­zést. Az eredményre sem kellett sokáig várniuk, a 4. percben előnyre tettek szert. Miksztai szép cselekkel ve- rekedte magát az alapvona- ‘ lig, beadását Bognár 4 mé- ; térről a vetődő Nagyba lőt­te, a kipattanó labdát a vé­dők az oldalvonalon túlra rúgták. A bedobást követő­en Krecska fejjel megcsúsz­tatta, s Bognár hanyattve- itődve a jobb felső sarokba | talált, 1-0. A bekapott gól !; után aktívabb lett a DVTK, | többet kezdeményezett, s j egyre inkább kitámadott. A í 25. percben Fükö ívelt be , szögletet, a labda átszállt a ; védők feje fölött, s az üre­sen hagyott Leskónak nem okozott gondot a hálóba fe­jelnie, 1-1. A szünet után elsősorban a sportág küzdő jellege dom­borodott ki. Mind a két együttes megfeszített erő­vel harcolt a sikerért. Az 50. percben gólszerzési lehetősé­get hagytak kihasználatla­nul a hazaiak. Miksztai be­ívelését Evanics fejelte ka­pura, Nagy azonban bravú­ros vetődéssel tisztázott. Jó iramú, küzdelmes és változatos mérkőzést vívtak DEBRECENI MVSC—IlABA ETO 1- 1 (0-1). Mind a két félidő azé a csapaté volt, amelyiket a szél nagy erővel támogatott. G.: Sza­bó L., illetve Kiss. 1IALADAS VSE—DUNAÚJVÁ­ROS 2-0 (0-0). Változatos, küz­delmes mérkőzés. A hazaiak a szünet utáni teljesítményükkel megérdemelten nyertek. G.: Il­lés, Dómján. BÉKÉSCSABA—BP. HONVÉD 2- 1 (1-0). Régen látott jó játék­kal rukkoltak elő a viharsarki­ak, minden csapatrészükben fe­lülmúlták a bajnokcsapatot. Ga- rabát a játékvezető a hajrában kiállította. G.: Adorján, Csató (U-esből), Illetve Détári (Il-es- ből). FERENCVÁROS—EGER SE 3-1 (1-0). A mérsékelt színvonalú ta­lálkozón az egriek becsületesen küzdöttek, de tudásukból ezúttal nem futotta többre. G.: Fischer (2), Kincses, illetve Simon A. VIDEOTON—SIÓFOK 1-2 (0-1). A vendégcsapat tervszerűbb és tudatosabb játékával rászolgált a meglepetésszerű győzelemre. G.: Máriás!, illetve Adi. Zsadá- nyi. va bal oldali szöglet után Tokár bombázott az égbe. A Kohász már az elején döntésre- akarta vinni a dol­got és nagy rohamokkal kez­dett. Aztán — mivel nem sike­rült gólt szerezni — vissza­esett az iram és a színvo­nal. A csapatok tulajdonkép­pen csak támadgattak. A szünet után a gyorsan meg­szerzett vezetés után a Ko­hász az eredmény megőrzé­sére rendezkedett be, a pá­lya közepén tartotta a lab­dát. A vendégek a kapura kevés veszélyt jelentettek. A nézők alacsony színvonalú játékot láthattak, s csak a győzelemnek örülhettek. Jók: Tokár, Králik, Farkas S., Jegesi. BANKŰTl LÁSZLÓ: — A második félidőben feljavult játékunkkal — és helyzete­ink alapján — megérdemel­ten nyertünk. a csapatok. A bajai gárda hatalmas lendülettel kez­dett, gyorsan vezetést