Észak-Magyarország, 1986. április (42. évfolyam, 76-101. szám)

1986-04-01 / 76. szám

1986. április 1., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. DVTK—Nagykanizsa 0-0 Területi bajnokság Nyolc gólt rúgott az Mátra csoport Diósgyőr, 3000 néző. Vezet­te: Makó. DVTK: Veréb - Kondás, Szűcs, Teodoru, Görget - Kiss, Oláh, Fükö - Szlilka, Dzurják, Lippai. Edző: Gál Béla. Csere: Kiss helyett Búza, a 42., Búza helyett- Szemere, a 72. percben. A kellemes napsütésben abban reménykedtek a szur­kolók, hogy a hazaiak igye­keznek feledtetni az elmúlt heti súlyos fiaskót. Nos, a diósgyőriek huszárosán kezd­tek, 15 pere alatt nyolc (!) szögletet harcoltak ki, de a kapura semmi veszélyt nem jelenteitek. Ebben az idő­szakban a nagykanizsaiak megszeppent kisfiúra hason­lítottak. aki véletlenül a „nagyok" közé csöppent. Mi­után azonban elmúlt az első húsz perc és hálójuk nem íezdült, előbújtak állásaik­ból. s néhány ügyes táma­dásvezetéssel hívták fel ma­gukra a figyelmet. A közép­pályán jól adogattak, sze­rencsére nem nagyon hittek önmagukban, így akcióik a hazai 16-osnál elhaltak. A diósgyőriek a 36. percben célozták meg első (!) ízben a kaput, Fükő labdáját Csá­ki szögletre tenyeielte. A szünet után Búza lövése zúgott el a kapu mellett, a másik oldalon Hobár sza­badrúgást követően kapás­ból mellé bombázott. Ezután Csáki szorult kisebb ápolásra egy Dzurjákkal történt össze­csapást követően. A 71. perc­ben igen nagy gólszerzési le­hetőséget puskáztak el a diós­győriek. Formás akció végén Dzurják már csak a kapus­sal állt szemben, de addig körülményeskedett a labda lekezelésével, míg a védők visszaértek és beleléptek a lövésbe. Az ellenakció végén Fuisz lódult meg a bal ol­dalon, de gyatrán a kapu mellé lőtt. A 110. percben Oláh nyesett szabadrúgását mentette szép vetődéssel Csá­ki, a lefújás előtt nem sok­kal pedig Fükő pattogós lab­dáját ütötte ki üggyel-bajjal a nagykanizsai kapus. Füttykoncei llel „búcsúz­tatták" a nézők a piros-fe­hér labdarúgókat a hármas sípszót követően, s erre a kezdést megelőzően aligha gondolt bárki is. Sajnos, a vasgyáriak képtelenek voltak megfelelni a várakozásnak, ólomlábakon mozogtak, a kapura egyáltalán nem je­lentettek veszélyt. A hazaiak közül szinte mindenki állva várta a labdát, kevesen vál­lalkoztak, s ebben a felfo­gásban nem lehetett esélyük, mert a vendégek szívósan védekeztek, haicosan küz­döttek, s nem nagyon adtak lehetőséget ellenfelüknek. Az összecsapás színvonaláról semmi jót nem lehet elmon­dani. mert elképesztő hibá­kat követtek el a játékosok, jószerével kétszer képtelenek voltak egymásnak adni a labdát. A tapasztalt „nívó” aligha állná ki a második osztály követelményeit, erről pedig alighanem elsődlege­sen a labdarúgók tehetnek. A hazaiakat még az sem vi­gasztalhatja. hogy egy jó csapat ragadott el tőlük pon­tot, mert a kanizsai legény­ség sem sziporkázott, inkább derekas vitézkedéssel érte el a számára sikert jelentő eredményt. Jók: