Észak-Magyarország, 1986. június (42. évfolyam, 128-152. szám)

1986-06-16 / 140. szám

1986. június 16., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II. Komló—KVSE 3-2 (2-1) Kazincbarcika, 300 néző, ve­zette: Varga L. KVSE: Novak — Babus, Les- kó, Csikasz, Fodor - Putnoki, Munkácsi, Szitka - Fister, Csipke, Török. Edző: Kaszás Gábor. Csere: Szitka helyett Hel- gert, a 46. percben. Rendkívül meleg időben kezdődött a találkozó. Az el­ső. említésre érdemes ese­ménynél Novak játszotta a főszerepet, aki szögletre te­nyereit egy komlói szabad­rúgást. A másik oldalon Csipke elől mentett jó ütemű kifutással Tihanyvári. A 9. percben az első igazán for­más hazai támadás góllal végződött. Putnoki indította a jobbösszekötő helyén Pis­iért, aki 10 méterről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a vetődő kapus kezét is érintve került a jobb alsó sarokba. 0-1. Ezt követően feljöttek a vendégek és több formás ak­ciót vezettek. A 19. percben egyenlítettek. Takács a feles­legesen kifutó Novak felett átemelte a labdát és a bero­hanó Gallai kél lépésről za­vartalanul továbbíthatott a hálóba. 1-1. Ezután jó ideig mezőnyjátékkal múlatták az időt a csapatok, a gyér szá­mú szurkolótábort azonban képtelen volt a hazai gárda buzdításra bírni. A 43. perc­ben Takács faképnél hagyta az elmélázó barcilcai védő­ket, a beadását az akciót kí­sérő Gallai rosszul találta el, de a labda így is becsurgott a jobb alsó sarokba. 2-1. A második félidőben Fis­ter lövése adott munkát a kapusnak. A másik oldalon Fekete az oldalhálót találta Veszprémi SE­Veszprém, 2200 néző, ve­zette: Márton. DVTK: Nagy - Szlovák, Szűcs, Kondás, Görgei - Brez- nai, Oláh, Balogh - Szlifka, Dzurják, Szemere. Edző: Gál Béla. Csere: Breznai helyett Fükö, a szünetben, Szemere helyett Flanyecz a 62. percben. Nagy lendülettel kezdtek a veszprémiek. Az 5. percben Handel ugratta ki a jobb­szélen felfutó Bognárt, aki­nek az alapvonalról belőtt labdája az egyik védőn meg­pattant, s a jókor érkező Handel 12 méterről futtából bombázta a kapuba, 1-0. Két perc múlva a bal olda­lon felfutó Szemere elől 'Ba­ra nyi mentett nagyszerű be­csúszással. Nem sokkal utá­na Szlovák szabadrúgását fejelte szögletre a veszpré­mi beállós. A 30. percben a felfutó Szlifkát Belső sze­relte szabálytalanul, szabad­rúgását a védők mentették. Később a felfutó Szlovák jobb felső sarpkba tartó lab­dáját ütötte ki jó érzékkel Andorka. A 37. percben Bognár, Handel adogatás után utóbbi 12 méterről nagy helyzetből fölé emelte a labdát. Fordulás után ismét len­dületes rohammal lepte meg ellenfelét a veszprémi csa­pat. Az 50. percben a moz­gékony, jól cselező Handel kapu elé ívelt, Tóth közeli fejese a jobb oldali léc mel­lett ért hálót, 2-0. öt perc múlva Tóth bal oldalról jobbra ívelt, s a fölfutó Csornai futtából talált a ka­pu ellenkező sarkába, 3-0. A 84. percben Balogh jobb oldalról belőtt labdá­ját a legmagasabbra felug­ró Kondás látványos fejes­sel védhetetlenül küldte a léc alá, 3-1. el. Valamivel később Fodor 22 méterről célozta meg a kaput, a komlóiak szerencsé­jére a gólvonalon álló Incze a mezőnybe vágta a labdái. Az 55. percben látványos góllal növelték előnyüket a vendégek. Takács a jobb ol­dalról emelt középre, a fel­ugró Babus menteni akart, de rosszul célzott és fejéről a labda saját 'kapujának jobb felső sarkába került, öngól. 3-1. A 75. percben a kitörő Vígh 10 méterről a jobb ka­pufára lőtte a labdát. A 7.9. percben Fister szép cselek után a 16-oson belülre ve- rekedte magát, majd ügyesen a kifutó kapus hasa alatt a hálóba helyezett. 