Észak-Magyarország, 1986. augusztus (42. évfolyam, 180-204. szám)

1986-08-18 / 194. szám

1986. augusztus 18., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. Két mérkőzés, három pont Ózdi Kohász—Keszthely 1-0 (0-0) Futóedzésen a kosarasok Szorgalmasan készül a bajnoki nyitányra a DVTK NB l-es női kosárlabda csapata. A pi­ros-fehérek, az elmúlt napokban a diósgyőri stadionban futóedzésen vettek részt. Balról Jászka, középen Molnár, jobbról pedig Hegedűs versenyez a képzeletbeli aranyéremért. Fotó: Mák Területi bajnokság MATRA CSOPORT Özd, 3800 néző. Vezette: Mester. ÓKSE: Fekete — Tokár, Kertész, Szilágyi, Stanev — Kovács, Osváth, Bém — Utassy, Katalin, Dudás. Ed­ző: Bánkúli László. Csere; Osváth helyett Búd, a 85. percben. A sors iróniája, hogy egy évvel ezelőtt — amikor a Kohász búcsúzni kényszerült az NB II-ből — az utolsó mérkőzésen döntetlent ért el a Balaton-partiak ellen, pe­dig ha akkor nyernek ... Ezen a bajnoki nyitányon, éppen a keszthelyiek ven­dégeskedtek Özdon. A Keszt­hely nem állt be védekezni, sőt 15 perces hazai fölény után átvették a játék irá­nyítását. A 30. percben a vendégek kapuja előtt pa­rázs jelenet játszódott le. Dudás és Katalin elől nehe­zen tisztáztak a vendégvédők. A 40. percben Tokár beadá­sát Kovács 5 méterről tejel­te a léc fölé. A szünet után fergeteges támadójátékkal kezdett a ha­zai gárda. A keszthelyi vé­dők arra rúgták a labdát, amerre csak álltak. Az 54. percben Katalin a mérkő­zés legnagyobb helyzetét ügyetlenkedte el. Megzava­rodott a Keszthely, s a 64. percben megszületett az egyetlen ózdi gól. Dudás vit­te fel a labdát, Utassyhoz passzolt, aki remekül ívelt középre és a jól érkező Du­dás az ötös sarkáról a léc alá fejelt, 1-0. Ezután Kiss hagyott ki ígéretes helyzetet. Nagykanizsa, 2200 néző. Vezette: Eőry. DVTK: Veréb — Szlovák, Szűcs, Leskó, Szemere — Breznai, Fiikő, Balogh, Lip- pai — Szlifka, Kölln. Edző: Gál Béla. Csere: Kölln helyett Bar­na, a 75., Szlifka helyett Far­kas, a 89. percben. A 14. percben Fuisz indí­totta Skublicsot, aki kereszt­be lőtt a kapu előtt. Ezután Vidos lőtt, Veréb védett. Nem sokkal később Vidos hozta helyzetbe Fuiszt, de a játékos mellé lőtt. A 34. percben Hegedűs lépett ki a diósgyőri védők közül, 8 mé­terről azonban nem találta el a kaput. A 42. percben a DVTK jutott vezetéshez. Lippai indította Szlifkát, a szélső beadása az üresen ha­gyott Balogh elé került, aki a bal alsó sarokba talált, 1-0. A félidő befejezése előtt egy perccel Skublics egyenlíthe­tett volna, de hibázott. A szünet után Kölln cé­lozta meg a kaput, de Müll- ner a helyén volt, s fölé tor­názta a labdát. Az 54. perc­ben Kormos indult meg, egy­más után cselezte ki a játé­kosokat, majd a kifutó Ve­réb felett emelt a hálóba, 1-1. öt perccel később is­mét a DVTK vezetett. Mar- tinkovi.es könny elműsködött, Breznai lecsapott a labdára, s 14 méterről a bal alsó sa­rokba bombázott, 2-1. Az öröm nem tartott