Oláh, Lippai GÁL BÉLA: — Erőtlen, át­ütőerő nélküli támadójáté­kunkkal nem is érhettünk el más eredményt . .. Doros László Keszthely—KVSE 3-1 (1-0) Keszthely, 1500 néző. Vezet­te: Karsai. KVSE: Májer - Babus, Ke­rekes, Helgert, Majoros — Munkácsi, Petrovics, Farkas B., Leskó - Asszony, Weimper. Edző: Kaszás Gábor. Cserék: Petrovics helyett Fister, az 55. percben, Helgert helyett Török, a 70. percben. A hazaiak a 12. percben szerezték meg a vezetést. Sebestyén labdája a kinn ál­ló Májer fölött a gólvonalra pattant, majd Kiss a háló­ba „tessékelte" a labdát, 1-0. Ezután jobbára a két 16-os között zajlott a mérkőzés, csupán egy-két ígéretes hely­zet alakult ki. A 47. percben csaknem egyenlített a vendégcsapat: bal oldali támadás végén Asszony 12 méterről azon­ban az oldalhálóba bombá­zott. A 49. percben növelte előnyét a Keszthely. Szabad­rúgáshoz jutottak a KVSE kapujától mintegy 28 méter­re. A legurított labdát Bal- lai nagy erővel a bal felső sarokba lőtte, 2-0. Az 54. percben Weimpert szabály­talanul szerelte a hazaiak kapusa, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Petrovics értékesítette, 2-1. Négy perc­cel később teljesen szabá­lyos gólt szerzett a vendég­csapat, de a bíró érthetet­lenül nem adta meg. Tör­tént, hogy Weimper vissza­fejelte a labdát, a keszthe­lyiek portása kiejtette, Ke­rekes ott termett és közelről a hálóba „pofozta", Karsai azonban általános meglepe­tésre érvénytelenítette az egyenlítő gólt. A 62. percben Farkas B. talált a kapuba, a bíró viszont szabadrúgást ítélt — kifelé... A 70. perc­ben eldőlt a két pont sor­sa. Jobb oldali akció végén Sebestyén Ballai elé gurítot­ta a labdát, aki 8 méterről a bal sarokba lőtt, 3-1. A hazaiak nagy lendület­tel kezdtek és fölényüket ha- Ttar gólra váltották. 1-0 után továbbra is a keszthelyiek maradtak támadásban, eny­he fölényük viszont nem eredményezett újabb gólt. A második félidőben átcsopor­tosított a KVSE: Leskó lett a söprögető, Kerekes pedig előrehúzódott a középpályá­ra. A Keszthely második gólja után nagyon rákap­csoltak a sárga-kékek, szé­píteni is tudtak, sőt elértek két szabályosnak tűnő gólt is! A hazaiak harmadik gól­ja után elkedvetlenedett a KVSE és egyértelmű fölény­be került a Balaton-parti gárda. A borsodi csapatban nem akadt átlagon felüli egyéni teljesítményt nyújtó labdarúgó. KASZÁS GÁBOR: — A jobbik csapat győzött. A Keszthely sikeréhez egyéni hibákkal járultunk hozzá. * További eredmények: Ba­ja—Salgótarján 1-t). Komló Ganz-MÁVAG 2-1. Duna­újváros—H. Szabó L. SE 3-1. Eger—SZEOL-DÉLÉP 3-2. Szolnok—Veszprém 0-3. Nyíregyháza—Sopron 2-0. Metripond—Szekszárd 1-1. Debreceni Kinizsi—Vác 1-0. az nb ii Állasa: *• Szeol-Délép 2A 15 4 5 49-23 34 2. Eger 24 11 12 1 40-18 34 3. Dunaújváros 2A 13 7 4 45-21 33 4. Diósgyőr 24 11 7 6 42-31 29 S. Ganz-Mávag 24 9 8 7 36-29 2( 6. Keszthely 23 9 8 6 26-23 26 7. Szekszárd S3 8 9 6 24-30 25 8. Komló 23 11 2 10 40-38 24 9. Nyíregyháza 24 9 6 9 28-27 24 