3-2. A barcikaiak gyors vezető gólja feladta a leckét a ki­eséstől fenyegetett komlói együttesnek. A vendégek megérezték, hogy a fiatalok­kal telitűzdelt hazai együt­tes nem tréfál, könnyen baj lehet. A komlóiak neki­veselkedtek, átvették a kez­deményezést, többet birto­kolták a labdát, s már az el­ső játékrészben megfordítot­ták az eredményt. Igaz, eh­hez jelentős mértékben asz- szisztáltak a sárga-kékek is... A második félidőben mind­két együttes bátran táma­dott. de az összjáték nem volt egyik oldalon sem fo­lyamatos. mert sok hiba csúszott az átadásokba.. A KVSE úgy fejezte be ezt a bajnoki évet, ahogyan az egész esztendőt végigküzdöt- te ... Jók: Leskó, Fister. KASZÁS GÁBOR: — Olyan fiatalokat kellett sze­repeltetnem, akik szombaton még az ifjúsági csapatban játszottak bajnoki mérkőzést. Doros László A nagy lendülettel kezdő veszprémiek gyors vezetése után kiegyenlített küzdelem jellemezte a játékot. A ha­zaiak többet kezdeményez­tek, de sokat szabálytalan­kodtak. Fordulás után a veszprémiek két gyors gól­ját követően ellaposodott a játék. Az összkép alapján a nagyobb akarással küzdő, több helyzetet teremtő veszprémiek rászolgáltak a bentmaradást jelentő győze­lemre. Jók: Szlovák, Kondás. Ba­logh. GÁL BÉLA: — Ezen a mérkőzésen én voltam a legidegesebb . .. ígérem, hogy a következő idényben a já­tékosok is partnereim lesz­nek. Flaskár István * További eredmények: Szek- szürd—Dunaújváros 1-2. Éger- Debreceni Kinizsi 4-0. váci Izzó —Ganz MÁVAG 1-1. Sopron—Ba­ja 2-1. Nyíregyháza—Metripond 1-1. Nagykanizsa—Honvéd Szabó SE 3-0. szeol-dEléP—Salgó­tarján 5-3. Szolnok—Keszthely 1-1. AZ NB II. VÉGEREDMÉNYE: 1. Dunaújváros 38 22 10 8 67-34 54 2. Eger 38 19 15 4 68-33 53 3. SZEOl,-DÉLÉI’ 38 21 9 8 75-42 51 1. Diósgyőr 38 17 II 10 64-47 45 5. Nyíregyh. 38 13 14 H 44-39 40 6. Keszthely 38 13 13 12 44-43 39 7. SBTC 38 13 11 15 48-45 37 8. Metripond 38 12 13 13 54-53 37 9. Komló 38 15 7 16 63-72 37 10. Vác 38 12 12 14 49-52 36 11. Nagykanizsa 38 12 12 14 47-52 36 12. Szolnok 38 14 8 16 43-51 36 13. Baja 38 13 10 15 55-69 36 14. Szckszárd 38 11 14 13 39-58 36 15. Gnnz-MAVAG 38 11 13 14 57-63 35 16. Veszprém 38 12 11 15 49-55 35 17. Szabó SE 38 14 6 18 46-51 34 18. Sopron 38 10 12 16 42-52 32 19. D. Kinizsi 38 8 12 18 42-58 28 20. KVSE 38 8 7 23 44-71 23 DVTK 3-1 (1-0) MUNDIAL '86 — MUNDIAL '86 — MUNDIAL '86 — MUNDIAL '86 A dósak vagyunk még a péntek esti csoportmérkőzésekkel, amelyekre lapunk zárta után került sor. Nos, Dánia foly­tatta diadalmas menetelését, mert az NSZK-t is két vállra kényszeritette Sepp Piontek legénysége. Remek mérkőzés volt, bi­zonyára élvezték a sportág barátai. Az ilyen összecsapások ad­ják vissza az ember hitét, ez igen, ez a labdarúgás! Az uru­guayiak viszont nem tagadták meg önmagukat, borzasztóan ke­mény, sőt, durva mérkőzésen őrizték meg hálójukat a skót gól­tól, s nekik a 0-0-ás eredmény elegendőnek bizonyult az üd­vösséghez. A 16 között persze Argentína következik, s noha a FIFA-tól megkapták az utolsó figyelmeztetést, félő, hogy botrá­nyos 90 perc követhető majd figyelemmel. Ezekkel a találkozókkal gördült le a függöny a futballvilág képzeletbeli színpadán, az első felvonás véget ért. Közben a magyarok már hazaérkeztek, érthető, hogy a repülőtéren nem fo­gadta őket többezres tömeg . . . Kár, hogy az együttes volt csa­patkapitánya különböző nyilatkozataival még tovább hergeli a szurkolókat. Úgy látszik, neki abszolút nincs önkritikája, de tár­sai közül ugyanezt még többen elmondhatják magukról. Tegnap este két találkozót rendeztek a 8 közé kerülésért, a Mexikó— Bulgária és a Szovjetunió—Belgium mérkőzésre lapunk zárta után került