sokáig, mert László jó labdával küldte támadásba Fuiszt. A játékost Leskó a lfí-oson be­lül lerántotta, s a játékve­zető 11-est ítélt. A büntető­ből László a jobb sarokba lőtt, 2-2. Ezt követően me­zőnyjátékkal leltek a percek, majd a befejezés előtt egy perccel lélektani góllal ke­rült ismét előnybe a piros­fehér társaság. Hegedűs sze­relt saját kapuja előtt, aztán érthetetlenül Barnához to­vábbított, akinek nem oko­zott gondot közelről a kapu­ba találnia, 3-2. Mindenki azt gondolta, hogy ezzel a találattal a diósgyőriek meg­nyerték az összecsapást, de nem ez történt. A 90. perc­ben a hazaiak 23 méterről A jobb oldalon, a kaputól mintegy 10 méterre egyedül kapta a labdát, de megijedt a lehetőségtől és a léc fölé bombázott. A 75. percben Bém a lábak között lőtt ka­pura, de a vendégek portása résen volt. Két perccel ké­sőbb Utassy ellenállhatatla­nul futott el a jobb szélen, a kapus kétségbeesetten eléje futott, és nagy bravúrral szögletre ütötte az ózdi csa­tár ívelését. A hajrában is a Kohász támadott és irányí­totta a játékot. Óriási csatát vívott a két együttes. A mérkőzés legna­gyobb részében a hazaiak birtokolták a labdát. A ven­dégek is bátran ki támadtak, kontraakcióik gyakran ve­szélyt jelentettek a fekete­fehérek kapujára. Az ózdiak érthetően nagy elánnal fut­ballozlak, hiszen az idénynyi­tón szép számú közönségük előtt akartak bizonyítani. Ha. megszerezték a labdát, igye­keztek gyorsan átjátszani a középpályát, sokat foglalkoz­tatták szélsőiket, így több­ször sikerült a keszthelyi vé­dők mögé kerülniük. A má­sodik 45 percben tovább fo­kozódott az ózdiak nyomása. Helyzetük is adódott, melyek közül egyet kihasználva si­került a győzelmet kicsikar­niuk. A látottak alapján tel­jesen megérdemelten. Jók: Dudás, Szilágyi, Utassy, Ko­vács, BÁNKÜTI LÁSZLÓ: — Hatalmas küzdelemben nyer­tünk, a mindvégig kulturál­tan adogató vendégek ellen. Vincze Zoltán szabadrúgást végezhettek el. Miklós állt a labda mögé, s a hatalmas erővel meglőtt börgolyó a bal felső sarok­ba vágódott, 3-3. Az első negyedóra után in­kább a hazaiak kezdemé­nyeztek többet. Egymás után alakították ki helyzeteiket, de ezeket rendre elpuskáz­ták, s ahogy az ilyenkor tör­ténni szokott, a vendégek ju­tottak előnyhöz. A szünet után ugyancsak váratlanul került ismét előnybe a Diós­győr, ezért elsősorban a nagykanizsai védők marasz­talhatok el. Az utolsó per­cek roppant izgalmasan ala­kultak. A DVTK már győz­tesnek tűnt, de egv jól elta­lált pontrúgás visszahozta a hazaiaknak a sírból az egyik pontot. A látottak alapján igazságos az ered­mény, a hazaiak többet tá­madtak, helyzetük is több akadt, a diósgyőriek viszont jól használták ki adódó le­hetőségeiket. Jók: Veréb, Leskó, Balogh, Lippai. GÁL BÉLA: — Kár az el­veszített pontért, amelyet pe­dig már a zsebünkben érez­hettünk. Ekler Elemér További eredmények: Bu­dafok—Nyíregyháza 1-2. Sal­gótarjáni BTC—Bp. Volán 1-0. Ganz-MAVAG—Bajai