szer­zett, a diósgyőrieket azon­ban ez nem zavarta meg. A piros-fehérek fokozatosan jöttek fel, átvették a kezde­ményezést, bátran vállalkoz­tak lövésekre, s erőfeszíté­seiket siker koronázta. A ké­sőbbiekben kiegyenlített volt a játék, az eredmény a lá­tottak alapján igazságosnak mondható. Jók: Nagy, Les- kó, Szemere, Molnár, Fükő. SZAGER GYÖRGY: — Örülök az egyik pontnak, mert az igen nehéz helyzet­ben levő Baja ellen szerez­tük. Bcrwinkl Mihály További eredmények: Ganz-MÁVAG—Kaposvár 0-0. Szeged—Komló 2-2. Olajbányász—Váci Izzó 1-0. Szolnok—Nyíregyháza 1-1. Salgótarján—Veszprém 0-0. Szarvas—Csepel 3-1. Szek- szárd—Keszthely 0-0. Bp. Volán—Metripond 1-0 (1-0). a bajnokság Állasa: 1. Bp. Volán 26 17 3 6 50-30 37 2. Kaposvár 26 13 9 4 30-22 35 3. Csepel 26 12 9 5 36-20 33 4. Ny.-háza 26 12 8 6 40-31 32 5. Vác 26 13 6 7 35-28 32 6. Veszprém 26 11 7 8 29-29 29 7. Komló 26 12 4 10 40-36 28 8. Szolnok 26 9 8 9 29-28 26 9. S.-tarján 26 8 10 8 25-26 26 10. Szeged 26 10 5 11 39-32 25 11. Metripond 26 8 7 11 32-27 23 12. Ganz-MAVAG 26 8 7 11 29-33 23 13. Diósgyőr 26 5 13 8 25-35 23 14. Ózd 26 9 4 13 34-34 22 15. Keszthely 26 6 10 10 24-28 22 16. Szckszárd 26 8 6 12 37-44 22 17. Szarvas 26 8 5 13 32-36 21 18. Baja 26 8 5 13 22-36 21 19. Olajb. 26 6 9 11 28-43 21 20. Budafok 26 7 5 14 27-45 19 ZTE—ÚJPESTI DÓZSA 1-1 (0-0). Végig alacsony színvonalú, unal­mas volt a mérkőzés, szinte alig kerültek veszélybe a kapuk. G.: Doböny, illetve Kardos. TATABANYA—MTK-VM 1-0 (0-0). A hazaiak az első félidő­ben futószalagon hagyták ki a gólszerzés! lehetőségeket, a szü­net után viszont egy helyzetüket értékesítették. G.: Kiprlch. VASAS—PÉCSI MSC 0-0. A he­lyenként csapkodó mérkőzésen igazságos eredmény született. az nb i. Állasa 1. MTK-VM 23 14 5 4 40-17 33 2. U. Dózsa 23 13 6 4 39-15 32 3. Tatabánya 23 14 3 6 35-18 31 4. Bp. Honvéd 23 12 4 7 32-2.9 28 5. Pécs 23 10 5 8 22-14 25 G. FTC 23 8 9 6 21-15 25 7. Haladás 23 10 5 8 27-26 25 8. Vasas 23 9 5 9 30-31 23 9. Békéscsaba 23 7 9 7 24-28 23 10. Debrecen 23 7 8 8 29-32 22 11. Videoton 23 6 7 10 21-24 19 12. Rába ETO 23 4 10 9 31-34 18 13. ZTE 23 4 10 9 22-29 18 14. Siófok 23 5 8 10 24-32 18 15. Eger 23 4 7 12 18-45 15 16. D.-újváros 23 3 7 13 20-46 13 sport Kézilabda Építők SC—Borsodi Bá­nyász 13-12 (8-4). Miskolc, városi sportcsarnok, 1000 néző. NB I-es női találkozó. Vezette; Falu, Ihász. B. Bá­nyász; Kovács M.-né — En- giiné 2, Vi.nczéné 1, Feketé- né, Angyal 1, Bocsiné 3, Kerék jártóné 3. Csere; De­meter (kapus), Hoffmann 1, Szabó, Kovács L.