10. Baja 23 9 5 9 31-46 23 11. Salgótarján 24 8 6 10 25-24 22 12. Szolnok 24 9 4 11 30-38 22 13. Metripond 24 7 7 10 33-36 21 14. Sopron 24 7 7 10 28-32 21 15. Debr. Kinizsi 24 6 8 10 29-35 20 16. Veszprém 23 6 8 S Í3-2S 20 17. H. Szabó L. SE 24 8 4 12 29-37 20 18. Vác 23 7 5 11 21-32 19 19. Nagykanizsa 24 5 8 11 30-38 18 20. Kazincbarcika 24 4 5 15 24-48 13 Kanyok lábát már elhagyta a labda, s a következő pillanatban rezdül a nádasdiak hálója. (ÓKSE—Borsodnádasd 8-0). Fotó: Mák József Ózdon vastapssal köszön­tötték a szurkolók a bajnoki cím legnagyobb várományo­sát, a Kohászt, miután a fe­kete-fehérek nyolc gólt lőt­tek a szomszédvár együtte­sének és egyet sem kaptak. ÓZDI KOHÁSZ—BOR- SODNÁDASD 8-0 (2-0). Ózd, 2000 néző. Vezette: Lója L. ÓKSE: Kocsis — Tokár, Fegyverneki, Fodor (Ker­tész), Stanev — Kovács, Os- váth. Homonnai — Utassy (Katalin), Kanyok, Máriássy. Edző: Halácsi László. B.-ná- dasd: Szentkirályi — Balázs, Kiss, Kasza, Ole.ra — Kul­csár, Varga, Kakukk (Jaku- bik). Ágó (Mocsárkó) — Ba­logh, Dudás. Edző: Szendrei Béla. A gólok története. 2. perc: Tokár 18 méterről lőtt a jobb sarokba, 1-0. 21. perc: Kanyok 16 méterről a bal alsó sarokba helyezett, 2-0. 56. perc: Osváth közelről ta­lált a kapuba. 3-0. 60. perc: Kovács a jobb oldalról, éles szögből lőtt gólt. 4-0. 75. perc: Tokár egy rövid fel­szabadítást követően kapás­ból bombázott a hálóba, 5-t). 81. perc: Kanyok 14 méter­ről talált a nádasdi kapuba, 6-0. 86. perc: A rossz ütem­ben kimozduló Szentkirályi kezei közül Katalin fejelt a kapuba, 7-0. 88. perc: Fegy­verneki egyéni játék után szép gólt lőtt, 8-0. A gyorsan bekapott gól után a nádas­diak feladták, az ózdiak a szünet után tetszés szerint érték el góljaikat, az történt a pályán, amit ők akartak, nagy volt a különbség a Tisza OLEFIN SC—HAJDÜSZO- BOSZLÖ 1-1 (0-1). Leninvá- ros, 600 néző. Vezette: Sán­dor. Olefin SC: Dohány — Szilágyi, Balogh, Paulovics, Csizi (Korhűt), Bodolai, Szép. Feledi, Fodor (Czerva). Ka­pus. Répási I. Edző: Toper- ezer Tibor. A gólok története. 20. perc: bal oldali szöglet után Li- pováczi 5 méterről fejelt a kapuba, 0-1. 76. perc: Kor­hűt labdáját Czerva 5 mé­terről vágta a hálóba. 1-1. A hazaiak végig mezőny fö­lényben futballoztak, a ven­dégek kontratámadásai azon­ban veszélyesebbek voltak. A döntetlen igazságos. Jó: Bodolai. HAJDÜ BÖSZÖRMÉNY- HONVÉD PAPP JÓZSEF SE 4-1 (2-0). Hajdúböször­mény, 400 néző. Vezette: Kozsla. H. Papp SE: Kiss — csapatok között. Jók: Fegy­verneki (a mezőny legjobb­ja), Tokár, Osváth, Homon­nai. Kanyok, Máriássy, illet­ve a vendégek közül senki nem érdemel dicséretet. SÍROK—SAJÖBÁBONY 0-0. Sírok, 400 néző. Vezette: Makovinyi. S.