SK 6-1. Szarvas—Szolnoki MÁV MTE 3-1. Veszprémi SE—Komló 2-0. Váci Izzó— Csepel SC 1-1. Szeol-Délép SE—Szekszárd 8-0. Kapos­vár—Metripond SE 1-0. az N« ii Állasa 1. SZEOL-Délép 1 1 — — 8-0 2 2. Ganz-MAVAG 1 1 — — 6-1 2 3. Szarvas 1 1 T­— 3-1 2 4. Veszprém 1 1 — — 2-0 2 5. NyíroRyháza 1 1 — — 2-1 2 6. OKSE 1 1 — — 1-0 2 SBTC 1 1 — — 1-0 2 Kaposvár 1 1 — — 1-0 2 9. DVTK 1 — 1 — 3-3 1 NaKykanizsa 1 — t — 3-3 1 11. Vác 1 — 1 — 1-1 1 Csepel 1 — 1 — l-l 1 13. Budafok 1 — — 1 1-2 — 14. Keszthely 1 — — 1 0-1 — Metripond 1 — — 1 0-1 — Bp. Volán 1 — — 1 0-1 — 17. Szolnok 1 — — 1 1-3 — 18. Komló 1 — — 1 0-2 — 19. Buja 1 — — 1 1-6 — 20. Szekszárd 1 — — 1 0-8 — Labdarúgás, NB I. Csak a Rába nyert idegenben Szombaton megkezdődött az élvonalbeli labdarúgó­bajnokság. Az első forduló­ban egyetlen igazi nagy meglepetés sem akadt, s idegenben is csak a Rába ETO szerezte meg a két pon­tot. Az újoncok három pont­tal kezdték az idényt, külö­nösen a Dunaújváros sikere értékes. PÉCSI MSC—DEBRE­CEN 1-0 (0-0). A vendégek jószerével csak a védekezés­re ügyeltek, s ennek az el­lenszerét nehezen találták meg a pécsiek. G.: Túri. EGER SE—ÚJPESTI DÓ­ZSA 1-1 (0-1). A hazaiak egy félidőnyi előnyt adtak a lila-fehéreknek, aztán reme­kül küzdöttek. Igazságos a döntetlen. G.: Varga (11-es- ből), illetve Rostás (11-es- ből). VASAS—RÁBA ETO 0-1 (0-1). A két csapat 75. egy­más elleni találkozóján a tak- tikusabb győriek rászolgál­tak a két pontra. G.: Szen­tes. BÉKÉSCSABA—MTK-VM 2-0 (0-0). A szünet után a csabaiak aktívabbak voltak, több helyzetet alakítottak ki, a fővárosiaknak csak felvil­lanásaik voltak. G.: Vigh. Adorján. DUNAÚJVÁROS—VIDEO­TON 2-0 (0-0). Nagyobb lel­kesedéssel és akarással fut­ballozott a hazai együttes, győzelme nem forgott ve­szélyben. G.: Gróf, Csorba. HALADÁS VSE—BP. HONVÉD 3-3 (2-1). A szur­kolók zöme a mérkőzést megelőzően biztos volt a döntetlenben. Az eredmény­hez aligha szükséges kom­mentár... G.: Papp, Hor­váth. Topot- (11-esből), illet­ve Détári (3, kettőt 11-esből). FERENCVÁROS— ZTE 3-0 (1-0). Végig lendületesen és szellemesen futballozott a fővárosi zöld-fehér társaság. G.: Dzurják (2), Strausz. TATABÁNYA—SIÓFOK 2-2 (1-1). Sok helyzetet kihagy­tak a bányászok, de végül örülhettek az otthon tartott egy pontnak, mert 1-2-ről egyenlítettek. G.: Csapó, Moldván, illetve Pardavi (11- esből), Adi. AZ NB I. ALLASA 1. FTC 1 1 — — 3-0 2 2. Dunaújváros 1 1 — — 2-0 2 Békéscsaba 1 1 — — 2-0 0 4. PMSC 1 1 — — 1-0 2 Rába ETO 1 1 — — 1-0 2 6. Haladás 1 — 1 — 3-3 1 Bp. Honvéd 1 — 1 — 3-3 1 8. Tatabánya l — 1 — 2-2 1 Siófok 1 — 1 — 2-2 1 10. Eper SE 1 — 1 — 1-1 1 Ü. Dózsa 1 — 1 — 1-1 1 12. Debrecen 1 — — 1 0-1 — Vasas 1 — — 1 0-1 — 14. Videoton 1 — — 1 0-2 — MTK-VM 1 — — 1 0-2 — 16. ZTE 1 — — 1 0-3 — Szombaton a labdarúgás harmadik vonalában is megkezdődött a küzdelem a bajnoki pontokért. A Mátra csoportban a Kazincbarcikai Vegyész magabiztos játékkal idegenben is begyűjtötte a két pontot, nem sikerült vi­szont az újonc BÉVSC-nek a bravúr. Bélapátfalva—bor­sodi ÉPÍTŐK VOLÁN 2-0 (2-0). Bélapátfalva, 300 né­zi, Vezette: Ágoston. BÉVSC: Török — Túróczi, Budai, Gácsi. Balogh — Szobóczki Cs. (Venczel), Lugosi, Bod­nár — Tumik, Veres (Sver- la), Radaksz. Edző: Hajas Imre. A gólok története. 