sor. A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsá­ga 25 ezer svájci frank bír­sággal sújtotta az Uruguayi Labdarúgó Szövetséget a Skó­cia—Uruguay mérkőzésen ta­pasztaltak miatt. Omar Bor- rast, Uruguay edzőjét pedig egy mérkőzésre eltiltotta a kispadról. Az indoklás: a fenti találkozón, illetve utána sportemberhez méltatlan mó­don viselkedett. Emlékezetes hogy Borras a találkozót kö­vető sajtótájékoztatón ..gyil­kosnak” titulálta Qüiniou francia játékvezetőt. Mérkőzésekről Máris megszülettek a 36 csoportmérkőzéses előcsatá- rozás statisztikái. A leggya­koribb eredmény az 1-0 volt, összesen 8 alkalommal ala­kult ki. 1-1-re hétszer, 2-0- ra, 2-1-re és 3-0-ra négyszer végződött találkozó. A leg­több gól (hét) a Dánia— Uruguay találkozón esett, ezt követi a Szovjetunió—Ma­gyarország mérkőzés (hat). A 36 mérkőzést összesen 1 198 741 néző tekintette meg, ez a spanyolországi VB ha­sonló szakaszához képest 170 ezres növekedést jelent. A nézőcsúcs, 114 580-nal a Mexikó—Paraguay találkozón született, viszont az Anglia —Marokkó találkozót csak 9700-an látták. Eddig összesen hat kiállí­tás történt, az Uruguay— Skócia összecsapás 50. má­sodpercében piros kártyát kapott Jose Alberto Batista, a világbajnokságok történeté­— Az uruguayi szakvezető olyan hangot ütött meg, amely tűrhetetlen. Ö és a cserejátékosok már a mérkő­zés alatt megfenyegették a bírót, amiért az első perc­ben kiállította Batistát — indokolt Herman Neuberger, a FIFA alelnöke. Neuberger nyomatékosan figyelmeztette az uruguayi ve­zetőket, hogy a csapatot ki­zárják a világbajnokság to­vábbi küzdelmeiből, ha még egyszer megismétlődnek a Skócia elleni mérkőzés ese­ményei. — számokban nek leggyorsabban kiállított labdarúgója. A sárga kártya 88-szor került elő, négy év­vel ezelőtt viszont csak 56- szor. Legtöbbször iraki lab­darúgónak jutott ez a bün­tetés (kilencszer), míg Ma­gyarország az egyetlen vá­logatott, amelynek nem ju­tott a sárga lapból. A 8 megítélt büntetőből ötöt értékesítettek, a mexikói Sanchez, a szovjet Jevtusen­ko és az olasz Altobelli ha­gyott ki 11-est: A legtöbb mérkőzést az Azték stadion­ban játszották, itt négyszer mérkőztek csapatok. A leg­több gól Irapuatóban szüle­tett, ahol 10-szer találtak be a hálóba az együttesek. Ki­lenc csapat maradt veretlen, nyolcán viszont nyeretlenek. Minden mérkőzését Irak és Kanada veszítette el. minden találkozóján csak Dánia és Brazília nyert. A világsajtó Dánia dicséretétől hangos. Érthető, hiszen az északi ország együttese eddig igencsak látványos mérkőzéseken aratta három győzelmét. A képen Jesper Olsen (8-as számmal) örül, s emeli égnek karjait, mert az NSZK ellen értékesítette a csapata javára megítélt 11-est, s vezetéshez juttatta Dániát. Á további program A csoportmérkőzések be­fejezése után kialakult a Magyar Televízió közvetítési rendje a nyolcaddöntőkről. A műsor így fest (valameny- nyi összecsapást az 1-es csa­tornán közvetítenek): Június 16., hétfő, 19.50: Brazília—Lengyelország (ve­zeti: Roth). 23.50: Argentína —Uruguay (Agnolin). Június 17., kedd, 19.50: Olaszország—Franciaország (Esposito). 23.50: Marokkó— NSZK (Petrovics). Június 18., szerda. 19.50: Anglia—Paraguay (Al-Sha­rif). 