-bábony: He­rényi (Gyovai) — Zsíros, Lipták, Svak, Dalnoki (Orosz) — Dinea, Orlóczki, Kiss, Pa- lásthy — Sziklai, Tóth. Ed­ző: Balázs András. Végig a sajóbábonyiak nyújtottak többet, ügyeseb­ben kombináltak, formás ak­ciókat vezettek, de a befe­jezéssel hadilábon álltak. Nyomasztó fölényük ellené­re mégis pontot veszítettek. Jók: Kerényi, Lipták. Or­lóczki. A bábonyiak kapusa súlyos sérülést szenvedett. ÉDELÉNY—BORSODI BÁ­NYÁSZ 2-0 (1-0). Sajószent- péter, 1500 néző. Vezette: Ridegh. Edelény: Béres — Gonda. Ragyina. Tornai, Farkas, Goór. Kovács. Gön­dör, Czél. Kleiber, Molnár. Edző: Koleszár György. B. Bányász: Fehér — Csáki, Bukovics, Lintner, Benkö, Budai J., Aranyosi (Fekete). Oldal, Kovács M., Vincze (Kovács L.), Budai A. Ed­ző: Németh Attila. A gólok története. 38. perc: formás vendégtámadás vé­gén Kleiber 12 méterről lőtt a kapuba, 1-0. 61. perc:Kei- ber éles szögből talált a há­lóba, 2-0. A küzdelmes, jó iramú találkozón a jobb helyzetkihasználás döntött. Jók: Béres, Gonda. Tárnái, illetve Budai J. csoport Pataki, Sztahon, Tóth (Gu­lyás), Szabó, Horváth. Ba­logh, Pribék, Kalmár (Tö- z.sér), ökrös, Szilágyi. Ed­ző: Balogh Zoltán. A gólok története, 3. perc: az ötösön egyedül maradt Csatári a hálóba lőtt. 1-0. 39. perc: Tóth rossz átadá­sát Kebelei továbbította a hálóba, 2-0. 58. perc: a ven­dégek védői egymásra vár­tak. Papp megszerezte a lab­dát és lövése Kissről a jobb sarokba vágódott, 3-0. 67. perc: Sütő a kifutó Kiss mel­lett a kapu közepébe gurí­tott, 4-0. 70. perc: Horváth 25 méterről szépített, 4-1. A vendégek sokat támadtak, helyzeteket is teremtettek, de kihasználásukkal hadilá­bon álltak. A Papp SE vé­dői elemi hibákat követtek el, s ez megpecsételte sor­sukat. Jó: Horváth. Santana változtat A balsikerű eutópai túra után a háromszoros világ­bajnok Brazília a héten Pe­ru ellen játszik. Santana ka­pitány már kihirdette a pá­lyára lépő együttest. Ebben több változás van, a buda­pestiek közül Edson, Oscar, Elzo. Renata és Casagrande maradt, játszik a két híres középpályás, Falcao és Soc­rates is. A két labdarúgó sok bírálatot kapott gyenge for­májuk miatt. Falcao válasza egy televíziós beszélgetésen: „ — Nem értem, miért ez az idegesség. Még két hóna­punk van a világbajnokságig, addigra n legjobb formában leszünk." Magyar Ifjúság Kupa Továbbjutottak: TVK, Unió ítész Miskolcon befejeződött a Magyar Ifjúság Kupa orszá­gos kispályás labdarúgó-ak­ció. Bocsi András, a Borsod megyei KISZ-bizottság mun­katársa a következőket mond­ta : — Az eiőcsatározásokon 304 férfi- és 27 női együttes vett részt, a fináléba 36 fér­fi- és 24 női csapat került. Eredmények, férfiak: 1. Ti­szai Vegyi Kombinát, 2. Put­noki Bányaüzem, 3. LKM, 4. Zöldért. Nők: 1. Unió Afész, 2. Tiszai Vegyi Kombinát, 3. 112-es DSK, 4. Ózdi Lendü­let. A győztesek bekerültek az április 11—13-án megren­dezésre kerülő országos dön­tőbe. (Mint ismeretes,, az ak­ció során a legjobb férfi- és női gárda tagjai megtekint­hetik a mexikói labdarúgó­világbajnokság eseményeit.) Labdarúgás, NB 1. Már hat pont a Bp. Honvéd előnye A labdarúgás élvonalában az elmúlt hét végén a 24. for­dulóra kei ült sor. A bajnok Bp. Honvéd tovább növelte előnyét, már hat ponttal elő­zi meg a második Pécset Siófokon