30. perc: Bereczet buktatták a miskolci védők a 16-oson belül, a 11-esből Horváth volt eredményes, 1-0. 42. perc: Formás hazai akció végén Kapui 10 méterről to­vábbított a hálóba, 2-0. A közepes iramú és színvona­lú mérkőzésen megérdemel­ten nyertek a többet támadó hazaiak. A vendégek közül senki sem dicsérhető ... KAZINCBARCIKAI VE­GYÉSZ-BORSODI BÁ­NYÁSZ 2-0 (1-0). Sajószent- péter, 2000 néző. Vezette: Osvárt. KVSE: Májer — Babus. Sztahon, Kondás, Fodor — Orlóczki, Bartuska (Kerekes), Petrovics, Búza — Fister (Asszony), Csipke. Edző: Balázs András. B. Bányász: Fehér — Vincze. Bukovics, Benkő (Fekete), Lintner (Budai A.) — Bar- barics. Borbély, Csáki, Budai .1. — Palásthy, Ágó. Edző: Németh Attila. A gólok története. 6. perc: A hazai védők röviden sza­badítottak fel, s Orlóczki 12 méterről lőtt a hálóba. 1-0. 55. perc: Szöglet után le­pattant a labda, s Petrovics 20 méterről nagy erővel bombázott a hálóba, 2-0. Végig jó iram és változatos játék jellemezte a mérkő­zést, amelyet a jól játszó vendégek megérdemelten nyertek meg. Jók: Sztahon, Orlóczki, Petrovics, illetve Fehér, Palásthy. EDELÉNY—H. PAPP JÓ­ZSEF SE 1-1 (0-1). Edelény, 1600 néző. Vezette: Mozgó. Edelény: Béres — Tárnái, Ragyina, Csorba, Magyar — Gór. Kovács F. (Kovács E.). Oldal, — Czél, Kleiber, Ma­darász (Polgári). Edző: Ko- leszár György. H. Papp J. SE: Kiss — Budai, Pribék, Szabó, Takács — Horváth, (ökrös), Vidinczei, Gulyás — Aranyosi, Túri, Lajos. Edző: Balogh Zoltán. A gólok története. 30. perc: egy hosszan előrevágott lab­da leperdült Rag.vina lábá­ról. Vidinczei elfutott a jobb­szélen, s beadását Gulyás kö­zelről lőtte a hálóba, 0-1. 80. perc: Kovács E. szép egyéni játék után a kapuson is át­emelte a labdát, amely a hálóban kötött ki, 1-1. Mind­két csapat idényeleji formát árult el, sok volt a hiba és a szabálytalanság, időnként talán a küzdelem elégítette ki a nézőket. Jó: a hazaiak közül senki nem érdemel di­cséretet, illetve Kiss. OLEFIN SC—SAJOBÁ- BONY 2-2 (2-0). Leninvá­ros, 600 néző. Vezette: Zvo- lenszky. Olefin SC: Dohány — Szilágyi, Lukács, Kovács, Csizi (Tóth). Bodolai, Fodor, Feledi, Kaszás, Kapus, Szép (Répást I.) Edző: Péczely Szabolcs. Sajóbábony: Gyá­vái — Zsíros, (Varga), Hel­gen (Kapitány), Kiss B., Orosz, Dinea, Kovács, Hau- berger. Lakatos, Sziklai. Sza­bó. Edző: Sáfrány István. A gólok története. 23. perc: Csizi átadását Szép 8 mé­terről nagy erővel a bal fel­ső sarokba lőtte, 1-0. 25. perc: Fodor már a 16-oson belül járt. amikor buktatták. A megítélt büntetőből Bo­dolai a bal felső sarokba bombázott, 2-0. 