-né 1. Ed­ző; Csík János. A hazaiak az első félidőben szinte meg sem tudták közelíteni az Építők kapuját. A fővárosi­ak jól védekeztek, nem en­gedték kibontakozni a piros- feketéket. A Bányász elkép­zelés nélkül kézilabdázóit, mindent középen erőltetett, s így alaposan megkönnyí­tette a vendégék dolgát. A szünet után már lendülete­sebben, gólratörőb'ben ját­szott a Bányász és fokozato­san ledolgozta hátrányát. Az utolsó pillanatokban pe­dig akár egyenlíthettek vol­na, a játékvezetők azonban egy jogos hétméterest nem adtak meg a javukra. Ettől függetlenül a mérkőzés össz­képe alapján az Építők SC rászolgált a sikerre, A Bor­sodi Bányász játékosai közül senki nem érdemel dicsére­tet. Miskolci Postás—Szarvas 88-74 (40-36). Miskolc, NB II. férfi. Ld.: Kakas (19), Kadlecsek (18), Göndör (14), Házi, Fülöp 10—10). Miskolci Postás—Kiskun­félegyházi Vasas 79-58 (42-31). Miskolc, NB II. női. Ld.: Tóthné (24), Nádasi (18), Dargai (14), Nagy E. (II). Soproni SE—Miskolci EAFC 91-80 (52-43). Sopron, NB II. férfi. Ld.: Szeghal­mi (21), Lőrincz (18), Ma­Röplabda Miskolci VSC—Nyíregyházi VSSC 3-1 (4, 7, —13, 8). Miskolc, NB II. női. Jók: Leidgebnó, Ju­hász, Bukodinó. Hcjőcsabai Cement SE—Borsodi Bányász 3-1 (13, —9, 9, 14). Mis­kolc, NB II. férfi. Jók: Domon­kos, Mészáros, Kovács, illetve Papliczky, szaniszló. Kazincbarcikai Vegyész—Borso­di Építők Volán 3-0 (1, 10, 10). Miskolc, NB II. férfi. Jók: Ig- nácz. Dudás, illetve Kolozsvári, Lukács. Kazincbarcikai Sütőipari Kinizsi—Postás SE 17-17 (7-13). Kazincbarcika, 400 néző. NB IB női. Az első félidőben megilletődötten játszó hazaiak jelentős hát­rányba kerültek, A szünet után úgy kézilabdáztak, mint akiket kicseréltek és közel álltak a győzelemhez. Ld.: Bodó (5), Román (3), Ko­vácsáé (2), Kőváriné (2). Jó: Krehlik. H a jdú böszörmény—Miskol­ci Spartacus 19-18 (5-8). Hajdúböszörmény, NB II. női. Korrekt játékvezetés mellett már 7-2-re is ve­zettek a miskolciak! A ha­zai együttes első ízben a 28. percben jutott előnyhöz. A szünet utáni gyenge és lélektelen játék miatt ma­radt pont nélkül a szövet­kezeti gárda. Ld.; Csány.i (4), Vismeg (4), Cseri (4). Senki nem érdemel dicsé­retet. Miskolci Spartacus—Szol­noki Spartacus 22-18 (11-9). Szolnok, nőd Magyar Nép­köztársasági Kupa-találkozó. Ld.: Répási (10). A szövet­kezetiek bekerülték a leg­jobb 32 közé. gyár (12), Bebesi (II), Bo­tár (8). Miskolci EAFC—Kisújszál­lási MÁV 111-40 (49-16). Miskolc, NB II. női. Ld.: Richlik (20), Szabó Zs. (18), Gál (17), Fogarasi (16), Kiss Gy. (12), Brandstätter (10). Mezőberény—Olefin SC 82-78 (38-35). Leninváros, NB II. női. Ld.: Valenta (16), Sándor (15), Fodor (14), Kardos (11), Kocsis (10). Borsodi Bányász—Bélapát­falva 1-1 (0-1). Sajószent­péter, 600 néző. Vezette: Szűcs. B. Bányász: Fehér — Bukovics, Szabó Zs., Bor­bély, Palásthy — Kiss G., Ágó (Budai J.) Lintner — Fekete (Vincze), Kovács M., Palej. Edző: Németh Attila. A gólok története. 