kiesési rangadót nyertek a hazaiak. FERENCVÁROS—ÚJPESTI DÓZSA 3-1 (3-1). Hiába ve­zettek az újpestiek, az egyen­lítést követően pillanatok alatt összeomlottak. G.: Stra- usz. Pintéi (11-esből), Kin­cses, illetve Steidl. DMV SC—HALADÁS VSE 1- 0 (0-0). A mezőnyben egyenrangú volt a két csa­pat, de a hazaiak gólveszé- lyesebben játszottak, s több helyzetet teremtettek. G.: Kurucz. BP. HONVÉD—VASAS 2- 1 (2-0). Az első félidőben óriási volt a különbség a két együttes között, a szünet utón azonban nagy fotdulat következett be. G.: Dajka, Détári (11-esből). illetve Ko­vács. S1ÖFOK—BP. VOLÁN 1-0 (1-0). A nagy tét mindkét csapat labdarúgóit bénította. A helyzetek és a játék képe alapján megérdemelt a haza­iak minimális sikere. G.: Árky. BÉKÉSCSABA— MTK-VM 1-0 (0-0). Nagy akarással, de sok hibával játszottak a csa­patok. a tóvárosiak látható­an a döntetlenéit szálltak harcba, de a befejezés előtt két perccel egy szabadrúgás döntött. G.: Pásztor. PÉCSI MSC—RÁBA ETO 1-1 (0-0). A rangadónak szá­mító találkozón igazságos eredmény született, egyik csapat sem tudta tartósan érvényesíteni akaratát. G.: Bérczy. illetve Melis. ZTE—VIDEOTON 1-0 (1-0). Küzdelmes, jó iramú mérkő­zést vívtak a csapatok. A hazaiak szinte első támadá­sukat góllal fejezték be. s mindvégig veszélyesebbek voltak a kapura. G.: Páli. CSEPEL—TATABÁNYA 0-3 (0-1). A vendégek igazolták jó formájukat és különösebb gond nélkül, magabiztosan nyertek a szétesően, elkép­zelés nélkül játszó csepeliek ellen. G.: Kiprich (2), Vin­cze 1. AZ NB I ALLASA: 1. Bp. Honvéd 24 15 7 2 49-23 37 2. Pécs 24 12 7 5 34-20 31 3. Rába ETO 24 9 11 4 44-33 29 4. Zalaegerszeg 24 9 10 5 38-27 28 5. Videoton 24 •10 7 7 23-20 27 6. FTC 24 9 8 7 29-26 26 7. MTK-VM 24 9 6 9 39-32 24 8. Tatabánya 24 7 10 7 29-24 24 9. U. Dózsa 21 8 8 8 29-30 24 10. Debrecen 24 7 8 9 23-39 22 11. Haladás 24 7 7 10 25-28 21 12. Vasas 24 7 7 10 30-36 21 13. Békéscsaba 24 6 8 10 25-36 20 14. Siófok 24 6 7 11 24-34 19 15. Bp. Volán 24 4 8 tl2 24-40 16 16. Csepel 24 6 3 15 20-37 15 A TOT013. heti eredménye FRANKFURT—BAYERN MÜNCHEN X UERDINGEN—LEVERKUSEN FC KÖLN—HAMBURG ' . BOCHUM—STUTTGART Mi Í 2-1 I X •. ■ ■ •i 9. 10. 11. 12. 1-1 0-2 BRAUNSCHWEIG—KASSEL W X HERTHA—KARLSRUHE 1-8 1 BOLOGNA—BRESCIA »-I X CAMPOBASSO—CESENA 0-0 X CREMONESE—TRIESTIN A 2-2 X EMPOL1—LAX* ER OSSI 6-0 X GENOA—A8COLI MONZA—CATANZARO PESCARA-PALERMO ii*i t-0 1 2-2 X 0-1 2 l-l X Totónyeremények A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 13. heti totónyeremények az illeték levonása után a kö­vetkezők. 13+1 lalálatos szel­vény 3 darab, nyereményük egyenként 2 536 410 forint. 13 találatos szelvény 4 darab, ezekre egyenként 1 009 198 forintot fizetnek. 12 találatos szelvény 320 darab, nyeremé­nyük egyenként 14 717 fo­rint. II találatos szelvény 5282 darab, nyereményük egyenként 892 forint. 10 ta­lálatos szelvénye 46 816 fo­gadónak volt, ezek értéke egyenként 151 forint. A kö­zölt adatok nem véglegesek.