67. perc: Sziklait szabálytalanul vá­lasztották el a labdától a 16-oson belül, a játékvezető ismét a büntetőpontra mu­tatott. A „sértett” volt az ítéletvégrehajtó és nem hi­bázott, 2-1. 76. perc: Laka­tos a bal oldalon elfutott és a jobb felső sarokba vágta a labdát, 2-2. Az első félidő­ben okosan és jól játszott a hazai gárda. A szünet után viszont tartották az ered­ményt, és a hajrára felja­vuló vendégcsapat egyenlí­teni tudott. Jók: Bodolai, Fodor, illetve Gyovai, Hau- berger, Dinea. Sakk Miskolcon folytatódott a Szily-emlékverseny. A nem­zetközi sakktorna ötödik fordulójának eredményei: Bakos—Csala 0-1. Sárosi— Gönczy 1-0. Brandies—Ló- bermayer 1-0. Tóth—Kádas döntetlen, Borbély—Trifu­nov 0-1. Kiss P.—Szurov- szky 1-0, Král—Dekics 0-1. Az élcsoport állása: 1. Bran­dies (DUTÉP SC) 4,5. 2. Csa­la (DUTBP SC) 4. 3. Sárosi (DUTÉP SC) 4, 4. Trifunov (jugoszláv) 3.5, 5. Dekics (jugoszláv) 3. * Kastély Kupa — Edelény. A végeredmény: 1. Simon (Borsodi Távhő), 2. Nagy T. (Borsodi Távhő), 3. Duzs (Borsodi Volán), 4. Ács (Miskolci Medicor), 5. Ki­rályházi (Borsodi Távhő), 6. Varga L. (SÜMSE). Edelény város bajnoka Bacsó lett, az ifik között pedig Varga L. (SÜMSE) diadalmasko­dott. Csak röviden... KÉZILABDA. Kazincbar­cikai Sütőipari Kinizsi— Szarvas 27-17 (10-10). Ka­zincbarcika, NB II. női. A második félidőben nagysze­rűen játszott a hazai gárda, s heb'zeteit kihasználva fö­lényes győzelmet aratott. Ld.: Csabáné (10), Hoff­mann (5), Juhász (3). Jók: Krelik, Csabáné, Hoffmann, Kovácsné. SPORTLÖVÉSZET. MHSZ országos bajnokság — Kecs­kemét. Női standard pisz­toly: 1. Nemesi Balázsné (MHSZ Miskolci Építők LK) 582. ATLÉTIKA. Országos fel­nőtt bajnokság — Népsta­dion. Az 1. napi eredmé­nyek, nők. 100 m: 4. Mádai (DVTK) 12.13, ... 6. Kovács M. (DVTK) 12.21. 1500 m: 4. Veréb né (DVTK) 4:20.25. A 2. napi eredmények, nők, 200 m: 6. Mádai (DVTK) 24.58. Súly: 5. Pallayné (DVTK) 15.10. (A harmadik napi eredményekről kedden számolunk be.) ÖKÖLVÍVÁS. Szegeden a hét végén rendezték meg a Fesztivál Kupa nemzetközi versenyt, amelyen az NDK- ból, Csehszlovákiából. Jugo­szláviából, Romániából és Finnországból érkezett spor­tolók mellett felvonult a szinte teljes magyar élme­zőny is. A nagyváltósúly ki­vételével valamennyi súly­csoportban hazai sikerek születtek. A tornán egyéb­ként jó színvonalú mérkőzé­seket láthatott a közönség. Eredmények, 48 kg: 1. Isa- szegi (Borsodi Bányász). 71 kg: 3. Farkas (Borsodi Bá­nyász). A TOTÓ 33. heti eredménye L NÜRNBERG-BOCHUM 2. KAISERSLAUTERN — MŰNCHENGLAORACH 3. DÜSSELDORF-BAYERN MÜNCHEN i. SCHALKE 04—MANNHEIM 5. UERDINGEN—BLAU WEISS 6. HAMBURG—W. BREMEN 7. KARLSRUHE-OBERHAUSEN 8. SOLINGEN—KASSEL 9. ESSEN—FORTUNA KÜLN Ul. DARMSTADT—WATTENSCHEID 11. SALMROHR-OSNABRÜCK 12. ASCH AFFENBURG— B RA UNSCH WEIG 13. BIELEFELD—FREIBURG 3-3 X 1-1 X 0-3 2 3-1 1 2-1 1 3-0 1 3-2 1 3-0 1 3-3 X l-l X 2-3 2 3-1 1 o-n X BRAGE—HAMMARBY Lapzárta után játszották DVTK—Nagykanizsa 3-3 (1-0)