8. perc: Szilágyit buktatták a hazai védők a 16-oson belül, ll­es! A büntetőből Horváth J. a jobb sarokba lőtt, 0-1. 83. perc: Palásthy szögletét a jó ütemben felugró Borbély fejelte a hálóba, 1-1. Hiá­ba játszott végig nagy me­zőnyfölényben a sajószent- péteri gárda, a végén örül­hetett az egyik pontnak. Jók: senki nem érdemel di­cséretet. Edelény—Nagybátony 1-1 (1-1). Edelény, 1000 néző. Vezette: Darók. Edelény: Béres — Varga, Ragyina, Csorba, Farkas — Gór, Stark, Oldal. Czél — Kleiber, Hubi (Kovács E.). Edző: Koleszár György. A gólok története. 4. perc: Szőke 11-esből szerzett ve­zetést a nagybátonyiaknak, 0-1. 27. perc: Czél szép egyéni alakítás után egyen­lített, 1-1. Közepes iramú mérkőzésen a hazaiak több helyzetet kihasználatlanul hagytak. Jók: senki nem ér­demel dicséretet. Honvéd Papp József SE— Sajóbábony 0-0. Miskolc, 500 néző. Vezette: Zvolensz- ky. Papp SE: Kerényi — Planéta, Pribék (Gonda), Budai, Takács — Balogh, Aranyosi, Berecz — Sárai (Tímári), Dán, Váczi. Edző: Balogh Zoltán. Sajóbábony: Szedlák — Zsíros, Helgert, Jónás, Popovics (Kapitány) — Dinea, Kovács, Hauber- ger, Majoros (Lakatos) — Sziklai, Szabó. Edző: Sáf­rány István. Az első félidőben kiegyen­lített volt a játék. A szünet után nagyon rákapcsolt a tartalékos miskolci együttes, de a helyzetek során hagy­ta kihasználatlanul. Jók: Pribék. Takács, Dán, illetve Szedlák, Helgert, Dinea, Hauberger. Salgótarjáni Kohász—Bor­sodi Építők Volán 1-0 (0-0). Salgótarján, 300 néző. Ve­zette: Osvárt. BÉVSC: Kiss Á. — Tamás, Lugosi, Bu­dai, Balogh, Szobóczki Cs. Borsodi Építők Volán—Postás SE 13-12. Miskolc, NB I. női. A nagy érdeklődéssel várt össze­csapáson a hazaiak minimális arányú győzelmet arattak, s mi­vel fővárosi vetélytársuk az ősz­szel 14-ll-re nyert, minden bi­zonnyal ők kerülnek az A-cso- portba. Gy.: Molnár (3), Kertész (3), Kriston (3), Badarász (2), Galambos (2). (Benkovics), Bodnár, Sverla, Tumik, Veres, Nagy (Ra- daksz). Edző: Hajas Imre. A gól története, 78. perc: Lugosi lábán átesett az egyik hazai játékos, a bíró pedig 11-est ítélt. Bódi nem hibázott, 1-0. A BÉVSC egyenrangú ellenfele volt a Kohásznak. A miskolciak sok helyzetet teremtettek, de a sorsdöntő pillanatokban rendre hibáztak. Jók: Kiss A., Bodnár, Budai, Veres. Kazincbarcikai Vegyész— Recski Ércbányász 4-0 (3-0). Kazincbarcika, 2000 néző. Vezette: Gáspár. KVSE: Má­jéi' — Szabó, Kerekes, Kon­dás, Fodor — Asszony (Csi- kász), Bartuska .