23.50: Dánia—Spanyol- ország (Keizer). (A két vasárnapi találkozó lapunk zárta után került sorra.) Jegyzőkönyv Skócia—Uruguay 0-0. Ne- zahualcoyotl, 10 ezer néző. Vezette: Quiniou (francia). A várt képlet szerint zajlott le a mérkőzés: a skótok roha­moztak, a dél-amerikaiak pedig őrizték a számukra' fontos döntetlent. A küzde­lem keménysége párját rit­kította, a színvonallal azon­ban adósak maradtak a csa-' patok. A 0-0-val Uruguay bejutott a legjobb 16 közé. Dánia—NSZK 2-0 (1-0). Queretaro, 27 ezer néző. Ve­zette: Ponnet (belga). A re­mek mérkőzésen a dánok teljesen megérdemelten sze­rezték meg a győzelmet. Len­dületes akciókat vezettek, gyakran állították megold­hatatlan feladat elé a nyu­gatnémetek védelmét. Brazí­lia mellett Dánia is pont­veszteség nélkül nyerte meg csoportja küzdelmét. G.: J. Olsen (11-esből), Eriksen. Kapitányok mondják... Omar Borras (Uruguay): — A francia Joel Quiniou bírót egy életre megjegyzem magamnak. Csaknem „megölte" a mérkő­zést azzal, hogy figyelmeztetés nélkül, azonnal kizárta Batistát. Még szerencse, hogy csapatom óriási lelkierőről tett tanúbizony­ságot. Alex Ferguson (Skócia): — Furcsán hangzik, de a korai ki­állítás miatt együttesem elve­szítette tartását. Az uruguayiak átszervezték védelmüket, egy csatárt hátravontak, és így tá­madóink éppen annyi védővel találták magukat szembe, mint­ha meg sem történt volna a ki­állítás. Sepp Piontek (Dánia): — örü­lök az NSZK legyőzésének, a csoportgyőzelemnek, s annak, hogy Queretaróban maradha­tunk. Korábban is mondtam, hogy képtelenek vagyunk dön­tetlenre játszani, még ha ez is lenne az érdekünk. Eddig is. az volt a tervünk, hogy minden mérkőzésünket megnyerjük, ez­után sem változtatunk rajta. Ját­szottunk már jobban is, de az NSZK igen gyengén futballozott. Franz Beckenbauer (NSZK): — Nem értek egyet kollégám­mal, mert szerintem eddigi leg­jobb játékunkat mutattuk. Any- nyi helyzetünk volt, ami nem­csak a döntetlenhez, hanem még a győzelemhez is elegendő lett volna. A ll-es jogos volt, de a második gólt hatalmas les előz­te meg, s a „bűnös” megint az a Bambridge volt. aki korábban nem adta meg Michel gólját a spanyolok javára. Jose Faria, a marokkóiak szövetségi kapitánya, bár korábban Dániát látta volna szívesen csapata ellenfelének a nyolcaddöntőben, az NSZK- nak is örül. — Megtiszteltetés szá­munkra, hogy a kétszeres vi­lágbajnokkal mérkőzhetünk — mondta. — Remélem, el­lenük is sikerül majd össz­pontosítanunk. * A magyarok elleni talál­kozón megsérült francia ka­pus. Joel Bats, két nap szü­net után újra edzésbe állt. A szalaghúzódást szenvedett játékos könnyített futógya­korlatokat végzett, de az olaszok elleni szereplése még kérdéses. * Egy müncheni óvoda gye­rekei nyílt levélben küldtek üzenetet Franz Beckenbauer - nek, az NSZK szövetségi ka­pitányának. — ... és hozd haza nekünk az aranykupát, tudod, melyi­ket — zárultak a sorok. Henri Michel, francia szakvezető „nyitott” estét adott csapatának. A többség a szállóban töltötte a szabad­időt. Piatini, Tigana és Bős- sis viszont taxiba ült, és a León határában levő, kiváló konyhájáról közismert „Casa Grandéban” töltötte az estét. A kiadós vacsorához három­féle bort ittak, és oldott han­gulatban fejezték be a ki­ruccanást. * Altobelli nemcsak kiváló „gólvadász”, de talpig sport­szerű ember. is. Emlékezetes, hogy sok vita alakult ki ar­ról. vajon ő rúgta-e Dél-Ko- reának a harmadik olasz gólt, vagy az valóban öngól volt. amint végül is a FIFA azt eldöntötte. Az olasz csatár kardosko­dott a döntés után, igazta­lannak minősítve azt. Ké­sőbb azonban megváltoztatta véleményét. — Vissza az egész T Azóta a szállóban is megnéztem a meccs felvételét. Elismerem: valóban nem az én gólom volt. De olasz gól! És ez a lényeg. ion a map labdarúgó-válogatott Vasárnap kora délután — Madrid érintésével — haza­érkezett Mexikóvárosból a magyar labdarúgó-váloga­tott. A világbajnokságról ha-, zatérő küldöttséget a Feri­hegy 2. repülőtéren sokan várták, ott volt Buda Ist­ván államtitkár, az OTSH elnöke és Maróti János, az OTSH elnökhelyettese.