(Gyenes), Búza, Orlóczki — Babus, Deszatnik. Edző: Balázs András. A gólok története. 4. perc: Gyors hazai akció végén balról szállt középre a lab­da, amelyet Bartuska 7 mé­terről továbbított a hálóba, 1- 0. 12. perc: Jobb oldali be­adásra Bartuska érkezett és 10 méterről fejelt a kapuba, 2- 0. 27. perc: Orlóczki be­adását Kondás lőtte a háló­ba, 3-0. 73. perc: Bartuska mindenkit kicselezett, már a kapuson is túl jutott, ami­kor a portás elhúzta a lá­bát. 11-es! A büntetőt Bú­za értékesítette, 4-0. A fel­szabadultan, könnyedén és tetszetősen futballozó hazai­ak akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jók: Szabó, Kerekes, Kondás, Bar­tuska, Orlóczki. Hatvan—Olefin SC 2-1 (2-1). Hatvan, 500 néző. Ve­zette: Makovinyi. Olefin SC: Posta — Járai, Balogh, Po- lonkai, Bodolai, Gulyás (Vi-. dinczei), Tóth, Feledi, Fo­dor (Szőke), Kapus, Szép. Mb. edző: Toperczer Tibor. A gólok története, 14. perc: Pádár közelről talált a ka­puba, 1-0. 23. perc: Gulyás 6 méterről a bal sarokba helyezett, 1-1. 44. perc:Gö- möri szabadrúgását Posta a jobb kapufára ütötte, a ki­pattanó labdát pedig Pádár 5 méterről fejelte a hálóba, 2-1. A több helyzetet kidol­gozó hazaiak megérdemelten nyertek. Jók: Bodolai, Ka­pus, Feledi, Tóth. További eredmények: Apc —Romhány 1-3. Gyöngyös- Salgótarjáni Síküveggyár 0-0. Borsodi Építők Volán—Szeged SC 19-6. Szeged, NB I. férfi. Re­mek teljesítménnyel rukkolt elő a vendégcsapat. Egyetlen pilla­natig sem volt vitás, melyik gár­da nyeri az összecsapást. Ez a siker azt jelenti, hogy a BÉVSC megerősítette ötödik helyét a bajnoki versengésben. Gy.: Bá­thory (5), Gulyás (5), Bénák (4). Laczkó (3), Bari (2). A TOTÓ 16. heti eredménye 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. BÉKÉSCSABA—BP. HONVÉD ZTE—0. DÓZSA BARI-LANEROSSI AREZZO-SAMBENEDETTESE CAMPOBASSO—CATANIA CESEN A—CAGLIARI CREMONESE—PESCARA GENOA—PISA LECCE-PARMA MESSINA—BOLOGNA MODENA-LAZIO TRIESTINA—TARANTO NSZK—OLASZORSZÁG +1: . 1 x 1 1 1 I igpiüip IfÄiiSÄ'si 2-1 1-1 1-0 1-0 4-0 1-0 2-2 x 1-1 x 1-0 1 1-0 1 1- 1 X 2- 1 1 0-0 x n GENOA—PISA <1. félidő) >-0 1 .* Wm A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatás* alapján a nyeremények a kővetkezők: 13 plusz 1 talá­latos szelvény 89 darab, nyereményük egyenként 60 038 forint: 13 találatos szelvény 213 darab, nyere­ményük egyenként 33 396 forint: 12 találatos szelvény 4107 darab, nyereményük egyenként 1155 forint: 11 találatos szelvény 33 614 darab, nyereményük egyen­ként 141 forint: 10 találatos szelvény 171608 darab, nyereményük egyenként 41 forint. Hanyiszkó István Bajai SK—DVTK 1-1 (1-1) Labdarúgás, NB I. Egy félidőnyi játék kevés... Kosárlabda Postás-győzelmek Asztalitenisz